صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ۩ |♥|♥|♥| ۩ خاطرات و دلنوشته هاي زائران وادي عشق، راهيان نور ۩ |♥|♥|♥| ۩

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

۩ |♥|♥|♥| ۩ خاطرات و دلنوشته هاي زائران وادي عشق، راهيان نور ۩ |♥|♥|♥| ۩

۩ |♥|♥|♥| ۩ خاطرات و دلنوشته هاي زائران وادي عشق، راهيان نور ۩ |♥|♥|♥| ۩۩ |♥|♥|♥| ۩ خاطرات و دلنوشته هاي زائران وادي عشق، راهيان نور ۩ |♥|♥|♥| ۩۩ |♥|♥|♥| ۩ خاطرات و دلنوشته هاي زائران وادي عشق، راهيان نور ۩ |♥|♥|♥| ۩

ازتو مي خواهم بنويسي
    ازتوئي که سعادتت يارت شد وزائر وادي عشق شدي
    از تو که فکه را ديدي، حکايت هايش را شنيدي

از تو که طلائيه را ديدي و غربت شهيدان را
    با تمام وجودت حس کردي

تو که در خاک پاک شلمچه نفس کشيدي
    و هم ناله شهيدانش شدي

تو که وسعت بي انتهاي اروند را ديدي
    و صداي ناله لب هاي خشک شهيدانش را شنيدي

از تو که توفيق رفتن به دهلاويه را داشتي
    و سکوت پر رمزش را به صداي پايت شکستي

ازتو مي خواهم که بنويسي
    ازعشق ،‌از شهادت ،‌از غربت ، از گمنامي ،‌
    از مظلومي ، از رشادت ، از شهامت

ار هرآنچه که شهيدان با زبان بي زباني باتو گفتند
    وقلبت را تصرف کردند و دست و پاي دلت را
    در زنجيرعشقي خدائي کردند

وشايد تا به حال نميدانستي که
    پس از آن سفر نوراني
    تو رسول شهيداني
    که پيام خون پاکشان را
    با تمام وجودت به گوش همه برساني

همه انها که زماني بيدار بودند و شايد اينک خواب...
    همه آنها که از ابتدا خواب بوده اند و هنوز نيز ...
    همه آنهائي که مي خواهند بيدار شوند و نيازمند تلنگري ...

پس بسم الله ........

ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۹۰/۰۱/۱۵ در ساعت ۰۳:۱۲

2.  

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

از دل هزاران شهید عبور کردی ، در ایستگاههای بهشت ، لختی درنگ کردی و برایت روایت کردند و گریستی ، به تو گفتند که کربلا همچنان جاری است ، از عاشورای 61 هجری تا امروز و فرداو...

شاید بارها و بارها به هر کدام از قدمگاههای شهیدان که می رسیدی ، با خود می گفتی کاش مرا نیز به خیل شهیدان راهی بود و حسرت می خوردی که چرا از قافله جا مانده ای . آری زمان ما را از قافله کربلا دور داشته است . اما هنوز می توان آن گونه که سید شهیدان اهل قلم خواست ، بخواهیم ( کربلا ما را نیز در خیل شهیدان بپذیر)

به شهر باز می گردی ، دلت برای همین بیابانها می گیرد. اولش می خواهی زار بزنی و گریه کنی . تازه با رفقایت مانوس شده بودی ، تازه شهدا را شناخته بودی ، تازه فهمیده بودی که هر چه هست ، در گمنامی و در این بیابانهاست.
    به خود می آیی ، سبکبار می شوی ، خیلی چیزها آموخته ای که هرگز نباید فراموششان کنی ، چنانچه زینب (س) کربلا را فراموش نکرد.
    به شهر که نزدیک می شوی دلت تنگ می شود ، برای خاک ، برای نخل ، برای خاکریز ، برای جاده ای که هنوز رد خمپاره ها بر آن جا مانده بود . برای ترکش هایی که زنگ زده بودند و برای آسمان مردانی که سالها بود در ملکوت گم شده بودند.
    پر از حیرتی، پر از حسرتی ، چیزی را جا گذاشته ای ، شاید رد پایت را . شاید گناهانت را ، شاید آرزوهای دور و درازت را ، شاید کودکی ات را ، و شاید دلت را . روزهایی است که تو هم مثل شهیدان پر از نور خدا زیسته ای ، روزهایی است که به مرگ خندیده ای ، روزهایی است که در سرزمین های جنوب زیسته ای ، روزهایی است که در زیارت اولیاء الله بوده ای .

زیارت قبول

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام خدمت شما گرامیان
    امیدوارم حال شما خوب باشه
    الان که این را می نویسم اشک در چشمان جمع شده و دلم به سوی مناطق میخاد پر برکشد.هر سال شهدا یکی از یاورانشان را سهم ما می کنند و قبل از عید که این حقیر رفتم حاج حسین یکتا در اردوگاه میشداغ راوی ما بود و دگر هیچ.سال 88 آقای حاج حسین کاجی بود و امسال حاج حسین یکتا.من از این بزرگواران خیلی خاطره دارم اما فقط دوتا از سخنرانی های حاج حسین یکتا را میذارم که اگه خوشتون اومد از آقای کاجی را هم بذارم.فقط باید بگم چون حجم فایل بالا بود مجبور شدم کیفیت را کمی پایین بیارم که به نظرم هیچ تفاوتی با قبل نداره.
    تقدیم به شما
    موفق باشید
    یا حق
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط jahangardkocholo : ۱۳۹۰/۰۱/۱۵ در ساعت ۱۶:۵۱
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

دوست عزیزم سخنرانی حاج حسین کاجی رو هم بزاری ممنون میشم

یه متنی رو از وبلاگی خوندم گفتم ارسال کنم دوستانم استفاده کنند

پنج دفتر دست نوشته های یادگاری کاروان های راهیان نور به قطر 2-3 سانتی متر را جلوی رویم گذاشتند. از میان آن همه دل نوشته و عهد و پیمان بستن ها، انتخاب سخت به نظر می رسید.

دل به دریا زدم و چند قطره از دریای محبت های حک شده بر دفترها را جدا کردم تا شاید بتوان به عمق درک مرواریدهای زلال که زائرین برایشان حرف دل نوشته بودند، رسید.

"شهدا قول می دهم شهدا
    به شهدا قول می دهم دلم را که به دست شما دادم پس نگیرم."

"می گویند خدا در دل های شکسته است
    چند روزی که به شلمچه و ... آمدم دلم شکست.
    از خدایی که در دلم است ظهور آقام رو می خوام.

"برخلاف بقیه من از شما قول می گیرم که به پدرم مهدی بگویید دیگر قهر با من بس است نگاهم کند. طاهره"

"سال دیگر با چشمانی متبرک بر خاک شلمچه بگریم. شکوفه"

"سلام به ارواح پاکتان که قفس های تن را شکستید. قول دادن به شما سخت است. هم سال های من همه پروانگان شدند / جستند از این قفس و دیدنی شدند.شفاعت شما را می خواهم. درود بر شما 24/12/88 "

...

یا علی
    به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا
    ...

"به شما گل های آسمانی قول می دم دیگه راضی به حکمت خدا باشم و تا می تونم ناامید نشم و با توکل به خدا به آینده روشن فکر کنم."

"به شهدای عزیز قول می دهم که تا آخر عمرم نگهدار خاکشون باشم.ای شهدا پدر منم یک روزی همین جا با شما بوده ولی با این تفاسیر که او الان جانباز شیمیایی است و هر روز دارم آب شدنش را می بینم، ولی نمی توانم چیزی بگویم. ازتون می خوام برای پدرم از خدا شفاعت بخواهید. به امید دیدار دوباره 26/12/88 "

"سلام عزیزانم. شهدای عزیز قول می دهم تا آخرین نفس پایبند ارزش هایی که به خاطرش شما رفتند بمانم. خودتان نیز کمکم کنید. این سفر مرا متحول کرد. امیدوارم همیشه همین طور بمانم. قول می دهم عاشقانه به یادتان باشم تا همیشه. قول می دهم نمونه یک دختر ایرانی باشم. کمکم کنید. فاطمه زهرا درّی از مشهد مقدس"

"شهدا حال و هوای ما رو هم داشته باشین. ما اومدیم که برای همیشه بمونیم."

"ای پیک راستان خبر یار ما بگو/ احوال گل به بلبل دستان سرا بگو/ روزی گرت بر آن سر دولت گذر بود/ بعد از ادای خدمت و عرض دعا بگو/ ما محرمان خلوت انسیم غم مخور/ شاهانه ماجرای گناه گدا بگو."

...
    یا علی
    به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا
    ...

آی شهدای بزرگ و مهربون می دونید خیلی سخته زندگی توی این غریبستون. سفارش ما را به حضرت زهرا (س) بکنید. کربلا کربلا کربلا."

"آدم نبودم ولی امید است آدم شوم. عاشق نبودم اما عاشق و دیوانه گشتم. هم مجنون شما هم خدایتان هم مولایتان. عاشقم پس تو را به جان مادرتان زهرای مرضیه تو را به حق آبروی فاطمه(س) همراه من حقیر باشید."

"شهدا شرمنده ایم...
    شرمنده ایم که حضورمان کمرنگ شده، شرمنده ایم که اشک آقا رو درآوردند و ما نتوانستیم هیچ کار کنیم، شرمنده ایم که آنقدر مردم پست شده اند که روز عاشورا به سردار شهیدان توهین کردند اگر شما نبودید و این خون ها را نداده بودید معلوم نبود به سر ماها چی می اومد. دشمن از ترس خون شما نمی تواند نگاه چپ هم به ما کند. اما در عوض ما بچه بسیجی ها هستیم و نمی گذاریم که آقا تنها بماند با اینکه یک دختر هستم اما حاضرم خونم را برای رهبرم و آقا و سرورمون و وطنم ایران بدهم. به شما قول می دهم که هرگز پشت آقارو خالی نکنیم تا آقا گریه نکند. استان فارس، شهرستان فسا - فاطمه جعفری 25/12/1388 "

"با عرض سلام خسته نباشید به شهدای گمنام. من از شما می خواهم که این آرزوهای من را برآورده کنید: پدر من ماشین بخرد و خانه مان را بسازیم و قرض هایمان را بدهیم تو را به خدا شهیدان آرزوی من را برآورده کنید. التماس دعا
    25/12/88 مائده قربانی (خداحافظی می کنم از شما) "
    ...

یا علی
    به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

(شادی روحشان صلوات)

یا علی

نوشته
    667
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    57

سلام به همگي دوستان و التماس دعا
    ممنون از نوشته هاي زيباتون
    جاتون خالي امسال كه قسمت شد رفتم كربلا ي ايران ، شب جمعه رفتيم شلمچه و راويمون هم حاج حسين يكتا بود
    چه حال و هوايي داشت
    شب جمعه و شب زيارتي آقا امام حسين و كمترين فاصله تا كربلا و نشستن روي خاك شلمچه و غروب دلگير شلمچه ...
    روز وداعمون با سرزمين عشاق هم بود .
    دل كندن خيلي سخته .......
    وصيت شهدا :
    خواهرم سرخي خونم را به سياهي

چادرت به امانت دادم پس امانت دار باش

اللهم عجل لولیک الفرج

نوشته
    3,466
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 20 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    69

سلام

خوش به حال شما که واقعاااااااا سعادت نصیبتون شد و رفتید.....

برای ما جا مونده ها هم دعا کنید.....شاید به هوای پاک دل شما ما هم دعوت شدیم.....

کلافه ام از حس ناسپاس بودنم...

وقتی که دیدم پسر معلول خطاب به افریدگارش گفت:

خدایا شکرت،

مرا در مقامی خلق کرده ای که هرکس مرا می بیند،

تو را شکر میکند!!!

نوشته
    667
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    57

اينم مداحي هاي قشنگ راجب شهدا تقديم به همه ي عاشقان:

mousavi.mp3
    shahid-gomnam.wma
    shohada sharmandeim.mp3
    221_orig.mp3
    ویرایش توسط kabootare haram : ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ در ساعت ۱۸:۵۶
    وصيت شهدا :
    خواهرم سرخي خونم را به سياهي

چادرت به امانت دادم پس امانت دار باش

اللهم عجل لولیک الفرج

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

۩ |♥|♥|♥| ۩ خاطرات و دلنوشته هاي زائران وادي عشق، راهيان نور ۩ |♥|♥|♥| ۩بسم رب الشهداء و الصدیقین۩ |♥|♥|♥| ۩ خاطرات و دلنوشته هاي زائران وادي عشق، راهيان نور ۩ |♥|♥|♥| ۩

۩ |♥|♥|♥| ۩ خاطرات و دلنوشته هاي زائران وادي عشق، راهيان نور ۩ |♥|♥|♥| ۩۩ |♥|♥|♥| ۩ خاطرات و دلنوشته هاي زائران وادي عشق، راهيان نور ۩ |♥|♥|♥| ۩۩ |♥|♥|♥| ۩ خاطرات و دلنوشته هاي زائران وادي عشق، راهيان نور ۩ |♥|♥|♥| ۩

امروز برای شهدا وقت نداریم
    ای داغ گل لاله تورا وقت نداریم
    با حضرت شیطان سرمان گرم گناه است
    ما بهر ملاقات خدا وقت نداریم
    چون فرد مهمی شده نفس دغل ما
    اندازه یک قبله دعا وقت نداریم
    در کوفه تن بی غیرت ما خانه نشین است
    بهر سفرکرببلا وقت نداریم
    هرچند که خوب است شهیدانه بمیریم
    خوب است ولی که ما وقت نداریم

20سال گذشت و امسال سال نود توفیق دوباره یار شد تا برای بیستمین مرتبه به دیار عاشقان و کربلای ایران رفتیم ولی چه افسوس که خیلی زود می گذرد هر سال سعی میکنیم بهتر از قبل باشیم تا توجه بیشتری شهدا به ما داشته باشند تا سال خوبی را پشت سر بگذاریم "
    صبح بود که ما دریادمان اروند بودیم ، واقعا حال وهوای خوبی داشت هم جای زیبایی بود دیدن دریاچه اروند و به یاد اوردن خاطرات سال های قبل و قهرمانی هائی که سر بازان امام زمان-ع- در اینجا داشتند.
    به حدی که الان هم می خواهند روی یکی از عملیاتهای بزرگ در مراحل بالای نظامی کار کنند روی این عملیات کار می کنند که چگونه در بهمن ماه سال 1364ایران توانست از این دریاچه وحشی که در برخی ایام مخصوصا درزمستان سرعت اب به 80کیلومتر در ساعت می رسد و با انواع رادارهائی که سیا و موساد در اختیار صدام گذاشته بود وبه ادعای خودشان اگر ایرانیها یک دمپائی را جا به جا می کردند از دید رادارهای ما دور نبود شما اینهمه غواص را جا به جا کردید و عملیات بزرگی کردید و توانستید از دریاچه ائی که با انواع موانع امنیتش را تحت پوشش قرار داده بودند به فاو برسند و انجا را که برای عراقی ها خیلی اهمیت داره به خاطر نزدیکی به بصره مرکز اقتصادی عراق بیش از یک سال در تصرف خود در اورند و و دست اخر با انواع نامردیها که از بمبهای شیمیائی استفاده کردند توانستند ایران را متقاعد کند در مقابل اعتراف عراقی ها به شجاعت ایرانیها فاو را باز پس بگیرند . بله چه زیبا فرمود امان شهدا((که اگر اسلام به ما اجازه می داد ما کلیدهای بصره را هم فتح می کردیم اما ما متجاوز نیستیم و فقط می خواهیم حقانیت خودمان را ثابت کنیم)).
    به برخی که نگاه می کردیم بار اولی ها بودند به حال انها غبطه می خوردیم که چگونه با شهدا انس گرفته اند (همانهائی که به گفته گوینده اخبار صداو سیما دو ونیم(5/2)میلیون نفر امسال به سرزمین کربلای ایران رفتند و که طبق امار انها70% انها برای بار اول بود که راهی این سر زمین می شدند ) و در گوشه گوشه این سر زمین با همان لباسهائی که برای عید خریده بودند و از تمیزی برق می زد روی زمین می نشستند و با شهدا سخن می گفتند ، گویا یافته بودند کلام قران را که شهدا را رفیقهای خوبی در این دنیا می داند و این افراد هم دنبال این بودند که برای خود رفیقی پیدا کند که طاقت شنیدن درد دلهای انها را داشته باشد و از همه غم و غصه هائی که برای انها تعریف می کنند خسته نشود و غر نزند.
    در این میان من بودم و دوست داشتم با بعضی از انها صحبت کنم که چرا به این سر زمین امدند و حاضر هستند حتی در گرمای خوزستان اینگونه با شهدا عشق بازی کنند لذا سراغ یکی از انها که لباس رزمی تکواندو هم داشت رفتم و پرسیدم : برادر می توانم چند لحظه وقتتان را بگیرم ؟
    کمی مکث کرد که گویا هنوز حرفهایش با شهدا تمام نشده بود قبول کرد که با من هم همراهی کند.
    من هم خوشحال از اینکه رفیق خوبی پیدا کرده ام کنارش نشستم روی زمین و صحبتها را شروع کردم.
    گفتم : دوست عزیز من از طلبه های قم هستم و اگر میشود شماهم خودتان را معرفی کنید؟
    گفت: من هم حسینی هستم و از تهران امده ام که امسال برای بار چهارمین بار است با دوستانم که از شاگردان باشگاه من هستند امده ام؟
    پرسیدم دوست عزیز چند سالته؟ ودر کدام ورزشگاه کار می کنید؟
    گفت : 43 سال و در ورزشگاه منتظران مهدی –علیه السلام- که حدود300 شاگرد دارم و این 20نفر را با خانواده انتخاب کرده ام و همراه خود آورده ام برای کارهای نمایشی رزمی و از بچه های ما کسانی هستند که اولین مدال طلای کشور را اورده اند
    n بعد اون را هم صدا زد(سهیل بیا اینجا) یکی از بچه ها هم که با لباس رزمی بود امد پیش استادش و گفت بله استاد حسینی کارم دارید؟
    n استاد حسینی گفت این حاج اقا از رفیقهای من سئوال کرد که من هم شما را صدازدم
    من هم سلام کردم و گفتم سلام قهرمان به کربلای ایران خوش امدی
    گفت : سلام حاج اقا ممنونم .
    از استاد حسینی پرسیدم . استاد چرا این بچه هارا اوردید و اینکه هر 4 سال با گروهی از بچه های خودتان می ائید چه قصدی دارید و چرا اینجا را برای تعطیلات عید انتخاب کرده اید؟
    گفت : ما در تهران خوب با بچه ها کار می کنیم و بچه های ما درهمین سن کم به مراحل خوبی رسیده اند مثلا همین اقا سهیل خودمان 9 سال است که زیر نظر خدم کار کرده و توانسته دان 4 تکواندو را بیاورد اما انچه برای من مهم است این است که باید ورزشکارهای ما علاوه بر یادگیری خوب فنون رزمی روحیه پهلوانی هم داشته باشند تا بتوانند از سربازان خوب امام زمان باشند خودم از امام صادق خوانده ام که حضرت می فرماید : یاوران مهدی-عج- فقط از خدا می هراسند و شهادت می طلبند وهمواره ارزو می کنند که در راه خدا کشته شوند .
    - استاد خوب مطالعه هم دارید من هم در تائید فرمایش شما جمله شهید همت یادم افتاد که می فرماید: امام زمان با گروهی از شهدا قیام میکنند
    (استاد حسینی) بله شهدا ما اینگونه بودند وبه نظر من کسی که بتواند اینگونه باشد اون پهلوان است و ورزشکار باید پهلوان هم باشد لذا بچه ها را می اورم که با این پهلوانها اشنا شوند تا پهلوان بار بیایند .
    استاد حرفهایت من را یاد شهید ابراهیم هادی جانشین اصلاعات عملیات جبهه غرب انداخت که هم کشتی گیر خوبی بود و هم فوتبالیس ورزمی کار خوبی بود به حدی که حتی در جبهه هم تیم فوتبال راه انداخته بود و بعضی موقع مسابقه کشتی هم برقرار میکرد و خیلی خوب است این چند روز این کتاب را با هم بخوانیم یادتان باشد وقتی به محل استراحت برگشتیم یادم بیاوری تا این کتاب را خدمتتان بدهم.
    - ممنون حاج ااقا حتما خیلی خوب است این گونه کتاب ها را در باشگاه هم داشته باشیم ، اگر کتابهای دیگری هم در زمینه ورزشی یادتان هست بفرمائید تا تهیه کنیم و در باشگاه بگذاریم تا هم بچه ها و هم خودمان بخوانیم
    چشم حتما برایتان چند کتاب دیگر هم مانند کشتی در میدان جنگ و فوتبالیست قهرمان را که خاطرات برخی شهدا مانند شهید کاظمی و دیگر شهداست را روی کاغذی می نویسم و در اختیارتان قرار می دهم
    استاد به من که خیلی خوش گذشت و لی شما ببخشید که شما را از این حال وهوا معنوی که داشتید در اوردم برای اخرین سئوال اگر بخواهید اخرین جمله خودتان را بفرمائید و بعد ما با اجازه شما باید برای زائران شهدا گمنام اروند سخنرانی داشته باشیم از خدمتتان مرخص شویم و عد با شاگردان شما صحبت کنیم.
    استاد حسینی برای اخرین جمله کمی فکر کرد وبعد با احساس غربت دوری از صاحب باشگاه خودشان (به قول خود استاد صاحب باشگاه امام زمان بود) گفت یامهدی، در بهاری که پر از معجزه و احساس است؛ هفت سینم سین سیمای تو را کم دارد))

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری