صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عشق یا مادیات؟

نوشته
    1,826
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    15
    گالری
    0

عشق یا مادیات؟

عشق یا مادیات؟
    ایا زندگی مشترک بدون مادیات امکان پذیر است؟
    نگاهی به مواردی که برای یک زندگی مشترک خطرناک است.
    Bu dünyanın gidişine
    Bir çare bulsam ...
    Güneş olsam her karanlık
    Yüreğe doğsam

2.  

نوشته
    56
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مطمئنا مادیات مهمه.
    چون هرقدر هم عشق و تفاهم وجود داشته باشه ممکنه بر اثر مشکلات مادی کمرنگ بشه و از کرده ی خودشون پشیمون بشن.

نوشته
    1,826
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    15
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دگراندیش نمایش پست
    مطمئنا مادیات مهمه.
    چون هرقدر هم عشق و تفاهم وجود داشته باشه ممکنه بر اثر مشکلات مادی کمرنگ بشه و از کرده ی خودشون پشیمون بشن.
    با سلام خدمت دوستان
    مقدمه ای برای رابطه ی مادیات و زندگی و نقش ان
    هر مورد در زندگی جوری مهم هستند.اگر ما زندگی رو یک درخت در نظر بگیریم هر عضو این درخت یک نقشی برای خودش ایفا میکنه.که به نظر بنده اگر مهمترین موردش مادیات نباشه ولی جز ئ ضروریات زندگی هست.
    البشیر روانشناس و نویسنده ی مصری برای خوشبختی , وسایل و ارکانی میداند.که با وجود انها خوشبختی حاصل میشود و برای ان 10 رکن را نام برده که مهمترین و اساسی ترین ان را کار و تلاش برای رسیدن به مادیات میداند.
    1.کار و فعالیت --تا انسان به این وسیله احتیاجات مادی خود را بر طرف کند.که به نظر این روانشناس مهمترین مورد در زندگی هم همین است.زیرا انسانی زندگی تا موقعی که بکار سومند و نافعی مشغول نشود .امیخته با سعادت و خوشبختی نمیشود.
    ببینید مادیات وسیله ای برای رسیدن به معنویات هست.حتی در اموزه های دینی هم به این مورد امر شده و تلاش برای کسب درامد از راه حلال را با جهاد در راه خدا برابر میدانند.
    ‌امام علي (ع): كار كنيد و آن را به پايانش رسانيد و در آن پايداري كنيد؛‌ آن گاه شكيبايي ورزيد و پارسا باشيد. همانا شما را پاياني است؛ پس، خود را به آن پايان (بهشت) رسانيد.
    و در جای دیگری حضرت محمد تنها به گفتار اکتفا نکرده بلکه
    دستى را مى‏بوسد كه از كار ورم كرده و پينه بسته است و مى‏فرمايد:
    اين دستى است كه خدا و پيامبرش آن را دوست دارند
    در زندگی هم اگر از تشبیه درخت استفاده کنیم تنومند ترین شاخه و پر ثمرترین انها مادیات است.مادیات نردبانی برای رسیدن به معنویات و خوشبختی در زندگی است.
    ادامه دارد...

Bu dünyanın gidişine
    Bir çare bulsam ...
    Güneş olsam her karanlık
    Yüreğe doğsam

نوشته
    1,826
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    15
    گالری
    0

با در نظر گرفتن فطرت و نیازهای انسان و سایر مسائل می توان گفت خوشبختی در یک زندگی عبارت است از رسیدن به اهداف مادی و معنوی انسانی میباشد.
    درین خصوص همه ی نیازها در وجود انسان متعادل گشته از مادیات تا معنویات.
    مثلا کسانی که خوشبختی را فقط در مال و ثروت میدانند و میجویند اگر گرفتار بیماری ها و امراض شوند و نه فقط سالیان بلکه روزها مجبور به بستری شدن و یکجا ماندن شوند و اسیر بیماری گردند ایا مال و و ثروت میتوند تلخی و رنج بیماری را از انها دور کند و بر طرف سازد و شادی به انها بخشد؟
    و همینطور در باره ی عشق در زندگی.ایا فقط عشق خالی برای یک زندگی کافیست؟ایا عشق وسیله ای برای مبارزه با فقر به شمار میرود؟ البته که نه.چون معیار های یک زندگی خوب چند مورد هستند که همه ی انها یا لااقل بیشتر انها باید در یک زندگی باشند تا ان زندگی به سوی تکامل و سعادت و خوشبختی سوق پیدا کند.
    کلا در همه ی موارد همین طور است که عشق و ثروت و ترس و شهامت و ... همه چیز در یک زندگی مکمل همدیگرند.اگر یکی نباشد جای خالیش به شدت احساس میشود.
    پس دوام یک زندگی و خوشبختی یک خانواده در تعادل نیازهای ان زندگی و افراد است.هر چه این تعادل بیشتر باشد زندگی خوبی رقم خواهد خورد و هرچه این این تعادل کمتر باشد دوام ان زندگی کمتر خواهد بود.
    ادامه دارد...
    Bu dünyanın gidişine
    Bir çare bulsam ...
    Güneş olsam her karanlık
    Yüreğe doğsam

نوشته
    1,826
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    15
    گالری
    0

اما رابطه پول با زندگی
    ایا میتوان خوشبختی را با پول خرید؟
    در پژوهش های اخیر، برخی از محققان واقتصاد دانان بر این باورند که میان پول و خوشبختی ارتباط مستقیمی وجود دارد.
    در این پزوهش افرادی مورد بررسی قرار گرفته اند که درآمد سالیانه آنها ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان برآورد شده. با توجه به این مطلب باید اینطور نتیجه گرفت که افرادیکه درآمد بیشتری دارند، در زندگی خوشبخت تر هستند. برای رد کردن این بیانیه باید نگاهی به اظهار نظر دانیل کانمن برنده جایزه نوبل و اقتصاددان دانشگاه پرینستون داشته باشیم. او معتقد است که فضیه پول=خوشبختی کاملاً غیر واقعی است. از سوی دیگر ریچارد لوکاس روانشناس دانشگاه میشیگان نسبت به دلیل این مطلب که چرا به نظر می رسد انسان های ثروتمند، خوشبخت تر هستند، اظهار بی اطلاعی میکند.
    اما آیا می توان با پول خوشبخت شد؟ همه ی ما به خوبی می دانیم که با پول چه کارهایی که نمی شود کرد؛ می توانیم اتومبیل، خانه، سفر های طولانی و کلا عوامل رفاه را تهیه کنیم. اما در مورد خوشبختی کار کمی دشوارتر می شود، از کجا میتوان آنرا خرید؟ آیا مغازه ای وجود دارد که خوشبختی بفروشد؟ اگر مغازه خوشبختی وجود داشت، شما از آن چه چیزی می خریدید؟ آیا "آرامش ذهن" می خریدید؟ یک زندگی متعادل؟ سلامت؟ امنیت؟
    سؤال اصلی اینجاست: چه چیز شما را خوشحال می کند؟ آیا تنها با پول خوشحال می شوید؟ پول در نظر شما تا چه اندازه ارزش دارد؟ به نظر می رسد که افرادی که بیشتر پول دارند، خوشحال تر هستند، اما باید معنی اصلی خوشبختی را معین کنیم.
    بیایید نگاه دقیق تری به پول بیندازیم. چه کسی را می شناسید که صاحب پول زیادی است؟ ورزشکاران، خوانندگان و هنر پیشگان سینما. این افراد فقط به نظر ما خوشحال هستند. آنها آخرین مدل ماشین ها را سوار می شوند، خانه های بسیار بزرگی دارند و طرز زندگی کردنشان خیره کننده است اما باز هم برخی از آنها پول خود را صرف الکل، مواد مخدر و سایر اعتیادهایی می کنند که برای بدنشان مضر است. شاید برای مدت زمان کوتاهی خوشحال باشند اما پس از گذشت مدت کوتاهی احساس بی هدفی می کنند و از زندگی خسته می شوند (و در نحوه درست خرج کردن پول هایشان را از دست می دهند) و به جای اینکه به دنبال رشد روانی باشند (همان درک هدف زندگی) به دنبال یافتن راهی برای ایجاد هیجان بیشتر در زندگی های یکنواختشان هستند.
    البته این مورد فقط یک مثال بود برای بیان منظورم.
    Bu dünyanın gidişine
    Bir çare bulsam ...
    Güneş olsam her karanlık
    Yüreğe doğsam

نوشته
    1,826
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    15
    گالری
    0

ارزش پول و ارزش خوشبختی واقعی
    به سؤال مهم تری می رسیم، پول برای شما چه ارزشی دارد؟ پاسخش هم این است که ارزش پول فقط به سلامت افراد بستگی دارد. اگر شما ثروتمند باشید اما بیمار بوده و درد بکشید، حاضرید تمام پول خود را بدهید تا سلامتیتان مجدداً به حالت عادی باز گردد. این سؤال را می توانید از کلیه بیمارانی که دچار ناراحتی های مزمن هستند و یا والدینی که فرزند بیماری دارند، بپرسید. آنها حاضرند تمام داراییشان را بدهند تا از شر این دردها و رنج رها شوند. پول شما فقط به اندازه سلامتی تان ارزش دارد.
    با توجه به کلیه تعاریف خوشبختی . من با سومین تعریف موافقم: سعادت: قرار گرفتن در مرحله ی رضایت شخصی.
    خوشبختی در درک صحیح داشته های شخصی خلاصه می شود، حال چه زیاد باشند و چه کم. خوشبختی سلامتی و سالم زندگی کردن است. زمانی خوشبخت خواهید بود که توانایی تغییر زندگی تان را داشته باشید. خوشبختی از درون شما نشات میگیرد نه از خارج و با خرید کالاهای مادی. خوشبختی داشتن قوه ادراک ۱۰۰% حقیقی است. خوشبختی یعنی هدفمندی در زندگی. خوشبختی توانایی عشق ورزیدن است نه تنفر داشتن. خوشبختی یعنی بخشش بدون انتظار بازگشت.
    خوشبختی یک فرایند ذهنی است و هر کس باید به شخصه آنرا برای خودش خلق کند. اما همانطور که عرض کردم تعادل نیازها برای رسیدن به این مهم یک معیار اساسی در رسیدن به خوشبختی است.
    Bu dünyanın gidişine
    Bir çare bulsam ...
    Güneş olsam her karanlık
    Yüreğe doğsam

نوشته
    11,935
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    33 روز 6 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    406
    آپلود
    94
    گالری
    278

عشق یا مادیات؟

برای نشستن بر قله تکامل رابطه زن و مرد در زندگی مشترک، به هر دو بال عشق و عقل نیاز است.

در نظر گرفتن شرایط مالی فرد برای انتخاب او به‌عنوان همسر، توجه به بخشی از زندگی مشترک و نه همه آن است

اما امروزه فشارهای اقتصادی و دشواری رسیدن به نیازهای ابتدایی برای تشکیل خانواده، گاه موجب توجه بیش از اندازه به معیار مادیات می‌شود، آن‌قدر که عشق و عقل هر دو از یاد می‌روند و چنین است که زندگی‌های مشترک از رشد و بالندگی باز می‌ماند.

عشق یا مادیات؟

ویرایش توسط ╫❀نیایش❀╫ : ۱۳۸۹/۱۲/۰۶ در ساعت ۱۶:۲۰

ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

و

چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمان

نوشته
    1,826
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    15
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط niyayesh نمایش پست
    عشق یا مادیات؟

برای نشستن بر قله تکامل رابطه زن و مرد در زندگی مشترک، به هر دو بال عشق و عقل نیاز است.

در نظر گرفتن شرایط مالی فرد برای انتخاب او به‌عنوان همسر، توجه به بخشی از زندگی مشترک و نه همه آن است

اما امروزه فشارهای اقتصادی و دشواری رسیدن به نیازهای ابتدایی برای تشکیل خانواده، گاه موجب توجه بیش از اندازه به معیار مادیات می‌شود، آن‌قدر که عشق و عقل هر دو از یاد می‌روند و چنین است که زندگی‌های مشترک از رشد و بالندگی باز می‌ماند.

عشق یا مادیات؟

سلام خدمت شما
    کاملا درست می فرمایید.
    متاسفانه یک طریقه ی اشتباهی که بین قریب به 90 درصد مردم جامعه ی کنونی ما جا افتاده این هست که وقتی شخصی به خواستگاری دختر خانمی میرود , چه پدر و مادر عروس و چه پدر و مادر داماد اولین سوالی که میپرسند این هست (( شغلتون چیه؟ماشین و خونه دارید؟ در ماه چقدر درامد دارید؟ )) به نظر بنده شغل و مقدار درامد یک مورد متغیر است اولین چیزی که باید به ان پی برد و مورد توجه قرار داد رفتار شخص و طرز نگاه و طرز صحبت کردن و کلا ریزه کاری های اخلاقی اوست.به دو دلیل
    اول اینکه درامد و شغل و ... همانطور که عرض کردم مورد متغیری است اما چیزی که در درون شخص حک شده اخلاق و منش و رفتار و نوع تربیت اوست که تقریبا غیر قابل تغییر است.
    و دوم اینکه شاید بتوان با فقر کنار امد اما با اخلاق و رفتار بد و بیمار گونه به هیچ وجه نمیشود کنار امد.
    که اینگونه موارد را شخص به هیچ عنوان نمی تواند از دید دیگران پنهان کند.
    Bu dünyanın gidişine
    Bir çare bulsam ...
    Güneş olsam her karanlık
    Yüreğe doğsam

نوشته
    1,826
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    15
    گالری
    0

دوستت دارم! چه با پول ، چه بی پول

و اما ایا بدون پول هم میشود زندگی کرد؟
    این مورد تا چه حد درست است؟ ((دوستت دارم! چه با پول ، چه بی پول))
    Bu dünyanın gidişine
    Bir çare bulsam ...
    Güneş olsam her karanlık
    Yüreğe doğsam

نوشته
    11,935
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    33 روز 6 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    406
    آپلود
    94
    گالری
    278

.
    نقل قول نوشته اصلی توسط رهگذر نمایش پست
    دوستت دارم! چه با پول ، چه بی پول

عشق یا مادیات؟

مادر بزرگی تعریف می کرد:

وقتی من و همسرم خیلی جوان بودیم و تازه صاحب فرزند شده بودیم، همسرم ناگهان کارش را از دست داده و بیکار شد. این داستان متعلق به سالها پیش است و مربوط به زمانی است که شوهر من در یک شرکت هواپیمایی کار می کرد، یک روز در کمال ناباوری یک تکه کاغذ صورتی رنگ به دستش رسید که خبر از تسویه حساب وی با آن شرکت هواپیمایی می داد.

او با دیدن آن تکه کاغذ مبهوت و شوک زده به خانه آمد و نمی دانست که از این به بعد چگونه باید هزینه های زندگی و از همه مهمتر مخارج فرزند تازه متولد شده مان را بپردازد؟

ماهها تلاش برای یافتن کار مناسب بی نتیجه بود و همسرم روز به روز نا امید تر و پریشان تر می گشت اما خوشبختانه با وجود فرزند کوچکی که داشتیم من هنوز کار می کردم و می توانستم بخش کوچکی از هزینه های زندگی را تامین کنم. صبحها منزل را به قصد محل کار ترک می کردم و فرزند کوچکمان را نزد همسرم می گذاشتم. بعد از مراجعت من از محل کار، همسرم کودکمان را به من می سپرد و خودش تا دیر وقت برای یافتن کار مناسب تلاش می کرد.

من در آن زمان همیشه به همسرم دلداری می دادم تا از شدت ناراحتی های او بکاهم و این امیدواری را به او می دادم که پول به اندازه کافی در خانه است و بالطبع هیچگاه از او تقاضای پول نمی کردم.

از این طریق سعی داشتم به او کمک کنم تا احساس بهتری داشته باشد و به این ترتیب شان و شخصیت او را به عنوان یک مرد حفظ می کردم.
    به نظر می رسد که از دست دادن کار در نزد مردان از اثرات سو بسیار بیشتری برخوردار است

بیکاری همسر من با تمام سختی ها، بی پولی ها، نگرانی ها و تشویش ها، ده ماه به طول انجامید و عاقبت او توانست یک کار مناسب با در آمد مکفی پیدا کند.

هر چند که آن روزها یکی از سخت ترین دوران زندگی زناشویی ما به شما می رود اما بعد از گذشت سالها، با مرور خاطرات آن دوران احساس خشنودی و رضایت می کنم که به عنوان یک زن، در ایام بیکاری همسرم هیچگاه شرایط تحقیر و غمگینی او را به وجود نیاوردم.

بعد از گذشت این همه سال احساس می کنم اساس خوشبختی ما دو نفر، در همان ایام پیریزی شد.

عشق یا مادیات؟
    تبیان

ویرایش توسط ╫❀نیایش❀╫ : ۱۳۸۹/۱۲/۰۶ در ساعت ۲۳:۵۱

ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

و

چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمان

12. تشکرها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری