جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شيرين ترين جريان ازدواج هاي موفق(جريان اشنايي خواستگار ي و ازدواج ائمه)

نوشته
    235
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    33

شيرين ترين جريان ازدواج هاي موفق(جريان اشنايي خواستگار ي و ازدواج ائمه)

سلام يه مطلب خيلي قشنگي كه بهش برخوردم ازدواج ائمه بود يعني داستان اشنايي و عشقي كه بوده خيلي قشنگ و جذابه و قبل از اينكه طريقه ي ازدواج ائمه رو بگم يه چيزي جالب اينكه ادم حوا رو از خدا خواستگاري كرد
    اينكه وقتي خدا آدم رو خلق كرد زماني كه حوا رو بعد از اون خلق كرد و ادم در خواب بود كه حوا نزديك آدم شد ادم بيدار شد و گفت اي خدا اين چه خلقتيه كه همنشيني و نگاه كردن به اون باعث آرامشه خدا هم فرمودن كه او حواس دوست داري همنشين تو باشد ادم هم فرمود بله و بعد پروردگار فرمودند كه بايد او را از من خواستگاري كني بعد ادم ميگه او را از شما خواستگاري كردم رضاي شما در چيس خدا هم ميفرمايند اينكه مسائل دينم را به اون ياد بدهي....
    (كتاب از ادم تا خاتم نويسنده افسانه شريف زاده)
    يه مطلب جالب ديگه درباره اينكه امام علي عليه اسلام و امام حسن عليه السلام و امام حسين عليه اسلام هر سه داماد يه نفر بودن اينو در يه تايپيك ديگه وارد كنم كه از هم جدا باشه مطالب و قبل از اون جريان خواستگاري خديجه و پيامبر صلي الله عليه و آْله و السلم خيلي عاشقانه و قشنگه نمونه ي يه عشق واقعي كه اول از همه حضرت خديجه ابراز علاقه ميكنن به پيامبر صلي الله عليه و آْه و السلم

خدایا : مرا زین خودپرستی ها رها کن / چنان اندیشه ای بر من عطا کن / که تقدیری که از آن ناگزیرم / توانم قهر و جبرش را پذیرم

وبلاگ من:

2.  

نوشته
    2,773
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    13 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محبوبه wizardry نمایش پست
    امام علي عليه اسلام و امام حسن عليه السلام و امام حسين عليه اسلام هر سه داماد يه نفر بودن
    سلام
    این یعنی چی؟
    مغزهاي بزرگ درباره ايده ها فکر مي کنند

مغزهاي متوسط درباره حوادث

و مغزهاي کوچک درباره مردم !

شايد زندگي آن جشني نباشد که آرزويش را داشتي اما حال که به آن دعوت شدي تا ميتواني زيبا برقص
    .

4. تشکرها 2

نوشته
    235
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    33

ااااااااااااااااااااااااا اا
    بابا ای ول موضوع من تایید شد خودم خبر نداشتم
    خدایا : مرا زین خودپرستی ها رها کن / چنان اندیشه ای بر من عطا کن / که تقدیری که از آن ناگزیرم / توانم قهر و جبرش را پذیرم

وبلاگ من:

نوشته
    235
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    33

خب میگم یعنی چی نداره دیگه یعنی اینکه امرئ القیس پدر رباب هستن که سه تا دختر داشتن اول بعد از شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها یکی از سه دخترشون رو به امام علی علیه اسللام میدن دو دختر دیگه رو هم بعد به امام حسین و امام حسن علیه السلام میدن اینطوریاس
    ویرایش توسط محبوبه wizardry : ۱۳۹۰/۰۴/۱۶ در ساعت ۱۵:۳۶

وبلاگ من:

نوشته
    235
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    33

عصبانی

طرز مطرح کردن علاقه ي خديجه به پيامبر خيلي جذاب و شنيدنيه

وقتي غلام مخصوص خديجه وصف کرامات پيامبر رو نزد خديجه مطرح کردن خديجه فرمود تو علاقه ي مرا به محمد دو چندان کردي
    بعد خواهرش هاله يا نفيسه رو خواند که براي رساندن پيام شوق و محبت خودش به نزد پيامبر بره وقتي هاله نزد پيامبر رفت گفت راستي چرا زن نميگيريد پيامبر فرمودند که مال و ثروتي ندارم که با کمک ان ازدواج کنم
    هاله گفت اگر زني از خانواده ي شريفي در عين حال زيبا و ثروتمند پيشنهاد کنم حاضري با او ازدواج کني؟
    پيامبر فرمود با اين صفات که ميگويي بله اما چنين زني را چگونه پيدا کنم هاله فورا گفت ايا خديجه را ميپسندي او تو را دوست دارد و قبلبش از مهر تو لبريز است خواسته اش اين است که پيام محبتش را بپذيري و او را به همسري انتخاب کني؟پيامبرکه چهره اش سرشار از شرم شده بودگفت بايد با عمويم صحبت کنم

اين رو تا اينجا داشته باشيد ولي خيلي قشنگ واقعا نشون ميده که يه خانوم چطور علاقش رو نشون داده خيلي برا خودم ماجراش جذاب بود که اول خديجه علیها السلام ابراز علاقه کردن

وبلاگ من:

نوشته
    587
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط محبوبه wizardry نمایش پست
    طرز مطرح کردن علاقه ي خديجه به پيامبر خيلي جذاب و شنيدنيه

وقتي غلام مخصوص خديجه وصف کرامات پيامبر رو نزد خديجه مطرح کردن خديجه فرمود تو علاقه ي مرا به محمد دو چندان کردي
    بعد خواهرش هاله يا نفيسه رو خواند که براي رساندن پيام شوق و محبت خودش به نزد پيامبر بره وقتي هاله نزد پيامبر رفت گفت راستي چرا زن نميگيريد پيامبر فرمودند که مال و ثروتي ندارم که با کمک ان ازدواج کنم
    هاله گفت اگر زني از خانواده ي شريفي در عين حال زيبا و ثروتمند پيشنهاد کنم حاضري با او ازدواج کني؟
    پيامبر فرمود با اين صفات که ميگويي بله اما چنين زني را چگونه پيدا کنم هاله فورا گفت ايا خديجه را ميپسندي او تو را دوست دارد و قبلبش از مهر تو لبريز است خواسته اش اين است که پيام محبتش را بپذيري و او را به همسري انتخاب کني؟پيامبرکه چهره اش سرشار از شرم شده بودگفت بايد با عمويم صحبت کنم

اين رو تا اينجا داشته باشيد ولي خيلي قشنگ واقعا نشون ميده که يه خانوم چطور علاقش رو نشون داده خيلي برا خودم ماجراش جذاب بود که اول خديجه علیها السلام ابراز علاقه کردن

واقعا جالب بود
    عشق از دید خدا همان عمل به دستور هایش است . آنچه او می خواهد از توان تو خارج نیست .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)