جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به گفته های دین که عمل نمی کنیم چی میشه؟

نوشته
    117
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به گفته های دین که عمل نمی کنیم چی میشه؟

دین به ما میگه نگاه یا صحبت به نامحرم حرام است و مجازات داره.
    دین به ما میگه که گوش دادن به آهنگ هایی که شاد باشن یا صدای زن باشه حرام و مجازات داره.
    دین میگه اگه تراشیدن ریش حرام است.
    دین میگه...

خب اگه اینطوری باشه همگی با کله به جهنم میریم.
    میشه یه توضیحی بدین که بفهمم که خیلی از کارای روزمره ما،دین اونا رو انکار کرده.چی کار میشه کرد؟

کارشناس بحث : پاسخگوي معارف ديني
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۸/۰۹ در ساعت ۰۹:۰۲

2.  

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگر نظر من رو بخواهید که این ها همه خرافات هستند...
    و اگر این ها رو هم انجام بدیم هیچی نمیشه...
    من خودم بار ها به نامحرم و محرم نگاه کردم...دست دادم...بوسیدم...هیچی هم نشد..
    همین الان دارم هایده گوش میدم...بازم هیچ اتفاق خاصی نمی افته!
    ریشمم تراشیدست..خیالت راحت...
    معنی آزادی بیان مسلمانان رو هم فهمیدیم!
    (به خاطر امضا اکانتم رو محدود کردند!)

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاد جواب

چه ربطی داره؟
    اگر ما گناهی هم کرده باشیم همون لحظه که بلایی سرمون نمیاد.
    مثلا اگه من به عمد موهامو به نامحرم نشون بدم خدا همون لحظه نمیزنه پس گردنم که,بعدم ما که از گناها معصوم نیستیم.اون جور که من شنیدم نگاه به نا محرم در صورتی گناهه که به قصد لذت باشه؛آهنگام همون طور اگه موجب هیجان بیش از حد و از خود بیخودی بشه گناهه.
    وگرنه منم همین الان دارم آهنگ گوش میدم...
    البته قصد جسارت ندارم بالاخره هرکس برای خودش نظراتی داره و این به طرز فکر شخص مربوطه.
    باید نظرات دیگران رو هم فهمید.
    ویرایش توسط marvin : ۱۳۸۹/۰۸/۰۹ در ساعت ۲۰:۰۶ دلیل: مطلبی بود که ترجیح می دادم بنویسم

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط marvin نمایش پست
    چه ربطی داره؟
    اگر ما گناهی هم کرده باشیم همون لحظه که بلایی سرمون نمیاد.
    مثلا اگه من به عمد موهامو به نامحرم نشون بدم خدا همون لحظه نمیزنه پس گردنم که,بعدم ما که از گناها معصوم نیستیم.اون جور که من شنیدم نگاه به نا محرم در صورتی گناهه که به قصد لذت باشه؛آهنگام همون طور اگه موجب هیجان بیش از حد و از خود بیخودی بشه گناهه.
    وگرنه منم همین الان دارم آهنگ گوش میدم...
    البته قصد جسارت ندارم بالاخره هرکس برای خودش نظراتی داره و این به طرز فکر شخص مربوطه.
    باید نظرات دیگران رو هم فهمید.
    marvin جان آخه من دارم خیلی وقته گناه می کنم(البته از دیدگاه دین)...سنگم نشدم!
    اتفاقا جاتون خالی یه چند نفری رو هم از روی شهوت دید زدم...خیلی حال داد
    هیجان هم خیلی داشتم اون موقع...
    ولی بازم چه ربطی داره؟! اگه ما بخوایم که هر اتفاقی بیفته رو بندازیم گردن گناهامون که هیچی دیگه...!(مثلا من به نامحرم نگاه کردم! یهو خواهر زد سکته کرد مرد! حالا اینم مثلا عذابش بود!)
    معنی آزادی بیان مسلمانان رو هم فهمیدیم!
    (به خاطر امضا اکانتم رو محدود کردند!)

نوشته
    19
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

درسته که دین شما را از بعضی از کار ها نهی می کند ولی ارزش به اونه که اگر دینی هم نبود شما آن کار ها رو نمی کردید.
    مثلا دروغ،زنا،دزدی و .... حتی نگاه به نا محرم به قصد تلذذ.
    پایبندی به یک دین هر چند غلط حداقل یک حسن دارد و آن این که نفس شما عنان پیدا کرده هرچند جای درستی نبسته باشید.
    در ضمن اگر ایمان به خدا باشد پس قطعا گناهان کیفر خواهند داشت و اگر هم نباشد جهان مادی هم
    اعتقاد به اصول نیوتن را دارد که هر کنشی را واکنشیست مساوی با آن و در خلاف جهت.

پس می تونید مطمئن باشید که حداقل گناهان اجتماعی مانند ظلم به کسی،تهمت به دیگران و.... حتما گریبان گیر خواهد بود.

که ان شا الله خداوند ما را بیامرزاد

نوشته
    247
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 7 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrusofgreat نمایش پست
    اگر نظر من رو بخواهید که این ها همه خرافات هستند...
    و اگر این ها رو هم انجام بدیم هیچی نمیشه...
    من خودم بار ها به نامحرم و محرم نگاه کردم...دست دادم...بوسیدم...هیچی هم نشد..
    همین الان دارم هایده گوش میدم...بازم هیچ اتفاق خاصی نمی افته!
    ریشمم تراشیدست..خیالت راحت...
    نقل قول نوشته اصلی توسط cyrusofgreat نمایش پست
    marvin جان آخه من دارم خیلی وقته گناه می کنم(البته از دیدگاه دین)...سنگم نشدم!
    اتفاقا جاتون خالی یه چند نفری رو هم از روی شهوت دید زدم...خیلی حال داد
    هیجان هم خیلی داشتم اون موقع...
    برای اینکه متوجه بلایی که از آن خبر ندارید شوید، توجه شما را جلب می‌کنم به آیات شریفهٔ چهارم تا دهم سوره اللیل:

«إِنَّ سَعْيَكُمْ لَشَتَّى»(۴) :
    «كه سعي و تلاش شما مختلف است(۴)»

«فَأَمَّا مَن أَعْطَى وَاتَّقَى(۵) وَصَدَّقَ بِالْحُسْنَى(۶) فَسَنُيَسِّرُهُ لِلْيُسْرَى(۷)» :
    «اما آنكه [حق خدا را] داد و پرهیزکاری پیشه کرد(۵) و نيكوتر را تصديق كرد(۶) به‌زودى راه آسانى پيش پاى او خواهيم گذاشت(۷)»

«وَأَمَّا مَن بَخِلَ وَاسْتَغْنَى(۸) وَكَذَّبَ بِالْحُسْنَى(۹) فَسَنُيَسِّرُهُ لِلْعُسْرَى(۱۰)» :
    «و اما آنكه بخل ورزيد و خود را بى‏نياز ديد(۸) و نيكوتر را تکذیب کرد(۹) به‌زودى راه دشوارى به او خواهيم نمود(۱۰)»

و علامه طباطبایی دراین‌باره می‌فرمایند منظور از «فسنیسره للیسری(۷) - به‌زودی کار او را آسان خواهیم کرد» این است که انجام واجبات و اعمال صالح را برای آن فرد که آن‌ها را انجام داده، آسان می‌کنیم و «فسنیسره للعسری(۱۰) - به‌زودی کار او را دشوار خواهیم کرد» هم منظور این است که ترک گناه را برای آن شخص که نیکوتر را تکذیب کرده و گناه کرده است، دشوار می‌کنیم.
    که با کمی تأمل درمی‌یابید که در واقعیت هم همین طور است و آن گناهی را که چندین بار انجام داده‌اید ترک کردن آن بسیار سخت است و اگر بر کار نیکی مداومت کنید انجام آن کار بسیار راحت می‌شود.
    این توضیحات را عرض شد تا پاسخ ایجادکننده تاپیک هم تا حدودی داده شده باشد و پاسخ آن دوستمان که گفتند: «اگر ما گناهی هم کرده باشیم همون لحظه که بلایی سرمون نمیاد.» نیز امیدوارم داده شده باشد.

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    0

عصبانی جواب

آقای cyrusofgreat من گفتم,بازم میگم.شما هرکاری کرده باشی تو این دنیا عذابشو نمی کشی.
    چون این دنیا ظرفیت عذاب تمامی گناهارو نداره و هم جسم انسان تحمل سختیشو.
    بعدم این خاصیت گناهه که لذت بخشه.حتما تو قیامتم میخوای همه چیزو بندازی گردن شیطان که تقصیر من نبود تقصیر اون بود.در حالی که خدا انسانو مختار آفریده و هر کس مسئول کارای خودشه.
    راستی کجا اومده که هرکس گناه کنه سنگ میشه؟
    درسته که الان زمانه جوریه که بیشتر گناها برای همه عادی شده اما ارزش انسان بودن به اینه که منو شما که خودمونو انسان میدونیم حفظ انسانیت کنیم.
    آیا شنیدید که انسان دو بُعد داره؟اگه نشنیدید الان که خوندید.
    و آیا با بعد های انسان آشنایی دارید؟

نوشته
    335
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مجذوب نمایش پست
    دین به ما میگه که گوش دادن به آهنگ هایی که شاد باشن یا صدای زن باشه حرام و مجازات داره.
    دین میگه...

میشه یه توضیحی بدین که بفهمم که خیلی از کارای روزمره ما،دین اونا رو انکار کرده.چی کار میشه کرد؟

کی گفته که :

دین نگاه و صحبت با نامحرمو حرام کرده؟!
    کی گفته شنیدن موسیقی به صرف شاد بودن ایراد داره؟!
    لااقل یه چند تا مثال میاوردید که واقعا گناهه و ما متاسفانه مبتلا به اونها هستیم .

بله همه انسان هایی که معصوم نیستن مدتی در جهنم هستند تا گناهانشون پاک بشه و ماندگاری در جهنم برای همیشه مخصوص مشرکین و کفار و دسته های خاصی از افراد است . و انسان هایی که ایمان به پروردگارشون دارن و کارهای نیکی در عمرشون انجام دادن برای همیشه در جهنم نمیمونن .

همه ما در زندگیمون گناهایی انجام میدیم که تو برخی مواردش توفیق توبرو به دست میاریم که انشاءالله اون گناهان پاک میشه .

اما در مورد گناهانی که انسان تو زندگی انجام میده و توفیق توبه هم پیدا نمیکنه مجازات ها مختلفه گاهی خداوند انسانیو در دنیا مبتلا میکنه به سختی و بیماری و .. که مقداری از گناهاش بریزه یا سخت جان دادن که باعث ریزش گناهان میشه و برخی گناهان هم در برزخ و برخی هم در جهنم با سختی ها و عذاب هایی که انسان متحمل میشه پاک میشن و بعد از پاک شدن انسان از گناهان انسان وارد بهشت میشه .

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط مجذوب نمایش پست
    دین میگه...

دین به ما میگه ، همسایه خوب بودن ثواب دارد (باعث زیاد شدن روزی ، آبادی شهرها و طول عمر می شود)
    دین به ما میگه ، کسی که از کار نیک دیگران خوشحال میشه در ثواب آن کار شریک است.
    دین به ما یگه ، برآوردن حاجات مومنین و تلاش برای رفع مشکلاتشان ثواب دارد.
    دین به ما میگه ، کسب روزی حلال واجب است. کسی که در پی کسب حلال است ثواب برایش نوشته می شود.
    دین به ما میگه ، صله رحم و دیدن اقوام ، ثواب بسیار زیادی دارد.
    دین به ما میگه ، کسب علم ، ثواب بسار زیادی دارد.
    دین به ما میگه ، نگاه کردن روی محبت به چهره والدین و علما ، ثواب بسیار زیادی دارد.
    دین به ما میگه ، بوسیدن و محبت به فرزند ، ثواب دارد.
    دین به ما میگه ، اظهار محبت زوجین به یکدیگر ، ثواب دارد.
    دین به ما میگه ، اگه زن خودش را برای شوهرش زینت و آرایش کند مستحق ثواب می شود.
    دین به ما میگه ، سپاسگذاری از بنده خدا مانند سپاسگذاری از خداست و ثواب دارد.
    دین به ما میگه ، احترام به سالمندان ، معلمان ، ثواب دارد.
    دین به ما میگه ، اگه با وضو بخوابی تا صبح برایت ثواب می نویسند.
    دین به ما میگه ، اگه هر کاری ولو خوردن ، خوابیدن ، حمام رفتن و ... را برای رضای خدا انجام دهی ثواب دارد.
    دین به ما میگه ....

همانطور که توجه می کنید بسیاری از کارهای روزمره زندگی ما را دین نهی نکرده است بلکه برای انجام آن ها ثواب هم در نظر گرفته است.

اگه تعداد کارهایی که از طرف شرع حرام شده را با کارهای مستحب و مباح مقایسه کنیم متوجه می شویم که تعداد افعال مستحب و مباح بسیار بیشتر است.

تذکر : هر لذتي كه از طرف شرع مقدس حرام شده ظاهرش لذت و خوشي ولي باطن و سرانجام آن عذاب و رنج است و دين مقدس به خاطر رعايت مصلحت و كمال انسان ها اين عمل را حرام كرده است چون عملي است كه روح انسان را تيره و تار مي كند و فطرت او را محجوب و پوشيده مي سازد و سدي در برابر تكامل و سعادت او مي گردد آيا اگر پزشكي مهربان و دلسوز مريض را از خوردن غذايي لذيذ كه به حال او زيان بخش است منع و محروم كرده آيا مانع لذت بردن و شادماني بيمار گشته و يا زمينه بهبودي و سلامتي او را فراهم آورده است؟
    آيا سفارش به دوري از تهمت و غيبت و دروغ و ريا و نگاه ناروا و رابطه ناسالم كه در كام انسان هاي مريض شيرين و لذت بخش است ولي زمينه ساز هزاران آسيب فردي و اجتماعي است، دور كردن انسان از لذت و شادي است؟

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

پست جمع بندی

با سلام و تشکر از بزرگواران شرکت کننده در بحث

مجذوب
    :دین به ما میگه نگاه یا صحبت به نامحرم حرام است و مجازات داره.
    دین میگه...

پاسخگوی معارف دینی :در پاسخ به سوال طرح شده چند نکته را باید در نظر بگیریم:
    1- محرماتی که در دین مطرح شده در مقایسه با مستحبات و مباحات تعددشان بسیار کم است.شما چون فقط محرمات را برای خودتان شمرده اید به نظرتان رسیده که دین اکثر کارهای روزمره را حرام کرده است در صورتی که دین فقط آن مقدار از کارهایی را که دارای مفسده بوده حرام کرده است.(حال یا آن مفسده برای ما معلوم است یا نیست)
    2- دین برای انجام بسیاری از کارهای روزمره و عادی ، ثواب در نظر گرفته است و آن ها را مستحب دانسته است.مانند نگاه از روی محبت به چهره پدر و مادر،بوسیدن فرزند،صله رحم و ...
    3- آنچه را عده ای خوشی می دانند اما در دین حرام شده است
    ، ظاهرش لذت و خوشي است ولی باطن و سرانجام آن عذاب و رنج است.

دو نکته همه اینجا غفلت شده است:
    اول : گوهره وجودی انسان باید شناخته شود اگر نشود همین است که شما می گوئید، اگر انسان همان حیوانی باشد که روی دو پا راه می رود و با عقلش راه بهتر خوردن و عیش و نوش کردن را بداند حق با شماست، این شرط و شروط گذاشتن ها مانع آزادی است، اما اگر انسان را خلیفه و نماینده خدا و برتر از همه مخلوقات بدانیم، آنگاه نگاهمان به زندگی عوض خواهد شد، آنگاه به دنبال حفظ و ارتقاء جایگاه خلافت اللهی خود بوده و برای کوچک ترین حرکتمان برنامه ریزی کرده تا خدای نکرده شأن ما پائین نیاید.
    دوم: نفع و ضرر ذاتی بایدها و نبایدها برای انسان است یعنی اینطور نیست که باید فقط بخاطر ترس از جهنم آنها را مراعات کنیم، وقتی نگاه حرام است، چون قداست و امنیت خانواده ها به خطر می افتد، موسیقی و شراب حرام است چون امنیت روحی و روانی از بین میرود، ضرر اینها در دنیا به جای خود، آنگاه اگر فرد موفق به توبه نشد، یا کار خوبی نکرد که آنها را بپوشاند، و مورد تفضل خدا قرار نگرفت جهنم از آنِ اوست.
    نتیجه: پس ترس از جهنم یکی از دلائل اطاعت خداست.

ویرایش توسط پاسخگوی اعتقادی 4 : ۱۳۹۰/۰۲/۱۴ در ساعت ۱۸:۱۳

به گفته های دین که عمل نمی کنیم چی میشه؟

آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف دینی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری