جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ایا ساکنان کرات دیگر هم مشمل روز قیامت میشوند؟

نوشته
    54
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    50
    آپلود
    0
    گالری
    0

ایا ساکنان کرات دیگر هم مشمل روز قیامت میشوند؟

با سلام به دوستان چند سوال داشتم.1-با توجه به کلام خداوند در قران کریم که در روز قیامت همه ستارگان و هر انچه در اسمان هست از بین میرود. و با توجه به اینکه هم در فران و هم در کلام ائمه اشاره به وجود موجودات بیشماری در سیارات شده.ایا ساکنان این سیارات هم در روز قیامت باید پاسخگوی اعمال خودشان باشند. و وارد بهشت و جهنم خواهند شد؟2-ایا با وقوع قیامت اسمانهای دوم تا هفتم هم مشمول حوادث قیامت میشوند یا خیر؟و با توجه به احادیثی که بر ایجاد جهانی دیگر بعد از متلاشی شدن این جهان دلالت میکند ایا اسمانهای دوم تا هفتم که اکنون بر فراز این اسمان اول کنونی است.ایا ان موقع هم بر فراز ان جهان بعدی خواهند بود؟3-در حدیثی از پیامبر< ص>نقل شده که خداوند صد هزار قندیل بیافرید و به عرش متصل کرد و همه هفت اسمان و حتی بهشت و جهنم را در یک قندیل قرار داد و همه ان قنادیل دیگر مملو از مخلوقات است و هیچ کس جز خدا از صد هزار قندیل دیگراطلاع ندارد.حالا سوال من این است که با توجه به این حدیث میتوان فهمید ساکنان ان جهانهای بینهایت جدا از قیامتی که برای ساکنان این جهان هستی اتفاق میافتد هستند.پس این حدیث که گفته میشود بین صور اول و دوم همه موجودات حتی فرشتگان از بین میرود و فقط خداوند خواهد بود و دیگر هیچ.چگونه با اون حدیث بالایی تطابق دارد؟ممنون.

کارشناس بحث : پاسخگوي مباحث اعتقادي
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۹/۱۰ در ساعت ۱۶:۴۵

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    54
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    50
    آپلود
    0
    گالری
    0

راستی نکته ای رو هم فراموش کردم .با توجه به احادیث وهم با توجه به نظرات علمی قبل از جهان ما بارها و بارها جهانهایی به وجود امده اند و از بین رفته اند و جهان ما بعذ از انفجار کیهان قبلی به وجود امده <به نظر دانشمندان جهان هستی ما در دوره صدم از انفجار بزرگ به وجود امده>حالا سوال من اینه که خوب ان جهانها هم موجودات بیشماری داشته اند و لابد قیامتهایی هم داشته اند.اگر انها هم بهشت وجهنمی هم داشته اند که باید هم داشته اند.چون کار خدا بیهوده نیست واز روی حکمت است.ایا بهشت وجهنم انها جدا از بهشت و جهنمی است که در قران نام برده شده و برای ما اماده شده یا انان هم در بهشت و جهنم ما قرار میگیرند.

نوشته
    432
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien64 نمایش پست
    با سلام به دوستان چند سوال داشتم.1-با توجه به کلام خداوند در قران کریم که در روز قیامت همه ستارگان و هر انچه در اسمان هست از بین میرود. و با توجه به اینکه هم در فران و هم در کلام ائمه اشاره به وجود موجودات بیشماری در سیارات شده.ایا ساکنان این سیارات هم در روز قیامت باید پاسخگوی اعمال خودشان باشند. و وارد بهشت و جهنم خواهند شد؟2-ایا با وقوع قیامت اسمانهای دوم تا هفتم هم مشمول حوادث قیامت میشوند یا خیر؟و با توجه به احادیثی که بر ایجاد جهانی دیگر بعد از متلاشی شدن این جهان دلالت میکند ایا اسمانهای دوم تا هفتم که اکنون بر فراز این اسمان اول کنونی است.ایا ان موقع هم بر فراز ان جهان بعدی خواهند بود؟3-در حدیثی از پیامبر< ص>نقل شده که خداوند صد هزار قندیل بیافرید و به عرش متصل کرد و همه هفت اسمان و حتی بهشت و جهنم را در یک قندیل قرار داد و همه ان قنادیل دیگر مملو از مخلوقات است و هیچ کس جز خدا از صد هزار قندیل دیگراطلاع ندارد.حالا سوال من این است که با توجه به این حدیث میتوان فهمید ساکنان ان جهانهای بینهایت جدا از قیامتی که برای ساکنان این جهان هستی اتفاق میافتد هستند.پس این حدیث که گفته میشود بین صور اول و دوم همه موجودات حتی فرشتگان از بین میرود و فقط خداوند خواهد بود و دیگر هیچ.چگونه با اون حدیث بالایی تطابق دارد؟ممنون.

کارشناس بحث : پاسخگوي مباحث اعتقادي
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossien64 نمایش پست
    راستی نکته ای رو هم فراموش کردم .با توجه به احادیث وهم با توجه به نظرات علمی قبل از جهان ما بارها و بارها جهانهایی به وجود امده اند و از بین رفته اند و جهان ما بعذ از انفجار کیهان قبلی به وجود امده <به نظر دانشمندان جهان هستی ما در دوره صدم از انفجار بزرگ به وجود امده>حالا سوال من اینه که خوب ان جهانها هم موجودات بیشماری داشته اند و لابد قیامتهایی هم داشته اند.اگر انها هم بهشت وجهنمی هم داشته اند که باید هم داشته اند.چون کار خدا بیهوده نیست واز روی حکمت است.ایا بهشت وجهنم انها جدا از بهشت و جهنمی است که در قران نام برده شده و برای ما اماده شده یا انان هم در بهشت و جهنم ما قرار میگیرند.
    به نام خدا
    بنده در این باره چیزی نمی دانم و فکر نمی کنم کسی جز حدس و گمان چیزی بداند. تنها خدا و اولیای او هستند که می دانند.

معلوم نیست دایره حوادث قیامت تنها زمین و منظومه شمسی است یا فراتر از آن است.
    به علاوه معلوم نیست که اگر در کرات دیگر هم موجودات مختاری مانند انسان وجود داشته باشد قیامتشان با قیامت زمین همزمان است یا خیر.

نیاز به تحقیقات دامنه دار در آیات و روایت با تکیه بر فیزیک کیهانی دارد که از فرصت بنده خارج است.

6. تشکر

نوشته
    18
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

با سلام
    قیامت هر دوره ای از انسانها مستقل از قیامت دوره های دیگر است این بر اساس آیات و احادیث است و نه حدس و گمان.
    یعنی هر دوره ای از انسانها که از یک جفت انسان نرو ماده آفریده میشوند و تا تکامل نهایی از بدو خلقت آدم و حوای خودشان 50000 سال طول میکشد. مستقل از قیامت دوره ها و گزوههای دیگر است از امام معصوم در مورد خلقت انسانها سوال شد ایشان فرمودند خداوند الف الف آدم و الف الف عالم آفرید. کره زمین در منظومه شمسی ما هم یکی از مامن های انسانها بر پهنه خلقت است.
    لزومی به همزمانی قیامت آنها با ما نیست اما بودن آن هم تعارضی ندارد.
    در پست دیگری من گفته ام که بجای بهشت بگویید زندگی در وضعیت بهشتی و به جای جهنم زندگی در وضعیت جهنمی. اگز چنین باشد پس بهشتیان ما که به کمال درجه انسانیت برسند میتوانند با تجهیز به علم و قدرت الهی با دیگر بهشتیان ملاقات کنند.
    راستی آن حدیثی که میگوید تمام عالم از بین میرود حتی فرشتگان را ممکن است نقل بفرمایید؟
    ویرایش توسط badgoodboy7 : ۱۳۹۰/۰۸/۰۱ در ساعت ۱۳:۱۸
    بهشت و جهنم نتیجه اعمال انسان است و نه جریمه آن.
    خداوند برای افروختن جهنم یک کبریت هم نمیزند.

وبلاگ
    "براي كساني كه مايلند دينشان عميق و علمي باشد"

نوشته
    153
    حضور
    20 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    46

فرشتگان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
    چرافرشتگان هم ازبین میروند؟
    فرشتگان که عقوبت نمیشن پس چرا ازبین میرن؟
    بنظرم این بعیده
    هنر تنها سنگر فتح نشده انقلاب است
    مقام معظم رهبری

نوشته
    18
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

من نگفتم از بین میروند منظورم فرشتگان است. دوستی در متن بالا به یک حدیث اشاره کرده که چون برای من هم عجیب بود خواستم حدیث را بفرمایند تا بررسی کنیم.
    بهشت و جهنم نتیجه اعمال انسان است و نه جریمه آن.
    خداوند برای افروختن جهنم یک کبریت هم نمیزند.

وبلاگ
    "براي كساني كه مايلند دينشان عميق و علمي باشد"

نوشته
    54
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    50
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام..منظور من از بین رفتن همه مخلوقات از حمله فرشتگان در بین صور اول و دوم هیستش.که به صور اول همه مخلوقات از بین میرند و با صور دوم همه زنده میشند.و در همه منابع دینی و کتابها این مطرح شده.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری