جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حزب اللهی کیست

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  227
  مورد تشکر
  380 پست
  حضور
  3 ساعت 13 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  2

  مطلب حزب اللهی کیست
  حزب اللهی از دیدگاه قرآن چه کسی است؟
  آیا قرآن نسبت به ایشان توجه خاصی دارد؟
  وظیفه ی حزب اللهی ها چیست؟


  کارشناس بحث : پاسخگوي معارف قرآن
  ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۱۰/۲۶ در ساعت ۲۲:۴۴

 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  نوشته
  1,856
  مورد تشکر
  2,959 پست
  حضور
  2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  با عرض سلام
  "حزب اللّه" مسلمانان راستین را گویند، در مقابل "حزب شیطان"؛ آنانی که از اغواهای شیطان پیروی میکنند. "أَلاَ َّ إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُون؛ بدانید که حزب خدا رستگار و پیروزند"
  "أَلاَ َّ إِنَّ حِزْبَ الشَّیْطَـَنِ هُمُ الْخَـَسِرُون؛(مجادله،19) بدانید که گروه وابسته به شیطان زیانکارانند"
  واژة "حزب اللّه" در دو جای قرآن آمده است:1. سورة مائده، آیة 56:"وَمَن یَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُو وَالَّذِینَ ءَامَنُواْ فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَـَـلِبُونَ ؛ و کسانی که ولایت خدا و پیامبر او و افراد با ایمان را بپذیرند ]پیروزند، زیرا[ حزب و جمعیت خدا پیروز میباشد." 2. سورة مجادله، آیه 22:"لآ تَجِدُ قَوْمًا یُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الاْ ئَخِرِ یُوَآدُّونَ مَنْ حَآدَّ اللَّهَ وَ رَسُولَه...أُوْلَغکَ حِزْبُ اللَّهِ أَلاَ َّ إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ ؛ هیچ قومی را که ایمان به خدا و روز قیامت دارد نمییابی، که با دشمنان خدا و رسولش، دوستی کنند، هر چند پدران یا فرزندان یا برادران یا خویشان آنها باشند، آنها کسانی هستند، که خدا ایمان را، بر صفحة قلبشان نوشته، و با روحی از ناحیة خودش، آنها را تقویت فرموده...، خدا از آنها خشنود، و آنها نیز از خدا خشنودند؛ آنها حزب اللّهاند، بدانید حزب اللّه پیروز است." از مجموع دو آیه چنین استفاده میشود، آن جا که قرآن از حزب خدا، سخن به میان آورده، روی مسئله "حب فی اللّه و بغض فی اللّه" و ولایت اولیای حق تکیه کرده است. قرآن کریم در آیه 56 سورة مائده، بعد از بیان مسئلة "ولایت"، و حکم به وجوب اطاعت خدا و اطاعت رسول و آن کس که در حال نماز زکات پرداخته مولا امیرالمؤمنین علیمیفرمایند:"و من یتول اللّه و رسوله و الذین امنوا فان حزب اللّه هم الغالبون؛ و کسانی که ولایت خدا و پیامبر او و افراد...". در معنای "حزب"، یک نوع تشکل، هم بستگی و اجتماع، برای تأمین اهداف مشترک، نهفته است. در آیة دوم نیز، بر روی مسئلة قطع رابطة دوستی از دشمنان خدا، تکیه میکند؛ بنابراین خط "حزب اللّه" همان خط ولایت، و بریدن از غیر خدا، و پیامبر و اوصیای او است.(ر.ک:تفسیر نمونه، آیت اللّه مکارم شیرازی، ج 4، ص 433؛ همان، ج 23، ص 472، نشر دارالکتب الاسلامیة.)
  مسئلة ولایت به معنای خاص، و حبّ فی اللّه و بغض فی اللّه به معنای عام، از مسائلی است که در روایات اسلامی، روی آن تأکید فراوان شده است، تا آن جا که سلمان فارسی، به امیرمؤمنان علیعرض میکند:"هر زمان خدمت پیامبر6 رسیدم، دست بر شانة من زد، و اشاره به تو کرده فرمود:"ای سلمان!این مرد و حزبش پیروزند."(ر.ک:تفسیر برهان، ج 4، ص 312.)
  از امام صادقنیز روایت شده که فرمود:"نحن شیعتنا حزب اللّه و حزب اللّه هم الغالبون؛ حزب اللّه، ما و شیعیانمان هستیم و حزب اللّه پیروز است."(میزان الحکمه، محمدی ری شهری، ج 3، ص 379، نشر مکتب اعلام اسلامی.) مولی علیدر نامة 46، نهج البلاغه، ویژگیها و خصوصیات "حزب اللّه" را چنین بیان میدارد:"خوشا به حال آن کس، که مسئولیتهای واجب، را در پیشگاه خدا به انجام رسانده، و در راه خدا، هرگونه سختی و تلخی را به جان خریده، و به شب زندهداری پرداخته است. و اگر خواب بر او چیره شده، بر روی زمین خوابیده و کف دست را بالین خود قرار داده، و در گروهی است که ترس از معاد، خواب را از چشمانشان ربوده، و پهلو از بسترها گرفته و لبهایشان به یاد پروردگار در حرکت و با استغفار طولانی، گناهان را زدودهاند "آنان حزب خداوندند و همانا حزب خدا رستگار است."
  از جمله ویژگیهای بارز "حزب اللّه"، که در آیات و روایات، به آن تصریح شده، یکی مسئلة غلبة حزب اللّه، و دیگری مسئلة فلاح و رستگاری است، که در حزب خدا مطرح میباشد.
  خصوصیت دیگری که از آیة 22 سورة مجادله، به دست میآید، این است که:حزب اللهیها کسانی هستند که به خداوند و روز قیامت ایمان دارند، یعنی ایمان از ویژگیهای حزب اللّه محسوب میشود، و لذا نمیشود کسی مؤمن به خدا باشد، اما حزب اللّهی نباشد، یا حزب اللهی باشد، اما به خداوند و روز قیامت، ایمان نداشته باشد؛ پس هر مؤمنی حزب اللهی است، و هر حزب اللهی نیز مؤمن است.
  سید حسن نصرالله در طی سفری به ایران در دانشگاه تهران حاضر شد تا در جمع دانشجویان به سخنرانی پرداخت وگفت امام فرمودند: وظیفه ی شرعی و اصلی شما این است که بروید مبارزه کنید
  ویرایش توسط بیطرف منصف : ۱۳۸۹/۱۰/۲۷ در ساعت ۰۵:۱۹
  خداوندا چنانم کن که خواهی/ نجاتم ده از این بندو تباهی
  ببین بزمی که افتاده به چاهی/ ندارد غیر تو امید و راهی
  رهرو عشقم عبادت را ز طاعت میکنم
  ترک دنیا میکنم بر خلق خدمت میکنم
  بهترین پارسایی پنهان داشتن پارسایی است

  يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ
  اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد چرا چيزى مى‏گوييد كه انجام نمى‏دهيد

  التماس دعا بزمئ

 3. تشکرها 2


 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۰
  نوشته
  1,426
  مورد تشکر
  3,406 پست
  حضور
  15 روز 7 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  با سلام
  در قرآن برای حزب اللهی ها خصوصیاتی ذکر شده است که البته منظور فقط این حزب اللهی های مرسوم نیست:

  1-رها شدن از ولایت طاغوت
  در سوره مبارکه مائده آیه 51 داریم که : «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا»؛ اى كسانيكه ايمان آورده‏ايد، «لا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَ النَّصارى أَوْلِياءَ»؛ يهود و نصارى را (يهوديان و مسيحيان را) اولياء خود نگيريد. اولياء جمع ولى است؛ ولى از ولايت است، ولايت يعنى پيوستگى، ولى يعنى پيوسته و پيوندزده، يهود و نصارى را پيوستگان با خود نگيريد و انتخاب نكنيد «بَعْضُهُمْ أَوْلِياءُ بَعْضٍ»؛ آنها بعضى اولياء و بهم پيوستگان بعضى ديگر هستند. نگاه نكنيد كه بلوكهايشان از همديگر جداست در معنى قرآن براى ضديت با اصالتهاى شما همه يك جبهه هستند، «بَعْضُهُمْ أَوْلِياءُ بَعْضٍ»؛ بعضى هم جبهه ديگر هستند.


  «وَ مَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ»؛ هركس از شما كه باآنها تولى كند. تولى يعنى ولايت را پذيرفتن (از باب تفعل)، و خودش را با آنها پيوند زند و مرتبط كند، «فَإِنَّهُ مِنْهُمْ»؛ بى گمان او خود از آنان است، «إِنَّ اللَّهَ لا يَهْدِى الْقَوْمَ الظَّالِمينَ»؛ و خدا مردمان ستمگر را هدايت نخواهد كرد.


  توجه شود که منظور از پیوستگی و پذیرفتن ولایت غیر مسلمان دنباله رو شدن و مطیع شدن است . وگرنه هیچ کس نمیگوید مسلمانان با دیگر کشورها و دولتهایی که مسلمان نیستند ارتباط نداشته باشد .
  با توجه به آیه فوق و آیات دیگری که در باب نپذیرفتن ولایت طاغوت وجود دارند ضرورت هجرت و نبودن در زیر حکومت غیر الله هویدا میشود .


  در آیه بعدی از همین سوره مبارکه مائده خداوند میفرماید : «فَتَرَى الَّذينَ فى قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ»؛ آن كسانيكه در دلهايشان بيمارى است (بيماردلان)، آنها را مى‏بينى «يُسارِعُونَ فيهِمْ»؛ در ميان جبهه دشمنان دين مى‏شتابند؛ و در شتافتن به عمق جبهه آنها قناعت نمیکنند و اگر بپرسى چرا اينقدر با دشمن دين و باكسى كه مى‏دانى ضد دين است مى‏سازى و چرا با آنها ضديت كه نمى‏كنى هيچ، دوستى هم بخرج مى‏دهى در جوابت چنين گويد:
  «يَقُولُونَ نَخْشى أَنْ تُصيبَنا دائِرَهٌ»؛ مى‏گويند: مى‏ترسيم برايمان دردسرى درست شود و مى‏ترسيم اسباب زحمتى برايمان درست شود. ببينيد چه كلمات آشنايى است !


  خدا در جواب اينها مى‏فرمايد: «فَعَسَى اللَّهُ أَنْ يَأْتِىَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِنْ عِنْدِهِ»؛ اميد است كه خدا پيروزى رانصيب جبهه مؤمن كند و وقتى اين اتفاق میوفتد ، «فَيُصْبِحُوا عَلى ما أَسَرُّوا فى أَنْفُسِهِمْ نادِمينَ»؛ آن‏وقت اين بدبخت هائى كه با آنها ساخته بودند پشيمان شوند. رو سياه شوند، بگويند ديدى چه غلطى كرديم ؟ اگر مى‏دانستيم كه جبهه مؤمن اينطور پيروزمند و نيرومند خواهد شد بادشمن دين و دشمن خدانمى‏ساختيم، خودمان را بى آبرو نمى‏كرديم

  خب تا اینجا ویژگی فرد ولایت پذیر در حوزه ارتباطات خارجی بیان شد ولی در ارتباطات داخلی یک حزب اللهی چگونه است ؟

  ۲- پیوسته بودن امت مسلمان
  در آیه بعدی از سوره مبارکه مائده (آیه 53) میفرماید : «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا» اى كسانى كه ايمان آورديد، «مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دينِهِ» اگر شما از دين خود بازگرديد؛ اگر اين بار رسالت و مسئوليتى را كه با ايمان به خدا پذيرفته بوديد، از دوشتان به زمين بگذاريد و آن را به سر منزل نرسانيد، خيال نكنيد كه اين بار به منزل نخواهد رسيد- كه اين تصوّر باطلى خواهد بود- بلكه اين افتخار نصيب جمعيتى ديگرى خواهد شد كه اين بار را بمنزل برساند؛ «من يرتد منكم عن دينه» هركه از شما از دين خود باز گردد و مرتد شود، «فَسَوْفَ يَأْتِى اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ» یعنی خداى متعال جمعيتى را پديد خواهد آورد كه خود خدا آنها را دوست مى‏دارد، «وَ يُحِبُّونَهُ»؛ آنها هم خدا را دوست دارند.


  آيا ما جزو آنهائى هستيم كه خدا را دوست دارند؟
  آيا اينكه گاهى اوقات كلماتى مى‏گوئيم كه دوست داشتن خدا از آن بر مى‏آيد، دليل براين موضوع هست كه ما خدا را دوست داريم؟
  حال نکته اینجاست که این افراد که خدا را دوست دارند و خدا هم متقابلا ایشان را دوست دارد کیانند و چطور انسانهایی هستند؟ پاسخ در ادامه آیه هست :


  الف - «أَذِلَّهٍ عَلَى الْمُؤْمِنينَ» در مقابل مؤمنان فروتن هستند. اين نشانه، كمال رابطه و پيوند صميمانه با مؤمنين است و در مقابل اين توده مسلمان، هيچ‏گونه نخوت و غرور و هيچ‏گونه توقع زيادى و داعيه بى‏خودى و پوچى در آنها وجود ندارد. خود را در مقابل مؤمنان به خدا فروتن و كوچك مى‏كنند.


  ب - «أَعِزَّهٍ عَلَى الْكافِرينَ»؛ در مقابل كافران و دشمنان دين و مخالفان دين و مخالفان قرآن تأثيرناپذير و سربلند هستند؛ يعنى حصارى از فكر اسلامى در خود پيچيده و كشيده كه هيچ نفوذى از آنها نپذيرند.


  ج - «يُجاهِدُونَ فى سَبيلِ اللَّهِ»؛ خاصيت ديگرشان اين است كه بى‏امان و بدون قيد و شرط در راه خدا جهاد و مجاهدت مى‏كنند؛ همچنان‏كه در آيه هست:
  «وَ لا يَخافُونَ لَوْمَهَ لائِمٍ» (این یک قسمت شرح حال بسیاری از عزیزان حزب اللهی واقعی زمان امروز ماست – جدا توجه کنید) از ملامت هيچ ملامت‏گرى هم نمی هراسند و نمى‏ترسند.


  «ذلِكَ فَضْلُ اللَّهِ‏ يُؤْتيهِ مَنْ يَشاءُ»؛ اين فضل و لطف و تفضّل خداست كه به هر كه خواهد مى‏دهد، «وَ اللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ»كه خدا گشوده دست و داناست.
  حالا بايد ديد اگر ولايت را رعايت كرديم چه مى‏شود ؟ اثرى هم براى ما دارد؟
  پس به سه بعد ولایت اشاره شد که عبارتند از:

  • حفظ پيوندهاى داخلى
  • قطع پيوند و وابستگى به قطب‏هاى متضادّ خارجى
  • حفظ ارتباط دائمى و عميق با قلب پيكر اسلامى و قلب امّت اسلامى- يعنى امام و رهبر

  حالا اگر اين سه بُعد را رعايت كرديم، چه خواهد شد؟ قرآن در آيه بعد (آیه 56 از سوره مبارکه مائده )جواب مى‏دهد:
  «وَ مَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ الَّذينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغالِبُونَ»
  كسى كه قبول ولايت خدا و رسولش و يا كسانى كه ايمان آورده‏اند را بكند و اين پيوند را مراعات و حفظ كند، اينها غالب و پيروزمندند و از همه پيروزتر، همين‏ها هستند و اين‏ها هستند كه بر همه‏ى جناح‏هاى ديگر غلبه خواهند داشت‏.


  .
  حزب اللهی کیست

  آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف قرآن 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  227
  مورد تشکر
  380 پست
  حضور
  3 ساعت 13 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  2  یکی دیگر از ویژکی های حزب اللهی ها این است که:
  در سوره ی فتح:
  والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم.
  یعنی آنان با کفار سختگیر هستند و بین خودشان رحیم و مهربان هستند.
  فکر کنم یکی دیگر از ویژگی های انسان های حزب اللهی این باشد

 6. تشکر


 7. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  227
  مورد تشکر
  380 پست
  حضور
  3 ساعت 13 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  2  در حدیثی داریم که:
  حزب علی حزب الله.
  گروه علی گروه خداست
  ویرایش توسط islamic : ۱۳۸۹/۱۰/۲۷ در ساعت ۱۰:۱۸

 8. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۰
  نوشته
  1,426
  مورد تشکر
  3,406 پست
  حضور
  15 روز 7 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط islamic نمایش پست
  وظیفه ی حزب اللهی ها چیست؟
  نقل قول نوشته اصلی توسط islamic نمایش پست
  وظیفه ی حزب اللهی ها چیست؟
  سلام مجدد
  حزب اللهی ها وظایف زیادی دارند که ذکر همه آنها از حوصله این نوشتار خارج است اما آن وظایف اصلی که بر عهده دارند عبارتند از:

  اول، نقش الگويي: يك حزب اللهی نمونه يعني يك الگوي اخلاقي و رفتاري، يك انسان ارزشي، يك مسلمان و مؤمن واقعي. در جامعه اسلامي كنوني ايران كه اكثريت افراد آن را جوانان تشكيل مي دهند، حزب اللهی ها مي توانند الگوي مناسبي براي ايمان، اخلاق و رفتار سايرين، خصوصا جوانان باشند. مردم نيز به آنها به ديده يك انسان خود ساخته نظر مي كنند كاري كه يك حزب اللهی انجام مي دهد به هر كيفيت كه باشد به پاي اسلام و نظام اسلامي نوشته مي شود و مردم به هيچ وجه از يك بسيجي توقع رفتار يا گفتار نامناسب را ندارند.
  حزب اللهی يعني يك انسان موفق، كسي كه هم در تحصيل علم و شناخت زمين و زمان موفق مي باشد و هم اهل آسمان و معنويت است و در تحصيل ايمان و اخلاق موفق مي باشد. حزب اللهی از اين منظر يعني ارزش هاي نهادينه شده در يك انسان والا.

  دوم. عشق و اطاعت از رهبري: يكي از ويژگي هاي يك حزب اللهی نمونه عشق او نسبت به رهبر و مقتداي خويش است. حزب اللهی يعني عاشق؛ يعني مطيع رهبر يعني يك مخلص، يك مرد خدا. حزب اللهی ولايت فقيه را مي شناسد و به آن اعتقاد دارد و تنها فقيه عادل را شايسته رهبري امت و حكومت بر جامعه اسلامي مي داند. آنها اطاعت از رهبر را واجب مي شمارد، نيرويي است كه به اشاره رهبر حركت مي كند و بازوي توانمند رهبري در حفظ نظام اسلامي است.

  سوم. روحيه ايثار و فداكاري: حزب اللهی يعني يك انسان هدفدار. هدفي كه فراتر از اهداف مادي و زمين است. هدف او اعتلاي كلمه الله در زمين است و در مسير تحقق اين مقصد، از هيچ فداكاري دريغ نمي كند. حزب اللهی يعني يك فدايي راه خدا و يك قرباني راه ايمان. كسي كه از خودش گذشته، براي خودش هيچ نمي خواهد و منيت و خودخواهي خويش را فداي خواست و رضايت خداوند ساخته است.
  حزب اللهی يعني يك انسان آماده شهادت، كسي كه حاضر است براي رسيدن به آرمان الهي خويش جانش را نثار كند. اين حالت اصلي ترين مشخصه يك حزب اللهی نمونه و واقعي است. هنگامي كه آدمي احساس مي كند در هر لحظه حاضر است از مال و جان خويش در راه رضايت خداوند بگذرد يك حزب اللهی واقعي است.

  چهارم. حضور در صحنه: يكي ازخصوصيات حزب اللهی نمونه حضور در صحنه است او در هر شرايطي كه احساس كند آرمانش و موجوديت ارزش ها و اهداف انقلاب اش در خطر است، در صحنه حضور مؤثر دارد. حزب اللهی هم در صحنه هاي دفاع حضور دارد و هم در صحنه هاي سازندگي كشور هم در عرصه هاي دفاع و سازندگي فرهنگي حاضر مي شود و هم در ميدان هاي اقتصادي، سياسي و اجتماعي.

  حزب اللهی يعني يك نيروي آماده است، يك امداد الهي، كسي كه در هر لحظه آماده دفاع و تأمين منافع اسلام و انقلاب است و در هر كجا كه كشور به او نياز دارد، حضور دارد. يك نيروي منتظر. يك منتظر واقعي امام زمان(عج) و كسي كه معتقد است، تنها با جهاد و اجتهاد زمينه ظهور حضرت(ع) فراهم مي شود.

  پنجم. روحيه عدالت خواهي و ستم ستيزي: يكي از ابعاد مهم كارحزب اللهی، عدالت خواهي و ستم ستيزي در سطح جامعه است. حزب اللهی يعني كسي كه تحمل ستم را ندارد و براي اجراي عدالت واقعي تلاش مي كند. اساسي ترين اصل در سياست داخلي و خارجي حكومت اسلامي، تأمين و گسترش عدالت در سطح جامعه بشري است آرماني كه تمامي انبياء و اولياء الهي براي تحقق آن كوشيده اند و عدالت، يعني (اعطاء كل ذي حق حقه) هر كس به حق و حقوق خويش برسد، هر كس در جاي خويش بنشيند و هر كاري به موقع انجام شود. يكي از آرمان هاي بزرگ يك حزب اللهی نمونه احقاق حقوق و توزيع عادلانه ثروت و قدرت در سطح جامعه است و براي اين منظور تلاش مي كند.

  و بالاخره حزب اللهی نمونه ، يعني يك شيعه واقعي، كسي كه در اخلاق و عمل به مولا و امير مؤمنان علي و اولاد طاهرينش(ع) اقتدا مي كند و پيرو آنها است.واین را بهترین وظیفه برای خود می داند.


  موفق باشید
  حزب اللهی کیست

  آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف قرآن 9. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۰
  نوشته
  1,426
  مورد تشکر
  3,406 پست
  حضور
  15 روز 7 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0

  پست جمع بندي موضوع.
  پرسش:
  حزب اللهی از دیدگاه قرآن چه کسی است؟و آیا قرآن نسبت به ایشان توجه خاصی دارد؟
  حال وظیفه ی حزب اللهی ها چیست؟


  پاسخ:
  خصوصيات حزب اللهی ها از ديدگاه قرآن موارد زير مي باشد كه نشان از توجه خاص قران نسبت به آن مي باشد:
  1-رها شدن از ولایت طاغوت
  در سوره مبارکه مائده آیه 51 داریم که : «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا»؛ اى كسانيكه ايمان آورده‏ايد، «لا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَ النَّصارى أَوْلِياءَ»؛ يهود و نصارى را (يهوديان و مسيحيان را) اولياء خود نگيريد
  .
  2- «أَذِلَّهٍ عَلَى الْمُؤْمِنينَ» در مقابل مؤمنان فروتن هستند.

  3- «أَعِزَّهٍ عَلَى الْكافِرينَ»؛ در مقابل كافران و دشمنان دين و مخالفان دين و مخالفان قرآن تأثيرناپذير و سربلند هستند.
  4- يُجاهِدُونَ فى سَبيلِ اللَّهِ»؛ خاصيت ديگرشان اين است كه بى‏امان و بدون قيد و شرط در راه خدا جهاد و مجاهدت مى‏كنند؛ همچنان‏كه در آيه هست: «وَ لا يَخافُونَ لَوْمَهَ لائِمٍ»

  وظیفه ی حزب اللهی:
  اول، نقش الگويي: يك حزب اللهی نمونه يعني يك الگوي اخلاقي و رفتاري، يك انسان ارزشي، يك مسلمان و مؤمن واقعي.
  دوم. عشق و اطاعت از رهبري: يكي از ويژگي هاي يك حزب اللهی نمونه عشق او نسبت به رهبر و مقتداي خويش است.
  سوم. روحيه ايثار و فداكاري: حزب اللهی يعني يك انسان هدفدار. هدفي كه فراتر از اهداف مادي و زمين است.
  چهارم. حضور در صحنه: يكي ازخصوصيات حزب اللهی نمونه حضور در صحنه است او در هر شرايطي كه احساس كند آرمانش و موجوديت ارزش ها و اهداف انقلاب اش در خطر است، در صحنه حضور مؤثر دارد
  .
  پنجم. روحيه عدالت خواهي و ستم ستيزي: يكي از ابعاد مهم كارحزب اللهی، عدالت خواهي و ستم ستيزي در سطح جامعه است.
  .

  ویرایش توسط عمار : ۱۳۹۰/۰۳/۰۸ در ساعت ۱۴:۰۰
  حزب اللهی کیست

  آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف قرآناطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود