صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راز نگین انگشتر شرف شمس

نوشته
    117
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

راز نگین انگشتر شرف شمس

سلام

راز نگین انگشتر شرف شمس و نگین سیاه رنگ حدید در حدیث هایی که وجود دارد چیه ؟ و این نوع نگین ها چه فایده ای دارند و ... اگه حدیثی در این زمینه بود لطفا بگید

کارشناس بحث : پاسخگوي معارف ديني
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۸/۱۱ در ساعت ۱۵:۱۸

2.  

نوشته
    74
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    بنده حديثي در اين خصوص نديده ام . اما مي دانم كه نگين شرف شمس اسم اعظم خداست . البته اسم اعظم خدا را به هر كسي نمي دهند . اين موضوع چنان مشهور است كه هر كس به اسم واقعي خداوند دست يابد يا او را از اين دنيا مي برند و يا بر دهانش مهر مي زنند كه نتواند در اين خصوص مطلبي گويد . البته داشتن شرف شمس خوب است .
    دعا و انگشتر شرف الشمس

این دعا(شرف الشمس) در روز 19 فروردین هر سال برای برآورده شدن حاجات نوشته می شود،از طلوع تا غروب آفتاب فرصت دارید دعا را بنویسید و در زیر آن حاجاتتان را بیان كنید و در قرآن قرار دهید. انشاء الله حوائجتان برآورده خواهد شد.
    بسم الله الرّحمن الرّحیم
    اَللّهُم اِنّی اَسئَلُكَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِكَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی كالكَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمكَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی
    [IMG]file:///C:/Users/RE-SHE~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.png[/IMG]

از سنگ شرف الشمس برای : چشم زخم ، گشایش امور ،برآورده شدن آرزوها ،افزایش رزق و روزی استفاده می گردد.
    نقش شرف شمس که اسم اعظم الهی می باشد
    این نقش 13 حرف دارد 4 حرف از تورات 4 حرف از انجیل و 5 حرف از قرآن کریم می باشد
    که هر کس این را نقش کند و همراه نگه دارد از خطرات زمین و آسمان و آفات چسمی و روحی محافظت از حیوانات موزی و هوام ( مار و گزندگان و ...) و حفظ از حیوانات درنده ( شیر و پلنگ و...) و حفظ از ستمکاران و دشمنان (ملوک و حکام و جن و ...)و جلب رزق و روزی و ... در کل خاصیت این نقش زیاد است
    و فقط شما در 19 برج حمل ( فروردین ) ساعت شمس می توانید این نقش را بکشید در روزهای دیگر اگر رسم شود تاثیری ندارد

نحوه نقش کردن این نقش مکرم :

1- آداب عمومی اذکار ( طهارت . توجه و ... )
    2- حتماً در وقت شرف شمس نوشته شود ( درجه 19 برج حمل ساعات شمس )
    3- از سمت راست شروع به نوشتن کنید
    4- هر حرف با یک بار حرکت قلم نوشته شود و با قلم بر روی نوشته بر نگردید
    5- با مشک و زعفران بر روی نگین زرد یا ورق طلا یا کاغذ زرد حک و نوشته شود
    6- این ذکر و نقش حاوی اسرار زیادی است سعی کنید از دیگران اسرارش را مخفی نگه دارید

اصولا انگشتر شرف شمس غلط مصطلح است زیرا فقط نقش آن مهم است. چون باید بر سطح زردرنگ نقش گردد از عقیق زرد استفاده میشود و اگر طبیعت ها را که قبلا توضیح دادم در نظر بگیریم میتوان آن را روی کاغذ زرد یا پارچه زرد هم نقش کرد.
    فلسفه آن جای بحث بسیار دارد اما تا جایی که من میدانم شامل 5 اسم اعظم خداوند است. که به شکل های مختلفی دیده شده اند. و حتی گاهی 5 نام خداوند را بجای اشکال قرار میدهند که در ادامه خواهم نوشت.
    مسئله چنین است که چون در سال فقط یکبار شرایط مهیا میشود تا موکلین خورشید به زمین بیایند لذا امکان انجام این عمل در سال فقط یکبار است. آنهم فقط در شرف خورشید که خورشید در آن زمان نسبت به سایر کواکب روی زمین قدرت بیشتری دارد.
    نکته اینجاست که این عمل یکبار مصرف نیز هست یعنی در واقع با کاهش اثر خورشید کمرنگ میشود.
    اما چون در مدت زمانی که کارایی دارد پرقدرت است به زحمتش می ارزد.
    زمان انجام عمل:
    روز 19 فروردین ماه روز انجام عمل است اما ساعات مختلفی برای آن ذکر شده که دو تای آنها اقوی است و ارائه میگردد.
    1-ازطلوع خورشید به مدت دو ساعت که 19 فروردین در هر روزی باشد
    نقش شرف شمس شامل پنج اسم اعظم خداوند است که آنها را کلمات مبارکه الله جمیل رحمن مومن و نور گفته اند و بجای نقش از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان استفاده کرد.
    نقش های مختلفی برای این عمل دیده شده که معروفترین آنها آخرین نقش است.

نکاتی که در هنگام نوشتن باید رعایت شود :
    1-هیچ خطی دوبار کشیده نشود
    2-سوراخ های ستاره و میم و ها و واو بسته نشود
    3-خطوط ابتدا و انتهای ستاره یگدیگر را قطع نکنند
    4-اندازه الف ها یکسان باشد
    5-واو آخر روی تمام نقش کشیده شود
    6-اگر روی کاغذ نوشته میشوند با گلاب و زعفران نوشته شوند
    جدول 4*4 شرف شمس نیز بدین شکل است که خواص یکسانی با نقش دارد.

دو نکته مهم دیگر درباره شرف شمس
    1- اگر از نگین استفاده میکنید سعی کنید هر سال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل بوسیله یک سوزن روی نقش کنده شده را دوباره خراش دهید.
    2- اگر روی کاغذ نوشتید آنرا باز نکنید و به کسی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپارید
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط معین : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶ در ساعت ۰۵:۳۵
    اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي دل بي تو به جان آمد وقت است كه باز آيي

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط مجذوب نمایش پست
    سلام

راز نگین انگشتر شرف شمس و نگین سیاه رنگ حدید در حدیث هایی که وجود دارد چیه ؟ و این نوع نگین ها چه فایده ای دارند و ... اگه حدیثی در این زمینه بود لطفا بگید

کارشناس بحث : پاسخگوي معارف ديني
    با سلام خدمت شما

انگشتر به دست نمودن ازسنت های پسندیده ای است که در دین اسلام وجود دارد .

رسول اعظم انگشتر به دست راست می کرند و انگشتر با نگین عقیق، عقیق سرخ، یاقوت، فیروزه، بلور، جزع یمانی و زمرد را مستحب میشمرند.

تذکر :
    علاوه بر انسان موجود است ديگر نيز تسبيح ‏گوى خداوند هستند چنان كه در قرآن مجيد مى‏خوانيم وَ إِنْ مِنْ شَيْ‏ءٍ إِلاَّ يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ‏،
    (اسراء، آيه 44)
    در اين ميان برخى موجودات قابليت تسبيح بيشترى دارند. از آن جمله تعدادی از سنگ‏هاى است که معروف ترین آن ها ، عقيق و فيروزه است به همين جهت همراه داشتن آنها در حقيقت همراهى ذكرگوى هميشگى با ماست و ثوابى نصيب ما مى شود.

در ادامه به برخی خواص این سنگ ها که در روایات آمده ، اشاره می کنیم.

ادامه دارد ...

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

فضیلت عقیق 1

در فضيلت عقيق

منقول است كه حضرت اميرالمؤ منين عليه السلام چهار انگشتر در دست ميكردند انگشتر ياقوت براى شرافت و زينتش و فيروزه براى نصرت و ياريش و حديد صينى براى قوتش و عقيق براى حرز و دفع دشمنان وبلاها.

راز نگین انگشتر شرف شمس

و در حديث صحيح از حضرت على بن موسى الرضا عليه السلام مروي است كه عقيق فقر و درويشى را برطرف ميكند و در دست كردن عقيق نفاق را زايل ميكند.

راز نگین انگشتر شرف شمس

در حديث صحيح ديگر از آنحضرت منقول است كه هر كه قرعه به انگشتر عقيق بزند بهره او تمامتر بيرون مي آيد.

راز نگین انگشتر شرف شمس

در حديث معتبر از حضرت امام جعفر عليه السلام منقول است كه انگشتر عقيق در دست كنيد كه مبارك است و هر كه انگشتر عقيق داشته باشد اميد هست كه عاقبتش مقرون بخير ونيكى باشد.

راز نگین انگشتر شرف شمس

از ربيعة الراوى منقول است كه در دست حضرت امام زين العابدين عليه السلام انگشتر عقيق ديد پرسيد كه اين چه نگين است ؟ فرمود كه اين عقيق رومى است .
    حضرت رسول فرمود كه هركه انگشتر عقيق در دست داشته باشد حاجتش برآورده است .

6. تشکرها 2

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

فضیلت عقیق 2

از حضرت صادق عليه السلام منقول است كه انگشتر عقيق مورث ايمنى است در سفر.

راز نگین انگشتر شرف شمس

در حديث ديگر از آنحضرت منقول است كه هر كه انگشترى بگيرد كه نگينش عقيق باشد پريشان نشود و عاقبت كارش البته نيكوباشد.

راز نگین انگشتر شرف شمس

در حديث ديگر وارد شده است كه حاكمى پى شخصى فرستاده بود بسبب جرمى ، حضرت صادق عليه السلام فرمود كه انگشتر عقيق باو برسانيد چنان كردند مكروهى باو نرسيد.

راز نگین انگشتر شرف شمس

در حديث ديگر منقول است كه شخصى بنزد حضرت رسول آمد و شكايت كرد كه دزد در راه به من رسيد و اموال مرا برد حضرت فرمود كه چرا انگشتر عقيق در دست نداشتى كه آن از هر بدى نگاه ميدارد آدمى را.

راز نگین انگشتر شرف شمس

بسند معتبر ديگر از آنحضرت منقول است كه انگشتر عقيق در دست كنيد مادام كه آدمى آن انگشتر را با خود دارد اندوهى باو نميرسد.

راز نگین انگشتر شرف شمس

در حديث معتبر ديگر فرمود كه انگشتر عقيق با خود داريد كه آن اول كوهي است كه اقرار كرده است از براى خدا به يگانگى و از براى من به پيغمبرى وازبراى تو يا على به امامت .

راز نگین انگشتر شرف شمس

در حديث معتبر از بشير دهان منقول است كه عرض كردم كدام يك از نگين ها بر انگشت خود بنشانم فرمود كه چرا غافلى از عقيق سرخ و عقيق زرد و عقيق سفيد كه اينها سه كوهند در بهشت اما كوه عقيق سرخ پس مشرفست برخانه رسول خدا و اما كوه عقيق زرد پس مشرفست برخانه حضرت فاطمه عليها السلام و اماكوه عقيق سفيد پس مشرف است بر خانه حضرت اميرالمؤ منين عليه السلام و همه آنها يك خانه است و از زير هر كوهى نهرى جاريست از برف سردتر و ازشير سفيدتر و نميخورد از آن نهرها مگر آل محمد وشيعيان ايشان و هرسه نهر از كوثر مي آيد و به يكجا ميريزد و اين سه كوه تسبيح و تقديس و تمجيد الهى ميكنند و از براى محبان آل محمد طلب آمرزش ميكنند پس هر كه از شيعيان آل محمد يكى از اين عقيق ها را در دست داشته باشد نبيند مگر خير ونيكى و فراخى روزى و سلامتى از جميع بلاها وامان يابد از شرپادشاه ظالم واز هر چه آدمى از آن ميترسد و حذر مينمايد.

8. تشکرها 2

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

فضیلت عقیق 3

در حديث ديگر منقولست كه شخصى را از برابر حضرت امام محمد باقر عليه السلام گذارنيدند تازيانه بسيار براو زده بودند حضرت فرمود انگشتر عقيق او كجاست اگر با او مي بود تازيانه نميخورد.

راز نگین انگشتر شرف شمس

و روايت ديگر از حضرت صادق عليه السلام منقول است كه دستى بسوى آسمان بلند نميشود كه خدا دوستتر دارد از دستى كه در آن انگشتر عقيق بوده باشد.

راز نگین انگشتر شرف شمس

در حديث معتبر از حضرت امام حسن عليه السلام منقول است كه چون حضرت موسى عليه السلام بر كوه طور با حق تعالى مناجات كرد و برزمين نظر كرد حق تعالى از نور روى او عقيق را آفريد پس فرمود كه قسم خوردم بذات مقدس خود كه عذاب نكنم به آتش جهنم دستى را كه انگشتر عقيق در آن باشد اگر ولايت على بن ابى طالب عليه السلام داشته باشد.

راز نگین انگشتر شرف شمس

در حديث ديگر منقول است كه جبرئيل نازل شد بر حضرت رسول و گفت يا محمد پروردگارت سلامت ميرساند و ميگويد انگشتر را بدست راست بكن و نگينش را از عقيق بكن وبگو بعلى بن ابيطالب عليه السلام پسر عمت كه انگشتر را بدست راست بكند و نگينش را عقيق بكند حضرت اميرالمؤ منين عليه السلام پرسيد كه يا رسول اللّه عقيق كدام است فرمود كه كوهى است دريمن كه براى خدا اقرار كرده است به يگانگى وبراى من به پيغمبرى و براى تو و اولاد تو به امامت و براى شيعيان تو به بهشت و براى دشمنان تو به جهنم .

راز نگین انگشتر شرف شمس

از حضرت اميرالمؤ منين عليه السلام منقول است كه نماز كسي كه انگشتر عقيق در دست داشته باشد برنماز جماعتى كه غير عقيق در دست داشته باشند به چهل درجه زيادتى دارد.

راز نگین انگشتر شرف شمس
    سليمان اعمش روايت كند كه در خدمت حضرت امام جعفرصادق عليه السلام بودم در خانه منصور عباسى پس شخصى را بيرون آوردند كه تازيانه خورده بود حضرت فرمود كه اى سليمان ببين كه انگشترش چه نگين دارد گفتم يابن رسول اللّه عقيق نيست فرمود كه اى سليمان اگر عقيق بود تازيانه اش نميزدند او را .گفتم يابن رسول اللّه ديگر بفرما .فرمود كه اى سليمان انگشتر عقيق امان ميبخشد از دست بريدن .گفتم ديگر بفرما فرمود اى سليمان انگشتر عقيق امان ميبخشد از خون گفتم ديگر بفرما فرمود اى سليمان خداى عزوجل دوست ميدارد كه بلند كند بدعا بسوى او دستى را كه در او نگين عقيق باشد گفتم ديگر بفرما فرمود كه عجب دارم از دستى كه در آن نگين عقيق باشد چگونه خالى ميماند از دينار و درهم گفتم يابن رسول اللّه ديگر بفرما فرمود كه نگاه دارنده آدمى است از هر بلا گفتم يابن رسول اللّه ديگر بفرما فرمود كه ايمن ميگرداند از فقر گفتم يابن رسول اللّه روايت كنم اين حديث را از جدت حسين بن على عليه السلام از پدرش اميرالمؤ منين عليه السلام ؟ فرمود بلى .

راز نگین انگشتر شرف شمس

در روايت ديگر منقول است كه دو ركعت نماز با انگشتر عقيق بهتر است از هزار ركعت كه با آن نباشد.

منبع: حلية المتقين،علامه محمد باقر مجلسى (ره)،باب دوم ، فصل سوم.

10. تشکرها 2

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

فضيلت ياقوت وزبرجد و زمرد

در فضيلت ياقوت و زبرجد و زمرد

در حديث معتبر از حضرت على بن موسى الرضا عليه السلام منقول است كه انگشتر ياقوت در دست كنيد كه پريشانى را زايل ميكند.

راز نگین انگشتر شرف شمس

از حضرت امام جعفر صادق عليه السلام مروي است كه سنت است انگشتر ياقوت در دست داشتن .

راز نگین انگشتر شرف شمس

از حضرت امام موسى صلوات الله عليه منقول است كه انگشتر زمرد در دست كردن موجب آسانى است كه در آن هيچ دشوارى نباشد.

راز نگین انگشتر شرف شمس

در حديث ديگر از حضرت امام رضا عليه السلام به همين لفظ وارد شده است اما به لفظ زبرجد وفرمود كه انگشتر زمرد در دست داشتن فقر را به توانگرى بدل ميكند و فرمود كه هر كه انگشترى ياقوت زرد دردست كند فقير نشود.

منبع: حلية المتقين،علامه محمد باقر مجلسى (ره)،باب دوم ، فصل چهارم.

12. تشکرها 2

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

فضيلت فيروزه و جزع يمانى1

در فضيلت فيروزه و جزع يمانى

از حضرت امام جعفر صادق عليه السلام منقول است كه هركه انگشتر فيروزه در دست كند دستش فقير نشود.

راز نگین انگشتر شرف شمس

از حسن بن على بن مهران منقول است كه به خدمت حضرت امام موسى كاظم عليه السلام رفتم در انگشت آنحضرت انگشترى ديدم كه نگينش ‍ فيروزه بود و نقشش اَللّهُ الْمَلِكُ بود بسيار نظر كردم در آن انگشتر فرمود كه چه نظر ميكنى ؟ گفتم حضرت اميرالمؤ منين عليه السلام انگشتر فيروزه داشته است كه نقشش اَللّهُ الَمَلِكُ بوده است فرمود كه آن را ميسناسى ؟ گفتم نه فرمود كه همان انگشتر است و اين سنگى استكه جبرئيل براى رسول خدا به هديه آورد از بهشت و آنحضرت بحضرت اميرالمؤ منين بخشيد.

راز نگین انگشتر شرف شمس

از حضرت اميرالمؤ منين عليه السلام منقول است كه انگشتر جزع يمانى در دست كنيد كه رد نميكند مگر متمردان شياطين را.

14. تشکرها 2

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

فضيلت فيروزه و جزع يمانى 2

از حضرت امام رضا عليه السلام منقول است كه حضرت اميرالمؤ منين فرمود كه رسول خدبيرون آمدند و انگشتر جزع يمانى در دست كرده بودند و با مانماز كردند و چون از نماز فارغ شدند انگشتر را بمن دادند و فرمودند كه اين انگشتر را در دست راست خود كن و با آن نماز بكن كه نماز در جزع يمانى برابر هفتاد نماز است و تسبيح و استغفار ميكند و ثوابش براى صاحبش نوشته ميشود.

راز نگین انگشتر شرف شمس

على بن محمد حميرى گفت كه دختر جعفربن محمود را خواستم و بسيار او را دوست ميداشتم و فرزند از او بوجود نمى آمد بخدمت حضرت امام على نقى عليه السلام رفتم و اين مطلب را عرض كردم پس تبسم نمود و فرمود كه بگير انگشترى كه نگينش فيروزه باشد و برآن نقش ‍ كن اين آيه را رَبِّ لاتَذَرْنى فَرْدا وَ اَنْتَ خَيْرُالْوارِثينَ چنان كردم يكسال نگذشت كه از آن زن پسرى بوجود آمد.

راز نگین انگشتر شرف شمس

از حضرت رسول منقول است كه خداوند عالميان ميفرمايد كه من شرم ميكنم از دستى كه بسوى من بلند شود بدعا و درآن دست انگشتر فيروزه باشد پس او را نااميد برگردانم .

منبع: حلية المتقين،علامه محمد باقر مجلسى (ره)،باب دوم ، فصل پنجم.

16. تشکرها 2

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

فضيلت دُر نجف وبلور و حديد صينى وساير نگينها1

در فضيلت دُر نجف وبلور و حديد صينى وساير نگينها

بسند معتبر از مفضل بن عمر منقول است كه گفت روزى بخدمت حضرت صادق عليه السلام رفتم و انگشتر فيروزه در دست داشتم فرمود كه اى مفضل فيروزه سيرگاه ديده هاى مردان و زنان مومنه است يا دور گرداننده دردهاست از ديده هاى ايشان و من دوست ميدارم براى هر مؤ من كه پنج انگشتر در دست داشته باشد
    ياقوت و آن فاخرترين همه است
    و عقيق و آن خالص تر است براى خدا وبراى ما اهل بيت
    و فيروزه و آن چشم را قوت ميدهد و سينه را گشايش مى دهد و قوت دل را زياد ميكند و چون پى كارى رود آنرا در دست كند پس چون برگردد حاجتش برآوره شده است
    و حديد صينى و آن را دوست نميدارم كه هميشه در دست داشته باشد وليكن بد نميدانم در دست كردن آن را در وقتيكه بديدن كسى رود كه از او ترسد از اهل شربراى آنكه شر او ساكن ميشود و حديد صينى شياطين را دور ميكند و به اين سبب دوست ميدارم كه داشته باشم
    پنجم آن درّى كه در نجف اشرف خدا ظاهر ميسازد بدرستيكه هر كه آن را دست كند به هر نظر كردنى به آن خداوند عالميان زيارتى يا حجى يا عمره در نامه عمل او بنويسد كه ثوابش ثواب پيغمبران و صالحان باشد و اگر خدا رحم نميكرد بر شيعيان ماهر آينه هر نگين از آن بقيمت بسيار ميرسد وليكن خدا ارزان كرده است براى ايشان كه توانگر و فقير ايشان توانند در دست كرد.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری