صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا اسلام در ایران اجباریست؟

نوشته
    28
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آیا اسلام در ایران اجباریست؟

با سلام خدمت عزیزان
    واقعا خوشحالم که همچین سایتی رو پیدا کردم
    من همواره سوالاتی پیرامون وضعیت دین اسلام در کشور خودمون داشتم که متاسفانه هیچگاه نتونستم پاسخی بیابم
    امیدوارم دوستان راهنمایی بکنند
    1-چرا دین اسلام در کشور ما اجباری هست؟اما در کشور های دیگه اینگونه نیست مثل عربستان ،ترکیه،لبنان،امارات و.......
    ایا بنظر شما الان چند درصد مردم این اسلامی که به اونها عرضه شده رو میخوان؟

منظورم این هست که شما نگاه کنید امروز یک کشور مسلمان بنام قطر توانست میزبان جام جهانی بشه و خوب باید برای این کار به دیگر دین ها و مذاهب و عقیده احترام بزاره و شرایط اسایش اونها رو فراهم کنه
    اما ایران ما چی؟چرا این اسلامی که در سال57 اومد در نظام ایران باعث پیشرفت ما نشد و ما نسبت به دنیا بخصوص همسایگانمون عقب و عقب موندیم؟
    البته سوالاتی بسیاری دارم که امیدوارم در ادامه و در بحث بشه مطرح کرد
    باتشکر

کارشناس بحث : پاسخگوي کلامي
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۹/۱۱ در ساعت ۲۳:۲۷

2.  

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دوست گرامی
    بنده تخصص خاصی ندارم اما در حد توان خودم اینگونه استدلال می کنم که :
    فرق بزرگ ایران با سایر کشورهای اسلامی در این است که در ایران حکومت اسلامی بر اساس مکتب اهل بیت برقرار است اما کشورهای اسلامی دیگر حکومت اسلامی برقرار نیست، شاید اعضای دولت و حکومت آنها مسلمان باشند اما مبنای نظام و تئوری نظام آنها بر اساس اسلام و دستورات آن نیست.
    مختصرا عرض می کنم اسلام دین دستورات عبادی و فردی نیست بلکه اسلام یک دین جامع است که برای تمام جوانب زندگی بشر برنامه دارد که این برنامه هم در راستای رسیدن جامعه به سعادت است بنابر این برای حفظ سلامت اجتماعی و حرکت در صراط مستقیم و هدایت جامعه به سوی سعادت هم دستورات و قوانینی دارد که جامعه را از آفات حفظ کند.
    شما فرمودید "به دیگر دین ها و مذاهب و عقیده احترام بزاره و شرایط اسایش اونها رو فراهم کنه" این ادیان و مذاهب و عقیده که می فرمایید دو حالت داره :

1. ادیان و مذاهب و عقاید الهی و توحیدی
    2. ادیان و مذاهب و عقاید ساخته دست بشر

مورد دوم که نیازی به اثبات انحرافش نیست و مورد اول هم دیگر آن دین الهی که از اول بوده نیست و منحرف شده.
    احترام به عقاید دیگران درست است و کسی منکر آن نیست اما کمک به نشر انحراف عقلا جایز نیست.
    خوب حال اگر ما بر اساس فرض شما لوازم آسایش اینها را فراهم کنیم آیا باعث ایجاد مشکل در جامعه نمی شود؟آیا با این کار عملا به گسترش انحرافات دینی و عقیدتی کمک نمی کنیم؟آیا با این تئوری جامعه در مسیر هدایت حرکت می کند؟یا نه راست به سمت دنیایی آباد و آخرتی ویران حرکت می کند؟
    عمده ی مردم ایران مسلمان و شیعه هستند اما پیروان ادیان و مذاهب دیگر هم وجود دارند و هیچ اجباری برای آنها مبنی بر پذیرش اسلام نیست فقط چون حکومت اسلامی برقرار است و نکته مهم تر اینکه اکثر مردم مسلمان شیعه هستند آنها موظفند برخی احکام اجتماعی اسلام را رعایت کنند.مثلا اگر فرض کنیم کاری را که شما می گویید انجام دهیم مثلا به شیطان پرست ها احترام بگذاریم و لوازم آسایش آنها را فراهم کنیم!آیا امنیت و سلامت اجتماعی برقرار می شود؟آیا این با مبانی یک جامعه اکثرا مسلمان می می سازد که ادیان و مذاهبی را آزاد بگذارد و لوازم آسایش آنها را فراهم کند که باعث انحراف مردم و نابودی ادیان الهی شود؟
    شاید منظور شما مسئله ای مثل حجاب باشد که چرا مثلا یک ایرانی یهودی باید حجاب را رعایت کند؟
    وارد مباحث تاریخی و تخصصی نمی شوم که ثابت شود حجاب در یهود از همه ادیان دیگر سخت تر بوده است و دینشان دیگر آن دین الهی نیست و همه ی ادیان الهی حکم حجاب را داشته اند.
    ما همین جوری با بدحجابی مشکل داریم و مشکلات اجتماعی زیادی در رابطه با همین مساله بوجود آمده حالا بیایم به خاطر احترام به عقاید انحرافی پوشش را آزاد کنیم؟فرض می کنیم که حکومت اشتباه می کند(گرچه فرض باطل است و حکومت برخاسته از مردم و خواسته های اکثر مردم است) به نظر شما این جامعه ای که اکثرا مسلمان شیعه به این کار رضایت می دهند؟
    =========
    واما اشکال دومتان را لطف کنید بیشتر توضیح دهید و بیان کنید که عقب ماندگی و پیشرفت از نظر شما چیست؟ما از سال 57 به بعد در چه چیزهایی از همسایگانمان عقب مانده ایم؟این را با دلیل و سند ثابت کنید تا جواب داده شود وگرنه از فرط بطالت نیازی به جواب ندارد.
    موفق باشید

4. تشکرها 2

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

با سلام
    اولا کی گفته اسلام و مسلمان شدن و...تو ایران اجباریه؟
    تا حالا کی دیدید که یکی رو به جرم نماز نخوندن ببرن زندان؟
    کی دیدید که یکی رو به جرم انجام ندادن مستحبات شلاق بزنن؟
    ...
    پس اسلام اجباری نیست بلکه بعضی قوانین اجتماعی باید تو یه کشور اسلامی انجام بگیره
    که مثلا حفظ حجاب و ...از این دسته قوانین اجتماعی سهتند
    البته قوانین اجتماعی تو هر کشوری هستند و..
    مثلا تو یه کشوری آب دهن انداختن تو پیاده رو کلی جریمه نقدی داره و...
    میتونیم بگیم اقا چرا آزادی ندارین و مثلا من دوست دارم آب دهت بندازم و...

و اما در مورد اینکه از سال 57 پسرفت داشتیم....
    واقعا تاسف داره که چشمامونو به روی حقایق ببندیم و...
    اقای محترم یه زمانی سگ اجنبی به مردم ایرانی ما شرف داشت و عزت و احترام داشت
    اینو نمیدونید
    یه زمانی کشور های استعمار گری چون انگلیس و...به ناموس ما هم رحم نمیکردن اینو فراموش کردین؟
    از سال 57 به بعد ما به عزت جهانی خودمون دست پیدا کردیم
    مخصوصا تو دوره ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد!!!
    البته اگر کشوری مثل انگلیس و امریکا و...از احمدی نژاد بد بگه دلیل بر بد بودنش که نیست بر عکس سندیه بر درست کار کردن و خشکوندن ریشه استعمار و ضرر به اون کشور هاااا
    یه نگاه به وضعیت علمی قبل از 57 و الان مملکت بنداز؟؟؟
    اخه کمی انصاف بد نیستاا
    اصلا قابل مقایسه نیست

تازه مگه میزبان جام جهانی شدن اینقدر افتخار بزرگیه؟؟
    یعنی شما حاضرید برای مثال فلان خواننده معروف برای مهمانی یه شب با هواداراش بیاد خونه شما و تا صبح بخورن و مست شن و....و حرمت خونه و محل زندگی و اسایشتونو بهم بریزن و...
    شما غیرتتون اجازه میده؟؟؟
    الهی العفو...

نوشته
    28
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من تخصصی ندارم و سوالاتم هم کوچه بازاری هست اما خوب دغدغه ذهن من هست
    شما اعلام میدارید اکثر مردم ایران مسلمان و شیعه هستند
    خوب این چه مسلمانی هست که زنان با این وضع به بیرون میان و پسران و مردان اینگونه ارایش میکنن این ایا بیانگر این نیست که مردم حال شاید رضایت به حکم 30سال پیش نداشته باشند؟
    اسلام که دینی جامع هست و در این هیچ شکی نیست
    اما بحث درباره ی اجرای اسلام در کشور ماست
    یک مثال چرا هنرمندان ایرانی با رفتن به خارج کشور کشف حجاب میکنن و پوششان عوض میشود ؟اما در اخبار گاها اعلام میشود فلان مدل در کشور خارجی مسلمان شد و به پوشش اسلامی روی اورد
    خوب اون شخص با تحقیق و دلیل و بدون تعیین جامعه حجاب رو انتخاب میکنه
    خوب این نشانگر این نیست که ما برای مردم خودمان تصمیم می گیریم
    حتی در بعضی جاها خوندم(حال موثق بودن خبر یا نه رو اطلاع دقیق ندارم)میگن در اوایل انقلاب هم تصمیم بر حجاب اجباری نبوده و بعدا تصمیم به این کار گرفته شد
    درباره عقب ماندگی ایران مثال بسیار هست
    اما این صحبتها هیچ گونه ایرادی به اسلام وارد نیست بلکه ایراد به مسئولین ماست که نتوانستند اسلام رو بحق به مردم نشان بدن و اون رو اجرا بکنن
    در ورزش من بیشتر بحث میکنم
    الان یه ورزشگاه ازاد از اون زمان مانده و حتی ما نتونستیم یه ورزشگاهه به کلاس این ورزشگاه تاسیس کنیم؟راه اهن جنوب به تهران ما هنوز نتونستیم دو خطش کنیم؟فرودگاه در مملکت ما هنوز به توسعه نرسیده
    خوب مشاهده میکنیم که ما زیر ساختهامون همه نسبت به گذشته توفیقی نکرده
    اما این کشورهای حوزه خلیج فارس رو نگاهی کنید دبی چه بود و چه شد؟کویت قطر عربستان و.....

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اولا کی گفته اسلام و مسلمان شدن و...تو ایران اجباریه؟
    بله مسلمان شدن اجباری نیست ولی مسلمان ماندن اجباریه ..

کی دیدید که یکی رو به جرم انجام ندادن مستحبات شلاق بزنن؟
    ولی به جرم انجام ندادن واجبات شلاق زدن ..

اصل نوزدهم قانون اساسی :

"مردم ايران از هر قوم و قبيله كه باشند از حقوق مساوي برخوردارند و رنگ، نژاد، زبان و مانند اينها سبب امتياز نخواهد بود."
    اما مسلمان بودن یک حقوق بیشتری دارد .
    اصل بیست و سوم قانون اساسی :
    "تفتيش عقايد ممنوع است و هيچكس را نمي توان به صرف داشتن عقيده اي مورد تعرض و مواخذه قرار داد."
    پس جرم ارتداد برای چی هست اگر کسی را صرف داشتن عقیده ای نمی توان مورد تعرض قرار داد .. آیا می شود در ایران بی خدا و بی دین بود و مورد مواخذه قرار نگرفت ؟
    ویرایش توسط Enerji : ۱۳۸۹/۰۹/۱۲ در ساعت ۱۱:۴۲
    monthly quotes :
    حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

Energy is everything and everything is energy

I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

Become Übermensch

نوشته
    166
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_toop نمایش پست
    با سلام خدمت عزیزان
    واقعا خوشحالم که همچین سایتی رو پیدا کردم
    من همواره سوالاتی پیرامون وضعیت دین اسلام در کشور خودمون داشتم که متاسفانه هیچگاه نتونستم پاسخی بیابم
    امیدوارم دوستان راهنمایی بکنند
    1-چرا دین اسلام در کشور ما اجباری هست؟اما در کشور های دیگه اینگونه نیست مثل عربستان ،ترکیه،لبنان،امارات و.......
    ایا بنظر شما الان چند درصد مردم این اسلامی که به اونها عرضه شده رو میخوان؟

منظورم این هست که شما نگاه کنید امروز یک کشور مسلمان بنام قطر توانست میزبان جام جهانی بشه و خوب باید برای این کار به دیگر دین ها و مذاهب و عقیده احترام بزاره و شرایط اسایش اونها رو فراهم کنه
    اما ایران ما چی؟چرا این اسلامی که در سال57 اومد در نظام ایران باعث پیشرفت ما نشد و ما نسبت به دنیا بخصوص همسایگانمون عقب و عقب موندیم؟
    البته سوالاتی بسیاری دارم که امیدوارم در ادامه و در بحث بشه مطرح کرد
    باتشکر:gol:

کارشناس بحث : پاسخگوي کلامي
    سلام علیکم
    اولا من یک تذکری به اقا بهروز عزیز بدم و اون هم این هست که با رفتار تند نمیتونید کسی را جذب خود کنید!!!! شما باید از رفتار ائمه پیروی کنید و خیلی ملایم و ارام و مودبانه جواب بدید!!!!

من از طرف اقا بهروز عزیز از شما معذرت میخواهم!!!

خب بریم سر اصل مطلب:
    ببینید اشتباه بزرگی که اکثر جوانان ما دارند این است که پیشرفت را برای خود اشتباه تعریف کرده اند!!! ببینید پیشرفت یعنی اینکه یک کشور توانسته باشد با توان علمی و انسانی خود محصولات صنعتی مورد نیازش را ساخته و از ان استفاده کند!!!اما کشورهای عربی تنها نقش مصرف کننده دارند و تمامی کالاها و محصولات صنعتیشان از کشورهای دیگر تامین میکنند نه اینکه خود تلاشی برای ساختنش کنند!!!! همان جام جهانی که شما گفتید فکر میکنید ورزشگاههایشان را خودشان ساختند؟؟؟ ابدا چنین نیست و این ورزشگاها از طریق کشورهای دیگر ساخته شده اند!!!
    اگر الان به کشور خود نگاهی بیاندازید میبینید ما خیلی از کشورهای عربی منطقه جلوتر هستیم چون با وجود تحریمهای فراوان خیلی از کالاها را خود ساخته و مصرف میکنیم نمونه اش صنعت خودرو است که با وجود بی کیفیتی انها ولی باز هم با دست توامند خود ساخته ایم اما کشورهای عربی خودروها را حاضر و اماده از کشورهای دیگر میخرند!!!
    یا در زمینه ی معماری و الکترونیکی!!!
    پس نمیتوان کشورهای عربی را پیشرفته خواند بلکه انان تنها مصرف کننده به حساب می ایند!!!
    السلام علیک یا ابا عبدالله

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط enerji نمایش پست
    بله مسلمان شدن اجباری نیست ولی مسلمان ماندن اجباریه ..

ولی به جرم انجام ندادن واجبات شلاق زدن ..

اصل نوزدهم قانون اساسی :

اما مسلمان بودن یک حقوق بیشتری دارد .
    اصل بیست و سوم قانون اساسی :پس جرم ارتداد برای چی هست اگر کسی را صرف داشتن عقیده ای نمی توان مورد تعرض قرار داد .. آیا می شود در ایران بی خدا و بی دین بود و مورد مواخذه قرار نگرفت ؟
    با سلام
    1 مسلمون موندنم اجباری نیست
    کی گفته؟؟
    تنها چیزی که جرمه اینه که کسی بیاد بگه من از این به بعد مسلمون نیستم و تبلیغ کنه که بقیه هم از اسلام بیان بیرون

2 کی گفته به جرم انجام ندادن واجبات شلاق زدن؟؟؟
    منظورت از واجبات چیه؟؟؟

3 بله میشود
    من بعضی از هم اتاقی های دانشگام اینطوری بودند
    و هیچ کسم مورد انتقاد قرارشون نداد
    من جمله خودم
    البته باهاشون بحث و مباحثه داشتیم ولی تخریب نمیکردیم
    ...
    خواهشا الکی جو سازی نکنید!!!
    الهی العفو...

10. تشکرها 2

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

1 مسلمون موندنم اجباری نیست
    کی گفته؟؟
    تنها چیزی که جرمه اینه که کسی بیاد بگه من از این به بعد مسلمون نیستم و تبلیغ کنه که بقیه هم از اسلام بیان بیرون
    خوب چه اشکالی داره بگه مسلمون نیست ؟ مگه صرف اینکه کسی بیاد بگه بقیه هم میان بیرون ؟ آن چیز یا کسی را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است . شایدم می ترسن که بیان بیرون

2 کی گفته به جرم انجام ندادن واجبات شلاق زدن؟؟؟
    منظورت از واجبات چیه؟؟؟
    منظور روشنه ..

3 بله میشود
    من بعضی از هم اتاقی های دانشگام اینطوری بودند
    و هیچ کسم مورد انتقاد قرارشون نداد
    من جمله خودم
    البته باهاشون بحث و مباحثه داشتیم ولی تخریب نمیکردیم
    بله بین 4 نفر یا بیشتر یا کمتر شاید ، ولی در بین مردم جامعه و دولت و حکومت و اشتغال و اقتصاد و کار و از این چیزا چطور ؟
    monthly quotes :

Become Übermensch

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

[idea]خوب چه اشکالی داره بگه مسلمون نیست ؟ مگه صرف اینکه کسی بیاد بگه بقیه هم میان بیرون ؟ آن چیز یا کسی را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است . شایدم می ترسن که بیان بیرون[/idea]
    با سلام

((با این سلام کلی برات کلاس گذاشتما بعد بگو بهروز....نیشخند))

ببین دوست عزیز
    به نظر تو کسی پیدا میشه با تحقیق کامل از دین اسلام زده بشه و با استدلال و منطق به این نتیجه برسه که اسلام مثلا از پایه مشکل داره و برای مثال فلان دین و ایین حقیقت اصله و...؟؟؟
    امکان نداره
    شاید اگرم برگرده بر اساس چنتا شبهه بی پایه و اساس که همش تو اسلام جواب منطقی داره باشه
    ولی طرف به خودش این زحمت رو نداده که بره و تحقیق کنه

و همچین کسی تنش نیمخواره که الکی بره وقت زندگیش رو بزاره و برای عوض کردن دین مردم و شبهه افکنی
    بلکه کسی که همچین کاری میکنه یه منافق وابسته به دشمنه که با پول گرفتن و داشتن فلان امتیاز ها میخواد یه تهاجم فرهنگی و یه موج علیه اسلام تو کشور راه بندازه تا دشمنان رو به هدفشون نزدیک کنه

خب اینجاس که بروز بی دینی جرمه و نهی شده
    وگرنه موسی به دین خود عیسی به دین خود
    چی کار به همدیگه داریم
    ان شالله که توجیه شده باشین
    یا علی(ع)

الهی العفو...

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ببین دوست عزیز
    به نظر تو کسی پیدا میشه با تحقیق کامل از دین اسلام زده بشه و با استدلال و منطق به این نتیجه برسه که اسلام مثلا از پایه مشکل داره و برای مثال فلان دین و ایین حقیقت اصله و...؟؟؟
    امکان نداره
    شاید اگرم برگرده بر اساس چنتا شبهه بی پایه و اساس که همش تو اسلام جواب منطقی داره باشه
    ولی طرف به خودش این زحمت رو نداده که بره و تحقیق کنه

و همچین کسی تنش نیمخواره که الکی بره وقت زندگیش رو بزاره و برای عوض کردن دین مردم و شبهه افکنی
    بلکه کسی که همچین کاری میکنه یه منافق وابسته به دشمنه که با پول گرفتن و داشتن فلان امتیاز ها میخواد یه تهاجم فرهنگی و یه موج علیه اسلام تو کشور راه بندازه تا دشمنان رو به هدفشون نزدیک کنه
    اصلا بحث درست بودن و حق بودن و داشتن جواب منطقی و ازی این چیزها نیست . طرف مقابل نمی خواد مسلمان باشه و دوست داره ابراز کنه مسلمون نیست یا بی خداست . بله دیگه توی منطق شما کسی که بی دین هست و بی خدا و این رو ابراز کنه مستقیم وصل میشه به دشمنان و موج علیه اسلام و تهاجم فرهنگی و استکبار و از این چیزها

وگرنه موسی به دین خود عیسی به دین خود
    چی کار به همدیگه داریم
    بله واقعا . در این شرایط نه حقی داره طبق قانون و کسی که دین ما رو نداره میشه کافر و مستقیم وصل میشه به دشمنان
    ویرایش توسط Enerji : ۱۳۸۹/۰۹/۱۲ در ساعت ۱۲:۲۶
    monthly quotes :

Become Übermensch

14. تشکر

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری