صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اعجاز علمی و کلامی قرآن

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  11
  مورد تشکر
  20 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  از همه دوستان برای این موضوع دعوت به همکاری دارم
  :salavat10:

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  11
  مورد تشکر
  20 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  اعجاز بی نظیر قرآن در مورد جهان هستی و کهکشان ها(قسمت1)
  مقاله زیر از سایت قرانشناسی گرفته شده:


  آغـاز هـسـتـی
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  « و فضا را، ما آن را با نیروی ویژه بنا کردیم، واین ما هستیم که پیوسته آنرا گسترش می دهیم.
  «سماء»: چیزیکه در بالا قرار دارد (بالای سر قرار دارد)، و به بالای هر چیزی سماءِ آن گفته می شود (و به پائین آن زمین آن).

  نکات آیه:
  1ـــ فضا پیوسته در گسترش است:
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  وقتی منبع نور به طیف نور نزدیک می شود امواج نور آن بهم فشرده می شوند و خطوط سیاه در طیف به طـرف رنگ آبـی جابجا می شود. و وقتی منبع نور از طیف نور دور می شود خطوط سیاه در طیف به طرف رنگ قـرمز جابجا می شوند.
  وقتی انسان از طـیـف نور سـتارگان کهـکشانها تصویر می گیرد و آنها را با هم مـقایسه می کند، می بیند که خطوط طیفی آنها در نظام تجزیه طیفی در جائیکه می بایست باشند نیستند، بـلـکـه بـه سمت خط قـرمـز طیف جابجا شده اند. معنی این جابجائی این است که ستارگان پیوسته از ما دور می شوند و این به این معنی است که کهکشانها پیوسته از ما دور می شوند. و این به این معنی می شود که فـضا (یعنی جهان) پـیوسته در حال گسترش است. یعنیهمان چیزی که آیه گفته است.

  ـــ فضا با نیروی ویژه بنا شده است:
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  "پیوسته در گسترش بودن هستی" به این معنی است که هر چه رو به عقب برمی گردیم نتیجه این می شـود کـه کـهکـشانها به هم نزدیک و نزدیک تر میشوند. تا اینکه بالاخره هـمه جرم و انرژی موجود در جهان در یک نقطه به هم می رسند. و نتیجه این می شود که همه جرم و انرژی موجود در هستی در ابتدا در یک نقطه مـتمـرکز بوده و ضمن یک انـفجار به هر سو پخش و پراکنده شده و جهان کـنونی مـا شکـل گـرفـته است. زمان آن انفجار حدوداً 18 میلیارد سال پیش تخمین زده می شود.

  پس از پخش و پراکنده شدن جرم و انرژیاولـیه با نیرو (یا بعبارتی با انفجار)، هـر یک از سـیارات و خورشـیـدهـا نـیـز بنوبه خود با نیرو متولد می شوند. به این شکل که ابتدا نیروی جـاذبـه آغـاز به جـذب مـواد و عـناصر بدور خود می کند و رفـته رفـته سیاره یا خورشید بزرگ و بزرگ تر می شود و شکـل می گیرد.
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  پـایـان هـسـتی
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  « روزی که فـضا را مانند پیچاندن طومار نوشتار پیچانده و جمع کنیم، آنرا بههمان ترتیبِ آغازِ آفرینشِ خود باز خواهیم گردانید».
  نکات آیه:
  1ــ فضا (هستی) مانند پیچیده و جمع شدن طومار نوشتار پیچیده و جمع خواهند شد:
  در آینده ( که زماندقیق آن معلوم نیست ولی میلیاردها سال تخمین زده میشود) کهکشانها آغاز به پیچیدنِ طومار گونه به دور خود و بلعیدن اجرام و انرژی خود خواهـند نمود، و بعد نیز همدیگـر را خواهند بلعید، و در نهایت همه در یک نقطه بلعـیده و جمع و متمرکز خواهند شد.
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  2ـــ هستی در آغاز خود در یک جا جمع و متمرکز بوده است:
  "پیچاندن و جمع نمودن هـستی و برگردان آن به وضعیت آغازین خود" که آیه از آن صحبت میکند، بهاین معنی است که جهان (یعنی: همه جرم و انرژی آن) در ابتدا در یک نقـطه جمع و متمرکـز بوده است. و این چیزی است که انسان درقـرن بیستم یعنی 1400 سال بعد از گفـته قـرآن به آن رسیده است.
  3ــ شکل هستی:
  ه هـم جمع شـدن دوباره هـستی" به این معنی هست که جهان مانند یک بادکنک می ماند که کهکشانها در سطح آن قـرار دارنـد. در صورتی که بشکل دیگر می بود برنمی گشت.اعجاز علمی و کلامی قرآن مثلاً اگر مسطح می بود تا ابـد به گسترش خود ادامه می داد. (البته در صورت برگشت قانونمند. و گر نه با اراده خداوند به هرحالتی که باشد برمی گردد).
  :salavat10:


 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  11
  مورد تشکر
  20 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  اعجاز بی نظیر قرآن در مورد جهان هستی و کهکشان ها(قسمت2)
  مقاله زیر با استفاد از سایت قرانشناسی و تحقیقات دیگر نوشته شده:

  فـاصـلـه سـتـارگان
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  «به فواصل ستارگان سوگند یاد می کنمــ سوگندی که وقتی فواصل را دانستید سوگند بسیار بسیار بزرگی خواهد بود ــ که این قرآن قرآنِ پرباری است».
  (اگر «لا» بر سر فعل اُقـسِمُ برای نفی باشد شاید به این خاطرباشد کـه ستارگان در آن جائی که ما آنها را می بینیم نیستند بلکه بر اثر کج شدن مسیر نور تحت تأثیر نیرویجاذبه، ما آنها را درجای دیگری می بینیم. و هـمینطور به این خاطرکه برخی از ستارگانی که آنها را می بینیم فعلاً وجود ندارند بلکه هزاران و میلیونها سال پیش مرده اند و ما فقط نور آنـهـا را می بینیم. ولی «لا» ظاهـرا حرفتأکید است).
  نکات آیات: 1ــ فواصل میان ستارگان سرسام آور است. 2ــ روزی انسان فواصل ستارگان را اندازه خواهد گرفت و آنها را خواهد دانست. 3ــ قرآن کتاب پرباری است.
  1ــ فواصل میان ستارگان سرسام آور است:
  در زمان محمد انسان می دانسته که ستارگان خیلی از ما دورهستند. ولی اینکه فـاصله آنها بسیار بسیار زیاد است (یعنی سرسام آور است) طبعاً کسی چیزی نمی دانسته است. (بسیار بسیار بزرگ بودن سوگند در آیه، بمعنی: بسیار بسیار دور بودن ستاره ها است).اعجاز علمی و کلامی قرآن
  ـــــ فاصله خورشـید تا نزدیکترین ستاره تقـریباً 4 سال و 4 ماه نوری است. یعنینور که 300000 کیلو متر در ثانیه میرود، 4 سال و4 ماه طول میکشد تابهآن ستاره برسد.
  ـــــ سیروس کـه یکـی ازنزدیکترین ستاره ها به خورشید است 8،7 سال نوری دور است. نوری کهما از آن می بینیم تقریباً 9 سال پیش آنستاره را ترک کرده است.  نکته جالب در مورد عظمت هستی این است که دورترین کهکشان شناخته‌شده در فاصله 13.1 میلیارد سال‌نوری از زمین شناسایی شده است. نقطه‌ای بسیار کوچک و محو در یکی از تصاویر ارسالی تلسکوپ فضایی هابل به عنوان دورترین کهکشان شناخته‌شده در جهان معرفی شد. این مجموعه ستاره‌ای آن‌قدر دور هستند که نور آن بعد از 13 میلیارد سال به زمین رسیده است.یعنی اگر شما با سرعت نور یعنی 300000 هزار کیلومتر در هر ثانیه حر کت کنید؛13 میلیارد سال طول میکشد تا به آن برسید. این فاصله در مقیاس کیلومتر غیر قابل تصور میباشد،شما با سرعت نور در یک روز فاصله 25،920،000،000 کیلومتر را طی میکینید،حالا فاصله ای که در 13 میلیارد سال با سرعت نور طی میشود غیر قابل تصور میباشد.

  مواقع نجوم بمعنی فاصله ستاره ها نسبت به همدیگر نیز هست. چنانکه در تصویر میبینیم ما آنها را نزدیک بهم می بینیم، در حالیکه اینطور نیستند. بلکه فاصله های سرسام آوری از هم دارند.
  2ــ روزی انسان فواصلستارگان را اندازه خواهد گرفت و آنها را خواهد دانست:
  فعلاً انسان فواصل ستارگان رااندازه گیری می کند و آنها را می داند.
  3ــ قرآن کتاب پرباری است:
  تا اینجا بخشی از پرباری آنرا دیدیم و در ادامه بیشتر خواهیم دید.


  :salavat10:


 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  11
  مورد تشکر
  20 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  اعجاز قرآن در باره اثر بادها(قسمت3)
  بادها عمل لقاحها را انجام می دهند(برگرفته از سایت قرانشناسی)
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  « و بادها را برای لقاح دادن ها می فرستیم و بعد ازآن، از ابر آب (به زمین) می فرستیم»!
  نکته آیه: بادها لقاحهای گوناگونی را انجام می دهند واز جمله باعث بارندگی می شوند:
  (جمع بودن «لَـواقِـح» به معنی: تلقـیح دهنده ها، به این معنی است که بادها بیش از دو نوع عمل «تلقـیح» انجام می دهند).
  ـــــ جالب است بدانید بـادهـا ذرات نامرئی بخار آب موجود در هوا را به ذرات دود و هوا و غبار و نمک و غیره می زنند و آنها را دور ذراتمزبور جمع می کنند، (بدون موارد مزبور ذرات بخار بهم نمی پیوندند).
  ــــــ بادها ابرها را جمع و متراکم می کنند.
  ــــــ بادها موجب بار الکتریکی مثبت و منفی شدن ابر می شوند.
  ــــــ بادهـا بـا حـرکت دادن ابـر باعـث مـی شـوند که جریان برق ذرات بخار آب را بهم ترکیب کند. با تـرکـیـب ذرات بخار قـطره های ریز تشکیل می شود که تا حد سقـوط کردن سنگین می شوند وسقوط می کنند، و در مسیر سقوط خود با ذرات دیگـر برخورد می کنند و آنها را جذب می کنند و بزرگ و بزرگ تر می شوند، و بصورت قـطره (باران) سقوط می کنند.
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  همه کارکردهای مذکور باد، نوعی عـمـل بارورسازی است. (یعنی: معنی واژه لـقـاح همه آن موارد را دربر می گیرد).
  همینطور بادها درختان و گـیاهانرا تـلـقـیـح می دهند که برخی از تخمها و هاگهای آنها از جمله قارچها میکروسکوپی هستند.و این از اعجاز قرآن است که این مطلب را در 1400 قبل ذکر کرده پدیدهای که امروز بشر به آن پی برده ومتوجه نیاز برای بارورسازی ابرها برای نزول باران شده است و به روشهای مصنوعی ابرها را بارور میسازد.
  :salavat10:


 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  11
  مورد تشکر
  20 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  اعجاز علمی بی نظیر قرآن درباره تعیین جنسیت توسط مرد(قسمت4)
  جـنـس نـر و مـاده در نـطـفـه مـرد(برگرفته از سایت قرانشناسی)
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  « و هـر دو جـفـت نـر و مـاده را از او (از نطفه مرد) قرار داد»!
  "منه" در این ایه اشاره به نقش مرد و منی او دارد.
  سلول نطفه مرد (اسپرم) چـنـانـکـه آیه مـطـرح کرده هـر دو جـنس نر و ماده را با خود دارد. جنس ماده آنرا کروموزم Xو نر آن را کروموزم Y نامیده اند. اگر جنس ماده اسپرم(x) با کروموزم زن اعجاز علمی و کلامی قرآنترکیب شود جنین دخـتـر می شود و اگر جنس نـراسپرم(x) با کروموزم زن ترکیب شود جنین پسر می شود.
  نکته جالب این است که حتی مردم عوام امروزی پسر یا دختر بودن نوزاد را به زن ارتباط میدهند و میگویند فلان زن، دخترزا هست. در حالیکه علم امروز نوع اسپرم مرد را موثر در جنسیت فرزندمیداند،جالب است بدانیدعـمل ترکیب نـطفه زن و مرد در نیمه اول قرن نوزدهم کشف شد. و وجود نر و مادگی در نطفه مرد در اواسط قرن بیستم کـشـف شـد. یعنی حـدوداً 1400 سال پـس از مـطـرح شـدنِ آن در قـرآن. انـدازه کروموزم نیز 1 ششصدم میلیمتر است(یعنی میکروسکوپـی است).


  :salavat10:


 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  11
  مورد تشکر
  20 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  اعجاز جالب قرآن درباره نطفه انسان(قسمت5)
  تـرکـیـب نـطـفـه زن و مـرد(برگرفته با تغییرات از سایت قرانشناسی)
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  «ما هر انسانی را از نطفه بهم آمیخته شده ای می آفرینیم. و او را از حالتى به حالتى و شكلى به شكلى [از نطفه به علقه، از علقه به مضغه، از مضغه به استخوان تا طفلى كامل‏] درآوردیم‏. بعـد آنرا شنوای بینا می کنیم»!
  «مشج» به معنی: در هـم ذوب شدن دو یا چند چـیـز مختلف و آمیخته شدن است. و عبارت «نطفه امشاج» به معنی: «نطفه آمیخته شده از ترکیب چیزهایی باهم» می باشد.
  نکات آیـه: 1ــ انسان از نطفه بهم آمیخته شده درست می شود. 2ــ روی نطفه بهمآمیخته شده کار میشود و صـفات و خصوصیات آن بارز می شود.3ــ انسان ابتدا شنوا و بعد بینا می شود.
  1ــ انسان از نطفه بهمآمیخته شده درست می شود:
  حدودا 500 میلیون از سـلـولـهـای اسـپرم مـرد بـطرف تخمک زن می روند. بجز تعداد کمی از آنها که موفق می شوند در جای مناسبی در مسیر تـخـمـدان قـرار بگـیـرنـد و تـا آمـدن تخـمک منتظر بمانند بقـیه از بین می روند. بعد ازآزاد شدن تخمک با آن وارد عـمل می شوند که وارد آن شوند. وقـتی یکی از آنها موفـق می شـود تخـمـک را سـوراخ کرده و وارد آنشـود، تخـمـک دیگر امکان ورود به بقیه را نمی دهد(ازاعجایب هستی و خلقت بی نظیر خدا). وقـتی سـلـول نطـفـه مـرد (اسپرم) وارد تخمک زن می شـود در هم ذوب و به هم ترکیب می شوند. عـمـل ترکیب نطفـه زن و مـرد پـس از کـشـف تخـمکِ زن کـشـف شـد کـه در نـیـمه اول قــرن نوزدهـم بود (یعنی بیش از 1300 سال پس از قـرآن)، آنـهـم بـه کـمـک میکروسکوپ.
  2ــ روی نطفه بهمآمیخته شده کار می شود و صفات و خصوصیات آن بارز می شود:

  ابتلاء به معـنی: "کار کردن همزمان با چند چیز در شئ برای درآوردن و بارز نـمـودن صـفـات و ویـژگـیـهـای آن" است. کروموزمهای زن و مرد تمامی صفات و خصوصیات یک انسان از قبیل رنگ، بلندی، وضعیت مو، وضعیت اسـتـخـوان بـنـدی و غـیـره را با خود دارند کـه در رونـد شکـل گـیـری جنین رفـته رفته بارز می شود و پس از تولد بروز آن تکـمـیل می شود.همچنین میتوان گفت: به معناى نقل چیزى از حالى به حالى و طورى به طور دیگر است، مثلا طلا را در بوته ابتلا مى‏كنند، تا ذوب شود و به شكلى كه مى‏خواهند در آید، و خداى تعالى انسان را ابتلا مى‏كند، یعنى از نطفه خلقش مى‏كند، و سپس آن نطفه را علقه و علقه را مضغه مى‏كند، تا آخر اطوارى كه یكى پس از دیگرى به او مى‏دهد، تا در آخر خلقتى دیگرش مى‏كند.

  3ــ انسان ابتدا شنوا و بعد بینا می شود:
  چنانکه قرآن ابتدا شـنـوائی را می آورد و بعد بینائی، جنین ابتدا شنوا می شود و بعد بینا. شـنوائی جـنـین می تواند از چهار تا پنج ماهگی آغاز بشود، و بسته به خوبی یا بدی صـدا تأثـیر مثبت یا منفی روی آن بگـذارد. ولی بـیـنائی وی (یعنی توان درک تصویر دروی) پس از تولد صورت می گیرد، هـر چند پیش از تولد نیز در برابر نور عکس العمل نشان می دهد.
  :salavat10:


 8. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۰
  نوشته
  16
  مورد تشکر
  18 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  با سلام؛
  جناب خدامهربان، در مورد مطلب اولتان:
  سوره الذاریات آیه 47 : ” وَالسَّمَاء بَنَيْنَاهَا بِأَيْدٍ وَإِنَّا لَمُوسِعُونَ “.
  ترجمه فولادوند: “و آسمان را به قدرت خود برافراشتيم و بی‏گمان ما [آسمان]گستريم”
  ترجمه دهلوی: “و آسمان را بنا کردیم به قوت و هر آینه توانائیم”
  ترجمه سید رضا سراج: “و آسمان را بنا کردیمش با نیروئی و البته ما توانائیم”
  ترجمه فیض الاسلام: “و آسمان را بقدرت و توانائیمان برافراشتیم و البته ما توانایانیم”
  ترجمه مهدی الهی قمشه‌ای: “و کاخ آسمان(رفیع) را ما بقدرت خود برافراشتیم و مائیم که بر هر کار عالم مقتدریم”
  ترجمه محمد خواجوی: “و آسمان را بقدرت برآوردیمش و ما قدرتمندیم”
  ترجمه احمد کاویانپور: “کاخ بلند آسمان را ما بدست قدرت خویش برافراشتیم، مسلما بر توسعه و افزایش آن قادریم”
  ترجمه جلال‌الدین فارسی: “و آسمان را به نیروها بنا کردیم و ما در حال توسعه آنیم”
  ترجمه جلال‌الدین مجتبوی: “و آسمان را به نیرو برافراشتیم و هر آینه ما توانائیم (یا گسترش دهنده‌ایم)”
  ترجمه عباس مصباح زاده: “و آسمان بنا کردیمش بقوت بدرستیکه ما وسعت دهندگانیم”
  ترجمه محمد کاظم معزی: “و آسمان را به نیروئی بنیاد نهدیم و همانا مائیم فراخی دهندگان”
  ترجمه کاظم پورجوادی: “و ما با قدرت خود آسمان را برافراشتیم، در حقیقت توانائیم”
  ترجمه حاج محمود یاسری: “و آسمان بنا کردیمش بقوت بدرستیکه ما وسعت دهندگانیم”
  ترجمه عبدالمحمد آیتی: “و آسمان را به نیرو برافراشتیم و حقا توانائیم”
  ترجمه اشرفی تبریزی: “و آسمان بنا کردیمش بقوت بدرستیکه ما وسعت دهندگانیم”
  ترجمه مکارم شیرازی: “و ما آسمان را با قوت بنا کردیم و همواره آن را وسعت میبخشیم”
  ترجمه ابوالحسن شعرانی: “و آسمان بنا کردیمش بقوت بدرستیکه ما وسعت دهندگانیم”
  ترجمه خرمشاهی: “و آسمان را توانمندانه برافراشتیم و ما توانمندیم”  اگر از نظر آماری به ترجمه‌های فوق بنگریم عبارت “انا لموسعون” در 9 ترجمه به معنای “توانمندیم” در 5 ترجمه به معنای “وسعت دهندگانیم” و در 4 ترجمه به معنای ” آنرا وسعت میبخشیم” آمده است. یعنی از کل 18 ترجمه ارائه شده، فقط در 4 ترجمه موسعون به معنای وسعت دادن به آسمان اشاره دارد.
  طبرسی در مجمع‌البیان میگوید: “موسع به معنای صاحب سعه است که آن نیز به معنای بی‌نیازی و توان داشتن است.”
  علامه طباطبائی در تفسیر المیزان روی کلمه “اید” بحث میکند. به این مظمون که “اید” دارای دو معنای نعمت و قدرت است و با این توجه کلمه موسع هم دو معنا میدهد. اگر “اید” در معنای نعمت باشد، موسع در معنای نعمت واسع و اگر “اید” در معنای قدرت باشد، موسع به معنای وسعتی در قدرت میباشد.
  در واقع نظر علامه طباطبائی و معانی که برای موسع ارائه میدهد با قول طبرسی همخوانی دارد.
  بعضی از مفسرین معتقدند موسع از ریشه وُسع به معنای طاقت است. پس موسعون را همان توانمند بودن و صاحب قدرت بودن معنا میکنند.
  بعضی از مفسرین موسع را در معنای وسعت در چیزی میدانند. مانند وسعت در رحمت (با عنایت به آیه 156 سوره اعراف) و یا وسعت در علم (با عنایت به آیه 7 سوره غافر) و یا وسعت در رزق (با عنایت به آیه 130 سوره نساء). که البته این معانی هم با نظر طبرسی و علامه طباطبائی همخوانی دارد.
  ضمن اینکه ترجمه کلمه موسعون در تنگاتنگ کلمه قبل از آن یعنی “اید” بسیار منطقی و موجه می‌باشد.
  بنابراین با توجه به مطالب فوق میتوان نتیجه‌گیری کرد که کلمه موسعون در واقع به خود آسمان بر نمیگردد. بلکه در مقام بیان و توصیف وسیع بودن نعمت یا رحمت یا علم پروردگار است.
  ترجمه‌ای که قائلین به معجزه علمی ارائه می‌دهند، تقریبا نزدیک به ترجمه آقای مکارم شیرازی است.
  من خودم شخصا نظر اکثر مفسرین و مترجمینی که کلمه موسعون را به وسعت در علم و قدرت و رحمت و نعمت پروردگار معنا کرده‌اند، منطقی میدانم و فکر می‌کنم در اینجا موسعون به خود آسمان بر نمی‌گردد. هر چند که این نظر قطعی نیست و ترجمه‌های معدودی که عبارت “آن را وسعت میبخشیم” و آن اشاره به آسمان است مانند ترجمه فولادوند، مکارم شیرازی، جلا‌الدین فارسی و احمد کاویانپور هم می‌تواند درست باشد. بنابراین نمیتوان با قطعیت، یکی از این دو ترجمه را صحیح و دیگری را نادرست قلمداد کرد. دقت کنید در خیلی از ترجمه‌های ارائه شده در بالا چه آنها که موسعون را توانمند بودن و چه آنها که وسعت دهندگان معنا کرده‌اند، ترجمه‌شان به خود آسمان برنمی‌گردد. بلکه به صفت خدا اشاره دارد.بر همین اساس ادعای معجزه علمی بودن این آیه محل تردید است و در واقع از نظر آماری، این نوع ترجمه در کفه سبک ترازو قرار دارد.


 9. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  11
  مورد تشکر
  20 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  اعجاز علمی قرآن درباره جو زمین(قسمت 6)
  سـقـف بـودن جـو (برگرفته از سایت قرانشناسی)


  اعجاز علمی و کلامی قرآن

  « و جو را سقـفی حـفـظ کننده قـرار داديم»!


  نکته آيـه: جو مانند سقف حفظ کننده درست شده:
  ـــ هميشه از طرف فضا سنگهای آسمانی بطرف زمين می آيـد، جو آنها را می سوزاند، و آنها ضمن چند ثانيه درخشيدن به پودر تبديل می شوند و کم کم بدون اينکه ديده شوند به زمين می ريزند.
  ـــ جو امواج راديوئی را بطرف زمين برمی گرداند.

  ـــ خورشيد انواع واقسام امواج و انرژی از خود ساطع می کـند. قـشرگاز اُزون جاعجاز علمی و کلامی قرآنو که در ارتفاع ميان 30000 تا 40000 متر قـرار دارد، از به زمين رسيدن اشعه ماوراء بـنـفـش کـه می تواند خيلی از موجودات زنده را بکشد جلوگيری می کند.

  ــقشر جو مانع از بيرون رفتن بخار آب می شود.

  ـــ قـشـر دی اکسيد جو گرمای زمين را در جو زمين نگه می دارد و فـقـط قسمت ناچيزی از گرما از آن به خارج از جو نفوذ می کند. در صورت نبود ايـن قـشر گرما از محدوده زمين خارج می شود و جو زمين50 درجه سردتر از آنچه هـست می شود. به اين ترتيب جو مانند يک سقـف ما را حفـظ می کند.
  این واقعیت ها همگی جزء کشفیات بسیار جدید علمی میباشد،و قبل از قرن بیستم دانشمندان اطلاعی درباره جو و اثرات آن نداشتند و این کشفیات بعد از توانایی انسان برای پرواز کشف شد.
  :salavat10:


 10. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  11
  مورد تشکر
  20 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  اعجاز قرآن درباره سر انگشتان انسان(قسمت8)
  سـرانـگـشـتـان
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  « آيا انـسـان می پندارد کـه مـا هـرگـز استخـوانهای او را جـمع نخواهيم کرد؟ چرا! ما حتی می توانيم سرانگشتان او را نيز دوباره درست کنيم»!
  (واژه بـنـان به معنی : قـسـمـت داخلی سر انگـشـتـان، يعـنی هـمان قسمتی که در تصوير می بينيم اطلاق شده، به اعتبار اينکه "انـسان در کـارهـا و نشست و برخاست های خود به آنها تکيه می کند").
  نکـتـه آيه: سرانگشتان وضعيت خاصی دارند:
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  سـر انـگـشـتـان هــر فــردی رسـم و نـمودار کاملا منحصر بفرد خود دارد. حتی دو نـفـر دو قـلـو را نمی توان يافت که نمودار سرانگشتان آنها نظير هم باشد (دوقـلوهای موسوم به "دوقـلوهای همسان" که از يک تخم درست می شوند نيز نمودار سرانگشتان آنها دقيقاً يکی نيست ولی تميز دادن آنها دقت و بررسی زيادی می خواهد). نمودار سرانگشتان از تولد تا وفات ثابت می ماند، و به هر چيزی دستزده شود اثر خود را بجا می گذارد، و قطر خطهای آن در مردان از زنان بزرگتر است.
  اينکه قـرآن "دوباره سازی سرانگشتان" را مطرح می کند به اين معنی نيست که آفرينش سرانگشتان سخت تر و پيچيده تر از اندامهای ديگر است، بلکه به اين معنی است که سرانگشتان چيزِ خاصی دارند و در آينده کشف میشود و آيه روشن می کند که قرآن سخن خداوند است. انسان در قرن نوزدهم به وضعيت سرانگشتان پی برد و دانشمندان متوجه شدن اثر انگشت هر فرد تنها متعلق به خود آن فرد میباشد .

  :salavat10:


 11. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  11
  مورد تشکر
  20 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  اعجاز علمی قرآن در جهت سلامت زنان(قسمت9)
  عادت ماهانه زنان
  اعجاز علمی و کلامی قرآن
  « و از قاعدگی زنان از تو می پرسند. بگـو: آن ناراحتی است برای زنان. بنابر اين در دوران قاعدگی با زنان آميزش (جنسی) نکنيد، تاپاک شوند».
  علت خیلی از احکام اسلام با گذشت زمان وپیشرفت علم مشخص میشود،در دوران پریود(قاعدگی) لایه رویه رحم که به آن اندومتر گفته میشود دچار ریزش میشود وامروزه تحقیقات علمی پزشکان نشان داده که در این حالت رحم زن بسیار نسبت به عوامل عفونی حساس میباشد وتعدادی زیادی از عفونتهای خطرناک رحم در این دوران ایجادمیگردد.
  این عوامل میکروبی در منی مردان آلوده وجود دارد و نزدیکی او در دوران پریود زن موجب گرفتاری شدید در زنان میشود.

  البته این حکم در جهت ارامش خاطر زنان نیز میباشد زیرا در این دوران نزدیکی برای انها ممکن است دردناک باشد و از نظر روحی دارای آمادگی برای پذیرش مرد نمیباشند.اما بعد بهداشتی این حکم دارای جنبه بسیار مهمی میباشد ،حکمی که در 1400 سال پیش در جامعه بدون تمدن عرب گفته شده وامروزه هنوز قسمتی از علل آن کشف شده است.
  :salavat10:


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود