صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تاپيك اخبار فرهنگي،قرآني:کمپین اینستاگرامی «من عاشق محمدم»

نوشته
    1,775
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 6 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    7

تاپيك اخبار فرهنگي،قرآني:کمپین اینستاگرامی «من عاشق محمدم»

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، پنج شنبه شب گذشته (سي ام دي ماه)، با حضور در منزل شهيد دكتر مسعود عليمحمدي و شهيد دكتر مجيد شهرياري، با خانواده هاي اين دانشمندان شهيد ديدار كردند.
    آنچه در پي مي آيد، حاشيه هايي است از اين ديدار كه پايگاه اطلاع رساني معظم له آن را منتشر كرده است.
    فرقي نمي كند استاد دانشگاه باشد يا خانه دار؛ به هر كسي بگويند ميهماني كه وارد خانه اش مي شود، رهبر است، دست و پايش را گم مي كند. با اين كه خانه را به خاطر همين ميهمان ها تروتميز كرده و ميوه و شيريني را هم آماده، اما باز هم انگار حس مي كند چيزي كم است.
    همسر دكتر مجيد شهرياري هم از اين قاعده مستثني نيست. هرچند چهره بسيار آرامي دارد، اما از وقتي خبر را شنيده مرتب اين طرف و آن طرف مي رود؛ با همان عصايي كه به خاطر ماجراي ترور مجبور شده در دست بگيرد. اولين چيزي هم كه درست مي كند، قاب عكس استاد شهرياري و چند نفر از همكارانش است: «اگه قراره اين فيلم رو جايي پخش كنيد، بذاريد اين قاب رو بردارم. چون عكس يكي ديگه از دانشمندان هم توش هست». حواسش هست كه مبادا خاطره تلخ خودش، براي كس ديگري تكرار شود. اما توي قاب، دكتر دارد مي خندد؛ مثل بقيه اطرافيانش كه با او عكس يادگاري گرفته اند. گوشه قاب هم نوشته: «ياد آن روز به خير... همه مي خنديدند.» عكس براي بهار همين امسال است.
    رهبر كه وارد مي شود، پسر دكتر به استقبالش مي رود. همسر دكتر اما، كنار مادر و دختر شهيد، نشسته روي مبل. نمي تواند جلوي رهبر بلند شود. پايش را گذاشته روي ميز جلويش و پارچه اي انداخته روي آن. همان طور نشسته خيرمقدم مي گويد. استخوان هاي پايش در اثر انفجار خرد شده؛ اما خودش نه. صورت زخمي اش پر است از صلابت زينبي. انگار نمي خواهد كسي غم سنگين دلش را در چهره اش بخواند. دقيقاً به همين دليل هم پس از انفجار، در بيمارستان خواسته بود كه هيچ خبرنگاري بالاي سرش نرود: «آخه من زخمي بودم و داغدار. ممكن بود حرفي بزنم كه دشمن سوءاستفاده كنه».
    رهبر كه قبلاً صحبت هاي همسر شهيد را از تلويزيون ديده، تقديري از شهيد و خانواده اش مي كند: «شهادت دكتر شهرياري، آبرويي داد به جامعه علمي كشور. شهادت همچنين شخصيت برجسته و مورد قبولي، به دشمن نشان داد كه در محيط علمي جمهوري اسلامي، اينجور شخصيت ها و انگيزه هايي وجود دارد».
    و بعد هم از مقام شهيد مي گويد و از عنايت الهي كه موجب تسلي بازماندگان است:
    «مهم ترين تسلايي كه انسان در اينجور حوادث به خودش مي دهد اين است كه مي داند خداي متعال براي اين جانفشاني ها و اين شهادت ها و اين خون هاي به ناحق ريخته شده، ثواب هايي را معين و مدون كرده كه به ذهن ما هم خطور نمي كند! به قدري اين مقامات و درجات الهي، عالي و غيرقابل توصيف است كه ما اصلاً نمي توانيم درك كنيم؛ و مطمئن باشيد ايشان الان در بهترين حالات است، كه هر مؤمني و هر انسان صالحي، اگر چنانچه اندكي از آن مراتب را بتواند با ديده بصيرت خودش ببيند، آرزو مي كند كه اي كاش ما به همين سرنوشت دچار بشويم. و الحمدلله رب العالمين ايشان (شهيد شهرياري) وضعشان اينطور است؛ و بزرگترين تسلي اين است.
    لكن تسلاي دومي هم وجود دارد و آن قدرداني مردم است. ديديد كه مردم ما چه قدرداني و چه ارزش گذاري كردند از اين شهيد بزرگوار».
    خانم دكتر كه در دانشگاه هم همكار دكتر شهرياري بوده، مي رود سراغ خاطرات همسرش: «نماز شبش به راه بود. حتي شب عروسي هم سجاده نماز شبش جمع نشد». مي داند كه همه مي دانند همسرش از دانشمندان طراز اول مملكت بوده، ديگر چه اهميتي دارد كه رتبه 2 كنكور بوده و مهندسي برق دانشگاه اميركبير خوانده، يا نمره درس رياضي2 را 19/5گرفته؛ درسي كه تقريبا هر مهندسي سابقه يكي دوبار افتادن در آن را دارد.
    دوست دارد مردم از دين و ايمان همسرش هم بدانند: «سرپرستي مالي چند خانواده رو برعهده داشت. تازه، مطمئنم خيلي هاش رو هم ما خبر نداريم». بعد هم از تأسيس صندوق قرض الحسنه مسجد و چند كار ديگر مي گويد. مطمئن است كه شهادت دكتر به خاطر اين تزكيه نفس بوده، نه آن مدارج علمي. اين تلقي را رهبر هم تأييد مي كند.
    رهبر از احوال جسمي خانم دكتر مي پرسد. دويست تركش توي بدن خانم دكتر، رهبر را هم به تعجب مي اندازد. اما وقتي از تركشي مي گويد كه در كنار قلبش جا خوش كرده، رهبر را مي برد به 30سال پيش؛ روزي كه خودش را ترور كرده بودند: «توقع اين كه من زنده بمونم نبود. وقتي به هوش مي آمدم، به نظرم مي رسيد دارم مي رم. مرگ رو مي ديدم».
    رهبر اينها را كه مي گويد، به دست راستش اشاره مي كند؛ يادگار همان ترور: «وقتي خوب شدم، با خودم گفتم حتما علتي داشته؛ خداي متعال از من توقعي داشته. همون موقع به امام(ره)هم گفتم اين حرف هارو. البته اون موقع فكر مي كردم به خاطر جبهه و جنگ و اين جور چيزهاست. شما هم همين فرض رو بكنيد. اگر تركشي تا نزديكي قلب مي ره و وارد قلب نمي شه، اتفاقي نيست. مي شود گفت كه تصادفيه، اما همه تصادف ها با اراده الهي صورت مي گيره. حتما خدا توقع دارد كاري بكنيد. زمينه اش هم هست. هم زمينه فعاليت علمي داريد، هم دانشجويان و جوانان زيادي زير دست شما هستند».
    خانم دكتر كه فرصت را مناسب ديده نكته اي را براي حفاظت بهتر از دانشمندان مطرح مي كند و مي گويد: «من راضي ام به رضاي خدا. مطمئنم كه اين شهادت، تقدير مجيدم بود. براي خودم نمي گويم. اما مي خواهم كه بيشتر مواظب دانشمندان ديگر باشند». بعد هم مي شنود كه رهبر اين دستور را قبلا داده.
    درد دل ها كه تمام مي شود، رهبر به رسم هميشه، قرآني را به همسر و مادر شهيد هديه مي كند. اما جمله يادگاري رهبر، اين بار كمي با يادگاري هاي ديگر متفاوت است؛ درحد يك كلمه: «بسم الله الرحمن الرحيم. اهدايي به خانواده دانشمند شهيد عزيز؛ آقاي دكتر مجيد شهرياري.
    سيدعلي خامنه اي 30/10/.89» و انگار تمام ماجرا در همين يك كلمه «دانشمند» بود تا براي خيلي ها ثابت شود كه در باغ شهادت هنوز باز است.
    رهبر با خانواده شهيد شهرياري خداحافظي مي كند و مي رود به منزل «دانشمند شهيد» بعدي؛ دكتر علي محمدي. اين شهيد هم فقط دو فرزند داشته، يك پسر و يك دختر؛ كه با مادرشان به استقبال رهبر مي آيند.
    رهبر در اينجا هم تسلي خاطري به خانواده شهيد مي دهد: «شهادت يعني كشته شدن در راه آرمان بلند و الهي، به وسيله دشمنان اين آرمان. اين را به هركسي نمي دهند. اين پاداش را فقط به كساني مي دهند كه مستحق باشند». اين نكته اولي است كه رهبر آن را مايه تسلي خاطر بازماندگان مي داند و بعد به نكته دومي هم اشاره مي كند: «قدرداني مردم از زحمات شهيد»
    بعد هم كمي از پاداش شهيد مي گويد: «به مجرد اين كه شهيد روي زمين افتاد، قبل از آن كه به آن دنيا برود، ملائكه به استقبالش مي آيند و به او مژده مي دهند. او همه اينها را با همين چشم مادي مي بيند. خدا هم همه گناهانش را مي بخشد».
    همسر شهيد عليمحمدي هم از خاطرات همسرش مي گويد. از اين كه آمادگي شهادت داشت و مي گفت خيلي از شب ها خواب مي بيند كه به سويش تيراندازي شده. از اين كه چه فضاي معنوي خاصي را در سفر حج برايش ايجاد كرده بود: «توي صفا و مروه مي گفت خودت را بگذار جاي هاجر. ببين چه حسي داري و توي رمي جمرات مي گفت فرض كن جاي حضرت ابراهيم(ع) بودي و مي خواستي فرزندت را ببري به قتلگاه. آن وقت شيطان وسوسه ات مي كرد...» رهبر هم توصيه مي كنند كه اين روحيات معنوي را حفظ و به ديگران منتقل كنيد.
    موقع رفتن مي شود و جمله هميشگي رهبر در اين ديدارها: «خب خانم! مرخص فرمودين؟» و همسر شهيد جواب مي دهد: «افتخار داديد به ما». اما رهبر مي گويد: «ما به شما افتخار مي كنيم. به شما همسر صبور و داناي شهيد».
    ویرایش توسط صالح : ۱۳۸۹/۱۱/۰۴ در ساعت ۰۹:۵۴
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن أعدائهم اجمعین
    از دست ندهید
    آیدی قبلی بنده : پاسخگوی اعتقادی

2.  

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    بارك الله به اين خانواده باتقوا.مرحبا.احسنت.ياد بگيريم.واقعا.راستي تا يادم نرفته به اسرائيل مي گويم.ايران عزيز كم دكتر عليمحمدي ويا دكتر شهرياري ندارد.هر كدام از ما ايراني ها مي شويم دكتر عليمحمدي ها ودكتر شهرياري ها.من خودم هم قصدم رسيدن به جائي است كه مايه مباهات باشم اول براي اسلام.دوم براي ميهمنم .سوم براي رهبرم.!!!!!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    91
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    12
    گالری
    0

حدا رحمتش کند.
    آیا می دانید که اگر شما در حال حمل قرآن باشید ،
    شیطان دچار درد شدید در سر میشود
    و باز کردن قرآن ، شیطان را تجزیه می کند
    و با خواندن قرآن ، به حالت غش فرو میرود..
    و خواندن قرآن باعث در اغما رفتنش میشود؟؟؟؟

نوشته
    454
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    361
    آپلود
    0
    گالری
    0

خدا رحمتشون کند و بر درجاتشون در بهشت بیفزاید
    ان شالله که شهادت قسمت ما هم بشه
    http://www.askquran.ir/../../../gall...405/1_L_09.gif

االلهم صل علی محمد و آل محمد

اللهم عجل لولیک الفرج(ع)

اللهم صل علی محمد و آل محمد

نوشته
    154
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آن روز ها برای شهادت دروازه ای داشتیم ولی امروز معبری باریک.
    مقام عظمای ولایت(ارواحنا فدا)
    شهادت شهادت همه آرزومه...
    خدا بخواد 11ام برا خادمی داریم راهی میشیم، دعا کنید
    یا علی
    گندم شهر حسین روزی ما شد
    باز سر سفر ها غذای حسین است

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    493
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    13 روز 22 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    30

به قول دکتراحمدی نژاد:
    شهادت مزداعمال ماست نه هدف اعمال ما!!!
    حرف خیلی جالبیه.نه؟؟؟

ویرایش توسط ღ پریا ღ : ۱۳۸۹/۱۱/۱۲ در ساعت ۱۵:۴۸

سر پـا بـاش و
    جهـان را بـه جهـان وابگذار

رو بـه خـود بـاش و
    زمـین را تـک و تنـها بگـذار

میـلاد بـابـایی- باز آ

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

بسم الله
    يا محمد ص
    سلام به همه كاربران عزيز.
    در اين تاپيك فقط و فقط خبر هاي فرهنگي قرآني گذاشته ميشه.
    تا بتونم جديدترين خبر هارو اينجا ميگذارم.
    قصد زدن اين تاپيك اينه كه براي هر خبري تاپيك جداگانه زده نشه و خبر ها در اينجا گذاشته بشه.
    شما هم خبري داريد بگذاريد.
    فقط فرهنگي قرآني
    موفق باشيد
    التماس دعا
    يا حق و يا علي ع

رفيق بي كلك مادر

قويترين درختان در كوير ميرويند من يك كويريم

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

تولید نرم افزار مناسبتی پیام اعظم(ص) در مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات

در آستانه 17 ربیع الاول و میلاد پیامبر اکرم و امام جعفر صادق (علیهم السلام) نرم افزار مناسبتی «پیامبر اعظم» در مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات «حوزه علمیه قم» تولید و توزیع شد.
    مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات «حوزه علمیه قم» در ادامه برنامه های خود جهت تولید نرم افزارهای کلاس کم حجم روز شنبه 28/10/92 از نرم افزار «پیامبراعظم» با موضوع زندگی، شخصیت و منزلت رسول اکرم صلی الله علیه و آله ویژه ایام ربیع الاول، رونمایی نمود.
    اين نرم افزار شامل حدود 250 پرسش و پاسخ در 15 موضوع می باشد. مجموعه ي حاضر در موضوع پیامبراعظم صلی الله علیه و آله از بانک سوالات این مرکز جهت استفاده در نرم افزار «پیامبراعظم» بهره برداری شده است.
    موضوعات این نرم افزار عبارتند از:
    1- فلسفه نبوت
    2- ولادت و رحلت پیامبر اعظم
    3- وحی و پیامبر اعظم
    4- معجزات پیامبر اعظم
    5- علم پیامبر اعظم
    6- عصمت پیامبر اعظم
    7- ویژگی های پیامبر اعظم
    8- همسران پیامبر اعظم
    9- پیامبر اعظم و اصحاب
    10- پیامبر اعظم و خلافت
    11- پیامبر اعظم و مخالفان
    12- جنگهای پیامبر اعظم
    13- پیامبر اعظم و آیین جهانی
    14- پیامبر اعظم و خاتمیت
    15- سایر مباحث
    لازم به ذکر است، پیش تر پنج نرم افزار: غدیر (به مناسبت عید سعید غدیر)، خورشید نینوا (به مناسبت ماه محرم) و صبح بیداری (به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی)، کوثر (ویژه ایام فاطمیه) و فریضه انتخاب (ویژه انتخابات) در مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه تهیه و تولید گردیده است.
    علاوه بر اتقان بالای محتوای این نرم افزارها، حجم کم و عدم نیاز به نصب نرم افزار و سهولت در استفاده و دست یابی به محتوای مورد نظر از دیگر خصوصیات می باشد.
    ﻣﺨﺎﻃﺒﺎن ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺑﺮای درﯾﺎﻓﺖ اﯾﻦ ﻧﺮم اﻓﺰار ﺑﻪ ﭘﺎﯾﮕﺎه اﻃﻼع رﺳﺎﻧﯽ اﻧﺪﯾﺸﻪ قم ﺑﻪ آدرس http://www.andisheqom.com مراجعه نمایند:

صفحه دانلود نرم افزار پیامبر اعظم(ص)

رفيق بي كلك مادر

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

در درس خارج بیان شد؛ توصیه آیت الله مکارم شیرازی به مردم درباره عید الزهرا

خبرگزاری رسا ـ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به سالروز آغاز ولایت حضرت مهدی(عج) به مردم توصیه کرد از برخی اقدامات که سبب ایجاد تنازع و کینه در بین مسلمانان می شود و بهانه به دست دشمنان می دهد، اجتناب کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با تبریک نهم ربیع الاول آغاز امامت و ولایت حضرت صاحب الامر امام زمان(عج) تصریح کرد: در این روز مراسم جشن و شادمانی به مناسبت آغاز ولایت آن حضرت برگزار می شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم به جای برخی کارها که باعث تنازع، عداوت و کشتار می شود، مردم همان مراسم جشن و سرور را آغاز ولایت آن حضرت بدانند و حتما عیدالزهرا(ع) خواهد بود چراکه ایشان ام الائمه علیهم السلام هستند.

حضرت آیت ‌الله مکارم شیرازی اضافه کرد: برخی کارهایی که به همین مناسبت انجام می شود بهانه به دست دیگران می دهد و جدا باید از آن پرهیز کنیم.

این مرجع تقلید یادآورشد: ضرورت دارد از این گونه اقدامات که سبب می شود عده ای با فیلمبرداری و عکسبرداری بهانه ای برای هجمه به تشیع و پیروان مکتب اهل بیت(ع) پیدا کنند، اجتناب شود.

رفيق بي كلك مادر

صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)