صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مخلوق چیست

نوشته
    1,856
    حضور
    2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

مخلوق چیست

با عرض سلام
    هر موجودی مخلوق است که به شکلهای مختلف خلق شده و هر موجود در عالم مربوط به خود،- مخصوص همان عالم- بروز میکند .
    البته به نظر بنده ما میدانیم که عالمهای موجود ، تجلی و ظهور عالم بالاتر است ؛ به این معنا که عالم ماده ،تجلی و ظهور عالم مثال است و عالم مثال ، تجلی و ظهور عالم جبروت است ؛
    و در هر عالم موجود ، مخصوص همان عالم ،خلق شده و چون تمامی عالمها تجلی یکدیگر هستند ، در پایین ترین عالم یعنی عالم ماده ، هر سه نوع موجود را ظاهر شده در یک موجود ، بصورت محدود ، می توان دید .
    ما شاخص مثال خود را انسان قرار میدهیم که به وسیله انسان عالم ماده را برسی کنیم :
    نمونه های بروز تجلی عالمهای دیگر در انسان
    1 عالم ماده یا همان جسم است که نمونه بارز آن همین جسمی است که میبینیم وجود دارد ، محدود است ، داری شکل است ، داری حرکت نسبت به قدرت و استعداد خود است ، فضا اشغال میکند، وزن دارد و خلاصه تعریفی که از ماده می شود... .
    2 عالم مثال یا همان نفس است که نمونه آن را در خواب و رویاهای خود میبینم ؛ که باعث حیات و جان در جسم میباشد ، محدود است ،داری شکل است ، یعنی در صورت رویت شناخته میشود ؛حرکت دارد نسبت به قدرت خود ولی نه فضا اشفال میکند، نه وزن دارد و نه مانند ماده است که به صورت مجرد است .
    3 عالم جبروت یا همان روح فقط موجود است ،نه محدود است، نه شکل دارد ،نه چیز دیگری که در عالمهای ماده و مثال وجود دارد و نمونه های آن عقل ،صفات اختیار، شعور، معرفت و امثال اینها است که وسیله اطلاع رسانی و اختیار را در عالمهای پایین دست، به عهده دارد.
    تمام این عوامل و عالمها دست به دست یکدیگر میدهند تا باعث گسترش جهان مادی و غیب بشوند :
    کار عالم ماده تکثیر و تکامل نفس و روح است
    کار عالم مثال یا نفس ترغیب ماده برای تکامل و تکثیر و حیات و جان است
    و کار روح دادن شعور و عقل و اختیار بر حسب ظرفیت نفس و ماده است
    در آخر، بعد از مرگ هر موجودی در عالم خود دوباره بروز میکند و به همانجا باز میگردد

ویرایش توسط سدید : ۱۳۹۰/۰۹/۲۹ در ساعت ۱۱:۲۷
    خداوندا چنانم کن که خواهی/ نجاتم ده از این بندو تباهی
    ببین بزمی که افتاده به چاهی/ ندارد غیر تو امید و راهی
    رهرو عشقم عبادت را ز طاعت میکنم
    ترک دنیا میکنم بر خلق خدمت میکنم
    بهترین پارسایی پنهان داشتن پارسایی است

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ
    اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد چرا چيزى مى‏گوييد كه انجام نمى‏دهيد

التماس دعا بزمئ

2.  

نوشته
    1,856
    حضور
    2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامدعلی نمایش پست
    جناب آقای بی طرف منصف
    با سلام
    گویا هرچه بنده (با توجه به بضاعت علمی) سعی در فرار از مباحث فلسفی دارم شما به خاطر تبحرتان(احتمالا از علمای دین یا فلسفه هستید) تمایل شدیدی در کشاندن بحث به مباحث صرفا نظری و فلسفی دارید که تا امروز هیچ بشری نتوانسته درستی یا غلطی آن را اثبات کند هرچند که برخی از این نظریات فلسفی انقدر مسخره و پیش پا افتاده است که از فرط این مسخرگی بسیار پیچده و سخت می نماید
    بگذریم

دوست من یک کلام انچه شما می گویید برای بنده قابل هضم نیست و دسته بندی عوالم را به طور کامل قبول ندارم و نخواهم داشت
    هرچند که به این موضوع قایل هستم که این عالمی که ما به عنوان عالم ماده می شناسیم می تواند در شرایط مختلف بروزات مختلف داشته باشد
    با عرض سلام وادب خدمت دوست عزیز
    البته این بحث فکر نکنم ارتباطی با فلسفه داشته باشد ولی به هر حال هر گفته مانی در یک شاخه از علم جای میگیرد اصل این است که بشود ان استدلال را متزلزل کرد اگر چنین است که میفرماید فلسفه کمونیست را هیچ کس نمیتوانست متزلزل کند در صورتی که دیدید شد هضم مطلب اسان است و چیز پیجیده نیست در هر کجای ان ابهام یا پیچیدگی میبینید بفرماید تا توضیح دهم

التماس دعا بزمئ

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط بیطرف منصف نمایش پست
    با عرض سلام
    هر موجودی مخلوق است که شکهای مختلف خلق شده و هر موجود در عالم مربوط به خود مخصوص همان عالم بروز میکند
    البته به نظر بنده ما میدانیم که عالمهای موجود تجلی و ظهور عالم بالا تر است به این معنا که عالم ماده تجلی ظهور عالم مثال است و عالم مثال تجلی و ظهور عالم جبروت است و در هر عالم موجود مخصوص همان عالم خلق شده و چون تمامی عالمها تجلی یکدیگر هستند در پایین ترین عالم یعنی عالم ماده هر سه نوع موجود را در ظهور در یک موجود میتوان بصورت محدود دید ما شاخص مثال خود را انسان قرار میدهیم که به وسیله انسان عالم ماده را برسی کنیم
    نمونه های بروز تجلی عالمهای دیگر در انسان
    1 عالم ماده یا همان جسم است که نمونه بارز ان همین جسمی است که میبینیم وجود دارد محدود است داری شکل است داری حرکت نسبت به قدرت و استعداد خود است فضا اشغال میکند وزن دارد و خلاصه تعریف ماده
    2 عالم مثال یا همان نفس است که نمونه ان را در خواب و رویاهای خود میبینم که باعث حیات و جان در جسم میباشد محدود است داری شکل است یعنی در صورت رویت شناخته میشود حرکت دارد نسبت به قدرت خود ولی نه فضا اشفال میکند نه وزن دارد و نه مانند ماده است که بصورت مجردات است
    3 عالم جبروت یا همان روح فقط موجود است نه محدود است نه شکل دارد نه چیز دیگری که در عالمهای ماده و مثال وجود دارد و نمونه های ان عقل صفات اختیار شعور معرفت و امثال اینها است که وسیله اطلاع رسانی و اختیار را در عالمهای پایین دست را به عهده دارد
    تمام این عوامل و عالمها دست به دست یکدیگر میدهند تا باعث گسترش جهان مادی و غیب بشوند کار عالم ماده تکثیر و تکامل نفس و روح است کار عالم مثال یا نفس طرقیب ماده برای تکامل و تکثیر و حیات و جان است و کار روح دادن شعور و عقل و اختیار بر حسب ظرفیت نفس و ماده است
    در اخر بعد از مرک هر موجودی در عالم خود دوباره بروز میکند و به همانجا باز میگردد

با سلام
    جناب بيطرف منصف
    1-اگر ميشود منابع خود را در مورد اين عوالم كه ذكر كرده ايد بياوريد!؟
    2-
    هر موجودی مخلوق است که شکهای مختلف خلق شده و هر موجود در عالم مربوط به خود مخصوص همان عالم بروز میکند يعني چه!؟
    3- اين عوالم چيست؟
    4- اين مطالب را از كجا آورده ايد؟
    لطفاً پاسخ دهيد؟ منتظر پاسخ شما هستم!
    سپاسگزارم

اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    1,856
    حضور
    2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط partofar نمایش پست
    با سلام
    جناب بيطرف منصف
    1-اگر ميشود منابع خود را در مورد اين عوالم كه ذكر كرده ايد بياوريد!؟
    2-
    هر موجودی مخلوق است که شکهای مختلف خلق شده و هر موجود در عالم مربوط به خود مخصوص همان عالم بروز میکند يعني چه!؟
    3- اين عوالم چيست؟
    4- اين مطالب را از كجا آورده ايد؟
    لطفاً پاسخ دهيد؟ منتظر پاسخ شما هستم!
    سپاسگزارم
    در مورد اول عالم ماده است که خود شاهد ان هستید
    در مورد دوم عالم مثال است که خداوند میفرماید «و هو الذی مرج البحرین هذا عزب فرات و هذا ملح اجاج و جعل بینهما برزخا و حجرا محجورا»(فرقان/ 53)؛ «او خدائی است که آب دو دریا را بهم آمیخت، دو دریایی که آب یکی از آن دو شیرین و گوارا است و آب دیگری شور و تلخ، و میان این دو آب فاصله و حائلی قرار داد تا همیشه از هم جدا باشند و به هم نیامیزند»
    و بینهما برزخ لا یبغیان ...» (سوره الرحمان، 20)؛ «میان آن دو دریا فاصله‏ای است که به حدود یکدیگر تجاوز نمی‏کنند و به هم نمی‏آمیزند»
    در دو آیه بالا، «برزخ» به معنای فاصله و حائل میان دو چیز ذکر شده است.
    «حتی اذا جاءَ احدهم الموتُ قالَ ربِّ ارجعون لعلّی اعمُل صالحا فیما ترکتُ کلّا انّها کلمةٌ هو قائلها و من وراءهم برزخٌ الی یوم یُبعثون»(مؤمنون: 100- 99)؛ «تا آنگاه كه مرگ یكى از ایشان فرا رسد مى‏گوید پروردگارا مرا بازگردانید، شاید من در آنچه وانهاده‏ام كار نیكى انجام دهم نه چنین است این سخنى است كه او گوینده آن است و پیشاپیش آنان برزخى است تا روزى كه برانگیخته خواهند شد.»
    در مورد سوم عالم جبروت است که عالم عقل: که آن را عالم روح و عالم تجرد از ماده و صورت و عالم جبروت نیز گویند و در فارسی از آن به عالم جان تعبیر می‌کنند لذا قیامت کبری در عالم جبروت و عقل خواهد بود و عبور از عالم جبروت و عقل را به عالم لاهوت عبور از قیامت کبرای انفسیه گویند(علامه تهرانی، کتاب رساله سیر و سلوک بحرالعلوم)
    جبروت در قرآن کریم به معنی قهاریت، عظمت و سطوت‌ باری تعالیٰ آمـده‌ است (نک‍ : راغب، 85-86؛ طریحی، 1/339). در احادیث و روایات اسلامی، واژۀ جبروت به کرّات در معانی سطوت (مجلسی، 48/83) عزت و عظمت (همو، 10/109؛ شرقاوی، 105). وسطوت و کبریای خداوند (تهانوی، 1/200) به کار رفته، اما بر معنای اصطلاحی متأخرتر به عنوان یکی از مراتب عالم‌هستی دلالت عامی نداشته است (نک‍‌ : دارمی، 2/114).
    در مورد سوال دوم یعنی موجود مادی برای جهان ماده خلق شده و موجود مادی با این بدن مادی قادر به رفتن به عالم ملکوت یا جبروت نیست
    در مورد سوال سوم عالمهای است که از تجلی عالم بالاتر به فرمان خداوند بوجود امده
    و در مورد سوال بعد باید بگویم از مغز کوچکم

ویرایش توسط بیطرف منصف : ۱۳۸۹/۱۲/۱۹ در ساعت ۰۵:۱۸

التماس دعا بزمئ

6. تشکر

نوشته
    1,856
    حضور
    2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

جناب بی طرف عزیز
    بنده هیچ جنسیتی غیر از ماده قایل نیستم( غیر از خداوند کهخ اصلا جنسیتی ندارد)
    اما برای مواد اشکال و حالا ت مختلف قبول دارم
    لطفا شما نظرتان بفرمایید تا بحث جمع شود
    با عرض سلام خدمت جناب حامد
    ما برای اینکه بفهمیم که ایا تمام موجودات از جنس ماده هستند یانه باید بدانیم ماده چیست با اجازه شما کمی از فیزیک کمک میکیریم
    میدانیم طبق قانون بقای انرژی و ماده انها نابود نمیشوند و به یک دیگر تبدیل میشوند همانطور که ماده به انرژِی تبدیل میشود انرژی نیز به ماده تبدیل میشود و هر دوی انها در نقطه از هم جدا میشوند و در نقطه به یگدیکر تبدیل که ان نقطه صفر است پس از صفر انرژِی ماده خلق میشود همان حرفی که در اول زدیم پس چیزی که خلق میشود تبدیل دو عنصر کاملا متفاوت از یگدیکر به هم است حال ممکن است شما بفرماید انرژی هم جز و ماهیت ماده را دارد که باید بگویم که ماهيت انرژي هنوز به طور كامل كشف نشده است اما مي دانيم كه انرژي با فركانس نيز سنجيده مي شود . هرچه فركانس يك انرژي بالاتر باشد قوي تر است
    ماده از چه ساخته شده است ؟ از ملكول
    ملكول از چه ساخته شده است ؟ از اتم
    اتم از چه ؟ از پروتون و الكترون و نوترون . الكترون كه جرم ندارد و در حقيقت فقط انرژي است . پروتون تمام جرم اتم را در بر دارد . و اما پروتون از چه ساخته شده است ؟ در كتاب استفان هاوكينگ آمده است : " تقريبا بيست سال پيش چنين فكر مي شد كه پروتونها و نوترونها ذراتي بنيادين هستند ولي آزمايشهاي كه در آنها پروتونها با سرعتهاي زيادي به پروتونها يا الكترونهاي ديگر برخورد مي كردند نشان دادند كه آنها در واقع از ذرات كوچكتري تشكيل يافته اند و آنها كوارك هستند
    و اما آخرين سوال كوارك ها از چه ساخته شده اند ؟ جواب سوال را استفان هاوكينگ به ما داده است مي دانيم كه استفان هاوكينگ بزرگترين دانشمند زنده قرن است . او مي گويد كوارك ها از انرژي ساخته شده اند . پس مي توانيم بگوييم همه چيز در اين دنيا از انرژي ساخته شده است . چون طبق نظريه نيوتون جهان از ماده + انرژي ساخته شده است که حرف ماده و ضد ماده نیز در این رابطه ان را تحصی میکند كه ماده نيز از انرژي ساخته شده است پس بنابر این انرژی میتواند در عام ماده باشد و میتواند باعث خلق ماده شود ولی از نظر ما هیتی تعریف ماده بر ان جاری نیست شاید بتوایم از نظر ریاضیات فیزیکی برای انرژی فرمول فرضی تصور کنیم تا بتوانیم ان را محاسبه کنیم که برای مثال بگویم ماده و انرژي طبق فرمول "انرژي=جرم ضربدر مجذور سرعت نور" به هم قابل تبديلند. ولی ساختمان و خصوصيات انرژي هنوز کاملن مشخص نشده.تنها تعريفهايي هم که ازش ميشد گفت "توانايي انجام کار" يا "ميزان جنبش ذرات بنيادي جسم" هست همین وگرنه ماهیت مشخصی ندارد که ان را از ماده بدانیم پس در اولین قدم جناب حامد باید ثابت کنید که ماهیت انرژی مانند ماده است و ماهیت ان را برای ما معرفی نماید ؟
    از شما متشکرم

ویرایش توسط بیطرف منصف : ۱۳۹۰/۰۲/۱۸ در ساعت ۱۹:۳۲

التماس دعا بزمئ

8. تشکر

نوشته
    9
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من از شما ممنونم چون گذشته از موضوع اصلی از نظر علمی مطالب جدید یاد گرفتم، برای خود من همیشه سوال بود که انسان بعد از ساختار اتم آیا جزء کوچکتری برای ماده پیدا کرده یا نه...

نوشته
    152
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

ما برای اینکه بفهمیم که ایا تمام موجودات از جنس ماده هستند یانه باید بدانیم ماده چیست با اجازه شما کمی از فیزیک کمک میکیریم
    میدانیم طبق قانون بقای انرژی و ماده انها نابود نمیشوند و به یک دیگر تبدیل میشوند همانطور که ماده به انرژِی تبدیل میشود انرژی نیز به ماده تبدیل میشود و هر دوی انها در نقطه از هم جدا میشوند و در نقطه به یگدیکر تبدیل که ان نقطه صفر است پس از صفر انرژِی ماده خلق میشود همان حرفی که در اول زدیم پس چیزی که خلق میشود تبدیل دو عنصر کاملا متفاوت از یگدیکر به هم است حال ممکن است شما بفرماید انرژی هم جز و ماهیت ماده را دارد که باید بگویم که ماهيت انرژي هنوز به طور كامل كشف نشده است اما مي دانيم كه انرژي با فركانس نيز سنجيده مي شود . هرچه فركانس يك انرژي بالاتر باشد قوي تر است
    اتم از چه ؟ از پروتون و الكترون و نوترون . الكترون كه جرم ندارد و در حقيقت فقط انرژي است . پروتون تمام جرم اتم را در بر دارد . و اما پروتون از چه ساخته شده است ؟ در كتاب استفان هاوكينگ آمده است : " تقريبا بيست سال پيش چنين فكر مي شد كه پروتونها و نوترونها ذراتي بنيادين هستند ولي آزمايشهاي كه در آنها پروتونها با سرعتهاي زيادي به پروتونها يا الكترونهاي ديگر برخورد مي كردند نشان دادند كه آنها در واقع از ذرات كوچكتري تشكيل يافته اند و آنها كوارك هستند
    و اما آخرين سوال كوارك ها از چه ساخته شده اند ؟ جواب سوال را استفان هاوكينگ به ما داده است مي دانيم كه استفان هاوكينگ بزرگترين دانشمند زنده قرن است . او مي گويد كوارك ها از انرژي ساخته شده اند . پس مي توانيم بگوييم همه چيز در اين دنيا از انرژي ساخته شده است . چون طبق نظريه نيوتون جهان از ماده + انرژي ساخته شده است که حرف ماده و ضد ماده نیز در این رابطه ان را تحصی میکند كه ماده نيز از انرژي ساخته شده است پس بنابر این انرژی میتواند در عام ماده باشد و میتواند باعث خلق ماده شود ولی از نظر ما هیتی تعریف ماده بر ان جاری نیست شاید بتوایم از نظر ریاضیات فیزیکی برای انرژی فرمول فرضی تصور کنیم تا بتوانیم ان را محاسبه کنیم که برای مثال بگویم ماده و انرژي طبق فرمول "انرژي=جرم ضربدر مجذور سرعت نور" به هم قابل تبديلند. ولی ساختمان و خصوصيات انرژي هنوز کاملن مشخص نشده.تنها تعريفهايي هم که ازش ميشد گفت "توانايي انجام کار" يا "ميزان جنبش ذرات بنيادي جسم" هست همین وگرنه ماهیت مشخصی ندارد که ان را از ماده بدانیم پس در اولین قدم جناب حامد باید ثابت کنید که ماهیت انرژی مانند ماده است و ماهیت ان را برای ما معرفی نماید ؟
    از شما متشکرم
    جناب بی طرف
    به خدمت شما عرض شود که بنده فیزیکدان نیستم
    اما انقدر عرض کنم که انچه شما از تبدیل گفتید بحثی است بین فیزیکدانها در باره ماده نیست بلکه در باره انرژِی است
    و قانون به این شرح است
    انرژی از بین نمیرود بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل میشود
    وانچه تا امروز از اشکال انرژی شناخته اند عبارت است از انرژی مکانیکی- الکتریکی و قص علیهذا
    ام همانطور که شما گفتید ماهیت انرژی تا امروز شناخته نشده است و کسی هم نتوانسته ان را به جهان غیر مادی نسبت دهد
    و انچه انشنین به عنوان نظریه گفته تاکنون ثابت نشده است کما اینکه اگر هم ثابت شود نافی ان نیست که جزو ماده نباشد
    چون در فرمول معروف انیشتن جرم ماده نقش اساسی ایفا میکند
    E=MC2
    که m جرم ماده و c سرعت نور است
    و اگر دقت کنید جرم لازمه تبدیل است
    و چناچه نظریه پرفسور حسابی را نیز مد نظر قرار دهید انگاه خواهید دید جرم را نمی توان از فرمول حذف کرد
    شاید جرم در فرمول انشتین تبدیل به کوچکترین و لطیفترین خود در بیاد اما از بین نمی رود

نوشته
    152
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

از شما متشکرم
    اقای بی طرف
    خدمت شما عرض شود اقای هاپکینگز نظریاتی دارد که تا امروز نه نتها به اثبات نرسیده بلکه بسیاری از انها رد شده
    ضمن انکه ایشان عنصر خداوند را به هیچ وجه قبول ندارد و از این باب نظریان ضد خدایی بسیار قوی دارد
    علی ایحال چون فرصت بنده کم است این بحث فیزیکیتان را در فرصتی بهتر پاسخ خواهم داد

نوشته
    1,856
    حضور
    2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام خدمت جناب حامد عزیز
    اصل مطرح کردن این موضوع این بود که بگویم در دنیای ماده عنصر و نوع دیگر مخلوق هم موجود است که از جنس ماده نیست که عیر از انرژی عقل و صفات و خیلی چیزهای دیکر را شامل میشود

جناب بی طرف
    به خدمت شما عرض شود که بنده فیزیکدان نیستم
    اما انقدر عرض کنم که انچه شما از تبدیل گفتید بحثی است بین فیزیکدانها در باره ماده نیست بلکه در باره انرژِی است
    و قانون به این شرح است
    انرژی از بین نمیرود بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل میشود
    وانچه تا امروز از اشکال انرژی شناخته اند عبارت است از انرژی مکانیکی- الکتریکی و قص علیهذا
    ام همانطور که شما گفتید ماهیت انرژی تا امروز شناخته نشده است و کسی هم نتوانسته ان را به جهان غیر مادی نسبت دهد
    و انچه انشنین به عنوان نظریه گفته تاکنون ثابت نشده است کما اینکه اگر هم ثابت شود نافی ان نیست که جزو ماده نباشد
    چون در فرمول معروف انیشتن جرم ماده نقش اساسی ایفا میکند
    e=mc2
    که m جرم ماده و c سرعت نور است
    و اگر دقت کنید جرم لازمه تبدیل است
    و چناچه نظریه پرفسور حسابی را نیز مد نظر قرار دهید انگاه خواهید دید جرم را نمی توان از فرمول حذف کرد
    شاید جرم در فرمول انشتین تبدیل به کوچکترین و لطیفترین خود در بیاد اما از بین نمی رود
    پس همانطور که خود شما فرمودید ماهیت انرژِی که وجودش در جهان ماده صد در صد اثبات شده را نمیتوانیم از ماده بخوانیم

اقای بی طرف
    خدمت شما عرض شود اقای هاپکینگز نظریاتی دارد که تا امروز نه نتها به اثبات نرسیده بلکه بسیاری از انها رد شده
    ضمن انکه ایشان عنصر خداوند را به هیچ وجه قبول ندارد و از این باب نظریان ضد خدایی بسیار قوی دارد
    علی ایحال چون فرصت بنده کم است این بحث فیزیکیتان را در فرصتی بهتر پاسخ خواهم داد
    در ضمن خدا پرست بودن یا نبودن یک دانشمند از اعتبار علمی او کم نمیکند
    به هر حال همیشه در خدمت هستم و از اینکه در بحثها راهنما و کمک برای بنده بودید از شما سپاسگزاری میکنم و از مطلب مطروحی که توسط شما مطرح شد بسیار بهرمند شدم

ویرایش توسط بیطرف منصف : ۱۳۹۰/۰۲/۲۲ در ساعت ۱۳:۰۸

التماس دعا بزمئ

نوشته
    152
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام خدمت جناب حامد عزیز
    اصل مطرح کردن این موضوع این بود که بگویم در دنیای ماده عنصر و نوع دیگر مخلوق هم موجود است که از جنس ماده نیست که عیر از انرژی عقل و صفات و خیلی چیزهای دیکر را شامل میشود
    خوب شما نتوانستید موجوداتی را به اثبات برسانید که غیر از ماده جنسیتی دیگر داشته باشد

پس همانطور که خود شما فرمودید ماهیت انرژِی که وجودش در جهان ماده صد در صد اثبات شده را نمیتوانیم از ماده بخوانیم
    بنده کجا عرض کردم انرژی جنسی غیر از ماده دارد؟
    لطفا بیان بفرمایید

در ضمن خدا پرست بودن یا نبودن یک دانشمند از اعتبار علمی او کم نمیکند
    به هر حال همیشه در خدمت هستم و از اینکه در بحثها راهنما و کمک برای بنده بودید از شما سپاسگزاری میکنم و از مطلب مطروحی که توسط شما مطرح شد بسیار بهرمند شدم
    چرا خلی تاثیر دارد
    چون تمام صغری کبری چیدن آقای استیون هاوکینگ اثبات این است که خدا نیست

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری