جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خوش و بش کردن برخی اساتید دانشگاه با دانشجویان

نوشته
    60
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    33
    آپلود
    0
    گالری
    1

خوش و بش کردن برخی اساتید دانشگاه با دانشجویان

با سلام
    خوش و بش کردن استید با دانشجویان دختربه شکلهای مختلف و در بسیاری از دانشگاهها مشاهده میشه و باعث تضییع شدن حق بسیاری از دانشحویان سخت کوش می شود خود من از این مساله خیلی رنج می برم و احساس می کنم هر قدر تلاش کنم بی فایدست چون در آخر حقم تضییع خواهد شد !!!و نمره واقعی و با عدالت به دانشجویان داده نخواهد شد .بهترین روش برخورد با این مشکل برای دخترانی که می خواهند در این جامعه و در دانشگاه سالم و پاک زندگی کنند و ناراحتی هایی مثل افسردگی را به دلیل مشاهده ظلم هایی که مشاهده میشرو کمتر تجربه کنند چیست ؟

با تشکر از شم

کارشناس بحث : پاسخگوي علوم قرآن

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۰۲/۱۹ در ساعت ۲۳:۳۴

2.  

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 5 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

به نام خدا
    با سلام
    تضييع حق در دانشگاهها صرفا به دليل خوش و بش ها ، ايجاد صميميت هاي بي مورد و غير ضروري بوجود نمي آيد ، متاسفانه از طرق ديگر نيز اعمال مي شود و نتيجه ظاهري و نمره كسب شده هم غير از حق كشي نيست اما چند مساله ديگر را هم بايد مد نظر قرار داد :
    1- نمره ، توانمندي و علم نمي آورد مسلما فردي كه بجاي خواندن و يادگيري يك درس چند واحدي سعي ميكند از روابط بجاي مطالعه و پژوهش استفاده كند بالاخره در يك جايي كميت كارش خواهد لنگيد بويژه در جاهايي كه نياز به تخصص حرف آول و آخر را ميزند بالاخره براي گذر از يك مقطع به مقطع بالاتر نياز به كنكور و آزمون است نه خوش و بش و صميميت و اينجاست كه زمان براي كسب دانش مورد نظر گذشته و جز خسارت نتيجه اي عايد فرد نخواهد شد .
    2- در اينگونه روابط و ايجاد صميميتهاي بي مورد ، همانگونه كه پتانسيل پارتي بازي و بهره مندي از موقعيت وجود دارد ، پتانسيل سوء استفاده ، سوق يافتن به گناهان بزرگتر ، بد سابقه شدن و بد جلوه كردن در نظر ديگران و ... هم وجود دارد .
    3- يادآوري وعده هاي خداوند به اهل تقوا و اهل ايمان ، موجب ايستادگي بيشتر در موضع عبوديت الهي شده و يادآور اين مساله است كه سر رشته همه امور بدست قدرت لايزال احديت حق تعالي بوده و حسن عاقبت همواره از آن پرهيزگاران است و وعده خداوند حق و تخلف ناپذير است : ان الله يدافع عن الذين امنوا
    قطعا خداوند از كسانى كه ايمان آورده ‏اند دفاع مى‏كند

وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

و هر كس از خدا پروا كند [خدا] براى او راه بيرون‏ شدنى قرار مى ‏دهدو از جايى كه حسابش را نمى ‏كند به او روزى مى ‏رساند و هر كس بر خدا اعتماد كند او براى وى بس است ‏خدا فرمانش را به انجام ‏رساننده است به راستى خدا براى هر چيزى اندازه‏اى مقرر كرده است
    والعاقبه للمتقين

اليس الله بكاف عبده

الهی ای فلک هرگز نگردی اگر دور سرحیدر نگردی
    الهی ای نفس بی مهر زهرا درون سینه رفتی برنگردی

بشكند دستي كه هتك حرمت اين خانه كرد
    شيعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه كرد

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 5 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

لذا بنظر مي رسد در اينگونه موارد بدون بيان اعتراض ، يك دانشجوي ساعي و فعال به كار خويش و تحصيل دانش بپردازد زيرا بيان اعتراض نه تنها مشكل را حل نخواهد نمود بلكه وضعيت را بدتر ميكند - اين مورد دقيقا تجربه شده در خصوص يكي از دانشجوياني كه به نوع اين روابط و صميميتها در مقابل استاد اعتراض نمود و در مدت زمان بسيار بسيار اندكي آماج اتهامات بسياري گشت -
    نكته ديگر اينكهخواهر خوبم ! افسردگي بايد دامنگير فردي شود كه بر اساس معيارهاي ديني و اجتماعي و منطقي عمل نميكند و فراموش كرده كه بار كج به منزل نمرسد نه دامنگير افرادي كه بر طبق موازين اسلامي از ايجاد ارتباط غير ضروري و بي مورد پرهيز دارند و بر اساس آموزه قرآن كريم كه مي فرمايد : و ان ليس للانسان الا ماسعي نهايت سعي و تلاششان را براي ارتقاي علمي خويش مبذول مينمايند و قطعا از حمايت و مدد الهي نيز برخوردار خواهند شد .

اليس الله بكاف عبده

حضرت زهرا (س) :
    كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

نوشته
    62
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

من در مورد رابطه های دانشگاه خیلی قاطی کردم. اگه حرفی. سوالی ....داشتع باشی نمیدونی اول طرف مقابلت چی فکر میکنه ئ بازه بقیه چی؟

6. تشکر

نوشته
    62
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

س

نقل قول نوشته اصلی توسط nitha نمایش پست
    با سلام
    خوش و بش کردن استید با دانشجویان دختربه شکلهای مختلف و در بسیاری از دانشگاهها مشاهده میشه و باعث تضییع شدن حق بسیاری از دانشحویان سخت کوش می شود خود من از این مساله خیلی رنج می برم و احساس می کنم هر قدر تلاش کنم بی فایدست چون در آخر حقم تضییع خواهد شد !!!و نمره واقعی و با عدالت به دانشجویان داده نخواهد شد .بهترین روش برخورد با این مشکل برای دخترانی که می خواهند در این جامعه و در دانشگاه سالم و پاک زندگی کنند و ناراحتی هایی مثل افسردگی را به دلیل مشاهده ظلم هایی که مشاهده میشرو کمتر تجربه کنند چیست ؟

با تشکر از شم

کارشناس بحث : پاسخگوي علوم قرآن
    واقعا همینحوره
    اساتید ما ارز بچه های با تیپ اسپرت بیشتر خوششون میاد واز چادری بدشون میاد ومنم که میسوزم.تازه باید فقط دور وورشون باشی تانمره بگیری.................
    تازه من خودم به معدل نیاز دارم ولی چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟////

8. تشکر

نوشته
    60
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    33
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط zeiinab نمایش پست
    واقعا همینحوره
    اساتید ما ارز بچه های با تیپ اسپرت بیشتر خوششون میاد واز چادری بدشون میاد ومنم که میسوزم.تازه باید فقط دور وورشون باشی تانمره بگیری.................
    تازه من خودم به معدل نیاز دارم ولی چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟////
    سلام
    کاملا درکتون می کنم منم همینطور !!!!یعنی زحمتی که ما می کشیم چند برابر اونهاست و لی نتیجه !!!البته جناب پاسخگو راهکارهای خوبیو فرمودن .من که راهی جز تلاش بیشتر ندیدم البته اگر بگذارن چون به هر حال انسان نیاز به تشویق هم دارد !!!ا

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 5 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

پستهاي 2 و 3 به عنوان پاسخ و نتيجه گيري معرفي مي شوند .

اليس الله بكاف عبده

حضرت زهرا (س) :

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری