صفحه 5 از 5 نخست ... 345
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: *.•*♥*•.* تكنیك های تقویت سازگاری در منزل(مختص آقايان) *.•*♥*•.*

نوشته
    11,627
    مورد تشکر
    20,207 پست
    حضور
    66 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست
    سلام!!!خسته شدم از بس تايپ كردم!!!!!!!!!!
    سلام رفيق شفيق
    الهي بميره برات الهي بميره برات اگر هم نمرد .برنج ميپزي ميديش.......
    دادا شوخي ميكنم خدا قووت

ویرایش توسط دايي حسن : ۱۳۹۱/۰۸/۰۶ در ساعت ۰۲:۳۳
    رفيق بي كلك مادر

قويترين درختان در كوير ميرويند من يك كويريم

نوشته
    11,627
    مورد تشکر
    20,207 پست
    حضور
    66 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

ردم را ول كن زنت را بچسب اونم دودستي!!!اين خانومت را هرجائي نمي توني پيدا كني ها.............
    زياد نه
    بابا سلماني از آنور ديوار نيوفتي
    زياد هم محبت كني ميگه چه خبره حد وسط خوبه

رفيق بي كلك مادر

نوشته
    11,627
    مورد تشکر
    20,207 پست
    حضور
    66 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط منتظر یوسف زهرا نمایش پست
    اگه همه ی مردها به این نکات توجه میکردند و بهش عمل میکردند خیلی خوب میشد اما ...
    سلام
    اگر همه ي مرد ها و زن ها به این نکات توجه میکردند و بهش عمل میکردند خیلی خوب میشد اما ...
    بد ميگم

رفيق بي كلك مادر

4. تشکر

نوشته
    11,627
    مورد تشکر
    20,207 پست
    حضور
    66 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

سلام!!!
    از اين قسمت بي نهايت لذت مي برم.من اين قدر ظرف شستن را دوست دارم كه نگو............آشپزي را هم خيلي دوست دارم.يكبار به اندازه 20 نفر برنج درست كردم...........چه برنجي شد.مهمونامون فكر مي كردند مادرم پخته تا فهميد من پختم،مبهوت شدند به مادرم مي گفتند عمه ديگه وقتشه............اون موقه من 23 ساله بودم..................به به چه روزهائي بود.......
    كلا كمك كردن را خيلي دوست دارم......
    سلام
    بابا آشپز
    ميگم يك بايد دست پوخت شمارو بخوريم 23 سال داشتي برنج ميپختي الان كه به به به
    ميگم پير شدي رفت نه بابا هنوز جووني .....وقتشه
    نكنه خبري است داداش سلمان ديدم در گروه همسران سر ميزني بگو آره دگه(((ما دگه ميفهمييم)))
    شوخي كردم ببخش
    موفق باشي
    التماس دعا
    يا حق و يا علي ع

رفيق بي كلك مادر

6. تشکر

نوشته
    6,444
    مورد تشکر
    25,148 پست
    حضور
    70 روز 17 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط حسن69 نمایش پست
    زياد نه
    بابا سلماني از آنور ديوار نيوفتي
    زياد هم محبت كني ميگه چه خبره حد وسط خوبه
    سلام!!!
    وقتي كه در زندگيت يك فرد مي آيد حالا اسمش را هرچه مي خواهي بگذار.مي خواهي بگو بهار-بگو باران-بگو يك گل خوشبو-بگو يار-بگو عشق-بگو همدم-بگو ياور-بگو همسفر و.........هرچه مي خواهي بگو.اما هميشه سعي كن محبت كني بهش محبت.
    ببينيد تنها جائي كه محبت زياد به آدم صدمه نمي زند محبت است محبت است محبت!!!
    محبت مي تواند از يك سلام بسيار گرم به همسر آغاز شود تا خريد يك هديه شيك وساده ختم شود.محبت اشكال مختلف دارد اما بستگي دارد كه شما بفهميد كه جنس محبت همسرتان چيست؟؟؟؟
    زياد سخت نيست كمي تلاش مي خواهد وحوصله!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

8. تشکرها 2

نوشته
    6,444
    مورد تشکر
    25,148 پست
    حضور
    70 روز 17 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط حسن69 نمایش پست
    سلام
    بابا آشپز
    ميگم يك بايد دست پوخت شمارو بخوريم 23 سال داشتي برنج ميپختي الان كه به به به
    ميگم پير شدي رفت نه بابا هنوز جووني .....وقتشه
    نكنه خبري است داداش سلمان ديدم در گروه همسران سر ميزني بگو آره دگه(((ما دگه ميفهمييم)))
    شوخي كردم ببخش
    موفق باشي
    التماس دعا
    يا حق و يا علي ع
    سلام!!!
    نه الان ديگه آشپزي نمي كنم فقط در حد املت ونيم رو.ولي حاضرم هركي فكر مي كنه املت خوبي درست مي كنه مسابقه بدم.
    سالاد شيرازي ها من توي فاميل معروفه!!!!
    در مورد خبر هم خبري نيست به جزء دوري مولايمان صاحب الزمان(عج)
    اگر مي بينيد من زياد مي روم چون دوست دارم مطلب بنويسم!!!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

10. تشکرها 2

نوشته
    30
    مورد تشکر
    84 پست
    حضور
    1 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

گاهی پیش میاد که آقایی که متاهل هستش دنبال گناه میره و یا اینکه دائم از ازدواج موقت می پرسه و نیاز جنسیش رو بهونه می کنه و ابراز نارضایتی از رابطه اش با همسرش داره و در مقابل زنانی داریم که از رابطه جنسی با همسرشون گلایه دارن که یا آقا افراطی هستش یا اینکه یه رابطه رضایتمند با خانم نمی تونه داشته باشه و بسیاری از افراد این سرد شدن زنان نسبت به رابطه جنسی رو به سرد مزاجی و گرم مزاجی طبیعت زن و مرد ربطش میدن که این دربسیاری از موارد این نوع تصور نادرسته
    بسیاری از این نوع زن و مردها که این نوع مشکلات رو که دارن، عامل اصلی مشکلشون رو نمی دونن چی هستش و برای فرار از این مشکل یا دنبال گناه میرن و یا اینکه دچار آسیب های و یا فشارهای روحی میشن من می خوام راهکاری بدم که بسیاری از خانم ها و آقایون مشکلشون حل بشه
    یک نگاه غلط به نیازهای جنسی موجب بسیاری از مشکلات در زندگی زناشویی شده و نگاه حیوانی به مسائل جنسی داشتن ؛ یعنی مانند حیوانات که تنها برای رفع نیاز جنسی رابطه جنسی بر قرار می کنن دقیقا مردان و زنان چنین نگاهی دارن و نمی دونن که این رابطه بیشتر عاطفی است و نیازهای روحی و روانی زن و مرد رو تامین می کنه تا نیازهای جسمانی،
    لذا اگه ماها نگاهمون به مسائل جنسی بین زن و شوهر، نگاه عاطفی باشه و در این رابطه تبادل عشق و محبت صورت بگیره یک مرد آنقدر در این ارتباط احساس رضایت می کنه (و دفعات درخواستش از همسرش هم کمتر میشه)که گویا به تمام وجه تخلیه شده و همچنین زن آنچنان از این ارتباط خشنود هستش که بیشتر خودش خواهان چنین رابطه ای خواهد بود و مشکل سردی بین زنان حل خواهد شد
    البته لازمه که زن و شوهر مهارت های عشق ورزیدن و دوست داشتن و محبت کردن رو داشته باشن و به هنگام ارتباطهای زناشویی به خوبی از اونها استفاده کنن و لازمه که مردان غرورشون رو بذارن کنار و به همسرشون بگن :« برات میمیرم»،«فدات بشم»، « تو همه چیز منی»،« باتمام وجود دوستت دارم» و جملات عاطفی از اینگونه ، و برای زن هم لازم هستش که از خودش عکس العمل نشون بده و برخورد کاملا عاطفی داشته باشه که هم می تونه رفتاری باشه و هم می تونه گفتاری باشه که در این صورت زن و شوهر هم تکرار این ارتباط رو خواهان هستن و هم اینکه در این ارتباط عجله نمی کنن و سعی می کنن رابطه اونها مقداری طول بکشه
    یه توصیه به مردان: بسیار از هیکل همسرتون تعریف بکنید و حتی پیش همسرتون از تک تک اعضای بدنش تعریف بکنید که بسیاری از نیازهای عاطفی اون پاسخ داده میشه ( در مجموع تعریف کردن از همسر موجب توجه و محبت به همسر هستش و می تونین از دست پخت، از اخلاق، از حجاب، از رابطه جنسیش، از با محبت بودنش و ... تعریف بکنین) می تونین در کنار اون بسیاری از خصلت های خوب رو در خانمتون زنده نگهدارین

مدیر وبلاگ فرزندان آدم و تربیت
    ای که دستت می رسد کاری بکن **** پیش از آنکه از تو نیاید هیچ کار

12. تشکر

نوشته
    4,103
    مورد تشکر
    13,061 پست
    حضور
    41 روز 21 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

*.•*♥*•.* تكنیك های تقویت سازگاری در منزل(مختص آقايان) *.•*♥*•.*

آقاي عزيز!

١) به همسرت بگو : دوستت دارم!

2 )واژهرا فقط براي او هزينه كن « دوست داشتن »

3
    )همسر تو كريستاله ! مواظب باش او را نشكني!

4
    )!كاري كن كه به تو ايمان بياره !

5
    )تو بايد تكيه گاه خوبي براش باشي!

6
    )از عشقت براي او هزينه كن ، نه فقط از ثروتت!

7
    )زيبايي همسرت را ستايش كن!

8
    )كارهايي كه از توانش بيرونه , به او واگذار نکن !

9
    )او گل خوشبوي بهاري است ، پژمرده اش نكن!

10
    ) انتظار نداشته باش همسرت مثل تو باشه !

11
    ) با بحث و جدل او را خسته نكن!
    12)نسبت به همسرت هميشه وفادار باش!

13
    ) اقتدار و صلابت را جايگزين خشونت كن!

14
    ) همدردي و همدلي او را آرام مي كنه !

15
    ) قبل از انتقاد ازش تعريف كن!

16
    ) سربسرش نگذار

17
    ) !اگه به او احترام بذاري , به زندگي اميدوار مي شه!

18
    ) اگه آزارش بِدي , از تو متنفر مي شه!

19
    ) از دست پختش تعريف كن !

20
    )نيش او نوشه ، ناراحت نشو!

21
    ) دل او را نشکن !

22
    ) مسخره اش نکن !

23
    ) حسادت او را با تحقير برنيانگيز!

24 انگشتان ظريف و صداي نازکش مي گويند : " با من ستيز مکن ! "

25
    ) هر وقت بهت شک کرد ، باصداقت و مهرباني مطمئنش کن!

26 ) اگه گفت : « ! به اندازه دنيا دوستت دارم »

27
    ) اگه گفت : تو منو دوست نداري ! بلافاصله به او بگو

من بدبختم که با تو ازدواج کردم ! بگو : عوضش من خيلي خوشبختم که با تو ازدواج کردم!

28
    ) اگه گفت : دلم گرفته تو اين خونه ! بگو : در اولين فرصت روي دوشم سوارت مي کنم تو آسمونا ميگردونمت !

29
    ) اگه گفت : تو خيلي بدي ! بگو : عوضش تو خيلي خوبي !

30
    ) اگه ناز کرد ! نازشو به قيمت گرون بخر !

31
    ) اگه گريه کرد ، خيلي دسپاچه نشو ! فقط نوازشش کن

32
    ) !اگه گفت : از دست بچه ها خسته شدم ! بگو : بهت حق مي دم ! تو خيلي صبوري ! ازت متشکرم !

33
    ) اگه اخم کرد ! بهش بگو : اخم نکن , زشت مي شي !

34
    ) اگه باهات قهر کرد ! بگو : قهرت هم مثل مهرت قشنگه !

35
    ) اگه از مادر و خواهرت شکايت کرد ، فقط شنونده خوبي باش!

36
    ) اگه گفت : من خواستگاراي زيادي داشتم ! با لبخند بگو : پس من خيلي آدم خوش شانسي هستم که تو رو به چنگ آوردم

37
    ) اگه گفت : تو زشتي ! بگو عوضش تو خوشگلي!

38
    ) اگه بازم گفت : زشتي ! بهش بگو : زيبايي مرد در عقل اونه!

39
    ) اگه گفت : طلاق مي خوام ! حتما به مشاور مراجعه کن !

40
    ) دلآرامي كه داري دل در او بند!
    ویرایش توسط کیمیای محبت : ۱۳۹۲/۱۰/۲۳ در ساعت ۱۸:۰۱

نوشته
    4,103
    مورد تشکر
    13,061 پست
    حضور
    41 روز 21 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

نوشته
    6,444
    مورد تشکر
    25,148 پست
    حضور
    70 روز 17 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سبک زندگی .22.همسرداری در اسلام...

موضوع

احادیث و روایات

تامین رفاه مناسب

یکی از حقوقی که خداوند برای زن بر عهده شوهر قرار داده است تامین رفاه مناسب است، رسول اکرم(ص) در این خصوص فرموده‌اند؛ کسی که خداوند به او در امکانات و دارایی گشایشی داده است و او بر خانواده خود سخت می‌گیرد، از ما نیست. (مستدرک الوسایل ج 15)
    همچنین آن حضرت درباره ارزش تلاش مردم در تامین نیازهای مادی خانواده خود گفته‌اند، تلاش مرد برای رفاه خانواده مانند مجاهد در راه خداست. (کافی ج 5)
    در روایتی دیگر از آن حضرت نقل شده است، اگر مردی برای تامین نیازهای خانواده‌اش بیرون برود خداوند در مقابل هرگامی که برمی‌دارد یک درجه برای او می‌نویسد و چون در تامین نیازهای آنان از کار فارغ شود آمرزیده محسوب می‌شود. (کنزالعمال ج 16)

اظهار محبت

از مهمترین جلوه‌های محبت و تکریم در زندگی، جلوه‌های زبانی و گفتاری است به زبان آوردن عشق، دوستی و محبت، به گفت‌وگو نشستن، مشورت کردن، تاثیر بسیاری در جلب اعتماد همسر دارد و سبب برطرف شدن مشکلات زندگی خواهد شد.
    البته محبت به خانواده و همسر تا آن جا مورد قبول دین اسلام است که سبب از دست دادن محبت خدا و رسول خدا و ارزش‌های الهی نشود.

سبب زیاد شدن ایمان

پیامبر اکرم فرمودند؛ هرگاه ایمان بنده‌ای زیاد شود، محبت او نسبت به همسرش زیاد می‌گردد. (مستدرک الوسایل ج 14)
    در این خصوص نیز امام صادق (ع) فرموده‌اند؛ من گمان ندارم بر ایمان مردی اضافه شود مگر اینکه محبت و علاقه او به همسرش زیادتر می‌گردد. (وسایل الشیعه ج 20)

برتر از اعتکاف در مسجدالنبی

رسول اکرم فرمودند: نشستن مرد در کنار همسرش، نزد خدای متعال از اعتکاف در مسجد من محبوب‌تر است. (وسایل‌الشیعه ج14)

تکریم خداوند

رسول اکرم‌(ص) فرمود: هر کس همسرش را تکریم نماید، خدای عز و جل را تکریم نموده است. (بحار ج103)

نشانه کمال ایمان

پیامبر‌(ص) فرمود: کامل‌ترین مومنین از جهت ایمان کسی است که از جهت اخلاق نیکوترین آن ها باشد و برترین شما کسانی هستند که با زن خود خوش‌رفتار باشند. (بحار ج102)

به بداخلاق زن ندهید

حسین‌بن بشار می‌گوید؛ به اباالحسن الرضا‌(ع) نوشتم، یکی از نزدیکانم بداخلاق است، برای خواستگاری فرزندم نزد من آمده است، امام فرمودند؛ اگر بداخلاق است به او زن ندهید (وسایل‌الشیعه 14)

نماز بداخلاق قبول نیست

پیامبر‌(ص) در خطبه‌ای فرمود؛ نماز و اعمال نیک شوهری که زن خود را آزار دهد و به او ظلم نماید قبول نمی‌‌شود... (مستدرک‌الوسایل ج14)
    امیرالمومنین‌(ع) نیز بیان کرده‌اند که زنان، امانت الهی نزد شما هستند، پس به آنان آسیب و زیان نرسانید و بر ایشان سخت نگیرید و عرصه را بر آنان تنگ نکنید.

وظایف زن

امام باقر‌(ع) فرمودند: زنی نزد پیامبر‌(ص) آمد و پرسید: ای رسول خدا‌(ص) حق شوهر بر زن چیست؟ آن حضرت فرمود؛ از او اطاعت کند و نافرمانی او را نکند مال شوهرش را بدون اجازه او بخشش ننماید و بدون هماهنگی او روزه مستحبی نگیرد... (کافی ج5)
    از امام صادق‌(ع) نیز نقل شده است، زنی خدمت پیامبر (ص) آمد و پرسید، ای رسول خدا حق زن بر شوهر چیست؟ حضرت فرمود، خود را به بهترین عطری که در اختیار دارد خوشبو سازد و بهترین لباس خود را برای شوهرش بپوشد و خود را برای شوهرش به نیکوترین وجه بیاراید... (مکارم‌الاخلاق ص246)

ویژگی‌ زنان شایسته

رسول خدا‌(ص) در حدیثی برخی از ویژگی های زنان شایسته را این‌گونه برشمرده است که در میان خانواد‌ه‌اش عزیز باشد، در برابر همسرش خود را جلوه دهد و در برابر مردان بیگانه خود را حفظ نماید و سخن شوهرش را بشنود و از او اطاعت کند. (روضةالمتقین ج8)

بدترین زنان

از آن حضرت درباره صفات بدترین زنان نیز آمده است، بدترین زنان زنی است که نزد خویشان و بستگان، خفیف و خوار باشد، ولی نزد شوهر خود مباهات کند و گردنکشی نماید، بددل و کینة‌تور باشد، در گفتار و رفتار زشت بی‌پروا باشد، وقتی شوهر او در خانه نیست از خانه بیرون می‌رود و آشکار خودنمایی می‌نماید... (مکارم‌الاخلاق ص256)

ملایمت و مدارا

یکی دیگر از ویژگی‌های زنان مؤمنه و صالحه، مدارا با همسر است، اهمیت این امر در حفظ حریم خانه به حدی است که پیامبر‌(ص) فرموده است، اگر زنی با شوهر خود ملایمت نداشته باشد و از او چیزی را بخواهد که قادر به بدست آوردن آن نباشد، خداوند از چنین زنی حسنه‌ای را قبول نمی‌کند و در حالی خدا را دیدار می‌کند که خداوند از او خشمگین است. (مکارم‌الاخلاق ص214)
    همچنین آن حضرت به همسر یکی از اصحاب فرمود؛ جایز نیست زن، بیش از توان شوهرش چیزی را بر او تحمیل کند و یا این‌که نزد کسی از شوهر خود گلایه نماید. (مستدرک الوسایل ج14)

بهترین الگو

حضرت زهرا‌(س) به عنوان برترین الگوی بشریت در گفتاری محبت‌آمیز به همسر خود، حضرت علی‌بن‌ابیطالب‌(ع) . می‌فرماید: ای ابوالحسن بی‌گمان من از خدایم خجالت می‌کشم که از تو خواسته‌ای داشته باشم و قادر به انجام آن نباشی. (بحارالانوار ج 42)

آراستگی فقط برای شوهر

یکی از توصیه‌‌های قرآن به زنان، آشکار نکردن زینت خود برای غیر شوهران خود است در منطق اهل‌بیت‌(ع) نیز به آن تصریح و تاکید شده است.
    امام صادق‌(ع) در حدیثی از رسول اکرم‌(ص) می‌فرماید؛ زنی که برای غیر شوهر خود، زینت خود را آشکار کند خداوند او را به آتش جهنم می‌سوزاند. وسایل‌الشیعه‌ ج14 و نیز امام صادق‌(ع) در حدیثی فرموده‌اند؛ پیامبر‌(ص) فرمود: هر زنی که خودش را خوشبو کند و از منزل خارج شود مورد لعن قرار می‌گیرد تا به خانه برگردد.

پرهیز از اذیت شوهر

پیامبر فرمودند؛ اگر زنی شوهرش را اذیت کند، خداوند نمازش را نمی‌پذیرد و کارهای خوب او را قبول نمی‌کند تا این‌که شوهرش از او راضی شود، اگر چه در تمام عمرش روزه بگیرد و نماز بخواند، چنین زنی اولین فردی است که وارد جهنم می‌شود، سپس حضرت فرمود؛ هر مردی که زن خود را اذیت نماید، دارای این عذاب خواهد بود... (وسایل‌الشیعه ج14).
    امام صادق‌(ع) نیز زنی را که شوهر خود را مورد اذیت قرار می‌دهد، ملعونه می‌شمارد و در بیانات متعدد آن را تقبیح می‌نمایند و می‌فرماید، زنی که شوهر خود را بیازارد و غمگینش کند «ملعون است» «ملعون است». (وسایل‌الشیعه ج14)
    در روایتی نیز از آن حضرت نقل شده است آن حضرت فرمودند: هر زنی به شوهرش بگوید من خیری از تو ندیده‌ام، اعمال نیک خود را تباه نموده است.(وسایل‌الشیعه ج14)

آثار مثبت احترام به شوهر از نگاه اهل‌بیت‌(ع)

در روایتی از پیامبر‌(ص) در این خصوص آمده است، اگر زن و مرد با محبت و مهر به هم نگاه کنند، خداوند نیز به دیده محبت و مهر به آنان می‌نگرد. (نهج‌الفصاحه ج621)
    از امام صادق‌(ع) نیز نقل شده است، بهترین زنان شما با محبت‌ترین زنان به شوهرانشان و مهربان‌ترین مادر به فرزندانشان هستند.

همسر خوب کارگزار خداست

جایگاه و ارزش زن مهربان و دین‌دار در کلام و منطق اهل‌بیت‌(ع) تا حدی است که رسول خدا‌(ص) او را از کارگزاران خدا می‌داند و در روایتی از آن حضرت نقل شده است، مردی نزد رسول خدا آمد و گفت: من همسری دارم که هرگاه به خانه می‌روم به استقبال من می‌آید و چون بیرون می‌روم بدرقه‌ام می‌کند و هرگاه اندوهناک می‌شوم مرا دلداری می‌دهد و می‌گوید؛ اگر اندوه روزی خود را داری، کس دیگری متکفل آن است و اگر اندوه آخرتت را داری، خداوند آن را فزونی دهد.
    رسول خدا(ص)به او فرمود؛ خداوند دارای کارگزارانی است و همسر تو از جمله آنهاست که نیمی از پاداش شهید را دارد.

شهری در بهشت برای زنان خوب

پیامبر فرمودند: هیچ زنی جرعه‌ای آب به شوهر خود نمی‌دهد مگر این‌که این کار برایش از یک سال عبادتی که روزهایش روزه باشد و شب‌هایش نماز شب بخواند بهتر است و خداوند برای چنین کاری، شهری در بهشت برای آن زن ایجاد می‌کند و شصت خطای او را می‌آمرزد. (وسایل‌الشیعه ج14)

همکاری در منزل

انجام کارهای خانه، مثل پختن غذا، شستن لباس، تمیز کردن منزل و... از وظایف الزامی زن نمی‌باشد. اما در فرهنگ اهل‌بیت‌(ع) انجام چنین کارهایی از سوی زنان دارای ارزش و اهمیت بسیاری می‌باشد؛ از جمله این که پیامبر‌(ص) در این خصوص اشتغال زنان در خانه خویش فرموده‌اند، از زنانی که در خانه خود اشتغال دارند، پاداش و ثواب مجاهدان را خواهند یافت. (نهج‌الفصاحه ج289)
    و نیز در روایتی دیگر مرتب کردن خانه از سوی همسر را موجب نگاه رحمت خدا و دوری از عذاب برای زن بیان می‌کند.(امالی صدوق ص 336)

صفحه 5 از 5 نخست ... 345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)