صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از کجا بفهمیم که حضرت محمد (ص) فرستاده خداست؟

نوشته
    43
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

از کجا بفهمیم که حضرت محمد (ص) فرستاده خداست؟

یه سوال اساسی برای من پیش اومده از کجا باید متوجه بشیم که حضرت محمد بن عبدالله (ص) فرستاده خداست؟

كارشناس بحث : پاسخگوي مباحث اعتقادي

ویرایش توسط مدیر سابق : ۱۳۸۹/۰۷/۱۴ در ساعت ۲۲:۰۶
    بسم الله الرحمن الرحیم
    کار دین به اجبار نیست راه هدایت و ضلالت بر همه کس روشن گردید پس هر که از راه کفر و سرکشی برگردد و به راه ایمان و پرستش خدا گراید به رشته محکم و استواری چنگ زده که هرگز نخواهد گسست و خداوند شنوا و داناست(آیه 256 سوره بقره)

2. تشکر

3.  

نوشته
    432
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط احمد نمایش پست
    یه سوال اساسی برای من پیش اومده از کجا باید متوجه بشیم که محمد بن عبدالله فرستاده خداست؟ كارشناس بحث : پاسخگوي مباحث اعتقادي
    به نام خدا

راه اینکه بفهمیم محمد (ص) فرستاده خداست خیلی ساده است.

زیرا اگر فرستاده خدا نبود، خدا رسوایش می کرد. دروغ او آشکار می شد و نقاط ضعف بسیاری به دست دشمنانش می افتاد و بر او غالب می شدند.

کسی که چیزی جز آزار و اذیت و شکنجه و نفرت عمومی نصیبش نمی شود چه داعی دارد که ادعا کند از طرف خدا مأمور هدایت مردم است.

آیا امکان دارد یک دروغگو به خاطر ادعایش مورد تحقیر و توهین اکثر اقوام و بزرگان قوم خود قرار گیرد، هرجا می رود بچه ها را وادار کنند بر او سنگ بزنند، بر در خانه اش کثافت بریزند و همسرش در دفاع از او بر در خانه سنگ بخورد و زخمی شود، یارانش شکنجه شوند، سه سال در شعب ابیطالب محصور شوند تا همسرش از دنیا برود و با این همه بر دروغ خود اصرار ورزد و یک قدم عقب نشینی نکند، نه او و نه گروندگانش!!!؟؟؟؟؟

آنگاه بعد از تحمل سختی ها مهاجرت کند و بعد از تشکیل حکومت در خانه ای گلین زندگی کند و روی حصیر بخوابد در حالیکه حتی دشمنانش حاضر بودند بهترین قصرها و امکانات را در اختیارش بگذارند تا دست از ادعایش بردارد!؟؟؟؟

و از این ها گذشته با ادعایش زندگی مردم را از فقر و بدبختی و فلاکت و تفرقه و دشمنی و کینه توزی نجات دهد و آنان را به سروری جهان برساند؟؟؟

این چه دروغی است که انسان هایی پاک تربیت کرده و
    این همه فواید و ثمرات برای بشر داشته که یک هزارمش را نمی توانیم برشمریم!؟؟؟

آیا از یک دورغ این چیزها بر می آید!؟؟؟
    در خود قرآن تأمل کنیم آیا این کتاب می تواند حاصل چنین دروغی باشد؟؟؟
    ...

نوشته
    112
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    31
    آپلود
    3
    گالری
    0

سلام

با اثبات معجزه بودن قرآن ثابت میشه که حضرت محمد (ص) دروغگو نبوده است.

پس به شما توصیه میکنم کتابی که معرفی میکنم رو مطالعه فرمایید.

البته این کتاب برای موبایله چنانچه فایل متنی اون رو خواستید خبر کنید تا در اختیارتون قرار دهم.

http://www.askquran.ir/downloads.php?do=file&id=3970
    مرجع دانلود کتابهای رایگان الکترونیکی (پی دی اف ؛ جاوا ؛ آندروید و صوتی)

www.nayzi.ir

*اگر یکی از مشتاقان کتاب هستید بزرگترین خوشبختی جهان را دارا هستید.*

6. تشکرها 2

نوشته
    43
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

لطف کنید برهان محکم تری بیاورید....
    خیلی از انقلابیون جهان هم همینگونه بوده اند
    آیا باید آنها را هم پیامبر دانست؟
    سوال دیگه آیا اطاعت از پیامبر باید بی چون و چرا باشد؟؟
    بسم الله الرحمن الرحیم
    کار دین به اجبار نیست راه هدایت و ضلالت بر همه کس روشن گردید پس هر که از راه کفر و سرکشی برگردد و به راه ایمان و پرستش خدا گراید به رشته محکم و استواری چنگ زده که هرگز نخواهد گسست و خداوند شنوا و داناست(آیه 256 سوره بقره)

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

زیرا اگر فرستاده خدا نبود، خدا رسوایش می کرد
    روزانه چندین دین من درآوردی ایجاد میشه و ادعای فرستاده خدا میشه ولی اون دین ها به راه خودشون ادامه میدن و پیروانی پیدا میکنن و خبری از رسوایی و این چیزا هم نمیشه
    monthly quotes :
    حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

Energy is everything and everything is energy

I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

Become Übermensch

9. تشکر

نوشته
    432
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

لطف کنید برهان محکم تری بیاورید....
    خیلی از انقلابیون جهان هم همینگونه بوده اند
    آیا باید آنها را هم پیامبر دانست؟
    سوال دیگه آیا اطاعت از پیامبر باید بی چون و چرا باشد؟؟
    به نام خدا

بزرگوار سعی کنید قبل از طرح سؤال در تمام جوانب آن تأمل کنید.

کدام انقلابی با ویژگی هایی که اشاره کردم سراغ دارید که مدعی رسالت از طرف خدا باشد؟

پاسخی که بنده عرض کردم در حدی است که نیاز به تحقیقات عمیق و وسیع ندارد.
    اگر پاسخ بهتری می خواهید ابتدا کمی در سیره پیامبر و اهل بیت او صلوات الله علیهم اجمعین و یاران راستین آنان مطالعه و تأمل بفرمایید بعد ببینید کدام پیامبر دروغین توانسته است چنین تأثیراتی برجای گذارد؟؟؟

سؤال دوم سؤال خوبی است، پس در پاسخ آن دقت بفرمایید.

اینجا دو حالت متصور است: حالت قبل از ایمان واقعی به پیامبر و حالت بعد از ایمان واقعی و خالصانه.
    در حالت اول که هنوز ایمان واقعی و خالص وجود ندارد یعنی تردید در نبوت پیامبر هست. در این حالت فرد تسلیم نخواهد بود و بی چون و چرا هم اطاعت نخواهد کرد چون هنوز شناخت لازم از نبوت و شخص پیامبر پیدا نکرده است.
    بنابر این انتظار هم نیست که شخص غیر مؤمن از پیامبر بی چون و چرا اطاعت کند.

اما در حالت دوم یعنی پس از به وجود آمدن ایمان و اطمینان به پیامبر، قطعاً اطاعت بی چون و چرا خواهد بود. زیرا شخص مؤمن مطمئن است که پیامبر به خیر و صلاح فرد و جامعه بیش از همه واقف است و خیرخواه تر و دلسوزتراز همه است. برای همین صاحب اختیار فرد و جامعه است.
    برای همین خداوند برای مؤمنان فرموده است: "
    النَّبِيُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِينَ مِنْ أَنفُسِهِمْ ..." (احزاب 6)، (پیامبر از مؤمنین بر خودشان سزاوارتر است ...).
    و در آیه دیگر می فرماید: "
    وَ مَا كَانَ لِمُؤْمِنٍ وَلَا مُؤْمِنَةٍ إِذَا قَضَى اللَّهُ وَرَسُولُهُ أَمْرًا أَن يَكُونَ لَهُمُ الْخِيَرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ وَمَن يَعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالًا مُّبِينًا" (احزاب 36) (هيچ مرد و زن مؤمنى را نرسد كه چون خدا و رسولش به كارى حكم دهند، براى آنها در كارشان اختيارى باشد. و هر كس خدا و رسولش را نافرمانى كند، قطعا دچار گمراهى آشكارى گرديده است).
    ...

نوشته
    43
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

قبول بفرمایید که صرف اینکه ایشان ادعای پیامبری نموده اند کفایت نمی کند
    می توانیم اینگونه در نظر بگیریم که هدف انسانی داشته اند و برای نجات انسان ها قیام کرده اند ولی برای اینکه حرفشان در تاریخ تاثیر گذار تر باشد ادعای پیامبری کرده اند
    آیا بررسی منطقی سخنان و اقدامات ایشان اشکالی دارد؟
    بسم الله الرحمن الرحیم

نوشته
    432
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

قبول بفرمایید که صرف اینکه ایشان ادعای پیامبری نموده اند کفایت نمی کند
    می توانیم اینگونه در نظر بگیریم که هدف انسانی داشته اند و برای نجات انسان ها قیام کرده اند ولی برای اینکه حرفشان در تاریخ تاثیر گذار تر باشد ادعای پیامبری کرده اند
    آیا بررسی منطقی سخنان و اقدامات ایشان اشکالی دارد؟
    به نام خدا
    درست است بنده هم قبول دارم که با صرف ادعای پیامبری چیزی اثبات نمی شود. در پاسخی که ابتدا عرض کردم چند نکته مهم هست که هریک مستقلاً دلیل صداقت پیامبر (ص) است. علاوه بر اینکه هدف انسانی و عالی و متعالی هرگز برپایه و اساس دروغ محقق نمی شود. اگر می شود باید لا اقل یک نمونه در تاریخ داشته باشیم.

در پاسخ به سؤال آخیرتان باید عرض کنم که خیر بررسی منطقی سخنان و اقدامات پیامبر نه تنها هیچ اشکالی ندارد بلکه امام صادق علیه السلام جوانان را سفارش کرده اند که در دین تفقه و بررسی کنند و از افراد بی فکر متنفر بودند.

در باره ادعای نبوت تا کنون حتی یک مورد در جهان نبوده که به دروغ ادعای نبوت کند ولی کارش به رسوایی نکشد و دروغش آشکار نشود.

مدعیان دروغین معمولاً از حمایت قدرت ها و دولت های شیطانی برخوردارند.
    مدعیان دروغین معمولاً در پی کسب منافع مادی و جاه و مقام و ثروت هستند.
    مدعیان دروغین معمولاً در مقابل علما و افراد آگاه چیزی برای گفتن ندارند.
    مدعیان دروغین معمولاً دچار انواع مفاسد اخلاقی و رفتاری و اجتماعی هستند.
    مدعیان دروغین معمولاً در بین خانواده و اقوام خود نیز تنها هستند و بعد از مرگ فراموش می شوند، اگر از حمایت دنیاپرستان برخوردار نباشند.
    مدعیان دروغین تحمل فشارها و سختی ها را ندارند و احیاناً از ادعاهای خود عقب نشینی میکنند.
    مدعیان دروغین هیچ سودی به حال مردم و جامعه ندارند و هیچ کمکی به تعالی و رشد انسان ها نمی کنند.
    پیش بینی ها و پیشگویی های مدعیان دروغین غالباً نادرست از آب در می آید.
    یک مدعی دروغین هرگز کتابی مثل قرآن نمی تواند بیاورد که آموزه هایش همیشگی و برهان هایش عمیق و بیانش احسن الحدیث و اصدق الاقوال و پر از اعجاز باشد.
    آیا این همه برای اثبات صداقت حضرت محمد (ص) کافی نیست؟؟

به هرحال ما با شناخت مختصری که از
    حضرت محمد صلی الله علیه و آله و کتاب او داریم، در صدق و امانت و رسالت الهی او هیچ تردیدی نداریم و جای هیچ شک و شبهه ای نمی بینیم. اگر کسی تردید دارد خلاف آن را اثبات کند همچنانکه ما کذب مدعیان دروغین را در جای خود اثبات می کنیم.

نوشته
    28
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

من الان نشستم فكر كردم ياد موضوعي افتاد
    ياد وقتي كه خاكستر روي سر پيغمبر ريختند...
    اگر انسان با هدف انساني و زميني مثل پول شهرت .... دست به چنين كاري بزند و شكست بخورد و مخصوصا توهين هايي كه كفار به پيامبر كردن را ببيند و بشنود يقينا پا پس مي كشيد
    من كه به شخصا اين جوريم

اما پيامبر معلومه به خاطر پول و شهرت .... نبوده به دليل بالا كه گفتم ...
    دليلي بالاتر از اين ها داشته و اون هم خدا بوده ...
    خدايي پشتش بوده كه عظمتش رو ديده و حاظره هر خفتي رو بپذيره ...

نظر من اينه
    نظر شما چيه ؟

نوشته
    432
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط sshr نمایش پست
    من الان نشستم فكر كردم ياد موضوعي افتاد
    ياد وقتي كه خاكستر روي سر پيغمبر ريختند...
    اگر انسان با هدف انساني و زميني مثل پول شهرت .... دست به چنين كاري بزند و شكست بخورد و مخصوصا توهين هايي كه كفار به پيامبر كردن را ببيند و بشنود يقينا پا پس مي كشيد
    من كه به شخصا اين جوريم

اما پيامبر معلومه به خاطر پول و شهرت .... نبوده به دليل بالا كه گفتم ...
    دليلي بالاتر از اين ها داشته و اون هم خدا بوده ...
    خدايي پشتش بوده كه عظمتش رو ديده و حاظره هر خفتي رو بپذيره ...

نظر من اينه
    نظر شما چيه ؟
    به نام خدا

با عذرخواهی از تأخیر
    کاملاً درست می فرمایید.

این مأموریت قطعی و اطلاع کامل و یقینی پیامبر از وظیفه ای که بر عهده اش گذاشته شده و یقین به جهان آخرت است که موجب استقامت پیامبر در این راه شده است. و اگر این اطمینان نبود و نعوذ بالله ایشان به دروغ ادعا می کرد به هیچ وجه نمی توانست چنین استقامت کند.
    در حالیکه نه تنها او بلکه خانواده و پیروانش هم تا پای جان و آبرو و همه هستی خود استقامت کردند.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری