جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالی در مورد کتاب "خیانت در روایت تاریخ"

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    0

سوالی در مورد کتاب "خیانت در روایت تاریخ"

با سلام

توی این تاپیک اشاره ی خوبی به کتاب منتقدانه ی "خیانت در روایت تاریخ" شده بود. متاسفانه تاپیک قفل شده بود ناچاراً تاپیک جدیدی برای سوالم درست کردم.

عنوان فصل های کتاب 23 سال در زیر آورده شده :

الف) محمد:
    ١- تولد قهرمان
    ٢- کودکی
    ٣- رسالت
    ٤- بعثت
    ٥- پس از بعثت
    ب) دين اسلام:
    ١- محيط پيدايش اسلام
    ٢- معجزه
    ٣- معجزه قرآن
    ٤- محمد بشر است
    ج) سياست:
    ١- هجرت
    ٢- شخصيت تازة محمد
    ٣- ايجاد اقتصاد سالم
    ٤- جهش به سوی قدرت
    ٥- نبوت
    ٦- زن در اسلام
    ٧- زن و پيغمبر
    د) متافيزيک:
    خدا در قرآن
    ه) پس از محمد
    ١- خلافت
    ٢- سودای غنيمت
    ٣- خلاصه

در سه جلد کتاب "خیانت در روایت تاریخ" تنها به رد بخشی از این کتاب که با رنگ سبز مشخص کردم پرداخته شده و به سرفصل های قرمز رنگ اشاره ای نشده.
    از دوستان کسی میدونه کتاب "خیانت در روایت تاریخ" جلد چهارمی هم داره یا نه؟
    آیا نویسنده ی دیگه ای در مورد فصول آخر کتاب 23 سالٰ نقدی نوشته ؟
    ممنون میشم اگه جوابمو بدین

کارشناس بحث : پاسخگوي تاريخي

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۱۰/۰۶ در ساعت ۱۸:۴۵

2. تشکر

3.  

نوشته
    2,081
    مورد تشکر
    83 پست
    حضور
    14 روز 16 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط a3moni نمایش پست
    با سلام

توی این تاپیک اشاره ی خوبی به کتاب منتقدانه ی "خیانت در روایت تاریخ" شده بود. متاسفانه تاپیک قفل شده بود ناچاراً تاپیک جدیدی برای سوالم درست کردم.

عنوان فصل های کتاب 23 سال در زیر آورده شده :

الف) محمد:
    ١- تولد قهرمان
    ٢- کودکی
    ٣- رسالت
    ٤- بعثت
    ٥- پس از بعثت
    ب) دين اسلام:
    ١- محيط پيدايش اسلام
    ٢- معجزه
    ٣- معجزه قرآن
    ٤- محمد بشر است
    ج) سياست:
    ١- هجرت
    ٢- شخصيت تازة محمد
    ٣- ايجاد اقتصاد سالم
    ٤- جهش به سوی قدرت
    ٥- نبوت
    ٦- زن در اسلام
    ٧- زن و پيغمبر
    د) متافيزيک:
    خدا در قرآن
    ه) پس از محمد
    ١- خلافت
    ٢- سودای غنيمت
    ٣- خلاصه

در سه جلد کتاب "خیانت در روایت تاریخ" تنها به رد بخشی از این کتاب که با رنگ سبز مشخص کردم پرداخته شده و به سرفصل های قرمز رنگ اشاره ای نشده.
    از دوستان کسی میدونه کتاب "خیانت در روایت تاریخ" جلد چهارمی هم داره یا نه؟
    آیا نویسنده ی دیگه ای در مورد فصول آخر کتاب 23 سالٰ نقدی نوشته ؟
    ممنون میشم اگه جوابمو بدین
    :rose:

کارشناس بحث : پاسخگوي تاريخي
    با عرض سلام
    کتاب «خیانت در روایت تاریخ»تا جایی که بنده اطلاع دارم،سه جلد بیشتر نیست.علاوه بر این کتاب،حضرت ایت الله سبحانی هم کتابی در رد کتاب 23سال دشتی نوشته اند.
    اینجا به معرفی این اثر می پردازم:
    کتاب «راز بزرگ رسالت» یا «نقد کتاب بیست‌وسه سال» تألیف آیت‌الله جعفر سبحانی به همت مؤسسه امام صادق (ع) منتشر شد.
    این کتاب نقد کتاب «بیست‌وسه سال» که به قلم «علی دشتی» است، هرچند چند نام او روی کتاب نیست ولی محتویات کتاب و شیوه قلم گواهی می‌دهد که اثر او است و قسمتی از مطالب کتاب در نوشته‌های پیشین او خصوصا در کتاب «عقلا بر خلاف عقل» موجود است.
    در همان سال‌های دهه 50 آیت‌الله «سبحانی» نقدی بر این کتاب تنظیم کرد و به صورت فتوکپی در میان جوانان و علاقه‌مندان منتشر کرد، سپس در سال 58 به عنوان «راز بزرگ رسالت» منتشر شد و استقبال خوبی از آن به عمل آمد.
    آیت‌الله «سبحانی» بعد از بیان این‌که «دشتی» کیست، فعالیت‌های سیاسی‌اش چه بود، چه روحیاتی داشت، آثار و نوشته‌های او چیست و منابع کتاب «بیست‌وسه سال» کدامند، کتاب خود را در بیست فصل تدوین کرد.
    علل گرایش انسان به ماوراء‌الطبیعت، اثبات صانع و حدوث ماده، هدف از آفرینش جهان و انسان، لزوم بعثت پیامبران، وحی و الهام، نظریه الهیون در رابطه با وحی، نظریه‌های دیگر در رابطه با وحی،‌ فرضیه تجلی شخصیت باطن، اندیشه جاهلیت در لباس علمی، قرآن و عهدین،‌ منبع‌پنداری برای وحی محمدی، بشارت عهدین، حوادث دوران ولادت، عقیده و عمل پیامبر اکرم (ص) قبل از بعثت، امین وحی در کوه «حرا»،‌ مسأله انقطاع وحی،‌ افسانه «غرانیق»، راز معراج، معجزات پیامبر اسلام (ص) و قرآن و معجزات ممنوعه عناوین بیست بخشی است که در این کتاب آمده است.
    کتاب «راز بزرگ رسالت» یا «نقد کتاب بیست‌وسه سال» تألیف آیت‌الله «جعفر سبحانی» به همت مؤسسه امام صادق (ع) و با شمارگان 2000 نسخه، در قطع وزیری (گالینگور)، منتشر شد.

اطلاعات بنده فعلاً در همین حد می باشد،اگر اطلاعات بیشتری در این باره پیدا کردم،خدمت شما عرض خواهم کرد.

نوشته
    974
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 6 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

عنوان کتاب " خیانت در گزارش تاریخ " است.

6. تشکر

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی تاريخي نمایش پست

کتاب «راز بزرگ رسالت» یا «نقد کتاب بیست‌وسه سال» تألیف آیت‌الله جعفر سبحانی به همت مؤسسه امام صادق (ع) منتشر شد...

.
    .
    .
    اطلاعات بنده فعلاً در همین حد می باشد،اگر اطلاعات بیشتری در این باره پیدا کردم،خدمت شما عرض خواهم کرد.
    بابت توضیحاتی که دادین ممنون.
    من که هر چه گشتم توی نت اثری از کتاب "راز بزرگ رسالت" پیدا نکردم.
    خوشحال میشم اگه کتابی با چنین موضوعی ( پاسخ به بقیه ی شبهات دشتی، بالاخص در مورد "زن در اسلام" و "زن و پيغمبر" ) بهم معرفی کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط لاچینی نمایش پست
    عنوان کتاب " خیانت در گزارش تاریخ " است.
    حق با شماست. من اسم کتاب را از تاپیک قبلی کپی کردم.

نوشته
    2,081
    مورد تشکر
    83 پست
    حضور
    14 روز 16 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0

جمع بندي:

a3moni:

آيا كتاب "خیانت در روایت تاریخ" جلد چهارم هم دارد؟ و آيا غير از اين كتاب،كتاب ديگري در نقد كتاب«23سال» علي دشتي نوشته شده است؟

پاسخگوي تاريخي:

با عرض سلام

تا جایی که بنده اطلاع دارم کتاب «خیانت در روایت تاریخ»،سه جلد بیشتر نیست.

علاوه بر این کتاب،حضرت آیت الله جعفر سبحانی هم کتابی در رد کتاب 23سال دشتی نوشته اند.

اینجا به معرفی این اثر می پردازم:

کتاب «راز بزرگ رسالت» یا «نقد کتاب بیست‌وسه سال» تألیف آیت‌الله جعفر سبحانی به همت مؤسسه امام صادق (ع) منتشر شد.

این کتاب نقد کتاب «بیست‌وسه سال» که به قلم «علی دشتی» است، هرچند چند نام او روی کتاب نیست ولی محتویات کتاب و شیوه قلم گواهی می‌دهد که اثر او است و قسمتی از مطالب کتاب در نوشته‌های پیشین او خصوصا در کتاب «عقلا بر خلاف عقل» موجود است.

در همان سال‌های دهه 50 آیت‌الله «سبحانی» نقدی بر این کتاب تنظیم کرد و به صورت فتوکپی در میان جوانان و علاقه‌مندان منتشر کرد، سپس در سال 58 به عنوان «راز بزرگ رسالت» منتشر شد و استقبال خوبی از آن به عمل آمد.

آیت‌الله «سبحانی» بعد از بیان این‌که «دشتی» کیست، فعالیت‌های سیاسی‌اش چه بود، چه روحیاتی داشت، آثار و نوشته‌های او چیست و منابع کتاب «بیست‌وسه سال» کدامند، کتاب خود را در بیست فصل تدوین کرد.

علل گرایش انسان به ماوراء‌الطبیعت، اثبات صانع و حدوث ماده، هدف از آفرینش جهان و انسان، لزوم بعثت پیامبران، وحی و الهام، نظریه الهیون در رابطه با وحی، نظریه‌های دیگر در رابطه با وحی،‌ فرضیه تجلی شخصیت باطن، اندیشه جاهلیت در لباس علمی، قرآن و عهدین،‌ منبع‌پنداری برای وحی محمدی، بشارت عهدین، حوادث دوران ولادت، عقیده و عمل پیامبر اکرم (ص) قبل از بعثت، امین وحی در کوه «حرا»،‌ مسأله انقطاع وحی،‌ افسانه «غرانیق»، راز معراج، معجزات پیامبر اسلام (ص) و قرآن و معجزات ممنوعه عناوین بیست بخشی است که در این کتاب آمده است.

کتاب «راز بزرگ رسالت» یا «نقد کتاب بیست‌وسه سال» تألیف آیت‌الله «جعفر سبحانی» به همت مؤسسه امام صادق (ع) و با شمارگان 2000 نسخه، در قطع وزیری (گالینگور)، منتشر شد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)