نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگرهمسرتان پيشهاد دهدازهزينه هاي عروسي صرف نظرکنيدمي

رأی دهندگان
63. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • قبول می کنم

52 82.54%
  • هر گز قبول نمی کنم

7 11.11%
  • قبول می کنم ولی یک عمر حسرت می خورم

4 6.35%
صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از دید شما عروسی گرفتن با اینهمه هزینه خوبه یا نه؟(اقایان و خانمها )

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

از دید شما عروسی گرفتن با اینهمه هزینه خوبه یا نه؟(اقایان و خانمها )

با سلام خدمت دوستان
    چند روزی می شد که با چند نفر از دوستان صحبت می کردیم در خصوص مخارج بالای عروسی گرفتن ...اینکه آیا میشه این مخارج رو کم کرد و یا در بعضی موارد با توافق طرفین اصلا همچنین هزینه ای نکرد....
    متاسفانه در وهله ی اول ممکنه برای بعضی خانمها این سوء تفاهم پیش بیاد که
    پیشنهاد عروسی نگرفتن و تبدیل خرج سرسام اور چند میلیونی عروسی به یک مهمانی برای اقوام دسته اول اعم از دائی .خاله و............فرار از خرج کردن و یا نوعی آبروریزی جلوی اقوام و فامیل می دانند که فامیل چی می گن؟!!! من آرزو دارم عروسی بگیریم..لباس عروس بپوشم و..........
    سوء تفاهم پیش نیاد ..این رو فراموش نکنید که بعضی از خانمها ممکنه چنینی فکرهائی کنن و چنین حرفهائی رو در جواب همسر ایندشون بزنن
    حالا می خواستم بدونم شما به عنوان خانم اگر شخصی رو برای ازدواج برگزینید..مناسب بدونید برای اینکه یک عمر در کنارش زندگی کنید..اگر به شما چنین پیشنهادی رو بده و بخواد که مثلا چنینی پولی رو به قول خودمانی به زخم زندگیمون بزنیم..شما چه برخوردی می کنید؟ایا سعی می کنید همکاری کنید؟یا این رو به نوعی...............
    اقایان هم در این بحث شرکت کنن چون بحث دو جانبه است و نظران اقایان هم لازم....

ویرایش توسط محمد طه : ۱۳۸۹/۰۷/۲۸ در ساعت ۰۳:۲۳

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

2.  

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من که خوبه عروسی باشه ولی نه اونقدی که کمر اقا داماد اول زندگی خدا نکرده خم بشه!!

اینجا که ما زندگی میکنیم هزینه ازدواج خیلی خیلی کمه نسبت به تهران و بقیه جاها!

مثلا دو ماه پیش عروسی دختر خاله م بود فقط افراد درجه یک بودن حدود 300 نفر(تهران) حدود 20 و خورده ای هزینه شد....
    ولی اینجا شهرستان ما کلا بخوای یه مراسم توپ توپ بگیری 3 تومن بیشتر نمیشه!!

خب اون کجا و این کجا!

ویرایش توسط آساره : ۱۳۸۹/۰۸/۰۵ در ساعت ۱۲:۴۸
    اللهم صل علی محمد و آل محمد

http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6060

نوشته
    10,035
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    17 روز 15 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    2

درسته كه اكثر دختر خانما و آقا پسرها در دوران مجردي روياي جشن ازدواجشون رو تصور ميكنن،‌اما شرايط حال حاضر جامعه در چشم و هم چشمي را كنار بزاريم مي مونه دوتا مسئله كه اوليش اينه اگه شما بخواي مجلسي بگيري كه درش گناه وجود نداشته باشه شايد به مزاج بعضي از مهمونا خوش نياد و حرف و حديثاي يه شب كه هزار شب نميشه و ... به دنبال داشته باشه. مسئله دومم كه به حمدا... با وجود موبايل‌هايي با دوربين هاي 8مگا پيكسل و بيشتر و كمتر که دست همه هست و از اونجايي كه رفته رفته تعداد مراسم هاي عروسي در خانوادهها داره كم ميشه، مهموناي محترم دوست دارن از عروس خانم و آقا داماد بي اجازه اشون عكس يادگاري داشته باشن، با اين اوصاف اصلا بي خيال همچين مراسمي بشيم هم خودمون راحت تريم و فكر و خيال نداريم كه تصوير خودمون يا همسرمون پيش كسي نيست و هم مزاحم 300، 400 نفر نميشيم و در خرج نمي اندازيمشون ( البته اين موارد شايد در خيلي از خانواده ها وجود نداشته باشه)
    ویرایش توسط مجیب : ۱۳۸۹/۰۸/۰۷ در ساعت ۲۰:۰۱

یَا إِلَهِی وَ سَیِّدِی وَ مَوْلاَیَ وَ رَبِّی صَبَرْتُ عَلَى عَذَابِکَ فَکَیْفَ أَصْبِرُ عَلَى فِرَاقِکَ

اگه مي خواي اهل آسمون بهت رحم كنن به اهل زمين رحم كن

نوشته
    6,353
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    286

خب به نظر من هزینه عروسی هر چی هم که باشه چه زیاد و چه کم بازم میتونه جای دیگه به درد آدم بخوره
    چه اشکالی داره اول زندگی بجای اینکه یه عروسی بگیری که فقط شکم مردم رو پر کنی و بعدشم هزار جور حرف پشت سرت باشه یه سفر مکه یا کربلا یا ..... تو خود ایران (مثلاً مشهد)یا حتی سفر تفریحی به شمال یا هر جای دیگه بری و برگردی بعدشم بری سر زندگیت؟؟
    این جوری هم یه سفر رفتی با شوهر جونت و خوش گذروندی هم هزینه نکردی
    به نظر من حتی اگه خرج سفر بیشتر از عروسی هم باشه بازم ارزش داره
    تازه اینجوری از خیلی از مسائل دیگه که تو عروسی ها هست هم جلو گیری میشه

ولی همه اینجوری فکر نمیکنن

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

معز الاولیائ گل مجیب عزیز اول سلام

من هم با صحبتای شما موافقم هم یه خورده مخالف

آدم تا وقتی تو دوران عقده همش با همسرش کنار میاد ...که هر چی شما بگی و اینا
    ولی وقتی ازدواج میکنی بعدها پشیمون میشی که چرا مراسم نگرفتی و خلاصه تا اخر عمر حسرتش به دلت میمونه
    من میگم اگه قراره مراسمی گرفته نشه بهتره دختر خانوم لباس عروس بپوشه و بره آتلیه حتما عکس بندازه ..که هم عکسی داشته باشه هم حرفی پشت سرش زده نشه و عکسای عروسیشم دسته این و اون نباشه!!

شما موافقی؟

ویرایش توسط آساره : ۱۳۸۹/۰۸/۰۵ در ساعت ۱۳:۲۴

نوشته
    6,353
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    286

سلام آبجی گلم
    نمی دونم شاید شما درست میگی
    ولی خودم هم زیاد با عروسی گرفتن موافق نیستم و شوهرمم با عروسی نگرفتن موافق نیست
    فهمیدی منظورم رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یعنی من خودم میگم که عروسی نمی خواد بگیری برای اون زیاد فرقی نمی کنه
    خب مثلاً فرض کنیم به جای عروسی رفتیم مکه
    خب از سر برگشتم استقبال خواهد بود و هم در ادامش شام و .....
    چه فرقی میکنه که بری مکه و برگردی ملت رو شام دعوت کنی (که هم اینجوری از هر نظر بهت خوش میگذره و هم شامتو دادی)یا یه عروسی بگیری که توش هزار جور گناه بشه و از اون طرف فردای عروسی بردارن بگن که فلانی فلان طور بود و غذاشون فلان طور بود و ..... .
    در ضمن شما کسی رو سراغ داری که توی زندگی امروزه یک بار هم بیاد با همسرش فیلم عروسی شون یا عکساشو رو بردارن نگاه کن؟؟؟
    اون قدر گرفتاری ها زیاد شده که اصلاً وقت این کارا نیست
    طرف یا خونش پیدا نمیشه یا اگه پیداشه خسته است و میگیره استراحت میکنه
    یه چیز دیگه: از یه دید دیگه نگاه کنیم
    مطمئن باشین اونایی که عروسی میگیرن بعدش پشیمون میشن و میگن که ای کاش نمی گرفتیم و پولش رو به یه جای دیگه میزدیم و اونایی که نمیگیرن باز م پشیمون میشن و حسرت می خورن
    من هر دو جورش رو سراغ دارم
    پس چه عیب داره که با منطق و عقل پیش بریم که جزو هیچ کدوم از دو دسته بالا نباشیم
    اگه میخوای عروسی بگیری دیگه بعدا نباید پشیمون شی اگه هم نمی خوای بگیری دیگه حسرت ندارهههههه

نوشته
    335
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من سوال نظر سنجي نبايد فقط از خانوما پرسيده بشه .
    خود من شخصا آرزوم اين بود كه عروسي نگيرم (چون نميخواستم تو عروسيم موسيقي غنا باشه و ابتداي زندگي هزينه هاي بالاي عروسي )دوست داشتم به جاش يه سفر زيارتي برم كه شروع زندگي با معنويت آغاز بشه نه گناه
    ولي خب متاسفانه خانواده ها و همسرم موافقت نكردن .
    خيلي وقتا ديدم كه آقايون با اين مساله يعني نگرفتن عروسي وكاهش هزينه ها مخالفت ميكنن و دنبال دعوت كردن مهموناي زياد و .. هستند.

ویرایش توسط ْآلاله : ۱۳۸۹/۰۸/۰۵ در ساعت ۱۵:۲۱

نوشته
    2,310
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    45 روز 13 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    2

مراسم عروسی باید برگزار بشه این اتفاق تو زندگی هر کس یکبار اتفاق می افته و تبدیل به خاطره میشه به نظر من باید مراسم برگزار بشه ولی قرار نیست همراه با مراسم آنچنانی و با موسیقی که جای بحث مفصل داره باشه با یک مراسم ساده و خودمانی هم میشه خاطره رو ثبت کرد جدای از اختلافهای الکی و دردسر ساز.
    از به گناه انداختن مردم هم در امان میمونیم.

روزی به طبیب عشق با صدق و صفا
    گفتم که کجا روم، چیست دوا؟!

گفتا که اگر علاج دردت خواهی
    بشتاب به دربار شه طوس رضا

نوشته
    676
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    0
    گالری
    27

یا الله
    سلام علیکم

ابتدا باید عرض کنم که بهتر بود این سوال از طرفین پرسیده می شد یعنی هم اقایون و هم خانم ها.(درسته که زننده تاپیک مرد هستند ولی خب بعضی اوقات مرد ها بدترن)
    و اما بعد به نظر میاد مجالس پر خرج گرفتن و یا به عکس ساده ،ناشی از اعتقادات و چشم و هم چشمی است چطور؟
    مثلا به نظر من کسی که دایه دار تبعیت از امام علی رو داره نمی گنجد طوری مهمونی بده که اسراف صد در صد باشه .
    این جنبه اعتقادی است و اگر این بعد خوب تقویت بشه جلوی چشم و هم چشمی رو میگیره.(در واقع چشم و هم چشمی ناشی از عدم شناخت خود ،محیط ،فرد مقابل و دراخر توجه بیش از حد به گفتار دیگران است)به نظرم میزان اهمیت به حرف مردم یکی از ملاک های ازدواج باشه خوبه(اونم ملاکی که باید قبل از عقد به صورت عملی سنجیده بشه)
    به نظر بنده انسان نباید به حرف دیگران زیاد اهمیت بده وباید در راه خودش، اگر درسته، محکم قدم برداره ولی چه اشکالی داره که یه مهمونی بگیره که تعداد مهمون ها زیاد باشن؟؟مثلا 500 نفر یا بیشتر؟خود بنده به شخصه دوست دارم اگر خوشحال هستم خوشحالیم رو با تعداد افراد بیشتری تقسیم کنم ولی مراسم روساده بگیرم.تازه ولیمه عروسی خیلی خوبه و خوردن داره.
    عزیزی فرموده بودند عروسی نگیریم که موسیقی نباشد این درسته که چون جواب ما برای مسئله ای ایراد داره مسئله رو پاک کنیم؟ ،چه ایرادی داره دنبال راههای بهتر باشیم برای اینکه هم گناه نباشه هم خوش بگذره؟(مثلا مولودی ،گروه سرود،شعبده بازی و...)
    در ضمن با موضوع دوربین موافقم صد در صد هرکی دوربین وارد مجلس عروسی کنه باید با احترام تمام ازش گرفته بشه یا تذکر داده بشه.اتفاقا یکی از افراد معروف توی عروسیش گیت گذاشته بود و همه رو از لحاظ داشتن دوربین چک کرده بود(چی بگیم که برخی عکس خودش و خانمش رو چاپ میکنه و تو میزها توزیع می کنه)
    التماس دعا
    یاعلی

الهی و سیدی و مولای و ربی صبرت علی عذابک فکیف اصبر علی فراقک

صبرت علی حر نارک فکیف اصبر عن النظر الی کرامتک

ام کیف اسکن فی النار و رجائی عفوک

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

یه چیزی بگم ....

باور کنید نگاه کردن به عکسای قدیمی یه خاطره هایی زنده میکنه که روحت شاد میشه...

حالا یه سال بعد عروسی نه ..دو سالم نه..10 سال دیگه باز سرت شلوغه؟؟فکر نکنم...

یه وقتایی لازمه ادما برگردن تو خاطراتشون

من خودم به شخصه از اینکه تو گرفتن مراسم عروسی اینهمه بی خیال بودم انقد پشیمونم که حد نداره!!!

انقد بی خیال که روز عروسی تا ساعت 4 دانشگاه بودم..هیچکی ام باور نمیکرد!

خیلی وقته که تو مراسما نمیزارن کسی عکس بگیره ...این ایده ی خیلی خوبیه

موندم چطور بعضیا اجازه میدن عکس خانومشون تو موبایل مردم باشه و بلوتوث بشه!

واقعا برام سوال شده!!!

در مورد مولودی هم خیلی کم پیش اومده مردم زیاد استقبال نمیکنن!

مخصوصا ما کردا که با مولودی نمیتونیم ....

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری