صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زن شر است !

نوشته
    91
    حضور
    8 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

زن شر است !

زن شر است ! و شرترین چیزی که در اوست ، این است که چاره ای جز بودن با او نیست ! (نهج البلاغه صفحه 508)

چرا ؟

کارشناس بحث : پاسخگوي علوم قرآن
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۰۲/۰۴ در ساعت ۲۱:۴۳

2.  

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

واقعا که شر است!!!

ولی چی کار کنیم که به ناچار باید نیازمندشون باشیم
    اینجوری خلق شدیم...

ویرایش توسط Behrooz_313 : ۱۳۸۹/۰۹/۰۴ در ساعت ۲۰:۰۲
    الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

با سلام
    تا مطلب بالا نقل قول نشده و جدی نگرفتن این توضیح رو بدم که...
    چون دارای شخصیت بسیار حساس و عجیبیه و شناختش خیلی سخته برای همین کمی حواس پرتی کنی چنان شری گردنتو میگیره که....
    الهی العفو...

نوشته
    521
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_313 نمایش پست
    واقعا که شر است!!!

ولی چی کار کنیم که به ناچار باید نیازمندشون باشیم
    اینجوری خلق شدیم...
    نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_313 نمایش پست
    با سلام
    تا مطلب بالا نقل قول نشده و جدی نگرفتن این توضیح رو بدم که...
    چون دارای شخصیت بسیار حساس و عجیبیه و شناختش خیلی سخته برای همین کمی حواس پرتی کنی چنان شری گردنتو میگیره که....

سلام علیکم،

اینطوری نفرمائید جناب بهروز... در این دوره دشمنان اسلام از شوخی هم تعبیر بد دارند.

چقدر خوبه که ما همه ی تعابیر ائمه درباره زن رو در نظر بیاریم و به گفته ای خاص و در زمانی خاص اکتفا نکنیم... شاید منظور حضرت ، زمانی بوده که زنان مرداشون رو از جهاد باز می داشتند و متوجه خودشون می کردند... و به خصوص که در زمان حضرت علی بیان کردند! یعنی زمانی که کوفیان و زنانشون از یاری حق سر باز زدند و امام علی علیه السلام رو به خاطره زن و مال دنیا رها کردن ، در حالی که می دونستند حق با چه کسیه، مگه هجده هزار نفر در زمان امام حسین علیه السلام با مسلم بیعت نکردند؟! ولی در آخر همه اشون حق رو تنها گذاشتند...

تعابیر دیگر ائمه:

پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم نسبت به زن احترام خاصى قايل بود و مرتباً درباره محبت و مهربانى و مداراى با آنها سفارش مى كرد، به زنان سلام مى كرد و مكرر مى فرمود:
    من از دنياى شما سه چيز را دوست مى دارم و آن سه چيز عبارت اند از: عطر، زن و نماز كه روشنى چشم من است.
    [روش خوشبختى، ص 89] ناگفته پيدا است كه اين سخن پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم به خاطر شهوت و غريزه جنسى نبود، بلكه آن حضرت با ايراد چنين سخنانى مى خواست زنان را كه در نظر اعراب، موجودى بى ارزش و در حد يك حيوان بودند، بزرگ جلوه دهد. بدين جهت، زن را در رديف نماز كه امرى عبادى و مقدس است، قرار داد و با اين تعبير، زن را به بالاترين مقام ترقى داد.

ميمونه ، همسر پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم مى گويد: از رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله و سلم شنيدم كه مى فرمود: بهترين مردان امت من كسى است كه نسبت به همسر خود بهترين رفتار را داشته باشد و بهترين زنان امت من كسى است كه نسبت به همسر خويش بهترين كردار را داشته باشد. هر زنى كه آبستن مى شود، هر شب و روزى كه بر وى مى گذرد، برابر با هزار شهيد، اجر و پاداش دارد. بهترين زنان امت من زنى است كه در آنچه معصيت نباشد، رضاى شوهر را به دست آورد و بهترين مردان امّت من، مردى است كه با خانواده اش به لطف و مدارا زندگى كند. چنين مردى هر روزى كه بر او بگذرد، اجر صد شهيد دارد.

عمر گفت: يا رسول اللَّه! چگونه مى شود زنى كه رضايت شوهرش را به دست آورد، اجر هزار شهيد و مردى كه با خانواده اش مدارا كند، اجر صد شهيد را داشته باشد؟ پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم فرمود: بدان كه اجر زنان، نزد خداوند، بيش از اجر مردان است. به خدا سوگند كه ستم شوهر نسبت به زن، بعد از شرك به خدا، بزرگترين گناهان است. نسبت به رفتار با موجود ضعيف (زن و يتيم) از خدا بترسيد كه خداوند به خاطر ايشان، شما را مؤاخذه خواهد كرد. هر كه به اين دو نيكى كند، رحمت الهى نصيب او شود و هر كه بدى نمايد، مورد سخط و خشم الهى واقع شود.
    [روش خوشبختى، ص 78 تا 79] رسول اكرم صلى اللَّه عليه و آله و سلم معيار جوانمردى و فرومايگى انسان را چنين بيان مى فرمايد: جوانمردان، كسانى هستند كه زنان را گرامى مى دارند و فرومايگان نسبت به آنان اهانت مى نمايند.

[ما اكرم النساء الا كريم و ما اهانهن الا لئيم. (آيين همسردارى، ص 6)] و در حديث ديگر مى فرمايد: بهترين شما كسى است كه با خانواده اش رفتار نيك داشته باشد. من نيز با خانواده ام چنين ام.

[خيركم خيركم لاهله و انا خيركم لاهلى.(حقوق و حدود زن در اسلام، ص 44- 47)] ابن عباس از پيامبر گرامى صلى اللَّه عليه و آله و سلم روايت مى كند: هركس دخترى داشته باشد و نسبت به او اهانتى روا ندارد و فرزند پسرش را بر او ترجيح ندهد، خداوند او را داخل بهشت مى كند.
    [محمد صلى اللَّه عليه و آله و سلم خاتم پيامبران، ج 1، ص 183] و نيز مى فرمايد: هركسى كه از بازار، متاع و تحفه اى به خانه آورد، اول به دختران بدهد و سپس به پسران. هر آن كس كه دختران را شاد كند، گويى كه از ترس خدا گريسته است، يعنى همان تقرب و پاداش را دارد.

[فاشفعوا عليهن و طيبوا قلوبهن. (آيين همسردارى، ص 9)] پيامبر عزيز صلى اللَّه عليه و آله و سلم مى فرمايد: بهترين فرزندان شما دختران شما هستند. علامت خوش قدمى زن، اين است كه اولين فرزندش دختر باشد. هركس سه دختر يا سه خواهر را اداره كند، بهشت بر او واجب است.

[آيين همسردارى، ص 405- 409] روزى، مردى كه نزد رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله و سلم بود، اطلاع يافت كه خداوند دخترى به او داده است. آن مرد از اين خبر رنگش تغيير كرد.
    پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم فرمود: چرا رنگت تغيير كرد؟ عرض كرد: هنگامى كه از خانه خارج مى شدم، همسرم در حال وضع حمل بود. اكنون خبر رسيد كه دخترى به دنيا آورده است.
    حضرت فرمود: زمين جايش مى دهد و آسمان سايه برايش مى افكند و خدا روزيش مى دهد.او گل خوشبويى است كه از آن استفاده مى كنى.

ویرایش توسط کیمیاگر : ۱۳۸۹/۰۹/۰۴ در ساعت ۲۱:۲۳
    وبلاگ جدیدم: http://security-defense.blogfa.com

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

من نمیدونم چرا چند وقته هرچی تاپیک ایجاد میشه
    روی سر زن ها خراب میشه و بعضی از آقایون هم با بیرحمی....
    چرا نمیگید مرد یه ذره از مردا هم بگید همش میگید
    زن عقربه/زن شر/عطر زدن زن/جهاد زن ووو........
    بابا بیخیال مگه زنا چه هیزم تری به مردا فروختن که
    این طوری در موردشان میگید؟
    اصلا اگه زن بده چرا مردا ازدواج میکنن؟
    همیشه مردا گفتن ما شنیدیم ایندفعه من گفتم شما شنیدید.....
    چه وضعشه.....

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه شربتی نمایش پست

چه وضعشه.....
    سلام
    سرکار کسی با خانوما لج نیست
    خب بعضیا شبهاتی در مورد زن نقل میکنن که نمیدونم از کجا در میارن و..
    وگرنه زن اگر اینقدر بد بود
    مردا اینقدر وابستشون نمیشدن و...
    فرهاد کوه کنو یه دختر از پا انداخت
    مجنون رو لیلی و..
    ولی همونطور که گفتم شخصیت عجیبو خطرناک و و در عین حال جذاب و جالبی داره
    و ...بقیشو بی خیال

در ضمن شما اینا رو نخوندید؟؟؟

[idea]
    پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم نسبت به زن احترام خاصى قايل بود و مرتباً درباره محبت و مهربانى و مداراى با آنها سفارش مى كرد، به زنان سلام مى كرد و مكرر مى فرمود:
    من از دنياى شما سه چيز را دوست مى دارم و آن سه چيز عبارت اند از: عطر، زن و نماز كه روشنى چشم من است.

[روش خوشبختى، ص 89] ناگفته پيدا است كه اين سخن پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم به خاطر شهوت و غريزه جنسى نبود، بلكه آن حضرت با ايراد چنين سخنانى مى خواست زنان را كه در نظر اعراب، موجودى بى ارزش و در حد يك حيوان بودند، بزرگ جلوه دهد. بدين جهت، زن را در رديف نماز كه امرى عبادى و مقدس است، قرار داد و با اين تعبير، زن را به بالاترين مقام ترقى داد.

ميمونه ، همسر پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم مى گويد: از رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله و سلم شنيدم كه مى فرمود: بهترين مردان امت من كسى است كه نسبت به همسر خود بهترين رفتار را داشته باشد و بهترين زنان امت من كسى است كه نسبت به همسر خويش بهترين كردار را داشته باشد. هر زنى كه آبستن مى شود، هر شب و روزى كه بر وى مى گذرد، برابر با هزار شهيد، اجر و پاداش دارد. بهترين زنان امت من زنى است كه در آنچه معصيت نباشد، رضاى شوهر را به دست آورد و بهترين مردان امّت من، مردى است كه با خانواده اش به لطف و مدارا زندگى كند. چنين مردى هر روزى كه بر او بگذرد، اجر صد شهيد دارد.

عمر گفت: يا رسول اللَّه! چگونه مى شود زنى كه رضايت شوهرش را به دست آورد، اجر هزار شهيد و مردى كه با خانواده اش مدارا كند، اجر صد شهيد را داشته باشد؟ پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم فرمود: بدان كه اجر زنان، نزد خداوند، بيش از اجر مردان است. به خدا سوگند كه ستم شوهر نسبت به زن، بعد از شرك به خدا، بزرگترين گناهان است. نسبت به رفتار با موجود ضعيف (زن و يتيم) از خدا بترسيد كه خداوند به خاطر ايشان، شما را مؤاخذه خواهد كرد. هر كه به اين دو نيكى كند، رحمت الهى نصيب او شود و هر كه بدى نمايد، مورد سخط و خشم الهى واقع شود.
    [روش خوشبختى، ص 78 تا 79] رسول اكرم صلى اللَّه عليه و آله و سلم معيار جوانمردى و فرومايگى انسان را چنين بيان مى فرمايد: جوانمردان، كسانى هستند كه زنان را گرامى مى دارند و فرومايگان نسبت به آنان اهانت مى نمايند.

[ما اكرم النساء الا كريم و ما اهانهن الا لئيم. (آيين همسردارى، ص 6)] و در حديث ديگر مى فرمايد: بهترين شما كسى است كه با خانواده اش رفتار نيك داشته باشد. من نيز با خانواده ام چنين ام.

[خيركم خيركم لاهله و انا خيركم لاهلى.(حقوق و حدود زن در اسلام، ص 44- 47)] ابن عباس از پيامبر گرامى صلى اللَّه عليه و آله و سلم روايت مى كند: هركس دخترى داشته باشد و نسبت به او اهانتى روا ندارد و فرزند پسرش را بر او ترجيح ندهد، خداوند او را داخل بهشت مى كند.
    [محمد صلى اللَّه عليه و آله و سلم خاتم پيامبران، ج 1، ص 183] و نيز مى فرمايد: هركسى كه از بازار، متاع و تحفه اى به خانه آورد، اول به دختران بدهد و سپس به پسران. هر آن كس كه دختران را شاد كند، گويى كه از ترس خدا گريسته است، يعنى همان تقرب و پاداش را دارد.

[فاشفعوا عليهن و طيبوا قلوبهن. (آيين همسردارى، ص 9)] پيامبر عزيز صلى اللَّه عليه و آله و سلم مى فرمايد: بهترين فرزندان شما دختران شما هستند. علامت خوش قدمى زن، اين است كه اولين فرزندش دختر باشد. هركس سه دختر يا سه خواهر را اداره كند، بهشت بر او واجب است.

[آيين همسردارى، ص 405- 409] روزى، مردى كه نزد رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله و سلم بود، اطلاع يافت كه خداوند دخترى به او داده است. آن مرد از اين خبر رنگش تغيير كرد.
    پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم فرمود: چرا رنگت تغيير كرد؟ عرض كرد: هنگامى كه از خانه خارج مى شدم، همسرم در حال وضع حمل بود. اكنون خبر رسيد كه دخترى به دنيا آورده است.
    حضرت فرمود: زمين جايش مى دهد و آسمان سايه برايش مى افكند و خدا روزيش مى دهد.او گل خوشبويى است كه از آن استفاده مى كنى.

[/idea]

ویرایش توسط Behrooz_313 : ۱۳۸۹/۰۹/۰۵ در ساعت ۰۰:۴۷
    الهی العفو...

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

چه وضعشه.....
    به نام خدا.

خوب دليلش كه مشخصه. از اين زاويه شبهه بيشتر مطرح ميشه. شما خودتون سعي كنيد يك همچين سوالاتي در مورد مرد ها مطرح كنيد... خيلي سخته.

با تشكر ، ستايشگر
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

حق با علی است و علی با حق.( پیامبر مهربانی ها (ص) )

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

نوشته
    629
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    105

چه وضعشه.....
    چرا برداشت منفی میکنید
    البته قبول دارم عنوانش یه خورده منفی میزنه اما خود سوال کننده هم از این موضوع گله داشتن که تاپیکو زدن
    ویرایش توسط محمد حسام شجاع : ۱۳۸۹/۰۹/۰۵ در ساعت ۰۱:۰۹

نوشته
    37
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط faghir22 نمایش پست
    سلام علیکم،

اینطوری نفرمائید جناب بهروز... در این دوره دشمنان اسلام از شوخی هم تعبیر بد دارند.

چقدر خوبه که ما همه ی تعابیر ائمه درباره زن رو در نظر بیاریم و به گفته ای خاص و در زمانی خاص اکتفا نکنیم... شاید منظور حضرت ، زمانی بوده که زنان مرداشون رو از جهاد باز می داشتند و متوجه خودشون می کردند... و به خصوص که در زمان حضرت علی بیان کردند! یعنی زمانی که کوفیان و زنانشون از یاری حق سر باز زدند و امام علی علیه السلام رو به خاطره زن و مال دنیا رها کردن ، در حالی که می دونستند حق با چه کسیه، مگه هجده هزار نفر در زمان امام حسین علیه السلام با مسلم بیعت نکردند؟! ولی در آخر همه اشون حق رو تنها گذاشتند...

تعابیر دیگر ائمه:

خب من ميگم چرا توي كتاب معتبري مثل نهج البلاغه بايد يه همچين حرف بحث برانگيزي زده بشه؟از كجا بايد بدونيم كه واقا منظورشون همون دوران بوده؟به نظرم خيلي عجيبه كه شخصي مانند حضرت علي فقط در مورد زمان خودش كليتي رو مطرح كنه.از طرفي هم به نظرم اين جمله معني عموميش رو نميده
    تو كه آهسته مي خواني قنوت گريه هايت را
    ميان ربناي سبز دستانت دعايم كن

نوشته
    335
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

واجب شد من شروع كنم به خوندن نهج البلاغه تا حالا خبر نداشتم از اين احاديثم تو نهج البلاغه پيدا ميشه هر وقت به گوشم ميخورد چون منبعشو نميدونستم ميگفتم حديثش جعليه (كار مرداست كه تو طول تاريخ قدرت دستشون بوده!) دلمو خوش ميكردم!!!

يكي از دوستان گفتن چرا همش در مور د زناست چونكه زنا مظلومن

براي دلداري خانم ها اين حديثو ميزارم كه لذت ببرن

امام صادق (عليه السلام ) مى فرمايد:بيشتر خير در وجود زنان است .

اينم يه شعر زيبا از نسيم شمال
    زن بلا باشد به هر کاشانه‏ای‏ *** بی بلا هرگز نباشد خانه‏ای‏

تو اين لينك توضيحاتي داده شده اگه دوستان تمايل داشتن مطالعه كنن ضرر نداره !

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری