صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زیباترین دخترایرانی مقابل دوربین عکاس اروپایی+عکس

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

زیباترین دخترایرانی مقابل دوربین عکاس اروپایی+عکس

به نام خدا

یک دختر ایرانی به نام 'مهدیه آذری' که خود را زیباترین انسان در جهان می داند، با حضور مقابل دوربین یک عکاس
    اروپایی، نام خود را به عنوان زیباترین دختر جهان ثبت کرد.

به گزارش مشرق، "مهدیه آذری" دختر 10ساله از ایران که به عنوان زیباترین،جلوی دوربین حاضر شد گفت: «من زیباترین دخترم چون‌ "نماز می‌خوانم"»

میشل شولتس کرزیزانوفسکی، عکاس اهل هلند به دنبال یافتن پاسخ این سؤال که «زیبایی چیست؟» پنج قاره جهان را زیر پا گذاشت و از مردمان مختلف پرسید: «آیا تو از همه زیباتری؟» وی گرچه با پاسخ هایی متفاوت در این زمینه روبرو شد اما عجیب ترین و شاید گفت منحصر به فرد ترین پاسخ را در ایران شنید وقتی مهدیه به او گفت "زیباست چون نماز می خواند" اما حتی این عکاس هم درک نکرد.

عکس‌های او که در 10 کشور مختلف گرفته شده به صورت کتابی به نام «زیباترین شخص جهان» انتشار یافته‌است. در این کتاب پیش از هر عکس، اول علتی که شخص برای «زیباترین بودن» خود ذکر کرده آمده و سپس عکس او در پشت صفحه درج شده‌است.

عبرت نوشت: روزنامه هلندی "تراو"، مصاحبه و نوشتاری داشته با آقای کرزیزانوفسکی که در آن چند و چون کار او این‌گونه توصیف شده‌است:

شولتس کرزیزانوفسکی برای انجام این پروژه عکاسی خود در کشورهای مختلف آگهی‌هایی به این مضمون در روزنامه‌ها چاپ کرد: «هر کس خود را زیباترین زیباها می‌داند به این آگهی پاسخ دهد.»
    در کنار این آگهی‌ها، او برای مطرح کردن این سؤال، به همراه تیم خود به مناطق مختلف از کوچه پسکوچه‌های ایران گرفته تا حلبی‌آبادهای هند، نیز سر زده‌است.

از کتاب شولتس کرزیزانوفسکی چنین برمی‌آید که زیبایی، ابعاد گوناگون زیادی دارد. بیشتر پاسخ‌دهندگان دلیل ویژه‌ای برای زیبا دانستن خود ذکر نکرده‌اند ولی دسته‌ای نیز علت این حس را بیان کرده‌اند.

یکی، حفره‌های کوچکی که به هنگام خنده بر روی گونه‌هایش می‌افتد را نشان زیباترین بودن خود دانسته و دیگری چشمان درشتش، و شخصی دیگر لب‌های قیطانی‌اش را. یک زن نابینای هندی به کرزیزانوفسکی گفت: هر کس من را دیده می‌گوید که تو زیبایی.

مهدیه آذری، دختری 10ساله از ایران که به عنوان زیباترین، جلوی دوربین کرزیزانوفسکی حاضر شد در باره دلیل زیبا بودن خود گفت: «من زیباترین دخترم چون‌که نماز می‌خوانم.»

البته شولتس کرزیزانوفسکی که درکی درست از ارزشها و آثار نماز و نقش آن در سلامت روحی و جسمی و معنوی مسلمانان ندارد در واکنش به حرف این دختر و خیلی ساده و سر سری می‌گوید که
    «این حرف نشانه یک ششتشوی مغزی کامل است.» !

در وب‌سایت شولتس کرزیزانوفسکی می‌خوانیم که حجت الاسلام محسن ترک زاده، روحانی اهل اصفهان نیز گفته است که تمام تلاش خود را می کند تا به خدا برسد بنابراین او زیباترین مرد جهان است.

در کشور آفریقایی نامیبیا او و افراد تیم کرزیزانوفسکی به روستاها رفتند و پس از اهدای برنج به افراد محلی و برگزاری مراسم یک‌ساعته سنتی، سؤال خود را با روستاییان مختلف مطرح کردند. روستاییان با دیدن این‌که چندین فرد بالغ از اروپا به راه افتاده و برای پرسیدن این سؤال به آن‌جا آمده‌اند همگی از خنده بر روی زمین غلت می‌زدند.

شولتس کرزیزانوفسکی، افرادی را که برای عکس‌های کتابش انتخاب کرده با دقت گلچین کرده‌است. برای مثال در جریان عکاسی‌ها مردی به او رجوع کرده و گفته‌است از سیاره دیگری به زمین آمده و قرار است به‌زودی به سیاره خود بازگردد و به این دلیل زیباترین فرد روی زمین است، ولی این فرد توسط کرزیزانوفسکی برای پروژه عکاسی مناسب تشخیص داده نشد.

این عکاس 61 ساله هلندی پنج سال به دنبال معنی زیبایی بود ولی در پایان پروژه به این نتیجه رسید که به پاسخی نرسیده‌است. او در این مورد می‌گوید: «هر کس کتاب من را مطالعه کند می‌تواند پاسخی را برای خود تصور کند. کار من، تنها این است تا میان مردم تعامل و ارتباط ایجاد کنم. موضوع اصلی این است که بدانیم این افراد در مورد زیبایی چه نظری دارند. فکر و نظر آن‌ها می‌تواند بر حس ما هم تأثیر بگذارد.»

کرزیزانوفسکی می‌افزاید که بر عکس انتظاراتش کسی تا به حال پروژه و کتاب او را مسخره نکرده و منفی ندانسته‌است. وی می‌گوید که «کتاب مثبت‌گرای من شاید بتواند حس کوچک مثبتی باشد در میان موج اخبار منفی که هر روزه رسانه‌ها به سوی ما می‌فرستند.»

او می‌گوید که «اخبار فاجعه و جنگ تبدیل شده به تفریح روزانه مردم و این باعث شده تا دید ما به دنیای اطراف تبدیل به دیدی نادرست بشود.»

یکی از روزنامه‌نگاران از کرزیزانوفسکی پرسید که آیا او خود را زیباترین فرد می‌داند؟ شولتس کرزیزانوفسکی در جواب گفت: «اوایل از این پرسش فرار می‌کردم ولی الان می‌گویم، بله، من خودم را زیباترین حس می‌کنم. در جریان این پنج سال فهمیدم که همه به دنبال سازگار شدن با دنیای پیرامون خود هستند و ما خود می‌توانیم بر این سازگاری‌ها و هماهنگ شدن‌ها تأثیر بسزایی بگذاریم.»

کرزیزانوفسکی ادامه می‌دهد: «اگر بگویی بله، من زیباترینم، با گفتن همین جمله همه چیز دلپذیرتر، زیباتر و جالب‌تر می‌شود تا وقتی که بگویی نخیر من زیبا نیستم. زیبا بودن یک امر انتخابی است.»

منبع:شیعه نیوز

یا علی

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

2.  

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed133 نمایش پست
    «من زیباترین دخترم چون‌ "نماز می‌خوانم"»

1.نماز ، جنگ با طاغوت است .
    2.نماز ، راه اولیای الهی است .
    3.نماز ، راه مستقیم انسان هاست .
    4.نماز ، درس شکر گذاری است .
    5.نماز ، نبرد با شیطان است .
    6. نماز ، در رأس همه عبادات است .
    7.نماز ، نردبان ترقی است .
    8. نماز ، میزان سنجش است .
    9.نماز ، اوج اخلاص مومن است .
    10.نماز ، آرامش دهنده دل هاست .

یا علی
    به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

11.نماز ، طهارت روح است .
    12. نماز ، لوح نیازمندی به خالق است .

13. نماز ، عزت دهنده مومن است .

14. نماز ، کلید بهشت است .

15. نماز ، زیباترین جلوه نیایش است .

16. نماز ، موجب خشنودی خداست .

17. نماز ، وسیله جهت یابی مومن است .

18. نماز ، بهترین تذکر است .

19. نماز ، کاملترین وصف است .

20. نماز ، سرچشمه همه خوبی هاست .

یا علی

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

(شادی روحشان صلوات)

یا علی

نوشته
    1,093
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

این انسان چقدر مغرور که وقتی یک کاری برای خودشم انجام میده باهاش می خواد قیافه بگیره

با اجازتون اصلا زیبا نبود
    حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

6. تشکرها 2

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام به نظر من اون بچه 10ساله باپاکی تمام حقیقت را گفته واقعا کسانی که باخلوص نیت نماز میخوانند جزء زیباترین افرادند حیف که ما ها هم مثل اون عکاس به درک حقیقی از نماز نرسیدیم بچه ها هممون باهم دعا کنیم جزء افرادی نباشیم که موقع ظهور آقا پشت خر دجال یا دجار؟ راه میافتیم
    التماس دعا

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

احسنت به این دختر

نوشته
    208
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

واقعا چقدر زیباست!!!!!!!
    روی کریستینا آگیلرا و بریتنی اسپیرز را کم کرد !!!!

" بعد از اين که بودا مرد ، مردم سايه ي او را قرن ها در غار ها نگاه داشتند - سايه اي عظيم و ترسناک -

خدا مرده است: ولي تا زماني که بشر وجود دارد ، غار هايي براي سايه ي او وجود دارد - شايد براي ميليارد ها سال- و ما بايد بر سايه او غلبه کنيم..."

فریدریش ویلهلم نیچه

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    حالا اين را بشنويد.درس عبرتي باشد براي بعضي ها؟!!!!!!!!!!!
    دختر يكي از خوانندگان معروف عرب از كشور لبنان.در يكي از مصاحبه هاي مادر با تلويزيون كويت همراه مادر حاضر مي شود.مادر با لباس هاي آنچاني ودختر هم با پوشش كامل اسلامي.
    مجري پس از وراجي هاي بسيار با مادر(بخوانيد خواننده عرب )رو به دختر مي كند ومي گويد:دختر كوچولو شما كي هستيد؟
    او پاسخ مي دهد:من نامم زينب است.ودختر اين خانم(رو به مادر).
    مجري مي پرسد اين چيه كه روي سرت است(منظور روسري همراه با لباس بلند وكاملا پوشيده.)دختر مي گويد:اين روسري است كه بر روي سر من است.مجري مي گويد:كي به تو گفته كه اين را سرت كني؟
    نكته:دوستان خواهران وبرادران گرامي !!!!پختكي وكمال عقل اين دختر را ببينيد كه چه پاسخ مي دهد؟؟؟؟
    كي به تو گفته اين را سرت كني؟؟؟
    دختر مي گويد:الگوي زندگي من!!!!!
    مجري مي گويد:الگوي زندگي تو مادرت است؟؟؟؟؟؟
    دختر مي گويد:مادر من هرگز الگوي من ودختران مسلمان نيست!!!!!
    مجري مي گويد:پس الگوي شما كيست؟؟؟؟؟؟
    الله اكبر از اين جواب دندان شكن؟؟؟؟!!!!!!الله اكبر.الله اكبر .الله اكبر
    دختر مي گويد:الگوي زندگي من حضرت زينب(سلام الله عليها) است.او كه دختر علي مرتضي(عليه السلام) ودختر فاطمه زهرا(سلام الله عليها)است.
    الگوي زندگي من حضرت زينب(سلام الله عليها)است..........
    به به به اين دختر مسلمان با بصيرت!!!بارك الله بارك الله بارك الله
    در ضمن اين قضيه مربوط به چهار سال پيش است.در برنامه زنده شبكه ملي كويت به طور مستقيم در سرتاسر دنيا قابل دريافت بوده است.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

شاد

نقل قول نوشته اصلی توسط atheist philosopher نمایش پست
    واقعا چقدر زیباست!!!!!!!
    روی کریستینا آگیلرا و بریتنی اسپیرز را کم کرد !!!!
    سلام!!!
    تا گور شود چشم عدو!!!!!!با شما نبودم با همان كريستينا آگيلرا وخانم بريتني اسپيرز بودم.!!!!

به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    157
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    119

يكي از خوانندگان معروف عرب از كشور لبنان
    سلام و درود.لطفا اسم اين خواننده عرب رو بفرماييد تا بتونيم سرچ كنيم. منتظريم.ممنون

با چه رویی سخن از شادی ما می گویید ؟ دستتان خونی و از عدل خدا می گویید؟
    چه غلط ها که نکردید پس پرده ی دین تف به درگاه خدایی که شما می گویید

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)