صفحه 1 از 33 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: #*#*#*#*#*#*# اخبار قرآنی از سراسر ایران سال 1390 #*#*#*#*#*#*#

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90

  مطلب #*#*#*#*#*#*# اخبار قرآنی از سراسر ایران سال 1390 #*#*#*#*#*#*#
  بنام خدا

  در این تاپیک خبرهای قرآنی مربوط به کشور عزیزمان در سال 1390 قرار خواهد گرفت لذا از کلیه دوستان عزیز و بزرگوار در خواست دارم تا خبرهای مرتبط با این موضوع رو در این تاپیک قرار بدهند تا اطلاع رسانی به کاربران و مهمانان عزیز سایت بطور دقیق تر و یکدست تری صورت بگیرد.
  لازم بذکر است خبرهای درج شده در این تاپیک باید با ذکر منبع بوده و از آوردن خبرهای سیاسی ، جناحی، حزبی و غیره که ربطی به مباحث قرآنی ندارد با عرض معذرت خودداری گردد.


  التماس دعا

  ویرایش توسط جان بركف : ۱۳۹۰/۰۹/۲۰ در ساعت ۰۷:۱۷
  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  همايش كشوری «مساجد قرآنی» ارديبهشت‌ماه برگزار می‌شود

  معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی كانون‌های مساجد اظهار كرد: همايش كشوری «مساجد قرآنی» ارديبهشت‌ماه سال‌جاری در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

  #*#*#*#*#*#*# اخبار قرآنی از سراسر ایران سال 1390 #*#*#*#*#*#*#
  محمدرضا جعفری، معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد
  محمدرضا جعفری، معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد كشور در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) با اعلام اين خبر گفت: همايش كشوری «مساجد قرآنی» هفتم تا نهم ارديبهشت‌ماه سال‌جاری در جوار بارگاه ملكوتی ثامن‌الحجج برگزار می‌شود.
  وی با اشاره به اينكه تكريم تاليان طرح تلاوت نور از مهم‌ترين اهداف برگزاری اين همايش است، افزود: در همايش كشوری مساجد قرآنی از ائمه جماعات مفسر، اساتيد برجسته قرآنی استان‌ها و فعالان عرصه آموزش قرآن در مساجد تجليل می‌شود.
  جعفری با يادآوری اينكه اين همايش با مشاركت مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی وزارت ارشاد برگزار می‌شود، اظهار كرد: تلاش خواهيم كرد طی مدت برگزاری اين همايش چند كارگاه آموزشی و نشست هم‌انديشی برگزار كنيم.
  معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی كانون‌های مساجد در بخش ديگری از سخنانش با بيان اين مطلب كه به دنبال استانداردسازی محتوای آموزشی كانون‌های مساجد هستيم، تأكيد كرد: با هدف ارتقای سطح پژوهش در برنامه‌های ستاد عالی كانون‌های مساجد كشور اقداماتی مناسبی صورت گرفته است.
  وی بيان كرد: سطح‌بندی متون آموزشی بر مبنای مخاطب، استفاده از مربيان مجرب و متعهد، تربيت كادر آموزشی مناسب، نيازسنجی مناسب از مخاطبان، بومی‌سازی آموزش‌ها، راه‌اندازی دوره‌های آموزشی مكاتبه‌ای و ... از مهم‌ترين برنامه‌های انجام شده برای ارتقای سطح برنامه‌های ستاد عالی كانون‌های مساجد در بخش آموزش است.
  محمدرضا جعفری در پايان با اشاره به راهبردهای افزايش اثربخشی برنامه‌های آموزشی ستاد عالی كانون‌های مساجد، گفت: استمرار دوره‌های آموزشی، نيازسنجی از مخاطبان و ايجاد بانك اطلاعات جامع از وضعيت آموزشی افراد از عواملی است كه در اثربخشی برنامه‌های آموزشی ستاد عالی كانون‌های مساجد تأثيرگذار است.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  موزه ملی قرآن در مكان فعلی خود می‌ماند

  به گفته رئيس سازمان ميراث فرهنگی صنايع دستی و گردشگری موزه ملی قرآن در مجموعه ارگ آزادی تنها صاحب فضای نمايشگاهی خواهد بود و گنجينه اين موزه در محل فعلی آن باز خواهد ماند.

  #*#*#*#*#*#*# اخبار قرآنی از سراسر ایران سال 1390 #*#*#*#*#*#*#

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، چند ماه پس از اعلام خبر انتقال گنجينه موزه ملی قرآن كريم به ساختمان جديد در نظر گرفته شده برای آن در مجموعه ارگ آزادی تهران، رئيس سازمان ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری از عدم انجام اين انتقال خبر داد.
  حميد بقايی در پاسخ به خبرنگار ايكنا در رابطه با چگونگی اين تغيير مكان اظهار داشت: موزه ملی قرآن كريم از ابتدا نيز دارای فضای نمايشگاهی در داخل ساختمان خود نبود و تلاش ما هم اين بود كه در مجموعه ارگ آزادی برای اين موزه يك فضای نمايشگاهی تخصيص دهيم.
  وی ادامه داد: آنچه اكنون برای اين موزه در مجموعه ارگ آزادی مد نظر قرار گرفته است تخصيص يك فضای نمايشگاهی به موزه در ارگ آزادی است كه مكان آن نيز در حال حاضر مشخص است و قرار شده پس از انجام مذاكرات نهايی به اين موزه برای برپايی نمايشگاه‌های هم اختصاص داده شده است.
  وی تصميم گيری در رابطه با چگونگی برگزاری اين نمايشگاه‌ها را به برگزاری جلسه با مسئولان موزه ملی قرآن منوط دانست.
  گفتنی است حسن محسنی مدير روابط عمومی سازمان ميراث فرهنگی در آخرين نشست خبری اين سازمان در زمستان گذشته خبر اين تغيير مكان را اعلام كرده بود.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  نبود استادان توانمند؛ مشكل اساسی تدريس ادبيات قرآنی در دانشگاه‌ها

  عزيزالله جوينی، با بيان اين كه استادانی كه در حوزه ادبيات قرآنی به تدريس روی می‌آورند، بايد توانايی انجام اين كار و تسلط به قرآن داشته باشند، اظهار كرد: نبود استادان شاخص و توانمند در اين حوزه، مشكل اساسی تدريس ادبيات قرآنی است.

  #*#*#*#*#*#*# اخبار قرآنی از سراسر ایران سال 1390 #*#*#*#*#*#*#
  عزيزالله جوينی، عضو هيئت علمی دانشكده ادبيات دانشگاه تهران
  عزيزالله جوينی، عضو هيئت علمی دانشكده ادبيات دانشگاه تهران، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، با بيان اين‌كه قرآن درباره هر گرايشی مطلبی را بيان كرده است، افزود: مضامين قرآنی كه در اشعار ارائه شده است، اغلب به تفاسير قرآنی مربوط می‌شود.
  وی در ادامه سخنانش گفت: بسياری از شاعران ايرانی، مبانی و مفاهيم قرآنی را در اشعارشان به صورت مستقيم و غيرمستقيم ارائه كرده‌اند. به طوری كه هر داستان و موضوع تاريخی كه در قرآن كريم بيان شده در ادبيات ايران مطرح شده است.
  اين مفسر قرآن با اشاره به اين كه ادبيات ايران بيش از اندازه بار قرآنی دارد، اظهار كرد: با ورود مفاهيم قرآنی به ادبيات كشورمان، حوزه‌های مختلف ادبی پربارتر شدند. حتی در شاهنامه هم می‌توان مضامين آيات قرآن و نهج‌البلاغه را يافت و فردوسی در سرودن ابياتش، به قرآن اشاراتی داشته است.
  جوينی با اظهار اين كه در اشعار حافظ هيچ بيتی نيست كه مضامين آن به قرآن اشاره نداشته باشد، ادامه داد: ديوان و گلستان سعدی و مثنوی مولوی نيز مملو از ابياتی است كه مضامين قرآنی در آنها به كار گرفته شده است.
  وی با تأكيد بر اين كه متاسفانه حوزه ادبيات قرآنی ما در دانشگاه‌ها فاقد استادان توانمند است، افزود: استادانی كه بتواند مفاهيم قرآنی به كار رفته در ادبيات دانشگاهی را به صورتی دلنشين و قابل درك برای دانشجويان توضيح دهد، نادر هستند.
  به گفته جوينی، در كنار داشتن اين مشكل كه تعداد استادان شاخص و برجسته در اين حوزه كم هستند، تعجيل در ارائه مطالب دانشگاهی به دانشجويان و به ويژه مقطع دكتری، مشكل ديگری است كه باعث می‌شود دانشجو نتواند آن گونه كه بايد مفاهيم قرآنی در ادبيات را بياموزد و در نتيجه اين ناتوانی، در آينده هم نمی‌تواند مفاهيم قرآنی را برای دانشجويان شرح دهد و به آنها بياموزد.
  جوينی با بيان اين كه فقر استادان شاخص در اين حوزه، مشكل اساسی ادبيات قرآنی است، گفت: پيش از اين استادان شاخصی چون فروزانفر و همايی در دانشگاه تهران كه به عنوان دانشگاه مادر به شمار می‌رود، تدريس می‌كردند. ولی هم‌اكنون تعدادی مدرس جوان برای اين كار در نظر گرفته شده‌اند كه اطلاعات كافی در اين حوزه ندارند.
  وی با تأكيد بر اين كه نگذاريم افراد بی‌تجربه كه به مبانی قرآنی واقف نيستند به تدريس در دانشگاه بپردازند، افزود: مسئولان بايد از استادانی كه سابقه تدريس در اين حوزه دارند و به مبانی قرآنی واقفند، برای تدريس در اين حوزه بهره بگيرند تا توانايی آموزش مبانی قرآنی به دانشجويان را داشته باشند.
  جوينی با اشاره به اين كه ادبيات ايران بسيار پربار است، ادامه داد: می‌توان اشعار حافظ و سعدی را كه مملو از آيات قرآنی است به جای درس تأثير قرآن و حديث بر شعر، تدريس كرد.
  اين مدرس دانشگاه اظهار كرد: اشعاری كه ارزش ادبی ندارند و صرفا با پرداختن به مبانی قرآنی منتشر می‌شوند، ارزش قرآن را نيز كاهش می‌دهند. بنابراين بايد اشعاری مورد توجه قرار گيرند كه علاوه بر استفاده از مبانی قرآنی، از ارزش ادبی نيز برخوردار باشند.
  وی همچنين پيشنهاد كرد كه با گرفتن امتحانی از همه كسانی كه در دانشگاه‌ها تدريس می‌كنند، می‌توان استادانی را كه شايسته تدريس ادبيات قرآنی در كشور هستند شناسايی كرد.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  قرآن نفيس به خط طباخ به چاپ سپرده شد

  پس از انتشار قرآن نفيس به خط ارسنجانی، قرآن منحصر به فرد ديگری كه به خط طباخ نوشته شده است، پس از تأييد صحت چاپ دو نسخه نخست آن در آلمان، از سوی سازمان دارالقرآن‌الكريم، مجوز چاپ و ورود به ايران را دريافت كرد.

  #*#*#*#*#*#*# اخبار قرآنی از سراسر ایران سال 1390 #*#*#*#*#*#*#

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، پس از چاپ قرآن به خط ارسنجانی در كشور آلمان، كه با صدور مجوز سازمان دارالقرآن الكريم صورت گرفت، هم‌اكنون قرآن نفيس ديگری به خط طباخ در اين كشور به چاپ می‌رسد.
  قرآنی كه به خط ارسنجانی در آلمان به چاپ رسيده بود، بر اساس يك نسخه خطی نفيس، مدت سه ماه پيش به آلمان برده شد تا با توجه به كيفيت بالايی كه چاپخانه اين كشور داشت، در آنجا به چاپ برسد.
  اين قرآن پس از چاپ، در پنج هزار نسخه منتشر شد و هم‌اكنون نيز وارد كشور شده است و آماده ارائه به بازار نشر است.
  همچنين قرآنی كه به خط طباخ نوشته شده است، نسخه خطی نفيس و منحصر به فردی است كه از سوی اين سازمان برای چاپ به آلمان ارسال شده است.
  پيش از اين يك نمونه از قرآن ياد شده كه در آلمان به چاپ رسيده بود به سازمان دارالقرآن الكريم ايران آورده شد تا صحت آن مورد بررسی قرار گيرد كه با تأييد مسئولان اين سازمان، مجوز چاپ و ورود اين قرآن پس از طی مراحل چاپ به كشور صادر شد.
  با توجه به اين كه چاپ چنين نسخه‌های نفيسی مدت زمان سه هفته تا يك ماه زمان نياز دارد، پيش بينی می‌شود كه اواخر فروردين‌ماه، قرآن به خط طباخ نيز برای ارائه در بازار نشر ايران آماده شود.
  چاپ اين نسخه‌های نفيس قرآن كه بر اساس اصول فاكس ميله(نسخه برگردان) انجام می‌شود، با نظارت شبانه‌روزی يكی از ناظران سازمان درالقرآن انجام می‌شود. اين قرآن نيز در پنج هزار نسخه به چاپ می‌رسد.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  مسابقات قرآن و نماز دانش‌آموزان استان تهران برگزار می‌شود
  مرحله استانی مسابقات قرآن و نماز دانش‌آموزان استان تهران، 25 و 26 فروردين در دو گروه دانش‌آموزان دختر و پسر برگزار می‌شود.

  #*#*#*#*#*#*# اخبار قرآنی از سراسر ایران سال 1390 #*#*#*#*#*#*#

  «حوريه عقبايی» رئيس گروه گسترش قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش شهر تهران، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران‌(ايكنا)، با بيان اينكه مرحله آموزشگاهی و منطقه‌ای مسابقات قرآن و نماز دانش‌آموزان شهر تهران برگزار شده است، افزود: مرحله استانی مسابقات قرآن و نماز دانش‌آموزان تهرانی 25 و 26 فروردين برگزار خواهد شد.
  رئيس گروه گسترش قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش، ادامه داد: مسابقات استانی قرآن و نماز آموزش و پرورش تهران، روز 25 فروردين ويژه دانش‌آموزان دختر و روز 26 فروردين نيز ويژه دانش‌آموزان پسر برگزار می‌شود.
  وی در ادامه با يادآوری اينكه در مرحله استانی مسابقات قرآن و نماز آموزش و پرورش تهران، نفرات برتر در مرحله منطقه‌ای حضور خواهند داشت، عنوان كرد: دانش‌آموزان برتر در مرحله منطقه‌ای با حضور در مرحله استانی در مسابقات قرآن و نماز شركت كرده و به مرحله كشوری راه پيدا می‌كنند.
  حوريه عقبايی در ادامه اين بخش از سخنان خود يادآور شد: مسابقات قرآن دانش‌آموزی در رشته‌های قرائت، حفظ، مفاهيم، تفسير، نهج‌البلاغه و مديحه‌سرايی و مسابقات نماز نيز در رشته‌های اذان، احكام، انشای نماز و در مسير شكوفايی برگزار خواهد شد.
  رئيس گروه گسترش قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش تهران، اضافه كرد: در هر يك از رشته‌های مسابقات قرآن و نماز نفرات اول تا سوم انتخاب می‌شوند كه از نفرات اول تا سوم تجليل و نفر اول برای شركت در مسابقات كشوری قرآن و نماز معرفی می‌شود.
  وی در پايان يادآور شد: مسابقات استانی قرآن و نماز شهر تهران طی روزهای 25 و 26 فروردين از ساعت 8 تا 18 در سالن امام علی‌(ع) منطقه 15 تهران برگزار خواهد شد.
  يادآوری می‌شود، مرحله كشوری مسابقات قرآن و نماز دانش‌آموزی نيز تيرماه با حضور برترين دانش‌آموزان استانی برگزار خواهد شد.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  150
  مورد تشکر
  148 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0

  سامانه ی جدید پیامک قافله شهداء
  #*#*#*#*#*#*# اخبار قرآنی از سراسر ایران سال 1390 #*#*#*#*#*#*#
  1- مهمترین مسئله و دلیل راه اندازی این طرح، ترویج این مطالب در بین عموم بوده که تقاضا داریم دوستانی که پیام دریافت می کنند حتماً، حتماً و حتماً در گسترش آن کوشا بوده و به دیگر دوستانشان نیز ارسال نمایند تا در این خیر سهیم و شریک باشند.
  2- با توجه به راه اندازی این سامانه ی جدید فعلا هر هفته مطالب و پیامها به روز رسانی خواهد شد.
  3- برای عضویت در سامانه z را به شماره 30007650001978 ارسال نمایید. در صورتیکه درست انجام داده شود بلافاصله پیامی دریافت خواهید کرد.
  4- برای دریافت توضیحات و عناوین ارسال پیام عدد 00 ( دو صفر با عدد و بدون اضافه کردن چیزی) را به شماره 30007650001978 ارسال نمایید. در صورتیکه درست انجام داده شود بلافاصله پیامی دریافت خواهید کرد.
  5- جهت دریافت پیام در هر موضوع، عدد مربوطه (بدون هیچ عدد و حرف اضافه و بصورت عددی، نه حروفی) را به شماره 30007650001978 ارسال نمایید. (پیام شهداء: p1شعر: s2فرهنگ جبهه / آیا می دانید: f3ولایت و رهبری: v4مناسبتها/احادیث : m5)
  6- علاوه بر این پنج بخش، بخشهای دیگری نظیر داستانک، اخبار و ... نیز در دست آماده سازی است که به محض آماده شن اطلاع رسانی خواهد شد.
  7- مجددا یادآوری می شود که با توجه به بروز رسانی این بخشها بصورت هفتگی، هر شخص در صورتی که در طول هفته مجددا شماره ای را ارسال کند همان پیام قبلی برایش ارسال خواهد شد و در صورت نیاز به پیام جدید می بایست از شنبه ی هفته ی بعدی مجددا شماره بخش مورد نظر و درخواست خود را ارسال نماید.
  8- بی شک نظرات و پیشنهادات شما و همچنین ارسال پیامهای مرتبط توسط شما عزیزان، ما را در این امر بیش از پیش یاری خواهد کرد.

  ****همچنين شما مي توانيد با اد كردن آي دي pm.shohada در ياهو مسنجر خود و ارسال اعداد بين 1 تا 350(هر هفته 10 تا جمله جديد به سامانه اضافه مي گردد) جملات مذهبي در رابطه با شهدا دريافت كنيد

  لطفا اطلاع رساني كنيد.

  مهديم من كه مرا گرمي بازاري نيست
  بهتر از يوسفم و هيچ خريداري نيست
  همه گويند كه در حسرت ديدار من اند
  ليك در گفته ي اين طايفه كرداري نيست
  اي كه دائم به دعايي كه بيني رخ من
  تا كه خالص نشوي با تو مرا كاري نيست

  http://mahdiarrivals.mihanblog.com/


 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  بخش كتبی المپياد قرآن دانشگاه علوم و معارف قرآن 29 فروردين برگزار می‌شود

  بخش كتبی المپياد قرآن دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم، 29 فروردين‌ماه به صورت سراسری و در همه شعبه‌های دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم در كشور برگزار می‌شود.

  «سيدقوام قاسميان»، مسئول كانون قرآن و عترت دانشكده مطالعات تطبيقی قرآن شيراز، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) ضمن اعلام اين خبر افزود: المپياد قرآنی دانشجويان دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم همانند سنوات گذشته در دو بخش كتبی و شفاهی دنبال می‌شود.
  وی در خصوص بخش كتبی اين المپياد بيان كرد: بخش كتبی المپياد قرآن اين دانشگاه، 29 فروردين ماه به صورت سراسری و در همه شعبه‌های دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم برگزار می‌شود كه در آن 90 نفر از دانشجويان دانشكده مطالعات تطبيقی قرآن شيراز نيز در رشته‌های ترجمه، تفسير، احكام، سيره پيامبر(ص) و حفظ موضوعی شركت می‌كنند.
  مسئول كانون قرآن و عترت دانشكده مطالعات تطبيقی قرآن شيراز تصريح كرد: اين بخش از المپياد قرآن دانشجويان دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم با برپايی نخستين المپياد قرآنی استادان، اعضای هيئت علمی و كاركنان اين دانشگاه هم‌زمان شده است.
  قاسميان ادامه داد: اين المپياد در بخش شفاهی و در مرحله منطقه‌ای در 14 دانشكده علوم قرآنی اين دانشگاه در سراسر كشور برگزار می‌شود و در دانشكده مطالعات تطبيقی قرآن شيراز نيز بيش از 90 نفر از مجموع حدود 200 نفر دانشجويان اين دانشكده در آن شركت كردند، همچنين بخش شفاهی اين المپياد طی روزهای 15 الی 17 اسفندماه، در دو بخش آقايان و بانوان برپا شد.
  وی خاطرنشان كرد: اين مسابقات در رشته‌های قرائت، ترتيل، حفظ 10، 15 و 20 جزء و حفظ كل قرآن كريم برگزار شد. البته پيش از اين مقرر شده بود كه اين مسابقات طی دو روز انجام شود كه به خاطر استقبال شركت‌كنندگان به روز سوم هم انجاميد.
  يادآور می‌شود كه دانشكده مطالعات تطبيقی قرآن شيراز زير مجموعه دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم است كه زير نظر سازمان اوقاف و امور خيريه كشور فعاليت می‌كند؛ دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم با دارا بودن 14 شعبه در سراسر كشور پذيرای دانشجويان علوم قرآنی در مقاطع تحصيلی كارشناسی و كارشناسی ارشد است.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  مطالعات زبان دين انديشمندان غربی ناظر به قرآن نمی‌شود

  مديرگروه قرآن‌پژوهی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با تأكيد بر اين‌كه چون قرآن كريم برخلاف كتب آسمانی ديگر كلام وحی و تحريف نشده است، گفت: مطالعات زبان دين انديشمندان غربی ناظر به قرآن كريم نمی‌شود.
  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  اولين جلسه هيئت عالی ساماندهی موسسات قرآنی تشكيل می‌شود

  مدير امور مؤسسات سازمان دارالقرآن الكريم از بررسی تمامی امور مؤسسات قرآنی تحت نظارت سازمان دارالقرآن الكريم در هيئت عالی ساماندهی موسسات قرآنی كه به زودی اعلام موجوديت خواهد كرد، خبر داد.

  #*#*#*#*#*#*# اخبار قرآنی از سراسر ایران سال 1390 #*#*#*#*#*#*#

  «حسين بهبودی» مدير امور مؤسسات سازمان دارالقرآن الكريم، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) با اعلام اين خبر گفت: از اين پس، رسيدگی به امور مؤسسات شامل تصميمات درباره چرخه صدور مجوز فعاليت، نحوه تأسيس، اداره، نظارت، حمايت و انحلال مراكز قرآنی در هيئتی كه به زودی اعلام موجوديت خواهد كرد، انجام می‌شود.
  وی ادامه داد: البته ضوابط و قوانين طی ساليان قبل تدوين شده است، اما اصلاح آئين‌نامه‌های قبلی توسط اعضای هيئت عالی ساماندهی مؤسسات صورت می‌گيرد تا ضوابط در نظر گرفته شده، كاربردی‌تر و منطقی‌تر شود و نيز همه قوانين فراگير شده و در تمامی نقاط كشور قابل اجرا باشد، چون برخی ضوابط در برخی نقاط جغرافيايی كشور قابل اجرا نيست و لازم بود برای حل اين نواقص از خِرد جمعی بهره گرفت.
  بهبودی با اشاره به اين‌كه اولين جلسه هيئت عالی ساماندهی مؤسسات سازمان دارالقرآن طی هفته آينده برپا می‌شود، افزود: نحوه ارزيابی و رتبه‌بندی عملكرد مؤسسات قرآنی نيز از مواردی است كه اين هيئت عالی، نظر خود را درباره آن اعلام خواهد كرد و پس از مصوب شدن اجرايی می‌شود.
  وی از حضور دو نفر از مديران دارالقرآن‌های استان‌ها و دو نفر حقوق‌دان در اين هيئت خبر داد و افزود: برای انطباق بيشتر همه ضوابط با قوانين مادر و احصاء خلاء‌های قانونی، نياز به حضور حقوق‌دانان در اين امور ضروری به نظر رسيد، همچنين مسئولان سازمان دارالقرآن كه مستقيم در اين امور دخيل هستند در جلسات حضور خواهند يافت.
  بهبودی با اشاره به اين‌كه تقاضا برای تأسيس تشكل‌ها و مراكز قرآنی رو به ازدياد است، گفت: اين همه تشكل، نياز به نظرات دقيق دارد و اصلاً نمی‌خواهيم قدرت نظارتمان با ازدياد مراكز قرآنی، كاهش يابد و نيز هدايت مؤسسات نيز از ديگر وظيفه اين سازمان است كه برای رسيدن به آن طرق مختلفی پيش‌بينی شده است كه اين هيئت عالی آن را تدوين و نهايی خواهد كرد.
  وی افزود: دو هزار و 500 مؤسسه، زير پوشش اين سازمان است كه قدرت حمايتی كامل را از آن نداريم و حتما بايد مسير‌های جديدی در نظر گرفته شود و توليد كار و شغل شود و درآمدزايی صورت گيرد.
  بهبودی تأكيد كرد: قطعاً در چرخه صدور مجوز فعاليت مؤسسات، تغييراتی رخ می‌دهد، البته اين تغييرات يك‌باره اعمال نمی‌شود و در طول زمان خواهد بود و آن‌چه كه باعث تهديد مؤسسات است و نقيصه به شمار می‌آيد در اولويت تصحيح قرار دارد، مثلاً شخصيت حقوقی مؤسسات جزء يكی از مهم‌ترين نقيصه‌ها كه اصلاح می‌شود.
  مدير امور مؤسسات سازمان دارالقرآن الكريم افزود: بخش اعظم اعضای اين شورا ثابت خواهند بود، اما بنابر موضوع جلسات از ديگر افراد متخصص نيز برای دريافت نظرات و مشورت، دعوت می‌شود. ضمناً بخش امور مؤسسات، برنامه‌های خود را در قالب 33 برنامه به دفتر طرح و برنامه سازمان ارائه كرده است، اما همچنان در اين دفتر در حال بررسی است تا اعتبارات لازم در نظر گرفته شود.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
صفحه 1 از 33 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. _*_*_*_*_*_*_*_*_ اخبار جهان اسلام سال 1390 _*_*_*_*_*_*_*_*_
  توسط جان بركف در انجمن اخبار قرآنی
  پاسخ: 297
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۱/۱۴, ۱۹:۲۷
 2. پاسخ: 59
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۲۱, ۱۹:۱۲
 3. تقويم سال 1390 وبلاگ ديار عاشقان
  توسط click در انجمن تصاویر دیدنی
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۱/۱۳, ۱۶:۰۰
 4. (¯*~•~* بوي بهار **ويژه نامه نوروز سال 1390 *~• ~*¯)
  توسط ║★║فاطمی║★║ در انجمن ویژه نامه های قرآنی
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۱/۰۹, ۱۴:۴۷
 5. تقويم 1390
  توسط Partofar در انجمن نرم افزارهای کاربردی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۱۱/۲۲, ۰۷:۴۶

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود