صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تنهازن تیم اطلاعات عملیات شهیدهمت+خواهران فرمانده و جانباز دفاع مقدس

نوشته
    9,030
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    89

تنهازن تیم اطلاعات عملیات شهیدهمت+خواهران فرمانده و جانباز دفاع مقدس

خودش اینگونه تعریف می کند: آرپیجی زن دستهاش قطع شده بود ما که رفتیم او را بیاوریم دیدم تانک عراقی ها جلو می آیند من او را رها کردم و آر پی جی را بر داشتم آرپیجی زن گفت: تو رو به فاطمه زهرا گلوله را حرام نکن من به سمت تانک شلیک کردم و به تانک اصابت کرد.
    خانم امینه وهاب زاده امدادگر دیروز و جانباز 70 درصد شیمیایی امروز است. امدادگرخط مقدم سال های جبهه و جنگ که بخاطر تسلط به زبان عربی در بعضی از عملیات های شناسایی برون مرزی بعضی از فرماندهان همچون همت را همراهی می کرد. او در دوران جنگ تحمیلی 4 سال جنوب بود و نه ماه غرب بود.

به گزارش واحد مرکزی خبر امینه وهاب زاده امدادگر بود ولی اگر پیش می آمد اسلحه هم به دست می گرفت.

خودش اینگونه تعریف می کند: آرپیجی زن دستهاش قطع شده بود ما که رفتیم او را بیاوریم دیدم تانک عراقی ها جلو می آیند من او را رها کردم و آر پی جی را بر داشتم آرپیجی زن گفت: تو رو به فاطمه زهرا گلوله را حرام نکن من به سمت تانک شلیک کردم و به تانک اصابت کرد.

"یکبار شهید و 7 بار مجروح "

خبر می رسد حمله شده و عده ای مجروح نیازمند کمک هستند خانم وهاب زاده داستان را اینگونه نقل می کند: راننده همراهم نیامد من خودم آمبولانس را برداشتم و به سمت منطقه رفتم پس از انتقال مجروحان به آمبولانس حمله شد و من امدادگر مجروح شدم ترکش به شکمم خورد وقتی مرا به اطاق عمل بردند متوجه می شوند نبض ندارم و می فهمم که شهید شده ام. کادر بیمارستان مرا را به معراج شهدا می برند اما زمانی که شهید جدید می آورند می بینند مشما بخار کرده بررسی می کنند متوجه می شوند نبض دارم و من را به بیمارستان منتقل می کنند.

"احساس کردم او مفیدتر است، پس من شیمیایی شدم"

ولی در عملیات والفجر یک وقتی یک مجروح ماسک نداشته ماسکش را به او می دهد الان استخوان درد مخصوص دارد. وی در جواب اینکه چرا بین خود و رزمنده، آن رزمنده را انتخاب کرد گفت احساس کردم او مفید تر از من هست این جانباز پرشور روزهای جنگ اکنون بیاد شهدا زنده است.
    منبع:

شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
    امام خمینی (ره)

2.  

نوشته
    11
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام بسیار مناسب بود سپاسگرارم از مطلبتون استفاده کردم تووبلاگمون
    خدا عزیزتون کنه
    بسم رب شهدا و الصدیقین

شوقت وقتی به پرواز در می آید که مجهز به دو بال اخلاص و طهارت شوی،و وقتی اشتیاقت به یار بیشتر شود به پرواز درآیی و وقتی به پرواز درآمدی، یار خود به دامش میگیردت! تو همیشه و هر زمان شوق وصال یار داشته باش!

4. تشکر

نوشته
    5,567
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    59 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    3
    گالری
    196

با سلام

واقعا مطلب تکان دهنده و تاثیرگذاری بود

کاش قدر این عزیزان بیشتر دانسته شود و ای کاش تفکر و تدبر کنیم در مورد شهدا و جانبازان

ممنون از مطلب زیباتون

یا حق

ܓ✿ اللهم عجل لولیک الفرج ܓ✿

6. تشکر

نوشته
    202
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    22 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام ،
    خیلی مطلب جالبی بود...

در حـــفاظـــت ز امیــــرم علی خــــامـــنه ای
    می شــــوم مـــیثــــم تــــمار ، بـــه دارم بـــزنید

8. تشکر

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

خیلی قدر نشناس هستیم
    خیلی...
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

10. تشکر

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

تك تيراندازجنگ هاي نامنظم شهيد چمران

به نام خدا

تك تيراندازجنگ هاي نامنظم شهيد چمران

امينه وهاب زاده 52 ساله جانباز70 درصد شيميايي وتركش خورده است كه چريكي راآموزش ديده است. وي پس ازانقلاب اسلامي بارها به دليل مبارزه عليه رژيم طاغوت وپخش اعلاميه هاي حضرت امام خميني(ره) توسط ساواك دستگيرودرزندان هاي پهلوي شكنجه شده است.
    تك تيراندازگروه جنگ هاي نامنظم شهيد چمران كهبا بمباران شيميايي كه به صورت آزمايشي درعمليات والفجريكدرمنطقه غرب جنوب فكه توسط نيروهاي بعثي صورت گرفت درحالي كه انجام وظيفه ميكرد شيميايي شد.
    وي درهفت عمليات دفاع مقدس شركت كرده:نخستين عمليات ثامن الائمه كه همان شكست حصرآبادان بود وپس ازآن درعمليات طريق القدس در8 آبان سال 1360 شركت كرد،عمليات فتح المبين در1 فروردين سال 1362،عمليات تبيت المقدس در1 ارديبهشت 1361،عمليات رمضان 22 تير1361،عمليات والفجرمقدماتي و والفجر1.
    وي عمل كرد زنان رادرانقلاب ودوران جنگ تحميلي راغرورآميزدانسته وتوضيح دادند:همين بس كه امام خميني(ره) برنقش زنان درپيروزي انقلاب اسلامي تاكيد كردند ورهبرمعظم انقلاب نيزبارها مقاومت زنان مسلمان ايران درحفظ نظام اسلامي راستوده اند،وهاب زاده علاوه برحضورگسترده زنان درخدمات پشت جبهه،تشويق ودلگرمي دادن به همسران پسران خانواده براي پركردن جبهه هاي جنگ تحميلي صدام عليه ايران رابسياربا اهميت وهم طرازبا حضورمردان درصف مقدم جبهه دانست.

ادامه دارد...

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

12. تشکر

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

بانوي مجاهدي كه امدادگر جبهه‌ها بوده و تنها در جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل 7 بار مجروح شده كه آخرين بار در عمليات والفجر يك با گاز خردل شيميايي شده است و كپسول اكسيژن كنار تخت و مخزن اكسيژن خالص چرخ‌دارش، گوشه‌اي از سوغات سال‌هاي حماسه است.

چشمان كم سو شده‌اش را يادگار شيميايي مجنون مي‌داند كه حتي نور لامپ نيز آزارش مي‌دهد. علت نور كم عكس‌هايمان نيز همين است. البته مي‌گويد من هنوز مي‌بينم اما چشم‌هاي بسياري از رزمندگان بعد آن عمليات تخليه شده مي‌گفت در خاطرم هست كه در مجنون فرياد مي‌زدم و تصور مي‌كردم همه صدايم را مي‌شنوند اما گويا در اثر شيميايي از حنجره‌‌ام هيچ صدايي خارج نمي‌شد.

تداعي خاطرات استخبارات برايش سخت‌ است. هنوز اثر آن را در پشتش به همراه دارد. گويا هيچگاه به موزه عبرت‌ سر نزده. دلش نمي‌خواهد آن روزها را يادآوري كند.

امينه وهاب‌زاده اصالتاً عراقي است كه به اجبار به ايران آمده و در اينجا ازدواج كرده است.

همسرش اصالتاً دامغاني است و چند سالي است كه به رحمت خدا رفته و او اكنون با تنها پسرش زندگي مي‌كند.
    ...

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید

یا علی

14. تشکر

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

خاطرات او تنها يك‌بار در كتابي با عنوان «وارث مبارز» به همت مركز امور زنان و خانواده گردآوري شد كه عليرغم اينكه با تيتراژ 3000 نسخه آماده انتشار بود به تشخيص خانم وهاب‌زاده و به دلايلي از جمله تناقضاتي در صحبت‌هايش با مطالب منتشر شده، توزيع نشد.

هرچند جواناني كه با او ديدار كردند دلشان مي‌خواست لحظات بيشتري در كنارش باشند اما وضعيت جسمي اين بانو شرايط را براي او دشوار مي‌كرد. آنچه در ادامه مي‌آيد گوشه‌اي از خاطرات اين امدادگر جانباز است كه در ساعات محدودي كه در كنارش بوديم روايت كرده است.

*شروع مبارزات با بنت‌الهدي صدر
    مبارزاتم از عراق شروع شد از آشنايي با بنت‌الهدي صدر خواهر شهيد صدر، البته با خود شهيد صدر هم همكاري داشتيم. پس از آن چند بار دستگير شدم. آخرين‌‌بار به يكي از زندان‌هاي مخصوص مجرمان سياسي منتقل شدم كه تنها زماني كه نهايت جرم سياسي يك شخص مشخص مي‌‌شد با چشم و دستان بسته او را به آنجا مي‌بردند.پله‌ها را شمردم، 45-44 تا بود. چند ساعت بي حركت مرا نگه داشتند، چرا كه گفته بودند با كوچكترين حركت در چاه مي‌افتي! 2 جوان سني مذهب آنجا بودند كه وقتي ديدند بعثي‌ها مرا با آن سن كم سخت شكنجه مي‌‌كنند، به آنها گفتند شما نمي‌توانيد با او برخورد كنيد، او را به ما بسپاريد تا ما حسابي شكنجه‌اش كنيم! به اين ترتيب پرونده‌ام به آن 2 جوان سپرده شد. آن زمان حدوداً 13 ساله بودم.

آنها مرا به اتاق شكنجه بردند و گفتند هرچه ما فرياد زديم تو هم ناله و فرياد كن! بعد با اشاره به من فهماندند ما به خانه شما مي‌آييم و به تو خواهيم گفت كه چه كني.

ادامه دارد

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

(شادی روحشان صلوات)

یا علی

16. تشکر

نوشته
    332
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    47

این بانو از جمله زنانی است که به حضرت زینب(س) اقتدا نموده است.
    ایمان راسخ،عزم استوار و صبر بر مصائب،عفت و پاکدامنی،شجاعت و تعهد....
    صفاتی که زیبنده شخصیت اوست.

خدایا چنان کن سرانجام کار
    تو خشنود باشی و ما رستگار

نوشته
    1,109
    صلوات
    49
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    36 روز 15 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط گل نرگس نمایش پست
    تنهازن تیم اطلاعات عملیات شهیدهمت+عکس
    چه زن پر شهامتی!

کارتان را برای خدا نکنید
    برای خدا کار کنید...
    تفاوتش زیاد نیست فقط همین قدر که ممکن است امام حسین (ع) در کربلا باشد و من در حال کسب علم برای رضای خدا.....
    شهید آوینی
    =================================™
    سلامتی رهبر معظم انقلاب صلوات:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...uiGyQnbl1I4zLw
    بی تو،تا دنیاست،دنیایی ندارم...
    اللهم عجل لولیک الفرج

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری