صفحه 1 از 35 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ایا پیامبر و امامان قبل از خلق عالم خلق شده بودند

نوشته
    1,856
    حضور
    2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

ایا پیامبر و امامان قبل از خلق عالم خلق شده بودند

با عرض سلام
    من در خیلی از این بحثها در سایت میبینم که یک شبه بزرک در مورد معصومن وجود دارد مبنی بر علم غیب حرف زدن در دوران نوزادی وخیلی از سوالهای دیگر که با عقل سلیم همخوانی ندارد و چون با عقل جور در نمیاید انها را خرافات یا غیره مینامند در این بحث میخواهیم که از نظر عقلی به این موضوع نکاه کنیم و ببینیم ایا این معصومین داری این قدرتها هستند یا نه اگر هستند چرا خداوند در قران فرموده محمد (ص) نیز مانند شما بشر است و باز اگر داری این قدرتها هستند چگونه از بدو تولد به ان تسلط داشتند برای این منظور اول با ید به دلیل خلقت توسط خداوند پی ببریم و زمانی که به کل برای ما روشن شد جز نیز هویدا میشود
    برای شزوع ان اول مثالی میزنم شما یک مهندس را در نظر بگیرید که قصد خلق یک اثر را دارد اولین کاری که او میکند در ذهن خود منتهای نهایی طرح را ترسیم می کند و ان را در ذهن خود میسازد و سپس برای رسیدن به مقصود خود اسباب و لوازم مورد احتیاج را میسازد و برای هر وسیله هدفی برای انجام کار مشخص میکند و بعد تمام قدرت و ابزار خود را برای رساندن طرح خود بکار میکیرد و غیره
    پس برای خالق علم نمیتوان تصور کرد که بدون نقطه نهای طرح خود اقدام به خلق ابزار یا موجودات نماید و بخاطر همین است که خداوند در قران میفرماید که «أَ فَحَسِبْتُمْ أَنَّما خَلَقْناكُمْ عَبَثاً وَ أَنَّكُمْ إِلَيْنا لا تُرْجَعُونَ؛ آيا مي‌پنداريد كه شما را بيهوده آفريده‌ايم و به سوي ما باز نمي‌گرديد؟»
    یا در ایه دیگر میفرماید
    وَمَا خَلَقْنَا السَّمَاء وَالْأَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا بَاطِلًا ذَلِكَ ظَنُّ الَّذِينَ كَفَرُوا فَوَيْلٌ لِّلَّذِينَ كَفَرُوا مِنَ النَّارِ
    ما اين آسمان و زمين و آنچه را که ميان آنهاست به باطل نيافريده ايم ، اين گمان کسانی است که کافر شدند پس وای بر کافران از آتش
    پس خداوند برای خلقت هدف دارد ان هدف چیست چکونه میتوان ان منتهای نهایی طرح را پیدا کرد وشناخت بهترین راه مطالعه در مورد ابزاری است که خداوند خلق نموده که تا با ان ابزار به نقطه نهای برسد پس اول باید ببینم که خداوند بهتری ابزار خود را چه چیزی معرفی کرده ان موجودی است که خداوند زمان خلقت ان گفت خلقا اخر فتبارك الله احسن الخالقين و او را اشرف مخلوفات قرار داد و نام ان را انسان نهاد حال باید با برسی وظایف این بهترین ابزار به هدفی که خداوند از قبلا طرح کرده بود برسیم وظیفه انسان چیست خداوند میفرماید
    «وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِيَعْبُدُونِ؛ من جنس و انس را نيافريدم جز براي اين‌كه عبادتم كنند.»
    پس به ان هدف نهایی به وسیله عبادت میشود رسید خوب سوال این است چگونه باید عبادت کنیم خداوند میفرماید از طریق اموزش های دینی خوب بعد عبادت چه به کمال میرسد و بعد خلیفته الله میشود حال اسباب نیاز به ان الگوی اولیه که قبل از خلقت خداوند در ذهن خود ساخته بود دارند که خود را با ان الگو هماهنگ کنند و سعی خود را برای رسیدن به ان چیزی که میبینند بکنند ان الگو میبایستی معصوم باشد و در امور دینی اگاه تا اسباب خود را با انان هماهنگ کنند و در اینجا هست که خداوند ختم مرسلین و اهل بیت او را برای اسباب میفرستد تا از ان الگوی که باعث شد خداوند اقدام به خلق کند اسباب نمونه گیرند و خود را در راستای رسیدن و هم مانند شدن با انان قرار دهند و اگر علمی است از همین بابت است حال ممکن است که بعضیها بگوید چرا شما میگوید اهل بیت و پیامبر ان الکوها هستند به این دلیل که در طول زندکی شریفشان هیچ کونه گناه از انها دیده نشده و در زمان خودشان چه دشمن و چه دوست به علم انان شهادت میدادند

کارشناس بحث : پاسخگوي کلامي
    ویرایش توسط بیطرف منصف : ۱۳۸۹/۱۱/۰۴ در ساعت ۱۰:۱۸
    خداوندا چنانم کن که خواهی/ نجاتم ده از این بندو تباهی
    ببین بزمی که افتاده به چاهی/ ندارد غیر تو امید و راهی
    رهرو عشقم عبادت را ز طاعت میکنم
    ترک دنیا میکنم بر خلق خدمت میکنم
    بهترین پارسایی پنهان داشتن پارسایی است

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ
    اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد چرا چيزى مى‏گوييد كه انجام نمى‏دهيد

التماس دعا بزمئ

2.  

نوشته
    974
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 6 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام برجناب بیطرف منصف

1. وظیفه حضرت پیامبر در قران مشخص شده است که همانا ابلاغ روشن کلام الله به مردم و هدایت آنها به صراط مستقیم است. جنابعالی بفرمایید که وظیفه معصومین پس از پیامبر چیست؟

2. پیامبر به وظایف خود به نحو شایسته ای عمل کرده اند و در این راه از پشتیبانی الله برخوردار بوده اند. آیا معصومین پس از پیامبر نیز به وظایف خود عمل کرده اند و آیا در انجام این وظایف از پشتیبانی الله برخوردار بوده اند؟
    ویرایش توسط Lachini : ۱۳۸۹/۱۱/۰۴ در ساعت ۲۲:۱۴

4. تشکرها 2

نوشته
    1,856
    حضور
    2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط لاچینی نمایش پست
    سلام برجناب بیطرف منصف

1. وظیفه حضرت پیامبر در قران مشخص شده است که همانا ابلاغ روشن کلام الله به مردم و هدایت آنها به صراط مستقیم است. جنابعالی بفرمایید که وظیفه معصومین پس از پیامبر چیست؟

2. پیامبر به وظایف خود به نحو شایسته ای عمل کرده اند و در این راه از پشتیبانی الله برخوردار بوده اند. آیا معصومین پس از پیامبر نیز به وظایف خود عمل کرده اند و آیا در انجام این وظایف از پشتیبانی الله برخوردار بوده اند؟
    با عرض سلام وادب خدمت شما
    وقتی میخواهیم ان طرح نهای را که خداوند در نظر دارد پیدا کنیم چه کار باید کرد مسلما باید ببینیم خداوند از اشرف مخلوقات خود چه میخواهد تا ان طرح اجراع شود خوب طبق گفته قران عبادت راه رسیدن به ان هدف نهای است حال قرض کنید در عبادت به بالاترین مقام برسید ایا ان مقام میتواند بالاتر از پیامبر و معصومین باشد در بهترین شرایط میتوان گفت که شاید در حد انان شویم پس نتیجه این است که هدف نهای که از قبل مشخص شده و خداوند ان را در ذهن خود افریده هیچ چیزی جز پیامبر و معصومین نیست چون اخرین راه برای انسان رسیدن به کمال و همانند شدن با اولیا در نظر گرفته شده پس اخر خط معلوم است و الگوهای که از قبل در ذهن خداوند ساخته شده بوده و در حد اعلا خودنمای میکند معلوم است چه کسی میتواند ادعا کند که ار پیامبر و معصومین با ایمانتر است پس حتی اگر به فرض محال معصومین هیچ کاری هم برای پیشبرد دین بکار نبرده باشند فقط وجودشان به عنوان الگو کافی است که به وظیفه خود عمل کرده باشند

ویرایش توسط بیطرف منصف : ۱۳۸۹/۱۱/۰۴ در ساعت ۲۲:۳۸

التماس دعا بزمئ

6. تشکر

نوشته
    1,230
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 23 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط بیطرف منصف نمایش پست
    پس به ان هدف نهایی به وسیله عبادت میشود رسید خوب سوال این است چگونه باید عبادت کنیم خداوند میفرماید از طریق اموزش های دینی خوب بعد عبادت چه به کمال میرسد و بعد خلیفته الله میشود حال اسباب نیاز به ان الگوی اولیه که قبل از خلقت خداوند در ذهن خود ساخته بود دارند که خود را با ان الگو هماهنگ کنند و سعی خود را برای رسیدن به ان چیزی که میبینند بکنند ان الگو میبایستی معصوم باشد و در امور دینی اگاه تا اسباب خود را با انان هماهنگ کنند و در اینجا هست که خداوند ختم مرسلین و اهل بیت او را برای اسباب میفرستد تا از ان الگوی که باعث شد خداوند اقدام به خلق کند اسباب نمونه گیرند و خود را در راستای رسیدن و هم مانند شدن با انان قرار دهند و اگر علمی است از همین بابت است حال ممکن است که بعضیها بگوید چرا شما میگوید اهل بیت و پیامبر ان الکوها هستند به این دلیل که در طول زندکی شریفشان هیچ کونه گناه از انها دیده نشده و در زمان خودشان چه دشمن و چه دوست به علم انان شهادت میدادند

با سلام

جناب بي طرف اين بحثي كه شروع كرده ايد با اين استدلالهايي كه اورده .ايد به سرانجام نمي رسد .تمام موارد بالا را كه گفته ايد جاي سوال و بحث دارد و صرف اينكه شما گفته ايد توقع نداشته باشيد بپذيريم تا بحث را ادامه دهيد .
    پيشنهاد مي كنم اول از نظر علمي مساله را بررسي كنيد تا ببينيم در خلق جهان ايا اصول ثابت لايتغيري بكار رفته است ؟ ايا در خلق مو جودات ترتيب و هماهنگي شگرفي وجود ندارد؟ اگر نظام حاكم بر جهان توسط يك خداي واحد با يك قانون كلي براي همه اداره مي شود ايا امكان دارد از نظر علمي هنوز كه عالم خلق نشده است پيامبر و امامان خلق شوند ؟ مگر خلق امامان و پيامبر خلق الساعه بوده است ؟ ايا افرينش انها مثل افرينش ساير انسانها به ميليونها سال تغيير و تحول نياز نداشته است ؟ مگر خدا نمي توانسته است در وقت معين خود انها را با همان روشي كه ديگر انسانها را افريده است بيا فريند ؟ چه نيازي بوده ست انها را از قبل بصورت قانون مجزا با ديگران بيا فريند ؟ ايا مي تر سيده است فراموش كند ؟
    جناب بي طرف عزيز خود سوال شما از ابتدا خرافه است ؟ حال مي خواهيد خرافه را ثابت كنيد .

به نام الله.......به یاد الله .......برای الله

بیا تا ما فلک راسقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم

نوشته
    1,856
    حضور
    2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zkmm نمایش پست

با سلام

جناب بي طرف اين بحثي كه شروع كرده ايد با اين استدلالهايي كه اورده .ايد به سرانجام نمي رسد .تمام موارد بالا را كه گفته ايد جاي سوال و بحث دارد و صرف اينكه شما گفته ايد توقع نداشته باشيد بپذيريم تا بحث را ادامه دهيد .
    پيشنهاد مي كنم اول از نظر علمي مساله را بررسي كنيد تا ببينيم در خلق جهان ايا اصول ثابت لايتغيري بكار رفته است ؟ ايا در خلق مو جودات ترتيب و هماهنگي شگرفي وجود ندارد؟ اگر نظام حاكم بر جهان توسط يك خداي واحد با يك قانون كلي براي همه اداره مي شود ايا امكان دارد از نظر علمي هنوز كه عالم خلق نشده است پيامبر و امامان خلق شوند ؟ مگر خلق امامان و پيامبر خلق الساعه بوده است ؟ ايا افرينش انها مثل افرينش ساير انسانها به ميليونها سال تغيير و تحول نياز نداشته است ؟ مگر خدا نمي توانسته است در وقت معين خود انها را با همان روشي كه ديگر انسانها را افريده است بيا فريند ؟ چه نيازي بوده ست انها را از قبل بصورت قانون مجزا با ديگران بيا فريند ؟ ايا مي تر سيده است فراموش كند ؟
    جناب بي طرف عزيز خود سوال شما از ابتدا خرافه است ؟ حال مي خواهيد خرافه را ثابت كنيد .
    با عرض سلام خدمت دوست عزیز شاید واقعا نظر خرافه باشد و خرافه را بخواهم ثابت کنم وشاید هم برعکس این باشد من بخاطر همین این بحث را شروع کردم که با کمک شما دوستان به خرافه بودن ان یا صحت ان پی ببریم پس من خارج از بحث دین فقط از نظر انانی که خداوند را قبول دارند چند سوال میکنم و اگر شما خداوند را قبول دارید فقط به این سوالها جواب دهید تا شاید به حقیقت برسیم که خرافه است یا حقیقت اولین سوال من
    ایا به نظر شما خداوند جهان را بدون هدف و طرح نهایی ان خلق کرده؟
    در صورت ممکن بحث بصورت سوال و جواب باشد تا زودتر و بهتر به نتیجه برسیم و از تو ضیحات غیر مفید هر دو پرهیز کنیم با تشکر

ویرایش توسط بیطرف منصف : ۱۳۸۹/۱۱/۰۴ در ساعت ۲۳:۰۱

التماس دعا بزمئ

9. تشکرها 2

نوشته
    1,230
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 23 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    22

ایا به نظر شما خداوند جهان را بدون هدف و طرح نهایی ان خلق کرده؟ در صورت ممکن بحث بصورت سوال و جواب باشد تا زودتر و بهتر به نتیجه برسیم و از تو ضیحات غیر مفید هر دو پرهیز کنیم با تشکر

واضح است كه بدون هدف نيا فريده است.

نوشته
    1,856
    حضور
    2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

واضح است كه بدون هدف نيا فريده است.
    طبق حرف خود خداخوب هدف خداوند چی میتواند باشد
    ویرایش توسط بیطرف منصف : ۱۳۸۹/۱۱/۰۴ در ساعت ۲۳:۲۳

التماس دعا بزمئ

12. تشکرها 2

نوشته
    1,230
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 23 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    22

طبق حرف خود خداخوب هدف خداوند چی میتواند باشد

در باره هدف افرينش در تاپيكي جدا گانه بحث شده كه مثل ساير مباحث نصفه رها شد حال اگر بپذيريم به قول شما يكي از اهداف تكامل انسان بوسيله عبادت باشد .

نوشته
    1,856
    حضور
    2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

در باره هدف افرينش در تاپيكي جدا گانه بحث شده كه مثل ساير مباحث نصفه رها شد حال اگر بپذيريم به قول شما يكي از اهداف تكامل انسان بوسيله عبادت باشد .
    پس به وسیله عبادت انسان میشود به هدف نهائی که خداوند برای خلقت در نظر گرفته رسید

التماس دعا بزمئ

15. تشکر

نوشته
    1,230
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 23 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    22

پس به وسیله عبادت انسان میشود به هدف نهائی که خداوند برای خلقت در نظر گرفته رسید
    مي شود رسيد . و بعد

صفحه 1 از 35 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری