صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ::▪•●●•▪:: پاسخگویی به سوالات و شبهات فاطمي ::▪•●●•▪::

شروع کننده موضوع

نوشته
    612
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    93
    آپلود
    0
    گالری
    11

::▪•●●•▪:: پاسخگویی به سوالات و شبهات فاطمي ::▪•●●•▪::

با سلام
    با توجه به نزديک شدن ايام فاطميه و شهادت مظلومانه بي بي دوعالم حضرت فاطمه زهراي مرضيه سلام الله عليها ، در این بحث دوست عزیزمون آقای پاسخگوی محترم تاریخی به پاسخگویی به سوالات وشبهات فاطمي خواهند پرداخت لذا شما عزیزان می توانید تمام سوالات خود را با توجه به آموزه های قرآنی در خصوص اين بانوي بزرگ در این بحث مطرح نموده و پاسخ کارشناسانه دریافت نمائید
    التماس دعا

ویرایش توسط مدیر سابق : ۱۳۹۰/۰۱/۲۷ در ساعت ۱۸:۴۴
    يامحمد(ص)توبگو با غم و ماتم چه کنيم
    روزخوش بي تو نديديم به عالم چه کنيم
    براي آزادي شيعيان بحرين
    وديگر مسلمانان در بند ظلم دعا کنیم

::▪•●●•▪:: پاسخگویی به سوالات و شبهات فاطمي ::▪•●●•▪:: .. .::▪•●●•▪:: پاسخگویی به سوالات و شبهات فاطمي ::▪•●●•▪:: . . ::▪•●●•▪:: پاسخگویی به سوالات و شبهات فاطمي ::▪•●●•▪::. . . . ::▪•●●•▪:: پاسخگویی به سوالات و شبهات فاطمي ::▪•●●•▪:: . . ::▪•●●•▪:: پاسخگویی به سوالات و شبهات فاطمي ::▪•●●•▪:: . . ::▪•●●•▪:: پاسخگویی به سوالات و شبهات فاطمي ::▪•●●•▪:: . . . . ::▪•●●•▪:: پاسخگویی به سوالات و شبهات فاطمي ::▪•●●•▪:: . . ::▪•●●•▪:: پاسخگویی به سوالات و شبهات فاطمي ::▪•●●•▪::. . .

2.  

نوشته
    2,081
    مورد تشکر
    82 پست
    حضور
    14 روز 16 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0

بیانیه آیت الله علوی گرگانی پیرامون ایام فاطمیه
    بسمه تعالی

دوباره ایام حزن و مصیبت آل رسول مکرم اسلام بالاخص یوسف زهرا مهدی فاطمه صلوات الله علیهم اجمعین فرا رسید مصیبت عظمای از دست دادن اولین شهیده ولایت حضرت فاطمه زهرای اطهر سلام الله علیها که قلوب تمامی آزادگان و دوستداران و محبین حضرت ختمی مرتبت و اهل بیت عصمت و طهارت را جریحه دار نمود .
    و لذا اینجانب تمامی هیئات و تکایای مذهبی و مادحین اهل بیت (ع) و وعاظ و منتشر کنندگان معارف حقه شیعه و تمامی مردم ولایتمدار جهان اسلام را توصیه می کنم که در این ایام فاطمیه کمال جهد را نموده و مجالس عزاداری آن مظلومه تاریخ را هر چه با شکوه تر اجرا و از پیرایه های بی جا اجتناب نمایند . والسلام علی من اتبع الهدی

جمادی الاولی 1432 قم المقدسه
    سید محمد علی علوی حسینی

نوشته
    2,081
    مورد تشکر
    82 پست
    حضور
    14 روز 16 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0

یک سوال
    آیا ماجرای حمله به خانه حضرت زهرا(س) در منابع اهل سنّت هم نقل شده است،یا اینکه فقط شیعیان چنین مطلبی را نقل کرده اند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت:
    درمورد حمله به خانه وحی و جسارت به یگانه دختر پیامبراكرم(ص) منابع بسیاری از اهل سنّت به آن اشاره كرده اند،وقدر متیقن از این منابع تهدید به آتش زدن است؛هرجند در برخی منابع به آتش زدن هم اشاره شده است:

1ـ بلاذری می‏گوید: ابوبكر كسی را دنبال علی فرستاد تا بیاید و بیعت كند ولی حضرت علی(ع) نیامد. پس از آن عمر بن خطاب در حالی كه آتش به همراه داشت، به سوی خانه علی رفت. فاطمه(س) عمر را در خانه ملاقات كرد و گفت: ای پسر خطاب! آیا می‏خواهی خانه ما راآتش بزنی؟! عمر بن خطاب گفت: بله! این كار من از دین پدر تو محكمتر است. (انساب الاشراف، ج 1، ص586،چاپ مصر}.

2. ابن عبد ربّه می‏گوید: آنان كه از بیعت سرباز زدند عبارتند از: علی، عباس، زبیر و سعد بن عباده.
    علی، عباس و زبیر در خانه فاطمه نشستند. ابوبكر عمر را فرستاد تا آنها از خانه فاطمه بیرون بیایند. ابوبكر به عمر گفت: اگر سرباز زدند با آنان بجنگ. عمر به همراه آتش به خانه فاطمه آمد تا خانه را بر سر آنان آتش بزند. فاطمه او را دید و گفت: ای پسر خطاب! آیا آمده ‏ای خانه ما را آتش بزنی؟! عمر گفت: بله، مگر این كه بیعت كنید، (العقد الفرید، ج 5، ص 12، چاپ مصر، چاپ دوّم، تحقیق محمدسعید العربان، 1953 و 1372).

3. ابن قتیبه دینوری آورده است: ابوبكر عمر را به سوی كسانی كه بیعت نكردند و در خانه علی تحصّن كردند، فرستاد. عمر به خانه علی آمد و صدا زد ولی كسی بیرون نیامد. عمر هیزم خواست و گفت: قسم به آنكه جان عمر در دست اوست، یا باید بیرون بیایید و بیعت كنید ویا خانه را بر سر آنانكه در آن هستند آتش می‏زنم. به او گفتند: فاطمه در آن است. عمر گفت: و لو فاطمه در آن باشد. همه بیرون آمدند ولی علی بیرون نیامد.
    عمر نزد ابوبكر رفت و گفت: آیا نمی‏خواهی از علی كه از بیعت سرباز زده بیعت بگیری؟ ابوبكر به قنفذ گفت: برو علی رابیاور. قنفذ آمد و علی به او گفت: چه كار داری؟ قنفذ گفت: خلیفه رسول خدا تو را می‏خواهد. علی به او گفت: زود بر پیامبر دروغ بستید. قنفذ پیام علی را به ابوبكر رساند. ابوبكر گریه طولانی كرد. عمر گفت: علی را رها نكن. ابوبكر به قنفذ گفت: دوباره نزد علی برو و بگو: با خلیفه رسول خدا بیعت كن. علی گفت: سبحان الله، آنچه را كه از آن او نیست برای خودش ادعا كرده است. قنفذ پیام علی را به ابوبكر رساند. ابوبكر بازهم بسیار گریه كرد. پس از آن عمر برخاست و گروهی با او همراه شدند و به در خانه فاطمه آمدند. در زدند. وقتی فاطمه صدای آنها را شنید، با صدای بلند فریاد كرد: «یا ابتاه» یا «رسول الله» پس از تو از پسر خطاب و پسر ابی قحافه چه‏ها كه نكشیدیم. وقتی كه گروه مهاجم گریه فاطمه را شنیدند. تعدای از آنها در حالی كه گریه می‏كردند برگشتند و دلشان به حضرت فاطمه سوخت ولی عمر و عده‏ای ماندند. علی را بیرون آوردند وگفتند بیعت كن. علی گفت: اگر بیعت نكنم چه می‏كنید؟ گفتند: به خدا سوگند گردنت را می‏زنیم، (الامامة و السیاسة، ج 1، ص 30، تحقیق استاد علی شیری، منشورات رضی).

4.طبری(متوفی310ه ق) می نویسد:زمانی كه طلحه،زبیر،وعده ای از مهاجرین درخانه علی جمع شده بودند،عمربن خطاب به آنجا رفت وگفت:به خدا قسم!بایذ برای بیعت خارج شوید والا خانه را برسر شما به آتش می كشم.{تاریخ الامم والملوك؛طبری،ج2،ص443،چاپ بیروت}.

5.عمررضا كحاله،ازعلمای معاصراهل تسنن،دراعلام النساء؛درحرف فاء،ذیل نام«فاطمه بنت محمد(ص)»با ذكرسند چنین می گوید:«عمر روانه منزل فاطمه شد وفریاد كشید(وآنان را به خارج شدن از خانه،برای بیعت با ابوبكرفرا خواند)،آنان ازبیرون آمدن خودداری كردند.دراین هنگام عمر هیزم طلبید وگفت:قسم به آن كس كه جان عمر دردست اوست یا ازخانه خارج شوید ویا اینكه خانه را با اهلش به آتش می كشم!
    شخصی به عمر گفت:ای ابا حفص دراین خانه فاطمه است!!
    عمر گفت:اگرچه فاطمه باش.

* ابن ابی الحدید هم درشرح نهج البلاغه به این موضوع اشاره كرده است:جلد دوم ،صفحه 57و56چاپ بیروت،

روایات وسخنان علمای اهل سنت پیرامون این موضوع بسیار است كه آوردن همه اینها در اینجا ممكن نیست.
    درپایان به اعتراف ابوبكر به اشتباهش كه درمنابع اهل سنت آمده است ذكر می كنم:
    ابوبكر درروزهای آخر عمر خود صراحتاً به اشتباه خود در مورد هجوم به خانه حضرت زهرا(س)اعتراف نمود،وگفت:«ای كاش به خانه فاطمه حمله ور نشده بودم وآنجا را به حال خود وا می گذاشتم؛اگرچه درآنجا علیه من پیمان جنگ بسته می شد».
    منابعی كه این اعتراف را ذكر كرده اند:

- ابن جریرطبری،تاریخ الامم والملوك،ج2ص619.

- مسعودی،مروج الذهب،ج2ص194.

- طبرانی،المعجم الكبیر،ج1ص62.

- ابن ابی الحدید،شرح نهج البلاغه،ج2ص46.

- متقی هندی،كنزالعمال،ج5ص631.

- دهلوی هندی،ازالة الخلفا،ج2ص29.
    ومنابع دیگر.

نوشته
    895
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    19 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم قرآن نمایش پست
    لذا شما عزیزان می توانید تمام سوالات خود را با توجه به آموزه های قرآنی در خصوص اين بانوي بزرگ در این بحث مطرح نموده و پاسخ کارشناسانه دریافت نمائید
    با درود بر راستپذیران ارجمند

با توجه به آنچه که گفته اید( تمام سوالات!!!! ) اینجانب هم از این فرصت اتفاقی استفاده کرده و یک پرسش در مورد حضرت فاطمه بپرسم امید است جواب بدور از احساسات و تعصبات خشک و خالی؛ و بقول خودتان کارشناسانه !! دریافت کنم

می دانید که حضرت علی بعد از هجرت به خواستگاری فاطمه رفته و ازدواج کردند

و می دانید که در هنگام هجرت پیامبر فاطمه مادرش فوت شده بود و در خانه ی پدرش بوده است و کمی بعد ازپدرش با علی و زنان دیگر به مدینه رفت

خوب پرسش اینجانب این است که

چطور پیامبر آن شب هجرت دختر مجرد خود رادر خانه اش با نامحرم( گرچه علی باشد) تنها گذاشت و هجرت کرد که ان النفس لاماره بالسوء

اگر پیامبر اسوه حسنه و الگوی مومنین است این چه کاری بوده است که دختر بی مادر و برادر خود را بر خلاف قوانین مسلم اسلام با نامحرمی ترک کرده است ؟؟

چرا او فاطمه را با خود نبرد و تنها گذاشت ؟؟؟
    چطور امام حسین نوزاد شیر خوار خود را به قتلگاه برد ولی پیامبر فرزند بزرگ و دم بخت خود را با خود نبرد در حالی که طبق عقیده ی شماها از علم غیب خبر داشت و می دانست خطزی از جانب کفار متوجه او ودخترش نخواهد شد

احساساتی و آتشی نشوید با عقل و منطق جواب این پرسش اینجانب را بدهید اگر می توانید

قصد من از پرسشها ابتدا به ساکن توهین به مقدسات نیست بلکه بدنبال پاسخم

شما باید و باید و باز باید بر احساسات لحظه ای خود مسلط شده و دلیل منطقی و خردمندانه ای ارائه کنید نه اینکه با غوغاسالاری و سرو صدا طرف را به توهین به مقدسات متهم کنید

دست بدامان خیال پروری و ما فوق انسان سازی نشوید

با توجه به انما انا بشر مثلکم پاسخ دهید و تمایلات بشری را فراموش نکنید و افسانه سرایی
    و خیالبافی را برای چند لحظه هم که شده کنار بگذارید

اگر جواب درستی دادید که من می پذیرم اگر پاسخی از روی داغ کردن و احساساتی دادید ذره ای ارزش ندارد و راستجویان را بیشتر از دین می گریزاند و.........

و من ذره ای از راستجویی و راستگرایی باز نخواهم ایستاد

ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۹۰/۰۱/۳۰ در ساعت ۱۷:۲۸

نوشته
    34
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و تشکر از شما دوستان. یک سوال: میخواستم بدونم سن حضرت فاطمه در ازدواج و شهادت چندسال بوده؟
    البته با منبع معتبر!

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را
    کــه به مـا سوا فکندی همه سایه هما را

وب شخصی

نوشته
    34
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط غلامعلی نوری نمایش پست
    با درود بر راستپذیران ارجمند

با توجه به آنچه که گفته اید( تمام سوالات!!!! ) اینجانب هم از این فرصت اتفاقی استفاده کرده و یک پرسش در مورد حضرت فاطمه بپرسم امید است جواب بدور از احساسات و تعصبات خشک و خالی؛ و بقول خودتان کارشناسانه !! دریافت کنم

می دانید که حضرت علی بعد از هجرت به خواستگاری فاطمه رفته و ازدواج کردند

و می دانید که در هنگام هجرت پیامبر فاطمه مادرش فوت شده بود و در خانه ی پدرش بوده است و کمی بعد ازپدرش با علی و زنان دیگر به مدینه رفت

خوب پرسش اینجانب این است که

چطور پیامبر آن شب هجرت دختر مجرد خود رادر خانه اش با نامحرم( گرچه علی باشد) تنها گذاشت و هجرت کرد که ان النفس لاماره بالسوء

اگر پیامبر اسوه حسنه و الگوی مومنین است این چه کاری بوده است که دختر بی مادر و برادر خود را بر خلاف قوانین مسلم اسلام با نامحرمی ترک کرده است ؟؟

چرا او فاطمه را با خود نبرد و تنها گذاشت ؟؟؟
    چطور امام حسین نوزاد شیر خوار خود را به قتلگاه برد ولی پیامبر فرزند بزرگ و دم بخت خود را با خود نبرد در حالی که طبق عقیده ی شماها از علم غیب خبر داشت و می دانست خطزی از جانب کفار متوجه او ودخترش نخواهد شد

احساساتی و آتشی نشوید با عقل و منطق جواب این پرسش اینجانب را بدهید اگر می توانید

قصد من از پرسشها ابتدا به ساکن توهین به مقدسات نیست بلکه بدنبال پاسخم

شما باید و باید و باز باید بر احساسات لحظه ای خود مسلط شده و دلیل منطقی و خردمندانه ای ارائه کنید نه اینکه با غوغاسالاری و سرو صدا طرف را به توهین به مقدسات متهم کنید

اگر جواب درستی دادید که من می پذیرم اگر پاسخی از روی داغ کردن و احساساتی دادید ذره ای ارزش ندارد و راستجویان را بیشتر از دین می گریزاند و.........

و من ذره ای از راستجویی و راستگرایی باز نخواهم ایستاد

دوست خوبم، حرف شما چیزی نیست که کسی رو به قول خودتون آتیشی کنه. سوال هست. من منبعی ندارم ولی ازتون یک سوالی دارم.

شما برای این حرف که: "حضرت محمد(ص) هنگام هجرت فاطمه(س) را همراه علی(ع) در خانه تنها گذاشت" منبعی دارید؟

وب شخصی

نوشته
    895
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    19 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط امیرعباس نمایش پست
    شما برای این حرف که: "حضرت محمد(ص) هنگام هجرت فاطمه(س) را همراه علی(ع) در خانه تنها گذاشت" منبعی دارید؟

دوست گرامی عجب سوال بکری داری

این که آنقدر روشن است که پرسیدن ندارد !!

مگر دختری مجردو بی مادر و برادر غیر از خانه ی پدرش باید کجا باشد ؟؟؟؟

خانه ی پدر بزرگش یا برادر بزرگترش؟؟

سوال من کاملا منطقی است و اینکه باید دختر بی مادر در جایی غیر از خانه ی پدر باشد را خود شما باید پاسخ بگویید !!

شما اگر منبعی دارید که فاطمه بر خلاف عرف و روال معمول جوامع در خانه ی غیر پدر بوده ذکر کنید که من منتظرم
    ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۹۰/۰۱/۳۰ در ساعت ۱۷:۲۲

نوشته
    1,826
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    15
    گالری
    0

دوست گرامی عجب سوال بکری داری :gig:

سوال من کاملا منطقی است و اینکه باید دختر بی مادر در جایی غیر از خانه ی پدر باشد را خود شما باید پاسخ بگویید !!

شما اگر منبعی دارید که فاطمه بر خلاف عرف و روال معمول جوامع در خانه ی غیر پدر بوده ذکر کنید که من منتظرم

سلام و ادب
    ((این کلام پیامبر، روشن می کند که از بین بانوان مسلمان، تنها فاطمۀ زهرا (س) دور از پدر در مدینه نمانده بوده بلکه فاطمه بنت اسد (مادر علی (ع)) و فاطمه دختر زبیر بن عبدالمطلب هم در مکه بوده اند.

بی شک، فاطمه زهرا بدلیل سن و سال کم شان،(حدود هشت سال) در آن شرایط بحرانی نیاز به مراقبت داشتند بدیهی است که در غیاب مادرشان و رسول اکرم (ص)، چه گزینه ای بهتر از فاطمه بنت اسد مادر علی (ع).

در تاریخ آمده است که حضرت على عليهاالسلام به همه ى اين سفارش ها عمل كرد، سپس با همراهان به طور مخفیانه از مكه به سوى مدينه هجرت نمودند.

حضرت زهرا عليهاالسلام كه در اين هنگام حدود هشت سال بیشتر نداشت، همراه بانوان ديگر، در پناه حضرت على عليه السلام روانه ى مدينه شد.))

((از سایت اسک دین.از صدفی بزرگوار))
    جناب نوری شما که جواب رو گرفته بودید.پس چرا دوباره پرسیدید؟
    ویرایش توسط محمد : ۱۳۹۰/۰۱/۳۰ در ساعت ۱۷:۲۸
    Bu dünyanın gidişine
    Bir çare bulsam ...
    Güneş olsam her karanlık
    Yüreğe doğsam

نوشته
    34
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست گرامی عجب سوال بکری داری :gig:

عزیز دل من... شما فقط داری میگی که چطوری شده که تنها مونده. من پرسیدم شما از کجا میدونی تنها اون هم با حضرت علی(ع) توی خونه بوده!
    منبع دارید که حضرت فاطمه (س)، با حضرت علی تو خونه ی پدریش بوده. اون هم دو نفری تنها؟؟؟؟

وب شخصی

نوشته
    895
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    19 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط رهگذر نمایش پست
    ((از سایت اسک دین.از صدفی بزرگوار))
    جناب نوری شما که جواب رو گرفته بودید.پس چرا دوباره پرسیدید؟
    ای رهگذر کلک !!!

خوب همه جا سرک می کشی !!!!!

همه جا رهگذری ولی با خودت هم یادگاری بر می داری !!!!!

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)