جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رابطه با اقوام و عزیزان در آخرت

نوشته
    30
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

غمگین رابطه با اقوام و عزیزان در آخرت

بنام خدا
    با سلام به همگی
    مدتی هست سخت غرق در افکار منفی شدم افکاری که شب و روز مرا گرفتار کرده
    در این دنیا بعد از الطاف و نعمات خداوند و قرآن از طرف عزیزان و اقوام من من شدیدن شرمسار شده ام و خودگذشتگی هایی که از اقوام نزدیک مخصوصآ والدین من بر من نثار گشته شدیدآ من را افسره کرده من هرچه فکر می کنم هرگز توانایی جبران چینین محبت هایی را در زمان جاری ندارم و چنین از خودگذشتگی هایی کمتر جایی دیدم از اساتید و دوستان عزیز می خوام پیجیده تر در این مورد بحث بشه و می خوام در مورد رابطه با عزیزان در دنیای اخروی بیشتر بدانم.
    باشد که یاری شما بنده حقیر را از این بند سردگرمی رها کند ...

کارشناس بحث : پاسخگوي مباحث اعتقادي
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۱۰/۲۲ در ساعت ۰۱:۴۹
    اگر کاری بکنی که بیشتر از یک آدم معمولی باشی ،اگر خودت رو سر سپرده کمال کنی ،و اگر نتونستن جلوت رو بگیرن آنوقت تو تبدیل به یک چیز متفاوت میشی،چیزی که مردم بهش میگن افسانه...

2.  

نوشته
    432
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط own نمایش پست
    بنام خدا
    با سلام به همگی
    مدتی هست سخت غرق در افکار منفی شدم افکاری که شب و روز مرا گرفتار کرده
    در این دنیا بعد از الطاف و نعمات خداوند و قرآن از طرف عزیزان و اقوام من من شدیدن شرمسار شده ام و خودگذشتگی هایی که از اقوام نزدیک مخصوصآ والدین من بر من نثار گشته شدیدآ من را افسره کرده من هرچه فکر می کنم هرگز توانایی جبران چینین محبت هایی را در زمان جاری ندارم و چنین از خودگذشتگی هایی کمتر جایی دیدم از اساتید و دوستان عزیز می خوام پیجیده تر در این مورد بحث بشه و می خوام در مورد رابطه با عزیزان در دنیای اخروی بیشتر بدانم.
    باشد که یاری شما بنده حقیر را از این بند سردگرمی رها کند ...

کارشناس بحث : پاسخگوي مباحث اعتقادي
    به نام خدا
    سلام بر شما و بندگان قدرشناس خدا

بسیاری از خدمات دیگران قابل جبران در این دنیا نیست به علاوه شکر نعمت های الهی هرگز از عهده انسان بر نمی آید. اما انسان می تواند با بهره برداری به جا و شایسته از نعمت ها و خدمات علاوه بر قدردانی و تشکر زبانی تا حدودی شکر آن ها را به جای آورد.

رابطه با بستگان و عزیزان در آخرت به عوامل گوناگونی بستگی دارد. آیات قرآن انواع روابط با بستگان را در آخرت اشاره فرموده است. از جمله اینکه می فرماید:
    "
    جَنَّاتُ عَدْنٍ يَدْخُلُونَهَا وَمَنْ صَلَحَ مِنْ آبَائِهِمْ وَأَزْوَاجِهِمْ وَذُرِّيَّاتِهِمْ وَالمَلاَئِكَةُ يَدْخُلُونَ عَلَيْهِم مِّن كُلِّ بَابٍ" (رعد 23).
    (باغ های پابرجایی که آنان و هرکه از پدران و همسران (همسران خودشان و پدرانشان که شامل مادران نیز می شود) و نسل آن ها (که شامل همه بستگان می شود) آنان که شایسته و صالح باشند به آن وارد می شوند و فرشتگان از هر دری بر آنان وارد می شوند و بر آنان سلام می کنند...).
    این در باره کسانی است که به عهد خدا پایبند هستند و پیوندها را حفظ می کنند و خصوصیات دیگری که در آیات قبل از آن بیان شده است.

این موارد در آیات دیگری مانند: آیه 8 مؤمن، 56 یس نیز اشاره شده است.

اما در باره کسانی که ظلم کردند می فرماید:
    "
    احْشُرُوا الَّذِينَ ظَلَمُوا وَأَزْوَاجَهُمْ وَمَا كَانُوا يَعْبُدُونَ * مِن دُونِ اللَّهِ فَاهْدُوهُمْ إِلَى صِرَاطِ الْجَحِيمِ" (صافات 22 و 23).
    (کسانی را که ظلم کردند با همسرانشان و آنچه به جای خدا می پرستیدند جمع کنید و به سوی راه جهنم هدایتشان کنید).

و در باره سختی وحشت قیامت می فرماید روزی است که در آن روز شخص از فرزندان و همسر و برادر و سایر چیزها گریزان است یا همه ی آن ها را حاضر است فدا کند تا از عذاب آن روز نجات یابد. این موارد در آیات 11 تا 15 معارج و 34 تا 42 عبس اشاره شده است.

به هرحال رابطه انسان با بستگانش در آخرت بستگی به شایستگی خود او و بستگانش دارد.

مرگ را چیزی جز سعادت و زندگی با ستمگران را جز سرشکستگی و رنج نمی دانم. (سیدالشهدا امام حسین علیه السلام)

آخرین پاسخ های این بنده

4. تشکر

own

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری