جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ◦¨ْ°ْ¨◦¨ْ°ْ¨◦ مناجات هاي امام حسين عليه السلام◦¨ْ°ْ¨◦¨ْ°ْ¨◦

نوشته
    328
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    6
    گالری
    5

◦¨ْ°ْ¨◦¨ْ°ْ¨◦ مناجات هاي امام حسين عليه السلام◦¨ْ°ْ¨◦¨ْ°ْ¨◦

بسم رب الزهراء (عليها السلام)

(قُلْ ما یَعْبَؤُا بِکُمْ رَبّی لَوْلا دُعاؤُکُمْ)فرقان / 77
    بگو: پروردگارم برای شما ارزشی قائل نیست، اگر دعای شما نباشد.

" برداشتی از مناجات های امام حسین علیه السلام "

((رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنتَ الْوَهَّابُ))

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    328
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    6
    گالری
    5

یگانه بی همتا
    الهی، ای آن که ذاتت بلند است و رفیع، دوستانت را عزت بخشی و سلاطین را طوق ذلّت بر گردن افکنی تا از هیبت تو در هراس مانند.

خدایا، برگوشه نگاه چشم ها و راز درون سینه ها و اسرار نهان آینده آگهی، امّا تو را کس نشناسد که کیستی و چگونه ای. نکوترینِ نام ها از آنِ توست. نکوکاری و احسانت لحظه ای فرو ننشیند و در کیفر گنهکاران هیچ شتاب نورزی. ای خدای بی همتا، نه مثلی تو را هست و نه مانندی. یگانه ای و ابدی؛ آن گونه که هرگز تیرگی فنا در تو راه نیابد. پیش از بودن هر زنده ای بودی و پس از آن نیز حیات بخشِ مردگان تویی. [ای مهربان، حمد و سپاس تنها تو را سزاست].

لطف بی شمار
    الهی، هر کس را آن گونه پاداش دهی که توشه گردآورده است. عزیزا، سپاس من اندک است امّا تو محرومم نمی داری؛ خطایم بسیار است امّا تو رسوایم نمی سازی؛ گناهم بی شمار است امّا تو بدان خوارم نمی کنی.

در کودکی نگاهبانم بودی و در بزرگی روزی ام عطا کردی و این همه، لطف بی شمار توست که از هر سو بر من بارید. نعمت های بی پایانت را سپاس نگفتم. تو هماره با نکویی و مهر به من رو کردی و من با کرداری زشت و خطا به درگاهت آمدم. تو نور ایمان را در دلم افشاندی پیش از آن که من شکرگزاری نعمتت رابه یاد آورم [پس ستایش و سپاس مخصوص توست ای مهربان ترین].

نعمت بی انتها
    رحیما، گاهِ بیماری تو را خواندم پس شفایم دادی. عریانی ام را پوشاندی. در گرسنگی سیرم نمودی و در تشنگی سیرابم کردی. ذلتم را عزت بخشیدی. نادانی ام را به نور دانایی روشن فرمودی. تنهایی ام را پرکردی. غربتم را به آشنایی بدل فرمودی؛ فقرم را به بی نیازی رساندی؛ ندای یاری طلبم را پاسخ گفتی و دارایی ام را باز نگرفتی؛ و هرگاه که من لب از خواندن تو فروبستم تو خود احسان آغاز نمودی.

ای مهربان خدای من، در کوتاهی ها عذرم را پذیرفتی، تیرگی اندوهم را از میان بردی، عیوبم را پوشاندی و بر گناهم پرده عفو کشیدی. امیدم را روا کردی و بر دشمنم پیروزم گرداندی. مهربانا، از شمارش نعمت ها و یادآوری لطف و مهر بی کرانت ناتوانم و تنها سپاس تو گویم که مهربان ترینی.
    ویرایش توسط غفران : ۱۳۸۹/۰۹/۱۰ در ساعت ۱۹:۵۰

((رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنتَ الْوَهَّابُ))

5. تشکرها 2

نوشته
    328
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    6
    گالری
    5

سپاس بی پایان

مولای من، تو مرا از نعمت لب ریز کردی و با من نکویی فرمودی. لطف ورزیدی و لطفت را کامل کردی. روزی ام دادی و در عمل یاری ام نمودی. دارایی ام بخشیدی و بی نیازم کردی. پناهم دادی و کفایتم کردی.از گناه بازم داشتی و مرا راه بردی. عیوبم را پوشاندی و گناهم را بخشودی. عذرم را پذیرفتی و شکوهمندم داشتی. یاری ام دادی و عزّتم بخشیدی. پشتیبان من شدی و دستم گرفتی. بیماری ام را درمان نمودی و سلامتی ام دادی و چه بسیار که از کرم و لطف خود بهره مندم فرمودی پس تو را بزرگ و والا می دارم و یکسره سپاس تو می گویم و هر لحظه زبان به شکر تو می گشایم.

اقرار به گناه

ای خدای من، در کنار همه نعمت های بی پایان تو من زبان به اقرار می گشایم تا از گناهم درگذری. این منم بنده گنهکار تو که خطای بسیار کرده ام، دست به گناه آلودم، نادانی ورزیدم و غفلت کردم خواسته و ناخواسته به زشتی گراییدم. وعده دادم و عهد خود شکستم و اینک زبان به اقرار گشوده ام. اقرار به نعمت های بی کرانی که تو عطایم کردی و گناه بی شماری که من بدان دست آلودم. خدایا، از گناهم درگذر که گناهان بندگان بر تو زیانی نخواهد رسانید. تو از طاعت بندگان بی نیازی و بندگانِ نکوکار به یاری و لطف تو محتاجند. پس سپاس و ستایش تنها از آنِ توست؛ ای خدای مهربان من.

نه عذری، نه یاوری

مولای من، ای مهربان، امرم نمودی و عصیانت کردم. زینهارم دادی و بدان دست آلودم و اینک نه عذری دارم که بدان دست آویزم و نه یاوری که از او مدد گیرم با چه جسارتی با تو روبه رو شوم؟ ای مولای من، با این گوش و چشم و زبان و دست و پا که همه، نعمتِ تو بود، عصیانِ تو کردم. خدای من، حجّتت بر من تمام است و راه بر من بسته. پس بر من ببخشا که رحمت تو بی انتهاست.

7. تشکرها 2

نوشته
    328
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    6
    گالری
    5

گواه روز جزا

حکیما، گناهم بسیار است و راه هر عذر و بهانه ای بر من بسته. تو به مهربانی ات گناه مرا حتی از پدر و مادر و دوستان و آشنایان نیز پوشاندی، که اگر آن گونه که تو مرا می شناسی آنان می شناختند رهایم می کردند و از من می بریدند. اینک من ای خدای مهربانم، در برابر تو خوار و درمانده ام. نه عذر و بهانه ای دارم و نه یاوری ونه توان انکار آنچه کرده ام؛ که انکار من سودی نمی بخشد آن گاه که همه اعضایم بر گناهم گواهند. بی تردید تو از من باز خواهی پرسید. حکم تو عین عدل است و من به حکم عادلانه تو مستحق هلاک خواهم بود. پس به تو پناه می آورم ـ ای مهربان ـ که اگر عذابم کنی عین عدالت توست و اگر ببخشایی و از من در گذری از لطف و مهربانی و رحمت توست.

پسر پیامبر (ص) با خدا اینجوری نیایش می کرد .. آن گاه که همه اعضایم بر گناهم گواهند.
    تو کربلا درست تو قتلگاه با آقا ابا عبدالله چه کردند ؟!
    ای وای از تکبر من و تو در مقابل خدای بی همتا ...و خوشا آنان که در عین بزرگی و سوختگی با قلب شکسته در مقابل خدای خود هیچ بيش نيستند ..
    و در نزد خدا مقامی والا و زبان زد ملایکند .
    وجوه یومئذ ناضرة
    إلى ربها ناظرة
    و و جوه يومئذ باسرة
    ویرایش توسط غفران : ۱۳۸۹/۰۹/۲۰ در ساعت ۱۰:۴۴

9. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری