صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: _..._ از هرچی بدت میاد سرت میاد! _..._

نوشته
    870
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    5 روز 1 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    90
    آپلود
    6
    گالری
    0

_..._ از هرچی بدت میاد سرت میاد! _..._

بسم رب المهدی (عج)

شاید تا حالا واسه شما هم اتفاق افتاده باشه که :
    وقتی عجله دارید مدام یه سری افکار منفی تو ذهنتون تکرار میشه ، الان چراغ قرمز میشه من دیر می رسم،یهو آسانسور خراب نشه من بمونم ،نکنه موقع بیرون رفتن یکی از وسایلم گم بشه و...
    (شاید اینجا ناخودآگاه کارتون گالیور یادتون بیاد و اون شخصیت با نمک که تکرار می کرد: من میدونستم! )
    یا و قتی امتحان دارید مدام یه نیروی خیلی قوی توی ذهنتون تکرار می کنه :
    نکنه امتحان رو خراب کنم،اصلا من می دونم هر چی خوندم سر امتحان یادم نمیاد،نکنه همون قسمتایی رو که نخوندم توی امتحان بیاد و ....
    و خیلی وقتا دقیقا همین اتفاقا واسه آدم میوفته!!!
    تا حالا شده به علتش فکر کنید؟
    چرا از هرچی می ترسیم سرمون میاد؟
    یا به قول عامیانه:
    چرا از هرچی بدمون میاد، سرمون میاد؟؟!

_..._ از هرچی بدت میاد سرت میاد! _...__..._ از هرچی بدت میاد سرت میاد! _..._

هستی در آنجاست که مردمان نیستی می انگارند...!
    شهید آوینی
    ما عاقلانه فكر مي كنيم وعاشقانه عمل مي كنيم
    شهيد سيدحسين علم الهدي
    http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6083
    سخنان آقا در مورد ازدواج

حرف آخر:
    مرنج و مرنجان!
    همین

2.  

نوشته
    629
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    105

واقعا چرا دلیل خاصی داره؟

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

دلیل خاصی نداره!!! خودش میاد سراغمون!

امام خمینی (ره) :

ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...

نوشته
    2,310
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    45 روز 13 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    2

دلیلش همان موج منفی نیست که به طرف ذهن ناخودآگاه خود میفرستیم؟!
    روزی به طبیب عشق با صدق و صفا
    گفتم که کجا روم، چیست دوا؟!

گفتا که اگر علاج دردت خواهی
    بشتاب به دربار شه طوس رضا

نوشته
    217
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    23 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

به نظر من چون به مغزمون فرمان منفی می دهیم که از فلان چیز یا از فلان کار بدت بیاد خوب مغز هم این فرمان را اجرا میکنه.
    آنگاه که دوست داری همواره کسی به یادت باشد به یاد من باش که من همیشه به یاد توام.
    از طرف بهترین دوست شما
    .
    .
    .
    خدا

نوشته
    647
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    23 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    20

من شنیدم که به هر چیزی زیاد فکر کنی به سمتت جذب می شه ، مثلا اگه فک کنی تو امتحان شکست می خوری حتما شکست می خوری و یا اگه فک کنی موفق می شی حتما موفق می شی ، ولی من که تا به حال قسمت دومش برام اتفاق نیفتاده ! یعنی هر وقت گفتم من این امتحانو خوب می دم ، از همه بدتر دادم !!!!!!!! ( شایدم به خاطر این موج منفی ایه که نسبت به این موضوع دارم ! در هر حال موضوع پیچیده ایه !!!! ترجیح می دم همیشه فک کنم موفقم ! خداروچه دیدی! شایدم شدم ! )

چه کسی می داند که تو در پیله ی خود تنهایی ؟

چه کسی می داند که تو در حسرت یک روزنه در فردایی ؟

...

نوشته
    157
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    119

: بر هر چيز كه تمركز كنيم، انرژي اون رو دريافت مي كنيم. (در بعضي از مكاتب هندي حتي بر گريه كردن و اندوه هم مراقبه مي كنند و معتقدند از اون هم ميشه انرژي دريافت كرد !)اگه بر ، داشتن نعمت ها تاكيد كنين، باعث زياد شدن اون ها مي شين و اگه بر، نداشتن نعمتها تاكيد كنيد باعث زياد شدن نداشته ها!هر فكري در اثر تكرار و تلقين به باور تبديل مي شه و هر باوري ، خلق مي شه.براي همينه كه اگه مدام فكر هاي منفي بكنيم حوادث منفي مي سازيم.

فلورانس اسكاول شين در كتاب بازي زندگي و راه اين بازي مي گه يه خانمي از من پرسيد چرا مدام عينكم رو گم مي كنم يا اون رو مي شكنم؟ وقتي باهاش صحبت كردم معلوم شد اون معمولا" در عصبانيت به خودش و ديگران مي گه كاش مي شد از شر اين عينك راحت بشم! اون بايد به جاي اين حرف مي گفت من يه بينايي بدون نقص مي خوام.اما با گفتن اون حرف،در ذهن نيمه هشيارش نقش مي كرد كه آرزو دارم عينكم رو از دست بدم ! و بچه غول وجودش هم اون رو براش فراهم ميكرد!
    به چيزي كه مي خواهيد باشيد تمركز كنيد نه چيزي كه نمي خواهيد باشيد.

منظور از بچه غول بيشعور ضمير ناخودآگاه ماست:به ضمير نا خود آگاه ميگن بچه غول بيشعور! مي دوني چرا؟
    ميگن ضمير ناخود آگاه بچه است چون منطق سرش نمي شه!
    ميگن ضمير نا خود آگاه غوله چون مثل غول قدرت جادويي داره و هر چيزي رو مي سازه!
    ميگن ضمير نا خود آگاه بي شعوره چون معني واقعي چيز ها رو تشخيص نمي ده و يه جور هايي فرق بين خوب و بد رو نمي دونه!فقط دستوري رو كه بهش داده ميشه انجام مي ده و خلق مي كنه!
    چراغ جادو هم ذهن ماست.... يه جمله از انجيل براتون مي گم: " از سخنان تو بر تو حكم خواهد شد!"
    ویرایش توسط tavangar : ۱۳۹۰/۰۱/۱۱ در ساعت ۱۶:۳۶

نوشته
    246
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    41 دقیقه
    دریافت
    115
    آپلود
    0
    گالری
    0

راستش من این حرف رو قبول یه کمی ندارم. چون من از خیلی چیزها بدم میاد ولی سرم نمیاد. اتفاقا باعث میشه که نسبت به اون چیزهایی که بدم میاد سرم بیاد احتیاط کنم تا سرم نیاد. در ضمن تمرکز روی بدبیاریها باعث میشه که آدم فکر کنه همیشه در حال بدبیاریه. در این مورد آدم میتونه از دعا هم کمک بگیره. خوشبینی نسبت به خدا و دعا کردن خیلی آثار مثبتی با خودش به دنبال داره.

نوشته
    16
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاد

[QUOTE=tavangar;422296]: بر هر چيز كه تمركز كنيم، انرژي اون رو دريافت مي كنيم......هر فكري در اثر تكرار و تلقين به باور تبديل مي شه و هر باوري ، خلق مي شه.....

1"به چيزي كه مي خواهيد باشيد تمركز كنيد نه چيزي كه نمي خواهيد باشيد. "

منظور از بچه غول بيشعور ضمير ناخودآگاه ماست............
    2"ميگن ضمير نا خود آگاه بي شعوره چون معني واقعي چيز ها رو تشخيص نمي ده و يه جور هايي فرق بين خوب و بد رو نمي دونه!فقط دستوري رو كه بهش داده ميشه انجام مي ده و خلق مي كنه!"
    .............

دوست عزيز، به نظر من هم مطالبي كه شما اورديد درسته، اما دو جمله 1 و 2 كه روي متن شما علامت زدم در تناقض با هم هستند، كه البته بايد بگم جمله 1 رو قبول دارم:
    به چيزي كه مي خواهيد باشيد تمركز كنيد نه چيزي كه نمي خواهيد باشيد.
    چون در واقع اين جمله ميگه ضمير ناخودآگاه ما مثبت يا منفي بودن واژگان را ميفهمه _با هر زباني_!!! و البته همين ضمير ناخوداگاه ما اين كلماتي را كه مثبت يا منفي هستند رو مدام تكرار ميكنه و اين بحث در نهايت به همان "قانون جذب" منتهي ميشه كه "به هر چي فكر كنيد به آن خواهيد رسيد".
    ویرایش توسط بشري : ۱۳۹۰/۰۱/۱۱ در ساعت ۱۸:۳۵

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا.

به نظر من جواب اين وسال ربط داره به جواب اين سوال كه چرا هميشه تو ترافيك اون خطي كه ما درش هستيم از همه كند تر پيش ميره؟
    در مقابل اين تعدادي كه اونچه كه بدمون مياد سرمون مياد ، تعدادي هم هست كه اونچه دوست داريم سرمون مياد. ولي ما اونها رو نمي بينيم.
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

حق با علی است و علی با حق.( پیامبر مهربانی ها (ص) )

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری