زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*
زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*


زندگی نامه شهيد عليرضا كاظميان

تاريخ تولد :20/8/1335

نام پدر :عباس

تاریخ شهادت : 30/4/1362

محل تولد :تهران /تهران /-

طول مدت حیات :27

محل شهادت :پيرانشهر
مزار شهید


زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*

علي‌رضا کاظميان در روز بيستم آبان‌‌ماه سال 1335 هـ.ش در تهران ديده به جهان گشود. تحصيلات مقدماتي را در زادگاه خود به اتمام رساند.

در سال 1355 در رشته پزشکي دانشگاه تبريز پذيرفته شد.

در سال تحصيلي 62-1361 دوره انترني خود را به صورت مهمان در دانشگاه تهران گذراند.

وي فردي متواضع و متعهد بود و به ايران علاقه خاصي داشت، عليرغم قبولي در يکي از دانشگاه‌هاي آمريکا،‌ تحصيل در دانشگاه تبريز را ترجيح مي‌داد.

در مدت دو سال تعطيلي دانشگاه‌ها (انقلاب فرهنگي) در مدارس اين شهرستان به عنوان معلم در تربيت آينده سازان کشور نقش بسزايي داشت.

کاظميان از وجدان کاري بالاي برخوردار بود.
با شروع جنگ تحميلي خدمت به رزمندگان را بر هر کاري ترجيح داده و بارها به جبهه‌هاي جنگ اعزام گرديد.

در اعزام سوم به عنوان مسئول اورژانس در عمليات والفجر 2 حضور داشت که در تاريخ 30/4/1362 بر اثر اصابت ترکش خمپاره در سن 27 سالگي به فيض عظيم شهادت نايل آمد.
دکتر کاظميان از استعداد درخشاني برخوردار بود که در دوره‌ي دبيرستان را با معدل 63/18 به پايان رساند با اين‌که در خانواده نسبتاً مرفهي بزرگ شده بود ولي هيچ‌گاه مسئوليت‌هاي اجتماعي خود را فراموش نکرد.

منبع:پرونده شهيد در مديريت فرهنگي دانشگاه تبريز

زندگی نامه *شهيد عليرضا كاظميان*