صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: در اوج غريزه ، پاکدامن باش!

نوشته
    11,935
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    33 روز 6 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    406
    آپلود
    94
    گالری
    278

در اوج غريزه ، پاکدامن باش!

اسلام به عنوان آيينى جاودانه و آسمانى كه حاوى دستوراتى سعادت‏بخش براى بشر است، نهاد خانواده را به عنوان
    كانونى مقدس، پايدار، عاطفى و پاك، ترسيم كرده است تا ميهمانى كه به عنوان همسر، وارد عرصه زندگى مى‏شود ، با آرامش، عزت، محبت و شادمانى، يك مجموعه رو به گسترش را اداره كند.

قرآن مجيد به پدران و مادران مسلمان دستور مى‏دهد تا فرزندانشان را كه هنوز از نعمت تأهل برخوردار نشده‏اند ، به اين امر مقدس تشويق كرده ، زمينه‏هاى زندگى سالم و حيات طيبه را براى آنان فراهم سازند و اگر شرايط ازدواج براى كسى وجود نداشته باشد ، اسلام راهكار بسيار ارزشمندى را معرفى مى‏كند. راهكارى كه هم اجرايى است و براى تحقق آن مانعى وجود ندارد و هم پشتوانه بزرگى براى ورود به عرصه حيات اجتماعى در آينده است و آرامش را براى اعضاى خانواده، مهيا مى‏سازد. اين راهكار مهم، عفت‏ورزى است.

عفت ورزيدن براى يك انسان و مخصوصا براي جوان، ضرورت يك زندگى سالم، بانشاط و آرام است. ضرورتى كه تنها در سايه دين به دست مى‏آيد و در سايه خردمندى، رشد و كمال مى‏يابد.

جوان امروز، نيازمند اين آموزه‏هاست و پشت كردن به آنها، موجب سستى پيوند خانوادگى، نفوذ و حضور ديگران در عرصه زندگى، اختلاف، عدم اعتماد به يكديگر، بيمارى‏هاى روحى - روانى، وسواس، سوءظن و ... خواهد شد.

ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

و

چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمان

2.  

نوشته
    11,935
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    33 روز 6 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    406
    آپلود
    94
    گالری
    278

عفت دل

يكى از موارد بسيار مهمى كه پيوند خانوادگى را پايدار مى‏سازد ، و قبل از ازدواج به جوان براي حفظ پاکدامني اش کمک مي کند ، رعايت عفت دل است.

خانه‏اى كه تار و پود آن از عشق و محبت ساخته نشود ، خانه‏اى پايدار در برابر طوفان‏هاى سهمگين و لرزش‏هاى فراوان نيست. خانه‏اى كه در آن، افراد فراوانى حضور يابند و معشوق يا عاشق احساس نكند كه آن خانه براى سكونت وى آماده است، ثبات نخواهد داشت.

مرد شايسته، عرصه دل را در اختيار زن شايسته قرار مى‏دهد و جز او را به اين حرم راه نمى‏دهد و فضاى انديشه و دل را معطر به صفاى او مى‏كند؛

زن شايسته نيز چنين مى‏كند و اگر چنين شد، خداوند، از فضل خويش، آنان را بى‏نياز خواهد كرد و اين وعده خدا، حتمى است كه فرمود:

زنان پاك، براى مردان پاك هستند

و

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

عفت ورزيدن براى يك انسان و مخصوصا براي جوان، ضرورت يك زندگى سالم، بانشاط و آرام است. ضرورتى كه تنها در سايه دين به دست مى‏آيد و در سايه خردمندى، رشد و كمال مى‏يابد.
    کلمه ای که امروزه فراموش شده و ازدواج موقت جاش رو گرفته!
    امام خمینی (ره) :

ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا
    ممنونم از سرکار نیایش گرامی که به این موضوع پرداختند
    متاسفانه خیلی از روحانیون و مشاورین گرامی هم در همون مرحله اول پیشنهاد هایی از همین دست ازدواج موقت و... را برای جوان تجویز می کنند! در صورتی که جوان نیازمند این جهاد اکبر است تا در مقابل کوچک ترین هجوم از طرف شیطان میدان را خالی نکند

احساس می کنم احادیثی مانند این روایت در غربت مانده اند!

امام علي عليه السلام فرموده اند:
    ماالمجاهد الشهيد في سبيل الله باعظم اجرا ممن قدر فعف، لكاد العفيف ان يكون ملكا من الملائكة
    پاداش مجاهد شهيد درراه خدا بزرگتر از پاداش عفيف پاكدامني نيست كه قدرت بر گناه دارد و آلوده نمي شود
    عفيف پاكدامن فرشته اي از فرشته هاست.

حكمت 457 نهج البلاغه/ نسخه مرحوم دشتي

یا علی

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

نوشته
    1,447
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed133 نمایش پست
    به نام خدا
    ممنونم از سرکار نیایش گرامی که به این موضوع پرداختند
    متاسفانه خیلی از روحانیون و مشاورین گرامی هم در همون مرحله اول پیشنهاد هایی از همین دست ازدواج موقت و... را برای جوان تجویز می کنند! در صورتی که جوان نیازمند این جهاد اکبر است تا در مقابل کوچک ترین هجوم از طرف شیطان میدان را خالی نکند

احساس می کنم احادیثی مانند این روایت در غربت مانده اند!

امام علي عليه السلام فرموده اند:
    ماالمجاهد الشهيد في سبيل الله باعظم اجرا ممن قدر فعف، لكاد العفيف ان يكون ملكا من الملائكة
    پاداش مجاهد شهيد درراه خدا بزرگتر از پاداش عفيف پاكدامني نيست كه قدرت بر گناه دارد و آلوده نمي شود
    عفيف پاكدامن فرشته اي از فرشته هاست.

حكمت 457 نهج البلاغه/ نسخه مرحوم دشتي

یا علی
    سلام داداش سيد
    اول بگم من با ازدواج موقت مخالفم
    جهاد اكبر براي چند سال؟؟؟
    يك جوان از زماني كه غريزه جنسي مياد سراغش چند سال بايد پاكدامني كنه؟ دو سال ؟ چهار سال؟ شش سال؟ هشت سال؟
    آيا اين حملاتي كه شياطين و سربازان ملعون شيطان بر جوانان مي آورد را شما "كوچك ترين هجوم" به حساب مي آوريد؟
    مسابقه قرآني براي كانوني ها

▌▬◄جام حذفی کانون گفتمان قرآن►▬▐

منتظر حضور گرمتان هستيم...

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

میدونم...
    يك جوان از زماني كه غريزه جنسي مياد سراغش چند سال بايد پاكدامني كنه؟ دو سال ؟ چهار سال؟ شش سال؟ هشت سال؟
    سید راست میگه دیگه چند سال...؟!

مرد حساب تو پاک دامن باش خدا بزرگه!
    مطئمن باش به سال سوم نمیرسه که میری خونه بخت!:biggrin:
    امام خمینی (ره) :

ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...

نوشته
    2,310
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    45 روز 13 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    2

اگر بحث مردانه است ما دخالتی نکنیم؟
    روزی به طبیب عشق با صدق و صفا
    گفتم که کجا روم، چیست دوا؟!

گفتا که اگر علاج دردت خواهی
    بشتاب به دربار شه طوس رضا

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط یا صاحب الزمان (عج) نمایش پست
    سلام داداش سيد
    آيا اين حملاتي كه شياطين و سربازان ملعون شيطان بر جوانان مي آورد را شما "كوچك ترين هجوم" به حساب مي آوريد؟
    به نام خدا
    دوست عزیزم در مورد این که جوان باید ازدواج کنه و مشکلات رو باید رفع کرد و... این حرفا کاملا درست، ولی در این تاپیک نمی گنجه و ما از این منظر نمی خوایم وارد بحث بشیم
    موضوع اینه من جوان با وضع موجود باید چه کار کنم (البته اگه جوان انتخاب کنه ؛ یامن ازدواج می کنم و پای همه مشکلات میمونم برای این که عفتم و از دست ندم{ازدواج واجب میشه ، شبانه روزی کار می کنم و...} یا این که شرایط خیلی سخته برای ازدواج و صبر و تحمل و تقوا پیشه می کنم)

ما بخواهیم با تابلو ؛ چند سال باید پاکدامی کنیم؟ جلو برویم و برای پاکدامی تاریخ مصرف تعین کنیم!بدونه شک ضربه خواهیم خورد

اگر دقت کرده باشید به پاداش روایات در مورد عفت و پاکدامنی می بینید که یه ثواب خاصی رو براش در نظر گرفتند و نمونه های عینیشم می تونیم در قضیه شیخ رجبعلی خیاط و ابن سیرین و... ببینیم که چه طور با "نه" گفتن متحول شدند ، بهشت را به بها دهند نه به بهانه

منظور بنده از کوچک ترین هجوم این بود که اگه جوانی ذائقه اش با این موارد صیغه و... بسته بشه
    فردای دیگه دچار مشکل میشه

بعضی ها فکر می کنند مسئله پاکدامنی و عفت فقط برای قبل ازدواج هست و دیگه در این مسائل شیطون با هاشون کاری نداره! نه اقا جان بعد ازدواج تازه این مسئله شکل و شمایل متفاوتی به خودش می گیره

همون طور که می دونید بزرگان ما اتفاق افتاده که دست خودشون رو سوزندن یا شب تا صبح تو برف راه رفتن تا خدای نکرده به گناه نیفتند
    ایا کسی که در این زمینه مبارزه نکرده(تمرین نکرده) می تونه وقتی دچارش شد گلیمشو از اب بکشه؟! اینه است که ادم خوبه حتی در مقابل اون چیزی که حلال هم است(البته خودتون بهتر می دونید که کلی شرط و شروط داره) سریع اقدام نکنه و یه مقدار نفس خودشو ادب کنه(همه این مسائل رو اول برای خودم گفتم)

یا علی

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

هوی و هوس قابل سرکوب شدن هست با یه خرده تمرین

حالا اون زمون 15-16 سالگی پسر ازدواج میکرد الان اگه یه پشتوانه ی مالی(جیب بابا) در حد المپیک 2020 داشته باشه میتونه 20-21 سالگی ازدواج کنه...

ولی خیلی هم سخت نیست کنترل غریزه ما هم پسریم دیگه...البته ناگفته نماند که اوایل سخته بعدا راحت میشه

یا صاحب الزمان (عج) راست میگه دیگه جهاد اکبر هم اگه چند سال از زندگی آدم رو بگیره دیگه آدم از جوانب دیگه ی زندگی عقب میمونه گفتن 2 رکعت نماز آدم متاهل بهتر از 70 رکعت نماز آدم مجرد هست

من از خیلی ها شنیدم که میگن بعد از ازدواج به آرامش میرسی.

یا علی(ع)
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

نوشته
    11,935
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    33 روز 6 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    406
    آپلود
    94
    گالری
    278

ویرایش توسط ╫❀نیایش❀╫ : ۱۳۹۰/۰۲/۰۲ در ساعت ۱۴:۲۲

و

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری