جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اجازه..من شیمیایی هستم..

نوشته
    25
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

اجازه..من شیمیایی هستم..

هيچگاه نخواست رزمنده بودن و شيميايي شدنش را به رخ ديگران بكشد.
    اين اواخر سرفه‌هايش زياد شده بود.
    معلم بود.
    مادر يكي از بچه‌ها كه از زبان پسرش شنيده بود در كلاس خيلي سرفه مي‌كند يك روز صبح پيش مدير دبيرستان رفت و از معلم پسرش شكايت كرد و گفت: اگر سرما خورده چرا خودش را درمان نمي‌كند؟ مگر بچه‌هاي مردم چه گناهي كرده‌اند كه معلمشان آنها را مريض مي‌كند؟
    مدير دبيرستان از سرگذشت اين معلم خبر داشت اما چون مي‌دانست ناراحت مي‌شود حرفي از جانبازيش نزد. اما هر كاري كرد مادر دانش‌آموز راضي نشد. دست آخر هم به مدير گفت به منطقه شكايت مي‌كند.
    چند روزي گذشت. بيشتر دانش‌آموزان از غيبت معلم خود نگران شده بودند.
    همهمه‌هاي دبيران و دانش‌آموزان زياد شده بود.
    مادر اين دانش‌آموز كه گفته بود اگر حرفي بزند به آن عمل مي‌كند، به منطقه رفت و از معلم شكايت كرد.
    خبر داشت چند روزي است به مدرسه نيامده است. با كپي برگه شكايتي كه در دست داشت وارد دفتر مدير دبيرستان شد و در حالي كه قيافه حق به جانب گرفته بود گفت: بالاخره اين معلم شما حرف گوش كرد؟ ولي فكر نمي‌كني غيبت هايش طولاني شده است؟ چرا بايد بچه‌هاي مردم از درسشان عقب بيفتند؟ چرا به جايش معلم ديگري معرفي نمي‌كنيد؟
    مدير كه تا اين لحظه ساكت مانده و سر به زير انداخته بود در حالي كه اشك از چشمانش جاري شده بود سرش را بلند كرد و گفت: خانم، ايشان به حرف شما گوش كرد و خودش را درمان كرد.
    مادر دانش‌آموز كه با تعجب مدير را نگاه مي‌كرد پرسيد پس اگر درمان كرده چرا سر كلاس حاضر نمي‌شود؟ شما چرا گريه مي‌كنيد؟ چيزي شده؟
    مدير در حالي كه هر لحظه بر هق هق گريه‌هايش افزوده مي‌شد با اشاره دست ديوار دفتر را نشان داد و گفت: ايشان حاضرند...
    مادر دانش‌آموز در حالي كه فكر مي‌كرد با برگشتن به سمت ديوار، معلم را مي‌بيند به جايش يك اعلاميه ترحيم را ديد كه در آن نوشته شده بود:
    شهيد ... پس از تحمل ۲۰ سال درد و رنج ناشي از بمباران شيميايي دشمن در عمليات ... به شهادت رسيد.
    مادر دانش‌آموز نمي‌دانست چه بگويد. برگه شكايت از دستش افتاد و در حالي كه مي‌خواست چيزي بگويد درب دفتر مدير دبيرستان باز شد... ببخشيد من معلم جديد دانش‌آموزان كلاس... هستم...
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــ
    تدارکاتچی: فریاد خاموش
    اي كشتگان عشق ، برايم دعا كنيد ، يعني نمي شود كه مرا هم صدا كنيد ؟
    فرياد چشم هاي مرا هيچكس نديد ، پس يك نگاه محبت به من بينوا كنيد
    اي مردمان ردشده ار هفت شهر عشق! ، رحمي به ساكنين خم كوچه ها كنيد
    اين دست هاي خسته ي خالي دخيلتان ، درد مرا به حكم اجابت دوا كنيد
    كوچيده ايد زود ، مگر صبرتان كجاست ؟! ، من مي رسم ، تو را به خدا پابه پا كنيد
    يك كوله بار حادثه و كوله بارمان ، بايد عبور كرد ، برايم دعا كنيد

2.  

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

این پیمانه دیگر لبریز است ودل تاب بیش از این را ندارد.

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

سوکتی که از هر فریادی بلند تر است!

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم نمایش پست
    این پیمانه دیگر لبریز است ودل تاب بیش از این را ندارد.
    به نام خدا

در روزگاری که در دل، جز غصه ی نان نباشد
    این شعله ی عافیت سوز ، بگذار پنهان نباشد

در عصر غربت که دیگر ، احساس جایی ندارد
    جا دارد این آبی ِ پاک در فکر باران نباشد

باید هم این گونه باشد: شاعر فراوان تر از ریگ
    وقتی که «سهراب»، خاموش، وقتی که «سلمان» نباشد

اشعار بی روحتان را بر مردگان هم نخوانید
    این جسم زخمی چه ارزد ، وقتی در او جان نباشد

در رخوتستان احساس، شور تغزل نمانده ست
    وقتی به دیوان دل ها ، شعر شهیدان نباشد

شعر از یعقوبی

یا علی
    به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

نوشته
    25
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

از زبان يك شيميايي

آن قدر بالا نرفته ام كه پاهايم بلرزد،
    پست و مقامي هم ندارم كه نگران از دست دادنش باشم،
    از دنياي شما
    تنها كمي اكسيژن مي خواهم
    و دستمالي براي سرفه هايم.
    عقربه هاي ساعت كه بايستند
    من هم مي روم.

عبدالرحيم سعيدي راد

اي كشتگان عشق ، برايم دعا كنيد ، يعني نمي شود كه مرا هم صدا كنيد ؟
    فرياد چشم هاي مرا هيچكس نديد ، پس يك نگاه محبت به من بينوا كنيد
    اي مردمان ردشده ار هفت شهر عشق! ، رحمي به ساكنين خم كوچه ها كنيد
    اين دست هاي خسته ي خالي دخيلتان ، درد مرا به حكم اجابت دوا كنيد
    كوچيده ايد زود ، مگر صبرتان كجاست ؟! ، من مي رسم ، تو را به خدا پابه پا كنيد
    يك كوله بار حادثه و كوله بارمان ، بايد عبور كرد ، برايم دعا كنيد

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

ایران دارنده بیشترین مصدوم شیمیایی در جهان

به نام خدا

20هزار مصدوم شیمیایی در ایران هنوز تحت پوشش حمایتی قرار ندارند

مدیر روابط بین‌الملل انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی گفت: تاکنون اقدام رضایت‌بخشی در خصوص معرفی قربانیان سلاح‌های شیمیایی ایران به جهانیان و مجازات عاملان این جنایت انجام نشده است.
    دکتر شهریار خاطری، مردم ایران را قربانیان اصلی سلاح‌های شیمیایی در جهان دانست و اظهار داشت: ایران تنها کشور جهان است که پس از جنگ جهانی اول مورد حمله وسیع سلاح‌های شیمیایی و به ویژه گازهای اعصاب قرار گرفته است.
    وی افزود: بر اساس آمارهای موجود، مناطق مختلف ایران در طی هشت سال جنگ تحمیلی، بیش از 350 بار مورد حمله شیمیایی رژیم بعث عراق قرار گرفت و برای اولین بار در جهان گازهای اعصاب بر علیه مردم بی دفاع کشورمان استفاده شد.
    خاطری تصریح کرد: بر اساس آمار ارائه شده توسط (یوان مویک) یکی از بازرسان سازمان ملل متحد، در دوران دفاع مقدس، 1800 تن گاز خردل، 600 تن گاز سارین و 400 تن گاز صابن و مقادیر قابل توجهی از ترکیبات شیمیایی مخرب دیگر حداقل یک میلیون نفر از مردم ایران را دچار آسیب کرده است.
    وی با اشاره به تاثیرات ویرانگر گاز خردل بر محیط و پایداری آن برای مدت زمان طولانی گفت: گاز خردل یک عامل پایدار در محیط بوده و به طور مشخص بر روی DNA سلول‌ها اثر گذاشته و به ساختار ژنتیکی سلول زنده انسان‌ها، حیوانات و گیاهان آسیب می‌رساند.
    خاطری ادامه داد: این گاز شیمیایی همچنین تاثیرات بسیار خطرناکی بر زنجیره غذایی جانداران و آبزیان بر جا می گذارد و حتی ممکن است تا چند دهه عوارض آن در محیط باقی بماند.
    اجازه..من شیمیایی هستم..
    مدیر روابط بین‌الملل انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی با تاکید بر وجود 55 هزار جانباز شیمیایی در ایران گفت: به طور قطع آمار مصدومان شیمیایی از این رقم بیشتر است، اما تعداد زیادی از آسیب‌دیدگان به ویژه غیرنظامیان به علت اینکه در زمان وقوع حادثه در بیمارستان‌های رسمی معالجه نشده و فاقد مدارک مستدل و مستند پزشکی هستند، تاکنون تحت پوشش سازمان‌های زیربط قرار نگرفته‌اند.
    وی تصریح کرد: هرچند تا کنون برآورد دقیقی از خسارت‌های ناشی از استفاده از این سلاح‌ها بر اقتصاد کشور صورت نگرفته، اما به طور قطع ارائه خدمات پزشکی و درمانی، هزینه‌های از کارافتادگی، ناتوانی مصدومان برای انجام فعالیت‌های اقتصادی و از دست دادن شغل و مواردی از این قبیل هزینه‌هاست که بر جامعه تحمیل شده است.
    خاطری با انتقاد از عملکرد نهادهای رسمی کشوری و بین‌المللی در معرفی و مجازات به کاربرندگان و سازندگان این سلاحها افزود:صدمات روحی جبران ناپذیر بروز بیماری‌های ریوی، چشمی و پوستی و اعصاب و روان مردم مظلوم مناطق شیمیایی شده را با مشکلات عدیده‌ای رو‌به‌رو کرده است، اما تا کنون تلاش جدی برای معرفی آنها به عنوان قربانیان سلاح‌های شیمیایی و مجازات عاملان این جنایت انجام نشده است.
    وی در پاسخ به پرسش مطرح شده در خصوص لزوم تحت پوشش قرار دادن همه مصدومان این حوادث گفت: در حال حاضر افرادی که به طور رسمی به عنوان جانباز شیمیایی مورد شناسایی قرار گرفته‌اند خدمات قابل قبولی را در زمینه‌های مختلف پزشکی، درمانی، فرهنگی، آموزشی و اشتغال دریافت می‌کنند، اما متاسفانه بسیاری از مصدومانی که در زمان وقوع حادثه به مراکز درمانی رسمی مراجعه نکرده و امروز بدون مدرک مستدل پزشکی هستند تحت پوشش خدمات درمانی نیستند.
    دكتر خاطری با اعلام این که حدود 20هزار مصدوم شیمیایی در ایران هنوز تحت پوشش حمایتی قرار ندارند، تصریح کرد: باید راهکارهایی برای تحت پوشش قرار دادن و ارائه خدمات مختلف درمانی، آموزشی و اشتغال برای این افراد تدوین شود.
    وی مراجعه به استانداری‌ها و فرمانداری‌ها و لزوم صدور گواهی مجروحیت برای افراد غیرنظامی از سوی نهادهای مذکور و همچنین تایید یگان‌های اعزام کننده به مناطق جنگی برای نظامیان و سپس مراجعه به بنیاد شهید و امور ایثارگران را مراحل تحت پوشش رسمی قرار گرفتن مجروحان برشمرد.
    دعوت از گروه‌های مختلف فعال در عرصه مبارزه با سلاح‌های کشتار جمعی به ایران، اعزام تعدادی از مصدومان شیمیایی به مجامع بین‌المللی از طریق سفارتخانه‌ها و سایر نهادهای فعال جهانی، راه‌اندازی وب‌سایت و ارسال اطلاعات برای رسانه‌های بین‌المللی از فعالیت‌های عمده حوزه روابط بین‌الملل انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی است که دكتر خاطری به آنها اشاره کرد.

واقعا بنده در تعجبم هنوز جاهایی صحبت از این است که چرا به خانواده جانباز سهمیه دانشگاه می دن و...
    آیا اینها حاضرا فقط یک روز نه بیشتر فقط یک روز جاشون رو با این خانوادها عوض کنند

یا علی

سایت شهید اوینی

7. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)