صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشاوره برای ازدواج

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    8,840 پست
    حضور
    6 روز 21 ساعت نامشخص
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

· - من ازدواج کرده ام ولی چونقبل از ازدواج ، عاشق همسرم نبوده ام ، الان می خواهم با کسی که عاشقش شده ام ،ازدواج کنم . نظر شما چیست ؟
    · بله . بعضی از جوانها دغدغه دارند کهعاشق نشده اند و ازدواج کرده اند . انگار عقده ای برایشان شده است . چون بعضی هاعاشق شده اند و ازدواج کرده اند . ما دراصل مسئله حرف داریم که ازدواج این جوری خوباست یا نه . ما باید اولا این را ثابت کنیم که آیا ازدواج باید با عشق قبل ازمحرمیت شروع شود و مطلوب است ، که من این را مطلوب نمیدانم . جوانانی که پای برنامهما بوده اند ، می دانند که این عشق ها مطلوب نیست و پیامد های منفی دارد و خودش رادر زندگی نشان میدهد . بیایید عاقلانه ازدواج کنیم و عاشقانه زندگی کنیم ، شعارمااین بود . اصل این ازدواج ، خوب نیست . حالا به کسانی که فکر میکند چیزی را از دستداده اند و برایشان عقده شده ، می گویم که ، شما عاقلانه ازدواج کرده اید ، حالادرقلبتان را رو به همسرتان باز کنید و همه این فکرها را دور بریزید . اگر بحث عشقیاست که ایجاد شده ، آنرا زیر پا له کنید . بعد می بینید که عاشق همسرتان شده اید واگر طعم عشق پاک را می چشید . با این فکر مقابله کنید . الان شما ازدواج کردید وزیر یک پیمان مقدس را امضا کرده اید و وقتی انسان ازدواج میکند ، ازدواج تعهد میآورد و باید وفادار بماند . اینکه شما بعد از ازدواج دلبسته و عاشق کسی شده اید ،با وجود اینکه همسر دارید ، این را ، نه دین و نه شرع ، نه عقل ، نه انسانیتنمیپذیرد . درغرب ، با اینکه آنها یک مکتب غنی مثل ما ندارند ولی واقعاً یک جورهاییفرهنگ غالب است . تا قبل از ازدواج یک خط قرمزهایی دارند که البته با ما فرق میکندولی بعدازازدواج ، مسئولیت می پذیرند و وفادار میمانند و این خیلی کار جالبی است . ما که مسلمانیم . مکتب به این ارزشمندی داریم . نباید از غرب عقب بیفتیم . البتهنمی خواهم بگویم کسی خیانت نمیکند ولی جامعه ، این را بد میداند و حساسیت ویژهدارند و این را خیانت میدانند . من احساس خوبی از رفتار شما ندارم . من احساس میکنم شاید هوای نفس دخیل باشد . این عشقی که بد از ازدواج ایجاد شده ، این عشق کاذباست . عشق واقعی نیست . من این را عشق نمیدانم . زود میآید و زود میرود . این هوساست ، عشق واقعی نیست . بسیار فضیلت کُش است . اگر چنین چیزی است با آن مقابله کنید . یا نکند یاد خدا از دلتان رفته است . روایت داریم : اگر دل مومن از یاد خدا خالیشود ، خداوند طعم اینگونه عشق ها را به دلش می چشاند . امام صادق (ع) فرمودند : قلبخلت ذکراله فعذاب اله حب غیره. دلهایی که از یاد خدا خالی میشود ، خداوند حُب غیراز خودش را بهشان می چشاند و شیرین میکند . و نکند یاد خدا از دلتان بیرون رفته است . این عشق خوبی نیست . شما باید به همسرتان وفادار بمانید . شاعر اینگونه تعبیرمیکند : رطوبت چندش انگیز پلشتی است و آسمان سر پناهی ، تا در زمین در خاک نشینی وبر سرنوشت خویش گریه ساز کنی . کارخوبی نیست . منصرف شوید و قدر همسرتان را بدانید . کانون مقدس خانواده تان را آلوده نکنید .
    ·
    الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    8,840 پست
    حضور
    6 روز 21 ساعت نامشخص
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

·
    · آیا عشق های قبل از خواستگاری، قابل اعتماد است ؟
    ما معمولا باعشق های قبل از محرمیت موافق نیستیم . نکته اش هم این است که خانم و آقایی که عاشق هم میشوند ، انتخابشان بر اساس نگاهبوده است . قطعا این جوری بوده . الان آقا و خانمی عاشق هم دیگر شده اند ، محرمنبوده اند و خواستگاری هم نبوده و با نظارت والدین هم نبوده است . معنی آن این استکه آقا ، خانم را در دانشگاه یا اتوبوس دیده اند و بر اساس نگاه عاشق شده اند ، براساس نگاه پذیرفته اند و دل داده اند و عاشق شده اند . این خیلی خطرناک است . بهعزیزان می گویم : از اینکه با عشق قبل از محرمیت ، وارد ازدواج بشوید ،بپرهیزید . نکته اش هم این است که وقتی شما دل دادید و عاشق شدید . کرو کور میشوید . بر اساس روایات ، شما کر و کور میشوید. عشق به معنای یک گلوله عاطفه شدن است . کسی که عاشق میشود یک گلوله عاطفه است . از دری که احساس می آید عقل می رود رسولاکرم (ص) میفرمایند : حبک لشیء یعمی و یسع . عشق یک چیزی تو را کر و کور می کند . خوب چه اتفاقی می افتد ؟ آقا یا خانم بر اساس نگاه پذیرفته اند، دل داده اند وعاشق شده است . حالا دست از اصولشان بر میدارند . دست از کفویت بر می دارند همینبحثی که ما رویش این قدر تاکید می کنیم .
    مورد داشته ام که آقا پسر نوزدهساله ، عاشق دختر بیست و پنج ساله شده است . حالا از طریق چت بوده یا ... ، می دانداز نظر کفویت بهم نمیخورند ولی دست از این اصل مهم بر میدارد . بدی های طرف رانمیبیند و کر و کور میشود و حتی بدی های طرف را هم خوبی می بیند . دختر خانمی میگفتند : که پسر لودگی میکرد و من میگفتم : چقدر بذله گو است و پسر به من تشر می رفت و منمیگفتم : ماشاءالله چقدر مرد است . این ها نکته منفی بوده و ایشان مثبت می دیدند . این کار را نکنید. الان شما عاشق هستید و به سوی ازدواج می رویید . دست از اصولتانبر می دارید و حالا این جالب است این کر و کوری شما ، تا وقتی است که محرم نشده اید . ولی زمانی که محرم بشویید، این عشق دفع میشود .
    افلاطون میگوید : وصال مدفنعشق است . چینی ها ضرب المثلی دارند که میگویند : ازدواج گورستان عشق است . یعنیاین عشق تا وقتی است که این دو تا بهم محرم نشده اند ، همینکه بهم محرم شدند ، عشقدفع میشود و احساس از بین می رود و وقتی احساس رفت ، عقل می آید و حالا تازه ، دیدشعقلایی میشود و می فهمد طرف به دردش نمی خورد .
    ·
    الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    8,840 پست
    حضور
    6 روز 21 ساعت نامشخص
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

·
    · دانشجویی هستم که شیفتههمکلاسی ام شده ام چه کار باید بکنم ؟
    ما می گوییم این عشق های قبلازمحرمیت را به ازدواج نکشانید . این خطرناک است . ولی خوب بالاخره جوان است و خدااین گرایش را در انسانها قرار داده است . و گفته اند : شیفته شده اند علاقمند شدهاند . اگرآقا هستند بر اساس ملاک ها و اصولی که داریم شروع کنید . البته با سلامبه خانم و شماره تلفن گرفتن ، شروع نکنید . زیرا در شأن خانم نیست و ناراحت میشود .
    حالا اگر خانم است و خانم متشخص و مومن است و خط قرمزها را رعایت میکند وارتباط هم برقرار نمیکند و عاشق هم نشده ، که کرو کور بشود . علاقه ای پیدا کردهاند و میخواهند آقا به خواستگاری بیاید . باید یک واسطه بفرستند . واسطه باید مسن ومتاهل و مورد اعتماد شما باشد و این سر شما را افشا نکند . و بعنوان این که میخواهدخودش خیر خواهی کند . اول از آقا می پرسند شما متاهل هستید یا مجرد ؟ و آیامیخواهید ازدواج کنید یا نه ؟ و قدم به قدم و طرف خبردار نشود که از طرف خانم است . و صلاح نمیدانیم که از راه غیر عقلایی این کار را انجام دهند .
    الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    8,840 پست
    حضور
    6 روز 21 ساعت نامشخص
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

·
    · مدتی است دخترم با آقایی کههمکلاسی اش می باشد ، دوست شده است . با توجه به اخلاق طرف ، من و همسرم صلاحنمیدانیم که با ایشان ازدواج کند . چکار کنم که دخترم بیشتر به این آقا وابسته نشود؟
    من صلاح نمیدانم که قبل از محرمیت ، دو نفر که باهم دوست هستند ،این دوستی را به ازدواج بکشانند .اصلا دنیای دوستی با دنیای ازدواج فرق میکند .ایندوتا دنیا را قاطی نکنید . این دوستی ها خیلی مقدس نیست . دنیای ازدواج خیلی مقدساست . دنیای دوستی ها ظاهرش مقدس است . ما صلاح نمیدانیم دو نفر که یکسال با همدوست هستند ازدواج کنند . اگر مسئله عاشقی باشد که همان کرو کور بودن پیش می آید وهمان خطراتی را که عرض کردم دارد . و ایشان میفرمایند : این مسئله نیست . میگوینددوست هستند . همین هم ضرر دارد . البته بیشتر برای آقایان مسئله پیش می آید . این ها وقتی محرم میشوند . خداوند غیرت را در آقا قرار میدهد و بخاطر این غیرت ، درذهن این آقا سوالاتی پیش می آید . که نکند فلانی که دو سال با من دوست بوده ،همزمان هم با کس دیگری دوست بوده است و یا قبل از من با فرد دیگری دوست بوده است . اعتمادش سلب میشود . و میگوید : از کجا معلوم که الان با کس دیگری رابطه برقرارنکند . و من عاشقی را سراغ دارم که از هفت صبح تا چهار بعد از ظهر ، در را رویمعشوق می بندد و این زندان را برای او درست کرده است . حق تلفن زدن هم ندارد . اعتمادش سلب شده است . این دوستی ها قبل از محرمیت ، کلی مشکلات دارد . من میگویماصلا این دوستی را نکنید زیرا کلی اضطراب و استرس دارد . اگر این میزان دوستی آنهادر حد تلفن بوده ، علامت سوال آقا کمتر است . ولی هر چه دوستی بیشتر بوده ، علامتسوال آقا هم بیشتر است . هر قدر این رابطه تنگاتنگ بوده ، این علامت سوال برای آقابیشتر بوده است .

الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    8,840 پست
    حضور
    6 روز 21 ساعت نامشخص
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

· آیا در سخنان شما استثنا وجودندارد ؟ یعنی کسی عاشق بشود و ازدواج کند و این مشکلات را نداشته باشد؟
    این جور که ایشان اشاره کردند ، تمام مطالبی را که ما عرض کردیم درآن استثنا وجود دارد . در قضیه ارتباطات و دوستی هایی که قبلا عرض کردیم و گفتیمممکن است مشکلی ایجاد کند . حتی در مورد رنگ پوست هم گفتیم که آقا رسول اکرم (ص) فرمودند : ایاکم و نکاخ زنج . شما سفیدها با نژاد تیره ازدواج نکنید . حالا ممکناست فردی سفید و تیره با هم ازدواج کنند و مشکل ایجاد نشود. یا آقایی فرمودهبودند که میخواهند با خانمی که وضع مالی اش خوب است ازدواج کنند . که ما گفتیم اینکار را نکنید . ولی ممکن است در اینجا هم استثنا وجود داشته باشد . ولی اکثریت قریببه اتفاق برایشان مشکل ایجاد میشود . ما طلبه ها داریم : که هیچ عامی نیست که تخصیصنخورد . هر قانونی تخصیص میخورد .عرایض بنده کلیت دارد ولی عمومیت ندارد . بحث ایناست که این استثنا چقدر است . مثلا آقای عزیزی که سوال کرده اید ، از کجا معلوم ،شما آن فردی باشید که مورد استثنا قرار میگیرید . ما میگوییم احتیاط شرط عقل است . متاسفانه ما این قدر مشکلات را می بینیم و به شما میگوییم بروید و در مجلات وروزنامه ها بخوانید . این مشکلات واقعیت جامعه است .
    ما دلسوز شما دختران وپسران عزیز هستیم و میدانیم اکثریت قریب به اتفاق مشکل دارند . حالا شما چند سال باهم دوست بودید ، این دوستی را به دنیای ازدواج پیوند نزنید .
    الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    8,840 پست
    حضور
    6 روز 21 ساعت نامشخص
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

·
    · اگر علاقه به کسی ، انسان راکرو کور نکند . آیا باز این علاقه ، برای ازدواج مشکل پیش می آورد ؟
    وقتی دختر و پسر عاشق و معشوق هم میشوند ، کرو کور میشوند . وقتی شماپای کارمی روید ، دست از اصولتان برمیدارید و بدی های طرف را نمی بینید و حتی خوبیمی بینید . حالا ایشان می گویند : وقتی عاشق و معشوق میشوند و پای کار می آیندکرو کور نمیشوند یعنی وقتی خواستگاری میروند پا روی اصول نمیگذارند .اگر ایشان بهخواستگاری میروند باید فکر کنند که دفعه اول است که ایشان را می بینند . البتهنمیگوییم هیچ احساسی نداشته باشند ولی این احساس تحت شعاع عقل باشد .عقل بر احساسحاکم باشد و مو را از ماست بکشند و احساسات را کنار بگذارند و معایب طرف را بنویسندو ثبت کنند و تامل بشود . بعد گفتگو کنید و بر اساس عقل تصمیم بگیرند . شما اگربروید عاشق و معشوق بشوید ، ولی کر و کور نشوید ، ما دغدغه ای نداریم . و این خوباست . ولی سوال این است که آیا این کار راحت است که دو سال با کسی باشیم و در عشقاو بسوزیم و بعدعقلانی تصمیم بگیریم ؟ تقریبا این کار شبه محال است . البته محالنیست .

الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    8,840 پست
    حضور
    6 روز 21 ساعت نامشخص
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

·
    · درباره آشنا شدن با اینترنت ومنجر شدن به ازدواج صحبت کنید .
    اگر ایشان آقایی هستند و منظورشان ایناست که در چت ها ، دنبال مورد مناسبی میگردند و خود را معرفی میکنند که من جوانیهستم با این مشخصات و دنبال همسری با این شرایط میگردم . و این بعنوان یک ابزار است . مثل دایی و دوست که معرفی میکنند . بعد که شناسایی کردند با مسائلی که ما میگوییمجلو میروند . ولی مشکلش این است که خانواده ها نمی پذیرند. مادرها دوست دارندخودشان شروع کننده باشند . کاندیدا کنند و آقا پسر بپسندد و برای خانواده ها اینقابل پسندتر است . به هر حال فرزندشان را بزرگ کرده اند و این جوری دوست دارند کهشروع کننده باشند . البته معنایش این نیست که تحمیل کنند .ولی برا ی دختر خانم ، ماکمی دغدغه داریم . این آقا اعلام کرده و خانمی توی چت روم بوده و خودش را ارائهکرده است .همان مشکلاتی که در دوستی ها گفتیم . در اینجا هم این سوالات برای آقاپیش می آید که نکند خودش را به کس دیگری ارائه کرده است . و این مشکلات را دارند . حالا دخترها و پسرهایی که سن بالا دارند و فرصت هایی را از دست داده اند ، میتوانندخودشان را به این سایت ها انتخاب همسر ارائه و از این طریق فرد مناسب را پیدا کنندو ما این را به آنها پیشنهاد میکنیم .
    حالا اگرمنظور این است که از طریق چت ،رفیقی پیدا کند و بعد عاشق بشوند ، ازدواج کنند . این همان خطرات را دارد . اینخطرش از عشق های خیابانی بیشتر است . زیرا این عشق مجازی است تا مدتها همدیگر رانمی بینند . حداقل در عشق های خیابانی طرف را می بیند ولی در چت ها این طور نیست . بیشترکلام و مکتوب است . با گفتار بهم دل میدهند و عاشق میشوند . آقای احمد شوقیمیگوید : اول نگاهی است بعد لبخندی است و بعد سلام است و بعد شماره ای میدهد و بعدملاقاتی است . خانمی میگفتند : من یک سال با فکر ایشان زندگی می کردم . بعد کهایشان را دیدم . وا رفتم. بعضی ها پس میزنند و بعضی ها وا می روند . ولی پس نمیزنند ، بخاطر ترحم و رودربایستی و یا کرو کور شدن . ما این را توصیه نمی کنیم . هرچیزی ابزاری دارد . ازدواج امر مقدسی است و راه کاری دارد .

الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    8,840 پست
    حضور
    6 روز 21 ساعت نامشخص
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

·
    اگر قبل از ازدواج رابطهمنطقی و براساس عرفی و شرعی بین خانم و آقا باشد ، آیا باز هم ازدواج ناموفق خواهدشد ؟
    قبلا در رابطه با دوستی های قبل از ازدواج گفته بودیم . حالاایشان میگویند : رابطه عرفی و شرعی قبل از ازدواج . مثل رابطه دختر دایی و پسر عمه . اگر رابطه شما با خانمی عرفی و شرعی باشد و ضوابط شرع رعایت بشود ، اشکالی درازدواج شما ایجاد نمیشود . ببینید مثلا دختر دایی و پسر عمه سالیان سال با هم رفت وآمد میکنند ، همدیگر را می بینند و سلام و علیک میکنند و ارتباط دارند . گاهی با همحال و احوال میکنند یا سوالات علمی از هم می پرسند و گاهی جزوه ای میدهند و میگیرند . هیچ احساس خاص و ویژه ای بین آنها نیست و والدین هم میدانند و نظارت میکنندو اشکالی هم پیش نمی آید . و خانواده ها هم هیچ حساسیتی نشان نمی دهند . مگر اینکهتعصبات خاص و ویژه ای باشد . حالا این رابطه بوده و پسر عمه میخواهد ، بعد از چندینسال ، با دختر دایی ازدواج کنند. آیا الان مشکلی ایجاد میکند ؟ آخر چه مشکلیمیتواند ایجاد کند ؟ آخر رابطه دوستی آنچنانی نبوده ، تلفنی نبوده ، قاچاقی نبوده واین ها با هم عشق بازی نمیکردند و ارتباطشان از حد شرع و عرف تجاوز نکرده و مشکلی درازدواجشان پیش نمی آید . یا مثلا همکار هستند . پرونده ای رد و بدل میکنند ، سلامو احول پرسی میکنند و همدیگر را زیر نظر دارند و با هم پچ پچ هم نمیکنند ولی اگررابطه به گونه ای بود که دیگران بگویند با هم دوست پسر و دختر هستند و با هم رابطهدارند ، این مشکل ایجاد میکند . ولی اگر درحدی که ما گفتیم باشد ، هیچ مشکلی برایاین آقا ایجاد نمیکند و بروند ازدواج کنند . ما دوستی های قبل از ازدواج را گفتیمکه در ذهن آقا سولاتی ایجاد می شود که نکند ، سه سال با من رفیق بوده ، با کسدیگر هم رفیق بوده است ؟ ولی برای پسرعمه این سوال پیش نمی آید که اگر با من سلام وعلیک میکرده ، نکند با کس دیگر هم این کار را میکرده است . در اینجا نمود پیدانمیکند . نگران نباشید .
    الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    8,840 پست
    حضور
    6 روز 21 ساعت نامشخص
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

خانم بیست و یک ساله گفته اند : سه سال است با یکی از اقوام دوست هستم و ضوابط شرعی را هم رعایت می کنم ولیخانواده ها خبر ندارند .آیا باز هم مشکل ایجاد میکند ؟
    بله . این با سوال قبلی فرق دارد . شما خودتان میگویید : دوست هستید و خانواده هم خبر ندارند . شما میگویید : رابطه شرعی را رعایت میکنید . مگر ضوابط شرعی فقط مثلا بهم دست ندادن و ارتباط نداشتن است ؟ خیر برای همین است که خدا این رابطه را نهی کرده است و حرام می داند . شما آموزه دینی ما و قرآن را ببینید . بخاطر مفسده و خطراتی است که ممکن است ایجاد کند ، این کار را حرام کرده است . در قرآن داریم : خانم ها با آقایان وعده پنهانی و سری نگذارند . شأن نزول آیه برای خانم هایی بود که ، شوهرشان را از دست داده بودند . این بخاطر جایگاه و شأن زن است . با زنان پاکدامن ازدواج کنید نه آنهایی که دوستی پنهانی می گیرند . اگر دو تا نامحرم کنار هم باشند یقین بدانید نفر سوم شیطان است . فقه ما میگوید : صحبت خانم با آقا در غیر ضرورت کراهت دارد. چرا ؟ بخاطر مفسده هایی که پیش می آورد .حالا جالب است این برای کسانی است که سنشان بالارفته ، وقتی به ما این را میگویند ، به شما چه باید بگویند . شما بیست و یکساله هستید و شما جوان هستید و در اوج غرایز جنسی هستید و عواطف شما بخاطر همان غرایز جنسی است . دخترخوب شما با این جوان به طریق اولی در طریق مفسده هستید . شما نصف روز ایشان را می بینید که شناخت پیدا کنید . آیا میشود ؟ دختر ی با همین شرایط به من اصرار میکردند که اجازه بگیرند این ارتباط را ادامه بدهند .و می گفتند : ضوابط شرعی را رعایت میکنم . من گفتم صلاح نمیدانم . ایشان میگفتند : من الان با شما نیم ساعت صحبت کرده ام و شما هم نامحرم هستید . چرا با شما گناه حساب نمیشود ؟ گفتم : من پدر شما هستم و رابطه من و شما ، رابطه دختر و پدری است . باز دین همین رابطه سنی را هم میگوید رعایت کنید و در حد ضرورت صحبت کنید . چون بهر حال نامحرم هستید. حضرت علی (ع) با آن عظمتشان میگفتند : من با خانم های جوان سلام نمیکنم چون می ترسم جواب آنها روی من اثر نامطلوب بگذارد . داستان حضرت موسی و دختر شعیب که حضرت موسی گفتند : من جلو می روم و شما پشت سر من بیاید . او حضرت موسی بود و این را می گفت . دیگر چه برسد به ما ؟ من به این دختر گفتم : جنس حرفهای شما با من با جنس حرفهای شما با آن آقا ، فرق میکند و ممکن است به خطا برویید . زیرا شما از صحبت کردن با این آقا لذت می برید . وقتی شما میخواهید به من زنگ بزنید تپش قلبتان شدید میشود یا نه ؟ گفتند : نه . گفتم : وقتی میخواهید با آن آقا صحبت کنید چه ؟ گفتند : بله قلبم میخواهد از جا کنده شود . لطفا احتیاط کنید و دست از این رابطه بردارید .

الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    8,840 پست
    حضور
    6 روز 21 ساعت نامشخص
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

· چرا عشق را انکار می کنید ؟
    خیر . ما عشق را انکارنمی کنیم . زندگی بدون عشق معنی ندارد و لی چه عشقی ؟ و جایگاه عشق را خواهیم گفت . حالا بحثمان این است که شما عاشق شده اید . روایت از رسول اکرم (ص) است که عشق چیزی، انسان را کرو کور می کند . ما می گوییم حواستان باشد که این را به ازدواج وصل میکنید. بعد از محرمیت این عشق ، سرد می شود و عقل می آید . این عشق های آتشین بخاطراین شیرین است که باهم نیستند و باید پنهانی همدیگر را ببینند وبهم نرسیده اند . اینکه ایشان نامحرمشان هستند و شیطان هم وارد بحث میشود ، شیرین است . زین حبالشهوات . و اینکه انسان منع میشود . این ها شیرین است . وقتی شما بهم می رسید ،شیرینی آن تمام می شود . شما تا بحال فکر کرده اید فیلم تایتانیک چرا تایتانیک شد ؟زیرا در این فیلم ، عاشق و معشوق بهم نرسیدند . اگر بهم می رسیدند این قدررمان ها و داستان ها نوشته نمی شدند . شیرینی آن عشق ، بخاطر این بود که بهمنرسیدند . اگر بهم می رسیدند دیگر عشقی نبود . بعد از اینکه یهم رسیدند ، چشمها بازمیشود و تازه می بیند که طرف ، شرایط لازم را ندار د . تمام هم و غم ما این است کهداریم می بینیم جوانان ما ، از این مسئله لطمه خورده اند . اگر شما توانستید عاشقبشوید و کرو کور نشوید ، ما آنجا با عشق شما مخالف نیستیم . این اتفاق بندرت میافتد و استثنا است و معلوم نیست شما از این مورد ، استثنا باشید . عشقی که بعد ازمحرمیت ایجاد میشود بی شائبه است و میتواند در زندگی ستون باشد .
    ·
    الهی العفو...

صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری