صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا خدا دیگه به دنیای بنده هاش کاری نداره؟!!!!

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آیا خدا دیگه به دنیای بنده هاش کاری نداره؟!!!!

سلام .امیدوارم حالتون خوب باشه .امروز توی اینترنت پرسه میزدم تا به یه سایت برخوردم که باعث شد خیلی دلم بگیره و باعث شد بیش از هر زمان دیگه ای خلا امام زمانمو حس کنم اما ناگاه به یاد اینجاافتادم و امیدوارانه براتون مینویسم تا شاید جوابی رو که دوست داشتم امام زمانم بگوید از زبان شما بشنوم:
    در یکی از سایت ها مطلبی گذاشته شده بوددر مورد اینکه آیا قبل از ازدواج روابطی داشته اید یا نه؟!!و حدود 500 جوان به این سوال پاسخ داده بودند و آنچه دل هر مسلمانی را به درد می آورد این بود که تقریبا نیمی از آن ها با افتخار اعلام میکردند بله و از این کارشان احساس خشنودی داشتند.عده ای هم که به این سوال جواب منفی میدادند میگفتند ما در دوستیمان تنها به دست دادن و ... کفایت میکنیم و داشتن رابطه کار خیلی بدی است!!!!عده ای که متاهل بودند از اینکه قبل از ازدواج رابطه ای نداشتند احساس تاسف میکردند!!!آنهایی که دیگه خیلی پاک بودند و داشتن رابطه را کار زشت و گناه بزرگی میدانستند بقیه را برای پاک ماندن به خود ارضایی تشویق میکردند!!!
    وای اگر بدونین چقدر دلم گرفت!و اما سوالی که برای من ایجاد شد این بود.در اطراف من دخترهایی هستند که بر روی نامشان قسم میخورم.اهل نماز شب(البته خودشان اعلام نمیکنند)دخترهای محجبه ای که هیچ مرد نامحرمی حتی تاری از موی آنها را ندیده!در دانشگاه به جز موارد درسی با هیچ پسری صحبت نکرده اند.خوش اخلاق و خوش سیرت.حتی یکی از دوستانم 40 روز به نیت تعجیل در فرج زیارت عاشورای کامل را خواند و ... اما خیلی از انها به سنین بالای 27 سال رسیده اند و هنوز مجردند!!آیا حق آنها نبود که خوشبخت زندگی کنند؟!!آیا آنها همچون جوانانی که در بالا اشاره کردم نفس اماره نداشته اند؟!!آیا آنها جوان نبوده اند؟!مگر خدا در قرآن اشاره نکرده آنها که ازدواج نکرده اند عفت پیشه کنند تا خدا آنها را بی نیاز کند؟!!پس چرا بی نیاز نشده اند؟! مگر خدا نگفته هر کسی که یک قدم به سمت من بیاید من ده قدم به سمتش میروم؟!من خودم 22 سال دارم اما از عاقبتم میترسم !میترسم یا مانند جوانان بالا گرفتار نفس شوم و یا مانند دختران پاکی که اشاره کردم با وجود اطاعت امر خدا مورد عنایتش قرار نگیرم!!از رحمت خدا دچار یاس شدم چون فکر میکنم خدا دیگه با دنیای آدم ها کاری نداره و و فقط پاداش اخروی میده!من دوست دارم به خدا عشق بورزم اما این افکار نمیگذارد!چه کنم؟!!!!!!!!

مشاور ازدواج
    ویرایش توسط fatemeh59 : ۱۳۸۹/۰۸/۱۲ در ساعت ۱۶:۴۶
    امام مهدی (عج):هر کس در اجرای اوامر الهی کوشا باشد خدا هم در رسیدن به حاجتش کمکش میکند!!
    بر جان و دل صبور مهدی صلوات بهر فرج و ظهور مهدی صلوات

2.  

نوشته
    1,856
    حضور
    2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh59 نمایش پست
    [right]من خودم 22 سال دارم اما از عاقبتم میترسم !میترسم یا مانند جوانان بالا گرفتار نفس شوم و یا مانند دختران پاکی که اشاره کردم با وجود اطاعت امر خدا مورد عنایتش قرار نگیرم!!از رحمت خدا دچار یاس شدم چون فکر میکنم خدا دیگه با دنیای آدم ها کاری نداره و و فقط پاداش اخروی میده!من دوست دارم به خدا عشق بورزم اما این افکار نمیگذارد!چه کنم؟!!!!!!!!

با عرض سلام
    در درجه اول باید بگویم که ما انسانها مختاریم که اینده دنیا و اخرت خود را خود رقم بزنیم ولی من حق را به شما میدهم که با وجود اینکه خداوند و رسولش در مورد این امر حسنه ازدواج بارها وبارها تکرار فرموده اند بعضی از انسانها چنان ان را سخت میکنند که باعث گمراهی دیگران از راه و یاد خداوند میشوند. این همان سنت رسول خداست که در ساده ترن مراسم علی (ع) را به دامادی گرفت ولی با عیب جویهای و ناسپاسهای بعضیها خداوند راه را بر انان سخت میگیرد درست مانند داستان کاو بنی اسرایل که اول خداوند از انها فقط یک کاو ماده خواسته بود ولی به سبب عیب جویهای انان شرایط بر انان سخت ترو سختر میشد
    حال چنین است خداوند و رسول او شرایط ساده گذاشته ولی با عیب جویهای اشخاص شرایط سخت خواهد شد و این درست مطابق با داستان بنی اسرایل است و به علت این ناسپاسیها جوانان انها خود را به عذاب الهی نزدیک میکنند ولی انان که صبر پیشه کنند و دستورات خداوند را اطاعت نمایند و طبق سنت رسول خدا ساده و بی ریا عمل نمایند از رستگارانند ولی این را باید در نظر گرفت که خداوند عنایتش را دریغ ننموده که این خود انسانها هستند که با نافرمانی از دستورات خداوندی کار را برای خود سخت میکنند که هرچه عیب است از ما است نه فاعل
    ویرایش توسط بیطرف منصف : ۱۳۸۹/۰۸/۱۲ در ساعت ۱۹:۱۰
    خداوندا چنانم کن که خواهی/ نجاتم ده از این بندو تباهی
    ببین بزمی که افتاده به چاهی/ ندارد غیر تو امید و راهی
    رهرو عشقم عبادت را ز طاعت میکنم
    ترک دنیا میکنم بر خلق خدمت میکنم
    بهترین پارسایی پنهان داشتن پارسایی است

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ
    اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد چرا چيزى مى‏گوييد كه انجام نمى‏دهيد

التماس دعا بزمئ

نوشته
    9
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام .امیدوارم حالتون خوب باشه .امروز توی اینترنت پرسه میزدم تا به یه سایت برخوردم که باعث شد خیلی دلم بگیره و باعث شد بیش از هر زمان دیگه ای خلا امام زمانمو حس کنم اما ناگاه به یاد اینجاافتادم و امیدوارانه براتون مینویسم تا شاید جوابی رو که دوست داشتم امام زمانم بگوید از زبان شما بشنوم:
    در یکی از سایت ها مطلبی گذاشته شده بوددر مورد اینکه آیا قبل از ازدواج روابطی داشته اید یا نه؟!!و حدود 500 جوان به این سوال پاسخ داده بودند و آنچه دل هر مسلمانی را به درد می آورد این بود که تقریبا نیمی از آن ها با افتخار اعلام میکردند بله و از این کارشان احساس خشنودی داشتند.عده ای هم که به این سوال جواب منفی میدادند میگفتند ما در دوستیمان تنها به دست دادن و ... کفایت میکنیم و داشتن رابطه کار خیلی بدی است!!!!عده ای که متاهل بودند از اینکه قبل از ازدواج رابطه ای نداشتند احساس تاسف میکردند!!!آنهایی که دیگه خیلی پاک بودند و داشتن رابطه را کار زشت و گناه بزرگی میدانستند بقیه را برای پاک ماندن به خود ارضایی تشویق میکردند!!!
    وای اگر بدونین چقدر دلم گرفت!و اما سوالی که برای من ایجاد شد این بود.در اطراف من دخترهایی هستند که بر روی نامشان قسم میخورم.اهل نماز شب(البته خودشان اعلام نمیکنند)دخترهای محجبه ای که هیچ مرد نامحرمی حتی تاری از موی آنها را ندیده!در دانشگاه به جز موارد درسی با هیچ پسری صحبت نکرده اند.خوش اخلاق و خوش سیرت.حتی یکی از دوستانم 40 روز به نیت تعجیل در فرج زیارت عاشورای کامل را خواند و ... اما خیلی از انها به سنین بالای 27 سال رسیده اند و هنوز مجردند!!آیا حق آنها نبود که خوشبخت زندگی کنند؟!!آیا آنها همچون جوانانی که در بالا اشاره کردم نفس اماره نداشته اند؟!!آیا آنها جوان نبوده اند؟!مگر خدا در قرآن اشاره نکرده آنها که ازدواج نکرده اند عفت پیشه کنند تا خدا آنها را بی نیاز کند؟!!پس چرا بی نیاز نشده اند؟! مگر خدا نگفته هر کسی که یک قدم به سمت من بیاید من ده قدم به سمتش میروم؟!من خودم 22 سال دارم اما از عاقبتم میترسم !میترسم یا مانند جوانان بالا گرفتار نفس شوم و یا مانند دختران پاکی که اشاره کردم با وجود اطاعت امر خدا مورد عنایتش قرار نگیرم!!از رحمت خدا دچار یاس شدم چون فکر میکنم خدا دیگه با دنیای آدم ها کاری نداره و و فقط پاداش اخروی میده!من دوست دارم به خدا عشق بورزم اما این افکار نمیگذارد!چه کنم؟!!!!!!!!

مشاور ازدواج
    سلام
    خلاصه سوال شما اینه که وقتی افرادی ارتباط با نامحرم داشته اند و بهش افتخار می کنند چرا خدا برای اونایی که خویشتن داری کردند هیچ کاری نمی کنه و اونا رو به حال خودشون رها کرده که عمرشون بدون بهره مندی از ازدواج بگذره و سرشون بی کلاه بمونه
    اعتراض شما اینه که وقتی خدا توی قرانش می گه :" آنها که ازدواج نکرده اند عفت پیشه کنند تا خدا آنها را بی نیاز کند" پس چرا اونا رو بی نیاز نکرده بعد هم نتیجه گرفتید که " فکر میکنم خدا دیگه با دنیای آدم ها کاری نداره و و فقط پاداش اخروی میده"
    در پاسخ اعتراض شما عرض می کنم : اون کاری که خدا باید بکنه اینه که وقتی نیاز عاطفی و جنسی رو به همه داده باید قانون ازدواجش رو هم وضع کنه که همه بتونن عفت خودشون رو بوسیله ازدواج حفظ کنند و البته این کار رو هم کرده و لذا ازدواج رو برای هرکسی که احساس نیاز می کنه مستحب دونسته و گفته هرکی به حرام میفته براش واجبه ازدواج کنه ، تازه به اینم قناعت نکرده گفته اگه پول ندارید نترسید ازدواج کنید من نمی ذارم لنگ بمونید
    حالا اگه جامعه با افکار و رسومات غلط کاری کرده که جوونا تا سالها نتونن ازدواج کنند به خدا چه ربطی داره؟ این خطای مردمه که با شروط مالی کاری کرده اند که تعداد پسرهای اماده ازدواج کم بشه، این اشتباه جامعه است که فکر می کنه دهها میلیون پول و امکانات برای ازدواج لازمه و در نتیجه سبب می شه که فقط تعداد کمی از پسرها بتونن ازدواج کنند و خیل عظیم دخترای خوب بی همسر بمونن، پس این رسم جوونمردی نیست که خدا جور خطای مردم رو بکشه و انصاف نیست که مردم خطا کنند و خدا مقصر جلوه کنه
    شاید بگید: خدا که همه کار می تونه بکنه پس چرا یک دفعه با معجزه همه جوونا رو شاغل و خونه دار و پولدار نمی کنه که به خواستگاری دخترا برن، جوابش اینکه اولا : درسته که خدا می تونه همه رو یک دفعه پولدار کنه اما بنای خدا اینه که هر کاری رو با اسباب عادیش انجام بده و معمولا از معجزه استفاده نمی کنه و ثانیا: این نظر مردمه که بدون پول نمی شه ازدواج کرد، در صورتی که خدا این نظر رو قبول نداره، به همین خاطر گفته که ازدواج کنید خرجتون با من ، من فقرتون رو برطرف می کنم، بلکه نظر خدا برعکس نظر مردمه چون مردم می گن اول پول بعد ازدواج و خدا می گه اول ازدواج بعد پول، پس چطور توقع دارید که خدا وقتی کاری رو درست نمی دونه به معجزه برای همه انجامش بده
    شاید بگید که چه اشکال داره که خدا قبل ازدواج انسان رو بی نیاز و فقرش رو رفع کنه تا با خیال راحت بتونه ازدواج کنه جوابش اینه که خدا درسته که همه کار می تونه بکنه اما کاری نمی کنه که برای اباد کردن دنیای انسانها اخرتشون رو خراب کنه
    احساس بی نیازی در انسانها اخرتشون رو خراب می کنه چون همون طوری که قران می فرماید: "ان الانسان لیطغی ان راه استغنی" انسان وقتی احساس بی نیازی کرد به سمت طغیان می ره پس اگه خدا به اندازه ای بده که همه از اول ثروتمند بشن، دوری از خدا و طغیان هم زیاد می شه، در نتیجه مردم معنویتشون کم می شه و حتی ممکنه اخرتشون به باد بدن
    لذا بهتره به جای اینکه به خدا ایراد بگیرید و فکر کنید که به فکر انسانها نیست رابطه تون رو با او قوی تر کنید و با نگاه بد به مقصر اصلی که فرهنگ نادرست جامعه است نگاه کنید و سعی کنید شما لا اقل از کسانی نباشید که اب به اسیاب این فرهنگ می ریزن یعنی اگه کسی به خواستگاریتون اومد و از نظر مالی ضعیف بود جواب رد ندید بلکه بگید اشکال نداره با توکل به خدا ازدواج می کنیم و خدا خودش مشکلاتمون رو حل می کنه
    موفق باشید

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ابتدا از جوابهاتون ممنون زيرا تا حد زيادي قانعم كرد اما مشاورعزيز اكر دست خودم بود حتما اين كار روميكردم اما متاسفانه والدين من هم شرايط مالي دارند و هرجه سعي كردم نتوانستم قانعشان كنم!آنها ميكن تو جووني نميفهمي بعدا بشيمون ميشي!همين حرفاي شمارو جند بار به طور مستقيم و غير مستقيم بهشون كفتم اما تازه بدتر ميكنن قبلنا جلسه دوم راجع به مسايل مالي حرف ميزدن جديدا همون بشت تلفن ميبرسن داماد خونه داره يا نه!حالا شما ميكين من بايد جه كار كنم؟!!اينجاست كه فقط بايد به خدا توكل كرد و از خدا انتظار معجزه رو داشت!نه براي اينكه جوونا رو ثروتمند كنه براي اينكه خانواده ها رو متحول كنه!غيراز اينه؟!!
    من غلط بكنم به خدا ايراد وارد كنم!فقط شكايت اين زمان رو بهش ميكنم كه دختران نجيب بايد با خودشون مبارزه كنن و توي دنيا به آرامش نرسن(طبق آيه 21 سوره نور) تازه دايم هم بهشون بكن نماز متاهل 70برابر نماز مجرده و از اينجور روايات!
    خدا هرجه زودتر صاحبمون رو برسونه كه دنياي سختي شده!!
    امام مهدی (عج):هر کس در اجرای اوامر الهی کوشا باشد خدا هم در رسیدن به حاجتش کمکش میکند!!
    بر جان و دل صبور مهدی صلوات بهر فرج و ظهور مهدی صلوات

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

ابتدا از جوابهاتون ممنون زيرا تا حد زيادي قانعم كرد اما مشاورعزيز اكر دست خودم بود حتما اين كار روميكردم اما متاسفانه والدين من هم شرايط مالي دارند و هرجه سعي كردم نتوانستم قانعشان كنم!آنها ميكن تو جووني نميفهمي بعدا بشيمون ميشي!همين حرفاي شمارو جند بار به طور مستقيم و غير مستقيم بهشون كفتم اما تازه بدتر ميكنن قبلنا جلسه دوم راجع به مسايل مالي حرف ميزدن جديدا همون بشت تلفن ميبرسن داماد خونه داره يا نه!حالا شما ميكين من بايد جه كار كنم؟!!اينجاست كه فقط بايد به خدا توكل كرد و از خدا انتظار معجزه رو داشت!نه براي اينكه جوونا رو ثروتمند كنه براي اينكه خانواده ها رو متحول كنه!غيراز اينه؟!!
    من غلط بكنم به خدا ايراد وارد كنم!فقط شكايت اين زمان رو بهش ميكنم كه دختران نجيب بايد با خودشون مبارزه كنن و توي دنيا به آرامش نرسن(طبق آيه 21 سوره نور) تازه دايم هم بهشون بكن نماز متاهل 70برابر نماز مجرده و از اينجور روايات!
    خدا هرجه زودتر صاحبمون رو برسونه كه دنياي سختي شده!!
    با سلام خدمت سرکار خانم
    کاملا احساس شما قابل درک است...ولی همانطور که دوستان دیگر گفتند ..و خود شما هم به خاطر روحیات مذهبی که دارید می دانید..هیچ وقت نمیشه به کار خدا ایراد گرفت..بله شما ایراد نگرفتید..ولی مطمئن باشید با توکل عمیق تر...و پیشه کردن عفت که تا الان داشتید و خواهی داشت ..موفق خواهید شد....مطمئن باشید خدای مهربان به تمام امور اگاه است و در یک موقعی معجزه ای می کنه که خودتون هم باورتون نمی شود....گفتم معجزه؟
    بله من از خدای مهربان معجزه دیده ام...معجزه حتما نباید یک شبه پولدار شدن...غیب شدن چیزی ..و .............باشد....ولی می توانم اسمش رو هم فرج بگذارم...چنان فرجی کرد که هنوز که هنوزه هاج و واژ ان هستم...(البته ربطی به ازدواج هم نداره) ..ولی مطمئن باشید که حتی همان دوستانی که به سن بالا رسیده اند و هنوز ازدواج نکرده اند در ان کار هم حکمتی وجود داره........در کل توکلتون رو بیشتر کنید...شک نکنید شما پیروز میدان خواهید بود...در ضمن توسل به ائمه اطهار و بخصوص زیارت امام رضا و حضرت معصومه رو هم بهتون پیشنهاد می کنم...خیلی ها بواسطه همین عزیزان از خداوند حاجتهای بزرگ گرفتن که بنده یکی از همین افراد هستم....
    در پناه حق باشید

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

نوشته
    629
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    105

مشاور ازدواج
    آبجی داستان اون کشتی راکه شنیدی؟ که فردی در یک کشتی یا قایق جای نشستن خودش را سوراخ میکرد جمع از اوپرسیدند چرا گفت این موضوع به خودم ربط دارد من جای خودم را سوراخ میکنم ولی افسوس که همه باهم به تهه دریا رفتند...
    شاید این کم همتی ماهاست که به دلایلی از امر به معروف ونهی از منکر باز ماندیم؟!!!
    تا حالا شده بانوی بد حجابی را یا آقای بد ظاهری را در اتوبوس یا خیابان یاهر جایه دیگه که عمومی یا خصوصی باشه مورد ایراد قرار بدیم؟؟؟
    من که بعید میدونم حتی خودم هم از این موضوع به خاطر تصور رفتار فرد مقابل فرار میکنم شما چطور؟؟؟

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آبجی داستان اون کشتی راکه شنیدی؟ که فردی در یک کشتی یا قایق جای نشستن خودش را سوراخ میکرد جمع از اوپرسیدند چرا گفت این موضوع به خودم ربط دارد من جای خودم را سوراخ میکنم ولی افسوس که همه باهم به تهه دریا رفتند...
    شاید این کم همتی ماهاست که به دلایلی از امر به معروف ونهی از منکر باز ماندیم؟!!!
    تا حالا شده بانوی بد حجابی را یا آقای بد ظاهری را در اتوبوس یا خیابان یاهر جایه دیگه که عمومی یا خصوصی باشه مورد ایراد قرار بدیم؟؟؟
    من که بعید میدونم حتی خودم هم از این موضوع به خاطر تصور رفتار فرد مقابل فرار میکنم شما چطور؟؟؟
    نمیدونم چرا این بحث میشه همه از این مثال بی ربط استفاده می کنند . کشتی چیه ، سوراخ کردن یعنی چی .. شما مگه انسان نیستید ؟ به جای اینکه به طرف مقابل امر به معروف کنید یه مقدار روی خودتون کنترل داشته باشید . الان بعضیا میگن همه نمی تونن . مردم ایران از مریخ اومدن که مثل بقیه مردم نمی تونن ؟ مسلمان های کشورهای دیگه چیکار میکنن که در کنار به قول شما بدحجاب با بی حجاب زندگی می کنن ؟
    monthly quotes :
    حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

Energy is everything and everything is energy

I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

Become Übermensch

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

امر به معروف و نهی از منکر خوبه ولی در حد پیشنهاد . در ضمن معروف و منکر چیز مطلقی نیستند و همیشه می تونند تغییر کنن .. اگه جای دیگه بودین به جرم امر به معروف یا دخالت توی کار بقیه ( چون آخرین موردش برخورد قانع و یا قیزیکی هست دیگه ) می بردنتون زندان

monthly quotes :
    حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

Energy is everything and everything is energy

I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

Become Übermensch

نوشته
    629
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    105

در جواب به دوست عزیزم انرژی:
    خود خدا هم گفته امر به معروف در حد کلامی نرم باشد کسی جای دعوا ندارد
    که شما چنین میگویید؟
    تازه وقتی امر به معروف یا نهی از منکر به درستی انجام شود فرد مخاطب رنجشی که نخواهد داشت هیچ بلکه به خاطر راهنمایی ممکنه تشکر هم بکند چرا که با یک امر به معروف جامعه یک قدم به اسلام واقعی نزدیکتر میشود.

11. تشکر

نوشته
    667
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    57

به نظر بنده فقط تعصب و عدم انتقادپذيري ميتواند باعث بد برخورد كردن با شنيدن امر به معروف يا نهي از منكر از طرف كسي باشه. حداقلش اينه كه بايد از اون شخصي كه امر به معروف كرده دليل و منطق بخواد نه اينكه با فحش و دعوا و چشم و گوش بسته برخورد كنه.نميدونم دوستانم حرف منو قبول دارند يا نه؟
    به هر حال اولين قدم در اين كار مهرباني و ملايمته و اگه كسي نتونه از پسش بر بياد نبايد اصلا امر به معروف كنه چون نتيجه عكس ميده.
    فكر كنم واقعا داريم از بحث اصلي خارج ميشيم.
    وصيت شهدا :
    خواهرم سرخي خونم را به سياهي

چادرت به امانت دادم پس امانت دار باش

اللهم عجل لولیک الفرج

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری