صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: موسيقي ، رپ ، متال و معنويت هاي جديد

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۵
  نوشته
  58
  مورد تشکر
  40 پست
  حضور
  6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  موسيقي ، رپ ، متال و معنويت هاي جديد
  پرسش :

  موسيقي چه نقشي در نحله‌هاي جديد و خرده فرهنگ‌ها همانند گروههاي رپ و متال دارد؟


  پاسخ :

  گروههاي رپ، راك، رگه، متال و هوي متال عمدتاً در بين گروههاي همسن و سال (در بين جوانان كه در جوامع پر هرج و مرج و زور مدار و عقده‌اي) تشكيل مي‌شود. در اين گونه جوامع با سوء استفاده از فرصت عدم امنيت و عدم كنترل اجتماعي، گروههايي براي خوش‌گذراني و عياشي به وجود مي‌آيند كه به هنجار شكني اعتقادي در جامعه خود مي‌پردازند و اصطلاحاً به آنها شيطان‌پرست گفته مي‌شود؛ يعني افرادي كه به خواسته‌هاي شيطان و هواي نفس مي‌پردازند. آنان افرادي عقده‌اي هستند كه در جامعه خود و خانواده خود منزجر از آداب و رسوم و محدوديتهاي ديني به لاديني و اعتقاد به اينكه دين افيون توده‌ها و ملت‌هاست رو آورده و معتقدند که بايد به خلاف آنچه كه دين گفته عمل نمود تا خوشبخت و سرحال شد و موسيقي و سكس را عمده وسيله خوشحالي و نشاط مي‌دانند. همانند كساني كه به واسطه شكست در امور زندگي براي تسكين و آرامش از عذاب روحي به مواد مخدر و مشروبات الكلي روي مي‌آورند.
  متال پس از جنگ جهاني دوم پايه‌گذاري شد، واقعه‌اي كه بر روي همة كشورهاي جهان مخصوصاً كشورهاي اروپايي تأثير بدي گذاشت و همه ملتها با مشكلات جدي روبرو شدند بعد از جنگ فساد همه جا را گرفت و اين آغاز زندگي بي محتوا و خالي از ارزش براي اروپاييان بود با پايان جنگ بيكاري و فقر همه جا را فرا گرفت و باعث هجوم سيل عظيم مردم به شهرها شد. تراكم ميليونها نفر در شهرهاي سراسر جهان باعث از هم گسيختگي شديد اجتماعي و فرهنگي شد. بهترين ترانه‌هاي رگه به جنگ اين شرايط ناهنجار و نكبت‌بار نوين مي‌رود و درست به همين دليل است كه سريعاً توجه جوانان عاصي و انقلابي كشورهاي تحت سلطه و محلات فقير نشين كشورهاي امپرياليستي را به خود جلب مي‌كند. موسيقي رگه با استفاده از ضرب موسيقي وارداتي آمريكائي درست شد. امّا چيزي كاملاً متفاوت را عرضه كرد. خشم و عصيان زاغه نشينان را.
  خيزشهايي كه طي دهه 1960 ميلادي در سطح جهان بوقوع مي‌پيوست و موج جنبش رهائي سياهان در ايالات متحده موجب شد بسياري از مردم، موسيقي رگه را با خود آشنا يابند. اعضاي گروه ويلرز كه از مشهورترين گروههاي موسيقي رگه به حساب مي‌آمد نخست با ساز و برگ چريكي و اونيفورم‌هايي نظير حزب پلنگان سياه آمريكا بر صحنه ظاهر مي‌شدند به طوركلي بهترين موسيقيدانان «رگه» غالباً جنگجوياني فرهنگي عليه سيستم ستمگر هستند. آنها در مقابل مسيحيتي كه استعمار برايشان به ارمغان آورده بود به جهانبيني و فلسفه سنتي آفريقايي روي آوردند. اگر چه اين فلسفه سنتي نيز جوانب مذهبي و خرافي و ارتجاعي بسياري را شامل مي‌شود، امّا عليه ايدئولوژي استعمارگران نقش مبارزه جويانه‌اي ايفا نموده است. در ترانه‌اي از باب مارلي يكي از مشهورترين خوانندگان رگه كه در سال 1981 به طرز مشكوكي از جهان رخت بربست مي‌شنويم كه: دلم مي‌خواهد كليسا را بمباران كنم مي‌داني كه واعظ دروغ بهم مي‌بافد، مبارزان رهايي در جنگند چه كسي مي‌خواهد در خانه بماند؟
  طرفداران فلسفه سنتي آفريقايي كه بر خود نام راستافار گذاشته‌اند به هيچ وجه نمي‌خواهند منتظر زندگي خوشي كه مسيحيت بعد از مرگ وعده مي‌دهد بمانند. اين مكتب، آزادي سياهان را همين جا روي كره ارض طلب مي‌كند و با خلق ترانه‌هائي، توهمات مسيحيت كه بر جهانبيني و مبارزات ستمديدگان آفريقا و آمريكاي لاتين تأثير مي‌گذارد را به باد استهزا مي‌گيرد.[1]
  طرفداران و اعضاي اين گروه معتقدند كه موسيقي و حركت آنها براي نجات بشريت است: متال موسيقي عادي نيست بلكه يك جنبش عظيم فكري و تحول دروني براي انسانهاست. جنبشي كه از حقوق افراد دفاع مي‌كند و قصد دارد با نشان دادن پستي‌ها و رذالت‌ها، انسان را در مسير اصلي خود هدايت كند و با ابزار سخت خود، سخت‌ترين انسانها را فرو مي‌ريزد و انسان متكي به نفس و تفكر خويش را به وجود مي‌آورد.
  يك تاريكي بي پايان به سوي ما مي‌آيد
  همه نورهاي زمين به پايان رسيدند
  عصري جديد مي‌آيد ... اين عصر شيطاني ماست
  يك نيايش به ضد مسيح، ما سلام مي‌كنيم
  تو اجازه مي‌دهي كه بر فرازت سقوط كنيم
  زمانه نفرت، جنگ و درد اينك اينجاست
  ما با هم چيزهاي قوي تري مي‌سازيم
  عصر شيطاني ما براي بودن مي‌آيد
  جنگ نامقدس، وقتي شيطان آلوده مي‌شود در خون آرايش پيدا مي‌كند با بال فرشتگان، از آسمان
  پدر شيطان لشگرتان را باطل مي‌كند. اكنون زماني است كه تخت پادشاهيتان را بخواهيم
  ورود به قلمرو من، شما خواهيد آمد
  پس اكنون به سپاه من حمله كن. اكنون زماني است كه براي خدايان بجنگيم
  سلام بر شيطان، فرياد مردم، آلوده شدن در خون فرشتگان
  متال مي‌گويد: زندگي از آن ماست تا آن را به شيوة خودمان زندگي كنيم يعني خود محوري انسان محوري و بر آوردن اميال نفساني خود.
  اين عده از هر عنصري استفاده مي‌كنند تا اعتراض خود را به اعتقادات و رسوم مذهبي مردم نشان دهند، از نوع لباسي كه به تن مي‌كنند از مدلهاي ريش و موگرفته تا برخوردهاي اجتماعي، ... همه و همه نشانة اعتراض آنها به اعتقادات و رسوم مذهبي مردم است.[2]
  گروه‌هاي هوي متال كه از گروه‌هاي موسيقي متاليكا برگرفته شده‌اند، داراي شاخه‌هاي متعددي هستند. افراد اين گروه به شيطان پرستي، همجنس‌بازي، نژاد‌پرستي، مشروبات الكلي، مواد مخدر و هر گونه كار غير متعارف ديگر مي‌پردازند. افراد اين گروه در زمان رقص اقدام به تكان دادن سر از نوع خاصي كه به هد زدن معروف است مي‌نمايند و به همين دليل معمولاً موهاي خود را هميشه بلند نگه مي‌دارند. در حال حاضر گروه متال با قديمي شدن علاقه به رپ در ايران، طرفداران بيشتري را به خود جذب نموده است.[3]
  «بلك سبت» كه موسيقي‌اي از شاخه‌هاي هوي متال است گرد‌باد ديوانه‌كننده‌اي است كه رسالت اصلي‌اش آزار و ترساندن مخاطب است، سم كشنده‌اي است كه هنوز پادزهري ندارد، ظلمتي كه هر خورشيدي را كور مي‌كند «بلك سبت» مغز ما را از كار مي‌اندازد و روزگارمان را سياه مي‌كند، دردهاي كهنه را بيدار مي‌كند و زخمهاي جديدي در جسم و روحمان ايجاد مي‌كند، آنقدر زخم مي‌زند تا غرق در خون شويم ... كار «بلك سبت» اين است:
  «طلوع ظلمت» يا «آفرينش نور سياه»
  محتواي ترانه‌هايش به هر آنچه آدمي را مي‌ترساند، حياتي نمادين و ملموس مي‌بخشد، چيزهاي ترسناكي كه فراموششان كرده‌ايم يا دوست داريم فراموششان كنيم، امّا آنها آنقدر نيرومندند كه شايد لحظاتي تماس يا انديشيدن عميق و واقعي به ايشان، زندگي ما را دگرگون سازد، چيزهايي از قبيل:
  معماي مرگ، عدم، قيامت، دوزخ، ابديت، بي‌انتها بودن فضا، شيطان، جن، نيروهاي ناشناخته. هيولاهايي كه در روزمرگي زندگي پنهان شده‌اند و نيز سئوالات ديوانه‌كننده‌اي مثل: قبل از به دنيا آمدن كجا بودم؟، بعد از مردن به كجا مي‌روم؟، درون من كيست؟، بي‌نهايت يعني چه؟ و ... «بلك سبت» با اينهاست كه به مدد نيروي حيرت‌آور موسيقي ماكابر و پيكره مينياتوري ترانه‌هايش، جان مستعد اشتعال ما را به آتش مي‌كشد. در پايان اگر نازك نارنجي نباشيم، اگر مصالح زندگي‌مان كاغذي نباشد و اگر به خاكستر تبديل نشويم و باد خاكسترمان را به ديار عدم نبرد. مثل نوزادي به دنيا باز مي‌گرديم. شايد خيلي‌ها بگويند اين نوزاد شيطان است ولي اهميتي ندارد زيرا مردم عادت دارند با هر چيز نو و تازه‌اي كه مواجه مي‌شوند آن را شر و شيطاني بدانند.[4]
  خلاصه اين که موسيقي ابزار جديدي در دست قدرتمندان است که به صورت نحله­ها و خرده فرهنگ­ها ترويج مي شود تا افرادي که قبل از جنگ جهاني با کمک سلاح و سرنيزه استعمار مي­شدند. بعد از جنگ با نام اين نحله­ها و به اسم مبارزه با استعمار، استثمار شده و سوپاپ اطميناني براي فرو کش کردن طغيان استثمار شده­ها باشند.
  معرفي منابع جهت مطالعه بيشتر:
  سايت اينترنتي هنر و موسيقي ايران www.artmusic.ir.[1] .http:// www.artmusic.ir/rak.asp.
  [2] . http:// www.artmusic.ir/metal.asp.
  [3] . http:// www.i--s--m.blogspot.com.
  [4] . http:// ayandoo. persianblog.com.


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  4
  مورد تشکر
  6 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  داخل هر مکتب و دینی ، هر محفل و حرفی خوب و بد هست اما اینکه بدون دلیل و علم بخوایم نوع موسیقی رو با این حرفها که از سوء برداشت حرفهای دیگران باشد درست نیست لطفا بدون دلیل محکمه پسند انسانها و نوع عقایدشون که در باب موسیقی جا داده شده را به لجن نکشید.


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۶
  نوشته
  1,183
  مورد تشکر
  1,666 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  در اسلام نوع موسیقی حرام نیست ، موسیقی حرام ، موسیقی است که انسان رو از حالت طبیعی خارج می کنه ، شادی بیش از حد یا اندوه بیش از حد به شخص منتقل کنه ، البته شرایط دیگه ای هم داره
  این جور موسیقی ها حروم هستن ، معمولا موسیقی های رپ ، اون حالت طبیعی رو از آدم می گیره ، عموم افراد اینطور هستند ، اصلا به حلال و حرومش هم که کار نداشته باشیم ، گوش دادن به این موسیقی ها نوعا یه سری تبعات روانی بدنبال داره ، حداقل تا این حدش رو همه می دونن ، پرداختن به مقوله معنوی و تعمق و تفکر الهی نیاز به موسیقی نداره ، اینجا هم ما هر موردی رو به بحث می ذاریم ، شما اگر فکر می کنید اطلاعات دقیق تر و معتبر تری از این موسیقی یا این گروهها دارید که به بحث ما کمک می کنه ، لطفا بفرمایید ، استفاده می کنیم و خوشحال می شیم در بحثمون شرکت داشته باشید
  مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  4
  مورد تشکر
  6 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  ....
  معماي مرگ، عدم، قيامت، دوزخ، ابديت، بي‌انتها بودن فضا، شيطان، جن، نيروهاي ناشناخته. هيولاهايي كه در روزمرگي زندگي پنهان شده‌اند و نيز سئوالات ديوانه‌كننده‌اي مثل: قبل از به دنيا آمدن كجا بودم؟، بعد از مردن به كجا مي‌روم؟، درون من كيست؟، بي‌نهايت يعني چه؟ و ... «بلك سبت» با اينهاست كه به مدد نيروي حيرت‌آور موسيقي ماكابر و پيكره مينياتوري ترانه‌هايش، جان مستعد اشتعال ما را به آتش مي‌كشد. در پايان اگر نازك نارنجي نباشيم، اگر مصالح زندگي‌مان كاغذي نباشد و اگر به خاكستر تبديل نشويم و باد خاكسترمان را به ديار عدم نبرد. مثل نوزادي به دنيا باز مي‌گرديم. شايد خيلي‌ها بگويند اين نوزاد شيطان است ولي اهميتي ندارد زيرا مردم عادت دارند با هر چيز نو و تازه‌اي كه مواجه مي‌شوند آن را شر و شيطاني بدانند.

  خوب اگه یه مقدار بیشتر به پارگراف از مقاله توجه کنید شاید خیلی چیزا دستگیرتون بشه.

  اینکه انسان در کائنات سرک بکشه اصلا شر نیست

  تو سبک متال شاخه های زیادی پیدا می کنیم ، هستن شاخه هایی که به شیطان و شر گرایش داشته باشند. اما اینکه بخواییم کل محتویات موسیقی متال رو به چشم شر و شیطانی نگاه کنیم یه مقدار ظلمه.

  متال باز گوی حقیقت حال امروز آدمیست
  شاید برای اینکه متال حرفشو به صراحت و خشمگین بیان می کنه عده ای از ترس بازگویی حقیقت داخل اشعار ترس داشته باشند.
  و برای سرکوبی این موسیقی کل مجموعه متال رو با شیطان و شر هم قیاس می کنند که بد به نظر برسه.

  الان داخل عربستان گروهای متال به راحتی دارن کارشونو می کنند.

  اما ما تو ایران همون نقطه اولش در جا می زنیم

  درآاخر براتون ترجمه و نقد یکی از بهترینهای متال را می گذارم.

  Metallica
  Master of puppets

  ارباب عروسک ها
  End of passion play crumbling away
  پایان هر بازی و عمل هیجان انگیزی فرو پاشی و ناپدید شدنی هم هست!!!!
  (شروع زیبا و مقدمه ی با معنی و سنگینی برای این شعر انتخاب شده و خیلی جالبه که از زبان چیزی این مسئله گفته میشه که خودش مسئول این فروپاشیه!!!!اشاره ای خیلی جالب به اینکه صیاد هر چی هم که باشه میدونه داره با صیدش چی کار میکنه و این قربانیه که همیشه بی خبره این مسئله تو بیت های بعدی هم به چشم میخوره...)
  Im your source for self destruction
  من منبع تو برای از بین بردن خودت هستم(قربانی از این منبع برای لز بین بردن خود استفاده میکند)
  Venis that pump with fear
  Sucking darkest clear
  رگ هایی که ترس به آنها تزریق میشود (اشاره به اضطراب ناشی از مصرف)
  تیره ترین شفافیت را به درون خود میکشند(شفافیت اشاره به مایع شفاف داخل سرنگ!!!)
  Leading on your deaths construction
  (همین رگ ها)تو را در ساختن و به وجود آمدن مرگت رهبری میکنند!!!
  Taste me you will see
  More is all you need
  مرا بچش میبینی که مقدار بیشتری از من میخواهی(اشاره ی مستقیم به اعتیاد)
  Youre dedicated to how im killing you
  و به این وسیله (اعتیاد)تو به روشی که تو را میکشم همیشه پایبندی!!!!


  Come crawling faster
  سریع تر جلو بیا در حالی که میخزی
  Obey your master
  به ارباب خود احترام بزار
  (توصیفی ساده ولی زیبا از حالت یک معتاد که به ماده ی مخدر احتیاج دارد)
  Your life burns faster
  Obey your master
  زندگی تو زودتر دود میشود
  به ارباب خود احترام بگذار(احترام تو به این ارباب باعث دود شدن سریع تر زندگی تو میشود چه مادی چه معنوی)
  Master of puppets
  Im pulling your strings
  ارباب عروسک ها(عروسک گردان یا کسی بند های عروسک های خیمه شب بازی را میکشد)من هستم
  که بند های تو را میکشم(بهترین اشاره به تاثیر مواد مخدر در انسان!!!!)
  Twisting your mind and smashing your dreams
  ذهنت را به هم میریزم و رویا های را لگدکوب میکنم
  Blinded by me you cant see a thing
  چیزی نمیبینی چون به دست من کور شده ای(یک معتاد هیچی غیر از مواد مورد احتیاج خود ش رونمیبینه عشق و علاقه و همه چیز یه معتاد معمولا از بین میره )
  Just call my name cause ill here you scream
  Master master
  Just call my name cause ill here you scream
  Master master
  فقط نام مرا صدا بزن چون میخواهم فریادت را بشنوم فریاد بزن ارباب ارباب تا فریادت را بشنوم(به نوعی رجز خوانی رفد غالب بر قربانی که دیگه میخواد به قولی به لجن بکشش با توجه به تمام ظلمی که داره انجام میده انتظار ارباب شنیدن هم داره و جالب اینجاست که میشنوه!!!!)  Neddlework the way never you betray
  راه را با سوزن باز کن(اشاره به مصرف هرویین)تو هرگز پشیمان نمی شوی(دوباره اشاره به اعتیاد)
  Life of death becoming clearer
  وجود مرگ برایت واضح تر میشود(با هر تزریق به مرگ نزدیک تر میشوی)
  Pain monopoly ritual misery
  درد در انحصار توست و این آیین بدبختی توست(اشاره به آداب و رسوم مصرف مواد که گاهی شبیه آیین های مذهبی به نظر میرسه)
  Chop your breakfast on a mirror
  صبحانه ات را بر روی آیینه تکه تکه کن(اشاره به مصرف کوکایین )


  تا اینجا شعر از زبان ماده ی مخدر بود این قسمت شعر از زبان فرد معتاد نقل میشه:
  Master master wheres the dreams that ive been after
  ارباب ارباب!!!کجاسن آن رویا هایی که قبلا داشتم؟؟؟(فریاد ارباب ارباب دقیقا اشاره به درخواست ماده ی مخدر داره که میگفت صدام بزن و اینجاست که صدای فریاد قربانی خودش رو میشنوه)
  Master master you promised only lies
  ارباب ارباب وعده های تو همه دروغ بود
  Laughter laughter all I here and see is laughter
  خنده خنده !!!تمام چیزی که میبینم و میشنوم خنده است(توهم)
  Laughter laughter laughing at my cries
  خنده خنده خنده بر گریه های من...
  Fix me!!!!!!!
  مرا ردیف کن(این قسمت زیبا ترین قسمت شعر و اوج شعر محسوب میشه و با همین دو کلمه تمام مفهوم شعر بیان میشه معتاد تمام بدبختی های ماده رو میدونه و اونا رو میگه اما بازم از اون کمک میخواد و میگه منو ردیف کن!!!!!!!!!به نظرم بی نظیره !!این قسمت با سولوی معترض و بی نهایت خشن کرک همت کامل میشه که یه اعتراض به تمام معناست به این وضعیت و به قربانی این سولو یکی از بهترین و معترض ترین سولو های تاریخ متاله!!!!)

  از این به بعد بازم ماده ی مخدره که حرف میزنه و توضیح میده که قربانی دیگه یه مرده محسوب میشه...
  Hells is worth all that natural habitat
  جهنم به همه ی آنها(لذت های کذایی)می ارزد در مقابل کار هایت پاداشی طبیعی است!!!!
  Just a rhyme without a reason
  Neverending maze drift on numbered days
  این شعری بی معنیست و معمایی حل نشدنی از روزهایی که به تو وعده داده بودم عبور کن(وقتی با هم جفت و جورش میکنی اصلا درست در نمیاد وعده های رویایی و آرامش بعد این وضعیت نکبت بار!!!واقعا شبیه یه شعر بی معنیه)
  Now your life is out of reason
  اکنون زندگی تو خارج از فصل است(تو مردی!!!)
  I will occupy
  I will help you die
  I will run to you
  Now I rule you too!!!
  تسخیرت میکنم به سویت می آیم و کمکت میکنم که بمیری حالا بر تو نیز حکومت میکنم(مثل بی نهایت انسان دیگه ای که قبلا بر اونا حکومت کردم!!!!)
  و با یه قهقه ی شیطانی آهنگ تموم میشه...


  از قوی ترین و تاثیر گذار ترین اشعار دنیای متال و راک که برخلاف اشعار سفارشی و ساده تر که مثلا وای کوکایین بد است!!!!!(شبیه کارای رپر ها)بی نهایت خلاقانه طراحی شده و بسیار تاثیر گذار و جوری نوشته شده که لجبازی شنونده رو بر انگیخته میکنه و به جرات میگم در ردیف pain killer محسوب میشه چه بسا بالاتر!!!!
  بسیاری از کودکان متالباز!!!!!!ایرانی دراگ رو یکی از شرایط متال میدونن در حالیکه باید توجه کرد که یکی از بهترینهای متال چه جوری این وضعیت رو محکوم میکنه.


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  711
  مورد تشکر
  1,437 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  مردم عادت دارند با هر چيز نو و تازه‌اي كه مواجه مي‌شوند آن را شر و شيطاني بدانند.
  با سلام به شما دوست جديد
  اين برداشت شما شخصي است و واقعيت ندارد. چنين ادعايي بايد اثبات شود.
  بنده اتفاقا عكس مطلب شما را عقيده مندم. علت گرايش مردم به خيلي از مسائل و علاقمندي آن ها اين است كه آن را شيطاني نمي دانند. عادت مردم اين است كه با بيشتر اموري كه مواجه مي شوند آن را درست و فرشته گون مي انگارند. نمونه اش شروع ارتباط در برخي از ازدواج ها ، خريد برخي از كتاب هاي با يك نگاه سريع و كلي ، انتخاب دوست و ... . اگر مردم پيش فرض ذهني و عادتشان شر وشيطاني بود ، اين همه فريب خوردگي نبود و از سوي ديگر اين همه محبت وجود نداشت.

  از طرف ديگر يك قاعده عقلايي وجود دارد به نام اصاله الصحه . كه اگر بيشتر در مورد آن مطالعه كنيد نظرتان عوض خواهد شد.

  اما در مورد شعري كه به عنوان نمونه ذكر كردين. اين شعر را هم اگر به دقت ببينيد لايه هاي خشونت در آن موج مي زند. از اين گذشته فرض كنيم محتوا مناسب باشد و بي اشكال اما اگر از حيث اجرا مناسب لهو و لعب باشه ، باز همان اشكال رو خواهد داشت. ببين دوست جديد اگر شما يك غذاي لذيذ و بسيار خوب رو در يك ظرف نامناسب و غير بهداشتي بريزيد ، آن غذا هم شايستگي استفاده بردن از آن را از دست خواهد داد.

  نكته ديگر اين كه شما فرموديد:

  شاید برای اینکه متال حرفشو به صراحت و خشمگین بیان می کنه عده ای از ترس بازگویی حقیقت داخل اشعار ترس داشته باشند.
  شايد در كار نيست. اين از مشخصه هاي قطعي و اصلي موسيقي متال است كه با خشونت به بيان و القا محتواي خود مي پردازد. اگر خشونت را از آن بگيريد كه ديگر متال نيست.

  شما از انتساب ابن موسيقي به شيطان ناراحت شديد . فرموديد :

  هستن شاخه هایی که به شیطان و شر گرایش داشته باشند. اما اینکه بخواییم کل محتویات موسیقی متال رو به چشم شر و شیطانی نگاه کنیم یه مقدار ظلمه.
  منظور شما از آن جزئي كه شيطاني نيست چيست ؟ همين يك شعري است كه آورديد؟ اين هم كه در مورد مواد مخدر بود! شايد شما بگوييد اين براي مبارزه با مواد افيوني است. اما من از شما مي پرسم كه اگر به يك كودكي كه از ترياك و افيون و سيگار و... چيزي نمي داند مرتبا بگوييد سيگار نكش. سراغ هروئين نريا و ... آيا اين خود عامل گرايش به اين ها نخواهد شد. پس به فرض اين كه محتوا مشكلي نداشته باشد(كه دارد) ، روش مشكل دارد.
  ببينيد دوست جديد درست است كه موسیقی مدلگراي متال ها زیر مجموعه هایی دارد، اما عمده ترين آن كدام است؟ هوی متال و بلک متال . خوب مگر اين دو تا جزء گروه هاي شيطان پرستي نيستند؟ پس مردم عادت به شر ناميدن ندارند. بلكه شري وجود دارد كه آن را شر و شيطاني مي نامند.

  جناب آياندو
  بلک متال در نروژ از زمانی پدید آمد که نئو وایکینگ های نروژ در جستجوی راه و وسیله ای برای نابود کردن مسیحیت در کشور خود و پس از آن در تمام دنیا بودند و در این راه انسانهای بسیاری را هم کشتند و کلیساهای زیادی را آتش زدند. این موسیقی سخن از دنیای تاریک سرد و بی روح می کند که سبکی مملو از خشونت مرگ و کشتار آن را احاطه کرده است. چطور شما مي توانيد آن را سازنده و مناسب بدانيد؟
 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  4
  مورد تشکر
  6 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  ...
  درود بر شما آقای بچه باحال

  مردم عادت دارند با هر چيز نو و تازه‌اي كه مواجه مي‌شوند آن را شر و شيطاني بدانند.
  اين برداشت شما شخصي است و واقعيت ندارد. چنين ادعايي بايد اثبات شود.

  بله نظرم کاملا شخصی می باشد.
  من دشمن شما نیستم هر نظری در وحله اول باید محترم دیده بشه تا در انتها به نتیجه برسه.
  اما راجب اثبات
  سخن از یک تجربه جدید و کم نظیر می باشد.
  ازدواج از زمان آدم و حوا مرسوم بوده نسلهای گذشته من نوعی تکرار تجربه کردند.
  خرید اول از روی احتیاج می باشد و بعد علاقه ،عادت...
  اینم تجربه جدید نیست
  انسان قدرت خلق کردن دارد و من نوعی تکرار تجربه می کنم.
  همیشه اینطوره که خلق جدید اول منتقد داره بعد مشوق

  متالیکا یک گروه موسیقی که در سال 1983 اولین آلبومش به بازار داد شاخه ای جدید به موسقی هوی متال اضافه کرد
  به اسم Thrash Metal کاری به نوع موسیقی ندارم اما برای این اسمی ماندگار شد که از همون آلبوم اولشون مخالف سیاستهای ظالمانه ابر قدرتهای زمان خودشون بودن .
  اشعاری با مضمون ضد جنگ، ضد مخدر و افکار پوچ بعضی از انسانها

  هر 4 نفری عضو این بند مسیحی هستند .1997 UNTIL IT SLEEPS ویدئو کلیپ این اهنگ تله تائتری از آدم و حوا قبل و بعد کندن میوه ممنوعه می باشد.

  اینم مهم نیست، چون متال بیشتر از این گروهها برام اهمیت داره فقط جهت آگاهی گفتم.
  نقل قول:
  شاید برای اینکه متال حرفشو به صراحت و خشمگین بیان می کنه عده ای از ترس بازگویی حقیقت داخل اشعار ترس داشته باشند.
  شايد در كار نيست. اين از مشخصه هاي قطعي و اصلي موسيقي متال است كه با خشونت به بيان و القا محتواي خود مي پردازد. اگر خشونت را از آن بگيريد كه ديگر متال نيست.


  بله خشم از مشخصه های اصلی متاله اما همش نیست

  نوع موسیقی و اشعار می تونه مشخصه باشه

  هنر همینه یکی روی موم نقاشی میکنه یکی در اپرا می خونه و.....

  این وسط متال هم با جنس صدای موسیقیش.

  نقل قول:
  هستن شاخه هایی که به شیطان و شر گرایش داشته باشند. اما اینکه بخواییم کل محتویات موسیقی متال رو به چشم شر و شیطانی نگاه کنیم یه مقدار ظلمه.
  منظور شما از آن جزئي كه شيطاني نيست چيست ؟

  سوءتفاهم شد گویا،وقتی راجب کلیت حرف می زنم 100% شاخه های مد نظر شما میشه جزئی از کلیت.

  راجب شعر شما شک رو هم در نظر گرفتید.
  شک اولین نشانه یقینه

  نمی دونم چرا فکر میکنید با یک احمق دارید حرف می زنید.

  اما وقتی از مسئله ای دفاع می کنیم . حتما قبلش آگاهی کامل رو داریم که به اینکار دست می زنیم.

  این شامل من هم می شه.

  راجب مدگرایی متال گفتید

  من که ندیدم چون یکی از مواردی که یک متالر در نظر می گیره اینکه روش ساده زیستن را در پیش بگیره نه تجمل گرایی و یا مد در کل مادیات ارزشی نداره معنویت مهمه.

  البته تائید می کنم هستند (جزئی)

  دوست عزیز هوی متال گروه خاصی نیست سبکی از موسیقیه که از دل راک بیرون آمده

  پیشنهاد می کنم به لینک پائین سر بزنید ژانرهای موسیقی هوی متال رو می تونید ببنید.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal_subgenres

  راجب بلک متال توضیح کوچکی می دم

  بلک متال تقریبا به 2 دسته ختم می شه شیطان پرستی و نیهیلیسم که گرایش به شیطان پرستی بیشتر دیده می شه
  البته یه شاخه از بلک متال هم هست که اصطلاحا NSBM نامیده می شه National Socialist black metal
  از اسمش مشخصه این سبک با موسیقی و اشعار اعقاید خودشونو به گوش بقیه می رسونند
  البته همیشه استثنا هست،هستند گروهایی که نوع موسیقی بلک متاله ولی ضد شیطان البته تو بلک متال خیلی کم هستند
  کما اینکه زیر شاخه از هوی متال هست که درباره خدا و مسیح شعر می کنن که ضد شیطان هم می باشدند به اسم Christian metal

  بلک متال از نروژ سرچمه نگرفته بلکه اولبن بار گروهایی از انگلیس بودند که بلک متال درست کردند.

  بعد به کشورهای اسکاندیناوی کشیده شد که مهدش نروژ شد اعتقاد اولیه اینها بر می گرده به خدایان باستان و افسانه ای وایکینگ ها برای همین ضد مسیح هستند.

  لازم به ذکر من ایرانی از نسل وایکینگ نیستم بلکه از نژاد آریایی هستم و از زمان نسل اول آریایی خدای یکتا را پرستش می کردیم و میکنیم.
  منطقی برای بلک متال ندارم. اصلا بهش فکر و توجه نمی کنم.
  نمی دونم شما کجا زندگی میکنی اما در دنیا بیشتر از اینکه بخوای روشنایی ببینی دنیای تاریک و سرد و بی روح را می بینی.
  و بازگویی حقایق تلخ نشان از شیطان پرستی نیست.

  بعضی وقتها لازمه برای توجه دیگران به یک موضوع از نوع موضوع الهام گرفته شود وبه گوش دیگران رسوند
  قتل،تمع، خیانت و.... نمیشه با لالایی شب تشریح کرد.
  ویرایش توسط ayandoo : ۱۳۸۷/۰۵/۱۷ در ساعت ۱۸:۰۷
  سکوت هنر بزرگ گفتگوهاست


 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  36
  مورد تشکر
  13 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط ayandoo نمایش پست
  داخل هر مکتب و دینی ، هر محفل و حرفی خوب و بد هست اما اینکه بدون دلیل و علم بخوایم نوع موسیقی رو با این حرفها که از سوء برداشت حرفهای دیگران باشد درست نیست لطفا بدون دلیل محکمه پسند انسانها و نوع عقایدشون که در باب موسیقی جا داده شده را به لجن نکشید.
  تا اونجا که ما دیدیم در اسلام همه هنرها رو حرام است.مجسمه سازی -نقاشی-موسیقی و/..
  کلا هر چیزی که باعث شادی بشه حرامه.
  فقط روضه .وچیزهای که باعث غم و گریه بشه بهترین اعماله!!!!
  ویرایش توسط ابلیس : ۱۳۸۷/۰۵/۱۷ در ساعت ۱۸:۳۸

 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  982
  مورد تشکر
  768 پست
  حضور
  8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  بستگی داره!
  نقل قول نوشته اصلی توسط ابلیس نمایش پست
  تا اونجا که ما دیدیم در اسلام همه هنرها رو حرام است.مجسمه سازی -نقاشی-موسیقی و/..
  کلا هر چیزی که باعث شادی بشه حرامه.
  فقط روضه .وچیزهای که باعث غم و گریه بشه بهترین اعماله!!!!
  ابلیس خان ! بستگی داره به اینکه جنابعالی حرام را چه معنی کنید! امیدوارم نام آی دی شما جنبه تفننی داشته باشه نه اعتقادی و تبعیتی چرا که باید منتظر پستهای عجیب و غریب از جانب شما باشیم هر چند من بنده گناهکار هم اعوذباالله را خوب یاد گرفته ام ! سعی میکنم تا پستهای بعدی شما پیش داوری نکنم ولی تجربه مجازیم ثابت کرده که کسانی که با همچین آی دی هائی آن میشوند عقاید عجیب و غریبی دارند ! پس صبر می کنم چرا که از قدیم گفتند عجله کار شیطانه!!!
  ویرایش توسط reza007 : ۱۳۸۷/۰۵/۱۷ در ساعت ۱۹:۲۰
  007

 9. تشکر


 10. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  36
  مورد تشکر
  13 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط reza007 نمایش پست
  ابلیس خان ! بستگی داره به اینکه جنابعالی حرام را چه معنی کنید! امیدوارم نام آی دی شما جنبه تفننی داشته باشه نه اعتقادی و تبعیتی چرا که باید منتظر پستهای عجیب و غریب از جانب شما باشیم هر چند من بنده گناهکار هم اعوذباالله را خوب یاد گرفته ام ! سعی میکنم تا پستهای بعدی شما پیش داوری نکنم ولی تجربه مجازیم ثابت کرده که کسانی که با همچین آی دی هائی آن میشوند عقاید عجیب و غریبی دارند ! پس صبر می کنم چرا که از قدیم گفتند عجله کار شیطانه!!!
  اولا نام ایدی من ....
  ما هیچ چیزی رو حرام نمیدونیم حرام وازه ای هست که شما مسلمونا به کار میگیرید!!
  ویرایش توسط sara.m : ۱۳۸۷/۰۵/۱۷ در ساعت ۲۰:۰۱ دلیل: توهین

 11. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۶
  نوشته
  1,183
  مورد تشکر
  1,666 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط ابلیس نمایش پست
  تا اونجا که ما دیدیم در اسلام همه هنرها رو حرام است.مجسمه سازی -نقاشی-موسیقی و/..
  کلا هر چیزی که باعث شادی بشه حرامه.
  فقط روضه .وچیزهای که باعث غم و گریه بشه بهترین اعماله!!!!
  یه سوال فنی دارم خدمتتون جناب ابلیس
  شما خودتون فکر کردین که اسلام هر چیزی رو که باعث شادی بشه حروم می کنه یا با کمک دیگران به این نتیجه رسیدین ، حالا از هر راهی به این نتیجه رسیدین ، قدر خودتونو بدونین ، شما حیفین، دارین حروم می شین
  جناب
  ما که مسلمونیم ندیدیم هر چیزی که باعث شادی بشه حروم شده باشه ، هم موسیقی ، هم نقاشی ، همه اینها هنرهایی هستند که خیلی از هنرمندهای اسلامی به اونها می پردازند منتهی در اسلام فقط موسیقی ای که غنا داشته باشه که انسان رو از اون حالت طبیعی و نرمالش خارج کنه جایز نیست
  گفتم در هر موردی که می خواین بحث کنین اطلاعاتتون رو یکم بالا ببرین که اینجوری .... نشه

  مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب

 12. تشکرها 3


صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود