صفحه 1 از 25 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشاور همراز و همدل در خدمت شما

نوشته
    544
    حضور
    1 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0

آماده شنیدن حرف و پیشنهادهای شمایم

دوستان ، همکاران و عزیزان حمید آماده شنیدن پیشنهادهای شما برای بهتر شدن کار است پس از لطف خود بی نصیبش نکنید

2.  

نوشته
    544
    حضور
    1 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0

داروی روان‌پزشک اعتیاد آور است؟

چرا برخی از دارو های روان پزشک و استفاده از روان شناس فراریند؟

در بند خویش بودن معنای عشق نیست
    چونانکه زنده بودن، معنای زندگی

نوشته
    167
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام مهربانترين مهربانان

با سلام خدمت برادر گرامي

نقل قول:
    نوشته اصلی توسط D.HAMID مشاور همراز و همدل در خدمت شما

روانپزشكان طيف وسيعي از داروها را تجويز مي كنند كه بدون توجه به نوع داروهاي تجويز شده مي توان گفت :

داروهاي مورد استفاده ، ‌اعتيادآور نيستند ولي برخي از اين داروها مي توانند به درجاتي "وابستگي دارويي" ايجاد كنند ، به اين مفهوم كه قطع به يكباره چنين داروهايي مي تواند بيماري را تشديد كرده و يا حتي عوارض وخيمي به همراه داشته باشد كه البته قطعا روانپزشك در هنگام تجويز اين قبيل داروها توضيحات لازم را به بيمار مي دهد .

نقل قول:
    نوشته اصلی توسط D.HAMID مشاور همراز و همدل در خدمت شما

چرا برخی از دارو های روان پزشک و استفاده از روان شناس فراریند؟

در خصوص اين سوال بايد گفت كه كماكان براي برخي افراد ، مراجعه به روان شناس يا روانپزشك انگ "بيمار رواني بودن" را به همراه دارد كه خود دافعه شديدي ايجاد مي كند . نكته دوم اينكه بسياري به غلط تصور مي كنند داروهايي كه روانپزشك تجويز مي كند مي توانند اعتيادآور باشند و اين تلقي اشتباه نيز مزيد بر علت خواهد بود ...

تا تو به خاطر مني كس نگذشت بر دلم

مثل تو كيست در جهان تا ز تو مهر بگسلم

نوشته
    544
    حضور
    1 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسلام
    در پاسخ به سؤالات بالا توجه به نكات زير مهم است.
    - داروهاي روان پزشكي اغلب اعتيادآور نيستند البته داروهاي آرامبخشي كه آخرش "پام" است مثل ديازپام و....اگر براي مدتي طولاني مصرف شود اعتياد آور است.
    - اول مطمئن شويد كه روان پزشك حاذق و ماهر است بعد لازم است (شرعا و عقلا)به او اعتماد كنيد و طبق نسخه او دارو را استفاده كنيد.
    - بله داروها اغلب عوارضي دارند ولي دركل سود دارو در دفع مشكل بر عوارض مي‌چربد.
    - بسياري از عوارض نيز با تدابير ديگر از جمله دارو قابل كنترل است.
    - بايد عوارض را به پزشك گزارش داد تا او دارو راتنظيم(كم،زياد،يا عوض)كند.
    - داروها براي اثربخشي نياز به زمان و نظم در مصرف دارند بنابراين با چند روز مصرف ونديدن اثر نبايد نااميدشد و درمان ذرا كنار گذاشت.
    - نبايد بدون تجويز دارويي را مصرف كرد يا قطع كرد قطع يك باره دارو عوارض زيادي به همراه دارد.
    - نكته مهم ديگر اين كه در اكثر قريب به اتفاق مشكلات روان شناختي دارو درماني لازم است در كنار روان درماني(كمك از روان شناس باليني)باشد تا اثربخش باشند.
    -در كنار نكات ياد شده از معنويت(توسل،توكل به خدا،نذر ،صدقه،نيايش و ود كل باورها ،عواطف و رفتارهاي ديني كمك بگيريد.كه درمانگرحقيقي خداست(يا طبيب من لا طبيب له/ أ من يجيب المضطر اذا دعا و يكشف السوء،يامن اسمه دوا و ذكره شفا)
    درمان اختلالات شديد رواني= دارو درماني+روان درماني+ معنويت درماني
    نكته بسيارمهم :كمك از دارو با توكل قابل جمع است هرگز به بهانه توكل از اسباب مادي فرار نكنيد مانند حضرت امام حسن وحسين (ع) باشيم كه انسان كامل اند ولي هنگام ضربت خوردن پدرشان از حكيم كمك گرفتند.
    فرار چرا؟
    - ترس از انگ خوردن:برخي از برچسب خوردن فراريند نمي‌خواهند برچسب رواني و...بخورند بنابراين از روان پزشك وروان شناس فراريند.متاسفانه اين امر حتي در غير اختلالات هم كشيده شده فرد حاضر به مشاوره خانواده،شغلي و...نمي شود.
    - ترس از اعتياد:برخي فكر مي كنند به دارو معتاد مي‌شوند كه پاسخ آن گذشت.
    - ترس از فايده نداشتن:برخي مدتي مصرف مي‌كنند چون اثرخاصي نمي بينند آن را كنار مي گذارند .اين كار اشتباه است برخي داروها براي اثر بخشي و هماهنگ شدن با بدن نياز به زمان دارند.و روان درماني نيز بايد به كمك دارو درماني آيد.
    - ترس از عوارض داروها:مثل خشكي بيش از حد دهان،چاقي،خواب زياد و...
    - ترس از هزينه هاي بالا:بله متاسفانه در كشور ما هزينه هاي مشاوره و داروهاي روان پزشك بالا است.اما چاره چيست براي بازگشت به زندگي ناگزيريم اين هزينه سخت را قبول كنيم گاهي نپذيرفتن هزينه درمان ،هزينه هاي مادي و رواني زيادي از ما مي گيرد.
    بله گاهي هم افراد به حرف دعا نويس ها در وهمسايه ها و عوام بيش از نظر متخصصاني كه سال ها تلاش علمي كرده اند و تجربه اندوخته اند اعتماد مي‌كنند ودر آخر ضرر مي‌كنند.
    حكم روان شناختي - فقهي :
    1- اگر از نظر متخصصان دارو درماني براي فردي ضروري باشد و فرد دارو را عمدا نخورد و به خود و ديگران ضرر (مادي يا روحي) بزند گناه مرتكب شده پس شرعا گوش دادن وعمل به توصيه هاي متخصص واجب است.
    2- اگر كسي نتواند به دليل فقر پول دارو يا نسخه پزشك را بدهد مي توان از پول زكات وصدقه به او كمك كرد و متخصص نيز مي تواندهزينه درمان او را به جاي زكات و صدقه اش بگذارد و از او چيزي دريافت نكند

در بند خویش بودن معنای عشق نیست
    چونانکه زنده بودن، معنای زندگی

نوشته
    2
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

یک سوال مهم در مورد حج

سلام

من یک سوال برام پیش اومده
    تازه هم با سایت شما آشنا شدم
    جوابش رو اگر هر چه زودتر بدید ممنون میشم
    جوابش برام حیاتیه (حتی همین امشب هم اگر باشه که چه بهتر)

"""" به نظر شما خدا كسي كه آرزوي رفتن به خونه خدا رو داره ولي بضاعت مالي نداره و شايد با اين آرزو هم از دنيا مي ره رو مي طلبه يا كسي كه پولداره و هر سال همراه يكي از بچه هاش يا نه اصلا با همه بچه هاش (از بچه 4 ساله تا الي ...) ميره مي ره خونه خدا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من خودم اينو قبول دارم كه تا خدا نطلبه نميري ولي ميگم كه تا پولي نباشه خدا اينقدر تند تند آدمو نميطلبه .

شما به كدومش ميگين اگه خدا طلب كنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟""""

هر کس نظری داره بگه خوشحال میشم بدونم
    فقط یک چیز مهم اینکه زیارت خانه خدا فرق داره با بقیه زیارت رفتن ها و مسلما لیاقت می خواد
    شاید این طوری بهتره باشه که بپرسم
    "میشه این لیاقت و طلبیدن رو با پول خرید ؟؟؟؟؟"

ممنون

نوشته
    36
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دراحکام اسلامی موضوع حج بذلی هم داریم که حتی کفایت ازحجه الاسلام(که برهرفردی تنها1بارواجب است رامی کند).لذاشایددرمیان اقوام ودوستان کسی پیداشودوبه شماپیشنهادحج بذلی دهد.صلاح خداراچه دیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi bg نمایش پست
    سلام

من یک سوال برام پیش اومده
    تازه هم با سایت شما آشنا شدم
    جوابش رو اگر هر چه زودتر بدید ممنون میشم
    جوابش برام حیاتیه (حتی همین امشب هم اگر باشه که چه بهتر)

"""" به نظر شما خدا كسي كه آرزوي رفتن به خونه خدا رو داره ولي بضاعت مالي نداره و شايد با اين آرزو هم از دنيا مي ره رو مي طلبه يا كسي كه پولداره و هر سال همراه يكي از بچه هاش يا نه اصلا با همه بچه هاش (از بچه 4 ساله تا الي ...) ميره مي ره خونه خدا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من خودم اينو قبول دارم كه تا خدا نطلبه نميري ولي ميگم كه تا پولي نباشه خدا اينقدر تند تند آدمو نميطلبه .

شما به كدومش ميگين اگه خدا طلب كنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟""""

هر کس نظری داره بگه خوشحال میشم بدونم
    فقط یک چیز مهم اینکه زیارت خانه خدا فرق داره با بقیه زیارت رفتن ها و مسلما لیاقت می خواد
    شاید این طوری بهتره باشه که بپرسم
    "میشه این لیاقت و طلبیدن رو با پول خرید ؟؟؟؟؟"

ممنون
    با سلام
    درمورد مطلب شما چند نکته عرض میکنم:
    1- برای زیارت خانه خدا، خودش باید بطلبد .واصلا معیار پولداری و...نیست.سراغ داریم پولدارهایی را که خیلی هم طالب بودند به زیارت خانه خدا بروند ولی به خاطر موانعی نتوانستند وبرعکس سراغ داریم افرادی را که بضاعت مالی خوبی نداشتند ولی راه برای رفتن برای آنها باز شده وراهی خانه دوست شده اند.
    2-از طرفی همه مورد آزمایش الهی هستیم چه کسی که بارها به خانه خدا می رود وچه کسی که اصلا مشرف نمیشود.ما باید کاری کنیم که وظیفه شرعی به ما می گوید.آیا می دانید که امام حسن عسکری(ع) در طول عمرشان اصلا حج نرفته اند؟ پس ملاک ومعیار آدم خوب بودن این نیست که دائم در زیارت باشد و...مهم عمل به وظیفه شرعی است.چه بسا کسی که در دلش طالب زیارت خانه خدا باشد ولی توان رفتن نداشته باشد را ثواب حج برایش بنویسند وکسی که کنار خانه خدا باشد وبه خاطر بی توجهی به آن مکان شریف وآلوده بودن دلش اعتنایی به او نشود....دعا کنید خدا زیارتی را نصیبتان کند که همراه با معرفت باشد.ونگران نرفتن به زیارت خانه او نباشید چرا که :القلب حرم الله ....سعی کنید دل خودتان را خانه خدا قرار دهید وهر روز گرد این دل طواف کنید .که از اسرار حج همین است....
    موفق باشید والتماس دعا

9. تشکر

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اخلا قم را نمي بسندم

من دختر 17 ساله متاهل هستم
    من 3 ساله كه دارم با شوهرم زندكي ميكنم وممشكله زيادي با شوهرم دارم ما نميتوانيم به حرف همديكر كوش كنيم ومن لج باز هستم من حرف كسي را قبول نميكنم از اين رفتاري كه دارم ناراحت هستم
    شوهرم با حرف هاي كه برايش روشن ميكنم قبول ندارد نميدانم جون از سنم واز اخلاقم هستش
    حالا ميخوام كمك كنيد كه جكونه با شوهرم و سرزندكيم خوشبخت باشم

نوشته
    793
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    13

بسم الله النور
    درمورد مشکل سرکار به نظربنده سن پایین شما وبرخورد های احساسی باعث دور شدن از زندگی ایده آل ومطلوب شده است...
    زندگی باید حقیقت مدارباشدتا بتوان درآن به آرامش رسید...
    حقیقت مداری به این معناست که صداقت درگفتارورفتارحرف اول را می زند...
    البته شما بسیار ابطر به طرح مسایل پرداخته اید ...مثلا شما نفرمودید دربرابر چه مسایلی یک دنده هستید؟...آیا شما فقط رای ونظر خود را قبول دارید یانه به نظرات همسرتان هم توجه دارید؟
    یکی از دلایل ازدواج بهره یافتن از آرامش وتسکین ومحبت است...حال این محبت باید دوجانبه باشد...بسیار واضح است که یکدندگی شما درمقابل همسرتان واحتمالا بی توجهی به خواسته های مشروع وعقلانی اوباعث ایجاد تنش درزندگی شما شده است...
    البته باز هم می گویم باید قضاوت بااشراف برمسایل دوجانبه ورفتار متقابل باشد...
    اما درمورد تغییر درخودتان...
    ناراحتی شما از خودتان ورفتارتان دربرابر رذایل اخلاقی چیز خوبی است...
    البته اگر به عنوان موتورمحرکی برای یک تغییر باشد...
    اما مسئله اصلی همین تغییر است..
    درمورد تغییر رفتار یک شخص باید به چند نکته اشاره کرد:
    الف)تغییر راباید از یک نقطه شروع کرد وبصورت پله پله انجام داد.مثلا از یکدندگی شروع کنید...به خودالقا کنید که نظر دیگران هم محترم است ودرصورت عقلانی بودن لازم الاجرا...
    سعی کنید درخواست های همسرتان را تاآنجا که درآن افراطی نباشد وبه موقعیت شما لطمه نزند اجرا کنید...
    حتی تغییردر نوع طبخ غذا وپوشیدن لباس می تواند نقطه شروع باشد...
    ب)گام برداشتن درراه کسب فضایل.اولین قدم نماز خواندن است...نماز باحضور قلب شیطان رااز انسان دور می کند وراه نفوذ شیطان رابرقلب انسان می بندد...درگام بعدی قرایت مکرر وروزانه قرآن حتی هر روز یک آیه وتفکر عمیق درآیات که باعث آرامش مضاعف می شود.
    ج)محبت...محبت یکی از ارکان زندگی سالم است...محبت باعث تحکیم ستون های زندگی می گردد.
    زن ومرد درزندگی مشترک محتاج صداقت ومحبت هستند ،حال خدشه به این دوباعث ایجاد اختلاف می شود...
    د)رسیدن به نقطه مشترک درافکار ،تقویت این افکار وپرداختن به حل مسایل جنبی.
    شما فرمودید که شوهرتان بانظرات شما مخالفت می کند...البته ممکن است مشکل از شوهرتان باشد ولی سعی کنید به پرداختن به افکار مشترک...حتی اگر درموضوعی باهم اختلاف داریدسعی کنید اشتراکاتی را درنظر بگیرید ودرجهت همین اشتراکات نظرات خود راتعدیل کنید،البته درحدمتعارف.
    امیدوارم که درحد ابتدایی کمک کرده باشم...انشاءالله کارشناسان امرو خانواده ومشاوره به صورت تخصصی شما رو راهنمایی می فرمایند.
    الاقل،مرصاد

[SIGPIC][/SIGPIC]
    اللهم انی اسئلک بحق روح ولیک
    علی بن ابی طالب
    الذی مااشرک بالله طرفه عین ابدا
    ان تعجل فرج ولیک القائم المهدی
    --------------------------------------
    همه نام بسیج در گمنامی است و عزت او در مظلومیت او و افتخار او حضور در صحنه های حساس در روز های حادثه.... بسیجی دلگیر نباش ،تو خار چشم دشمنی....

نوشته
    217
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    23 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام امیدوارم که خوشبخت باشی خواهر خوبم اخلاق هرکس تجلی بخش درون اوست به خدا توکل کن یه سری بیا اینجا این سخنان را بخون .
    http://www.askquran.ir/showthread.php?t=11688
    http://www.askquran.ir/showthread.php?t=12071
    آنگاه که دوست داری همواره کسی به یادت باشد به یاد من باش که من همیشه به یاد توام.
    از طرف بهترین دوست شما
    .
    .
    .
    خدا

صفحه 1 از 25 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری