جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ابهام در خلفت انسان

نوشته
    9
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ابهام در خلفت انسان

خب بنا به توصیه مدیران سایت

من به طور مجزا و یکی یکی ابهامات مطرح شده در سایتی که عضو هستم را اینجا مطرح می کنم؛

در قرآن و ادیان ابراهیمی به تکامل و خلقت یکباره انسان اشاره شده، حال اونکه در جهان کنونی، بسیاری از دانشمندان و محققین معتقدند که انسان از ابتدا به این شکل نبوده و به مرور زمان و به طور تدریجی تکامل یافته و به شکل امروزی در آمده و . . .
    آیا این ابهام نشان نقص و اشتباه در قرآن نیست!؟

خواهش می کنم به من کمک کنید تا این ابهام رو جواب بدم!

با تشکر و فعلا تا سؤال بعدی، الله نگهدارتان!

کارشناس بحث : پاسخگوي مباحث اعتقادي
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۰۳/۰۳ در ساعت ۱۴:۱۵
    الحمدلله الذی جعلنی من المتمسکین بولایة علی ابن ابیطالب و اولادهم المعصومین علیهم السلام

2.  

نوشته
    432
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Aznasleaftab نمایش پست
    خب بنا به توصیه مدیران سایت

من به طور مجزا و یکی یکی ابهامات مطرح شده در سایتی که عضو هستم را اینجا مطرح می کنم؛

در قرآن و ادیان ابراهیمی به تکامل و خلقت یکباره انسان اشاره شده، حال اونکه در جهان کنونی، بسیاری از دانشمندان و محققین معتقدند که انسان از ابتدا به این شکل نبوده و به مرور زمان و به طور تدریجی تکامل یافته و به شکل امروزی در آمده و . . .
    آیا این ابهام نشان نقص و اشتباه در قرآن نیست!؟

خواهش می کنم به من کمک کنید تا این ابهام رو جواب بدم!

با تشکر و فعلا تا سؤال بعدی، الله نگهدارتان!

کارشناس بحث : پاسخگوي مباحث اعتقادي
    به نام خدا
    با تشکر از جنابعالی گرچه بارها و بارها در باره این گونه موضوعات و شبهات در این سایت و در ده ها سایت و کتاب و مقاله و رسانه های دیگر بحث و گفتگو شده بازهم یکبار دیگر به آن می پردازیم و تقاضا می کنم که با حوصله و دقت مطالب را دنبال کنید و سایرین را نیز آگاه کنید.

داروین و داروینیست ها به خیال خود برای مقابله با اعتقاد به خداوند یکتا فرضیه ی تکامل را ساخته و پرداخته کردند اما هرگز نتوانستند آن را به اثبات برسانند.

اکنون نیز این فرضیه از طرف اربابان نظام سرمایه داری و صهیونیست ها شدیداً حمایت و تبلیغ می شود و هرکه با آن مخالفتی کند و آن را زیر سؤال ببرد از مجامع به اصطلاح علمی آنان اخراج می شود (جهت اطلاع فیلم اخراجی "Expelled" را ببینید).

و اما پاسخ شما:

اولاً در قرآن به خلقت حضرت آدم از گل تصریح شده نه خلقت کل بشریت. البته با ضمیمه آیات دیگر که می فرماید شما را از یک نفس آفرید (نساء 1) و یا می فرماید شما را از گل آفرید (انعام 2) شاید بتوان استفاده کرد که بقیه انسان ها نیز از نسل آدم آفریده شده اند. اما این آیات را ناظر بر منشأ جنس بشر نیز می توان حمل کرد.
    یعنی منظور این نباشد که همه از حضرت آدم آفریده شده باشند بلکه منظور این باشد که همه انسان ها از یک جنس هستند و همه منشأ زمینی دارند.

به هرحال ما فرض را بر این می گذاریم که همان نظر اول یعنی خلقت از حضرت آدم منظور قرآن است.

اینکه می فرمایید:
    "
    بسیاری از دانشمندان و محققین معتقدند که انسان از ابتدا به این شکل نبوده و به مرور زمان و به طور تدریجی تکامل یافته و به شکل امروزی در آمده و . . ."
    اولاً همانطور که اشاره شد بسیاری از دانشمندان و محققان هم هستند که برخلاف این نظر را دارند.
    ثانیاً این تنها یک حدس و گمان است و نه اثبات شده و نه قابل اثبات است. زیرا لازمه آن این است که اثبات کنند که افراد امروزی دقیقاً از نسل کدام یک از فسیل ها و اسکلت های کشف شده است و دقیقاً کدام قبیله از چه طریقی به کدام یک از این فسیل ها مربوط می شود!

ثالثاً باید اثبات کنند که حضرت آدمی وجود نداشته و نسلی از او باقی نمانده.

به هرحال باید توجه کرد که دشمنان انبیاء علیهم السلام چگونه با تبلیغات خود دروغی را به عنوان "تکامل انواع" راست جلوه داده اند و به خورد مردم داده اند!

رابعاً اگر تکامل انواع هم اثبات شود صرفاً نشان می دهد که امکان چنین فرضیه ای وجود دارد اما نشان نمی دهد که اتفاق افتاده؛ و اگر هم اتفاق افتاده ثابت نمی کند که همه نسل بشر نتیجه تکامل است و هیچ نسلی به حضرت آدم مربوط نمی شود.

بنابراین باید به نقایص و اشتباهات بزرگ این نظریه توجه کرد و دانست که توان مقابله با قرآن را ندارد و موجب نقصی در قرآن نمی شود.

امیدوارم پاسخ خود را گرفته باشید
    یا حق

مرگ را چیزی جز سعادت و زندگی با ستمگران را جز سرشکستگی و رنج نمی دانم. (سیدالشهدا امام حسین علیه السلام)

آخرین پاسخ های این بنده

نوشته
    1,856
    حضور
    2 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرص سلا م شما می توانید در این قسمت جواب مورد نظر خود را بگیرید
    http://www.askquran.ir/showthread.php?t=4212&page=6
    تایپهای77و88 و108و109و115 در مورد دلایل علمی رد این موضوع است
    خداوندا چنانم کن که خواهی/ نجاتم ده از این بندو تباهی
    ببین بزمی که افتاده به چاهی/ ندارد غیر تو امید و راهی
    رهرو عشقم عبادت را ز طاعت میکنم
    ترک دنیا میکنم بر خلق خدمت میکنم
    بهترین پارسایی پنهان داشتن پارسایی است

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ
    اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد چرا چيزى مى‏گوييد كه انجام نمى‏دهيد

التماس دعا بزمئ

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری