جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ---- خبرهای تازه از جهان اسلام ----

نوشته
    4,402
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    90

مطلب ---- خبرهای تازه از جهان اسلام ----

«احمد الطيب»، شيخ الازهر، ديروز، هشتم اسفندماه، ضمن محكوم كردن هتك حرمت قرآن كريم در افغانستان، خروج نيروهای اشغالگر از اين كشور را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «lexpressiondz»، شيخ الازهر ديروز با صدور بيانيه‌ای، سوزاندن قرآن كريم در پايگاه هوايی بگرام افغانستان توسط نيروهای آمريكايی را اقدامی «وحشيانه» خواند و از مقامات آمريكايی خواست تا هرچه سريع‌تر نيروهای اشغالگر را از افغانستان خارج كنند.
    وی تصريح كرد: الازهر به هيچ‌وجه نمی‌تواند توهين به قرآن كريم را بپذيرد و در مقابل چنين اقداماتی سكوت كند. هيچ مسلمانی تحمل بی‌احترامی به كلام الهی را ندارد و در مقابل اين اقدامات به پا می‌خيزد.
    احمد الطيب در بخش ديگری از اين بيانيه تأكيد می‌كند: خروج نيروهای آمريكايی از افغانستان تنها راه برای بازگشت آرامش به اين كشور است و مردم افغان فقط در اين صورت است كه می‌توانند برای آينده خود تصميم بگيرند.
    گفتنی است؛ به دنبال انتشار خبری مبنی بر سوزاندن نسخه‌هايی از قرآن كريم در پايگاه هوايی بگرام افغانستان، مردم اين كشور به نشانه اعتراض به خيابان‌ها ريختند و عليه آمريكا شعار دادند كه اين تظاهرات هنوز هم در برخی شهرهای افغانستان ادامه دارد.

خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
    ولی دارم امید بخششت چون مهربانی

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    4,402
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    90

گفت‌وگوی اوباما با «الن» در پی تداوم درگيری‌های ناشی از قرآن‌سوزی

باراك اوباما، رئيس‌جمهور آمريكا، در پی تداوم درگيری‌های ايجاد شده در اثر سوزاندن نسخه‌هايی از قرآن در پايگاه هوايی بگرام در شمال كابل در تماسی تلفنی با «جان الن» فرمانده نيروهای آمريكايی در افغانستان گفت‌وگو كرد.
    به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روزنامه «Washington Times»، اوباما در تماس تلفنی با جان الن، فرمانده نيروهای آمريكايی و نيروی بين‌المللی كمك به امنيت افغانستان وابسته به ناتو(ISAF) ضمن ابراز ناراحتی نسبت به كشته‌شدن مأموران آمريكايی از حامد كرزی، رئيس‌جمهور افغانستان، برای دعوت معترضان به آرامش و صلح تشكر كرد.

وی افزود: آمريكا همچنان نسبت به دولت و مردم افغانستان متعهد است و در راستای شكست و ناتوان كردن نيروهای القاعده و تقويت افغانستان تلاش می‌كند.

با گذشت 7 روز از سوزاندن نسخه‌هايی از قرآن كريم توسط سربازان آمريكايی، تنش‌ها همچنان در سطح بالايی ادامه دارد و نامه اوباما به حامد كرزی و معذرت‌خواهی او برای سوزانده شدن نسخه‌های قرآن تأثيری در كاهش اعتراضات نداشته است.

ناتو و دولت بريتانيا نيز در پی كشته شدن اين دو مأمور آمريكايی، كاركنان خود را از وزارتخانه‌های افغانستان در كابل فراخواندند.

5. تشکرها 2

نوشته
    4,402
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    90

جمعيت مسلمانان فرانسه هتك حرمت مسجد «اسكودن» را محكوم كرد

جمعيت مسلمانان فرانسه(CMF)، با صدور بيانيه‌ای، هتك حرمت مسجد جامع شهر «اسكودن»(Escaudain) در شمال اين كشور را محكوم كرد.
    به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «tf1»، جمعيت مسلمانان فرانسه، ديروز، هشتم اسفندماه، با صدور بيانيه‌ای، ضمن محكوم كردن حمله افراد نژادپرست به مسجد جامع اسكودن و نوشتن شعارهای ضداسلامی بر روی در و ديوارهای اين مكان عبادی، دستگيری عاملان اين اقدام را خواستار شد.

در بخشی از اين بيانيه آمده است: درست دو هفته پس از حمله گروه‌های نژادپرست به كليسای شهر اسكودن، اين‌ بار مكان عبادت مسلمانان هدف حمله اين افراد قرار گرفت و نيروهای امنيتی هيچ اقدام عملی برای مبارزه با اين عوامل و يا دستگيری آنان انجام نداده‌اند.
    جمعيت مسلمانان فرانسه در ادامه اين بيانيه، ابراز اميدواری كرد كه مقامات اين كشور با اقدام به‌موقع مانع از ادامه چنين فعاليت‌هايی شوند و اجازه ندهند كه تعدادی نژادپرست نظم و امنيت جامعه را به‌هم بزنند.
    گفتنی است؛ افراد ناشناس، يكشنبه شب، هفتم اسفندماه، با حمله به مسجد «اسكودن»(Escaudain) در شمال فرانسه، شعارهايی عليه مسلمانان نوشتند و تصاوير صليب شكسته و علامت مربوط به گروه‌های افراط‌گرا را در اطراف مسجد آويزان كردند.
    مقامات اين مسجد اعلام كردند: علامت‌های ثبت‌شده بر روی نقاط مختلف مسجد مربوط به يك گروه اينترنتی ضداسلامی بوده كه در ماه‌های اخير فعاليت‌های زيادی برای ترويج اسلام‌هراسی داشته است.

7. تشکرها 2

نوشته
    4,402
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    90

اسلام؛ دين مورد علاقه اروپائی‌ها طی 10 سال گذشته

پژوهشی درباره «ديدگاه اروپائی‌ها به اسلام چگونه است؟» نشان داد كه شمار شهروندان اروپايی كه 10 سال گذشته به اسلام گرويده‌اند، در مقايسه با سال‌های پيش از آن به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزايش يافته است.
    به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روزنامه «اليوم السابع» چاپ مصر، مؤسسه تحقيقاتی سنجش افكار عمومی فرانسه(آی. اف. او. پی) كه از بزرگترين مراكز تحقيقاتی در اروپا به شمار می‌آيد، در پژوهشی اعلام كرد: شمار زيادی از شهروندان اروپايی طی 10 سال گذشته به دين اسلام روی آورده‌اند.
    در اين پژوهش آمده است: با وجود اين‌كه شمار زيادی از شهروندان آلمانی، انگليسی، هلندی و فرانسوی، اسلام را خطری برای هويت ملی اروپا می‌دانند و از اسلامی‌شدن اروپا نگران هستند، اما گرايش به دين اسلام در جوامع اروپايی همچنان رو به افزايش است.
    اين در حالی است كه براساس اين پژوهش، مجموعه بسيار گستره‌ای از جوانان زير 35 سال فرانسه و انگليس وجود دين اسلام را تقويت‌كننده بعد فرهنگی زندگی خود می‌دانند و به نظر آنان اسلام می‌تواند اروپا را وارد دوران جديدی كند كه در گذشته تجربه نكرده‌اند.
    همچنين، كنفرانس جهانی «سی اينترنشنال» بلژيك كه از بزرگترين مؤسسه‌های تخصصی در زمينه آمارهای بين‌المللی به‌ويژه در اروپا به‌شمار می‌آيد، پيش از اين در پژوهشی، نسبت گرويدن به اسلام در سال‌های 2010 و 2011 ميلادی را 17 درصد اعلام كرد و آن را بيشترين آمار گرويدن به اسلام نسبت به سال‌های گذشته در اروپا دانست.

9. تشکرها 2

نوشته
    4,402
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    90

فلسطين بدون قدس و قدس بدون مسجدالاقصی معنا ندارد

امير قطر در همايش بين‌المللی دفاع از قدس كه در دوحه قطر در حال برگزاری است، تأكيد كرد كه فلسطين بدون قدس و قدس بدون مسجدالاقصی خالی از معنا است.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «Islam Today»، «حمد بن خليفه آل ثانی»؛ امير قطر در اين همايش عنوان كرد: جناياتی كه رژيم اسرائيل در قدس انجام می‌دهد به طور قطع نقض آشكار قوانين بين‌المللی و انسانی و قطع‌نامه‌های شورای امنيت و مجمع عمومی سازمان ملل است.

وی در اين همايش كه در پی حملات مكرر تندروهای صهيونيستی به مسجدالاقصی برگزار شده است، افزود: نجات قدس نيازمند اتخاذ يك موضع مستحكم برای مقابله با چالشی به نام اسرائيل است كه هويت قدس را به خطر انداخته است.

محمود عباس، رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين، نيز در اين همايش عنوان كرد كه نيروهای اشغالگر صهيونيستی از شنيع‌ترين و خطرناكترين ابزارها برای اجرای نقشه‌‌های خود در راستای حذف هويت اسلامی ـ عربی و مسيحی اين شهر استفاده می‌كنند.

وی با اشاره به اينكه رژيم صهيونيستی با كشيدن ديوارهای حائل و ساخت واحد‌های مسكونی در اطراف قدس، اين شهر را از مناطق مجاور در كرانه باختری جدا كرده است، از اعراب و مسلمانان خواست تا با بازديد از قدس به حفظ هويت اين شهر اسلامی كمك كنند.

«احمد طيبی»؛ عضو عرب كنست اسرائيل نيز در اين همايش يهودی‌سازی قدس را جنايت اسرائيل خواند و گفت: رژيم اسرائيل يك نيروی اشغالگر در قدس شرقی است كه فلسطينيان را از حقوقشان محروم كرده است.

شركت‌كنندگان در اين همايش كه تا فردا، 9 اسفندماه، ادامه خواهد داشت؛ جايگاه قانونی قدس قبل و بعد از اشغال آن توسط صهيونيست‌ها و وضعيت و آينده قدس و اماكن مقدس آن را از ديدگاه قوانين بين‌المللی بررسی خواهند كرد.

همايش بين‌المللی دفاع از قدس با هدف برجسته‌سازی جنايات رژيم اسرائيل برای يهودی‌سازی قدس شريف و محو كردن هويت اسلامی و عربی اين شهر، با حضور 350 نماينده از 70 كشور جهان ديروز، 7 اسفند ماه، در دوحه آغاز به كار كرد.

11. تشکرها 2

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

بازتاب رسانه‌ای تخريب آثار اسلامی مكه و مدينه رضايت‌بخش نيست
    شيخ علاء‌الدين زعتری، معاون مفتی كل جمهوری عربی سوريه، دبير اداره فتوا و تدريس دينی وزارت اوقاف اين كشو و مدرس مركز سيدة زينب(س) سوريه، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) ضمن بيان اين مطلب گفت: كسی كه تاريخ ندارد، هويت و آينده‌ای نخواهد داشت و مسلمان كسی است كه همواره به ميراث و فرهنگ امتش افتخار می‌كند، ميراث و فرهنگی كه گويای قهرمانی، فداكاری، جهاد و مقاومت مسلمانان در طول تاريخ بوده است.
    شيخ علاء‌الدين زعتری در ادامه افزود: با اهتمام به آثار به يادگارمانده از پيامبران و امامان معصوم(ع)، ياد آنان هميشه جاويد و در ذهن‌ها خواهد ماند، بنابراين هرگونه دعوت به تخريب اين آثار يا صدور فتوا در اين زمينه، بيانگر تلاش برای تخريب تمدن بشری و اسلامی است و ما امروز هر تلاشی را كه به محو تمدن انسانی منجر شود، محكوم می‌كنيم.
    زعتری تصريح كرد: صادركنندگان چنين فتواهايی بايد بدانند كه اسلام همچنان قدرتمند بوده و در ذهن مسلمانان جاودانه خواهد بود و تمامی اين دعوت‌ها اقدامی باطل و اسلام دينی است كه برای فرزندانش كه از فرهنگ، تاريخ، حال، گذشته و آينده آن حمايت می‌كنند، باقی خواهد ماند.
    دبير اداره فتوای وزارت اوقاف سوريه خاطرنشان كرد: رسول‌الله(ص) زمانی كه به پيامبری مبعوث شد، هرگز اماكن تاريخی مكه و مدينه همچون «جبل النور: كوه نور»، «غار حراء» و «حجر اسماعيل» را كه يادگار گذشتگان بود، تخريب نكرد، بلكه اين اماكن را كه گويای تاريخ انبياء بود، به همان شكل باقی گذاشت، آن حضرت نزد مشركين مكه، قدس و مسجدالاقصی را به عنوان شهری مقدس و مورد احترام توصيف كرد و زمانی كه مسلمانان و صحابه به اين اماكن رسيده و حتی مصر را فتح كردند، اجازه نداشتند كه آثار تاريخی يا مساجد اين مناطق را تخريب كنند، بنابراين انديشه‌ای كه به تخريب آثار و اصالت اسلامی دعوت می‌كند، انديشه‌ای افراط‌گرايانه و تندرو بوده و خارج از مبادی اسلام اصيلی است كه پيامبر(ص) آن را برای بشريت به ارمغان آورد.
    وی با بيان اين كه اخبار تخريب آثار اسلامی مكه و مدينه و فتوای مفتی سعودی آن گونه كه بايد در رسانه‌های گروهی منتشر نشده و بازتاب خبری قابل قبولی نداشته است، تأكيد كرد: رسانه‌های ارزشی چون خبرگزاری بين‌المللی قرآن امروز در اين عرصه مسئوليت مهمی بر عهده دارد و بايد اخبار مربوط به فتوای مفتی سعودی را انعكاس داده و با برقراری ارتباط با علمای مسلمان، آنان را از اين مسئله آگاه سازد، زيرا ممكن است هنوز برخی از آنان نسبت به آفت‌های اين فتوای مخرب و واقعيت‌های مربوط به آن، آگاه نباشند.معاون مفتی كل جمهوری عربی سوريه با يادآوری حادثه تخريب بقيع توسط وهابيون سعودی خاطرنشان كرد: در بهشت بقيع در مدينه منوره قبور صالحان و اهل بيت رسول خدا(ص) واقع شده است، مكانی كه از حمله وهابيون سعودی در امان نماند، يكی از آنان در زمان تخريب اين مكان مقدس اعلام كرد، تلاش خواهد كرد كه رسول‌الله(ص) را نبش قبر كند، بنابراين اين گروه‌های افراطی برای اسلام احترامی قائل نبوده و تاريخ نيز نزد آنان قداست ندارد و نمی‌فهمند كه منظور از اصيل و ريشه‌دار بودن انسان در زمين و داشتن هويت چيست و چرا اين مسئله مهم است.شيخ علاء‌الدين زعتری توجيه مفتی سعودی برای تخريب آثار اسلامی مكه و مدينه به بهانه توسعه حرمين شريفين را مورد توجه قرار داد و گفت: من به شيخ عبدالعزيز آل شيخ و همه كسانی كه چنين فتواهايی صادر می‌كنند، اعلام می‌كنم «آيا شما می‌توانيد آثار يهوديان "بنی قينقاع" و "بنی نضير"(يهوديان ساكن در مدينه در زمان پيامبر) را تخريب كرده و اين آثار را از بين ببريد، در حالی كه به راحتی به تخريب خانه‌های تاريخی مدينه كه مأمن رسول‌الله(ص) و اهل بيت(ع) بوده است، اقدام می‌كنيد؟!»، من به همه آن‌ها می‌گويم «آيا شما جرئت از بين‌بردن آثار يهوديان در مدينه را داريد، يا اين كه از آن حفظ و نگهداری كرده و حتی بيشتر از شهرها و روستاهايتان برايتان مهم است؟!».
    خيال‌پردازی‌های صهيونيسم برای تسلط بر حرمين شريفين
    شيخ زعتری با بيان اين كه آل‌سعود برای جلب رضايت صهيونيست‌ها به تخريب آثار اسلامی دست می‌زنند، تأكيد كرد: صهيونيسم و اسرائيل همواره رؤيای تسلط بر جهان اسلام به ويژه مكه و مدينه(حرمين شريفين) را در سر داشته و دارند، اما آنان بايد بدانند كه «هيهات من الذلة: ذلت و خواری از ما دور است‌» و ما هرگز اجازه تحقق چنين رؤيايی را به آنان نخواهيم داد.
    دبير اداره فتوای وزارت اوقاف سوريه در پاسخ به سؤالی درباره انگيزه‌های اقتصادی عربستان از تخريب آثار اسلامی مكه و مدينه يادآور شد: من نمی‌دانم منظور عربستان از انگيزه‌های اقتصادی در تخريب آثار چيست؟ اگر منظور تقويت گردشگری دينی و اقتصاد اين منطقه است، سعودی‌ها بايد تاريخ و هويت اماكن اسلامی مكه و مدينه همچون محل وقوع «غزوه بدر» و ديگر آثار تاريخی زمان رسول‌الله(ص) را حفظ كرده و در اختيار گردشگران قرار دهند.معاون مفتی كل جمهوری عربی سوريه تصريح كرد: با تقويت گردشگری دينی و حفظ آثار تاريخی مكه و مدينه می‌توان گردشگران مسلمان را به اين مناطق جذب كرد؛ گردشگرانی كه برای بهره‌مندی از امكاناتی همچون غذا و اقامت در عربستان، منابع مالی زيادی را هزينه كرده و اين منابع به نفع اقتصاد عربستان خواهد بود، بنابراين تخريب آثار تاريخی مكه و مدينه نه تنها به نفع اقتصاد اين كشور نيست، بلكه بر اقتصاد اين كشور تأثيری منفی خواهد گذاشت.وی در پايان با اشاره به نقش حكومت‌های اسلامی در راستای حفظ ميراث مسلمانان در مكه و مدينه خاطرنشان كرد: جهان اسلام از مدت‌ها قبل پيشنهاد قرار گرفتن مكه و مدينه به عنوان كشوری مستقل و تحت تابعيت جهان اسلام و نه يك حكومت خاص(عربستان) را مطرح كرده بود، به نحوی كه اداره اين دو شهر و حفظ آثار اسلامی آن به دست مسلمانان باشد و به صورت سالانه، 6 ماه يك بار يا 3 ماه يك بار تغيير كرده و به يكی از كشورهای اسلامی واگذار شود؛ مسئله‌ای كه امروز نيز می‌تواند محقق و به رقابتی مؤثر بين حكومت‌های اسلامی تبديل شود و در نهايت آثار اسلامی اين دو شهر مقدس را حفظ كند.

منبع:
    http://www.iqna.ir/fa/news_detail.php?ProdID=1215813

ویرایش توسط گلستان قرآن : ۱۳۹۲/۰۲/۰۲ در ساعت ۱۰:۴۲
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

13. تشکرها 2

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

خبر فوری

---- خبرهای تازه از جهان اسلام ----
    ---- خبرهای تازه از جهان اسلام ---- خبر فوری
    امریکا دست به تغییر عبارات قران کریم زد و کتابی با نام مثلث توحید تالیف کرده است/هم اکنون این کتاب در حال توزیع در کویت میباشد و امکان رسیدن به اینجا هم وجود دارد و باید قبل از رسیدن جلوی ان را گرفت و خدا و رسولش را یاری کرد.به هرکس و از هر راهی که میتوانید ارسال کنید تا در روز قیامت از شما پرسیده نشود وقتیکه این خبرا دریافت کردید چکار کردید/برای مطمئن شدن از این قضیه میتوانید در گوگل عبارت کتاب مثلث توحید را جستجو و تعجب کنید

خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

15. تشکر

نوشته
    338
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 12 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مهدی جان خودت کاری کن....

---- خبرهای تازه از جهان اسلام ----
    همه بیداد ، این همه بی عدالتی... آقا جان بس نیست؟؟ تا کی ؟؟ آقا گله دارم مگه اینا مسلمون نیستن ... پس چرا نمی آیی...
    دیگر توان دیدن این همه ظلم را نداریم باورکن
    دیگر توان شنیدن این ناله هارا نداریم باور کن
    دیگر توان دیدن این همه یزید را در زمانه نداریم باور کن... پس کی می آیی....

اما کمی که فکر می کنم می بینم علت تاخیر در ظهور من هستم چرا که تو حاضری من هستم که غایبم من هستم که جمعه ها نمی آیم....من هستم من هستم من هستم......
    آقا خودت ما را سرباز کن....
    دردهایی که برای خداست خیلی زیباست
    شهید چمران

نوشته
    434
    مورد تشکر
    14 پست
    حضور
    4 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

توهین اردوغان به شیعیان

رجب طيب اردوغان كه درگير مبارزات انتخاباتي است و در معضلات داخلي و خارجي مهمي نيز دست و پا مي‌زند، با حمله شديد به فتح‌الله گولن، وي و حزبش را دروغگو خواند و سپس به پيروان مذهب اهل بيت(علیه السلام) اهانت كرد.

به گزارش خبرگزاري اهل بيت(علیه السلام) - ابنا - نخست‌وزير تركيه در سخناني، با حمله شديد به گولن، وي و طرفدارانش را دروغگو دانست و گفت: اينها سه خصلت مهم دارند؛ تقيه كردن، دروغ گفتن و افترا زدن. نتيجه هر سه خصلت، فتنه و فساد است. وي سپس افزود: ياران گولن، با اين صفات از شيعيان جلو زده‌اند! زيرا شيعيان در سه صفت تقيه، دروغ و افترا در مقابل گولني‌ها كم آورده‌اند.

در واكنش به اين ياوه‌گويي‌هاي اردوغان، نهادها و شخصيت‌هاي مختلف شيعه تركيه با صدور بيانيه يا مصاحبه، سخنان وي را بشدت محكوم كرده‌اند.

جمعيت علماي شيعه ايغدير، انجمن اهلادر، مؤسسه زينبيه اسلامبول و تعداد زيادي از انديشمندان ترك پيرو اهل بيت(علیه السلام)، ضمن محكوم كردن سخنان اردوغان از وي خواسته‌اند كه از شيعيان عذرخواهي كند.

مرگ بر اسلام آمریکایی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری