صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تغذیه طبیعی انسان

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,097
  مورد تشکر
  961 پست
  حضور
  3 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  تغذیه طبیعی انسان
  دلایل گیاه خوار بودن انسان
  چند دلیل زیر مقداری از دلایل بسیار زیادی است که ثابت می کند انسان بطور حتم جزو گیاهخواران می باشد و اشتباهاً از روی حرص، شهوت و یا شاید هم بخاطر اجبار در دورانی که یخبندان سطح کره زمین را پوشانده بود به این تغذیه غلط روی کرد و تابکلی دست از این عادت مضرش بر ندارد روی سلامت و آرامش را نخواهد دید. آنچه مسلم است در طبیعت هر چیز در جای خاص خودش قرار دارد. یک گیاه برای مرداب درست شده و دیگری برای بیابان. ساختمان دهان یک جانور برای چریدن است و دیگری برای دریدن. انسان موجودی نیست که ساختمان بدنش چیزی مقایر با قوانین طبیعت باشد. او نیز زاده طبیعت است و وابستگی نزدیکی به طبیعت داد. هر گاه او را رو یهمرفته با سایر جانوران مقایسه کنیم می بینیم نه شبیه است به جانوران درنده و نه به حیوانات چرنده. بلکه ساختمان بدن او بسیار نزدیک است به ساختمان میمونهای میوه خوار.
  دلیل اول
  در طبیعت آن دسته از پستانداران که آب را هنگام نوشیدن لیس می زنند مثل گربه، ببر، خرس و گرگ، گوشتخوار هستند و هر کدام که آب را می مکند یا هورت می کشند مانند گاو، فیل و انسان گیاهخوار می باشند .
  دلیل دوم
  انسان و بقیه گیاهخواران قادرند آرواره پائین خود را بدون تکان دادن سر علاوه بر بالا و پائین به طرفین نیز تکان دهند در حالیکه درندگان از حرکات جنبی فکین که جهت آسیاب کردن دانه به گیاهخواران داده شده عاجز می باشند.
  دلیل سوم
  آرواره جانوران گوشتخوار دارای دندانهای شمشیری شکل هست که به دو دندان نیش بزرگ برای پاره کردن مجهز است این آرواره ها بسیار پر قدرت و خرد کننده می باشند، اما در گیاهخواران دندانها صاف و مسطح هستند و دندانهای کلبی همسطح بقیه دندانهاست، آرواره ها ضعیف هستند و برای فشارهای شدید طراحی نشده اند. نوع دندانهای انسان او را جزو لاینفک گروه گیاهخواران قرار می دهد. (این تفاوت حتی در مینای دندانها هم مشاهده می شود) .
  دلیل چهارم
  در ساختمان بدن گوشتخواران بعلت قابلیت فساد پذیری سریع گوشت طول روده ها کوتاه است تا حیوان بتواند هر چه زودتر آنرا دفع نماید. زیرا غذاهای گوشتی پس از هضم در روده محیط بسیار مناسبی برای رشد باکتریهای مواد آلی از هم پاشیده و فاسد شده بوجود می آورد. گیاهخواران منجمله انسان دارای روده های درازی می باشند برای اینکه مواد غذایی به آهستگی مواد مغذی را پس می دهند، و از اینجاست که تغایر غذای یک گوشتخوار با گیاهخوار مشهود می گردد. تبدیل و هضم غذای گیاهخواران به وسیله انفعالات تخمیری با همراهی دسته های مختلف میکروبهای گیاهی انجام می گیرد. با این تفاوت که آن دسته از میکربها که برای گوشتخواران مناسب است برای گیاهخواران مناسب نیست. حتی اگر بدن برای تعدیل آن کوشش کند. این ثابت می کند گوشت یک غذای اشتباه و مضر برگیاهخواران می باشد .
  دلیل پنجم
  معده انسان و عضلات آن بسیار ظریف و حساس است و به هیچ وجه قادر به هضم کامل غذاهای گوشتی نیست در حالیکه معده خشن گوشتخواران با عضلات پولادینش کار اصلی هضم را انجام می دهد. این اساسی ترین دلیل برای هضم نکردن غذا، یبوست و دل درد در آدمهائیست که از گوشت برای خوراک استفاده می کنند .
  دلیل ششم
  ترشح غده های معده و لوزالمعده انسان و بقیه حیوانات گیاهخوار به بافتهای گوشت بسیار کم اثر است و نمی توانند قادر باشد مانند ترشحات غدد یک درنده، گوشت (و همچنین استخوان حیوانات) را نرم و حل کنند.
  دلیل هفتم
  گوشت دارای ازت زیادی است که دفع آن از عهده کبد جانوران گیاهخوار ساخته نیست و همین علت اصلی امراضی چون نقرس و ناراحتیهای کبدیست که بکرات نزد افراد گوشتخوار دیده می شود، بوی بد دهان و بعضی از انواع سردردها و سرگیجه ها نیز زائیده همین سبب است .
  دلیل هشتم
  انسان قادر نیست مانند حیوانات گوشتخوار از جسد حیوانات بطور کامل و طبیعی استفاده کند. وقتی شیر، روباه یا هر حیوان دیگری طعمه اش را شکار می کند فقط گوشتهای ران و سر و سینه آنرا نمی خورد بلکه گوشت، پوست و استخوان را با هم می بلعد و با این کارش تعادلی از نقطه نظر احتیاجات گوناگون بدن به مواد مختلف غذایی بر قرار می کند .
  دلیل نهم
  چاک دهان گوشتخواران بسیار عریض است بطوریکه می توانند هنگام بلعیدن آنرا بحد زیادی بازنمایند، چاک کوچک دهان انسان دلیل محکم دیگری بر میوه خوار بودن اوست .
  دلیل دهم
  چربیهای موجود در گوشت حیوانات به زحمت از بدن گیاه خواران دفع می گردد و اغلب بصورت پیه در ناحیه های شکم، ران، باسن و غبغب مردم گوشتخوار ذخیره می شود، همین چربیهاست که در جدار داخلی رگها جمع شده و حرکت خون را نامنظم می سازد
  سکته های قلبی حاصل این تغذیه اشتباه و شکم پرستانه است. مصرف چربیهای گیاهی مثل روغن زیتون، آفتابگردان و غیره هیچوقت دیده نشده که عارضه ای ایجاد کند .
  دلیل یازدهم
  حیوانات گوشتخوار می توانند به سرعت بدوند و شکار خود را در حال گریز بگیرند اما انسان چون میوه خوار است، قادر به این کار نیست و در عوض به راحتی دانه از گیاهان بر می چیند یا از درختان بالا میرود و برای خوراکش میوه می کند .
  دلیل دوازدهم
  چشم گوشتخواران بر خلاف چشم انسان و دیگر جانوران گیاهخوار که نامتغییر می باشد قادر است در تارکی ببیند و مردمکش کوچک و بزرگ شود.
  دلیل سیزدهم
  پروتئین حاصله از گوشت برای جذب شدن، معده انسان را به یک کار طاقت فرسا وامی دارد در حالیکه پروتئین های نوع گیاهی راحت تر جذب شده و بدن انسان و دیگر حیوانات گیاهخوار آنها را آسان تر قبول می کند.
  دلیل چهاردهم
  حیوانات گوشتخوار می توانند بوی جانوران دیگر را از خیلی دور استشمام کنند. انسان اصلاً قادر به این کار نیست.
  دلیل پانزدهم
  تمام گوشتخواران قادرند برای بچنگ آوردن شکار، خود را اگر لازم باشد، ساعتها (بی حرکت) پنهان کنند و بطور غریزی حیله های گوناگونی را برای فریب دادن طعمه می دانند، انسان نه می تواند چند دقیقه جائی بند شود و نه قادر است در جائیکه هموار نیست راه برود .
  دلیل شانزدهم
  طبع انسان چون میوه خوار است، همانگونه که گوشتخواران از دیدن اجساد خون آلود اشتهایشان تحریک می شود او نیز از دیدن، بوئیدن و چشیدن میوه ها و سبزیجات لذت می برد و خوشش می آید و در مقابل از دیدن اجساد خون آلود و دل و روده در آمده حالش بهم می خورد و غمگین و ناراحت می شود. (درضمن گیاهخواران و از جمله انسان بسیار علاقه مند اند که میوه ها را به صورت خام بخورند، این در حالیست که خوردن گوشت خام برای انسان تهوع آور و غیر قابل قبول می باشد.- انسان طبیعتاً از گشتن و خون گریزان است.)
  دلیل هفدهم
  میوه جات و سبزیجات خام از خاصیت شدید شفا بخشی و دفع میکروب برخوردارند که برای سلامت انسان بسیار ضروریست. برعکس میوه ها و سبزیجات ، گوشت اکثر اوقات ناقل ویروس ها و میکروبهای خطرناک است، بخصوص انواع و اقسام کرمها معمولاً از راه گوشت به انسان منتقل شده در جدار روده می چسبند و شخص گوشتخوار را مبتلا به کم خونی، زردی، رنگ پریدگی، لاغری، ضعف بنیه، پر خوابی و بی حوصلگی می کنند. هر چند پختن تا حدودی این کرمها را از بین می برد ولی تصور از بین بردن تمام این موجودات خطرناک از راه پختن یک راه اساسی نیست زیرا که خیلی از آنها می توانند درجه حرارتهای بسیار شدید را نیز تحمل کنند و تازه آنهائی که از بین می روند مواد زائد سمی خود را همچنان باقی می گذارند و آن اکثریتی که از بین نمی روند در بدن بسرعت رشد کرده و زندگی را بر شخص گوشتخوار تنگ می گردانند. اگر شما نیز گوشتخوار هستید چه بسا که مبتلا به این کرما، ویروسها و انگلها بوده، ولی خودتان از آن خبر نداشته باشید.
  دلیل هجدهم
  بزاق انسان و دیگر گیاهخواران جهت آماده کردن مواد نشاسته ای برای هضم در دهان، دارای آمیلاز است، اما بزاق دهان گوشتخواران فاقد این ماده می باشد .
  دلیل نوزدهم
  قسمتهای مختلف گوشت بطور وحشتناکی از اسید ئوریک (اوره) برخوردار است مثلا یک کیلو گوشت گوساله دارای 30 گرین و یک کیلو جگر بیش از 40 گرین اسید ئوریک دارد، در وضعیکه تمام اسید ئوریکی که بدن خود می سازد و دفع می کند در روز از طریق کلیه ها فقط 6 گرین می باشد و اضافه بر این مقدار کاری دشوار برای کلیه ها بوجود آورده شخص را به امراض گوناگون سخت که ناشی از تراکم اسیدئوریک در بدن باشد مبتلا می سازد. این بیماریها تا وقتی مریض به خوردن گوشت ادامه می دهد هرگز دیده نشده که علاج قطعی داشته باشد .
  دلیل بیستم
  چرندگان و پرندگان گیاهخوار همدیگر را می شناسند و به مهربانی در کنار یکدیگر می توانند زندگی کنند، مرغ و خروسها لابلای دست و پای گاو گوسفند بدون آنکه ترسی به خود راه بدهند می لولند و دنبال دانه می گردند، اما همینکه گرگ یا روباهی نزدیک شود به طور غریزی از آنجا می گریزند این حالت در انسان هم دیده شده که از حیوانات درنده فرار کند .
  دلیل بیست و یکم
  دستهای انسان که به گروه گیاهخواران تعلق دارد برای دریدن ساخته نشده است انگشتان دست او نشان میوه خوار بودن اوست، والا می بایست از پنجه هائی برنده و تیز بر خوردار باشد .
  دلیل بیست و دوم
  کنترل حرارت بدن به دو طریق انجام می گیرد. یکی با عرق کردن و دیگری با آویختن زبان از دهان و تنفس های سریع. کلیه گیاهخواران از طریق اول با استفاده از مجراهای موجود در روی پوست خود و تمامی گوشتخواران به طریق دوم با در آوردن زبان و تنفس سریع اینکار را انجام می دهند مثل سگ و گرگ .
  عرق کردن در گیاهخواران باعث دفع طبیعی سموم احتمالی موجود در گیاهانی که گیاهخوار خورده خواهد شد و چنانچه انسانی از خوراک گوشتی استفاده کرده باشد چون میزان سموم و مواد زائد از میزان طبیعی بالاتر می رود، عرق تن او بد بود و متعفن خواهد گردید .
  دلیل بیست و سوم
  گوشتخواران تقریباً ده برابر گیاهخواران جوهر نمک (اسید هیدروکلوریک) در بدن خود تولید می کنند که بیشتر در هضم قسمتهای استخوانی گوشت بکار گرفته می شود. و با توجه به میزان جوهر نمک در بدن آدمی هرگز نمی شود او را یک گوشتخوار به حساب آورد .
  دلیل بیست و چهارم
  انسان می تواند در رژیم غذایی خود گوشت را به سادگی حذف کند و در این راستا ادعا می شود که رو به سلامت بیشتر هم خواهد گذاشت، ولی او هیچگاه نمی تواند غذای طبیعی خود را که گیاهان می باشد حذف کند و به زندگی ادامه دهد. این در حالیست که گوشتخواران می توانند بدون خوردن گیاه زندگی کنند و سالم باقی بمانند .

  منبع : انجمن گیاه خواران ایران

  این تاپیک ادامه دارد ( اعم از نفی مفید بودن لبنیات ، گوشت ، مرغ ، تخم مرغ و ... )

  monthly quotes :
  حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

  Energy is everything and everything is energy

  I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

  Become Übermensch


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,097
  مورد تشکر
  961 پست
  حضور
  3 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  تخم مرغ، غذای سالم ؟
  تخم مرغ کامل‌ترین غذای طبیعت است اما برای نطفه‌ای که می‌خواهد به جوجه تبدیل شود. همانگونه که شیر هر حیوانی کامل‌ترین غذای طبیعت برای نوزاد آن حیوان است تا رشد کند.
  تخم مرغ تمام مواد لازم برای تبدیل نطفه به جوجه‌ای کامل را به صورتی منسجم و فشرده در خود دارد و درست به همین دلیل مصرف آن برای انسان مضر می‌باشد.
  تخم مرغ مالامال از کلسترول، چربی‌های اشباع و پروتئین‌های سولفور دار می‌باشد.

  یک تخم مرغ متوسط از %70 - 60 چربی، %40 – 30 پروتئین، 2% کربوهیدرات، صفر گرم فیبر غذایی و 212میلی گرم کلسترول تشکیل شده است.
  سفیده تخم مرغ را صد در صد پروتئین و زرده آن را 70 -80 % چربی بوجود میاورد.
  تخم مرغ را بهترین منبع پروتئین می‌دانند. چنانکه اشاره شد سفیده تخم مرغ تقریباً بطور کامل و زرده آن تا حدود 30% از پروتئین تشکیل شده‌اند: میزان پروتئین مورد نیاز بدن انسان از نوزادی تا انسان بالغ بین 15- 5% میزان کالری مورد نیاز بدن می‌باشد. در نتیجه تخم مرغ تا بیش از ده مرتبه بیشتر از نیاز بدن انسان در خود پروتئین دارد.
  این پروتئین اضافه نیازمند سوخت و ساز در بدن است تا مازاد آن به همراه مواد زائد تولید شده از این سوخت و ساز از بدن دفع گردد.
  پروتئین اضافه برنیاز بدن باری سنگین بر بدن ایجاد کرده و بخصوص برای کبد و کلیه که ارگانهای سوخت و ساز و دفع این ماده هستند کشنده می‌باشد. این مسئله بخصوص در مورد کسانیکه به بیماری های کبد و کلیه در هر درجه و حالتی دچارند خطرناک‌تر نیز می‌باشد. بار اضافه پروتئین در بدن علاوه بر زیانهایی که برای کلیه و کبد دارد باعث اسیدی شدن بدن گشته که این نیز به نوبه خود سرچشمه بیماریهای مختلف از جمله بیماریهای استخوان، مانند آرتروز و پوکی استخوان می‌باشد.
  اسیدی شدن بدن همچنین باعث بالا رفتن کورتیزول (استروئید) بدن می‌شود که این نیز خود برمیزان پوکی استخوان اضافه می‌کند.[1]
  پروسه اسیدی شدن بدن در تولید سنگهای کلیه نیز نقش دارد.[2]
  مسئله دیگری که برمضرات پروتئین‌های حیوانی از جمله پروتئین موجود در تخم مرغ می‌افزاید وجود فراوان پروتئینی بنام میتونین (Methionine) است.
  میتونین یکی از اسید آمینه‌های حاوی سولفورمی‌باشد. محصول نهایی سوخت و ساز اسید آمینه‌های سولفوردار اسید سولفوریک است که یکی از قوی‌ترین اسیدهای موجود در طبیعت می‌باشد. به همین دلیل اسید آمینه‌های سولفوردار از جمله میتونین بیشترین نقش را در اسیدی کردن بدن به عهده دارند. این سولفور موجود در پروتئین تخم مرغ است که بوی خاص تخم مرغ گندیده را تولید می‌کند. سولفور همچنین در ایجاد بوی بد دهان، بوی بد بدن و بوی گندیده بادهای روده‌ای و مدفوع نقش دارد.
  میتونین پس از سوخت و ساز به اسید آمینه دیگری بنام هوموسیستئین تبدیل می‌شود. تحقیقات مختلف در سالهای اخیر نشان داده‌اند که هوموسیستئین خطر ریسک ابتلا به بیماریها و حمله‌های قلبی، سکته‌های مغزی، فراموشی، آلزایمر و برخی دیگر از بیماریهای مغزی روانی را بالا می‌برد.[3]
  سولفور موجود در میتونین برای سلولهای روده سمی بوده حتی در مقادیر کم قادر است بر سلولهای روده بزرگ اثر گذاشته و حتی احتمالا باعث ایجاد بیماری کولیت اولسری (ulcerative colitis) گردد.[4]
  میتونین به رشد سلولهای سرطانی در بدن کمک می‌کند. [5] [6] [7]
  تخم مرغ مالا مال از چربی‌های اشباع شده و کلسترول می‌باشد.
  کلسترول تنها در مواد حیوانی یافت می‌شود. بدن انسان قادر به تولید کامل کلسترول مورد نیاز خود می‌باشد. سیستم بدن برای سوخت و ساز و دفع کلسترول اضافه برنیاز خود ساخته نشده است. در نتیجه کلسترول اضافی موجود در غذا در بدن باقی مانده در اندامهای مختلف از جمله رگهای خونی تجمع می‌یابد.
  تجمع کلسترول در سرخرگها چنانکه می‌دانیم دلیل اصلی ایجاد بیماریهای قلب و عروق و سکته‌های قلبی و مغزی می‌باشد.
  تحقیقات همچنین نشان می‌دهند که مقدار اضافه کلسترول در بدن به تولید و رشد سلولهای سرطانی نیز کمک می‌کند. [8]
  تخم مرغ در میان غذاهای انسانی بیشترین میزان کلسترول را داراست. تخم مرغ بین 15-8 برابر بیش از گوشت گاو یا مرغ کلسترول دارد.
  برای مقایسه، کلسترول موجود در گوشت گاو بطور متوسط حدود 33، گوشت مرغ حدود 37 و تخم مرغ کامل حدود 270 میلی گرم درصد کالری می‌باشد.
  میزان کلسترول موجود در گیاهان صفر است.
  تخم مرغ به وفور دارای چربی‌های اشباع شده است.

  این چربی‌ها نه تنها در اپیدمی چاقی نقش مهمی بازی می‌کنند بلکه باعث افزایش ذخیره چربی در بافتهای قلب، کبد، ماهیچه‌ها و سایر اعضای بدن گردیده بدینوسیله نه تنها در ایجاد حمله‌های قلبی و مغزی نقش داشته بلکه در قابلیت جذب انسولین در سلولها ایجاد اختلال می‌کنند. مسئله اخیر به ایجاد دیابت نوع دو کمک می‌کند. [9] [10]
  چربی اضافه در بدن با ایجاد اضافه وزن باعث اختلال در کار مفاصل و استخوانها نیز گردیده به ایجاد و گسترش آرتروز کمک می‌کند.
  تحقیقات مختلف همچنین نقش چربی اضافه در بدن در ایجاد اختلال در متابولیسم سلولی را نشان داده نتیجه می‌گیرند که این اختلال در ایجاد سرطانهای مختلف از جمله سرطان پروستات، سینه، کولون و... نقش دارند. [11]
  چنانکه گفته شد بین 70- 60% کالری تخم مرغ از چربی موجود در تخم مرغ ناشی می‌شود. میزان مورد نیاز چربی بدن حدود ده درصد کالری غذای روزمره است. بنابر این تخم مرغ رقمی برابر هفت مرتبه بیش از نیاز بدن انسان چربی، بخصوص چربی‌های اشباع شده دارد.
  این چربی اضافه علاوه بر مشکلات سلامتی که نام بردیم در تولید سنگهای کیسه صفرا و تورم حاد غده پانکراس نقش دارند. این تورم به نوبه خود سوخت و ساز مواد قندی را دچار اختلال کرده به ایجاد بیماری دیابت کمک می‌کند. تحقیقات نشان داده‌اند که اضافه کردن یک تخم مرغ در روز به رژیم غذایی افراد با تغذیه «معمول» که شامل دویست میلی گرم کلسترول از منابع حیوانی دیگر می‌باشد میزان کلسترول بدن آنها را 4 درصد و ریسک سکته‌های قلبی را 8درصد افزایش می‌دهد. [12]
  مصرف یک تخم مرغ در روز بطور کلی میزان مرگ و میر را حدود 23درصد اضافه می‌کند. این ریسک در افرادی که دچار دیابت هستند حتی بیشتر نیز می‌شود. [13] مصرف دو تخم مرغ در روز ریسک سکته قلبی را به میزان 12درصد افزایش می‌دهد. [14] در مردان جوانتر مصرف دو تخم مرغ در روز بطور کلی ریسک سکته‌های قلبی در طول زندگیشان را به میزان 30درصد بالا میبرد. [14]
  تخم مرغ یکی از بزرگترین منابع شناخته شده تولید آلرژی، آسم و اکزماهای پوستی در نوزادان، کودکان و بزرگسالان می‌باشد. [15] [16] [17] این آلرژی معمولاً بیشتر به پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ می‌باشد. علاوه بر آلرژی میزان عدم تحمل و ناتوانی هضم این ماده نیز در برخی افراد بالا می‌باشد. این علایم بصورت دل درد، حالت تهوع، اسهال و کم کاری کبد بروز می‌کنند.
  مصرف تخم مرغ یک از عوامل ایجاد مقاومت باکتریهای مختلف نسبت به آنتی‌بیوتیک‌ها در انسان می‌باشد. این عمل بدلیل استفاده مستمر از آنتی‌بیوتیک‌های مختلف در مرغداریها و صنعت پرورش طیور به وجود آمده. مقاومت باکتریها به سفالوسپورین در انسان یکی از این موارد است.
  در کانادا آنتی‌بیوتیک‌هایی نظیر سفیتوفور(Cefitofur) و همچنین آنتی‌بیوتیک‌هایی که به دلیل مضرات آشکارشان اجازه مصرف در انسانها را دارا نمی‌باشند به طور مرتب و برای جلو گیری از ایجاد عفونت در جوجه‌ها به داخل تخم مرغها تزریق می‌گردند. ایجاد مقاومت در انسانها نسبت به این آنتی‌بیوتیک‌ها نتیجه مستقیم استفاده آنها در این مواد است. [18]
  سفیده تخم مرغ شامل گلیکو پورتئین به اسم آویدین (Avidin) است که میتواند به بیوتین (یکی از ویتامینهای خانواده ب که در رشد سلولی، تولید و متابولیسم اسیدهای چرب و اسیدهای آمینه نقش دارد) متصل شده از فعالیت آن جلوگیری کند.
  مصرف زیاد سفیده تخم مرغ خام می‌تواند باعث کمبود بیوتین در بدن گردد. آویدین توسط پختن غیر فعال می‌گردد.
  تخم مرغ یکی از منابع بزرگ آلودگی‌های میکربی و همچنین شیمیایی می‌باشد.
  تنها در چند هفته اخیر بود که بدستور سازمان نظارت بر مواد غذایی و دارویی امریکا تعداد نیم بیلیون تخم مرغ توسط دو کمپانی بزرگ تهیه کننده آنان از بازارهای امریکا جمع آوری گردیدند.
  دلیل این باز خوانی آلودگی شدید این تخم مرغها به میکربهای بیماری‌زا بخصوص سالمونلا و برای جلوگیری از انتقال این عوامل بیماری‌زا به انسان بود. واین اولین باری نیست که این گونه جمع‌آوری‌ها و باز‌خوانی‌ها صورت می‌گیرد. در حقیقت تخم مرغ و گوشت مرغ از مهمترین منابع آلودگی و انتقال میکرب سالمونلا به انسان هستند. میکرب سالمونلا در بدن انسان ایجاد بیماری سالمونلویس می‌کند که با دل درد، دل پیچه، اسهال، تب و لرز و سردرد همراه است. دلیل وجود این آلودگی در مرغها نحوه نگهداری و پرورش بشدت غیرسالم و غیرانسانی و فضای بی‌نهایت آلوده مرغداری‌هاست. تعداد عظیمی از مرغها درکنار هم در قفسهای تنگی که به آنان اجازه حرکت و یا حتی بازکردن بالهایشان را نمی‌دهد انبوه شده‌اند. دراین مکانها از نورآفتاب یا هوای تازه خبری نیست. برای جلوگیری از ایجاد جراحت در یکدیگر به دلیل تنگی قفسها، منقار این حیوانات را بدون بکار بردن هیچگونه داروی بی‌حسی می‌چینند. به این دلیل گاه مجبورمی‌شوند با لوله در چینه‌دان آنان غذا بریزند غذایی که به این حیوانات داده می‌شود مخلوطی از هورمونها، آنتی‌بیوتیک‌ها و موادی سمی مانند آرسنیک را در خود داشته هدفی جز پروار کردن هرچه سریعتر، تولید تخم مرغ هرچه بیشتر و عرضه این مواد تولیدی به بازار در اسرع وقت برای سود بیشتر ندارد. در این میان سلامت این حیوانات و به واسطه آن، انسان در مّد نظر نیست. این پرندگان در مدفوع خود و در فضایی آغشته از بوی آمونیاک و تعفن و میکروبها و مواد شیمیایی غوطه میخورند. همه این مجموعه به همراه همه آلودگیهایش توسط گوشت مرغ و همچنین تخم مرغ به انسان منتقل می‌گردد.
  تخم مرغ نه تنها یکی از منابع اصلی آلودگیهای میکربی در غذای انسان بلکه یکی از منابع اصلی آلودگی به مواد شیمیایی از جمله دیوکسین(Dioxin) نیز محسوب می‌گردد. [19]
  دیوکسین ماده‌ای شیمیایی و سمی است که درانسان باعث ایجاد سرطان، تخریب سلولهای عصبی و ایجاد ضایعاتی در جنین می‌گردد.
  در تحقیقات وسیعی که توسط انستیتوی ملی سلامت امریکا بر روی 85 هزار زن و 44 هزار مرد برای مدت 23 سال انجام شد نشان داده شد که رژیم غذایی مبتنی بر مصرف مواد حیوانی و مقدار اندک هیدراتهای کربن باعث بالا رفتن میزان مرگ و میر بدلیل انواع بیماریهای مختلف از جمله سرطان می‌گردد در حالیکه رژیم غذایی گیاهخواری میزان مرگ و میر و میزان بیماریهای مختلف از جمله بیماریهای قلبی را کاهش میدهد. [20] دراینجا جا دارد اضافه کنم که موادی که به اسم جانشینهای تخم مرغ در بازار فروخته می شوند بطور کلی مواد سفیده‌ای تخم مرغ بدون زرده آن بوده کلیه مسایل سلامتی که در این نوشته ذکر شد را در خود دارند و باید از مصرف آنها نیز خودداری کرد. بطور کلی اگر تمایل به مصرف غذاهای پخته دارید برای جایگزین کردن تخم مرغ در دستورهای غذایی مثلا در انواع کوکوها سالادهای اولویه و امثالهم می توانید از توفو به جای تخم مرغ استفاده کنید. برخی مصرف پودر دانه کتان را بعنوان جانشین تخم مرغ در پختن شیرینی‌ها و کیکها پیشنهاد می‌کنند. اگرچه میدانیم که بهترین منبع تغذیه انسان در حقیقت مصرف سبزیها و میوه‌ها بصورت خام و درفرم طبیعی آنهاست. مصرف خام مواد باعث حفظ مواد ارزشمند غذایی در آنها شده سلامت ترین نوع تغذیه برای بشر است.


  monthly quotes :
  حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

  Energy is everything and everything is energy

  I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

  Become Übermensch


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,097
  مورد تشکر
  961 پست
  حضور
  3 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  منابع پست قبلی :

  References

  1) Maurer M. Neutralization of Western diet inhibits bone resorption independently of K intake and reduces cortisol secretion in humans. Am J Physiol Renal Physiol. 2003 Jan; 284(1): F 32-40
  2) Remer T. Influence of diet on acid-base balance. Semin Dial. 2000 Jul-Aug; 13(4): 221-6
  3) Troen AM. The atherogenic effect of excess methionine intake. Proc Natl Acad Sci USA. 2003 Dec 9; 100(25): 15089-94
  4) Levine J. Fecal hydrogen sulfide production in ulcerative colitis. Am J Gastroenterol. 1988 Jan;93(1):83-7
  5) Cellarier E. Methionine dependency and cancer treatment. Cancer Treat Rev. 2003 Dec: 29(6):489-99
  6) Stubbs Ak. Nutrient-hormone interaction in the ovine liver: methionine supply selectively modulates growth hormone-induced growth hormone-induced IGF-I gene expression. J Endocrinol. 2002 Aug; 174(2): 335-41
  7) Epner DE. Nutrient intake and nutritional indexes in adutls with metastatic cancer on a phase I clinical trial of dietary methionine restriction. Nutr Cacer. 2002; 42(2): 158-66
  8) Morin RJ, Hu B Peng SK, Sevaninan A. Cholestrol oxides and carcinogenesis. J Clin Lab Ana. 1991;5(3): 219-25
  9) Schrauwen P. High-fat diet, muscular lipotoxicity and insulin resistance. Proc Nutr Soc. 2007 Feb; 66(1):33-41
  10) Egg consumption and the risk of type 2 diabetes in men and women. Biowizard.com Retrieved 2010-01-10
  11) Yecies JL, Manning BD. Chewing the fat on tumor cell metabolism. Cell. 2010 Jan 8;140(1):28-30
  12) Hu FB, Stampfer MJ, Rimm EB, Manson JE, Ascherion A, Rosner BA, Spiegelman D.,…. Prospective study of egg consumption and risk of cardiovascular disease in men and women. JAMA. 1999 Apr 21;281(15):1387-94
  13) Surprising risks of egg consumption, American J of clinical nutrition
  14) Stamler J, Greenland P, Van Horn L, Grundy SM. Dietary cholesterol, Serum cholesterol, and risks of cardiovascular and non cardiovascular diseases. Am J Clin Nutr. 1988 Mar;67(3):488-92
  15) Egg Allergy Facts; Asthma and Allergy Foundation of America
  16) Egg Allergy Brochure: distributed by Royal Prince Alfred Hospitals
  17) Arnaldo Cantani (2008), Pediatric Allergy, Asthma and Immunity, Berlin: Springer. pp710-713 ISBN 3-540-20768-6
  18) Gulli, Cathy, “Playing chicken with antibiotics injected into chicken eggs making Canadians resistant to medications”, Mc Leans magazine, June 17 2009
  19) Parzefall W. Risk assessment of Dioxin contamination in human food.
  Food Chem Toxicol. 2002 Aug;40(8):1185-9
  20) Fung TT, Van Dam Rm, Hankinson SE,… Low-carbohydrate diets and all- cause and cause specific mortality: Two cohort studies. Ann Intern Med. 2010;153

  monthly quotes :
  حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

  Energy is everything and everything is energy

  I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

  Become Übermensch

 4. تشکرها 2


 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,097
  مورد تشکر
  961 پست
  حضور
  3 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  مضرات لبنیات

  بدن بیست درصد از مردم جهان قادر به تولید لاکتاز نیست.لاکتاز(lactase)آنزیمی است که بر لاکتوز(قندشیر)تاثیر میگذارد و آن را هضم میکند.هیچ ماده شیمیایی دیگری در بدن وجود ندارد که جایگزین لاکتاز شود.مواد لبنی برای بدن مفید نیستند؛زیرا فوق العاده چرب بوده و مقدار قابل توجهی میوکوز (mucus)در سیستم بدن تولید میکنند.
  به طور کلی فرآورده های شیر پس از مصرف و رسیدن به روده باریک،دیواره آنرا با لایه نازکی از چربیها میپوشانند.در نتیجه روده دیگر نمیتواند به جذب مواد غذایی ادامه دهد.به همین دلیل به رغم خوردن غذای کافی سلولهای بدن گرسنه می مانند و فرد احساس گرسنگی میکند.
  حال که از مضرات شیر آگاه شدید ،ممکن است سوالات زیر مطرح شود:
  1)آیا با نوشیدن شیر،کلسیم بدن تامین میشود؟
  دکتر ویلیام الیس پس از انجام هزاران آزمایش خون به این نتیجه رسید که میزان کلسیم خون کسانی که سه تا چهار لیوان شیر در روز مینوشند در حد کمترین حد ممکن است.همچنین او با تحقیقات خود به این نتیجه رسید که قدرت جذب دستگاه گوارش افرادی که فرآورده های لبنی مصرف میکنند بسیار کمتر از افرادی است که از خوردن آن احتراز میکنند.
  2)نوشیدن شیر چه تاثیری بر هضم و جذب دستگاه گوارش دارد؟
  دکتر الیس در پاسخ به این پرسش میگوید که اختلال در عمل جذب دستگاه گوارش به چهار دلیل است.نخست آنکه شیر و فرآورده های شیر اسیدکلریدریک معده را به شدت خنثی میکنند.در نتیجه معده به ناچار برای هضم غذا اسید بیشتری ترشح میکند و موجب فرسودگی و از کار افتادگی غدد مولد اسید کلریدریک میشود.دوم آنکه راندمان جذب دستگاه گوارش کاهش میشود.سوم آنکه شیر و پنیر میوکوز فراوانی در روده تولید میکنند.این میوکوز اضافی در روده سفت میشود و همچون لایه ای بر روی دیواره داخلی آن ته نشین شده و با جلوگیری از جذب مواد غذایی موجب خستگی مزمن روده میشود.چهارم آنکه شیر و فرآورده های آن با تولید بیش از حد میوکوز اختلالاتی را در سیستم تنفسی،ریه ها و سینوسها به وجود می آورند.
  میوکوز در ایجاد آبریزی بینی و خلط گلو نیز عامل مؤثری به شمار میرود.این ماده چسبنده پس از ترکیب با شیر چسبنده تر میشود.در نتیجه مواد زائد حاصل از هضم به سهولت به دیواره اندامهای دفع چسبیده و عمل دفع را دشوار میکند.
  اگر شما پس از سرماخوردگی شیر مینوشید،در حقیقت با این عمل بر تراکم خلط سینه و گرفتگی بینی خود می افزایید.به هر تقدیر اگر با هر کدام از مشکلات گوارشی یاد شده روبرو هستید بهتر است هرچه زودتر شیر و پنیر را از جیره غذایی خود حذف کنید.
  3)آیا مواد خاصی در شیر وجود دارد که باید از آن مطلع شد؟
  دکتر مایکل رابنز سالها پیش به این موضوع اشاره کرد وگفت :"شیر گاو حاوی هورمونهایی است که از غده هیپوفیز این حیوان ترشح میشود."این حقیقت بعدها توسط محققان دیگر تایید شد.هورمونهای هیپوفیز چنان نیرومندند که وزن گوساله را ظرف دو سال از چهل کیلو به چهارصد و پنجاه کیلو افزایش میدهند.اگر تاثیر هورمون شیر گاو را درباره نوزاد انسان بسنجیم، یک طفل سه تا سه و نیم کیلوگرمی با مصرف شیر گاو ظرف بیست و یک سال وزنش پنجاه تا صد کیلو افزایش می یابد.
  4)آیا نوشیدن شیر حساسیتها را تحت تاثیر قرار میدهد؟
  فقط تعداد اندکی از مردم میتوانند پروتئین موجود در شیر را هضم جذب کنند.پروتئین شیر که کازئین نام دارد برای سوخت و ساز بدن گاو یک ماده حیاتی است.به عکس،بدن انسان به کازئین نیاز قابل توجهی ندارد .آنتونی رابینز پس از مطالعه فراوان دریافتم که دستگاه گوارش کودکان و بزرگسالان به سختی میتواند این ماده را هضم کند و آنگاه با تحقیقات بیشتر متوجه شد که به طور معمول بیش از پنجاه درصد کازئین هضم نمیشود.در نتیجه پروتئین هایی که به طور ناقص هضم میشوند وارد جریان خون شده و با تحریک بافتها زمینه مساعدی را برای تولید آلرژی ایجاد میکنند.عاقبت کبد ناگزیر با دشواری این پروتئین ها را دفع میکند و این خود فشار سنگینی را بر سیستم دفع دستگاه گوارش وارد می آورد.
  به هر تقدیر سوخت و ساز در شیر گاو بر خلاف کلسیم در شیر مادر به درستی انجام نمیگیرد.
  5)تاثیر نوشیدن شیر بر کار قلب و سیتم تنفسی
  دکتر کرن اسل باچر،رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد میگوید که شیر هموژنیزه یکی از دلایل عمده بیماری قلب در آمریکاست.
  6)آیا پنیر یک ماده غذایی سالم و انژی زاست؟
  تهیه نیم کیلو پنیر به پنج لیتر شیر نیاز دارد. بیشتر پنیرها دارای هفتاد درصد چربی هستند.وقتی یک ماده غذایی،حاوی چنین چربی فشرده ای است برای جلوگیری از افزایش وزن ،از مصرف زیاد آن خودداری کنید.
  تحقیقات دکتر فرانسیس پاتنجر، تاثیر شیر و غذاهای پخته را در بروز درد مفاصل به اثبات رساند. او مقداری شیر حاوی ویتامین D و گوشت خام را در اختیار یک گربه قرار داد.این حیوان پس از خوردن آن دچار یک نوع اختلالات استخوانی شد که بسیار شبیه به عوارض ناشی از خوردن شیر پاستوریزه بود و سرانجام پس از دو ماه جانش را از دست داد.
  افسردگی شدید با تولید مواد سمی در خون ممکن است با اسیدی کردن محیط داخلی بدن موجب درد مفاصل میشود چرا که محیط اسیدی کلسیم استخوانها را حل میکند.کلسیم و مواد معدنی هضم شده با خون حرکت کرده و در نقاطی که این جریان آرام است،رسوب میکند. به علاوه میوکوز حاصل از نان و فرآورده های پاستوریزه شیر در بافتها و دیواره رگها رسوب میکند و از آن می کاهد.
  بستنی
  نگران نباشید نمیخواهم خوردن بستنی را منع کنم.فقط میل دارم خاطر نشان کنم که اگر شما باید بستنی بخورید ،بستنی سالم بخورید .بسیاری از بستنی های موجود در بازار ترکیباتی مصنوعی و مضرند؛ برای تهیه بستنی سالم در منزل موز و توت فرنگی یخ زده را در مخلوط کن بریزید و کمی عسل به آن بیفزایید.به این ترتیب یک بستنی سالم ، مقوی و خوشمزه در اختیار خواهید داشت.
  کشک پاستوریزه
  پس ازتهیه ی پنیر،ماده ای بد بو،به رنگ زرد مایل به سبز از آن باقی می ماند که کشک نامیده می شود.روزنامه ی لس آنجلس تایمز در شماره ی چهارم دسامبر1978خود می نویسد:تنها 10درصد حجم شیری که برای تولید پنیر به کار می رود به پنیر و بقیه آن به کشک تبدیل می شود.نظر به افزایش تولید پنیر در چند سال اخیر،تولید کنندگان پنیر در جست و جوی راه های تازه ای برای به مصرف رساندن کشک برآمده اند.
  مضرات کشک از نظر آلودگی حدود صد تا دویست بار قوی تر از زائدات آبهای آلوده است.با وجود این،در تهیه بسیاری از مواد غذایی بسته بندی شده به کار میرود.به هر حال اگر مایلید جریان خون خود را پاکیزه نگاه دارید،از خوردن این ماده غذایی زیانبخش جداً احتراز کنید.  تغذیه در گاو داریهای امروزی و مدرن :

  کودهای شیمیائی (ازت . اوره ) - جوش شیرین - گوگرد - منیزیم - آهک - نمک زیاد - پودر استخوان - نان کپک زده - مدفوع مرغ های صنعتی (دارای سموم خطرناک و داروهای ... ) - فاضلاب کشتارگاههای صنعتی .... می باشد . بنابراین شیر یک گاو علفخوار از ۴ کیلوگرم به ۳۰ کیلو و یا ۵۰ کیلو تا ۱۶۱ کیلوگرم در یک شبانه روز می رسد.

  ماست و عدم جذب آهن غذا :

  { بنابر تحقيقات اخير دانشمندان، مصرف چاي بعد از غذا و ماست و لبنيات همراه غذا باعث کاهش در جذب آهن بدن مي شود.به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پايگاه خبري آبزرور فرانسه; بيشتر نسبت به مصرف چاي مقاله هاي به چاپ رسيده بود اما اکنون دانشمندان درباره ماست اعلام کردند در حين غذا خوردن باعث کاهش جذب آهن، اين ماده حياتي در بدن مي شود. بنابراين گزارش; وجود فراوان کلسيم در لبنيات باعث کاهش جذب آهن در بدن مي شود زيرا اولويت جذب با کلسيم است و آهن جذب نشده و مستقيما دفع مي گردد.يادآور مي شود; کمبود آهن بيماري خطرناکي است که در زنان جوان بسيار مشاهده مي گردد و باعث اختلالات شديدي در بدن مي شود. منبع: آفرینش ۲۶/۴/۸۶ }

  ماست عامل اصلی پوکی استخوان:

  غذاهائی که دارای اسید و یا PH پائین هفت دارند باعث از بین رفتن سلول استخوان ساز و فعالتر شدن سلول استخوان خوار می شود که پونه و زیره دو گیاه اصلی برای فعال شدن سلول استخوان ساز می باشند. به همین علت در قدیم دوغ را با پونه استفاده می کردند. همچنین برای رفع پوکی استخوان - آرتروز و ... از سبزیجات و بخصوص جعفری- کلم- کرفس و مغز بادام ( بصورت شربت بادام) و کالاجوش و مصرف روزانه ( ۱عدد کشک بومی و ۲ عدد گردو و ۳عدد خرما ) و با توجه به اینکه در روز کلسیم جذب بدن نمیشود و باید شبها لبنیات طبیعی مصرف شود.

  به همین دلیل مصرف هم زمان چند غذای سرد عامل اصلی پوکی استخوان در ایران است: مثل:

  ۱- پنیر و خیار و گوجه باعث پوکی استخوان { اسید + اسید + اسید}

  ۲- ماست و برنج { اسید + اسید}

  ۳- دوغ + برنج +مرغ + کباب گاوی{ اسید+ اسید+ اسید+ اسید}

  سالاد + سس( ماست+ سرکه+ ....) + نوشابه{ اسید+ اسید+ اسید+ اسید}

  لبنيات خطر ابتلا به سرطان پروستات را تشديد مي‌كند[b]پژوهشگران هشدار دادند: مصرف گوشت قرمز(گاو ) و فرآورده‌هاي لبني خطر بروز سرطان پروستات را افزايش مي‌دهد.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، ‌اين رژيم غذايي مقدار هورموني موسوم به فاكتور رشد - 1 شبه انسوليني يا IGF-1 ‌ را افزايش مي‌دهد كه باعث افزايش رشد سلولي مي‌شود.

  در اين تحقيق، گروهي از متخصصان دانشگاه آكسفورد نتايج حاصل از 12 مطالعه را كه روي نزديك به 9هزار مرد انجام گرفت، مورد آزمايش و بررسي قرار دادند.

  آنها دريافتند؛ در مرداني كه مقدار IGF-1 در خونشان بالا است احتمال ابتلا به سرطان پروستات، 40 درصد افزايش پيدا مي‌كند.

  نتايج اين تحقيق در مجله «سالانه‌هاي طب داخلي» به چاپ رسيده است. فاكتور IGF-1 نقش مهمي در رشد و نمو كودكان و نوجوانان ايفا مي‌كنند.

  اين فاكتور در افراد بزرگسال تنظيم رشد و مرگ سلولي را تداوم مي‌بخشد اما درعين حال هم مي‌تواند مانع از مرگ سلولهايي شود كه به پايان چرخه طبيعي حياتشان رسيده‌اند.

  هنوز معلوم نيست كه چه درصد از مواد در رژيم غذايي بر ميزان IGF-1 تاثيرگذار است اما اين تحقيق نشان داد؛ در افرادي كه مقدار زيادي گوشت(گاو ) و لبنيات مصرف مي‌كنند، ‌مقدار آن 15 درصد بيشتر است.

  محققان مي‌گويند؛ فاكتورهاي خطرزاي سرطان پروستات بويژه آنهايي كه مربوط به درمان يا تغيير در الگوي زندگي مي‌شوند، بايد شناسايي شوند. اكنون ما مي‌دانيم كه اين فاكتور يعني مصرف زياد گوشت و لبنيات با اين سرطان در ارتباط است و بنابراين مي‌توانيم بررسي روي رژيم غذايي و فاكتورهاي الگوي زندگي را كه بر روي مردان تاثير گذار هستند، آغاز كنيم و به نتايج بهتري در زمينه پيشگيري يا درمان دست يابيم.

  ماست و بیماری پارکینسون:

  آخرين تحقيقات حاكي از آن است كه مصرف مقادير زيادي از محصولات و فرآورده هاي لبني خطر ابتلا به بيماري پاركينسون را در مردان افزايش مي دهد.

  به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از چايناويو بررسي ها اين امر را تاييد مي كنند اما علت آن هنوز مشخص نشده است. آمار نشان مي دهد مرداني كه به مقدار زياد لبنيات مصرف مي كنند شصت درصد بيشتر از ساير مردان در معرض ابتلا به پاركينسون قرار دارند. اين نتايج براساس اطلاعات جمع آوري شده از بين 57 هزار و 689 شركت كننده مرد و 73 هزار و 175 شركت كننده زن در مدت نه سال به دست آمده است. در اين پژوهش نه ساله، 250 مرد و 138 زن مبتلا به پاركينسون در اين گروه شناسايي شدند.

  سرپرست تيم تحقيق در اين مورد مي گويد هنوز مشخص نشده است كه مصرف لبنيات چه تاثيري بر روي زنان در زمينه ابتلا به اين بيماري ممكن است داشته باشد و به علاوه علت رابطه مصرف زياد اين فرآورده ها با افزايش خطر ابتلا به پاركينسون در مردان نيز هنوز مشخص نيست.به گفته اين محقق، براي مشخص كردن موارد فوق انجام مطالعات بيشتري مورد نياز است. زيرا فرضيه هاي گوناگوني در اين مورد وجود دارد.
  monthly quotes :
  حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

  Energy is everything and everything is energy

  I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

  Become Übermensch


 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۹
  نوشته
  32
  مورد تشکر
  44 پست
  حضور
  18 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0  با سلام

  شما در 3 قسمت مطالب علمیتون رو گذاشتین. من هم در 3 قسمت با شما به بحث و تبادل نظر می پردازم.

  خوب همون طور که گفتم انسان بدون در نظر گرفتن مغزش چیزی در برابر سایر جانداران نداره. اگر کمی دقت میکردین متوجه میشدین که منظورم دقیقا این بود که انسان بدون استفاده از عقلش یک موجود گیاه خوار ساده بود. چون هیچ امکاناتی برای شکار کردن نداره. اما آیا آیا ببینیم صرفا گیاه خوار بودن انسان درسته؟
  انسان در مقایسه با سایر جانداران تفاوت های چشمگیری داره. این تفاوت ها از سیستم پیچیده ی نورون ها شروع میشه و تا دستگاه گوارشی ادامه پیدا میکنه. به نظر شما چرا موجودی که هیچ امکانی برای شکار نداره باید از گوشت هم برای تامین مواد نیاز بدنش استفاده کنه؟ پاسخش مشخصه. انسان اگرچه سیستم بدنیش شبیه گیاه خوار ها هست اما به اقتضای فعالیت ها و سیستم بدنیش نیازمند افزودن گوشت در رژیم غذاییش هست. پس این مورد تایید هست که انسان در شرایط عادی منابع گیاهی خودش رو راحت تر تامین میکنه (چون امکانات جانوران گوشت خوار رو نداره) اما بدن اسان به غذاهایی غیر از غذاهای گیاهی هم نیاز داره. این حرفم نیازمند یک مثال هست. اما برای اینکه این مثال رو براتون بزنم قبلش لازمه که از شما بپرسم که آیا نظریه ی تکاملی انسان رو قبول دارین یا نه؟ از اون جا که جواب سوال هام تا حد زیادی به این قسمت وابسته هست لذا بعد از پاسخ شما بحث رو ادامه میدیم.

  ( این قسمت فعلا خالی هست)

 7. تشکرها 2


 8. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,097
  مورد تشکر
  961 پست
  حضور
  3 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط silencer نمایش پست
  با سلام

  شما در 3 قسمت مطالب علمیتون رو گذاشتین. من هم در 3 قسمت با شما به بحث و تبادل نظر می پردازم.

  خوب همون طور که گفتم انسان بدون در نظر گرفتن مغزش چیزی در برابر سایر جانداران نداره. اگر کمی دقت میکردین متوجه میشدین که منظورم دقیقا این بود که انسان بدون استفاده از عقلش یک موجود گیاه خوار ساده بود. چون هیچ امکاناتی برای شکار کردن نداره. اما آیا آیا ببینیم صرفا گیاه خوار بودن انسان درسته؟
  انسان در مقایسه با سایر جانداران تفاوت های چشمگیری داره. این تفاوت ها از سیستم پیچیده ی نورون ها شروع میشه و تا دستگاه گوارشی ادامه پیدا میکنه. به نظر شما چرا موجودی که هیچ امکانی برای شکار نداره باید از گوشت هم برای تامین مواد نیاز بدنش استفاده کنه؟ پاسخش مشخصه. انسان اگرچه سیستم بدنیش شبیه گیاه خوار ها هست اما به اقتضای فعالیت ها و سیستم بدنیش نیازمند افزودن گوشت در رژیم غذاییش هست. پس این مورد تایید هست که انسان در شرایط عادی منابع گیاهی خودش رو راحت تر تامین میکنه (چون امکانات جانوران گوشت خوار رو نداره) اما بدن اسان به غذاهایی غیر از غذاهای گیاهی هم نیاز داره. این حرفم نیازمند یک مثال هست. اما برای اینکه این مثال رو براتون بزنم قبلش لازمه که از شما بپرسم که آیا نظریه ی تکاملی انسان رو قبول دارین یا نه؟ از اون جا که جواب سوال هام تا حد زیادی به این قسمت وابسته هست لذا بعد از پاسخ شما بحث رو ادامه میدیم.

  ( این قسمت فعلا خالی هست)
  برا حرف هاتون دلیل علمی بیارید . سیستم بدنی انسان شبیه گیاه خوار ها نیست ، بلکه خود انسان گیاه خوار است . چه نیازمندی ای به گوشت داره ؟ ... بله قبول دارم
  monthly quotes :
  حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

  Energy is everything and everything is energy

  I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

  Become Übermensch

 9. تشکرها 3


 10. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۹
  نوشته
  32
  مورد تشکر
  44 پست
  حضور
  18 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط enerji نمایش پست
  برا حرف هاتون دلیل علمی بیارید . سیستم بدنی انسان شبیه گیاه خوار ها نیست ، بلکه خود انسان گیاه خوار است . چه نیازمندی ای به گوشت داره ؟ ... بله قبول دارم
  ؟!!!
  خوب دلیل علمی فکر کنم همین نوشته های خودتون هست دیگه. طول روده و چینش دندان ها و ...

  در مورد تکامل انسان هم باید بگم که یک نظریه هست. یعنی میتونه درست نباشه. ولی حتی میتونه درست باشه و تا آخر دنیا اثبات نشه. چون بحث علمی هست من سعی میکنم از باب علم به بحث وارد بشم.

  خوب بحث تکامل رو قبول دارین

  به نظر شما که انسان گیاه خوار هست چرا الان از گوشت هم استفاده میکنه؟ شاید بهتره بگیم تفکر شما در نژاد های اولیه ی انسان سازگار بود. چون اجداد خیلی خیلی پیشین ما یک رژیم غذایی گیاهی ساده داشتن. به نظر شما تکامل از چی میتونه نشات بگیره؟ بدون شک یکی از علل مهم تکامل جهش هست. جهش ها میتونن دلایل گوناگونی داشته باشن. مثل شرایط آب و هوایی. اشعه ی x و ... اما یکی از علل جهش میتونه رژیم غذایی باشه.در واقع بهتره بگم اگه رژیم غذایی تغییر کنه روی ژنتیک انسان تاثیر میذاره. از طرفی حتما میدونین که ژن ها کنترل کننده ی صفات هستند و با تغییر این ها میشه گفت تغییر در ساختار بدنی انسان هم پدید می آید. اگه این تغییر ایجاد بشه حتما نیاز انسان ها بیشتر میشه و به واسطه ی همین نیاز ها رزیم غذایی هم فرق میکنه. اما چه علتی باعث تغییر رژیم غذایی میشه؟

  اکثر زیست شناسان به این عقیده دارند که انسان در شکل های اولیه خودش گیاه خوار بوده. اونا به این نظر اهتمام میورزند که انسان از طریق گوشت قرمز بود که ذهنش رشد کرد. یعنی بهتره بگیم که ورود گوشت به رژیم غذایی انسان یکی از علل مهمی هست که انسان را به این درجه رسانده. با ورود گوشت به رژیم غذایی انسان, تا حد زیادی باعث یک سری تغییرات دیگر شد. مهمترین تغییر هم تغیر شکل بعضی از اعضای بدن انسان هست. مثال خوبی که میشه زد همین تیزتر شدن دندان های انسان نسبت به اجداد قبلی خودش خست.

  پس میتونیم به این نتیجه برسیم که اگرچه انسان در اول گیاه خوار بوده اما با گذشت زمان گوشت هم به رژیم غذاییش اضافه شده. به طوری که الان نمیشه اون رو از رژیم غذاییش حذف کنه. البته میشه گفت انسان میتونه رزیم کاملا گیاهی دشاته باشه اما آیا چیزی میتونه پروتئین گوشن رو به ما بده؟

  اگه از این بخش نتیجه گرفتیم بریم سراغ 24 بندی که ذکر کردین.

 11. تشکرها 2


 12. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,097
  مورد تشکر
  961 پست
  حضور
  3 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  در مورد تکامل انسان هم باید بگم که یک نظریه هست. یعنی میتونه درست نباشه. ولی حتی میتونه درست باشه و تا آخر دنیا اثبات نشه. چون بحث علمی هست من سعی میکنم از باب علم به بحث وارد بشم.
  شما حتی فرق فرضیه و نظریه رو نمی دونین . اون فرضیه هست که می تونه درست باشه یا نباشه . در واقع می تونیم بگیم تئوری تکامل ( که البته تکامل واژه درستی نیست ، بهتره بگوییم فرگشت )

  اکثر زیست شناسان به این عقیده دارند که انسان در شکل های اولیه خودش گیاه خوار بوده. اونا به این نظر اهتمام میورزند که انسان از طریق گوشت قرمز بود که ذهنش رشد کرد. یعنی بهتره بگیم که ورود گوشت به رژیم غذایی انسان یکی از علل مهمی هست که انسان را به این درجه رسانده. با ورود گوشت به رژیم غذایی انسان, تا حد زیادی باعث یک سری تغییرات دیگر شد. مهمترین تغییر هم تغیر شکل بعضی از اعضای بدن انسان هست. مثال خوبی که میشه زد همین تیزتر شدن دندان های انسان نسبت به اجداد قبلی خودش خست.
  ذهنش رشد کرد ؟ نکنه از لحاظ خوی حیوانی ؟ .. شما اگر فیلم "2001 یک ادیسه فضایی" ساخته استنلی کوبریک رو دیده باشید به خوبی تصویر کرده این فکر رو که انسان با ساخت ابزار و خوردن گوشت اولین کاری که کرد هم نوع خودش رو کشت و خورد ..

  پس میتونیم به این نتیجه برسیم که اگرچه انسان در اول گیاه خوار بوده اما با گذشت زمان گوشت هم به رژیم غذاییش اضافه شده. به طوری که الان نمیشه اون رو از رژیم غذاییش حذف کنه. البته میشه گفت انسان میتونه رزیم کاملا گیاهی دشاته باشه اما آیا چیزی میتونه پروتئین گوشن رو به ما بده؟
  چرا نمی تونه حذف کنه ؟ بله انسان از اول گیاه خوار بوده و در عصر یخبندان به گوشت خواری روی آورده به دلیل کمبود منابع زمینی و گیاهی ... بله بسیار مواد غذایی هستند که می تونه پروتئین گوشت و یا حتی بیشتر رو برای ما فراهم کنه .. در ضمن این نکته رو هم فراموش نکنید ، بدن منتظر مواد ورودی نمی مونه ، هر پروتئینی که نیاز داشته باشه از مواد ابتدایی اولیه که در غذاهای دیگه موجود هست رو بسازه .. یکیش همین سویا به توجهتون رو به گفتگو با یک متخصص تغذیه جلب می کنم :

  مقایسه گوشت با سویا

  بالاخره سویا مفید است یا مضر؟ خوب است یا بد؟ این سوال برای هرکسی که تحقیقات ضد و نقیض مربوط به این پروتئین گیاهی را خوانده باشد، خواه ناخواه، پیش می آید. دکتر تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، به این سوال و سایر سوال های ما درباره خواص سویا پاسخ می دهد.آقای دکتر! اجازه دهید با این سوال شروع کنیم که اصلا سویا چیست؟ آنچه به عنوان پروتئین سویا در بازار عرضه می شود، در واقع، از نوعی لوبیا گرفته شده است. به عبارت ساده تر، لوبیایی است که در صنعت روغن آن گرفته و پروتئین آن استخراج شده و با روش های خاصی به آن شکل داده اند و به حالتی که در بازار می بینیم به عنوان پروتئین سویا عرضه شده است. یعنی از نظر تغذیه ای در طبقه بندی غذاها، سویا جزو حبوبات است.پس چرا تا این حد روی پروتئین سویا تاکید می شود؟ چون حبوبات و از جمله سویا از محتوای پروتئینی بالایی برخوردارند، طوری که سویای خام پس از طبخ، چیزی حدود 50 تا 60 درصد پروتئین دارد.آیا پروتئین سویا از نظر کیفیت و کمیت با پروتئین گوشت برابر است؟ وقتی سویا طبخ می شود، به دلیل اینکه آب زیادی جذب می کند، غلظت پروتئین اش حدود 15 تا 20 درصد کم می شود که با وجود این، باز هم پروتئین آن بسیار بالا است. پس مقدار پروتئین آن در مقایسه با گوشت قابل ملاحظه است. از نظر کیفیت پروتئین و مرغوبیت آن نیز باید به این موضوع توجه کنیم که تا چه حد پروتئین سویا می تواند نیاز یک فرد را برطرف کند. از نظر ترکیب، به طور کلی پروتئین های گیاهی معمولا از نظر یک یا چند اسیدآمینه ضروری، کمبود دارند. برخی اسیدهای آمینه که به طور طبیعی در بدن ساخته می شوند، به نام اسیدهای آمینه غیرضروری خوانده می شوند. در صورتی که بدن، آنزیم های لازم برای ساخت برخی از اسیدهای آمینه را نداشته باشد، به آن دسته، اسیدهای آمینه ضروری می گویند؛ یعنی اگر در برنامه غذایی مصرف نشوند، علایم کمبود آن اسید آمینه در بدن ظاهر شده و عوارضی را به دنبال خواهد داشت. پروتئین های حیوانی تقریبا کامل هستند و ترکیب اسید آمینه آن ها کمبودی ندارد، اما پروتئین های گیاهی از نظر یک یا چند اسیدآمینه محدودیت دارند. پروتئین سویا از نظر اسیدآمینه متیونین که ضروری هم هست، کمبود دارد، اما جالب است که بدانید اگر ما پروتئین های گیاهی مختلفی را مصرف کنیم که از نظر اسیدهای آمینه متفاوتی کمبود دارند، می توانند همدیگر را تکمیل کنند؛ مثلا در غلات، پروتئین موجود در نان، گندم و برنج از نظر اسیدآمینه لیزین محدودیت دارد و در نتیجه اگر غلات و حبوبات با هم مصرف شوند، اسیدهای آمینه آن ها همدیگر را تکمیل می کنند و به عبارت دیگر، مصرف پروتئین سویا از این نظر مشکلی ایجاد نکرده و همان مرغوبیت پروتئین حیوانی را دارد.با مصرف گوشت، آهن بدن تامین می شود. حالا اگر سویا را جایگزین گوشت کنیم، دچار کمبود آهن نمی شویم؟در رابطه با میزان آهن باید به این موضوع اشاره کنم که میزان آهن موجود در گوشت زیاد بالا نیست و در حد یک یا یک و هفت دهم یا یک و هشت دهم میلی گرم است، اما در سویای خام، چیزی حدود 13 تا 14 میلی گرم آهن داریم. البته وقتی سویا پخته می شود، مقداری از آهن موجود در آن در آب پخت و مقداری از آن نیز در مرحله خیساندن وارد آب شده و از این مقدار کم می شود. اما با این وجود، باز از نظر محتوای آهن، سویا غنی تر از گوشت است.آهن سویا هم می تواند به خوبی آهن گوشت جذب بدن مان شود؟در رابطه با قابلیت جذب آهن سویا باید به این نکته اشاره کنم که آهن موجود در گوشت اگر چه کم است، اما قابلیت جذب فوق العاده بالایی دارد، ولی آهن موجود در سویا، جذب پایین تری دارد و برخی عوامل مهارکننده جذب آهن مثل فیبر بالا در سویا به چشم می خورد. با این وجود، چون میزان آهن موجود در آن بالا است، جذب پایین تر آهن سویا نمره منفی برای آن محسوب نمی شود و می تواند تامین کننده آهن بدن باشد.در رابطه با عنصری مثل روی، چه طور؟غالب منابع غذایی که ما برای تأمین روی می شناسیم با آهن، مشترک هستند. بهترین غذایی روی، گوشت است. در رابطه با سویای خشک باید گفت میزان روی موجود در آن حدود 5 تا 6 میلی گرم به ازای هر 100 میلی گرم پروتئین است. طبیعی است که وقتی سویا طبخ می شود، مقدار روی آن ناچیز شده و از این نظر چندان غنی نیست، اما فراموش نکنیم که قرار نیست همه مواد مغذی مورد نیاز خود را از یک ماده غذایی بگیریم و اصل تنوع در تغذیه هم بر همین واقعیت استوار است.به این ترتیب، ظاهرا جایگزین کردن سویا با گوشت قرمز مشکلی ایجاد نمی کند.بله؛ اگر فردی رژیم غذایی متنوع و متعادلی داشته باشد، جایگزین کردن کامل سویا به جای گوشت برای او مشکلی پیش نخواهد آورد و حتی اگر ذایقه فردی مزه سویا را نپسندد می تواند آن را با یک دوم گوشت مخلوط کند. فراموش نکنیم که پروتئین سویا در مقایسه با گوشت، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و با یک فرهنگ سازی صحیح می تواند جایگزین مناسبی محسوب شود.یعنی شما خودتان این کار را به مراجعان تان توصیه می کنید؟هر گوشتی لااقل 15 درصد چربی اشباع دارد و از این نظر، سویا در صورتی که درست طبخ شود، می تواند برای سلامت سیستم قلب و عروق مناسب تر از گوشت باشد. از سوی دیگر تحقیقات بسیاری نشان داده که فیتوکمیکال های (رنگدانه های گیاهی) موجود در سویا به ویژه استروژن های گیاهی در سلامت عمومی بدن، پیشگیری از پوکی استخوان و حالت های قبل و بعد از یائسگی نقش موثری دارند. در ضمن، به دلیل فیبر بالا برای کارکرد سیستم گوارش مفید بوده و سبب رفع یبوست می شوند.


  در ضمن در پست های بعدی می خوام افراد مشهور گیاه خوار رو اسمشون رو قرار بدم ( از جمله فلاسفه و دانشمندان ) و لینک های مصاحبه با افرادی که مدت زیادی هست گیاه خوار شده اند و بیماری هاشون درمان شده ... در آخر این پست هم پیشنهاد میکنم مستند "یک تعادل حساس" که دوبله فارسی هم داره رو حتما ببینید ..
  monthly quotes :
  حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

  Energy is everything and everything is energy

  I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

  Become Übermensch

 13. تشکرها 2


 14. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۹
  نوشته
  32
  مورد تشکر
  44 پست
  حضور
  18 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0  شما حتی فرق فرضیه و نظریه رو نمی دونین . اون فرضیه هست که می تونه درست باشه یا نباشه . در واقع می تونیم بگیم تئوری تکامل ( که البته تکامل واژه درستی نیست ، بهتره بگوییم فرگشت )
  شما سخت در اشتباهید! اون هم از نوع بزرگ ! نخیر !
  نظریه هم میتونه درست باشه هم نباشه. یک مثال میزنم تا صحت حرفم ثابت بشه.

  نظریه ی اتمی رو شنیدین؟
  نظریه ی اتمی تامسون؟
  نظریه ی رادرفورد؟

  این ها همه اسمشون نظریه بوده که بعد ها مورد اشکال زدایی قرار گرفته. پس در نظریه هم امکان خطا هست. از طرفی فرضیه مرحله ی بعدی نظریه هست.

  نظریه تا تایید نشه نظریه باقی میمونه. حال ممکنه این نظریه اشتباه باشه. در ضمن یعنی چه که تئوری تکامل؟ مگه تئوری چه فرقی با نظریه داره؟ نظریه فارسی تئوری هست دیگه !

  یک نگاهی به اینجا بکنبد تا دیگه سوالی باقی نمونه.

  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%...B1%DB%8C%D9%87

  این رو هم از ویکیپدیای انگلیسی واستون میذارم تا متوجه بشین که در تعریف نظریه دچار اشتباه بودین.

  A hypothesis is the application of a theory or theories to new conditions which has yet to be tested while a theory is a prediction based on previous observations or experiments of the same or similar circumstances.


  ذهنش رشد کرد ؟ نکنه از لحاظ خوی حیوانی ؟ .. شما اگر فیلم "2001 یک ادیسه فضایی" ساخته استنلی کوبریک رو دیده باشید به خوبی تصویر کرده این فکر رو که انسان با ساخت ابزار و خوردن گوشت اولین کاری که کرد هم نوع خودش رو کشت و خورد ..
  http://berkeley.edu/news/media/relea...-14-1999a.html


  اما در مورد این مطلبی که گذاشتین


  جاهای قرمز رو خوب بخونین


  مقایسه گوشت با سویا

  بالاخره سویا مفید است یا مضر؟ خوب است یا بد؟ این سوال برای هرکسی که تحقیقات ضد و نقیض مربوط به این پروتئین گیاهی را خوانده باشد، خواه ناخواه، پیش می آید. دکتر تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، به این سوال و سایر سوال های ما درباره خواص سویا پاسخ می دهد.آقای دکتر! اجازه دهید با این سوال شروع کنیم که اصلا سویا چیست؟ آنچه به عنوان پروتئین سویا در بازار عرضه می شود، در واقع، از نوعی لوبیا گرفته شده است. به عبارت ساده تر، لوبیایی است که در صنعت روغن آن گرفته و پروتئین آن استخراج شده و با روش های خاصی به آن شکل داده اند و به حالتی که در بازار می بینیم به عنوان پروتئین سویا عرضه شده است. یعنی از نظر تغذیه ای در طبقه بندی غذاها، سویا جزو حبوبات است.پس چرا تا این حد روی پروتئین سویا تاکید می شود؟ چون حبوبات و از جمله سویا از محتوای پروتئینی بالایی برخوردارند، طوری که سویای خام پس از طبخ، چیزی حدود 50 تا 60 درصد پروتئین دارد.آیا پروتئین سویا از نظر کیفیت و کمیت با پروتئین گوشت برابر است؟ وقتی سویا طبخ می شود، به دلیل اینکه آب زیادی جذب می کند، غلظت پروتئین اش حدود 15 تا 20 درصد کم می شود که با وجود این، باز هم پروتئین آن بسیار بالا است. پس مقدار پروتئین آن در مقایسه با گوشت قابل ملاحظه است. از نظر کیفیت پروتئین و مرغوبیت آن نیز باید به این موضوع توجه کنیم که تا چه حد پروتئین سویا می تواند نیاز یک فرد را برطرف کند. از نظر ترکیب، به طور کلی پروتئین های گیاهی معمولا از نظر یک یا چند اسیدآمینه ضروری، کمبود دارند. برخی اسیدهای آمینه که به طور طبیعی در بدن ساخته می شوند، به نام اسیدهای آمینه غیرضروری خوانده می شوند. در صورتی که بدن، آنزیم های لازم برای ساخت برخی از اسیدهای آمینه را نداشته باشد، به آن دسته، اسیدهای آمینه ضروری می گویند؛ یعنی اگر در برنامه غذایی مصرف نشوند، علایم کمبود آن اسید آمینه در بدن ظاهر شده و عوارضی را به دنبال خواهد داشت. پروتئین های حیوانی تقریبا کامل هستند و ترکیب اسید آمینه آن ها کمبودی ندارد، اما پروتئین های گیاهی از نظر یک یا چند اسیدآمینه محدودیت دارند. پروتئین سویا از نظر اسیدآمینه متیونین که ضروری هم هست، کمبود دارد، اما جالب است که بدانید اگر ما پروتئین های گیاهی مختلفی را مصرف کنیم که از نظر اسیدهای آمینه متفاوتی کمبود دارند، می توانند همدیگر را تکمیل کنند؛ مثلا در غلات، پروتئین موجود در نان، گندم و برنج از نظر اسیدآمینه لیزین محدودیت دارد و در نتیجه اگر غلات و حبوبات با هم مصرف شوند، اسیدهای آمینه آن ها همدیگر را تکمیل می کنند و به عبارت دیگر، مصرف پروتئین سویا از این نظر مشکلی ایجاد نکرده و همان مرغوبیت پروتئین حیوانی را دارد.با مصرف گوشت، آهن بدن تامین می شود. حالا اگر سویا را جایگزین گوشت کنیم، دچار کمبود آهن نمی شویم؟در رابطه با میزان آهن باید به این موضوع اشاره کنم که میزان آهن موجود در گوشت زیاد بالا نیست و در حد یک یا یک و هفت دهم یا یک و هشت دهم میلی گرم است، اما در سویای خام، چیزی حدود 13 تا 14 میلی گرم آهن داریم. البته وقتی سویا پخته می شود، مقداری از آهن موجود در آن در آب پخت و مقداری از آن نیز در مرحله خیساندن وارد آب شده و از این مقدار کم می شود. اما با این وجود، باز از نظر محتوای آهن، سویا غنی تر از گوشت است.آهن سویا هم می تواند به خوبی آهن گوشت جذب بدن مان شود؟در رابطه با قابلیت جذب آهن سویا باید به این نکته اشاره کنم که آهن موجود در گوشت اگر چه کم است، اما قابلیت جذب فوق العاده بالایی دارد، ولی آهن موجود در سویا، جذب پایین تری دارد و برخی عوامل مهارکننده جذب آهن مثل فیبر بالا در سویا به چشم می خورد. با این وجود، چون میزان آهن موجود در آن بالا است، جذب پایین تر آهن سویا نمره منفی برای آن محسوب نمی شود و می تواند تامین کننده آهن بدن باشد.در رابطه با عنصری مثل روی، چه طور؟غالب منابع غذایی که ما برای تأمین روی می شناسیم با آهن، مشترک هستند. بهترین غذایی روی، گوشت است. در رابطه با سویای خشک باید گفت میزان روی موجود در آن حدود 5 تا 6 میلی گرم به ازای هر 100 میلی گرم پروتئین است. طبیعی است که وقتی سویا طبخ می شود، مقدار روی آن ناچیز شده و از این نظر چندان غنی نیست، اما فراموش نکنیم که قرار نیست همه مواد مغذی مورد نیاز خود را از یک ماده غذایی بگیریم و اصل تنوع در تغذیه هم بر همین واقعیت استوار است.به این ترتیب، ظاهرا جایگزین کردن سویا با گوشت قرمز مشکلی ایجاد نمی کند.بله؛ اگر فردی رژیم غذایی متنوع و متعادلی داشته باشد، جایگزین کردن کامل سویا به جای گوشت برای او مشکلی پیش نخواهد آورد و حتی اگر ذایقه فردی مزه سویا را نپسندد می تواند آن را با یک دوم گوشت مخلوط کند. فراموش نکنیم که پروتئین سویا در مقایسه با گوشت، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و با یک فرهنگ سازی صحیح می تواند جایگزین مناسبی محسوب شود.یعنی شما خودتان این کار را به مراجعان تان توصیه می کنید؟هر گوشتی لااقل 15 درصد چربی اشباع دارد و از این نظر، سویا در صورتی که درست طبخ شود، می تواند برای سلامت سیستم قلب و عروق مناسب تر از گوشت باشد. از سوی دیگر تحقیقات بسیاری نشان داده که فیتوکمیکال های (رنگدانه های گیاهی) موجود در سویا به ویژه استروژن های گیاهی در سلامت عمومی بدن، پیشگیری از پوکی استخوان و حالت های قبل و بعد از یائسگی نقش موثری دارند. در ضمن، به دلیل فیبر بالا برای کارکرد سیستم گوارش مفید بوده و سبب رفع یبوست می شوند.  البته در مواردی هم سویا ویژگی هایی داره اما به راحتی میشه گفت که گوشت از محتوای غذایی از سویا بهتر است. اینجا هم به این نکته خوب اشاره کرده که با یک رژیم غذایی خوب و استفاده از چندین نوع مواد گیاهی میشه پروتئین گوشت رو تامین کرد. اما این یادتون باشه این خیلی مسخره هست که آدم بیاد یک غذا رو که این همه خاصیت داره با 4-5 نوع غذا عوض کنه. البته همن با تنوع غذایی موافقم حتی خودم رژیم گیاهی رو بیشتر ترجیح میدم اما اینکه بگیم رژِیم گیاهی مطلق فکر نکنم کار درستی باشه. چون خیلی راحت میشه با مصرف مناسب گوشت از همه ی مواد غذایی مورد نیاز بدن استفاده کرد. این هم فراموش نشه که همه چیز بیش از حدش مضر هست, حتی ویتامین ها. پس اگه از گوشت به میزانی مناسب استفاده کینم میتونیم این ماده غذایی رو در رژیم غذاییمون حفظ کنیم.


 15. تشکرها 2


 16. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,097
  مورد تشکر
  961 پست
  حضور
  3 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  شما سخت در اشتباهید! اون هم از نوع بزرگ ! نخیر !
  نظریه هم میتونه درست باشه هم نباشه. یک مثال میزنم تا صحت حرفم ثابت بشه.

  نظریه ی اتمی رو شنیدین؟
  نظریه ی اتمی تامسون؟
  نظریه ی رادرفورد؟

  این ها همه اسمشون نظریه بوده که بعد ها مورد اشکال زدایی قرار گرفته. پس در نظریه هم امکان خطا هست. از طرفی فرضیه مرحله ی بعدی نظریه هست.

  نظریه تا تایید نشه نظریه باقی میمونه. حال ممکنه این نظریه اشتباه باشه. در ضمن یعنی چه که تئوری تکامل؟ مگه تئوری چه فرقی با نظریه داره؟ نظریه فارسی تئوری هست دیگه !

  یک نگاهی به اینجا بکنبد تا دیگه سوالی باقی نمونه.

  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%...B1%DB%8C%D9%87

  این رو هم از ویکیپدیای انگلیسی واستون میذارم تا متوجه بشین که در تعریف نظریه دچار اشتباه بودین.

  A hypothesis is the application of a theory or theories to new conditions which has yet to be tested while a theory is a prediction based on previous observations or experiments of the same or similar circumstances.
  فرگشت تنها یک نظریه است !!!

  کسانی که طرفدار تدریس آلترناتیوهایی در مقابل فرگشت در کلاس‌های علمی مدارس هستند، اغلب چنین استدلال می کنند که «فرگشت فقط یک نظریه است». این استدلال احتمالاً از برداشت نادرستی از معنا و مفهوم «نظریه» یا Theory، و «واقعیت» یا Fact در دانش سرچشمه می‌گیرد، که معنای علمی آن‌ها چیزی جز بار معنایی این واژگان در زندگی روزمره است.
  در زندگی روزمره، یک نظریه بیشتر به معنای یک تصور مبهم همراه با یک پیشنهاد مشکوک و غیرمطمئن و حدسی می‌باشد. نظریه می‌تواند به یک ایدۀ غیرعملی که همیشه جواب نمی‌دهد دلالت کند. با این حال، در دانش «نظریه» یک اسکلت و چهارچوب استوار و محکم است که واقعیت‌های مشاهده شده را توضیح می‌دهد؛و واقعیت‌های دیگری را نیز پیش‌بینی می‌کند. یک نظریۀ علمی بایستی با تمام واقعیت‌های مربوطه سازگار باشد. اگر یک نظریه چیزی را پیشگویی کند که خلاف آن در مشاهدات رویت شود، آنگاه باید در نظریه تجدید نظر صورت گیرد، و یا اگر قابل اصلاح نبود به کلی رها شود. یک نظریۀ دانشیکِ قابل قبول، قابلیت رد شدن (ابطال‌پذیری) دارد، به این مفهوم که ما باید بتوانیم رویدادی را تصور کنیم که اگر در شرایط مشخص مشاهده شود توانایی آن را داشته باشد که نظریه را رد کند. اگر رویداد باطل کننده‌ای مشاهده نشود، ولی رویدادهایی که توسط نظریه پیشگویی شده‌اند مشاهده شوند، آنگاه نظریه اعتبار بالاتر و بیشتری پیدا می‌کند.
  در کاربردهای معمولی، یک «واقعیت» مطلقاً درست و غیرقابل انکار فرض می‌شود، و اغلب به درستی همیشگی دلالت دارد. یک برداشت از واقعیت به این صورت در نظر گرفته می‌شود که – یا درست است و یا غلط – بدون اینکه هیچ حد وسطی وجود داشته باشد. به هرحال، دانش هیچ پیشنهاد مطلق و درستیِ غیرقابل رد نمی‌دهد. ادعای واقعیت در دانش در درجه‌های مختلفی از اعتبار گسترده شده است. برای نمونه، ادعایی که می‌گوید «زمین تخت و مسطح است» بسیار کم‌اعتبار است. شواهد و مدارک علیه این ادعا بسیار قوی هستند و همین امر سبب می‌شود که در نظر گرفتن اعتباری بیش از حد برای این ادعا بسیار نادرست و نابخردانه باشد. از سویی دیگر، ادعایی که می‌گوید «سیب‌ها به پایین سقوط می‌کنند» بسیار معتبر است، و بسیار نابخردانه و نادرست خواهد بود اگر اعتبار این پیشنهاد را انکار کنیم.
  دانشمندان از راه‌های مختلفی به اعتبار و قابل قبول بودن یک واقعیت یا پیشنهاد پی می‌برند. مشاهده مستقیم در مواردی که امکان‌پذیر باشد استفاده می‌شود. به هر حال، مشاهدۀ مستقیم فرگشت در زمان گذشته امکان‌پذیر نیست، زیرا در میلیون‌ها سال پیش هیچ دانشمندی زندگی نمی‌کرده است! روش دیگر برای تعیین اعتبار استنتاج ساختی constructive یا ضمنی circumstantial است. اگر حجم زیادی از داده‌ها به یک ساخت اشاره کند و مقدار کمی، و یا هیچ داده‌ای آن را نفی نکند، اعتبار بالا خواهد بود.
  بیشتر دانشمندان فرگشت را بعنوان یک «واقعیت» قلمداد می‌کنند، زیرا حجم بسیار زیادی از داده‌ها به رخداد فرگشت دلالت دارند و هیچ داده‌ای وقوع فرگشت را به چالش نمی‌کشد. برخی از داده‌هایی که واقعیت فرگشت را پشتیبانی می‌کنند عبارتند از :
  ۱. تمام موجودات زنده از والدین زاده شده‌اند، فرزندان ممکن است متفاوت از نیای خود باشند، و تفاوت‌های اندک می‌توانند جمع شوند.
  ۲. بیشتر حیوانات و گیاهانی که امروزه زنده هستند میلیون‌ها سال پیش وجود نداشتند.

  ۳. بیشتر حیوانات و گیاهانی که میلیون‌ها سال پیش زندگی می کردند اکنون وجود ندارند.
  ۴. چینش فسیل‌ها با توجه به دورۀ زمانی، پیچیدگی، و با توجه به نوع گونه‌ها، کاملاً طبقه به طبقه و به ترتیب است. گونه‌های ساده‌تر در نخستین دوره‌ها و گونه‌های پیچیده‌تر در دوران متاخرتر ظاهر شده‌اند.
  ۵. روابط قابل مشاهده میان بسیاری از گونه‌ها اشاره به نیای مشترک دارد.
  ۶. تغییرات و گونه‌های جدید هم در فسیل‌ها و هم در حال حاضر (در آزمایشگاه) مشاهده شده‌اند.
  این داده‌ها قویاً به وقوع فرگشت اشاره دارند، و اکثر دانشمندان برای این گزاره که فرگشت روی داده است اعتبار زیادی قائل هستند، به همان اندازه زیاد که برای سقوط سیب به پایین اعتبار قائل هستند. و بیشتر داشنمندان برای این نظر که زمین تنها چند هزار سال قدمت دارد و همۀ گونه‌ها ناگهان خلق شده‌اند اعتباری در حد ادعای تخت بودن زمین قائل هستند.
  نظریه‌ای که به طور گسترده پذیرفته شده است و توضیح می‌دهد که فرگشت چگونه اتفاق افتاده است «نظریه انتخاب طبیعی» چارلز داروین می‌باشد، که یک مکانیسم منطقی و قابل قبول برای نحوۀ وقوع واقعیت فرگشت ارائه می‌دهد. این تئوری عنوان می‌کند که تفاوت‌های میان فرزندان و والدین می‌تواند برای بقای فرزندان مفید باشد یا نباشد. تفاوت‌هایی که به بقای جاندار کمک می‌کنند امتیازی به جاندار برای تولید مثل می‌دهند و افرادی که دارای آن خصوصیات هستند به تدریج شمارشان در جمعیت بیشتر از دیگران می‌شود. خصوصیات مضر معمولاً از میان می‌روند. تفاوت‌های مفید میان فرزندان و والدین می‌تواند در طول نسل‌ها انباشته شود، و موجب به وجود آمدن گونه‌های جدید گردد. زمانی که محیط تغییر می‌کند – همانطوری که دائماً در طول تاریخ زمین تغییر کرده – خصوصیات متفاوت سازگار می‌شوند و گونه‌ها یا تغییر می‌کنند یا منقرض می‌شوند. نظریه انتخاب طبیعی پیش‌بینی می‌کند که مشاهدات بایستی (هم در فسیل‌ها و هم در حیات امروزی) با نظریه همخوانی داشته باشند؛ یعنی همان اصلی که خصوصیات سازگارتر تسلط می‌یابند، و مشاهدات کاملاً در توافق با این پیش‌بینی‌ها است.
  نظریه انتخاب طبیعی قابل رد شدن (ابطال‌پذیر) است. اگر آشکارا اشکالی از حیات نامساعد مشاهده شوند که نسبت به اشکال سازگار و نافع حاضر در حال گسترش و زیاد شدن باشند، باید در نظریه تجدید نظر اساسی صورت گیرد یا به کل رها شود. با وجود تلاش‌های بسیار این رویدادهای باطل‌کننده تاکنون مشاهده نشده‌اند و این امر سبب بیشتر شدن اعتبار و مقبولیت نظریه شده است.
  جزیئات نظریه – برای نمونه اینکه آیا فرگشت در بیشتر موارد به صورت تدریجی است یا بیشتر به صورت قطعه‌ای و با سرعت کم و زیاد ناگهانی روی می‌دهد، و یا اینکه آیا گونه‌های دختر برای مدت زمان طولانی با گونه‌های والد خود همزیستی داشته‌اند – در میان متخصصان مورد بحث و گفتگوست. این گفتگو به خاطر عدم توافق دانشمندان در مورد واقعیت فرگشت نیست، بلکه تنها اختلاف نظر در ریزه‌کاری‌های داخل نظریه است. عمدۀ دانشمندان، و تقریبا تمامی زیست‌شناسان قبول دارند که فرگشت اتفاق افتاده است.
  چکیده:
  تفاوت‌هایی در معانی اصطلاحات «واقعیت» و «نظریه» در دانش و زندگی روزمره وجود دارد. نظریه در دانش اشاره و دلالت بر کار حدسی و گمانی و غیرعملی ندارد. از نگاه علمی فرگشت یک واقعیت است. و انتخاب طبیعی یک نظریۀ قدرتمند و توانا در توضیح واقعیت فرگشت می‌باشد، که توانایی پیش‌بینی داده‌های آینده را دارد. هر چند برخی دانشمندان در جزئیات داخلی نظریه مناقشه می‌کنند، ولی اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها اصل آن را پذیرفته‌اند.


  نویسنده: والت مرفین
  monthly quotes :
  حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

  Energy is everything and everything is energy

  I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

  Become Übermensch

 17. تشکر


صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود