نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر شما در مورد اين تاپيك چيست؟

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
 • خيلي ضعيف

  0 0%
 • ضعيف

  0 0%
 • متوسط

  0 0%
 • خوب

  0 0%
 • خيلي خوب

  0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 30 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: _*_*_*_*_*_*_*_*_ اخبار جهان اسلام سال 1390 _*_*_*_*_*_*_*_*_

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90

  مطلب _*_*_*_*_*_*_*_*_ اخبار جهان اسلام سال 1390 _*_*_*_*_*_*_*_*_
  بنام خدا

  در این تاپیک خبرهای جهان اسلام در سال 1390 قرار خواهد گرفت لذا از کلیه دوستان عزیز و بزرگوار در خواست دارم تا خبرهای مرتبط با این موضوع رو در این تاپیک قرار بدهند تا اطلاع رسانی به کاربران و مهمانان عزیز سایت بطور دقیق تر و یکدست تری صورت بگیرد.
  لازم بذکر است خبرهای درج شده در این تاپیک باید با ذکر منبع بوده و از آوردن خبرهای سیاسی ، جناحی، حزبی و غیره که ربطی به مباحث قرآنی ندارد با عرض معذرت خودداری گردد.


  التماس دعا

  ویرایش توسط جان بركف : ۱۳۹۰/۰۹/۲۰ در ساعت ۰۷:۱۴
  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90

  مطلب _________________________ اخبار جهان اسلام سال 1390 _________________________
  بيش‌از هزار نفر در دوره‌های زبان‌آموزی قرآن بشارت حضور يافتند


  مسئول روابط عمومی مؤسسه بشارت شهر تهران از حضور بيش‌از هزار قرآن‌آموز در دوره‌های زبان‌آموزی قرآن بشارت با نظارت مدير مؤسسه بشارت تهران در شعبات اين مركز خبر داد.

  «اكرم كرمانی»، مسئول روابط عمومی مؤسسه بشارت شهر تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد، با بيان اين مطلب افزود: مؤسسه قرآنی بشارت شهر تهران به‌منظور توسعه فرهنگ متعالی قرآنی هرساله براساس تأكيد مقام معظم رهبری با استفاده از كتب آموزشی «باق» نوشته «محمدحسن رزاق» اين زمينه را مهيا می‌كند تا بيش‌از 200 قرآن‌آموز بتوانند آموزه‌های دينی و قرآنی مربوط به اين طرح را فراگيرند.
  اين مسئول افزود: اين دوره‌های آموزشی شامل تمام سطوح قرآنی اعم‌از: آموزش ترجمه كلمه به كلمه سی‌جزء قرآن، مفاهيم قرآن و تفسير موضوعی می‌شود.
  وی به اين نكته اشاره كرد كه طی سال‌گذشته بيش‌از 1000 قرآن‌آموز توانستند در اين دوره‌ها حضور يابند و آموزه‌های مربوطه را فراگيرند.
  كرمانی بيان كرد: اين دوره‌های قرآنی با نظارت «محمدحسن رزاق»، مديرمسئول مؤسسه قرآنی بشارت تهران در تمامی شعبه‌های زيرمجموعه‌اش برگزار می‌شوند كه شركت‌كنندگان در بخش‌های متفاوت با استفاده از كتاب واژه‌نامه «باق» آموزش‌‌های لازم را فرا می‌گيرند.
  كتب آموزشی «باق» برای اولين‌بار در كشور توسط مؤسسه بشارت تهران چاپ شد
  وی ادامه داد: اين كتاب قرآنی خاص طرح بشارت است كه برای اولين‌بار در كشورمان توسط مسئول مؤسسه بشارت تهران با خط عثمان طه در 118 چاپ به مرحله چاپ رسيده است.
  اين مسئول اضافه كرد: اين دوره قرآنی با همكاری مركز توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی وزارت ارشاد اسلامی برگزار می‌شود كه مؤسسه بشارت تهران توانسته سال‌گذشته بيش‌از 1000 قرآن‌آموز را تحت آموزش قرار دهد.
  وی در پايان خاطرنشان كرد: امسال نيز همانند سال‌گذشته مقرر شده تا اين دوره قرآنی در شعبات زيرمجموعه مؤسسه بشارت تهران برگزار شود كه علاقه‌مندان برای كسب اطلاعات بيشتر می‌توانند همه روزه به محل دفتر مركزی اين مؤسسه واقع در شهر تهران، ميدان امام‌حسين(ع)، خيابان دماوند، خيابان شهيد رضا رجبی، روبروی مسجد خاتم‌الاوصياء(عج) طبقه پايين مراجعه كنند.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  استفاده از توان دانش‌آموزی؛ روشی اثرگذار در تربيت قرآنی

  دبيركل اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، با بيان اينكه بهره‌گيری از توان و ظرفيت دانش‌آموزی بهترين روش در تربيت قرآنی نوجوانان است، عنوان كرد: با استفاده از ظرفيت، توان و مشاركت دانش‌آموزان در برنامه‌های متعدد مذهبی و مناسبتی می‌توانيم شاهد تحقق تربيت قرآنی در ميان آنان باشيم.

  _*_*_*_*_*_*_*_*_ اخبار جهان اسلام سال 1390 _*_*_*_*_*_*_*_*_

  «احمد خليلی» دبيركل اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران‌(ايكنا) با اشاره به اهميت تربيت كودكان و نوجوانان براساس قرآن و آموزه‌های قرآنی عنوان كرد: قرآن كريم سرشار از آموزه‌ها و مفاهيمی است كه بايد همواره مورد توجه خانواده‌ها، مربيان و... در تربيت فرزندان قرار گيرد.
  وی در ادامه با بيان اينكه خانواده مهم‌ترين نقش را در تربيت قرآنی كودكان و نوجوانان برعهده دارد، افزود: پس از خانواده، مهم‌ترين وظيفه در تربيت قرآنی فرزندان بر عهده مربيان و معلمان است كه بيشترين ساعات را در مدارس با دانش‌آموزان سر می‌كنند.
  دبيركل اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با تأكيد بر اهميت فضای آموزشی و مدارس در تربيت قرآنی دانش‌آموزان، به ظرفيت عرصه دانش‌آموزی در فضای تعليم و تربيت اشاره كرد و گفت: استفاده از ظرفيت دانش‌آموزی در فضای تعليم و تربيت بهترين روش برای تربيت دانش‌آموزان است كه البته در اين حوزه اركان مختلفی از جمله؛ وزارت آموزش و پرورش، رسانه‌ها، خانواده و حوزه‌های علميه نقش بسزايی دارند.
  وی ادامه داد: در اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همواره تلاش كرده‌ايم تا برای تربيت قرآنی دانش‌آموزان از فضای دانش‌آموزی بهره گرفته و دانش‌آموزان را در اين زمينه مشاركت دهيم تا در نهايت بتوانيم شاهد تحقق تربيتی بر مبنای قرآن و آموزه‌های قرآنی در ميان آنان باشيم.
  خليلی با اشاره به ماهيت انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی گفت: به طور كلی فعاليت‌هايی كه از سوی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی انجام می‌شود همان طور كه از نام آن پيدا است رويكرد دينی و اسلامی دارد و البته در مناسبت‌های مذهبی مختلف تلاش می‌كنيم تا از تمامی ظرفيت‌ انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی برای اجرای هر چه بهتر برنامه‌های مذهبی و دينی بهره بگيريم.
  يكی از مدل‌های تربيتی كه در تربيت نوجوانان موثر بوده، تربيت حماسی است كه البته كارهای نظری تربيت حماسی در اتحاديه و در فضاهای پژوهشی در حال شكل‌گيری بوده و در اين طرح تلاش داريم تا تربيت حماسی را به عنوان يك مدل كارآمد دنبال كرده و در ميان دانش‌آموزان محقق كنيم
  دبيركل اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، در اين بخش از سخنان خود با تأكيد بر نقش روحانيت و حوزه‌های علميه در تربيت قرآنی كودكان و نوجوانان عنوان كرد: اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بنا به تعاملاتی كه با حوزه‌های علميه داشته همواره از ظرفيت حوزه‌های علميه نيز برای تربيت قرآنی دانش‌آموزان كمك می‌گيرد.
  وی در ادامه افزود: بنا به تعاملات انجام شده با حوزه‌های علميه، در مناسبت‌های مختلف روحانيونی به مدارس و مراكز آموزشی اعزام می‌شوند و تلاش می‌كنند تا پس از حضور در مدارس و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ به تبيين و تشريح مبانی قرآنی و دينی برای دانش‌آموزان بپردازند.
  احمد خليلی در بخش ديگری از سخنان خود به اهميت تربيت حماسی اشاره كرد و افزود: يكی از مدل‌های تربيتی كه در تربيت نوجوانان موثر بوده، تربيت حماسی است كه البته كارهای نظری تربيت حماسی در اتحاديه و در فضاهای پژوهشی در حال شكل‌گيری بوده و در اين طرح تلاش داريم تا تربيت حماسی را به عنوان يك مدل كارآمد دنبال كرده و در ميان دانش‌آموزان محقق كنيم.
  وی با بيان اينكه در مناسبت‌های مذهبی مختلف خيمه‌های عزاداری از سوی دانش‌آموزان عضو انجمن‌های اسلامی تشكيل می‌شود، عنوان كرد: دانش‌آموزان با حضور در اين خيمه‌ها كه همزمان با ماه‌های محرم و صفر و ايام سوگواری برگزار می‌شود علاوه بر عزاداری فعاليت‌های دينی و مذهبی مختلفی انجام داده و با حماسه‌ها و فرهنگ جبهه و جنگ نيز آشنا می‌شوند.
  وی در بخش ديگری از سخنان خود با اشاره به اهميت آثار مكتوب فرهنگی و هنری در تربيت قرآنی كودكان و نوجوانان، يادآور شد: توليد آثار مكتوب فرهنگی و هنری و ارائه اين آثار به دانش‌آموزان كمك زيادی در جهت تحقق تربيت قرآنی می‌كند كه البته در اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همواره تلاش می‌كنيم تا مفاهيم قرآنی و دينی را از طريق اين آثار به كودكان و نوجوانان منتقل كنيم.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  «قرآن، كتاب بيداری مسلمين»؛ شعار نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن

  در جلسه‌ای كه با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی و قائم مقام قرآنی وی برگزار شد، شعار «قرآن، كتاب بيداری مسلمين»، به عنوان سرلوحه برنامه‌های نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم انتخاب شد.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به نقل از روابط عمومی مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور، «‌سيدمحمد حسينی»، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته دوشنبه، 15 فروردين‌ماه، در ديدار با مديران و دست اندركاران برگزاری نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم، از نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم به عنوان يك كار بزرگ و رويداد مهم فرهنگی، مذهبی و دينی در كشور ياد كرد كه حاصل تلاش و همت دسته جمعی است.
  وی گفت: ايران يك كشور اسلامی است و بايد به مقوله قرآن بيش از هر مقوله ديگری پرداخته و روی اين كتاب آسمانی و آموزه‌های آن مانور داده شود. اگر قرآن به صورت جدی وارد زندگی افراد شود، می‌تواند تحولات عظيمی را در امور جاری مردم ايجاد كند.
  اثرات انس گرفتن آحاد مسلمانان با قرآن
  وی اظهار كرد: قطعاً انس گرفتن آحاد مسلمانان با قرآن باعث خواهد شد كه آنان با عمق و مفاهيم اين كتاب آسمانی بيشتر آشنا شده و آموزه‌های آن را سرلوحه امور زندگی خود قرار دهند.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی با بيان اينكه نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم كه همه ساله برگزار می‌شود اتفاق مباركی است كه برای مردم ملموس شده، افزود: بايد دست اندركاران اين رويداد مهم مذهبی-فرهنگی مقدمات هرچه بيشتر پيوند مردم با قرآن را فراهم كنند.
  رييس شورای سياستگذاری نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم، از اين نمايشگاه به عنوان يك فرصت بی‌بديل و بی‌نظير ياد كرد و از عوامل برگزاركننده نمايشگاه نوزدهم خواست تا با برنامه‌ريزی دقيق، منسجم و منظم به همراه اطلاع‌رسانی به موقع زمينه حضور و پيوند هرچه بيشتر همه اقشار جامعه به ويژه نسل جوان و نوجوان با قرآن را مهيا كنند.
  اگر دست بكار نشويم، ديگران شرايط را به نفع خود رقم خواهند زد
  حسينی فضای فعلی دنيا را فضايی رقابتی خواند و گفت: اگر دست بكار نشويم، ديگران از اقصی نقاط جهان به ويژه كشورهای غربی و صهيونيستی وارد عرصه شده و با القای تفكرات، انديشه‌ها و ايده‌های خود اذهان را به سوی خودشان جلب كرده و شرايط را به نفع خود رقم خواهند زد؛ لذا بايد تحت هيچ شرايطی ميدان را برای اين‌گونه بيگانگان خالی نكرده و با استفاده از همه توان و ظرفيت‌های موجود فضايی قرآنی را در جامعه ايجاد كنيم.
  در ادامه وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رييس شورای سياستگذاری نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم راهبردهای توسعه‌ای و برخی سياست‌های كلان برگزاری نمايشگاه نوزدهم را اعلام كرد و گفت: بخش عترت به عنوان بخشی جدی و اساسی، به صورت مستقل پرداخته شود و بخش هنرهای مفهومی بيش از گذشته توسعه يابد.
  پرداختن به موضوع «جهاد اقتصادی» در نمایشگاه نوزدهم
  حسينی يادآور شد: با عنايت به نام‌گذاری سال 1390 به عنوان ‌سال «جهاد اقتصادی» از سوی مقام معظم رهبری، به اين موضوع بايد در سطح بسيار گسترده‌ای از ديدگاه قرآن پرداخته و برای مردم تبيين شود و موضوع بحث قرآن‌ستيزی و قرآن‌سوزی كه هم اكنون از سوی برخی محافل جهانی مطرح است، مورد توجه ويژه قرار گيرد.
  وی ادامه داد: با توجه به برگزاری منظومه‌ جشنواره‌های قرآنی آيات در سال گذشته، بخشی نيز به اين مقوله اختصاص يابد و بخش جوان و نوجوان نمايشگاه نيز بيش از گذشته مدنظر باشد و برنامه‌های مختلف و متنوعی برای اين قشر در نظر گرفته ‌شود.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به موضوع تحولات چشمگير در جهان اسلام، غرفه‌ای برای اين منظور درنظر گرفته شده و موضوع تحولات جهان اسلام بررسی و با اطلاع‌رسانی دقيق و صحيح مباحث جهان اسلام به صورت ويژه مطرح و به آن‌ها پرداخته شود.
  وی تاكيد كرد: در نمايشگاه قرآن بايد به موضوع بصيرت قرآنی نيز توجه ويژه‌ای شود و در ابعاد گسترده‌ای به آن پرداخته شود.
  ویژگی‌های هجدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن
  در ابتدای اين ديدار حجت‌الاسلام والمسلمين «‌حميد محمدی»، رييس هجدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم، تحولات كمی و كيفی چشمگير را از ويژگی‌های نمايشگاه هجدهم قرآن عنوان كرد.
  وی بيان كرد: در مجموع 39 غرفه جديد را در بخش‌های مختلف اين نمايشگاه داشتيم كه استقبال از آن‌ها چشمگير و خوب بود و با توجه به تجربه 18 ساله برگزاری اين نمايشگاه، نمايشگاه نوزدهم در سطح بسيار گسترده و با محتوا نسبت به گذشته برگزار می‌شود.
  «قرآن، كتاب بيداری مسلمين»، شعار امسال نمایشگاه
  رييس هجدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم در خاتمه شعار نمايشگاه نوزدهم را «قرآن، كتاب بيداری مسلمين» اعلام كرد و گفت: چنانچه امسال توسعه مكانی نمايشگاه را داشته باشيم، علاوه بر تلاش برای بالابردن برگزاری نمايشگاه از لحاظ كمی و كيفی، درصدد هستيم توسعه بخش‌های متنوع و بيشتر و جديد را در اين نمايشگاه داشته باشيم.
  يادآور می‌شود كه درخاتمه اين ديدار با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی و رييس هجدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم با اهدای لوح تقدير و هدايايی از دست‌اندركاران و مديران اين نمايشگاه تقدير شد.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  آزمون‌های اعطای مدرك بين‌المللی حفظ قرآن از 19 فروردين آغاز می‌شود

  آزمون‌های اعطای مدرك بين‌المللی ويژه حافظان كل قرآن، 19 فروردين‌ماه از سوی موسسه جامعة‌القرآن الكريم و اهل‌البيت(ع) قم آغاز و تا دوم ارديبهشت‌ماه به ميزبانی شهرهای قم، تهران، مشهد و همدان برگزار می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، حفاظ شعب مؤسسه جامعة‌القرآن الكريم و اهل‌البيت(ع) و ديگر مؤسسات در سراسر كشور، با توجه به جدول زمانی كه از سوی مؤسسه جامعة‌القرآن منتشر شده است، در يكی از شهرهای قم، تهران، مشهد و همدان در آزمون شفاهی شركت می‌كنند.
  اولين روز اين آزمون‌‌های شفاهی جمعه، 19 فروردين‌ماه، با حضور حافظان كل قرآن كريم استان قم برپا می‌شود و به تدريج حفاظ ساير استا‌ن‌ها نيز در اين آزمون حضور خواهند يافت؛ آزمون حفاظ استان تهران نيز 28 فروردين‌ماه در تهران برپا می‌شود.
  داوری اين دوره از آزمون‌های اعطای مدرك بين‌المللی حفظ قرآن برعهده خانم‌ها «الهی» و «احمدی» است و حافظان كل قرآن شعب جامعة‌القرآن الكريم و اهل‌البيت(ع)، همچنان می‌توانند برای شركت در آزمون‌های كتبی و شفاهی به منظور دريافت اين مدرك، ثبت نام كنند.
  ثبت نام توسط شعب جامعة‌القرآن الكريم و اهل‌البيت(ع) در سراسر كشور انجام و در همين بازه زمانی آزمون‌ها به تدريج برپا می‌شود.
  اين گزارش حاكی است، حافظان كل قرآن كه در ديگر مؤسسات، حفظ خود را به اتمام رسانده‌اند، می‌توانند با مراجعه به شعب مؤسسه جامعة‌القرآن از شرايط حضور در اين آزمون مطلع شده و اقدام به ثبت نام كنند تا در صورت قبولی مدرك افتخاری جامعة‌القرآن الكريم و اهل‌البيت(ع) قم را دريافت كنند.
  تاكنون بيش از دو هزار و ۵۰۰ نفر اين مدرك را دريافت كرده‌اند؛ مجموعه‌ای از مدارك و گواهينامه‌ها برای حفاظ در نظر گرفته شده است كه از سال ۷۷ اعطای مدرك بين‌المللی نيز به سه زبان عربی، فارسی و انگليسی تنظيم شد و مشخصات، امتياز و سال كسب مدرك در آن قيد شده است.
  يادآوری می‌شود، اين مدرك برای تعدادی از مؤسسات قرآنی كشور نيز قابل قبول است اما جنبه رسمی ندارد.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90

  مطلب ///////^^^^^^##### اخبار جهان اسلام #####^^^^^^\\\\\\\
  به نام خدا


  سلام

  انشالله خبرهای قرآنی و مذهبی سراسر جهان را در سال 1390 و با همکاری و کمک شما سروران گرامی در این تاپیک قرار می دهیم.
  التماس دعا

  ویرایش توسط جان بركف : ۱۳۹۰/۰۱/۲۷ در ساعت ۱۱:۳۷ دلیل: عنوان
  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  راه‌اندازی طرح تحريم محصولات رژيم غاصب صهيونيستی در اروپا

  طرح تحريم محصولات رژيم غاصب صهيونيستی از سوی فعالان فلسطينی در اروپا و با هدف ترغيب كشورهای اروپايی به تحريم محصولات و كالاهای توليد شده در سرزمين‌های اشغالی راه‌اندازی شد.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به نقل از خبرگزاری كويت (kuna)، «طارق شديد»، مسئول اجرای اين طرح كه «آزادی برای فلسطين» نام دارد، اعلام كرد: ما برای حمايت از تحريم محصولات رژيم صهيونيستی و در راستای قطع‌نامه اتحاديه اروپا در تحريم محصولات توليد شده در شهرك‌های غيرقانونی صهيونيستی، در حال جمع‌آوری امضا از شهروندان 27 كشور اروپايی هستيم.
  اهداف اجرای اين طرح كه در آن شخصيت‌های پرنفوذ پارلمان اروپا حضور دارند و توسط رهبران فعال فلسطينی هدايت می‌شود؛ تحريم همه‌جانبه محصولات توليد شده در شهرك‌های غيرقانونی صهيونيستی عنوان شده است.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  اهدای نشان يادبود جشنواره دينی «ربيع الرسالة» به رئيس دانشگاه كربلا

  «حسن عودة الغانمی»، رئيس دانشگاه كربلا، نشان تقدير و يادبود پنجمين جشنواره بين‌المللی دينی ـ فرهنگی «ربيع الرساله» (بهار رسالت) را كه اسفندماه 89 به مناسبت ميلاد پيامبر(ص) در كربلا برگزار شد، كسب كرد.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)،به نقل از پايگاه اطلاع رسانی «الكوثر»، پنجمين جشنواره بين‌المللی دينی ـ فرهنگی «ربيع الرساله» (بهار رسالت)، 2 تا 4 اسفندماه سال گذشته به مناسبت ميلاد حضرت محمد مصطفی(ص) و به همت آستان‌های مقدس امام حسين(ع) و ابوالفضل العباس(ع)، در شهر مقدس كربلا برگزار شد.
  دانشگاه كربلا در اجرای اين جشنواره كه به همت آستان‌های مقدس امام حسين(ع) و حضرت عباس(ع) و به مناسبت ميلاد پيامبر اكرم (ص) برگزار شد، مشاركت فعالی داشت و به همين خاطر اين نشان تقدير به حسن عوده الغانمی، رئيس دانشگاه كربلا، اهدا شد.
  حسن عودة الغانمی، ضمن سخنانی در اين مراسم از زحمات مسئولان اين جشنواره تشكر كرد و گفت: افق‌های همكاری مشترك ميان دانشگاه كربلا و آستان‌های مقدس امام حسين(ع) و حضرت عباس(ع) باز است و هيچ موانعی در زمينه همكاری مشترك وجود ندارد.
  همچنين «علی كاظم سلطان»، مسئول بخش اطلاع‌رسانی آستان مقدس حسينی نيز، بر ضرورت همكاری ميان نهادهای دينی و دانشگاهی تأكيد كرد و تقويت همكاری دانشگاه كربلا با اين دو آستان مقدس را از جمله توصيه‌های نشست ويژه دانشگاهيان عراق دانست.
  پنجمين جشنواره بين‌المللی دينی ـ فرهنگی «ربيع الرساله» (بهار رسالت)، با حضور آيت‌الله «عبدالمهدی كربلائی»، توليت آستان مقدس امام حسين(ع)، افتتاح شد و علاوه بر شعر و سخنرانی، شامل نمايشگاه نقاشی و هنرهای تجسمی نيز بود كه در فضای روحانی بين‌الحرمين برگزار شد و اين نمايشگاه كه همزمان با آغاز جشنواره شروع شد تا 6 اسفندماه سال گذشته ادامه داشت.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  آلمان اقدام كشيش آمريكايی در توهين به قرآن را محكوم كرد

  «كريستين وولف»، رئيس‌جمهور آلمان، ديروز، 16 فروردين‌ماه، هتك حرمت ساحت مقدس قرآن كريم در ايالت متحده آمريكا، توسط «تری جونز»، كشيش كليسايی در ايالت «فلوريدا» آمريكا، را محكوم كرد و آن را عملی غيرمتمدنانه دانست.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به نقل از خبرگزاری رسمی يمن «سبا نت»، كريستين وولف، رئيس جمهور آلمان، در بازديد از مقر فرماندهی عمليات ارتش آلمان، در شهر «درپوتسدام» واقع در شرق آلمان، ضمن محكوم‌كردن قرآن‌سوزی توسط «تری جونز»، كشيش آمريكايی، در ايالت فلوريدای آمريكا، آن را اقدامی غيرمتمدنانه ناميد.
  وولف در ادامه مردم جهان را به هم‌زيستی مسالمت‌آميز و تسامح دينی فراخواند و گفت: بسيار خوب است كه روز به روز مردم جهان به شيوه‌های زندگی مسالمت‌آميز نزديكتر شوند.
  گفتنی است، پيش از اين، وزير خارجه آلمان نيز در اعلاميه‌ای ضمن ابراز تاسف از هتك حرمت قرآن كريم، گفته بود: برلين مخالف انجام چنين حركت‌هايی عليه نمادهای مذهبی است.
  محكوميت اقدام تری جونز، كشيش آمريكايی از سوی رئيس جمهور و وزيرخارجه آلمان درحالی صورت می‌گيرد كه «آنگلا مركل»، صدراعظم اين كشور، در اين باره سكوت كرده است و سخنگوی وی نيز ديروز در نشست هفتگی با خبرنگاران، فقط كشته‌شدن كاركنان سازمان ملل را در افغانستان محكوم كرد.
  برخی ناظران در آلمان، آنگلا مركل را به بی‌توجهی به دغدغه‌ها و نگرانی‌های مسلمانان متهم می‌كنند.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  درخواست نويسنده مشهور آمريكايی برای برخورد با كشيش موهن به قرآن

  «ريك سانچز»، نويسنده و روزنامه‌نگار آمريكايی، با اشاره به اين‌كه قرآن كريم، كتاب مقدس يك مليارد و 500 مليون مسلمان در سراسر جهان است، از دولت «باراك اوباما» خواست تا با «تری جونز»، كشيش آمريكايی موهن به ساحت مقدس قرآن كريم برخورد جدی كند.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به نقل از روزنامه «سبق» چاپ عربستان، ريك سانچز با انتشار مقاله‌ای در روزنامه «هافنينگتن پست» آمريكا در اين باره گفت: توهين به ساحت مقدس قرآن كريم ممكن است عواقب وخيمی برای كشور و مردم آمريكا داشته باشد و من از دولت آمريكا می‌خواهم با «تری جونز»، كشيش كليسايی در ايالت فلوريدا آمريكا به صورت جدی برخورد كند.
  وی در ادامه افزود: ما همواره به كودكان خود می‌آموزيم كه چگونه اختلافات خود را دوستانه حل و فصل كنند و به نظرات يكديگر با احترام گوش فرا دهند، اما متأسفانه برخی از بزرگترها مانند تری جونز، كشيش موهن آمريكايی، هنوز اين درس را ياد نگرفتند و برای همين است كه وی تهديد خود را مبنی بر اين‌كه در سالگرد حوادث 11 سپتامبر دست به قرآن سوزی خواهد زد، اعلام و اخيرا به عملی ساختن آن اقدام كرد.
  نويسنده آمريكايی در مورد نخستين ملاقات خود با تری جونز، كشيش آمريكای در سال گذشته، می‌نويسد: هنگام ملاقات با وی اين سوال به ذهنم رسيد كه اگر مسلمانان كتاب مقدس ما مسيحيان را در آتش بسوزانند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟
  وی در ادامه به سخنان ژنرال «ديويد پتريوس»، فرمانده كل نيروهای امريكايی در افغانستان، مبنی بر اين‌كه قرآن‌سوزی امر آسانی نيست و ممكن است به مسئله مرگ و زندگی تبديل شود، اشاره كرده و می‌نويسد: اقدام جونز عمل كاملاً احمقانه‌ای است و سربازان آمريكايی در عراق و افغانستان عواقب اقدام وی را لمس خواهند كرد و هزينه آن را پرداخت می‌كنند.
  ريك سانچز، نويسنده و روزنامه‌نگار آمريكايی، در پايان خاطرنشان كرد: ناديده‌گرفتن تهديدات و اقدامات جونز، با اين اميد كه وی به فراموشی سپرده خواهد شد، راه‌حل اين مسئله نخواهد بود. وی همچون «حشرات موذی» قدرت بقا و ايجاد مشكل را دارد و تنها راه‌حل پايان اين مسئله، رويارويی و برخورد جدی دولت آمريكا با وی است.

  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
صفحه 1 از 30 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. #*#*#*#*#*#*# اخبار قرآنی از سراسر ایران سال 1390 #*#*#*#*#*#*#
  توسط جان بركف در انجمن اخبار قرآنی
  پاسخ: 321
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۱/۱۴, ۱۹:۱۶
 2. پاسخ: 59
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۲۱, ۱۹:۱۲
 3. تقويم سال 1390 وبلاگ ديار عاشقان
  توسط click در انجمن تصاویر دیدنی
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۱/۱۳, ۱۶:۰۰
 4. (¯*~•~* بوي بهار **ويژه نامه نوروز سال 1390 *~• ~*¯)
  توسط ║★║فاطمی║★║ در انجمن ویژه نامه های قرآنی
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۱/۰۹, ۱۴:۴۷
 5. تقويم 1390
  توسط Partofar در انجمن نرم افزارهای کاربردی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۱۱/۲۲, ۰۷:۴۶

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود