صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ◄*♥*♥*► ويژه نامه ميلاد فرخنده حضرت عيسي مسيح عليه السلام و سال نو میلادی

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

◄*♥*♥*► ويژه نامه ميلاد فرخنده حضرت عيسي مسيح عليه السلام و سال نو میلادی

◄*♥*♥*► ويژه نامه ميلاد فرخنده حضرت عيسي مسيح عليه السلام  و سال نو میلادی

ويژه نامه ميلاد فرخنده حضرت مسيح عليه السلام

ویرایش توسط *عرفانی* : ۱۳۹۲/۱۰/۱۱ در ساعت ۱۵:۴۹

2.  

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

ديده گشودن جهان به رخسار روشن حضرت
    عيسى مسيح
    علیه السلام نشانه تجلى اراده الهى
    در شب زمستانى زمين است
    همچنان كه وجود
    قدسى آن حضرت، نشانه يگانگى
    و تقديس حق
    در سراپرده وجود است.

ميلاد حضرت عيسي مسيح (ع)، پيام آور
    صلح با خوبان،
    محبت به ستمديدگان و
    دوري از ستمگران برهموطنان مسیحی مبارک باد.

ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ در ساعت ۰۶:۴۴

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

مژده اي دل که مسيحا نفسي مي آيد
    که زانفاس خوشش بوي کسي مي آيد

از غم هجر مکن ناله وفرياد که دوش
    زده امفالي وفرياد رسي مي آيد

زآتش وادي ايمن نه منم خرم وبس
    موسي اينجا به اميد قبسي مي آيد

هيچکس نيست که در کوي تو اش کاري نيست
    هر کس اينجا ب هطريق هوسي مي آيد

کس ندانست که منزلگه معشوق کجاست
    اينقدر هست که بانگ جرسي ميآيد

جرعه اي ده که به ميخانه ارباب کرم
    هر حريفي زپي ملتمسي مي آيد

دوست را گر سر پرسيدن بيمار غمست
    گو بيا خوش که هنوزش نفسي ميآيد

خبر بلبل اين باغ بپرسيد که من
    ناله اي ميشنوم کز قفسي ميآيد

يار دارد سر صيد دل حافظ ياران
    شاهبازي به شکار مگسي ميآيد

ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ در ساعت ۰۶:۴۷

5. تشکر

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

بشارت عيسي

و ياد كن آنگاه كه فرشتگان گفتند: «اي مريم، خدا تو را به كلمه اي از خود كه نامش مسيح، عيسي بن مريم است، نويد مي دهد كه در دنيا و آخرت آبرومند و از مقربان (الهي) و با مردم در گهواره و در بزرگسالي سخن مي گويد و از نيكان و شايستگان است.

ـ مريم گفت: «من از تو به خداي رحمان پناه مي برم، اگر پرهيزگار باشي.»

ـ (جبرئيل) گفت:«همانا من فرستاده پروردگارت هستم تا تو را پسري پارسا و پاكيزه ببخشم.»

ـ مريم گفت: «پروردگارا، چگونه مرا فرزندي باشد و حال آنگه هيچ بشري به من دست نزده است؟»

ـ گفت: «اين چنين است، خدا آنچه بخواهد، مي آفريند، چون اراده چيزي كند، به او گويد: («باش») پس مي شود. اين بر من آسان است و تا او را نشانه اي براي مردم و رحمتي از سوي خويش كنيم؛ اين كاري است حتمي و شدني.»......قرآن مجيد، سوره مريم آيات 16 تا 22.

ـ پس به او عيسي (ع) بار گرفت و با وي به مكاني دور بيرون رفت. آنگاه درد زايمان او را به سوي تنه درخت خرمايي كشانيد؛ گفت:

«اي كاش پيش از اين مرده بودم و به فراموشي سپرده شده بودم». پس (كودك) از زير او ندايش داد: «غمگين مباش، پروردگار تو از زير پايت جويي روان ساخت، و خرما بن را به سوي خويش بجنبان تا بر تو خرماي تازه چيده فرو ريزد؛ بخور و بياشام و چشم روشن دار و اگر از آدميان كسي را ديدي، بگو: «من براي خداي رحمان روزه (سكوت) نذر كرده ام و امروز مطلقاً با هيچ انساني سخن نمي گويم».

پس مريم او را برداشته، نزد كسانش آورد؛ گفتند: «اي مريم، چيزي شگفت آورده اي. اي خواهر هارون، نه پدرت مرد بدي بود و نه مادرت! » مريم به او اشاره نمود؛ گفتند: «چگونه با كودكي خرد كه در گهواره است، حرف بزنيم؟»

ـ (كودك) گفت: «من بنده خدا هستم، به من كتاب داده و پيامبرم گردانيده است و مرا هر جا كه باشم، با بركت ساخته و تا زنده ام به نماز و زكات سفارش نموده و مرا به مادرم نيكوكار كرده و گردنكشي بدبخت نگردانيده است و درود بر من، روزي كه زاده شدم و روزي كه بميرم و روزي كه زنده برانگيخته شوم».

ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ در ساعت ۰۶:۴۸

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

تولد حضرت عیسی مسیح علیه السلام

در مورد تولد حضرت مریم و سرگذشت آن حضرت قبل از تولد حضرت عیسی مسیح در اناجیل مطلبی نیامده است .

در قاموس کتاب مقدس چنین آمده است : « باکره که ما در مسیح و از سبط [1] یهودا و از نسل داود و خویش الیصابات . مادر یحیی تعمیه دهنده که از سبط لاوی و نسل هارون بود و بعد از حوادث طفولیت مسیح یعنی زیارت شبانان و مجوسیان و ختنه مسیح و حاضر نمودنش در هیکل و بصر رفتن به هیچ وجه مریم باکره بیش از پنج مرتبه در کتاب مقدس جدید مذکور نیست . ( ترجمه وتألیف مسترهاکس آمریکایی )

به گفته اناجیل ؛ حضرت مریم (س) نامزد نجاری از شهر ناصره به نام یوسف بود . داستان تولد حضرت عیسی در آغاز هریک از انجیل های متی و لوقا آمده است . به نقل اناجیل متی و لوقا ، حضرت عیسی در بیت لحم زاده شده است . این شهر در هشت کیلومتری اورشلیم واقع شده است و حدود هزار سال قبل از میلاد ، داود پادشاه در آن به دنیا آمده و بزرگ شده بود . از آنجا که موفود یهودیت بنا بود در بیت لحم زاده شود تا به داود شباهت داشته باشد ، آن دو انجیل نویس تولد عیسای ناصری را به شهر مذکور کشانده اند .

سال ولادت حضرت عیسی (ع) تقریباٌ آغاز تاریخ میلادی است ، ولی محاسبات تاریخی نشان می دهد که اگر وی در زمان پادشاهانی متولد شده باشد که نامشان به همین مناسبت در اناجیل آمده است این تولد باید 4 تا 8 سال قبل از مبداء تاریخی میلادی رخ داده باشد .

در انجیل متی می خوانیم :
    اما ولادت عیسی مسیح چنین بود که چون مادرش مریم به یوسف نامزد شده بود ، قبل از آنکه با هم آیند ، او را از روح القدس حامله یافتند . و شوهرش یوسف چونکه مردی صالح بود ، نخواست او را عبرت نماید ، پس اراده نمود او را به پنهانی رها کند .

اما چون او در این چیزها تفکر می کرد ناگاه فرشته خداوند در خواب بر وی ظاهر شده ، گفت : « ای یوسف پسر داود ! از گرفتن زن خویش مریم مترس ، زیرا آنچه در وی قرار گرفته است از روح القدس است و او پسری خواهد زائید و نام او را عیسی خواهی نهاد . زیرا که او امت خویش را از گناهان خواهد رهانید . » و این همه برای آن واقع شد تا کلامی که خداوند به زبان نبی گفته بود تمام گردد که اینک باکره آبستن شده ، پسری خواهد زائید و نام او را عمانوئیل خواهند خواند که تفسیرش این است : « خدا با من »

پس چون یوسف از خواب بیدار شد چنان که فرشته خداوند به او امر کرده بود ، به عمل آورد و زن خویش را گرفت . و تا پسر نخستین خود را نزایید او را نشناخت .

ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ در ساعت ۰۶:۴۹

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

و در انجیل لوقا آمده است :
    و در ماه ششم جبرئیل فرشته از جانب خدا به بلدی از جلیل که ناصره نام داشت فرستاده شد . نزد باکره نامزد مردی مسمی به یوسف از خاندان داود و نام آن باکره مریم بود . پس فرشته ها نزذ او داخل شده ، گفت : سلام بر تو ای نعمت رسیده . خداوند با توست و تو در میان زنان مبارک هستی . چون او را دید از سخن او مضطرب شده ، متفکر شد که این چه نوع تحیت است . فرشته بدو گفت : ای مریم ! ترسان مباش زیر که نزد خدا نعمت یافته . و اینک حامله شده پسری خواهد زائید و او را عیسی خواهی نامید . او بزرگ خواهد بود و به پسر اعلی مسمی شود و خداوند خدا تخت پدرش داود را بدو عطا خواهد فرمود .

و او بر خاندان یعقوب تا به ابد پادشاهی خواهد کرد و سلطنت او را نهایت نخواهد بود . مریم به فرشته گفت : این چگونه می شود و حال آنکه مردی را نشناخته ام . فرشته در جواب وی گفت : روح القدس بر تو خواهد آمد و قوت حضرت اعلی بر تو سایه افکند از آن جهت آن مولود مقدس پسر خدا خوانده خواهد شد . و اینک الیصابات از خویشان تو نیز در پیری به پسری حامله شده و این ماه ششم است و او را که نازاد می خواندند . زیرا نزد خدا هیچ امری محال نیست .

مریم گفت : اینک کنیز [2] خداوندم . مرا بر حسب سخن تو واقع شود پس فرشته از نزد او رفت . در آن روزها مریم برخاست و به بلدی از کوهستان یهودیه به شتاب رفت . و به خانه زکریا در آمده به الیصابات سلام کرد . و چون الیصابات سلام مریم را شنید بچه در رحم او به حرکت آمد و الیصابات به روح القدس پر شده . به آواز بلند صدا زده گفت تو در میان زنان مبارک هستی و مبارک است ثمره رحم تو . و از کجا این به من رسید که مادر خداوند من به نزد من آید .
    ( لوقا 1 : 26 – 63 )

و در آن ایام حکمی از او غُسطُس قیصر صادر گشت که تمام ربع مسکون را اسم نویسی کنند و این اسم نویسی اول شد هنگامیکه کیرینیوس والی سوریه بود . پس همه مردم هریک به شهر خود برای اسم نویسی می رفتند . و یوسف نیز از جلیل از بلده ناصره به یهودیه به شهر داود که بیت لحم نام داشت رفت ؛ زیرا که او از خاندان و آل داود بود . تا نام او با مریم که نامزد او بود و نزدیک به زائیدن بود ثبت گردد .

وقتیکه ایشان در آنجا بودند ، هنگام وضع حمل او رسیده . پسر نخستین خود را زائید و او را در قنداقه پیچیده در آخور خوابانید . زیرا که برای ایشان در منزل جای نبود .
    ( لوقا 2 : 1 – 8 ) و چون روز هشتم وقت ختنه طفل رسید او را عیسی نام نهادند . چنانکه فرشته قبل از قرار گرفتن او در رحم او را نامیده بود ( لوقا 2 : 21 ) و چون ایام تطهیر ایشان بر حسب شریعت موسی رسید او را به اورشلیم بردند تا به خداوند بگذرانند .( لوقا 2 : 22 )

و اینک شخص شمعون نام در اورشلیم بود که مرد صالح و متقی و منتظر تسلی اسرائیل بود و روح القدس بر وی بود . و از روح القدس بدو وحی رسید که تا مسیح خداوند را نینی مو ترا نخواهی دید .

برای حضرت عیسی مسیح (ع) یک نسب نامه در آغاز انجیل متی و نسب نامه ای دیگر در باب سوم انجیل لوقا یافت می شود . توجیه این دو نسب نامه مختلف یکی از مشکلات مفسران اناجیل است .

پس از تولد ، نام یشوع بر او نهادند و معنای آن « نجات خدا » است . یونانیان و رومیان آن را به یسوس ( Iesus , Iesous ) تبدیل کردند و همین واژه در عربی عیسی شد .

لازم به یادآوری است که پدر نداشتن حضرت عیسی (ع) در مسیحیت مسئله ای اعتقادی است که فقط از انجیل معلوم شده و آن حضرت به حسب ظاهر پدری به نام « یوسف نجار » داشته است .

ولی همین قضیه در قرآن مجید به صورت مسئله ای تاریخی نقل شده است . حاکی از اینکه مردم بر سر حضرت مریم که شوهری نداشته است ، فریاد کشیده و او را به بی عفتی متهم کرده اند . از این رو لازم شده است که او روزه سکوت بگیرد تا خود نوزاد به قدرت خدای متعال به سخن آید و از مادرش رفع تهمت کند .
    ( سوره مریم / آیات 26 – 33 )

ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ در ساعت ۰۶:۴۹

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

عيسي مبشر به رسول مکرم اسلام

و مبشرا برسول یاتى من بعدى اسمه احمد" ـ این قسمت از آیه به قسمت دوم از رسالت آن جناب اشاره دارد، همچنان كه جمله"مصدقا لما بین یدى من التوریة"به قسمت اول از رسالتش اشاره داشت.

و این را هم مى‏دانیم كه بشارت عبارت است از خبرى كه شنونده از شنیدنش خوشحال گردد، و معلوم است كه چنین خبرى چیزى جز از خیرى كه بشنونده برسد و عاید او شود، نمى‏تواند باشد، و خیرى كه از بعثت پیامبر و دعوت او انتظار مى‏رود این است كه با بعثتش باب رحمت الهى به روى انسانها باز شود، و در نتیجه سعادت دنیا و عقبایشان به وسیله عقائد حقه، و یا اعمال صالح، و یا هر دو تامین گردد.

و بشارت به آمدن پیامبرى بعد از پیامبرى دیگر ـ با در نظر گرفتن اینكه پیغمبر سابق دعوتش پذیرفته شده، و جا افتاده، و با در نظر داشتن وحدت دعوت دینى در همه انبیاء ـ وقتى تصور دارد و داراى خاصیت بشارت است كه پیامبر دوم دعوتى پیشرفته‏تر، و دینى كامل‏تر آورده باشد، دینى كه مشتمل بر عقائد حقه بیشتر، و شرایع عادلانه‏تر براى جامعه، و نسبت به سعادت بشر در دنیا و آخرت فراگیرتر باشد، و گرنه انسانها از آمدن پیامبر دوم چیز زائدى عایدشان نمى‏شود، و از بشارت آمدنش خرسند نمى ‏گردند.

با این بیان روشن گردید كه جمله"و مبشرا برسول یاتى من بعدى"هر چند از این نكته خبرى نداده، اما معنایش مى‏فهماند كه آنچه پیامبر احمد (ص) مى‏آورد پیشرفته‏تر و كاملتر از دینى است كه تورات متضمن آن است، و آنچه عیسى (ع) بدان مبعوث شده در حقیقت واسطه‏اى است بین دو دعوت.
    در نتیجه كلام عیسى بن مریم را این طور باید معنا كرد: "انى رسول الله الیكم مصدقا. .."، من فرستاده‏اى هستم از ناحیه خداى تعالى به سوى شما تا شما را به سوى شریعت تورات و منهاج آن دعوت كنم"و لاحل لكم بعض الذى حرم علیكم": و بعضى از آنچه را كه بر شما حرام شده برایتان حلال كنم، و این همان شریعتى است كه خداى تعالى به دست من برایتان آورده، و به زودى آن را با بعثت پیامبرى به نام احمد (ص) كه بعد از من خواهد آمد تكمیل مى‏كند .

از نظر اعتبار عقلى هم مطلب از این قرار است، چون اگر در معارف الهى كه اسلام بدان دعوت مى‏كند، دقت كنیم خواهیم دید كه از شریعت‏هاى آسمانى دیگر كه قبل از اسلام بوده دقیق‏تر و كاملتر است، مخصوصا توحیدى كه اسلام بدان مى‏خواند ـ و یكى از اصول عقائد اسلام است، و همه احكام اسلام بر آن اساس تشریع شده، و بازگشت همه معارف حقیقى بدانست ـ توحیدى است بسیار دقیق كه ما در مباحث سابق این كتاب پاره‏اى مطالب در باره آن گذراندیم.

و همچنین شرایع و قوانین عملى اسلام كه در دقت آن همین بس كه از كوچكترین حركات و سكنات فردى و اجتماعى انسان گرفته تا بزرگترین آن را در نظر گرفته، و همه را تعدیل نموده، و از افراط و تفریط در یك یك آنها جلوگیرى نموده، و براى هر یك حدى معین فرموده، و در عین حال تمامى اعمال بشر را بر اساس سعادت پایه‏ریزى كرده و بر اساس توحید تنظیم فرموده است.

كتاب: ترجمه المیزان، ج 19، ص 426
    نویسنده: علامه طباطبایى

ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ در ساعت ۰۷:۱۳

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

درود بر عيسي پسر مريم مقدس كه شيعه ابراهيم(ص) بود
    و مريم مقدس با زائيدن معجزه آساي او مورد اهانت قرار گرفت .

درود بر مريم و درود بر عيسي كه روشنگر متون تورات بود
    و به تنهايي در برابر ناداني مردم خويش و دانشمندان رباخوارپيامبر كش
    بپاخاست و نمي ميرد تا روزي دنيا را از اين ناپاكيها پاك گرداند..

خداوندا درود تو بر عيسي كه براي بر پايي عدالت در قوم خود بپا خاست كه ياران او يادواره اش را به شكل انجيل بازنوشتند و عيسي بشارت داد به پيامبري كه او را احمد مي ناميد.

و درود بر محمد كه شيعه ابراهيم(ص) بود و مكارم اخلاق را كامل نمود. درود تو بر او كه مردم خود را به شيريني عدل آشنا نمود. خداوندا بر اهل خانه او درود فرست.

به او قرآن دادي كه پيشواي روشنگر است و آنرا گويا و روشن نمودي تا هيچكس از فهم آن بي نصيب نماند.

و چنين بود كه عيسي بن مريم گفت: اي بني اسراييل من پيامبر خداوند بسوي شما هستم (و) استوار دارنده توراتي كه پيشاروي من است و بشارتگر به پيامبري كه پس از من مي آيد و نامش احمد است آنگاه چون بر ايشان پديده هاي شگرف آورد گفتند: اين جادوي آشكار است(آيه 6 سوره صف) و احمد يكي از نامهاي مشهور حضرت محمد (ص) است .

تعداد فراواني‌ از احاديث‌ به‌ فرود آمدن‌ حضرت‌ عيسي‌ مسيح‌ (ع) از آسمان‌ صراحت‌ دارند و ثابت‌ گرديده‌ است‌ كه‌ خداي‌ تعالي‌ پيامبر خود عيسي‌ مسيح‌ را به‌ آسمان‌ بالا برد. گواه‌ اين‌ سخن‌ اين‌ آيه‌ قرآن‌ است‌ كه‌ سخن‌ كساني‌ را كه‌ مد‌عي‌ كشته‌ شدن‌ ايشانند رد‌ مي‌كند:

و قولهم‌ انا قتلنا المسيح‌ عيسي‌ بن‌ مريم‌ رسول‌ الله. و ماقتلوه‌ و ما صلبوه‌ و لكن‌ شبه‌ لهم. و ان‌ الذين‌ اختلفوا فيه‌ لفي‌ شك‌ منه. ما لهم‌ به‌ من‌ علم‌ الا اتباع‌ الظن. و ما قتلوه‌ يقيناً‌ بل‌ رفعه‌ الله اليه و سخن‌ آنان چنين‌ بود:

ما مسيح‌ عيسي‌ بن‌ مريم، رسول‌ خدا را كشتيم. او را نكشتند و به‌ صليب‌ نكشيدند، بلكه‌ مطلب‌ بر انان‌ مشتبه‌ گرديد و آنانكه‌ در او اختلاف‌ نمودند درباره‌اش‌ به‌ شك‌ افتادند. آنان‌ را درباره‌ او اط‌لاعي‌ نيست‌ جز آن‌ كه‌ از ظن‌ خويش‌ پيروي‌ نمودند. به‌ يقين‌ او را نكشتند، بلكه‌ خدا او را به‌ سوي‌ خود بالا برد.

احاديث‌ درباره‌بالا رفتن‌ حضرت‌ عيسي‌ بن‌ مريم‌ (ع) به‌ آسمان‌ زيادند و اينكه‌ ان‌ بزرگوار هم‌ اكنون‌ در آسمان‌ زنده‌اند و روزي‌ مي‌خورند. از بالا رفتن‌ ايشان‌ بيش‌ از هزار و نهصد سال‌ مي‌گذرد. پيشتر تعدادي‌ از ان‌ احاديث‌ را ذكر نموديم.

آن‌ احاديث‌ تصريح‌ مي‌نمايند كه‌ حضرت‌ عيسي‌ بن‌ مريم‌ (عليهما السلام) به‌ هنگام‌ ظهور حضرت‌ مهدي‌ (ع) فرود آمده‌ در نماز به‌ حضرت‌ صاحب‌ الامر (ع) اقتدا خواهد كرد و با آن‌ بزرگوار نماز خواهد گزارد. به‌ حكمت‌ بالغه‌ و تدبير بزرگ‌ بينديشيد، مسيح‌ را به‌ آسمان‌ بالا بُرد تا براي‌ روزي‌ بزرگ‌ و هدفي‌ ارزنده‌ و عنايتي‌ والا وي‌ را ذخيره‌ گرداند! فايده‌ و حكمت‌ فرود آمدن‌ حضرت‌ مسيح‌ به‌ زمين‌ به‌ هنگام‌ ظهور حضرت‌ مهدي‌ (ع) چيست.

ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ در ساعت ۰۶:۵۱

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

عقيده‌ مسيحيان‌ در مورد حضرت‌ عيسي‌ بن‌ مريم‌ (عليهما السلام) در قرآن‌ مشهور و معروف‌ است. خداي‌ تعالي‌ چنين‌ مي‌فرمايند:

و قالت‌ النصاري: المسيح‌ ابن‌ الله

ترسايان‌ گفتند: مسيح‌ فرزند خداست.

و مي‌فرمايد:

و اذ قال‌ الله: يا عيسي‌ بن‌ مريم! ءانت‌ قلت‌ للناس‌ اتخذوني‌ و امي‌ الهين‌ من‌ دون‌ الله قال: سبحانك! ما يكون‌ لي‌ ان‌ اقول‌ ما ليس‌ لي‌ بحق. ان‌ كنت‌ قلته‌ فقد علميته. تعلم‌ ما في‌ نفسي‌ و لا اعلم‌ ما في‌ نفسك. انك‌ انت‌ علام‌ الغيوب

زماني‌ كه‌ خداي‌ تعالي‌ فرمود: اي‌ عيسي‌ بن‌ مريم، آيا تو به‌ مردم‌ گفته‌اي‌ كه‌ من‌ و مادرم‌ را دو خدا، جز خداوند عالم‌ بدانيد!

عرض‌ كرد: خدايا، تو منزهي! مرا نرسد كه‌ چيزي‌ را كه‌ حق‌ گفتنش‌ را ندارم، بگويم. اگر آن‌ را گفته‌ بودم‌ تو آن‌ را مي‌دانستي. تو آنچه‌ را كه‌ در نفس‌ من‌ است‌ مي‌داني‌ ولي‌ من‌ آنچه‌ را كه‌ تو مي‌داني‌ نمي‌دانم. همانا تو داننده‌ پنهاني‌ها مي‌باشي.

ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ در ساعت ۰۶:۵۲

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

قرآن کریم از زبان حضرت عیسی علیه السلام می فرماید:

« قال انی عبدالله آتانی الکتاب و جعلنی نبیاً وجعلنی مبارکا این‏ ما کنت و اوصانی بالصلوة و الزکوة ما دمت حیا، و براً بوالدتی و لم‏ یجعلنی جبارا شقیا، والسلام علی یوم ولدت و یوم اموت و یوم ابعث حیا» (سوره مریم، آیات 30 - 33)
    ترجمه: (عیسی فرمود من بنده خدایم، به من‏ کتاب داده و پیامبر ساخته است. و مرا هر جا که باشم مبارک گردانده، و مرا تا تا زنده‏ام به نماز و زکات سفارش فرموده است. و مرا نیکوکار به پدر و مادر قرار داده و جبار و شقی نساخته است. و درود بر من روزی‏ که به دنیا آمدم و روزی که می‏میرم و روزی که زنده برانگیخته می‏شوم.

ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ در ساعت ۰۶:۵۳

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری