جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عدم توجه خدا به جوانان

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

عدم توجه خدا به جوانان

چرا من هر کاری که انجام میدهم به شکست می انجامد با توجه به اینکه نمازهایم را سروقت می خوانم و خیلی دعا می خوانم ولی کم کم دارم پشیمان میشم که اصلا چرا ما باید نماز و دعا بخوانیم در حالی که خدا اصلا به ما توجه نمی کند

کارشناس بحث : پاسخگوي معارف ديني
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۸/۱۹ در ساعت ۲۳:۴۳

2.  

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط mdehghani1813 نمایش پست
    چرا من هر کاری که انجام میدهم به شکست می انجامد با توجه به اینکه نمازهایم را سروقت می خوانم و خیلی دعا می خوانم ولی کم کم دارم پشیمان میشم که اصلا چرا ما باید نماز و دعا بخوانیم در حالی که خدا اصلا به ما توجه نمی کند

کارشناس بحث : پاسخگوي معارف ديني
    سلام بر شما

1- دوست گرامی ، شما بر چه اساسی نتیجه گرفته اید که " خدا به شما توجه نمی کند " ؟؟!!!!
    چه کسی گفته که هرکسی که به وظایف دینی ( انجام واجبات و ترک محرمات) عمل کرد باید همیشه موفق باشد ؟ چه کسی گفته ، شخصی که دعا می کند ، باید بلافاصله دعایش مستجاب شود در کار هایش موفق باشد و هیچگاه شکست نخورد ؟؟؟؟

شکست و موفقیت ما در بسیاری از مواقع معلول تلاش های خودمان و همچنین رفتار دیگران است.
    اگر ما توقع داشته باشید چون ما مثلا هر روز نمازمان را سروقت می خوانیم ، روزی یک جزء قرآن می خوانیم، نماز شب می خوانیم و ... پس باید در هر کاری موفق باشیم ( مثلا در کنکور قبول شویم،تمام واحدها را پاس کنیم و ...) ، توقع کاملا بی جا و غیر منطقی داریم.

البته سوء برداشت نشود من منکر تاثیرات دعا و عبادات نیستم اما همیشه گفته اند که از تو حرکت از خدا برکت. ما درس می خوانیم در کنارش دعا هم می کنیم.

اگر شما تلاش و کوشش خودتان را کرده اید و دیگران نیز حقتان را ضایع نکرده اند باز هم نباید بگویید که " خدا به من توجه نمی کند."

ادامه دارد .....

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

2- این تصور که" هرکسی که با ایمان تر است از امکانات مادی و دنیوی بیشتری برخوردار است و هرگز مصیبت و مشکلی ندارد و همواره موفق است و هیچگونه شکستی نمی خورد"، کاملا اشتباه است.با یک نگاه کوتاه به زندگانی پیامبران ، پیامبر اسلام ، ائمه معصومین و بزرگان و اولیاء دین ، این مطلب را تایید کرده اید.
    هرکه در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهند

3- چه بسا حادثه ای را شکست تصور کرده اید در حالی که مایه خیر و سعادت شما بوده است.

و عسى ان تكرهوا شيئاً و هو خير لكم و عسى ان تحبّوا شيئاً و هو شرّ لكم ؛ چه بسا چيزى را ناگواربد دانيد ولى در واقع مايه خير شما است و چه بسا به چيزى دل ببنديد كه در واقع برايتان زيانبار است( بقره/21 ) .

ادامه دارد....

ویرایش توسط پاسخگوی اعتقادی 4 : ۱۳۸۹/۰۸/۲۰ در ساعت ۰۱:۳۲

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

4- این جمله امام خمینی (ره) را همیشه به یاد داشته باشید که " ما مأمور به وظیفه ایم نه نتیجه"
    ما به وظایفی که خدا برایمان معین کرده عمل می کنیم . واجباتمان را انجام می دهیم ، محرمات را ترک می کنیم ، دعا می کنیم ، نهایت تلاش و کوششمان را هم می کنیم اما در عین حال به نتیجه کار راضی هستیم چون می دانیم که خدا بهترین را برای ما می خواهد.

5- تا به حال به این مساله فکر کرده اید که ،خدا در نزد شما چه جايگاه و مقام و منزلتي دارد ؟آیا شما به خدا ، توجه می کنید؟؟؟؟

در روايت آمده است که مقام و منزلت و قرب شما در نزد خداوند به مقدار منزلت و قدر خداوند در نزد شما است . خداوند در نزد شما چقدر قرب و منزلت دارد؟؟؟

حتما در جواب این سوال می گویید که من نمازم را سروقت می خوانم ، خیلی دعا می کنم و .... اما کمی فکر کنید شما این اعمال را به خاط خدا انجام می دهید یا به خاطر این که با خداوند معامله کنید؟ نماز می خوانید تا خداوند هم شما را در کارها موفق کند؟؟!!! یا چون شکر نعمت های خدا را به جا بیاورید و امر خداوند را اطاعت کنید نماز می خوانید؟؟

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

راستش منم یه روزایی همین افکار دوست عزیزمون رو داشتم همش میگفتم چرا ما که اینقدر رو به خدا میاستیم چرا نباید خدا دعامونا مستجاب کنه چرا همش بایددرگیر مشکلات سختیا باشیم اما الان فرق کرده به مرور زمان یه سری حقایق برام ثابت شده و به این نتیجه رسیدم که اگه این مشکلات نبود هیچ وقت خدا رو صدا نمیزدم و ازش درخواست کمک نمیکردم واییییییییییی نمیدونید وقتی ادم با یه حس درماندگی به طرف خدا میره و با سوز دل ازش درخواست کمک میکنه چطور خدا دستتو میگیره مث یه کودکی که زمین میخوره مادر بدو میاد و از روی زمین بلندش میکنه
    البته اینو بدونید که اگه ذره ای شک بیارید تو کار خدا و بگید ایا میشه ایا نمیشه بدونید نتیجه نمیگیرید چون من بارها بهش رسیدم اما الان چون به این حقیقت دست پیدا کردم وقتی مشکلی برام پیش میاد اول دو رکعت نماز میخونم بعد درخواستمو به خدا میگم شک هم نمیارم وقتی شیطون میادو خلاصه یه جورایی میخواد این حسو خراب کنه بهش میگم بی زحمت شما تو کار خدا فضولی نکن من مشکلمو به خدا جونم گفتم خودش میدونه و مشکل من برو خدا روزیتو جایی دیگه بده من دیگه میدونم تو چه مارمولکی هستی:biggrin::biggrin:
    وایی اینقده خوبست اون وقت خدا اغوششو به روم باز میکنه میگه بنده من حالا که به من اطمینان کردی منم کاری میکنم کارستون
    ای خدا جوننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننن شکرت خیلی چاکریم

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

پست جمع بندی

با سلام و تشکر از یزرگواران شرکت کننده در بحث

mdehghani1813
    : چرا من هر کاری که انجام میدهم به شکست می انجامد با توجه به اینکه نمازهایم را سروقت می خوانم و خیلی دعا می خوانم ولی کم کم دارم پشیمان میشم که اصلا چرا ما باید نماز و دعا بخوانیم در حالی که خدا اصلا به ما توجه نمی کند؟

پاسخگوی معارف دینی:
    1- یکی از مهمترین عوامل شکست و پیروزی در کارها ، تلاش و سعی افراد می باشد. امید به موفقیت، بدون تلاش و کوشش صحیح نیست.
    2- این گونه نیست که هرکسی که به وظایف دینی اش عمل کرد همیشه موفق باشد و یا از امکانات مادی بیشتری بهره مند باشد .
    3- خداوند در آیه 21 سوره بقره به این نکته اشاره می کند که چه بسا حادثه ای را شکست تصور کرده اید در حالی که مایه خیر و سعادت شما بوده است.بنا بر این آیه مبارکه ، شکست و پیروزی واقعی با آنچه در نظر عامیانه ما شکست و پیروزی است تفاوت دارد.
    4- انجام واجبات مانند نماز خواندن وظیفه یک مکلف است نه این که وسیله ای برای دادوستد و معامله با خدا باشد.

5- مطالعه بیشتر در فلسفه آفرینش انسان و اینکه او تنها مخلوقی است که روح خدائی در او دمیده شده است، اگر این مطالعات عمیق تر شود به خوبی خواهید فهمید که انسان دائما با مشکلات درگیر بوده و از حل مشکلی درآمده به مشکلی دیگر خواهد رسید و جز با یاد او دلش آرام نمیگیرد، همچنین مطالعه بیشتر در اوصاف خداوند و اینکه او از رگ گردن به ما نزدیک تر است، او مهربان و حکیم است، او دعوت کرده و شما موفق به دعا شدید اما اشتباه نکنید استجابت دعا لزوما به معنای برآورده شدن حاجات نیست، بلکه دعا یه معنا مناجات و درددل است، همین روش را ادامه دهید، به وسوسه شیطان توجه نکنید او میخواهد ما را از خدا دور کند لذا به فکر ما می اندازد چون حاجت نگرفتی پس خدا به تو توجه ندارد، توصیه می شود کتاب های اعتقادی را بیشتر مطالعه کنید.

ویرایش توسط پاسخگوی اعتقادی 4 : ۱۳۹۰/۰۲/۱۴ در ساعت ۱۷:۵۹

عدم توجه خدا به جوانان

آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف دینی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری