صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تعدد همسر

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مطلب هوو

چند روزه با دیدن یکی از آشنایان به این فکر افتادم که چرا یه دختر باید خودش حاضر بشه هووی کسی بشه،چرا؟ چون خانم اول بچه دار نمی شه،اصلا اون مرد چرا باید این کارو بکنه؟ چرا اون مرد باید اونقدر اظهار نارضایتی بکنه تا زن اول برای خودش هوو پیدا کنه!!!!!!!! (بیشتر به یه فیلمنامه شبیه) حالا میگیم وضع مالی این هوو خانم خوب نبوده چه اشکالی داره اصلا مگه خدا روزی رسون نیست؟ اصلا مگه یه زن فقط برای بچه به دنیا آوردن به وجود اومده که حالا حاضر بشه وارد زندگی یه خانم دیگه بشه؟واقعا طرز تفکر مردهای جامعه ی امروز ما تأسف آوره...

2.  

نوشته
    348
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    8 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    9

دوست عزيز با اينهمه دختر دم بخت و خواستگار كم بايد چنين اتفاقي بيفتد

4. تشکر

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اصلا توجیه خوبی نیست اصلا. اینا همه ش حرفه، من خودم به عنوان یک دختر مجرد حاضرم تا آخر عمر بی شوهر بمونم اما واردزندگی یه زن بی گناه نشم (البته من گفتن اصلا کار درستی نیست اما امیدوارم با کمک خدااصلا چنین وضعیتی برام پیش نیاد)

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط unas120 نمایش پست
    دوست عزيز با اينهمه دختر دم بخت و خواستگار كم بايد چنين اتفاقي بيفتد
    اصلا فرمایشات جنابعالی رو قبول ندارم ، اگه خواستگار نیست ، پس اینایی که پاشنه در رو از جا دارن می کنن ، اسمشون چیه ، بعدشم ازتون خواهش می کنم انقدر دختر خانم ها رو ...
    مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط judy نمایش پست
    چند روزه با دیدن یکی از آشنایان به این فکر افتادم که چرا یه دختر باید خودش حاضر بشه هووی کسی بشه،چرا؟ چون خانم اول بچه دار نمی شه،اصلا اون مرد چرا باید این کارو بکنه؟ چرا اون مرد باید اونقدر اظهار نارضایتی بکنه تا زن اول برای خودش هوو پیدا کنه!!!!!!!! (بیشتر به یه فیلمنامه شبیه) حالا میگیم وضع مالی این هوو خانم خوب نبوده چه اشکالی داره اصلا مگه خدا روزی رسون نیست؟ اصلا مگه یه زن فقط برای بچه به دنیا آوردن به وجود اومده که حالا حاضر بشه وارد زندگی یه خانم دیگه بشه؟واقعا طرز تفکر مردهای جامعه ی امروز ما تأسف آوره...
    آدم فقط حرص می خوره ، شاید از بعد شرعی مشکلی نداشته باشه ولی دل اون خانم اولش چی می شه :Geryan:؟ احساساتش چی می شه ؟ خب برن یه بچه از پرورشگاه بیارن یا ... چه می دونم هزار تا راه وجود داره
    می دونم حرفام از احساسات نشات می گیره ولی خب احساسات اصلی ترین قسمت یه روح و یه وجوده ، یه تصمیمی باید بگیره که هم عقل درش بکار رفته باشه و هم احساسات
    ویرایش توسط sara.m : ۱۳۸۷/۰۲/۰۶ در ساعت ۱۳:۴۲
    مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا از روی احساسات؟ حرفات منطقیه و از نظر شرعی هم اشکال داره، اصولا آقایون فقط اون چیزی که به نفعشونه از قرآن برداشت می کنن در صورتی که قرآن هیچ وقت مجوز گرفتن دو یا چند زنو به مردا نداده،اول سوره نسا آمده:
    و اگر (به ازدواج با دختران یتیم) در اجرای عدالت بیمناکید(با آنها ازدواج نکنید) و با زنان پاک(دیگر) ازدواج کنید و یک یا دو یا سه و یا چهار را به همسری خود بگیرید و اگر می ترسید که نتوانید به عدالت رفتار کنید پس تنها یک زن را اختیار کرده ویا چنانچه کنیزی دارید به آن اکتفا کنید که این به عدالت نزدیکتر است و ترک ستمکاری است. سوره نسا آیه 3

حالا در آیه129 همین سوره خدا می فرماید:
    شما هرگز نمی توانید (از نظر محبت قلبی) در میان زنان عدالت برقرار کنید،هرچند کوشش نمایید! ولی تمایل خود را به طور کلی متوجه یک طرف نسازید که دیگری را به صورت زنی که شوهرش را از دست داده در آورید! و اگر راه صلاح و پرهیزگاری پیش گیرید خداوند آمرزنده و مهربان است.

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط judy نمایش پست
    چرا از روی احساسات؟ حرفات منطقیه و از نظر شرعی هم اشکال داره، اصولا آقایون فقط اون چیزی که به نفعشونه از قرآن برداشت می کنن در صورتی که قرآن هیچ وقت مجوز گرفتن دو یا چند زنو به مردا نداده،اول سوره نسا آمده:
    و اگر (به ازدواج با دختران یتیم) در اجرای عدالت بیمناکید(با آنها ازدواج نکنید) و با زنان پاک(دیگر) ازدواج کنید و یک یا دو یا سه و یا چهار را به همسری خود بگیرید و اگر می ترسید که نتوانید به عدالت رفتار کنید پس تنها یک زن را اختیار کرده ویا چنانچه کنیزی دارید به آن اکتفا کنید که این به عدالت نزدیکتر است و ترک ستمکاری است. سوره نسا آیه 3

حالا در آیه129 همین سوره خدا می فرماید:
    شما هرگز نمی توانید (از نظر محبت قلبی) در میان زنان عدالت برقرار کنید،هرچند کوشش نمایید! ولی تمایل خود را به طور کلی متوجه یک طرف نسازید که دیگری را به صورت زنی که شوهرش را از دست داده در آورید! و اگر راه صلاح و پرهیزگاری پیش گیرید خداوند آمرزنده و مهربان است.
    باسلام خدمت شما دوست عزيز
    من نمي خواهم حق را به مردها بدهم كه به راحتي با احساسات زن اولشان بازي كنند وبه راحتي براي او هووو بياورند.ولي اين مشكلاتي كه شما بيان كرديد كليت نداره .چرا كه گاهي مواقع برخي زنها فراتراز احساسات خود با اين مسائل برخورد مي كنند وحتي خودشان به شوهرشان پيشنهاد ازدواج مجدد را مي دهند ويا خودشان براي او به خواستگاري مي روند .از اينموارد هم كم نداريم واين زنها هم كساني هستند كه نسبت به وفاداري شوهر خود اطمينان دارند.پس بهتره يكجانبه با اين نسئله برخورد منفي نكنيم .

از اين آياتي كه دوست عزيزمان برداشت خلاف شرع بودن ازدواج مجددرا كردند اصلا چنين برداشتي درست نيست.چرا كه درآيه اول عدالت مادي مطرح است وآيه بعدي عدالت قلبي .
    ومنظور اين است كه :عدالت قلبي واينكه محبت هردو زن را بتواني يكسان درقلبت نگه داري امكان ندارد ولي با اين حال تو نبايد درعمل (عدالت مادي) نسبت به آنها خلاف عدالت برخورد كني.درتهيه مسكن يا درتهيه خوراك وپوشاك وحتي برخورد ظاهري بايد باعدالت با آنها برخوردكني هرچند درقلب تو هردو يك جايگاهي نداشته باشند.

مولایم علی فرموند:
    يابُنَىَّ اِصبِر عَلَى الحقِ وَ اِن كانَ مُرّا; اى پسر جان! در راه حق صبور و مقاوم باش گرچه تلخ و رنج آور باشد.
    هرگز گمان مبر زخیال تو غافلم ،گرمانده ام خموش ، خدا داند ودلم.....
    چون عاقبت همه امور با خداست همه چیز را به او واگذار کردم.

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

فراتر از احساسات یعنی منطق نه؟ یعنی منطق از دیدگاه شما یعنی به زن به عنوان یه وسیله نگاه بشه که باعث می شه نسل یه آقا باقی بمونه؟(معذرت می خوام ولی نسل همچین اقایی باقی نمونه خیلی بهتره!) ببینید شما میگید یه زن ممکنه منطقی بره برای شوهرش خواستگاری ولی سؤال من اینه که چرا؟ من میگم اصلا چرا باید اون مرد اجازه بده که خانمش این کارو بکنه یعنی بچه اینقدر مهمه؟(لطفا نگید همش بچه نیست چون ازدواج دوم اون هم از نوع منطقی! فقط به همین دلیله) شما میگید ممکنه زنی پیدا بشه که به وفاداری شوهرش اطمینان داشته باشه، معنی اینم نمی فهمم لطفا برام توضیح بدید. در ضمن محض اطلاع عرض می کنم همون خانمی که من اول بحث مطرح کردم هم از اون دسته خانم هایی بود که خودش برای شوهرش رفته بود خواستگاری!
    درباره ی توضیحتون درباره ی آیه ی قرآن هم ممنونم چون من از اون دسته خانم هایی هستم که سعی می کنم فراتر از احساسات برخورد کنم روی تفسیر شما از آیه سوره نسا هم تحقیق می کنم.ممنون
    "شاید این جمعه بیاید شاید"
    ویرایش توسط judy : ۱۳۸۷/۰۲/۰۶ در ساعت ۱۴:۵۵

11. تشکرها 2

نوشته
    348
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    8 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    9

اسلام اين اجازه را به هر مردي داده تا چهار زن را اختيار كند البته اين نكته خيلي مهم است كه زماني مرد مي تواند تجديد فراش يا ازدواج مجدد كند كه توانايي برقراري عدالت را داشته باشد در فقه نيز به اين مطلب تصريح شده اما متاسفانه بعضا مشاهده مي شود كه خيلي از افراد وقتي كه ازدواج مجدد مي كنند زن اول را فراموش مي كنند اين نكته آنقدر مورد اهميت مي باشد كه اسلام در مورد كساني كه تعدد زوجات دارند مي فرمايد اگر يكي از زنان به مسافرت برود بايد اوقاتي را كه براي رسيدگي به اين زن قرار داده بين زنان ديگر تقسيم نمايد.

13. تشکر

نوشته
    13
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

م با یک خانم در قطار صحبت می کردیم و گفتم زن دوم یعنی چه و ..... گفت اگر زمانی شوهر کردی راضی هستی شوهرت چشم چرانی کند و به گناه بیفتد و محبتش هم به تو کم بشود گفتم نه گفت حالا اگر شوهرت برود و یک زن بگیرد و هزینه زندگی او را هم بدهد و هفته ای دو یا سه ساعت با او باشد و محبتش هم به تو بیشتر شود یا کمتر نشود بهتر است یا برود چشم چرانی کند من جوابی برای گفتن نداشتم بعد گفت من هوو دارم محبت شوهرم هم به من بیشتر از آن زمانی است که هوو نداشتم

15. تشکر

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری