صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: می خوام گناه نکنم ، ولی نمیشه ، نمی دونم چرا ... حالا چکار کنم؟

نوشته
    148
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2

می خوام گناه نکنم ، ولی نمیشه ، نمی دونم چرا ... حالا چکار کنم؟

دل گفت مرا علم لدنی هوس است
    تعلیم نما آنچه تو را دسترس است
    گفتم که الف گفت دگر هیچ مگو
    در خانه اگر کس است یک حرف بس است

به نظر من در مسئله ترک گناه آدم باید تکلیفش رو با خودش روشن کنه . که الان کجاست و هدفش چیه و می خواد به کجا برسه و باید تو چه راهی قدم بذاره؟؟ خیلی ساده است مثلا اینکه من دانشگاه قبول میشم تمام روزهایی رو که میرم دانشگاه گرمای طولانی تابستون و یا سرمای شدید زمستون و یا بیدار خوابیهای شبانه رو به این امیدی می گذرونم که یه روز مدرکمو بگیرمو پیشرفت کنم و نهایتا استقلال مالی داشته باشم . زندگی هم به همین سادگیه فقط ما داریم اونو سخت و پیچیده می بینیم و شاید خیلی ها اونو برامون سخت و پیچیده تعریف کردند . اما فهمیدن زندگی و پیدا کردن راه از بیراهه و شناخت هدف به سادگی همون دانشگاه رفتنه . با توجه به شناخت همه این موارد انگیزه درون ما برای رسیدن به هدف بیشتر و بیشتر میشه .

برای رسیدن به آرامش واقعی اول باید ببینیم به چی اعتقاد داریم و باید بتونیم ذره ذره اعتقاداتمون رو با دلیل و منطق و استدلال درون خودمون ثابت کنیم و صرفا نباید به اقتضای تقلید و بعضا جبر همه چیزو نادیده بگیریم و بگیم دیگه همینه که هست . اینطوی هیچ کس راهشو پیدا نمی کنه . کسی که وجود خدا و حقانیت قرآن و انبیا و ائمه معصومین سلام الله علیهم با دلیل و منطق و استدلال درون خودش ثابت کرد فقط و فقط در زندگی اون یک راه برای اون وجود داره که به آرامش حقیقی می رسه اون هم طراط مستقیمه و بس و تمام راههای دیگه نهایتا به بن بست می رسه . توی سوره مبارکه حمد می خونیم*** اهدنا الصراط المستقیم*** بلافاصله توی آیه بعد خدا خودش راه مستقیم رو معنی کرده *** صراط الذین انعمت علیهم غیرالمغضوب علیهم و الضالین *** / *** راه کسانی که به آنان نعمت دادی ...*** خب معلوم شد صراط مستقیم راه کسانیه که خداوند به اونها نعمت داده . برای روشن شدن مفهوم به آیه 3 سوره مبارکه مائده می رسیم که در اواسط آیه خداوند می فرماید : *** الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا *** در قرآن با ترجمه استاد حسین انصاریان می خوانیم *** امروز {با نصب علی ابن ابی طالب به ولایت ، امامت ، حکومت و فرمانروایی بر امت دینتان را برای شما کامل
    و ______________نعمتم _____________ را بر شما تمام کردم و اسلام را برایتان به عنوان دین پسندیدم .پس از ایجا روشن میشه که صراط مسقیم ، راهی که خداوند به رهروان آن نعمت عطا فرموده راهی است که در آن مولای متقیان امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام ولی ، حاکم ، امام ، و فرمانروا هستند و به فرموده قرآن راه علی راه اطاعت از خداوند و پیروی از خاندان محمد و آل محمد علیهم السلام است. پس با این نتیجه گیری ،هدف مشخص میشه هدف اصلی زندگی اطاعت از خداوند و پیروی از محمد و آل محمد صل الله علیه و آله است .

حالا یکی اینطوری سوال می کنه که می خوام گناه نکنم اما نمیشه . چاره چیه ؟؟

خب این خیلی ساده است و اصلا سخت و پیچیده و دست نیافتنی نیست . خب ماکه هدف زندگیمونو شناخیتم باید برای رسیدن به اون هدف ابدی تلاش کنیم . اگه در پیچ و خم زندگی و زرق و برق دنیا گرفتار بشیم و حواسمون پرت بشه ........... انگیزه رسیدن به هدف نهایی رو از دست میدیم و کم کم راه رو گم می کنیم و همه چی رو یادمون میره . ولی خب راه برگشت همیشه بازه تا آخرین لحظه میشه از اول شروع کرد . واسه ترک گناهی که آدم به اون گناه استمرار داشته و حالا میگه نمی تونم ترکش کنم باید از یه برنامه ریزی ساده شروع کرد کم کم .... قدم به قدم ......... آهسته و پیوسته . چون برای کسی که آهسته و پیوسته گام بر می دارد هیچ راهی دور نیست .

در سخنرانی یکی از علما داستان یه جوون رو شنیدم که مبتلا به خود ارضایی بود که سن کمی داشت و به هیچ عنوان شرایط ازدواج رو نداشت و محیط خانوادشون طوری بود که دیدن ماهواره و صحنه های تحریک آمیز کاملا آزاد بود و این رو کلاس می دونستند . اما قلبا دوست داشت گناهشو ترک کنه ولی می گفت نمی تونم . اینو باید بدونیم که اولین قدم برای ترک گناه داشتن خلوص نیت برای اینکه قلبا بخوای گناهت رو ترک کنی . اون عالم ربانی گفت اگه مرد عملی باید طبق یه برنامه ریزی ساده پیش بری . کم کم ... قدم به قدم اول ندیدن صحنه های تحریک آمیز ، ورزش روزانه در حد رسیدن به خستگی ، تنها نبودن در یک محیط ، و حرف زدن با خدا .

اون از نماز شروع کرد و اشک ، یه اشک واقعی که به فرموده آیت الله بهجت رحمه الله علیه : اشک اذن خداوند است . و خوندن دعاهای صحیفه سجادیه البته با معنی واون عالم فرموده بودند که اگر حوصله اشو نداری فقط معنی فارسی رو بخون و یا فقط قسمت هایی از معنی دعا رو بخون که برات لذت بخشه . بی حوصله به هیچ عنوان ادمه نده . و قرار شد این برنامه رو تا 40 روز اجرا کنه و هر روز رو علامت بزنه . یکی از مهمترین قسمت های این برنامه روزانه بودن برنامه بود یعنی اینکه وقتی صبح از خواب پا می شد فقط قرار بود تا آخر اون روز گناه نکنه و فردا و فرداها و اما و اگر ها و .... باید کاملا براش بی معنی بود و بعد از هر روز موفقیت یک علامت می گذاشت به عنوان گذراندن یک روز بدون گناه،
    اگر مثلا 38 روز به صورت روزانه دقیق طبق برنامه پیش می رفت و روز 39 غفلت می کرد و گناه رو انجام می داد . بر می گشت سر پله اول و باید از شماره 1 و روز اول شروع می کرد . در حدیثی از امام صادق علیه السلام پرسیدند که زنا گناه بزرگتریست و یا خود ارضایی و امام فرمودند : خود ارضایی گناه بسیار بزرگی است . اون جوون قرار شد بره و بعد از انجام برنامه برای مشورت برگرده . اون عالم بزرگوار فرمودند که 8 سال گذشت و توی یک شب جمعه موقع خوندن دعای کمیل وقتی که مجلس تاریک بود و برقها خاموش بود یک نفر از پشت یک پاکت رو به سر شانه ام زد . پاکت را گرفتم و در جیبم گذاشتم و به خواندن دعا ادمه دادم . بعد از رسیدن به منزل پاکت رو باز کردم توی اون یه نامه بود که نوشته بود من همون بنده روسیاه 8 سال پیشم بارها و بارها برای انجام برنامه شکست خوردم شاید حتی به 48 ساعت هم نمی رسید که می رفتم سراغ گناه آخرین بار تا 32 روز هم رسید اما بازم با غفلت رسیدم پله اول اما نا امید نشدم خیلی سعی کردمو از خدا خواستم.
    که امداد غیبی خداوند به دادم رسید و به آخر رسوندمش . به خودم اعتماد نکردم و در 3 مرحله 40 روز یعنی 120 روز رو ادامه دادم . من فقط یه گناه رو ترک کرده بودم اما دیدم همه درها داره به روم باز میشه موفقیت در تحصیل و کار و........ و نهایتا ورق زنگیم برگشت و زندگیم زیر و رو شد . الان خداوند همسری رو به من هدیه داده که با نگاه کردن به اون و حضور در کنارش لبریز از آرامش میشم .

اینه معامله کردن با خدایی که مهربونترین مهربونهاست و مالک حقیقی روزی که همه تنهان

در یکی از سخنرانیهای استاد عزیز آیت الله انصاریان شنیدم که از علامه طباطبایی رحمه الله علیه سوال شد که چه طور به این مقامات علمی و معنوی رسیدید و ایشون فرمودند در طول تمام مدت عمرم حتی لحظه ای به خودم اطمینان نکردم و لحظه به لحظه مراقب زنگی کردم .

ان شاالله که همه ما برای همیشه تمامی گناهان کبیره و صغیره رو رها کنیم و مراقب زندگی کنیم و از علمای بزرگ شیعه نقل شده که همنشینی با علمای ربانی کمک بسیار بزرگی برای ثابت قدم ماندن در صراط مستقیم است . من شخصا سخنرانیهای استاد انصاریان رو پیشنهاد می کنم که هر کلمه اش در قلب نفوذ می کنه این هم یه جور هم نشینی با عالم ربانی محسوب میشه.و حتما صحیفه سجادیه با ترجمه استاد انصاریان رو مطالعه کنید.این هم آدرس سایت ایشون
    www.ansarian.ir
    www.erfan.ir

الهی در بسته نیست ما دست و پا بسته ایم

کارشناس بحث : پاسخگوي معارف ديني

ویرایش توسط آنی : ۱۳۹۰/۰۳/۱۹ در ساعت ۱۸:۳۵

2.  

نوشته
    148
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2

با عرض سلام

در مورد تایپیکی که نمی توانم گناه نکنم ... چه پاسخی دارید ؟ که توسط کابر گرامی سالک نور مطرح شده بود با دوستان تا جاهایی اون بحث رو ادامه دادیم اما توسط جناب همکار مدیر سایت موضوع بسته شد . وقتی از ایشون دلیل بسته شدن تایپیک رو پرسیدم . ایشون فرمودند که پایه این بحث اشتباه گذاشته شده بود و طرح سوال به شیوه غلط ؛ طبعا باعث می شد که پاسخها هم راستای همان سوال غلط ادامه پیدا کنه و ایشون مناسب دونستند ادامه بحث رو با اصلاح طرح سوال در این تایپیک ادامه بدیم . ان شاالله که بتونیم با همکاری کاربران مطلع و محترم به نتیجه خوبی برسیم

حالا بر می گردیم پله اول
    آدم چه طوری می تونه گناههایی رو که بهشون عادت کرده اما می دونه اشتباست ترک کنه ؟؟؟؟

آیا در هر مرحله ای از گناه میشه گناه رو ترک کرد ؟؟؟؟؟

چکار کنیم که به گناهان صغیره عادت نکنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟ و .........
    و پاسخ به سوالاتی که دوستان درباره گناه و ترک اون مطرح می کنند

نوشته
    2,621
    صلوات
    51
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    57 روز 14 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام و تشکر از اینکه دوباره این تاپیک رو راه اندازی کردین
    برای ترک گناه، اگه هنوز آمادگی کامل رو بدست نیاورده ایم نباید با خدا زود عهد ببندیم چون ممکنه عهدمون بشکنه و خود شکستن عهد خیلی موجب عصبانیت انسان و عذاب وجدان او میشه.
    به نظر من انسان باید با خودش عهد ببنده که مثلا این گناه رو ترک میکنم. باید طوری با خودش برخورد کنه که احساس قدرت بر نفس و شیطان بهش دست بده. اینجوری حداقل بهتر از اینه که چندین بار با خدا عهد ببنده و اونو بشکنه.
    بعد از اینکه با خودش عهد بست پس از چند روز که گناهش رو کنار گذاشت، ارتباطش با خدا رو قوی تر کنه و از او یاری بطلبه. همین طور سعی کنه دعا بخونه و سرشو گرم یه چیزی کنه تا سراغ گناه نره.
    اگر احیانا شیطان دوباره خواست اونو گول بزنه، یاد عهد خودش با خودش بیفته و این صحنه رو تجسم کنه که اگه اون گناه رو انجام بده، همه ی عهد و تلاش هایی که کرده تباه میشه. یه طوری برخورد کنه که همیشه خودشو در این ببینه که باید این گناه ازش دور بشه. خود همین باعث میشه دیگه گناه رو انجام نده. یه موارده دیگه هم هست که تو تایپ بعدی از تاپیک قبلی(نمی توانم گناه نکنم...چه پاسخی دارید؟) میارم.
    عشق، دردناک نیست... ولی خدا نکند هوس کند کمی درد بیاورد... چیزی از آدم باقی نمی‌ماند...

نوشته
    2,621
    صلوات
    51
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    57 روز 14 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من همه زیان گناه رو میدونیم
    -برای جلوگیری از ارتکاب به گناه بهتر است آینده ی خود بعد از انجام گناه را در عالم خیال خود تصور کنیم
    انوقت کمتر به گناه آلوده میشیم
    -یک مورده دیگه اینه که همیشه اینو در نظر داشته باشیم که خدا و فرشته های هر انسانی او را میبینن
    اونجوری انسان از ارتکاب به گناه خجل میشه و عملا اونو انجام نمیده
    من خودم مورد دومی رو که گفتم خیلی روم تأثیر میزاره.
    و اینو هم بگم ارزش انسانی که بعد از ارتکاب به گناه، ناراحت و پشیمان میشه و به درگاه خدا توبه میکنه خیلی بیشتر از ارزش انسانی هست که مزه ی توبه رو نچشیده. پس هیچوقت ناامید نباید شد که ناامیدی از بدترین گناهان است

و چه بزرگ است مقام پیامبر اکرم ص و حضرت علی ع که با این که گناهی نکرده بودند باز هم در پیشگاه خدا توبه میکردند

عشق، دردناک نیست... ولی خدا نکند هوس کند کمی درد بیاورد... چیزی از آدم باقی نمی‌ماند...

نوشته
    148
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفر نمایش پست
    سلام و تشکر از اینکه دوباره این تاپیک رو راه اندازی کردین
    برای ترک گناه، اگه هنوز آمادگی کامل رو بدست نیاورده ایم نباید با خدا زود عهد ببندیم چون ممکنه عهدمون بشکنه و خود شکستن عهد خیلی موجب عصبانیت انسان و عذاب وجدان او میشه.
    به نظر من انسان باید با خودش عهد ببنده که مثلا این گناه رو ترک میکنم. باید طوری با خودش برخورد کنه که احساس قدرت بر نفس و شیطان بهش دست بده. اینجوری حداقل بهتر از اینه که چندین بار با خدا عهد ببنده و اونو بشکنه.
    بعد از اینکه با خودش عهد بست پس از چند روز که گناهش رو کنار گذاشت، ارتباطش با خدا رو قوی تر کنه و از او یاری بطلبه. همین طور سعی کنه دعا بخونه و سرشو گرم یه چیزی کنه تا سراغ گناه نره.
    اگر احیانا شیطان دوباره خواست اونو گول بزنه، یاد عهد خودش با خودش بیفته و این صحنه رو تجسم کنه که اگه اون گناه رو انجام بده، همه ی عهد و تلاش هایی که کرده تباه میشه. یه طوری برخورد کنه که همیشه خودشو در این ببینه که باید این گناه ازش دور بشه. خود همین باعث میشه دیگه گناه رو انجام نده. یه موارده دیگه هم هست که تو تایپ بعدی از تاپیک قبلی(نمی توانم گناه نکنم...چه پاسخی دارید؟) میارم.

نیلوفر خانم عزیزم اونجا که نوشتم اون عالم ربانی فرمودند برو تا 40 روز این کار رو انجام نده
    هیچ عهدی در کار نیست نه عهد و پیمان با خودت و نه عهد و پیمانی با خدای خودت

اگه آدم با خدا عهد ببنده و باز شکست بخوره دوباره مرتکب یه کار حرام شده وفای به عهد نکرده و خیانت کرده . این از آرامشش کم میکنه و انگیزه رسیدن به هدفش رو از دست میده

و اگه آدم با خودش عهد و پیمان ببنده و هر دفعه که شکست خورد . دیگه از خودش نا امید میشه و باز هم انگیزه رسیدن به هدفش رو از دست میده

گفتم که نباید به مسائل پیچیده و سخت نگاه کرد وگرنه ادامه دادن سخت میشه
    خیلی ساده است اصل موضوع اینه که بگی خدایا توکل به تو نمیدونم چی پیش میاد ..... اما می خوام بیام سمت تو و گناهمو ترک کنم خودت کمکم کن.
    اینطوری آدم تلاش می کنه و هر بار دفعات شکستش کم و کمتر میشه
    و اگه مصمم باشه یقینا به هدفش میرسه
    که این وعده قرآنه که می فرماید : بنده ای که بخواد بیاد به سمت من خودم راه رو براش باز می کنم

شهریارا با خدا کن آشتی
    گرچه ، جای آشتی نگذاشتی.....

نوشته
    2,621
    صلوات
    51
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    57 روز 14 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

بله خوب راه های متفاوتی برای ترک گناه هست
    بعضی ها با خدا عهد میبندن برای تصمیمی که گرفتن. یه جورایی بر اساس کتاب دینی دبیرستان خودم نوشتم
    بعضیا تصمیم میگیرن ترک گناه کنن و به همین دلیل میان با خدا عهد میبندن و من خواستم بگم که اوایلش با خودمون عهد ببندیم بعدش با خدا. (به زبان ساده اگه عهد با خدا رو بشکنیم خدا رو دست کم گرفتیم)
    البته که شکستن هر عهدی موجب ناراحتی ما میشه ولی با هر شکستی انسان سعی میکنه دوباره عهد ببنده تا به خودش ثابت کنه که میتونه شخص قوی باشه.
    من از این دیدگاه نوشتم آنی خانم

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

ترک گناه منه رو سیاه
    واقعا سخته خدا کمکمان کند
    منم یه سوال دارم
    آدم چطور میتونه گناهای کبیره ای
    رو که بهشون عادت کرده رو ترک کنه
    دروغ....
    تهمت....
    غرور.....
    حسادت....
    غیبت....غیبت....و غیبت.......

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    2,621
    صلوات
    51
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    57 روز 14 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=644
    تاپیک 40 روز ترک گناه

نوشته
    2,621
    صلوات
    51
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    57 روز 14 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

برای مبارزه با گناه و هواهای نفسانی ، رعایت چند نکته لازم است:
    الف)کوچک نشمردن هیچ گناهی ، هر چند به نظر صغیره باشد؛

ب) عزم جدی و آهنین بر ترک معصیت و مراقبت جدی و دائمی نسبت به تمام افعال ؛

ج)شرط کردن با خدا مبنی بر ترک معصیت و استعانت جستن ؛

د)هرگاه فکر گناه و وسوسه آن به ذهن آمد،بلافاصله آن را از لوح ذهن خارج کردن و توجه خود را به خدا و امور شریفه مشغول داشتن.جدیت و موفقیت دراین امر پیروزی بزرگی است و در واقع دفع دشمن (شیطان نفس)،از همان خاکریز اول است.قرآن مجید در وصف پارسیان می فرماید:
    ((ان الذین اتقوا اذا مسهم طائف من الشیطان تذکروا فاذاهم مبصرون ؛ پرهیزگاران چون گرفتار وسوسه شیطان شوند ،همان دم متذکر(یاد خدا)شده و بصیرت یابند)).(سوره اعراف،آیه 201)؛

ه)مطالعه پیوسته وتفکر درباره ی عوالم پس از مرگ و احوال برزخ و قیامت و ترس جدی از عواقب سوء و وخیم گناه . در این رابطه مطالعه کتاب هایی درباره ی معاد ، حداقل روزی نیم ساعت ، بسیار نافع و لازم است.(ر.ک: معاد،شهید دستغیب)؛

و)خود را همواره در محضر حق تعالی دانستن و او را به یقین در همه حال مراقب و بینای به افعال خود نگریستن و برقرار کردن ارتباط پیوسته وقلبی با او ، قرائت قرآن همه روزه پس از نماز صبح و نیز خواندن دعا ها ی ایام هفته و نماز شب و...؛

ز)توجه به چهره کریه و زشت واقعی سیئات ؛
    ادامه دارد...

نوشته
    2,621
    صلوات
    51
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    57 روز 14 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

ح)برای ترک معاصی لازم است در بسیاری از موارد انسان از مکروهات و چه بسا از برخی از مباحات نیز چشم بپوشد تا او را به انجام زشتی ها نزدیک نسازد ؛

ط)در حد ممکن دوری جستن از مکان ها و شرایطی که آدمی را به گناه ترغیب می کند و نیز پرهیز از تنهایی ، بیکاری و خواب زیاد؛

ی)تقویت اراده از طریق ورزش ، هفته ای یک روز روزه گرفتن ؛ استفبال از فعالیت های سخت ودشوار و... ؛

ک)محاسبه نفس همه روزه و در صورت رخداد خطا ؛ خود را محاکمه و توبیخ نمودن و بلافاصله استغفار کردن . در این رابطه جدولی تنظیم نموده و هر شب اعمال نامطلوب خود را با ذکر تعداد موارد ، در آن ثبت کنید.سپس در ستون دیگری شرح اقدامات متقابل خود را برای ترک گناه بنویسید و همواره آن عوامل را تقویت نمایید تا ستون کردار ناشایست ، نمره صفر را نشان دهد . تا چهل روز به دقت این شیوه را مطابق جدول ضمیمه ادامه دهید ؛

ل)مطالعه درباره زندگی پارسایان و زاهدان و مطالعه کتاب های اخلاقی و ... ؛

م)نشست و برخاست با انسان های خدا ترس و با ایمان ، شرکت در جلسات دینی و ... ازطرف دیگر سالک سبیل حق ، نیازمند توفیق و دستگیری و مراقبت است . از این رو به چند نکته تاکید می شود :
    1- التزام به احکام شریعت در همه مراحل.
    2-همراهی با استاد.
    3-پالایش نفس از رذایل.
    4-استعانت از خدا و توسل به اهل بیت.
    5- عزم و اراده قوی و پایدار.

منبع :کتاب یکصد پرسش و پاسخ درباره نماز/ نویسنده:مجتبی کلباسی /ناشر : ستاد اقامه نماز و احیای زکات /چاپ نهم - زمستان 83

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری