صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اين چادر من است كه زير پاي شماست!

نوشته
    358
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اين چادر من است كه زير پاي شماست!

ماجرا خيلي وقت بود توي دل هاي ما مانده بود ، اما با تصوير زني در تلويزيون جرقه اش خورد و احساسات ما را منفجر كرد.
    زن محكوم بود به خيانت، عمل خلاف عفت و قتل. نشسته بود و داشت در مورد ماجراهاي سياسي پيرامون محكوميتش حرف مي زد.

چيزي كه توجه من (و خيلي هاي ديگر مثل من) را جلب كرد، نه اعترافات سياسي او بود ، نه جرم غير قابل تصورش و نه حتي لحن عامي او. ما در بهت چادر مشكي و رو گرفتن سفت و سختش بوديم.

ما ناگهان احساس كرديم به يكي از عزيزترين هاي زندگي مان دارد توهين مي شود. قبل از آن هم اين را ديده بوديم، اما هيچ وقت اين طور جوش نياورده بوديم.

قانون نيست. اما مثل يك قانون نانوشته، همه متهمين مرد لباس هاي خاكستري مهردار مي پوشند و همه زن ها چادر مشكي به سر مي كنند.

مهم نيست كه آن زن قبلا چه جوري بوده، حالا بدون هيچ انتخابي بايد چادر سرش كند.
    شايد هم چادر را براي قايم شدن پشت سياهي اش و ديده نشدن در تصويرها به آنها نشان مي دهند.

در هر حال اين ماجرا بدجوري ما را كه چادر را خودمان، نه براي قايم شدن يا گرفتن عفو يا به اجبار انتخاب كرده ايم، ناراحت كرد.
    يك پست در يك وبلاگ تبديل شد به يك اعتراض كه بعد از 30 سال كه خودمان شعار " چادر، حجاب برتر" را توي كتاب هاي درسي و روي در تاكسي و روي بيل بوردهاي بزرگراه و توي تراكت هاي نماز جمعه پخش كرده ايم، آن وقت چادر را به اجبار سر متهمين و محكوميني مي كنند كه گاهي آدم از گفتن جرمشان هم شرم دارد .
    نمي خواهم به چادر تقدس بيخودي بدهم يا بگويم هر كسي بي چادر است حتما متهم! اما قبول كنيد كه براي آنكه حجاب را به عنوان يك ارزش نشان بدهيم بايد خودمان ارزشمندي ها را حفظ كنيم.

يادداشتي از منصوره مصطفي زاده

کارشناس بحث : پاسخگوي علوم قرآن

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۰۲/۰۴ در ساعت ۲۰:۳۳

چه حالي داره اي خدا سينه زدن تو كربلا
    غسل زيارت از فرات ،نگاه به گنبد طلا
    الهي كه يه شب بياد تو حرم اعتكاف كنيم
    با پرچم هيئتمون دور ضريح طواف كنيم
    دم دماي سحر كه شد از توي بين الحرمين
    بريم تو صحن حرم عباس علمدار حسين
    با ذكر يا ام البنين پا توي صحنش ميذاريم
    ار بارگاه با صفاش سوغاتي تربت مياريم
    غصه كربلات آقام عقده توي گلوم شده
    يه عمريه زيارت حرمت آرزوم شده

2.  

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 5 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

غريب گرامي شما بغض دل مرا هم باز كرديد .
    واقعيت اين است كه زنان محجبه و بويژه زنان محجبه چادري در معرض آسيبهاي شخصيتي جدي از ناحيه دشمن دانا و دوست نادان قرار دارند .
    كاش ماجرا به متني كه نقل فرموديد ختم مي شد ...
    شما در تراكت ها و بيلبردهايي كه شعار فرزند كمتر زندگي بهتر را سر ميدهند كاريكاتورها و عكسهايي را مشاهده ميكنيد كه مادر خانواده كم فرزندي ، زني مانتويي ، زيبا ، آراسته ، نظيف ، محترم و باوقار ، دست دوفرزندش را به همراه همسرش گرفته و با لبخند و رضايت و غرور قدم ميزند ؛ در طرف مقابل ، مادر خانواده پرفرزند ، زني با چادري وصله دار كه آنرا به كمر بسته ، كثيف ، چندش آور و مشمئز كننده ، ترش رو و بد خلق و عصبي ، زشت و دست بكمر زده در حال فرياد زدن بر سر همسرش و كشيدن گوش فرزندش مي بينيد .
    به خانه كه مي آييد تلويزيون را روشن ميكنيد ، فيلم سينمايي پخش ميكنند خانواده اي فقير و پر مشكل ، بي سواد و بي فرهنگ مادر خانواده پس از مشاجره يا فرياد بر سر فرزندان يا كنتاكت با صاحبخانه ، چادرش را بر ميدارد تا بدنبال راه حلي براي باز كردن گره كور خانواده باشد .
    حالتان بد مي شود ، تهوع از در و ديوار مي بارد ، كانال را عوض ميكنيد ، خانم مجري به مناسبت شهادت ، چادري مشكي بسر كرده و با حالت محزون و غمگين در حال قرائت متني است با احساس اما توجهتان به چادر چروكيده اي جلب ميشود كه مطمئنا يا در آرشيو لباسها زير پاي صد نفر مچاله بوده و يا هنگام خروج سريع از منزل بزور در كيف خود چپانده اين مساله را فقط يك چادري ميتواند بفهمد زيرا هيچ خانم چادري كه چادرش را خودش انتخاب كرده هرگز با چادري با اين وضعيت فجيع ، شب هم از خانه بيرون نمي آيد چه رسد جلوي دور بين صدا و سيما .
    با سري كه با تاسف تكانش ميدهيد كانال را عوض ميكنيد خدا را شكر اينجا اخبار است ببينيم در مملكت چه خبر است ؟ گوينده خبر از دستگيري زنان خياباني ، خلاف كار ، دزد ، قاچاقچي ، ولگرد و ... خبر ميدهد يك چادر سفيد كثيف گل گلي ، كه معلوم نيست از كنار كدام بازداشتگاه يا خياباني پيدا شده بر سر هر يك كرده اند كه چه بشود ؟ چهره هايشان معلوم نشود ؟ خجالت نكشند ؟ در دادگاهها موظفند متهمان زن را بر همين منوال حاضر كنند ؟؟!!
    در كشورما چادر نه قانون است ، نه الزام ، نه اجبار حجاب قانون شرع و قانون مدون كشور است نه الزاما چادر .
    حال بايد پرسيد چرا خانمي كه با آن وضع فجيع حجاب در خيابانها تردد ميكند با مانتو و يك شال اقدام به جرم و جنايت ميكند هنگام دادرسي بايد با چادر در دادگاه حاضر شود ؟ آيا انتخاب چادر دراختيار خودشان است ؟ آيا براي اينكه شناخته نشوند يا در معرض دوربين صدا و سيما تصويرشان به نمايش در نيايد چادر بسر ميكنند ؟ دراينصورت مردان مشابه چه ميكنند ؟ چرا در مورد مردان از تاكتيك شطرنجي كردن چشم يا صورت آنها يا قرار گرفتن مجرم پشت به دوربين استفاده ميشود اما در مورد اين خانم بزهكار خير و او را با چادر ميپوشانند ؟ چرا به خواست او در مورد درخواست چادر براي حضور در دادگاه تاثير مثبت ميدهند ؟ او خود مسئول كردار خويش است و براي پوشش صورتش غير از تاكتيك هاي فوق ميتواند ازيك تكه پارچه ديگراستفاده كندچراچادر؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    مرجع ذي صلاح در اين خصوص چه كسي است ؟
    بايد فرياد زد :
    عاقلان جمع شوند و چادر مرا كه دوستي نادان در چاه انداخته بيرون بياورند .
    اين چادر من است كه به زير پاي شماست
    لطفا پايتان را از روي آن برداريد بوي تعفن ميگيرد
    غبار بزهكاري شما بر روي چادر من مي نشيند
    با همان پوششي كه خلاف كرديد ، اكنون هم از آن استفاده كنيد
    پوشش من براي پنهان كردن زيبايي ها ست نه كثافات
    دستتان را از چادر من كوتاه كنيد

استفاده غلط ممنوع

ویرایش توسط هدی : ۱۳۸۹/۰۷/۱۷ در ساعت ۰۹:۴۲
    اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

واقعا برای سازنده این عکس باید تاسف خورد .. مردان رو با مگسان یکی کرده ... شاید الان بگید همه مردان نه ، بلکه اون هایی فلان هستن .. خوب کار تربیتی شما کجاست ؟ آیا برای زن مزاحمتی ایجاد بشه گریبان مرد رو میگیرن یا زن رو ؟ .. در ضمن فکر نکنم موی سر یک زن همچین شکلاتی باشه که توصیف شد .. بله هیچ کس با عریانی موافق نیست
    monthly quotes :
    حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

Energy is everything and everything is energy

I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

Become Übermensch

نوشته
    2,310
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    45 روز 13 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط غريب نمایش پست
    ماجرا خيلي وقت بود توي دل هاي ما مانده بود ، اما با تصوير زني در تلويزيون جرقه اش خورد و احساسات ما را منفجر كرد.
    زن محكوم بود به خيانت، عمل خلاف عفت و قتل. نشسته بود و داشت در مورد ماجراهاي سياسي پيرامون محكوميتش حرف مي زد.

چيزي كه توجه من (و خيلي هاي ديگر مثل من) را جلب كرد، نه اعترافات سياسي او بود ، نه جرم غير قابل تصورش و نه حتي لحن عامي او. ما در بهت چادر مشكي و رو گرفتن سفت و سختش بوديم.

ما ناگهان احساس كرديم به يكي از عزيزترين هاي زندگي مان دارد توهين مي شود. قبل از آن هم اين را ديده بوديم، اما هيچ وقت اين طور جوش نياورده بوديم.

قانون نيست. اما مثل يك قانون نانوشته، همه متهمين مرد لباس هاي خاكستري مهردار مي پوشند و همه زن ها چادر مشكي به سر مي كنند.

مهم نيست كه آن زن قبلا چه جوري بوده، حالا بدون هيچ انتخابي بايد چادر سرش كند.
    شايد هم چادر را براي قايم شدن پشت سياهي اش و ديده نشدن در تصويرها به آنها نشان مي دهند.

در هر حال اين ماجرا بدجوري ما را كه چادر را خودمان، نه براي قايم شدن يا گرفتن عفو يا به اجبار انتخاب كرده ايم، ناراحت كرد.
    يك پست در يك وبلاگ تبديل شد به يك اعتراض كه بعد از 30 سال كه خودمان شعار " چادر، حجاب برتر" را توي كتاب هاي درسي و روي در تاكسي و روي بيل بوردهاي بزرگراه و توي تراكت هاي نماز جمعه پخش كرده ايم، آن وقت چادر را به اجبار سر متهمين و محكوميني مي كنند كه گاهي آدم از گفتن جرمشان هم شرم دارد .
    نمي خواهم به چادر تقدس بيخودي بدهم يا بگويم هر كسي بي چادر است حتما متهم! اما قبول كنيد كه براي آنكه حجاب را به عنوان يك ارزش نشان بدهيم بايد خودمان ارزشمندي ها را حفظ كنيم.

يادداشتي از منصوره مصطفي زاده

کارشناس بحث : پاسخگوي مباحث زنان
    سلام
    شما اینقدر از این ماجرا ناراحت شدین
    من که همشهری این خانم بودم ببین چی کشیدم
    خدا همه رو به راه راست هدایت کنه
    آمین
    روزی به طبیب عشق با صدق و صفا
    گفتم که کجا روم، چیست دوا؟!

گفتا که اگر علاج دردت خواهی
    بشتاب به دربار شه طوس رضا

6. تشکر

نوشته
    2,310
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    45 روز 13 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط enerji نمایش پست
    واقعا برای سازنده این عکس باید تاسف خورد .. مردان رو با مگسان یکی کرده ... شاید الان بگید همه مردان نه ، بلکه اون هایی فلان هستن .. خوب کار تربیتی شما کجاست ؟ آیا برای زن مزاحمتی ایجاد بشه گریبان مرد رو میگیرن یا زن رو ؟ .. در ضمن فکر نکنم موی سر یک زن همچین شکلاتی باشه که توصیف شد .. بله هیچ کس با عریانی موافق نیست
    سلام
    درسته
    منم با این عکس موافق نیستم
    اصلا تشبیه مناسبی نیست بلکه یه جور توهین هم به حساب میاد
    زن شکلات
    مرد مگس
    اصلا توجیه منطقی نداره
    شرم آوره

نوشته
    566
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    1
    گالری
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط enerji نمایش پست

دوستان
    قصد من ناراحت کردن کسی نبود !!!! یعنی چی که مردان رو با مگس یکی کرده !!!! متاسفم که اینجوری فکر می کنید !!!!!
    فکر کنم باید این توضیح رو در زیرش مینوشتم

لابد در " مگسانند دور شیرینی " هم یکی مگسه یکی شیرینی !!؟؟!!!!
    این فقط یه مثاله!

یعنی اگر شکلات و شیرینی ( که ذاتش مگس ها رو جذب می کنه ) پوشیده باشه از فساد و آلودگی مصون می مونه . ( حالا نمیگم موی زن مرد رو جذب میکنه ها !!!! (مثل اینکه باید بدیهیات رو هم توضیح داد تا بعدا بد برداشت نشه !!!!!) )

به هر حال قصد این تاپیک و موضوعش بحث راجه به این عکس نیست. من هم عکس رو حذف میکنم . ولی کاش یه کم عمیق تر باشیم و سطحی نگری رو کنار بگذاریم .

! خواهش می کنم نظرتون رو راجع به پست اول و دوم بنویسید نه عکس !

کم کم دلم از این و از آن سیر می شود
    با چشم مهربان تو تسخیر می شود
    این خواب ها که همسفر هر شب من است
    یک روز مو به مو همه تعبیر می شود
    فرصت گذشت ، وقت زیادی نمانده است
    تعجیل کن عزیز دلم ، دیر می شود
    اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج

نوشته
    358
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی مباحث زنان نمایش پست
    غريب گرامي شما بغض دل مرا هم باز كرديد .
    واقعيت اين است كه زنان محجبه و بويژه زنان محجبه چادري در معرض آسيبهاي شخصيتي جدي از ناحيه دشمن دانا و دوست نادان قرار دارند .
    كاش ماجرا به متني كه نقل فرموديد ختم مي شد ...
    شما در تراكت ها و بيلبردهايي كه شعار فرزند كمتر زندگي بهتر را سر ميدهند كاريكاتورها و عكسهايي را مشاهده ميكنيد كه مادر خانواده كم فرزندي ، زني مانتويي ، زيبا ، آراسته ، نظيف ، محترم و باوقار ، دست دوفرزندش را به همراه همسرش گرفته و با لبخند و رضايت و غرور قدم ميزند ؛ در طرف مقابل ، مادر خانواده پرفرزند ، زني با چادري وصله دار كه آنرا به كمر بسته ، كثيف ، چندش آور و مشمئز كننده ، ترش رو و بد خلق و عصبي ، زشت و دست بكمر زده در حال فرياد زدن بر سر همسرش و كشيدن گوش فرزندش مي بينيد .
    به خانه كه مي آييد تلويزيون را روشن ميكنيد ، فيلم سينمايي پخش ميكنند خانواده اي فقير و پر مشكل ، بي سواد و بي فرهنگ مادر خانواده پس از مشاجره يا فرياد بر سر فرزندان يا كنتاكت با صاحبخانه ، چادرش را بر ميدارد تا بدنبال راه حلي براي باز كردن گره كور خانواده باشد .
    حالتان بد مي شود ، تهوع از در و ديوار مي بارد ، كانال را عوض ميكنيد ، خانم مجري به مناسبت شهادت ، چادري مشكي بسر كرده و با حالت محزون و غمگين در حال قرائت متني است با احساس اما توجهتان به چادر چروكيده اي جلب ميشود كه مطمئنا يا در آرشيو لباسها زير پاي صد نفر مچاله بوده و يا هنگام خروج سريع از منزل بزور در كيف خود چپانده اين مساله را فقط يك چادري ميتواند بفهمد زيرا هيچ خانم چادري كه چادرش را خودش انتخاب كرده هرگز با چادري با اين وضعيت فجيع ، شب هم از خانه بيرون نمي آيد چه رسد جلوي دور بين صدا و سيما .
    با سري كه با تاسف تكانش ميدهيد كانال را عوض ميكنيد خدا را شكر اينجا اخبار است ببينيم در مملكت چه خبر است ؟ گوينده خبر از دستگيري زنان خياباني ، خلاف كار ، دزد ، قاچاقچي ، ولگرد و ... خبر ميدهد يك چادر سفيد كثيف گل گلي ، كه معلوم نيست از كنار كدام بازداشتگاه يا خياباني پيدا شده بر سر هر يك كرده اند كه چه بشود ؟ چهره هايشان معلوم نشود ؟ خجالت نكشند ؟ در دادگاهها موظفند متهمان زن را بر همين منوال حاضر كنند ؟؟!!
    در كشورما چادر نه قانون است ، نه الزام ، نه اجبار حجاب قانون شرع و قانون مدون كشور است نه الزاما چادر .
    حال بايد پرسيد چرا خانمي كه با آن وضع فجيع حجاب در خيابانها تردد ميكند با مانتو و يك شال اقدام به جرم و جنايت ميكند هنگام دادرسي بايد با چادر در دادگاه حاضر شود ؟ آيا انتخاب چادر دراختيار خودشان است ؟ آيا براي اينكه شناخته نشوند يا در معرض دوربين صدا و سيما تصويرشان به نمايش در نيايد چادر بسر ميكنند ؟ دراينصورت مردان مشابه چه ميكنند ؟ چرا در مورد مردان از تاكتيك شطرنجي كردن چشم يا صورت آنها يا قرار گرفتن مجرم پشت به دوربين استفاده ميشود اما در مورد اين خانم بزهكار خير و او را با چادر ميپوشانند ؟ چرا به خواست او در مورد درخواست چادر براي حضور در دادگاه تاثير مثبت ميدهند ؟ او خود مسئول كردار خويش است و براي پوشش صورتش غير از تاكتيك هاي فوق ميتواند ازيك تكه پارچه ديگراستفاده كندچراچادر؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    مرجع ذي صلاح در اين خصوص چه كسي است ؟
    بايد فرياد زد :
    عاقلان جمع شوند و چادر مرا كه دوستي نادان در چاه انداخته بيرون بياورند .
    اين چادر من است كه به زير پاي شماست
    لطفا پايتان را از روي آن برداريد بوي تعفن ميگيرد
    غبار بزهكاري شما بر روي چادر من مي نشيند
    با همان پوششي كه خلاف كرديد ، اكنون هم از آن استفاده كنيد
    پوشش من براي پنهان كردن زيبايي ها ست نه كثافات
    دستتان را از چادر من كوتاه كنيد

استفاده غلط ممنوع
    سلام استاد عزيز.
    واقعا حرف دل ما را زديد.
    درد دلها خيلي زياد است.
    اي كاش لااقل به حرمت زهراي مرضيه(س)، حرمت چادر را بيش از اين حفظ مي كرديم.

چه حالي داره اي خدا سينه زدن تو كربلا
    غسل زيارت از فرات ،نگاه به گنبد طلا
    الهي كه يه شب بياد تو حرم اعتكاف كنيم
    با پرچم هيئتمون دور ضريح طواف كنيم
    دم دماي سحر كه شد از توي بين الحرمين
    بريم تو صحن حرم عباس علمدار حسين
    با ذكر يا ام البنين پا توي صحنش ميذاريم
    ار بارگاه با صفاش سوغاتي تربت مياريم
    غصه كربلات آقام عقده توي گلوم شده
    يه عمريه زيارت حرمت آرزوم شده

نوشته
    10,035
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    17 روز 15 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    2

بشنو از چادر که در توصیف زن
    تار وپودش با تو می گوید سخن

تـــار و پـــودم را شـــرافت تافته
    تـا شــرافت را به عـــصمت بافتـه

در کــلاس حـــفظ تقوا و شـرف
    دختران درّند وچــادر چون صــدف

بهترین سرمایه زن چادر است
    زانکـه زن را زیـنت زن چـادر است

حـفظ چـــادر در سـرای اقــتدار
    دخــــتران را هـست تــاج افـــتخار

حفظ چادر حفظ دین و مذهب است
    شـــیوه زهـــرا و درس زینب است

حفظ چادر سدّ فحشا می شود
    رو ســفیدی نــزد زهــرا می شود

حفظ چادر چاره ساز کارهاست
    حــافظ گــل از هـجوم خـارهاست

حفظ چادر زخمها را مرهم است
    دست درّ بـر سینه نـامحرم است

ویرایش توسط مجیب : ۱۳۸۹/۰۷/۱۸ در ساعت ۱۵:۲۶

یَا إِلَهِی وَ سَیِّدِی وَ مَوْلاَیَ وَ رَبِّی صَبَرْتُ عَلَى عَذَابِکَ فَکَیْفَ أَصْبِرُ عَلَى فِرَاقِکَ

اگه مي خواي اهل آسمون بهت رحم كنن به اهل زمين رحم كن

نوشته
    36
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    90
    آپلود
    0
    گالری
    0

کاش در فلسفه ی حجاب کمی تامل بشه
    ميخواستم زندگي كنم،راهم رابستند
    ستايش كردم،گفتند خرافات است
    عاشق شدم،گفتند دروغ است
    گريستم،گفتند بهانه است
    خنديدم،گفتند ديوانه است
    د ن ي ا را نگه داريد ميخواهم پياده شوم

نوشته
    2,310
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    45 روز 13 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط گلبرگ... نمایش پست
    دوستان
    قصد من ناراحت کردن کسی نبود !!!! یعنی چی که مردان رو با مگس یکی کرده !!!! متاسفم که اینجوری فکر می کنید !!!!!
    فکر کنم باید این توضیح رو در زیرش مینوشتم

لابد در " مگسانند دور شیرینی " هم یکی مگسه یکی شیرینی !!؟؟!!!!
    این فقط یه مثاله!

یعنی اگر شکلات و شیرینی ( که ذاتش مگس ها رو جذب می کنه ) پوشیده باشه از فساد و آلودگی مصون می مونه . ( حالا نمیگم موی زن مرد رو جذب میکنه ها !!!! (مثل اینکه باید بدیهیات رو هم توضیح داد تا بعدا بد برداشت نشه !!!!!) )

به هر حال قصد این تاپیک و موضوعش بحث راجه به این عکس نیست. من هم عکس رو حذف میکنم . ولی کاش یه کم عمیق تر باشیم و سطحی نگری رو کنار بگذاریم .

! خواهش می کنم نظرتون رو راجع به پست اول و دوم بنویسید نه عکس !
    دوست من مثالهای بهتر از این هم وجود داشت حتی عکسهایی که در شان زن و مرد مسلمان باشه.
    شما منظوری نداشتید ولی برداشت از عکس خوب نبود.
    شان و منزلت انسان بالاتر از این چیزهاست در همه حال باید به انسانها ارزش قائل شد
    موفق و پیروز باشید

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری