صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با جواب پس دادن كودكان چگونه برخورد كنيم ؟

نوشته
    173
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 2 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    0

با جواب پس دادن كودكان چگونه برخورد كنيم ؟

مي خواستم بپرسم كه آيا به بچه سه يا چهارساله بگوييم موش موشك چه موهاي قشنگي داري يا بگوييم وروجك چه خوشگل شدي و...اونوقت جواب بشنويم كه موش موشك خودتي.به نظر شما آيا نبايد چنين كلمه هايي رو براي بچه ها بكار برد يا اينكه بايد به اونها ياد بدهيم كه به بزرگتر از خودت جواب نده؟

لطفا جواب دهيد.
    با تشكر
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۰۲/۲۲ در ساعت ۱۸:۴۵

2.  

نوشته
    139
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

[justifyfull]با سلام

محبت به فرزند یکی از مسائلی است که در اسلام تاکید بسیار زیادی به آن شده است برای نمونه در روایتی از امام صادق علیه السلام داریم که یکی از بافضیلت ترین اعمال را محبت به فرزند شمرده اند ( بحار الانوار ج 101 ص97) یا در روایت دیگری داریم که پیامبر اکرم (صلی­ الله­ علیه­ و آله) امام حسن و امام حسین (علیهما السلام) را می­بوسیدند در این حال مردی گفت: من ده فرزند دارم و هرگز آنها را نبوسیده ­ام! پیامبر اکرم با شنیدن این سخن آنچنان غضبناک شدند که رنگ صورت مبارکشان سرخ شد. بعد به آن مرد گفتند: اگر به خاطر این کارت خداوند رحمت خود را از قلبت جدا کند چه خواهی کرد؟! از ما نیست کسی که به بچه­ های کوچک رحم نکند و به بزرگترها احترام نگذارد ( بحار الانوار ج 43 ص282)

پرسشگر گرامی همه این تاکیدات وتجربیات و یافته های علمی نشان می دهد که محبت درست نقش بسیار تعیین کننده و تاثیر گذاری در زندگی کودک می تواند ایفاء کند همانگونه که کمبود محبت می تواند بسیار مخرب باشد خوشبختانه با توجه به مطلبی که فرموده اید شما به مساله محبت به کودک بسیار اهمیت می دهید که از این بابت خدمتتان تبریک عرض می کنم اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مسلما اسم گذاشتن روی بچه ها و یا منتصب نمودن به برخی صفات کار درستی نیست. برای نمونه اگر به کودکی صفت کمرو بدهیم ممکن است از ارتباط با همسالان و بزرگترها پرهیز کند و به عبارتی با توجه به اینکه بچه حرفهای بزرگترها مخصوصا پدر و مادر را کاملا درست قلمداد می کند تلقین کمرو بودن خود را خواهد نمود . کودکان دوست دارند به آنها توجه شده و پذیرای محبت اطرافیان باشند لذا بهتر است به جای استفاده از این کلمات که احتمال دارد آنها را آزرده و در مواقعی به پرخاشگری بکشاند برای ابراز محبت از کلمات با بار معنی بسیار خوب و و همچنین روش هایی استفاده کنیم که کودکانمان از لحاظ عاطفی تامین شوند و شخصیت آنها نیز حفظ شود و به گونه ای باشد که حتی اگر اون کلمات رو کودکمون برگشت و به خودمون گفت نیز مشکلی ایجاد نشود

التماس دعا
    [/justifyfull]

ویرایش توسط پاسخگو : ۱۳۹۰/۰۲/۲۴ در ساعت ۱۷:۰۳

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

به نظر من نباید بچه شلوغ رو از جالباسی اویزون کرد تا ادب بشه
    اخه جاهای دیگه هم هست که میشه اویزون کرد
    مثل ...
    الهی العفو...

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

به نظر من نباید بچه شلوغ رو از جالباسی اویزون کرد تا ادب بشه
    اخه جاهای دیگه هم هست که میشه اویزون کرد
    مثل ...
    اینم ایده خوبیه...ولی من اصولا با کشیده بیشتر موافقم!
    امام خمینی (ره) :

ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...

نوشته
    173
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 2 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط .:MOBAREZ:. نمایش پست
    اینم ایده خوبیه...ولی من اصولا با کشیده بیشتر موافقم!
    چقدر شما خشن هستيد...
    من كه نپرسيدم چطور تنبيه كنيد...
    من اصولا با تنبيه بدني مخالفم.

نوشته
    1,639
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 19 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط طلاوت نمایش پست
    مي خواستم بپرسم كه آيا به بچه سه يا چهارساله بگوييم موش موشك چه موهاي قشنگي داري يا بگوييم وروجك چه خوشگل شدي و...اونوقت جواب بشنويم كه موش موشك خودتي.به نظر شما آيا نبايد چنين كلمه هايي رو براي بچه ها بكار برد يا اينكه بايد به اونها ياد بدهيم كه به بزرگتر از خودت جواب نده؟

لطفا جواب دهيد.
    با تشكر
    یکی از بچه های فامیل ما هم این شکلی است ولی به مقدار زیاد . هر چه بگویی جوابی برای گفتن دارد
    علاوه بر این که به بزرگتر احترام نمیگذارد پدر و مادرش را هم جلوی جمع ضایع میکند
    و پدرش هم کمی تند خویی میکند ولی فایده ای ندارد
    بچه اصلا کمبود محبت ندارد به نظر من که زیادیش هم هست
    امکان ندارد خونه ما بیاید و چیزی نشکند یا خراب نشود کلا اعصاب نمیزاره واسه ادم
    خب با چنین بچه ای باید چه کرد ؟
    باید زدش تا ...
    ولی پدر مادرش مثل شما اعتقادی به تنبیه بدنی به هر نحو ندارند !!

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگو نمایش پست
    [justifyfull]با سلام

پرسشگر گرامی همه این تاکیدات وتجربیات و یافته های علمی نشان می دهد که محبت درست نقش بسیار تعیین کننده و تاثیر گذاری در زندگی کودک می تواند ایفاء کند همانگونه که کمبود محبت می تواند بسیار مخرب باشد خوشبختانه با توجه به مطلبی که فرموده اید شما به مساله محبت به کودک بسیار اهمیت می دهید که از این بابت خدمتتان تبریک عرض می کنم اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مسلما اسم گذاشتن روی بچه ها و یا منتصب نمودن به برخی صفات کار درستی نیست. برای نمونه اگر به کودکی صفت کمرو بدهیم ممکن است از ارتباط با همسالان وبزرگترها پرهیز کند و به عبارتی با توجه به اینکه بچه حرفهای بزرگترها مخصوصا پدر و مادر را کاملا درست قلمداد می کند تلقین کمرو بودن خود را خواهد نمود . کودکان دوست دارند به آنها توجه شده و پذیرای محبت اطرافیان باشند لذا بهتر است به جای استفاده از این کلمات که احتمال دارد آنها را آزرده و در مواقعی به پرخاشگری بکشاند برای ابراز محبت از کلمات با بار معنی بسیار خوب و و همچنین روش هایی استفاده کنیم که کودکانمان از لحاظ عاطفی تامین شوند و شخصیت آنها نیز حفظ شود و به گونه ای باشد که حتی اگر اون کلمات رو کودکمون برگشت و به خودمون گفت نیز مشکلی ایجاد نشود

التماس دعا
    [/justifyfull]

من در اين تاريکي پي چيزي هستم
    پي نوري شايد ,...لبخندي
    و براي همه ي شما ارزو مندم
    خوب بودن خوب ديدن خوب ماندن را
    دم ز راه و رسم سلمان مي زنيم
    لاف اسلام و مسلمان مي زنيم
    کاشکي از نسل سلمان مي شديم
    لحظه اي- يک دم- مسلمان مي شديم

نوشته
    1,230
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 23 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    22

سلام خدمت همه دوستان

سوالی داشتم که که زیاد بی ارتباط به موضوع نیست هر چند زیاد هم ارتباط نداره .
    همه ما می دانیم یکی از مشکلات رفتاری کودکان دروغگویی است . و کودکان در سن شش سالگی به بعد خیلی دروغ می گویند . خود من کودکی را می شناسم که حتی یک حرف راست از دهانش خارج نمی شود .
    از کارشناسان محترم و دیگر دوستان صاحب نظر خواهش می کنم چگونگی رفتار با ا ین کودکان را از نظر علم روانشناسی توضیح دهند .
    به نام الله.......به یاد الله .......برای الله

بیا تا ما فلک راسقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم

نوشته
    587
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    22

سلام به نظرتون به تربیت بر نمیگرده؟؟؟؟؟؟
    عشق از دید خدا همان عمل به دستور هایش است . آنچه او می خواهد از توان تو خارج نیست .

نوشته
    2,621
    صلوات
    51
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    57 روز 14 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط اشک خدا نمایش پست
    سلام خدمت همه دوستان

سوالی داشتم که که زیاد بی ارتباط به موضوع نیست هر چند زیاد هم ارتباط نداره .
    همه ما می دانیم یکی از مشکلات رفتاری کودکان دروغگویی است . و کودکان در سن شش سالگی به بعد خیلی دروغ می گویند . خود من کودکی را می شناسم که حتی یک حرف راست از دهانش خارج نمی شود .
    از کارشناسان محترم و دیگر دوستان صاحب نظر خواهش می کنم چگونگی رفتار با ا ین کودکان را از نظر علم روانشناسی توضیح دهند .
    سلام دوست عزیز
    به نظرم یکی از راه ها اینه که خود ما به بچه ها دروغ نگیم تا از اونا دروغ نشنویم
    یعنی به عبارت دیگه الگوی خوبی برای بچه ها باشیم و به بچه ها اعمال ناپسند رو یاد ندیم تا یاد نگیرند و اگر از دیگران می خوان یاد بگیرن بهشون توضیح بدیم که چه کاری خوبه یعنی حتی نگیم که دروغ بده چون به نظر من اینجوری بچه ها بیشتر حساس میشن به اون کار و دروغ در نظرشون یک کار بزرگ جلوه میکنه
    امیدوارم منظورمو تونسته باشم خوب بگم
    با سپاس
    عشق، دردناک نیست... ولی خدا نکند هوس کند کمی درد بیاورد... چیزی از آدم باقی نمی‌ماند...

نوشته
    1,230
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 23 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط farane نمایش پست
    سلام به نظرتون به تربیت بر نمیگرده؟؟؟؟؟؟
    سلام دوست عزیز
    زیاد به تربیت ارتباطی نداره چون کم و بیش در همه بچه ها اتفاق می افته .
    به نام الله.......به یاد الله .......برای الله

بیا تا ما فلک راسقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری