جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نماز و میدان مغناطیسی

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

نماز و میدان مغناطیسی

نماز و میدان مغناطیسی
    نماز و میدان مغناطیسی
    آن گونه که از تصاویر به دست آمده از میدان مغناطیسی زمین پیداست،به طور شگفت‌انگیزی اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله بایستد،میدان مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می‌گردد و در مدتی که در نماز است میدان بدنش منظم می‌شود یاد آوری میکنیم بیان نتایج مثبت تحقیقات علمی در رابطه با هریک از مسائل شرعی بدان معنی نیست که دلیل حتمی و قطعی و نهایی انجام یک فریضه را کشف کرده باشیم نه منظور این است یکی از فوایدی که بشر با آن دانش محدود خود در را بطه با یک فریضه دینی کشف کرده است این است و این قبیل مسائل برای کسانی که خود را بسیار روشن فکر ! تصور می کردند و گاها بسیاری از اعمال را که دلیلش را نمی فهمند انکار می کنند بسیار مفید است نه آنها که به کلام وحی و رسول خدا باور دارند و به انچه تکلیف آنهاست عمل می کنند حتی اگر علم امروز تصور کند این اعمال برای انسان مضر است.

اين مطلب را در جائي خوندم که متاسفانه هرچه گشتم منبع ان را پيدا نکردم . نميدانم اين مطلب تا چه صحبت دارد . ازاساتيد گرامي درخواست مي کنم که نظرشون رو در خصوص اين موضوع بنويسند و اگر کسي هم منبع اين مطلب را داره در تاپيک قرار بده .

کارشناس بحث : پاسخگوي کلامي

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۸/۳۰ در ساعت ۲۰:۲۹

2.  

نوشته
    684
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 روز 16 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول نوشته اصلی توسط اذان نمایش پست
    نماز و میدان مغناطیسی
    آن گونه که از تصاویر به دست آمده از میدان مغناطیسی زمین پیداست،به طور شگفت‌انگیزی اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله بایستد،میدان مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می‌گردد و در مدتی که در نماز است میدان بدنش منظم می‌شود یاد آوری میکنیم بیان نتایج مثبت تحقیقات علمی در رابطه با هریک از مسائل شرعی بدان معنی نیست که دلیل حتمی و قطعی و نهایی انجام یک فریضه را کشف کرده باشیم نه منظور این است یکی از فوایدی که بشر با آن دانش محدود خود در را بطه با یک فریضه دینی کشف کرده است این است و این قبیل مسائل برای کسانی که خود را بسیار روشن فکر ! تصور می کردند و گاها بسیاری از اعمال را که دلیلش را نمی فهمند انکار می کنند بسیار مفید است نه آنها که به کلام وحی و رسول خدا باور دارند و به انچه تکلیف آنهاست عمل می کنند حتی اگر علم امروز تصور کند این اعمال برای انسان مضر است.

اين مطلب را در جائي خوندم که متاسفانه هرچه گشتم منبع ان را پيدا نکردم . نميدانم اين مطلب تا چه صحبت دارد . ازاساتيد گرامي درخواست مي کنم که نظرشون رو در خصوص اين موضوع بنويسند و اگر کسي هم منبع اين مطلب را داره در تاپيک قرار بده .

سلام و رحمت خداوند بر شما

نتیجه تحقیقات برخی از دانشمندان از قرار زیر است :

1. وجود میدان مفناطیسی در بدن موجودات زنده. که پروفسور هارلد بور با یک آزمایش ساده آن را کشف کرد. این میدان مغناطیسی رابطه مستقیم با حیات انسان دارد به طوری که موجودات مرده از ان بی بهره هستند. قرار گرفتن در مجاورت میدانهای دیگر آن را مختل و منشا بروز اختلالات جسمی در بدن انسان می شود.

2. وجود میدان مغناطیسی برای کره زمین. که با محوریت خانه کعبه است.

3. تاثیر میدانها مغناطیسی مختلف بر یکدیگر. به این صورت که در شرایطی که میدان مغناطیسی متغیر منطبق بر میدان مغناطیس ثابت باشد؛ ثابت باعث حفظ تعادل برای آن متغیر میشود.

4. میدان مغناطیسی بدن انسان در صورتی که رو به کعبه باشد منطبق بر میدان مغناطیسی کره زمین میشود و نتیجه اش برقراری تعادل در میدان مغناطیسی بدن انسان است.

بر این اساس رو به قبله بودن در نماز واجب است و به همان مقداری که انسان رو به قبله می ایستد در برقرای این تعادل موثر است.

نکته : هر چند رو به قبله بودن می تواند چنین اثر مثبتی داشته باشد ولی باید دانست که همانطور که خود شما هم تذکر داده اید حکمت اصلی احکام دینی بر اساس علم جامع و کامل الهی رقم خورده است و جز در مواردی که خود خداوند متعال اعلام کرده است نمی توان حکمت اساسی احکام دینی را کشف کرد.
    البته این چیزی از ارزش علم و علوم انسانی کم نمیکند؛ ولی باید توجه داشت که رشد علمی انسان هرچقدر هم زیاد باشد ولی هرگز احاطه بر جوانب مختلف پیدا نمی کند.پس ممکن است اولا مطالبی باشد که هوز در تیر رس علم بشر نیست. و همچنین مواردی که ممکن است انسان از آنها غافل باشد.

مطالعه بیشتر دز این زمینه :

http://hamechijor.blogfa.com/post-297.aspx

نوشته
    629
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    105

سلام بر استادان گرامی علاوه بر مواردی که ذکر کردید
    من شنیدم میگن موقع اذانهای سه گانه یه انرژی از زمین آزاد
    میشه که هر کی نماز اول وقت بخونه با تماس سرش با مهر
    اون انرژی وارد بدنش میشه این موضوع صحت داره
    اگه داره با اون میدان مغناطیسی که شما گفتید یکیه یا فرق داره ممنون

نوشته
    684
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 روز 16 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسام شجاع نمایش پست
    سلام بر استادان گرامی علاوه بر مواردی که ذکر کردید
    من شنیدم میگن موقع اذانهای سه گانه یه انرژی از زمین آزاد
    میشه که هر کی نماز اول وقت بخونه با تماس سرش با مهر
    اون انرژی وارد بدنش میشه این موضوع صحت داره
    اگه داره با اون میدان مغناطیسی که شما گفتید یکیه یا فرق داره ممنون

سلام و رحمت خدا بر شما
    در صورت امکان منبع مطلب مورد نظر رو اعلام بفرمایید

نوشته
    629
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    105

من شنیدم
    متاسفانه منبع خاصی ندارم از دوستام شنیدم که میگفتن انگار رسانه ملی این موضوعو گفته من خودم هیچ اطلاعی ندارم

نوشته
    629
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    105

نتیجه چی شد من هنوز منتظر پاسخم این موضوع صحت داره یا نداره؟

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

از نظر خود من یه جورایی این مطالب درست هست همین بار الکتریکی در بدن دیدید وقتی روی فرش راه میرید جریان الکتریسیته برقرار میشه وقتی نوک انگشت دست رو به کسی بزنید طرفو برق میگیره یهو میپره بالا:biggrin:

حالا حسابشو بکن این بار الکتریکی مرتب در بدن جریان داره حالا چطور میخواد از بدن خارج بشه... خب معلومه با وضو چون اب خنثاش میکنه و وقتی رو به قبله برای دقایقی میاستیم برای نماز (دقایق؟؟) به به بعضی نمازها نیم ساعت طول میکشه یعنی هر چی بیشتر رو به قبله بایستیم تنظیمات در بدن بهتر انجام میشه مثل شارژ گوشی همراه یهو نیمه کاره که از شارژدرش نمیارین هان
    اینم نظر من بود تا ببینیم اساتید پاسخگو نظرشون چیه؟

نوشته
    629
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    105

نقل قول نوشته اصلی توسط اذان نمایش پست
    از نظر خود من یه جورایی این مطالب درست هست همین بار الکتریکی در بدن دیدید وقتی روی فرش راه میرید جریان الکتریسیته برقرار میشه وقتی نوک انگشت دست رو به کسی بزنید طرفو برق میگیره یهو میپره بالا:biggrin:

حالا حسابشو بکن این بار الکتریکی مرتب در بدن جریان داره حالا چطور میخواد از بدن خارج بشه... خب معلومه با وضو چون اب خنثاش میکنه و وقتی رو به قبله برای دقایقی میاستیم برای نماز (دقایق؟؟) به به بعضی نمازها نیم ساعت طول میکشه یعنی هر چی بیشتر رو به قبله بایستیم تنظیمات در بدن بهتر انجام میشه مثل شارژ گوشی همراه یهو نیمه کاره که از شارژدرش نمیارین هان
    اینم نظر من بود تا ببینیم اساتید پاسخگو نظرشون چیه؟
    ممنون از تشبیهت چه تشبیه بامزه ای بود باطری گوشی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری