صفحه 1 از 112 1231121314151101 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  495
  مورد تشکر
  729 پست
  حضور
  31 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0

  فوكوياما: آمريكا در حال فروپاشي است
  فوكوياما: آمريكا در حال فروپاشي است

  جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)

  خبرگزاري فارس: يك انديشمند برجسته جهان در مقاله‌اي با اشاره به بحران مالي بي‌سابقه در آمريكا، اين كشور را در حال فروپاشي دانست.

  به گزارش فارس، "فرانسيس فوكوياما" در مقاله خود در هفته‌نامه "نيوزويك" نوشت: علاوه بر برخي از شركت‌هاي مطرح آمريكايي تفكر خاص سرمايه‌داري نيز از هم فروپاشيد.
  فوكوياما در ادامه مي‌نويسد: انفجار از داخل بانك‌هاي سرمايه آمريكا، ناپديد شدن بيش از يك تريليون دلار در بازار سهام در يك روز نشان از سقوط سرمايه‌داري آمريكا دارد.
  اين انديشمند ژاپني‌الاصل همچنين مي‌افزايد: اين هزينه 700 ميليون دلاري كه بر دوش ماليات‌دهندگان تحميل شده است و ميزان شكست كه در وال‌استريت به وقوع پيوسته مي‌تواند بسيار بزرگتر از آنچه هست باشد.
  وي مي‌افزايد: ايده‌ها يكي از مهم‌ترين موارد صادراتي ما هستند و دو ايده اساسي آمريكايي بر تفكر جهاني از اوايل دهه 80 ميلادي يعني هنگامي كه "رونالد ريگان" به عنوان رئيس جمهوري آمريكا انتخاب شد، تسلط دارد.
  اولين ايده، نگاه خاص سرمايه‌داري است كه مدعي ماليات‌هاي پايين، قوانين سبك، متوقف شدن حمايت دولت موتور رشد اقتصادي خواهد بود.
  بر اساس نظر فوكوياما، اين ايده دوران ريگان روشي را كه بيش از يك قرن به سمت دولت بزرگتر در حال گسترش بود، متوقف كرد. كاهش كنترل دولت نه تنها در آمريكا بلكه در سراسر جهان به برنامه روزانه تبديل شد.

  -"دموكراسي" اسم رمزي براي مداخله نظامي و تغيير حكومت است

  فوكوياما در ادامه در نيوزويك مي‌نويسد: ايده بزرگ دوم همان موضوع آمريكا به عنوان ارتقا دهنده ليبرال دموكراسي در كل جهان بود كه به عنوان بهترين راه براي كسب شكوفايي بيشتر و آغاز يك نظم بين‌المللي بود. قدرت و نفوذ آمريكا نه تنها بر تانك‌ها و دلارهاي ما مبتني بلكه بر اين حقيقت تكيه دارد كه اكثر مردم شكل آمريكايي حكومت خودراي را جذاب يافته و خواستار بازسازي جوامع خود همراستا با اين مشي بودند.
  اين همان چيزي است كه "جوزف ناي" دانشمند سياسي آن را "قدرت نرم" نام داد.
  فوكوياما در ادامه مقاله خود مي‌افزايد: فكر كردن به اين دشوار است كه اعتبار اين شخصيت‌هاي آمريكايي تمام شده است. بين سال 2002 و 2007 در حالي كه جهان در حال لذت بردن از دوره بي‌نظير رشد اقتصادي بود، ناديده گرفتن نظرات برخي جامعه‌شناسان اروپايي و آمريكاي لاتين كه از مدل اقتصادي آمريكا به عنوان "سرمايه‌داري گاوچراني" انتقاد مي‌كردند، ساده بود. اما اكنون موتور آن رشد اقتصادي يعني اقتصاد آمريكا از مسير خارج شده است و كشاندن مابقي جهان را به دنبال خود به قعر را تهديد مي‌كند. بدتر از همه، مقصر خود مدل اروپايي است: بر اساس شعار كنترل كمتر دولت، واشنگتن بر تنظيم كافي بخش مالي شكست خورد و اجازه داد تا آسيب عظيمي را به بقيه جامعه خود بزند.
  اين متفكر آمريكايي ژاپني‌الاصل در ادامه نوشت: دموكراسي حتي پيش از اين از بين رفت. هنگامي كه ثابت شد صدام حسين سلاح كشتار جمعي ندارد، دولت "جرج بوش" رئيس جمهوري آمريكا به دنبال توجيه جنگ عراق بود.
  وي مي‌خواست تهاجم به عراق را با يك "دستور كار آزادي" وسيعتر مرتبط كرد و بنابراين ناگهان به فكر ارتقاي دموكراسي به عنوان يك سلاح بزرگ در جنگ عليه تروريسم افتاد.
  به عقيده فوكوياما، از نظر بسياري از مردم دنيا، لفاظي‌هاي آمريكا درباره دموكراسي بيشتر شبيه بهانه‌اي براي افزايش سلطه آمريكاست.
  "فرانسيس فوكوياما" در ادامه در هفته‌نامه آمريكايي "نيوزويك" نوشت: گزينه‌اي كه اكنون پيش روي ماست بسيار فراتر از كمك تجاري [700 ميليون دلاري] است يا رقابت انتخاباتي است.
  شيوه آمريكايي در زماني آزمايش شد كه ديگر مدل‌ها كه چيني يا روسي بود، به نظر بيشتر و بيشتر جذاب به نظر مي‌رسيدند. با احياي نام خوبمان و احياي شيوه خودمان در قالب‌هاي گوناگوني چالشي بزرگ براي ثبات بخش مالي به حساب مي‌آيد. "باراك اوباما" نامزد دموكرات انتخابات رياست جمهوري آمريكا و "جان مك‌كين" توانمندي‌هاي متفاوتي را براي اين وظيفه به كار خواهند بست. اما براي هر كدام راهي دشوار است كه سال‌ها بر سال آن جدال بوده است و ما نمي‌توانيم آغاز كنيم تا زمانيكه كاملا متوجه شويم كه چه چيزي اشتباه بوده است، كدام بخش از ابعاد اين مدل آمريكايي غلط بوده كه ضعيف اجرا شده است و كدام بخش بايد كنار گذاشته شود.
  فوكوياما در ادامه مي‌افزايد: بسياري از مفسران اشاره‌ كرده‌اند كه ركود اقتصادي وال‌استريت نشانگر پايان دوران ريگان است. در اين حيطه، آنها بدون ترديد درست فكر مي‌كنند حتي اگر به در انتخابات رياست جمهوري ماه نوامبر آمريكا پيروز شود. ايده‌هاي بزرگ در متن يك دوره تاريخي خاص متولد مي‌شوند. هنگاميكه اين متن به طور اساسي تغيير مي‌يابد، تعداد اندكي زنده‌ مي‌مانند كه به همين دليل سياستمداران علاقه دارند تا از چپ به راست تغيير موضع دهند و به تسلسل نسل بازگردند.
  ريگان گرايي [تمايل به سياست‌هاي ريگان] (يا در شكل انگليسي آن، تاچر گرايي) براي زمان خود مناسب بود. از زمان "قرارداد جديد فرانكلين روزولت" رئيس جمهوري آمريكا در دهه 30 ميلادي، دولت‌ها در سراسر جهان تنها بزرگتر و بزرگتر شده بودند. تا دهه 70 ميلادي دولت‌ها و اقتصادهاي ثروتمند بزرگ بوسيله نوار قرمزي كه به شكل زيادي ثابت شد غير كاربردي است، خفه شدند.
  اگر به آن زمان بازگرديم مي‌بينيم كه تلفن‌ها گران بودند و دستيابي به آن دشوار بود، مسافرت هوايي لذت طبقه ثروتمند بود و اكثر مردم پس‌اندازه‌هاي خود را در در بانك‌ها ذخيره مي‌كردند كه نرخ سود پايين و تنظمي شده‌اي داشت.
  برنامه‌هايي مانند "كمك به خانواده‌ها با كودكان وابسته" عامل بازدارنده‌اي براي خانواده‌هاي فقير براي كار و متاهل ماندن به وجود آورد و در نتيجه خانواده‌هايي از هم پاشيده شد. انقلاب ريگان-تاچر استخدام و اخراج كارگران را آسانتر كرد و به دليل كوچك شدن و ورشكستگي صنايع سنتي باعث درد و رنج فراواني شد. اما اين امر همچنين باعث زيرساختي براي تقريبا سه دهه رشد و ظهور بخش‌هاي جديدي مانند فناوري اطلاعات و بيوتكنولوژي شد.
  فوكوياما در ادامه نوشت: از لحاظ بين‌المللي انقلاب ريگان به "اجماع واشنگتن" ترجمه شد كه بر اساس آن واشنگتن و موسسات تحت نفوذ آن مانند صندوق بين‌المللي پول و بانك جهاني، كشورهاي در حال توسعه را به آزاد گذاردن اقتصاد آنها ترغيب مي‌كرد.
  درحاليكه "اجماع واشنگتن" به طور معمول توسط مردم‌گراهايي مانند "هوگو چاوز" رئيس جمهوري ونزوئلا مورد انتقاد قرار مي‌گرفت، اما از سوي ديگر با موفقيت، درد بحران بدهي آمريكاي لاتين در دهه 80 ميلادي را تسكين مي‌بخشيد و اين همان زماني بود كه تورم بيش از حد كشورهايي مانند آرژانتين و برزيل را فلج كرده بود. سياست‌هاي بازار دوستانه مشابهي نيز همان‌هايي هستند كه چين و هند را به قدرت‌هاي اقتصادي كه اكنون هستند، تبديل كرد.
  و در صورتيكه كسي به مدرك بيشتر نياز دارد، مي‌تواند به مثال‌‌هاي بزرگترين دولت دنيا يعني جمهوري شوروي سابق و ديگر كشورهاي كمونيست كه اقتصاد آنها به صورت مركزي طراحي شده بود،‌ نگاهي بيندازد.
  تا دهه 70 ميلادي آنها پشت رقباي سرمايه‌داري خود سقوط كرده بودند و انفجار از درون آنها پس از برچيدن ديوار برلين تاييد شد.
  اين استاد دانشگاه جان هاپكينز افزود: قدرت از جمهوريخواهان در دوران رياست جمهوري نيكسون و ريگان به رياست جمهوري كلينتون در دهه 90 ميلادي منتقل شدند . مجددا در دوران جرج بوش به جمهوريخواهان بازگشت. آنها به دلايلي فرهنگي مانند مذهب، ميهن پرستي، ارزش‌هاي خانواده و مالكيت اسلحه به جمهوريخواهان راي دادند.
  به عقيده فوكوياما ديگر نقطه انتقادي آمريكا شيوه دموكراسي و تمايل آمريكا به حمايت دموكراسي در ديگر كشورهاي جهان است.
  مشكل اكنون اين است كه دولت بوش با استفاده از دموكراسي براي توجيه جنگ عراق، به بسياري كشورها اعلام كرد كه "دموكراسي" اسم رمزي براي مداخله نظامي و تغيير حكومت است.

  -توانايي آمريكا براي شكل دادن اقتصاد جهاني كاهش خواهد يافت

  فوكوياما در ادامه نوشت: آمريكا از لحاظ جهاني از جايگاه سلطه‌اي كه تا كنون آن را اشغال كرده بود، لذت نخواهد برد و چيزي مانند مناقشه گرجستان و روسيه آن را تضعيف كرد.
  توانايي آمريكا براي شكل دادن اقتصاد جهاني از طريق بسته‌هاي تجاري و صندوق بين‌المللي پول و تجارت جهاني به مانند منابع نظامي ما كاهش خواهد يافت.
  و در بسياري از نقاط جهان، ايده‌هاي آمريكا، نصايح و حتي كمك اين كشور كمتر از زمان حال مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
  يوشي‌هيرو فرانسيس فوكوياما متولد 27 اكتبر 1952، فيلسوف آمريكايي، متخصص اقتصاد سياسي، رئيس گروه توسعه اقتصادي بين‌المللي دانشگاه جانز هاپكينز و نويسنده كتاب «پايان تاريخ و آخرين انسان» است كه به خاطر نظريه پردازي «پايان تاريخ» مشهور است.
  تئوري پايان تاريخ فرانسيس فوكوياما، در سال 1989 مطرح و در سال 1992در كتاب پايان تاريخ و آخرين انسان (The End of History and the Last Man) تشريح شد.
  فوكوياما يكي از تئوريسين‌هاي جريان نومحافظه‌كار آمريكاست. وي جزو استراتژيست هاي ارشد بنگاه RAND است كه اين سازمان يك اتاق فكر در حوزه سياست خارجي محسوب مي شود و مربوط به نيروي هوايي آمريكاست.
  ویرایش توسط Divine Love : ۱۳۸۷/۰۷/۲۰ در ساعت ۲۲:۰۵

  عرفان شرقی در غرب
  با پروفسور ویلیام چیتیک، استاد عرفان اسلامی در دانشگاه استونی بروک نیویورک آشنا شوید.
  http://williamchittick.mihanblog.com

  وبلاگ صورتکهای خدا

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2

  دموکراسی امریکایی !!!
  دموکراسی امریکاییجنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)

 4. تشکرها 3


 5. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  1,245
  مورد تشکر
  1,620 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  دمكراسي آمريكايي در يك كلام نفي عبوديت خداست.

  علم و عمل اي دوست به مايي و مني نيست

  هر كس به بَرَش خرقه، اويس قرني نيست

  هر شيشه ي گلرنگ عقيق يمني نيست

  خوبي به خوش اندامي و سيمين زَقَني نيست

  حُسن آيت روح است، به نازك بدني نيست


 6. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید) تشییع جنازۀ قربانیان حملۀ، هوایی آمریکا


  عصر يكشنبه نيروهاي ويژه ارتش آمريكا در خاك سوريه كه در قالب آن دو بالگرد نظامي پس از ورود به قلمرو اين كشور و پياده كردن چند سرباز سراپامسلح اقدام به كشتار 8 تن از جمله 4 كودك كردند  دموکراسی امریکی:Ghash::Ghash::Ghash::Ghash:


 7. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  نمی دونم چرا اسم دموکراسی اونم از نوع آمریکایش باشه خندم میگیره  دموکراسی امریکی:Ghash::Ghash::Ghash::Ghash:


 8. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  49
  مورد تشکر
  71 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  بعد از انقلاب اسلامي و ترس از الگوي مردمسالاري ديني وگسترش تفكر اسلامي در منطقه شاهان وشيوخ همپيمان امريكا در انزوا قرار گرفتند بنابراين استراتژي حملات پيشدستانه براي تغيير نقشه سياسي خاورميانه در دستور كار سران امريكا قرار گرفت دروغ يازده سپتامبر نقطه ي اغاز اين تلاشهاي شيطاني بود اگر در كشورهايي نظير اردن ومصر انتخابات ازادي صورت مي گرفت جريانهاي اسلامي نزديك به ايران به قدرت مي رسيدند واين نه براي امريكا ونه اسراييل ونه ديكتاتورهاي هم پيمان انها مطلوب بود حالا امريكا در گفتار وعمل دچار تناقض شده است زيرا از نظر انها دمكراسي دونوع است دمكراسي خوب دمكراسيي كه نوكران امريكا به قدرت برسند ودمكراسي بد دمكراسيي كه نيروهاي مردمي واسلام گرا به قدرت برسند انتخابات فلسطين وپيروزي حماس وبرخورد ظالمانه ي غرب ونوكران امريكا نقطه ي عطفي در پوشالي بودن ادعاي دمكراسي غربي خصوصا در بين امت اسلامي بود ومرزهاي حق وباطل را پر رنگ تركرد. خاور ميانه ي عربي(سفياني) اخرين تير تركش شيطان در برابر خاور ميانه ي اسلامي است.اندكي صبرسحر نزديك است.
  ویرایش توسط محمد حسين بخشي : ۱۳۸۷/۰۸/۰۷ در ساعت ۲۱:۳۶


 9. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  506
  مورد تشکر
  1,180 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  17
  آپلود
  0
  گالری
  0

  انتشاردوره كامل اسناد لانه جاسوسي آمريكا
  مجموعه كامل اسناد لانه جاسوسي آمريكا از سوي مؤسسه مطالعات و پژوهش هاي سياسي منتشر شد. در اينجا به معرفي اين اثر ارزشمند مي پردازيم:
  عنوان: اسناد لانه جاسوسي آمريكا (دوره 10 جلدي)
  موضوع: اسناد دخالت هاي آمريكا در ايران
  نويسنده: مؤسسه مطالعات و پژوهش هاي سياسي
  تاريخ انتشار: بهار 1386
  تعداد صفحات: جلد اول 899، جلد دوم 877، جلد سوم 861، جلد چهارم 807، جلد پنجم 809، جلد ششم 923، جلد هفتم 866 و جلد هشتم 870 صفحه
  قيمت: 700000 ريال
  معرفي كتاب:
  حركتي كه دانشجويان مسلمان پيرو خط امام در 13 آبان 1358 با تسخير لانه جاسوسي آمريكا در تهران آغاز كردند، بي ترديد در تاريخ مبارزات ملت هاي تحت سلطه نقطه عطف به شمار مي رود.
  دانشجويان با داشتن تحليل دقيق از روند حوادثي كه داشت انقلاب اسلامي را به انحراف مي كشاند و با انجام اين حركت، دست به اقدامي زدند كه از نگاه امام خميني(ره) انقلابي بزرگتر از انقلاب اول بود. براي درك اين تعبير لازم است ابعاد پيچيده اين حركت از جنبه هاي مختلف سياسي، امنيتي، حقوقي، اقتصادي و فرهنگي مورد توجه قرار گيرد. حركت دانشجويان تداوم حركتي بود كه از 15 خرداد 1342 آغاز شده و در 22 بهمن 1357 به پيروزي رسيده بود؛ اما انقلاب اسلامي نمي توانست بدون خشكاندن ريشه هاي استعمار به حيات خود ادامه دهد و مردم ايران بايد مبارزه خود را براي جلوگيري از تكرار تجربه تاريخي 28 مرداد 1332 در داخل كشور ادامه مي دادند.
  هنگامي كه اسناد موجود در سفارت به دست آمد و گزارش هاي مستند دخالت آمريكا در امور داخلي ايران و طراحي توطئه هاي مختلف- قبل و بعد از پيروزي انقلاب- آشكار شد؛ همچنين به دليل حمايت امام خميني از اين اقدام، افشاگري درباره سياستها و روش هاي آمريكا در برخورد با تحولات ايران و ساير كشورها آغاز گرديد. امام(ره) رهبري حركت دانشجويان را شخصاً برعهده گرفت و مبارزه عليه ريشه هاي نفوذ آمريكا در ايران به اوج رسيد.
  نظر امام خميني درباره مبارزه همزمان عليه استبداد سلطنتي و سلطه استعماري، پس از تصرف لانه جاسوسي به اثبات رسيد. با افشاي اسناد لانه جاسوسي، در عمل مشخص شد كه اگر مبارزه تنها با سقوط نظام استبدادي پايان يافته تلقي شود، باز هم امكان توطئه دشمنان و تكرار حوادث تلخ گذشته فراهم خواهد بود و آنچه اين نظريه را تكامل مي بخشد، تحقيق عميق در اسناد لانه جاسوسي آمريكاست.
  علاوه بر اين، حركت دانشجويان و رهبري صحيح امام(ره)، ابهت ظاهري و هيمنه خودساخته آمريكايي ها را در جهان فرو ريخت. نه آمريكايي ها و نه مردم جهان، هرگز تصور نمي كردند كه بتوان 52 گروگان آمريكايي را به مدت 444 روز نگه داشت و آمريكا نيز نتواند هيچ كاري انجام دهد. تسخير لانه جاسوسي آمريكا در تهران، به همه ستم كشيدگان جرأت داد تا براي رهايي خود از سلطه آمريكا دست به كار شوند. آمريكايي ها متوجه شدند كه از اين پس اعمال و رفتارشان بي پاسخ نخواهد ماند و با واكنش ملت ها روبرو خواهند شد؛ واكنشي كه الزاماً در چارچوب مقررات بين المللي نيست. چرا كه رفتارهاي سلطه جويان حتي در چارچوب همان قوانين خودساخته شان نيز نيست. از بزرگترين دستاوردهاي اين حركت، افشاي اسنادي است كه در اين رويداد به دست آمد. با آن كه در بيش از دو دهه اي كه از تصرف لانه جاسوسي آمريكا گذشته، اين اسناد مي توانست به موضوع پژوهش هاي دانشگاهي در پايان نامه هاي كارشناسي ارشد و دكتراي رشته هاي تاريخ، علوم سياسي و روابط بين الملل قرار گيرد، اما متأسفانه نه در ايران و نه در ساير كشورهاي جهان، آن طور كه شايسته است كار درخور توجه اي در اين زمينه انجام نشده است. البته باتوجه به نفوذ ايالات متحده در اكثر مراكز دانشگاهي جهان و اعلام ممنوعيت ورود كتابهاي منتشره لانه جاسوسي به آمريكا، اين بي توجهي عمدي در غرب دور از انتظار نيست، اما غفلت از اين موضوع در داخل كشور توجيه پذير نيست. اسناد منتشر شده، دهها موضوع كوچك و بزرگ را در شيوه هاي اعمال سلطه و نحوه مداخله در امور ايران و ساير كشورها توسط آمريكا را نشان مي دهد. اين اسناد مي گويد كه بين جناح هاي امنيتي (سازمان سيا)، نظامي (پنتاگون) و سياسي (وزارت امور خارجه) اختلاف نظرها و تحليل هاي متفاوتي وجود داشته است. خاطرات منتشر شده دست اندركاران آمريكايي نشان مي دهد كه آنچه در مورد غربي ها و به ويژه آمريكايي ها درباره برنامه ريزي هاي دقيق و بلندمدت تبليغ مي شود، عمدتاً اغراق آميز و به دور از واقعيت است. اسناد و خاطرات نشان مي دهد كه در آمريكا اختلاف نظرات عميقي وجود دارد و گاهي اين اختلاف ها به حذف طرف مقابل به هر وسيله و شيوه اي مي انجامد. به علاوه، اين تفكر كه ابرقدرتها براي دهها سال آينده برنامه ريزي كرده و ديگران تنها مجري سياستهاي از پيش تعيين شده آنها هستند با ترديد جدي روبرو مي شود. اسناد نشان مي دهد كه ابرقدرتها چقدر در برابر اقدام هاي غافلگيرانه ضعيف هستند. اين مسئله، به ويژه در بررسي مديريت بحران توسط دستگاه حاكميت وقت آمريكا بسيار قابل توجه است. به عنوان نمونه اختلاف نظر سايروس ونس وزير خارجه و سوليوان سفير سابق آمريكا در تهران از يكسو با برژينسكي مشاور امنيت ملي كارتر و مانديل معاون رئيس جمهور از سوي ديگر، تا آنجا پيش مي رود كه كارتر به اجبار هايزر را براي اخذ تصميم دقيق درباره نحوه مواجهه با انقلاب اسلامي به تهران- پيش از انقلاب اسلامي- اعزام مي كند. در نمونه ديگر، مخالفت سايروس ونس با تجاوز نظامي آمريكا به طبس تا آنجا پيش مي رود كه وي استعفا داده و ادموند ماسكي جاي او را مي گيرد.
  اكنون با تلاش واحد اسناد مؤسسه مطالعات و پژوهش هاي سياسي، مجموعه اسناد لانه جاسوسي كه قبلا توسط دانشجويان پيرو خط امام در 74 جلد منتشر شده و يك جلد منتشر نشده كه حاوي زندگينامه تعدادي از رجال سياسي است، در 8 جلد به بازار نشر عرضه شده است. در مجموعه جديد، براي كاهش حجم صفحات و سهولت استفاده محققين، متن اسناد حروفچيني شده و تصاير اسناد هر جلد در يك قطعه cd با قابليت جستجو در متن به همراه كتاب ارائه مي شود. در هر جلد از مجموعه، علاوه بر فهرست مطالب در ابتدا، فهرست اعلام نيز در پايان كتاب آمده است.
  شايان ذكر است كه براي حفظ اصالت متن اوليه كه اينك يك سند تاريخي شمرده مي شود، متن پيشين عيناً در حروفچيني چاپ جديد نيز آمده و ضمن رعايت امانت داري، هيچگونه دخل و تصرفي در محتوا و متن اسناد انجام نشده است.
  در آينده نزديك، بخش ديگري از اسناد لانه جاسوسي كه تاكنون منتشر نشده، به بازار كتاب ارايه خواهد شد.
  السلام علیک یااباصالح المهدی(عج)


  http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=2362

 10. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)

  دموکراسی در عراقجنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)

  کشتار مردم افغانستان
  دموکراسی در افغانستانجنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)جنگِ نرمِ قلدران(باورکنید)
  بیش از 2.400.000 زندانی در آمریکا

  مک کین من میگم فقط اسرائیل
  او با ما من می گم اسرائیل  اینه دیگه
  به هر کدوم رای بدی فرق نمی کنه
  اخه مگه نشنیدی
  سگه زرد برادر شغاله

  ویرایش توسط .:MONTAZER:. : ۱۳۸۷/۰۸/۲۰ در ساعت ۰۲:۵۱

 11. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  نگهداري زندانيان آمريكايي در زندانهاي شناور
  دولت آمريكا از ‪ ۱۷‬ناو خود به عنوان مكانهاي بازجويي از افرادي كه مظنون به عمليات تروريستي مي‌باشند و عموما توسط سازمانهاي مخفي اين كشور از نقاط محل اقامت خود در كشورهاي مختلف ربوده مي‌شوند، استفاده مي‌كند
  كد خبر: ۴۷۱۶تاريخ انتشار: ۱۷:۴۳ - ۱۳ خرداد ۱۳۸۷
  كانون وكلاي انگليس در گزارشي فاش كرد آمريكا داراي بيش از ‪۱۷‬ زندان شناور براي بازجويي از افراد مظنون به عمليات تروريستي است.

  به گزارش البرز در گزارش اين كانون كه در شماره امروز دوشنبه روزنامه گاردين منتشر شده ، آمده است : دولت آمريكا از ‪ ۱۷‬ناو خود به عنوان مكانهاي بازجويي از افرادي كه مظنون به عمليات تروريستي مي‌باشند و عموما توسط سازمانهاي مخفي اين كشور از نقاط محل اقامت خود در كشورهاي مختلف ربوده مي‌شوند، استفاده مي‌كند.

  يافته‌هاي اين گزارش ، مستند و بر اساس اسناد رسمي ارتش آمريكا، اسناد مربوط به شوراي اتحاديه اروپا و بررسي‌هاي مجالس برخي از كشورهاي اروپايي تنظيم شده است .


 12. تشکر


 13. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  آمریکا,بزرگترین استثمارگرجنسی
  سالانه حدود 600 تا 800 هزار نفر براي کار اجباري و بردگي جنسي در جهان قاچاق مي‌شوند که 80 درصد آنان زنان و دختران هستند و بيشتر زنان قاچاق ‌شده نيز در پايان از مراکز تجاري جنسي سر در مي آورند.
  كد خبر: ۴۶۴۳تاريخ انتشار: ۲۰:۲۶ - ۱۱ خرداد ۱۳۸۷
  سازمان اطلاعات مرکزي آمريکا ( سيا ) گزارش داد : هر ساله حدود 14 هزار و 500 تا 17 هزار قرباني قاچاق انسان به آمريکا انتقال مي يابند و به اين ترتيب آمريکا رتبه سوم برده داري جنسي را در جهان داراست .
  به گزارش ايرنا به نقل از منابع خبري خارجي ، آمريکا جزو سه کشور نخست مقصد قاچاقچيان جنسي به شمار مي‌رود و بازار عمده آنان در اين کشور عمدتا ايالتهاي کاليفرنيا، نيويورک، تگزاس و شهر لاس ‌وگاس است.

  طبق برآوردهاي وزارت امور خارجه آمريکا، سالانه حدود 600 تا 800 هزار نفر براي کار اجباري و بردگي جنسي در جهان قاچاق مي‌شوند که 80 درصد آنان زنان و دختران هستند و بيشتر زنان قاچاق ‌شده نيز در پايان از مراکز تجاري جنسي سر در مي آورند.

  زناني که با هدف برهنگي قاچاق مي‌شوند، عمدتا از مناطق جنوب شرق آسيا، کشورهاي استقلال يافته از اتحاد شوروي سابق و آمريکاي جنوبي هستند که با قول شغل‌ هاي پردرآمد به آمريکا آورده مي شوند و تنها به مراکز فساد ، کلوپ‌ها و مکان‌هاي مخصوص اينگونه اعمال ، فروخته مي‌شوند.

  اين زنان مجبورند به خاطر پرداخت هزينه‌هاي سفرشان براي مالک جديد کار کنند و دلار به دست آورند.
  استخدام‌ کننندگان اين بردگان که معمولا زن هستند، در خارج از مرزهاي آمريکا در کلوپ‌ها، بارها، کالج‌ها، استخرها و رستوران‌ها قربانيان خود را پيدا و با بررسي درخواست‌هاي کار در اينترنت و روزنامه‌ها، زنان جوان مناسب را شناسايي مي کنند.

  اين افراد با پيشنهاد شغل هايي مانند خدمتکار، مدل يا مهماندار در آمريکا، آنها را فريب مي‌دهند و سپس با هواپيما به مکزيک مي بردند و از آنجا به کاليفرنيا انتقال مي دهند . عبور از مرزها نيز با استفاده از گذرنامه هاي جعلي و ويزاهاي دانشجويي يا توريستي، صورت مي گيرد.

  در حالي كه قاچاقچيان انسان به راحتي به فعاليت خود در آمريکا ادامه مي دهند، معدود کساني نيز که به دام قانون مي‌افتند، به ندرت با محكوميت شديد قضايي روبرو مي شوند، به طوري كه حتي بردگان اين افراد نيز جرات نمي كنند عليه آنان شهادت بدهند.

  زنان که از قاچاقچيان خود بسيار بيشتر از پليس مي‌ترسند، حاضر به ارائه شهادت در دادگاه عليه اين افراد نمي شوند، زيرا آنهايي که شهادت داده‌اند، معمولا قرباني يک اسيدپاشي يا ناپديد شده‌اند و يا براي خانواده‌هايشان مشکلات زيادي به وجود آمده است.

 14. تشکر


صفحه 1 از 112 1231121314151101 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود