صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا دين ما همان دين پدر و مادرمان است؟!

نوشته
    329
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    13 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش چرا دين ما همان دين پدر و مادرمان است؟!

به نام خداوند بخشنده ي مهربان...
    سلام!
    هدف از ايجاد اين تايپيك اينه كه بفهميم چرا دين ما همون دين پدر مادرمون هست؟!
    ايا قدرت انتخابي داشتيم ؟!
    و ..........

کارشناس بحث : پاسخگوي مباحث اعتقادي

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۸/۱۸ در ساعت ۱۵:۲۰
    مزرعه را ملخ ها خوردند و ما برای کلاغ ها مترسک ساختیم ...
    این بود
    ... آغاز جهالت ما ...!!!

2.  

نوشته
    432
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط oversea نمایش پست
    به نام خداوند بخشنده ي مهربان...
    سلام!
    و ..........

کارشناس بحث : پاسخگوي مباحث اعتقادي
    به نام خدا

با تشکر مسأله خوبی مطرح کردید که البته قبلاً نیز مطرح و بحث شده است.
    با اینحال در اینجا بنده مطالبی را متذکر می شوم و امیدوارم با تدبر در آن ها موضوع به خوبی تبیین شود و شبهات برطرف گردد.

اولاً در هر جامعه ای که کوچکترین واحد آن خانواده است، دین فرزندان تا قبل از بلوغ همان دین بزرگان و والدین آنها محسوب می شود. یعنی از نظر آماری و عرفی نمی گویند کودکان هنوز دینی ندارند بلکه می گویند کودک دین پدر و مادرش را دارد.

ثانیاً اکثر افراد به خود زحمت مطالعه و تحقیق را نمی دهند و به صورت اسمی بر دین پدران خود باقی می مانند که این امر در جوامع غیر مسلمان بیشتر به چشم می خورد زیرا در جوامع مسلمان به خاطر وجود مراکز علمی دینی و دستورات دینی برای تحقیق در دین و محافل بحث و گفتگو و نشریات در باره دین زمینه مطالعه و تحقیق بیشتر است.

بنابر این اگر ما مسلمانیم و بدون دلیل بر مسلمانی باقی مانده ایم چندان تفاوتی با آنان که بدون دلیل بر ادیان دیگر باقی مانده اند نخواهیم داشت.
    اما اگر با دلیل مسلمان مانده ایم در واقع اسلام را انتخاب کرده ایم.

نتیجه اینکه وقتی انسان به بلوغ فکری می رسد قدرت انتخاب دارد و باید عقاید و اعمال خود را بر روی دلیل و حجت بنا کند و به آن ملتزم باشد.

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نتیجه اینکه وقتی انسان به بلوغ فکری می رسد قدرت انتخاب دارد و باید عقاید و اعمال خود را بر روی دلیل و حجت بنا کند و به آن ملتزم باشد.
    قدرت انتخاب یعنی اینکه اگر دین پدر و مادرش رو نپذیرفت مرتد هست و محکوم به قصاص . درسته ؟
    monthly quotes :
    حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

Energy is everything and everything is energy

I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

Become Übermensch

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

نقل قول نوشته اصلی توسط enerji نمایش پست
    قدرت انتخاب یعنی اینکه اگر دین پدر و مادرش رو نپذیرفت مرتد هست و محکوم به قصاص . درسته ؟

نه کاملا اشتباهه برا اینکه یه مدت همین فکر و میکردم با خودم میگفتم ما که این دینو از پدرو مادرمون داریم تا حالا هم نشده در مورد دینمون تحقیق کنیم اخه به ما هم میگن انسان اصلا من میخوام دینمو عوض کنم کیه که بخواد به من گیر بده هان کسی جرائت نداره به من بگه چرا به کسی چه به خودم مربوطه خدا به انسان قدرت اختیار داده پس میتونم تحقیق کنم و اون دینی که بر اساس تحقیق بدست اوردم انتخاب کنم ...
    ببخشید ادامه نظر بمونه برا یه وقت دیگه چون دارم از وجود یه مشکل سخت رنج میبرم ترو خدا برام دعا کنید من محتاج دعای همه شما قران دوستان عزیزم
    ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااا
    یه نگاهی...یه نظری...

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط اذان نمایش پست

نه کاملا اشتباهه برا اینکه یه مدت همین فکر و میکردم با خودم میگفتم ما که این دینو از پدرو مادرمون داریم تا حالا هم نشده در مورد دینمون تحقیق کنیم اخه به ما هم میگن انسان اصلا من میخوام دینمو عوض کنم کیه که بخواد به من گیر بده هان کسی جرائت نداره به من بگه چرا به کسی چه به خودم مربوطه خدا به انسان قدرت اختیار داده پس میتونم تحقیق کنم و اون دینی که بر اساس تحقیق بدست اوردم انتخاب کنم ...
    ببخشید ادامه نظر بمونه برا یه وقت دیگه چون دارم از وجود یه مشکل سخت رنج میبرم ترو خدا برام دعا کنید من محتاج دعای همه شما قران دوستان عزیزم
    ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااا
    یه نگاهی...یه نظری...

زن مرتد (فطرى یا ملّى) در صورت توبه كردن، توبه او پذیرفته است و احكام ارتداد از او برداشته مى شود و در صورت توبه نكردن، زندانى و تعزیر مى شود.حكم مرد مرتد فطرى با مرتد ملّى هم متفاوت است. رأى مشهور فقها آن است كه مرتد ملّى مى تواند توبه كند و از ارتداد دست بردارد و در غیر این صورت، حكم او اعدام خواهد بود، اما توبه مرتد فطرى پذیرفته نیست و حكم او اعدام است.
    monthly quotes :

Become Übermensch

نوشته
    330
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط enerji نمایش پست
    شما اول برو معنی قصاص و جای اونو یاد بگیر بعد بیا اظهار نظر کن!

خدایا اگر بناست دیگران با عبور از روی اخلاق و انسانیت من به رفاه برسند می خواهم هرگز نرسند!
    ------------------
    نیچه گفت خدا مرده است!
    اما چندی بعد ....
    و خدا گفت نیچه مرده است.
    من کان فی هذه اعمی فهو فی الآخرة اعمی

نوشته
    41
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کد:
    خوب این حرف کاملا اشتباه و غلط است .

نداریم که دین ما دین پدر و مادرانمان هستش بله این حرف را مشرکین می زدن که خدواند متعال با اونها به کرات برخورد کرده و اونها را جاهل صرف شمرده ...

در اسلام داریم انسان وقتی به دنیا می یات بر دین اسلام حنیف است مراد از فطرت دین مبین اسلام است مگر این که پدر مادر به دنیا آمده را یهودی و یا مسحی و یا مجوسی کنن که صد البته اختیار منتفی نیست و می تونه راه صحیح را انتخاب کنه

فکر می کنم مراد شما هم همین باشه درسته ؟

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط naaqed نمایش پست
    شما اول برو معنی قصاص و جای اونو یاد بگیر بعد بیا اظهار نظر کن!

معنی قصاص مرتد رو براتون شرح دادم :

"زن مرتد (فطرى یا ملّى) در صورت توبه كردن، توبه او پذیرفته است و احكام ارتداد از او برداشته مى شود و در صورت توبه نكردن، زندانى و تعزیر مى شود.حكم مرد مرتد فطرى با مرتد ملّى هم متفاوت است. رأى مشهور فقها آن است كه مرتد ملّى مى تواند توبه كند و از ارتداد دست بردارد و در غیر این صورت، حكم او اعدام خواهد بود، اما توبه مرتد فطرى پذیرفته نیست و حكم او اعدام است."
    monthly quotes :

Become Übermensch

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا.

یعنی اگر یکی اومد گفت من خدا رو قبول ندارم تو اسلام میگن سرش ر قطع کنید؟ من شک دارم که اینجوری باشه.
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

حق با علی است و علی با حق.( پیامبر مهربانی ها (ص) )

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

نوشته
    964
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

یعنی اگر یکی اومد گفت من خدا رو قبول ندارم تو اسلام میگن سرش ر قطع کنید؟ من شک دارم که اینجوری باشه.
    به نام خدا
    با سلام و تبریک عید سعیدقربان

نکته ی اول در خصوص این موضوع:

هر فردی چه مسلمان ، چه مسیحی ، چه یهودی ، چه بیخدا و... بخواهد در هرجای دنیا زندگی کند باید قوانین آن کشور را رعایت کند و ملتزم به قوانین آن کشور شود.
    جمهوری اسلامی ایران هم از آنجایی که غالب مردمانش مسلمانند مبرهن است که قوانینش طبق تعالیم و دستورات دین والای اسلام نگاشته خواهدشد و لذا هر فردی اعم از مسلمان و غیرمسلمان بخواهد در ایران زندگی کند باید ملتزم به قوانین کشور عزیزمان ایران شود.واین امری عادی و یک قاعده ی عقلی و منطقی است .

و نکته دوم در این خصوص:

مرتد چه ملی و چه فطری در مسلکی که برگزیده آزاد است و مادامی که درصدد انکار و سخن گفتن علیه اسلام و تبلیغ مسلک خود که منافی اعتقادات جمعیت غالب کشور و خلاف قانون کشور است بر نیامده حکم اعدام بر او جاری نیست.

موفق باشید.

ویرایش توسط .:تسنیم:. : ۱۳۸۹/۰۸/۲۶ در ساعت ۲۰:۴۸

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری