صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: <~♥~>راهكارهايي براي كساني كه ايمان دارند ولي در عمل به آن ضعف دارند<~♥~>

نوشته
    6,000
    مورد تشکر
    77 پست
    حضور
    117 روز 12 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    19
    گالری
    71

<~♥~>راهكارهايي براي كساني كه ايمان دارند ولي در عمل به آن ضعف دارند<~♥~>

بعضي افراد علي رغم اعتقاد به حقانيت دين اسلام و اعتقادات و دستورات آن، در عرصه عمل ضعيفند، يعني با وجود اينكه دستورات اسلام را حق مي دانند، در مرحله عمل گرفتار تنبلي و يا بي توجهي مي شوند. اعتقادات بهشان انگيزه و حركت نمي دهد. اين گونه نيست كه وقتي صداي اذان به گوش مي رسد ميل و رغبت كنند به نماز خواندن و يا وقتي در جمعي قرار گرفتند كه گناه آلود بود، عزم راسخ كنند بر خروج از آن. راه حل اين مشكل كجاست؟ چطور مي توان انگيزه عمل را در اين افراد به وجود آورد؟
    «انديشه»
    اي برادر تو همان انديشه اي مابقي خود استخوان و ريشه اي
    به اين مثال دقت كنيد:
    اگر در زير خانه ي شما گنجي پنهان باشد و شما از آن بي خبر باشيد ممكن است منزل را با قيمت نازلي بفروشيد. اما اگر از گنج عظيمي كه در منزل شما وجود دارد، آگاه باشيد حاضر نمي شويد آن را ارزان حراج كنيد. چرا؟ چه چيزي باعث شد رفتارهاي شما تفاوت كند؟ در يك صورت منزل را با قيمت ارزان مي فروشيد اما در صورت ديگر آن را با قيمت بالا نيز واگذار نمي كنيد؟ چه عاملي سبب اتخاذ تصميم هاي گوناگون شده است؟ بغير از شناخت و آگاهي عامل ديگري شما سراغ داريد؟
    شناخت عامل اصلي حركت است. خمير مايه ي عمل شناخت است. هسته ي مركزي رفتار آگاهي است. از اين رو در تقويت شناخت بايد فكري كرد
    منتظر ادامه مطلب باشيد...

2.  

نوشته
    6,000
    مورد تشکر
    77 پست
    حضور
    117 روز 12 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    19
    گالری
    71

«قرآن و نگرش»
    قرآن كتاب هدايت است. آن چه براي يافتن مسير و راه براي انسان ضروري است را فرو گذار نگرده است. يكي از عوامل هدايت شناخت و بينش نسبت به هستي است. از اين رو در آيات متعدد كلام الهي به انسان شناخت مي دهد« إِنَّ في‏ خَلْقِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ اخْتِلافِ اللَّيْلِ وَ النَّهارِ لَآياتٍ لِأُولِي الْأَلْبابِ؛ مسلماً در آفرينش آسمانها و زمين، و آمد و رفت شب و روز، نشانه‏هاى (روشنى) براى خردمندان است»(بقره/190). چرا كه اين إعطا نگرش عامل اصلي براي پي بردن به حقيقت و قدم نهادن در آن است. شما هنگامي كه به اين هستي با ديده ي بصيرت و درس گيري نگاه مي كنيد خواهيد ديد كه اين هستي را هستي بخشي است. بنابراين از اثر(شب و روز) به موثر(خدا) راه پيدا مي كنيد. در اين صورت است كه جان مي گيريد.
    اما عده اي هم هستند كه شب و روز، حيات و ممات، بهار و زمستان، جواني و پيري را نظاره مي كنند اما بي توجه از آن مي گذرند. اگر چه اعتقاد و باور به اين حقايق دارند و آنها را مي دانند. اما چون با ديد سطحي از آن مي گذرند، لايه هاي رويين را مي بينند و در نتيجه به همين دنيا مي رسند« يَعْلَمُونَ ظاهِراً مِنَ الْحَياةِ الدُّنْيا وَ هُمْ عَنِ الْآخِرَةِ هُمْ غافِلُون؛ آنها فقط ظاهرى از زندگى دنيا را مى‏دانند، و از آخرت (و پايان كار) غافلند»(روم/7).
    عده اي هستند كه با ديده ي دقت و تأمل در اين آيات فكر مي كنند و از آن درس مي گيرند و از ظاهر به باطن راه پيدا مي كنند.
    شناخت با تأمل از ظاهر عبور مي كند و بر باطن لانه مي گزيند. در اين هنگام است كه عمل زايش مي يابد و توليد مي شود و جوششي دل نشين مي يابد. اما اگر شناخت فرد در سطح باقي بماند، نمي تواند به عمق راه پيدا كند و دُر و مرواريد بدست آورد.

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا
    جناب پاییز ما انقدر این صفحه رو رفرش کردیم برای دیدن ادامه مطلب که خسته شدیم
    چون موضوعی هست که چند وقت بود می خواستم ایجاد کنم که شما پیش قدم شدید:salavat10خدا هم خیرتون بده)
    تصمیم گرفتم یه چیزایی بنویسم(برداشتی آزاد که با یکی از عزیزان داشتم) و موضوع را به دوستان اتاق فکر هم اطلاع بدم که ان شاالله این تاپیک رونق بگیره و ادامه پیدا کنه

راهكارهايي براي كساني كه ايمان دارند ولي در عمل به آن ضعف دارند

من تا این مطلب رو دیدم یاد این داستان افتادم که
    اعراب گفتن ما ایمان اوردیم!
    اي پيامبر بهشون بگو ايمان نيورديد بگيد اسلام اورديم
    ايمان هنوز تو قلبتون نفوذ نکرده

خيلي وقتا ممکنه یک چيزيو بهتون خبر بدن شما محاسبه کنيد ببينيد دور از واقعيت نيست
    اما تا وقتي براتون قضيه هضم نشده مرددد هستيدو نمي تونيد اعتماد کنيد تا وقتي که واقعاً با اون موضوع انس بگيريدايمان هم همينطوره ممکنه انسان با محاسبات عقلي اعتقاداتي رو قبول کنه اما لازمه اش هضم کردنه ما برای اجرای معارفی که کسب کردیم نیاز به یک روح داریم
    ...
    یا علی

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed133 نمایش پست
    اما لازمه اش هضم کردنه ما برای اجرای معارفی که کسب کردیم نیاز به یک روح داریم
    به نام خدا
    ببینید یک مادر و فرزند در یک خونه زندگی می کنند به هم محرم هستند ولی اون چیزی که به این رابطه روح میده رابطه قلبی بین مادر و فرزنده
    ما خیلی مواقع از نظر تئوری مسائل دینی رو برای خودمون حل می کنیم ولی بعد از این که این مسائل حل شد به اون دل ببنیدم
    وقتی ما می گیم خدا یکیه باید از ته دل هم به این موضوع اعتقاد داشته باشیم

یا علی

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله

سلام
    آقا تاپیک خوبیه

من خودم خیلی رو میشناسم که تا مثلا اسم حضرت علی (ع) پیششون برده میشه مو به تنشون سیخ میشه و اشکشون در میاد ولی مثلا در مورد نماز کاهل هستند

خیلی دوست دارم راه حلی برای این افراد باشه
    ویرایش توسط مجنون : ۱۳۹۰/۰۳/۲۶ در ساعت ۰۰:۲۸
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

واقعا موضوع مهمیه!
    من خودم با این همه ادعا باز خیلی گرفتارش هستم!

ویرایش توسط .:MOBAREZ:. : ۱۳۹۰/۰۳/۲۶ در ساعت ۰۱:۲۳
    امام خمینی (ره) :

ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...

نوشته
    6,000
    مورد تشکر
    77 پست
    حضور
    117 روز 12 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    19
    گالری
    71

اين كه ديده مي شود برخي با اعتقاد بر برخي مسائل هم چنان از عمل محروم هستند به همين دليل است كه شناخت آنها به معرفت و ايمان تبديل نشده است و به چشم ظاهر مي بينند اما چشم باطن آنها خوب نمي بيند. از اين رو از عمل تهي هستند. قرآن قلب را عميق مي داند كه بايد معارف در آن داخل شوند، تا به نتيجه درآيد و ميوه ي آن را چشيد«قالَتِ الْأَعْرابُ آمَنَّا قُلْ لَمْ تُؤْمِنُوا وَ لكِنْ قُولُوا أَسْلَمْنا وَ لَمَّا يَدْخُلِ الْإيمانُ في‏ قُلُوبِكُم؛ بگو: «شما ايمان نياورده‏ايد، ولى بگوييد اسلام آورده‏ايم، امّا هنوز ايمان وارد قلب شما نشده است»(حجرات/14).
    در آيات مختلف و متعدد به اين حقيقت كه از ايمان زايش و رويش مي يابد، اعمال، رفتار و كارها « وَ بَشِّرِ الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحات؛ به كسانى كه ايمان آورده، و كارهاى شايسته انجام داده‏اند، بشارت ده»(بقره /25) و يا در آيه ي ديگر آمده« وَ الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ»(بقره/82) ؛آري ايمان است كه محصول آن عمل است و به وسيله ي عمل مي توان ايمان افراد را يافت.
    قرآن به وسيله ي ديدن و عبور از ظاهر به باطن هستي و تعمق در آفريده ها مي خواهد اين ايمان را در جان ما بكارد« آيا آنان به شتر نمى‏نگرند كه چگونه آفريده شده است؟! و به آسمان نگاه نمى‏كنند كه چگونه برافراشته شده؟! و به كوه‏ها كه چگونه در جاى خود نصب گرديده! و به زمين كه چگونه گسترده و هموار گشته است؟!»(غاشيه/17 تا 20)
    اين آيات به ظاهر راهنما مي شوند تا راهي براي درون ما باز شود. در اين صورت است كه جان ما عطش عشق و محبت خدا در آن شعله مي گيرد« الَّذينَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّهِ؛ كساني كه ايمان آورده اند محبت شان شديد است براي خدا»(بقره/165)
    كاندر ايمان خلق عاشق‏تر شدند در فناى جسم صادق‏تر شدند
    آري اگر اين اعتقادات را به ايمان و باور قلبي تبديل كنيم آن وقت بازار عمل و عشق به مناجات خدا گرم خواهد شد.

نوشته
    117
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    130

سلام .موضوعتون بسیار جالب ومفیده،ممنون میشم بیشتر راهکاربدین وهمینطور از دوستان درخواستم میکنم که راهنمایی بفرمایند.
    ساعتها را بگذارید بخوابند،بیهوده زیستن را نیازی به شمردن نیست!

نوشته
    6,000
    مورد تشکر
    77 پست
    حضور
    117 روز 12 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    19
    گالری
    71

نقل قول نوشته اصلی توسط یسنا20 نمایش پست
    سلام .موضوعتون بسیار جالب ومفیده،ممنون میشم بیشتر راهکاربدین وهمینطور از دوستان درخواستم میکنم که راهنمایی بفرمایند.
    باسلام و عرض ادب
    از لطف شما و ساير دوستان ممنونم
    چند راهكار ديگه باقي مانده كه طي روزهاي آينده در ادامه مطلب قرار خواهد گرفت بعد از آنكه مطلب كامل شد دوستان هم نظرات ارزشمندشون رو قرار خواهند داد تا تاپيك پربارتر بشه
    ياحق

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

برای من هم جالب بود اما باید بگم.....
    ای بابا من بیچاره که وضعم
    از همتون بدتره نمیدونم چکار
    کنم کو عمل کو..........
    خدا یه طرف جوبه من یه طرف
    دیگه هرجا خداهست من نیستم
    هرجا خدا نیست من هستم آخه چرا؟؟؟

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)