جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ۞۩ قرآن در صحيفه سجاديه ۩۞

نوشته
    2,954
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    611

۞۩ قرآن در صحيفه سجاديه ۩۞

يارب
    صحيفه سجاديه معروف به زبور آل محمد( ص) حاوي دعاهاي امام زين العابدين علیه السلام مي باشد.امام زين العابدين علیه السلام قرآن را در اين خورشيد فروزان حكمت و عرفان اينگونه توصيف و معرفي كرده است:

دعاي 42 كه در ارتباط با ختم قرآن است ؛نكاتي عميق و جالب را در معرفي قرآن و خصايص و حكمت هاي بي شمار آن بيان كرده است:قرآن كتابي است كه حرام و حلال خداوند و شرايع احكام او در آن بیان شده است و انسان ها را از مبادي ظلم و جهالت (در صورت پيروي از آن )به سوي نور هدايت مي كند و هر گاه شخصي آن را از روي صدق و باور گوش فرا دهد مورد شفاء و درمان قرار ميگيرد . صحيفه سجاديه اين نكته را نيز ياد آور ميشود كه اين كتاب عظيم؛ در بردارنده ي علم نجات و رهايي از بدبختي هاي انساني است و هر كس به ريسمان محكم و نگاهدارنده او دست يازد هلاكت و بدبختي دنياي و آخرت به او نخواهد رسيد

پ.ن:
    صحيفه سجاديه (مرحوم فيض الاسلام)مفاد دعاي 42 (مفاد فوق از دعاي مذكور برداشت شده است)

ویرایش توسط Moamma : ۱۳۹۲/۰۴/۲۷ در ساعت ۰۲:۱۲

یارب

يا رب منم جويان تو يا خود تويى جويان من

اى ننگ من تا من منم من ديگرم تو ديگرى

2.  

نوشته
    2,954
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    611

قرآن در صحيفه 2

يارب
    قرآن در صحيفه 2

قرآن با هدايت خود گناهان را از دل ها مي زدايد و خصلت هاي نيكو به جاي آن بر دل ها مي نشاند وبدين سان هر بدي و آلودگي را از روح آدمي دور ميكند.

قرآن انسان را از خيال هاي واهي و آرزوهاي بي ثمر به سوي عمل گرايي سوق ميدهد و فريب و غرور روزگار را از انسان دور مي گرداند .

اين كتاب مي تواند در ظلمات و تاريكي شب مونس و همراه انسان باشد و او را از تبهكاري ها و از انديشه ها و وسوسه ها ی بد او ؛ محافظت کند .

زبان های ما را از فرو رفتن در باطل و نادرستی منع کند و تمامی اعضاء بدن ما را از گناه دور نماید.

این کتاب بزرگ با تامل و اندیشه انسان را به عبرت پذیری از سرگذشت ها و عاقبت ها ی دیگران فرا می خواند .

غفلت و فراموشی را از بند بند دل انسان خارج می کند .با ارائه داستان های عبرت آموز حقایقی از معرفت را به انسان می نمایاند که صلابت آن در تحمل کوه ها نمی گنجد

پ.ن:
    دعای 42 فقرات 9 و 10

یارب

4. تشکر

نوشته
    2,954
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    611

قرآن در صحيفه 3

يارب
    قرآن در صحيفه 3

قرآن موجب آراستگي ظاهري،بيمه شدن انسانها از انديشه هاي بد و شست شوي گناهان و نجات بخشيدن از دره ها و پرتگاههاي وحشتناك كفر و رها شدن از قيود و وابستگي هاي دل از آلودگي ها و سامان يافتن امور زندگي و پوشيدن لباس ايمني از آتش در روز قيامت خواهد گرديد.

قرآن كريم فقر را از زندگي مي زدايد و رفاه و آسايش را موجب ميگردد و ما را از اخلاق نكوهيده دور مي سازد.

انس با قرآن مي تواند به هنگام مردن مشقت هاي نفس هاي آخرين را بر ما ساده سازد و در لحظه هاي وحشت جدايي براي انسان آرام بخش باشد.و در موقف (در برابر حق تعالي) موجب عزت و رحم خداوند و در هنگام عبور از صراط واضطراب آن هنگام ،موجب ثبات قدم و آرامش دل انسان گردد

مفاد دعاي 42 صحيفه سجاديه فقرات11-14 (برداشتاز ترجمه مرحوم فيض الاسلام)

یارب

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری