صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آشنايي جوانان براي ازدواج

نوشته
    24
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آشنايي جوانان براي ازدواج

سلام
    با توجه به مشكلاتي كه اكنون در زمينه آغاز ازدواج وجود دارد آيا در اين زمينه راهكار هايي براي آشنايي سالم جوانان با خانواده ها طراحي شده است؟ بلاخره نظام خانواده زماني كانوني براي آرامش خواهد بود كه از ابتداي مقدمات اين مسير درست پيموده شود در حالي كه امروزه بيشتر به مسايل بعد از ازدواج رسيدگي مي شود. چطور براي احساس نياز به خوراك در همه جا اغذيه فروشي ها و روستورانهاي رنگارنگ هست براي احساس به پوشيدن كلي پاساژ و مغازه هاي زيبا و مدل دار و شيك در سرتاسر خيابانها هست اما براي حس ازدواج هيچ جايگاهي نيست! جز وساطتت پير زن همسايه! و اگر او هم نباشد!!!! ديگر كسي به فكر جواني نيست كه چگونه بايد همسرش را انتخاب كند. جز اينكه اگر روابط دوستي را قبول نداشته باشد بايد تنها باشند.
    حالا ديگه پيرزن همسايه و واسطه ها هم نيستند ديگه هيچكي به فكر جوانان نيست !!
    آيا در اين زمينه راهكاري انديشيده ايد؟ آيا موسساتي براي اشنايي جوانان يا به اسطلاح واسطه شدن وجود دارد در ايران يا خير؟

کارشناس بحث : مشاور ازدواج

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۸/۱۳ در ساعت ۱۳:۱۲

2.  

نوشته
    9
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط niko2006 نمایش پست
    سلام
    با توجه به مشكلاتي كه اكنون در زمينه آغاز ازدواج وجود دارد آيا در اين زمينه راهكار هايي براي آشنايي سالم جوانان با خانواده ها طراحي شده است؟ بلاخره نظام خانواده زماني كانوني براي آرامش خواهد بود كه از ابتداي مقدمات اين مسير درست پيموده شود در حالي كه امروزه بيشتر به مسايل بعد از ازدواج رسيدگي مي شود. چطور براي احساس نياز به خوراك در همه جا اغذيه فروشي ها و روستورانهاي رنگارنگ هست براي احساس به پوشيدن كلي پاساژ و مغازه هاي زيبا و مدل دار و شيك در سرتاسر خيابانها هست اما براي حس ازدواج هيچ جايگاهي نيست! جز وساطتت پير زن همسايه! و اگر او هم نباشد!!!! ديگر كسي به فكر جواني نيست كه چگونه بايد همسرش را انتخاب كند. جز اينكه اگر روابط دوستي را قبول نداشته باشد بايد تنها باشند.
    حالا ديگه پيرزن همسايه و واسطه ها هم نيستند ديگه هيچكي به فكر جوانان نيست !!
    آيا در اين زمينه راهكاري انديشيده ايد؟ آيا موسساتي براي اشنايي جوانان يا به اسطلاح واسطه شدن وجود دارد در ايران يا خير؟

کارشناس بحث : مشاور ازدواج

سلام
    یکی از مشکلات جوانان در زمینه انتخاب همسر پیدا کردن مورد مناسبه که با توجه به گستردگی شهرها و کم شدن شناخت، وجود مراکز همسریابی لازم به نظر می رسه که البته بنده از کم و کیف این مراکز اطلاع چندانی ندارم منتها در مورد اشنایی جوانان جهت ازدواج که شما مطرح کردید نکته ای رو عرض می کنم
    به نظر من انتخاب همسر از راه اشنایی جوانان با همدیگه حتی از طریق مراکز همسریابی یک تیغ دو لبه است و این طور نیست که بی خطر و بی مشکل باشه یعنی این درست نیست که فکر کنید اگه امکان اشنایی دختران و پسران برای ازدواج فراهم بشه خیلی خوب می شه و مشکلی پیش نمیاد، چون این طور نیست بخاطر اینکه رابطه برای اشنایی چند عیب داره اولا بخاطر وجود جذابیت های ظاهری و سعی هر کدوم در خوب جلوه دادن خود، امکان به خطا رفتن شناخت هست، ثانیا: امکان سوء استفاده بعضیا از این راه برای برقرار رابطه دوستی وجود داره، ثالثا: امکان داره که با ادامه رابطه صحبتها و نگاهها تحریک امیز بشه که حرامه، رابعا: ممکنه با ادامه ارتباط، دل بستگی ایجاد بشه و اگه به هر دلیل نتونن با هم ازدواج کنند اونی که وابسته شده کلی باید رنج بکشه تا طرفش رو فراموش کنه
    شاید بگید: اون دل بستگی شدید در ارتباطهای ازاد بی در و پیکر ایجاد می شه نه در این نوع ارتباطها که برای شناخته، جوابش اینه که نه تنها در این موارد ممکنه عشق ایجاد بشه بلکه حتی در خواستگاری هم در صورتی که طول بکشه، چنین چیزی ممکنه
    دلیلش هم بعض مواردیه که به بنده مراجعه شده که مثلا دختری در همون چند جلسه ای که با خواستگارش صحبت کرده بهش علاقه مند شده و وقتی که اون پسر رد کرده و رفته، دختر به افسردگی و ناراحتی دچار شده
    علتش هم اینه : دلی که تا بحال عاشق نشده اماده قبول عشقه، پس اگه در معرض ارتباط حتی برای اشنایی قرار بگیره ممکنه که مهر طرفش به دلش بشینه و با نرسیدن به او دچار رنج و ناراحتی بشه
    بنا بر این راه اشنایی جوانان برای ازدواج اصلا مطمئن و بی خطر نیست مگر اینکه خیلی زمانش به مقداری کوتاه باشه که اطمینان باشه علاقه ای ایجاد نمی شه
    شاید سوال کنید پس برای اینکه بفهمیم به درد هم می خوریم چه کار باید انجام بدیم جوابش اینه که بعد از اینکه در صحبتها یه شناخت اجمالی پیدا شد، کار باید توسط خانواده ها پیگیری بشه و تا جوونا با استفاده از تجربه اونا و همچنین تحقیق در مورد طرف مقابل بتونن تصمیم لازمه رو بگیرن
    موفق باشید

نوشته
    629
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    105

گویا دوستم اعتقاد به بودن یه مکان برای آشنایی دارن و کارشناسمون با این امر به علت ایجاد علاقه کاذب مخالفند باهر دو موافقم اما راه حل سومی هم هست...
    میشه اون مرکز رد نظر را باشرایطی بنا کرد مثلا اینکه بانوان و آقایان که تقاضامند هستند به همراه خانواده در اون مجامع حظور پیدا کنند...
    به نظر من راه حل بدی نیست فکر نکنم اینطوری آسیبی به بافتهای جامعه بخورد چون جوانان خوب کشورمان علی رغم تلاشهای دشمنان برای به فساد کشاندن پاک و با حیا هستن وقتی هم کنار خانواده باشند با نجابت به دنبال همسر دلخواه میگردند...

نوشته
    1,122
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    0

یا الله یا رحمن
    بهترین کانون ومرکز خانه دوخانواده است
    اعوذبالله
    ماشاالله لا قوة الا بالله
    یافارس الحجاز ادرکنی یا ابا الصالح المهدی ادرکنی

نوشته
    24
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دوستان
    ممنون از پاسخ هاي شما حالا من يك سوال ديگه دارم
    راههاي آشنايي جوانان براي ازدواج را براي من بگين بدون آشنايي از طريق اينترنت و دوستي ها غير از اين موارد چه راههايي براي آشنا شدن جوانان البته آشنايي جوانان هم سطح هم با وجود و حضور خانواده ها منظورم هست در حال حاضر وجود دارد؟
    كارشناس گرامي ضمن اينكه پاسخ سوال من را مي دهيد مي خواهم بگم كه چشممون را روي واقعيت ها نبنديم قبول كنيد الان ديگه واسطه هاي فاميلي، خانوادگي و ... خيلي كم رنگ شده و هيچ كسي به مسايل ازدواج اصلا فكر هم نمي كنه تورو خدا واقعيت ها رو ببينيد.

نوشته
    629
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    105

سلام دوستان
    راههاي آشنايي جوانان براي ازدواج را براي من بگين بدون آشنايي از طريق اينترنت و دوستي ها غير از اين موارد چه راههايي براي آشنا شدن جوانان البته آشنايي جوانان هم سطح هم با وجود و حضور خانواده ها منظورم هست در حال حاضر وجود دارد؟
    كارشناس گرامي ضمن اينكه پاسخ سوال من را مي دهيد مي خواهم بگم كه چشممون را روي واقعيت ها نبنديم قبول كنيد الان ديگه واسطه هاي فاميلي، خانوادگي و ... خيلي كم رنگ شده و هيچ كسي به مسايل ازدواج اصلا فكر هم نمي كنه تورو خدا واقعيت ها رو ببينيد.
    فکر کنم تنها چیزی که بتونه مشکل شما را حل کنه انجام صله رحم هست دید و باز دید مراسم عمومی که دختران و پسران دم بخت زیادی توش شرکت میکنن مصلما میتونه مشکل شما راحل کنه تازه تو این جور مجالس حتی میتونید یه شناخت اجمالی هم از فرد مورد نظر به دست بیارید ظاهرش رفتارش و...

8. تشکر

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

سلام دوستان
    با سلام
    شرمنده مگه شما میخواید همسر دانلود کنید که اینترنت رو اینقدر معتبر میدونید؟؟؟
    خیلی کم پیش میاد اینترنت وسیله مناسبی برای اشنایی باشه
    اصلا کی گفته هر کی میاد نت از واقعیاتش میگه؟؟؟

کی میاد بگه من ادم عصبی تنبل بی سواد بی استعداد
    بد بخت بی اراده ناتوان و زشت و...هستم؟؟؟
    کسی رو سراغ دارین اینقدر صادق باشه و تمام ریزه کاریاشو بگه؟

مثلا خود منو هر کی از بچه های سایت تو برخورد اول دیده تعجب کرده و گفته فکر میکردم خیلی خشن تر و زمخت تر باشی و...((از بس با همه جنگ دارم و...))
    اینکه میگید د ر حضور خانواده ها مشکله و....
    اتفاقا بهترین راهش همینه
    چون وقتی خانواده نظارت دارن و محدودیت ها بیشتره
    دیگه احساس جای خودشو به عقل میده و کمتر تو دام احساسات عاشقی که فیل رو از پا میندازه میوفتید و...

و اما در مورد مطرح شدن و دیده شدن تو جامعه باید بهتون بگم که راهکار خیلی زیاده
    فعالیتهای اجتماعی مثلا برای خانومهای مومنه و مذهبی
    شرکت در مراسمات مختلف
    راهپیمایی
    نماز جمعه
    مسجد
    بسیج
    حوزه های علمیه خواهران((که هم باعث افزایش معلومات و هم باعث مطرح شدن به عنوان یه خانوم خوب و..تازه رایگانم هست و ازمون ورودیش زیاد سخت نیست))
    22 بهمن
    13 ابان
    و خلاصه تمام روزایی که جنبش سبز امتحان کرد و به در بسته خورد و...
    ان شالله که ماها به در بسته نخوریم و ...چون ما نیتمون بر خلاف اون جنبش لجنی خیره و خدا پسندانس...
    یا علی(ع)
    الهی العفو...

نوشته
    24
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دوستان گرامي
    چرا اينجا كسي حرف آدم رو درست نمي فهمه؟ من خودم با ايينترنت و ........... به شدت مخالفم پس قطعا منظورم دانلود همسر نيست.....
    در رابطه با صله رحم و حضور در جمع بايد خدمتتون عرض كنم كه بله اين روش نتيجه دارد ولي عرض كردم همسر هم شان پيدا مي شود و اكثرا سرشون حتي به مهر هم نخورده و وقتي اين يك مورد درست نمي شود ديگه اينكه چه چيزاي ديگه داره اصلا مهم نيست اين راه براي همسر يابي خوبه ولي براي كسي كه فقط بخواد شوهر كنه. ولي اگه انتظاراتت با انتظارات اون جمع مثل هم نباشه همه چيز بي فايده است. تو رو خدا واقع بين باشين اگه با اين موارد مي شد همسر انتخاب كرد ديگه معضلي تو جامعه وجود نداشت. مشكل اينه كه در جمعي افراد متناسب پيدا نمي شه نه اينكه فرد پيدا نمي شه.

نوشته
    24
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    شما فكر كنم اصلا مطلب رو نخوندين چون اصلا گفته نشده كه در حضور خانواده ها مشكله؟؟

نوشته
    629
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    105

فعالیتهای اجتماعی مثلا برای خانومهای مومنه و مذهبی
    شرکت در مراسمات مختلف
    راهپیمایی
    نماز جمعه
    مسجد
    بسیج
    حوزه های علمیه خواهران((که هم باعث افزایش معلومات و هم باعث مطرح شدن به عنوان یه خانوم خوب و..تازه رایگانم هست و ازمون ورودیش زیاد سخت نیست))
    22 بهمن
    13 ابان
    و خلاصه تمام روزایی که جنبش سبز امتحان کرد و به در بسته خورد و...
    [idea]
    فکر کنم بهترین راه حل را داداشم بهتون داده مطمئنا اگر با خوبان رفت وآمد داشته باشید و خودتون هم خوب باشید شمارا به بقیه معرفی میکنندو مقدمات ازدواج فراهم میشه از آن به بعدش دیگه دست خودتونه متوجه منظورم که میشید(مهریه و مراسمو...)
    [/idea]

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)