صفحه 1 از 19 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کدام به عفاف نزدیک تر است ?

نوشته
    23
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مطلب کدام به عفاف نزدیک تر است ?

وقتی میگیم عفاف قطعا الگویی مناسب تر از حضرت زهرا در بین خانم ها پیدا نمی کنیم. حالا من یه سوال ساده ی چند گزینه ای مطرح می کنم. فقط دلم می خواد روش خوب فکر کنیم.
    به نظر شما حضرت زهرا سلام الله علیها اگر امروز لازم بود در مجامع عمومی حاضر باشند٬ با کدام پوشش حاضر می شدند: (البته با معذرت از حضرت صاحب و بی بی دو عالم. نیت فقط الگو برداریه در راه رضای خدا ان شا الله)
    ۱- مانتو و روسری
    ۲- مانتو و مقنعه
    ۳- چادر سنتی
    ۴- چادر عربی
    ۵- چادر ملی یا دانشجویی
    ۶- سایر پوشش ها (نام ببرید)
    لطفا اگه ناقصه اضافه کنین
    البته همه ی این ها رو درنظر بگیرید با شرط حفظ پوشیدگی
    کدوم به عفاف نزدیک تره؟
    فکر می کنم تصور اینکه "الان اگه معصوم جای من بود چیکار میکرد٬؟" خودش به اندازه کافی هدایتگر باشه
    الهی اگر بهشت شیرین است،بهشت آفرین شیرین تر است

2.  

نوشته
    235
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    33

سوالتون زیاد درست نیس آخه حضرت زهرا که حجابشون نسبت به زمان فرق نمیکنه حالا این زمان باشن یا زمان دیگه ای
    خدایا : مرا زین خودپرستی ها رها کن / چنان اندیشه ای بر من عطا کن / که تقدیری که از آن ناگزیرم / توانم قهر و جبرش را پذیرم

وبلاگ من:

نوشته
    23
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مطلب

نقل قول نوشته اصلی توسط محبوبه wizardry نمایش پست
    سوالتون زیاد درست نیس آخه حضرت زهرا که حجابشون نسبت به زمان فرق نمیکنه حالا این زمان باشن یا زمان دیگه ای

ممنون می شم اگر با دقت بخونید..

بببنبد به نظر من بین همه چادرهایی که الان هست تفاوت وجود دارد... 100 در صد گزینه 1و 2 رد می شه.. به نظر من طبق اطلاعاتم حضرت زهرا (ص) پوششی مثل همین چادر های معمولی داشتند... اما آیا مثلا حضرت زهرا در جامعه امروز مثلا در شهری مثل تهران اگر بودند آیا همان پوشش رو داشتند یا نه اصلا شايد حضرت با يه مدل جديد ديگري می آمدند؟؟
    (فقط سوالی هست که در ذهنم نقش بسته)

قبل از اين مقدمه اي عرض ميكنم
    يكي از نيازهاي مهم بشر نياز به الگوست.مهمترين علتي كه اين سوال رو پرسيدم الگو بودن حضرت زهراست.
    اين مسئله رو تفكر امانيستي نيز خوب فهميده و داره با الگوهايي كه متناسب با تفكرات خودش هست در كل جامعه جهاني زنان تاثير ميذاره!
    (بازيگران زن هاليوودي ياخواننده هاي زن و...) و براي اثبات
    كافيست به مدها و مدلهاي لباس و از همه مهمتر تفكراتي كه بعضي زنان دارند دقت كرد و اين را فهميد . نمی دونم متوجه منظورم شدید یا نه؟

مهمترين مسئله اي كه به ذهن من ميرسه اينه كه يكي از كارهاي مهمي كه حضرت انجام ميدهند، تربيت كردن و پرورش دادن و معرفي كردن الگوهاي خيلي والا در جامعه زنان هست مانند كاري كه در زمان حيات اندكشان انجام دادند و اون كار پرورش الگوهايي مانند حضرت زينب و يا ام كلثوم در مدت چند سال بود
    طوري كه اون الگوها جذابيت هاي يه زن شيعه رو دارند ودر جامعه به خصوص زنان محبوبيت دارند ،اخلاقيات ،علم ،پوشش مناسب دارند و تاثير گذار هستند

در ضمن اون الگوهايي كه حضرت در جامعه كنوني ميسازند در مقابل الگوهاي زنان تفكر امانيستي قرار خواهند گرفت و خيلي سريع جاي آنها را خواهند گرفت
    و اكثر زنان جامعه جهاني از انها تاثير ميگيرند (در همه زمينه ها من جمله حجاب)و اين كار باعث هدايت اكثر جامعه خواهد شد........

امیدوارم منظورمو رسونده باشم

نوشته
    1,193
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    68
    آپلود
    1
    گالری
    66

من نظر خانم نیلچی زاده رو قبول دارم چادرکمری بیشترین شباهت رو به چادر حضرت زهرا سلام الله داره. وقتی از نزدیک ببینید تایید می کنید.

تبیان : چادر اصیل ایرانی همین چادر هایی است که معمولا بر سر خانم هاست یا چادر های آستین دار؟

- بر اساس تحقیقات من چادر نیم دایره چادر اصیل ایرانی نیست . چادر اصیل ایرانی به زمانی بر می گردد که ایرانی رسما شیعه شد . بعد از جنگ قادسیه ایرانی ها مسلمان شدند اما چون اسلام حقیقی به آن ها نرسیده بود دچار تناقض شدند . تا زمانی که در زمان صفویه شیعه شدند و گمشده های تاریخی شان را در این مکتب پیدا کردند.

مقام رهبری می فرمایند: میراث صفویه برای ما عشق به اهل بیت است .البته مشکلاتی هم داشتند اما خدمات زیادی آن زمان انجام شد. در آن دوره یک چادر تولید شد به نام چادر کمری یا چادر اصیل ایرانی و کلمه ی چادر قجری یک ناسزاست زیرا قاجاریه زمانی بود که ایران از لحاظ فرهنگی افول کرد . این اسم را رضا خان انداخت بر سر زبان ها .برای تمسخر چادر ایرانی.

چادرکمری بیشترین شباهت به چادر حضرت زهرا سلام الله را دارد اما نسخه ی ایرانی آن و من به عنوان یک زن ایرانی به آن افتخار می کنم .

این چادر از پشت مانند همین چادر های معمولی نیم دایره ایست . اما از کمر تا40 سانت به پائین سه لایه است و حجم بدن را نشان نمی دهد هر دودست آزاد است . آسیب چادر های آستینی امروز را ندارد و می توانی روگیری هم داشته باشی. چادر مهم ترین ویژگی اش این است که تو برای خودت یک حریم شخصی منحصر به فرد داری.با چادر های آستین دار نمی توانی در هنگام لزوم رویت را بگیری . ما در دستورات دینی مان داریم که اگر کسی حد حجاب حداقلی را رعایت کرد و احساس کرد کسی نگاه ناسالمی به او دارد موظف است رویش را بیشتر بگیرد که با چادر اصیل ایرانی میسر است در ضمن آنکه کاربرد آسانی هم دارد.به عبارتی پوشیده تر از چادر و راحت تر از مانتو.

کدام به عفاف نزدیک تر است ?
    تبیان :چگونه به این موضوع رسیدید که چادر نیم دایره چادر فعالیت اجتماعی زنان ایرانی نبوده است؟

- در دوره ی رضا خان ابتدا دوسال قبل از کشف حجاب زنان لباس مردها را تغییر داد تا مردم را از هویت ایرانی - اسلامی خود دور کند. و قیچی داد دست مامور ها کت های بلند را کوتاه کرده و دستار های سرشان را بر دارد و کلاه پهلوی سرشان بگذارد. چرا؟ چون مردها خرد شوند ودر مقابل کشف حجاب زنان خیلی مقابله نکنند.
    وقتی چادر از سر زنان می کشیدند ،همان چادر کمری سر زنان بود زیرا این چادر های معمولی احتیاجی به کشیدن ندارد کسی پایش را روی آن بگذارد از سرت می افتد اما در تاریخ آمده که چادر را می کشیدند و زنان به زمین می خوردند.

در دوره ی رضا خان با حجاب بر خورد نظامی گری می شود و در بخشی از جامعه نوع پوشش تا دامن های کوتاه هم می رود . در دوره ی محمد رضا به او می گویند که بر خورد با حجاب نکن اما آنقدر زنان چادری را تحقیر کن که خودشان چادر را کنار بگذارند.

و از طرفی جامعه بستر مناسبی برای حضور زنان با چادر های کامل و کمری در کنار خانمی با دامن کوتاه و لباس نامناسب نبود . پس خانم های با حجاب کامل ما کمتر فعالیت اجتماعی می کردند . اما در خانه ی هر زن بی حجاب و با حجابی چادر نماز مانده بود .

بعد از انقلاب اسلامی فرصت آمدن زنان با حجاب کامل در اجتماع مهیا شد و خانم ها باچادری که برای نماز طراحی شده بود ، به اجتماع آمدند . کاربرد آن سخت بود ، به آن کش دوختند ، جلوی چادر را دوختند ، برایش جای دست گذاشتن اما هرچه به آن اضافه کردن باز هم نمی دانستی شماباید چادر را حفظ کنی یا چادر شما را .

ما باید به ایرانی بودنمان افتخار کنیم و چادر کمری حجاب ایرانی است که بالاترین درجه ی اسلامی را هم دارد.

متن کامل مصاحبه

«و فدت علی الکریم بغیر زادٍ
    من الحسنات والقلب السلیم
    و حمل الزاد اقبح کل شیٍ
    اذا کان الوفود علی الکریم.»

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

نوشته
    1,193
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    68
    آپلود
    1
    گالری
    66

این هم تصویرش:
    «و فدت علی الکریم بغیر زادٍ
    من الحسنات والقلب السلیم
    و حمل الزاد اقبح کل شیٍ
    اذا کان الوفود علی الکریم.»

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

نوشته
    23
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مطلب

نقل قول نوشته اصلی توسط .:طهورا:. نمایش پست
    این هم تصویرش:

سلام.. خیلی ممنونم بابت توضیحاتتون..

نوشته
    37
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

محض رضای خدا به داد معجر حضرت زهراع برسید......

مگر این بانوی دوعالم درزمان خود کم ازدست شروران خون گریست؟؟؟؟
    الهی صدهزار بار شکر که ایشان نیست تا ببیند یزیدیان چه بر سر معجرزینب آورده اند.....
    به نظر من اگر ایشان بودند هرگز پابه بیرون از منزل نمیگذاشتند تا شاهد وضع فجیع واسفبار حجاب باشند.....
    پناه بر خدااز شر وسوسه های شیاطین.....
    محض رضای خدا معجر (زهرای اطهر)را از شر بدخواهان نجات دهید....
    تاکی خاموشی...تاکی سکوت....تاکی تبلیغات...تاکی شعار....
    اللهم الیک توجهت وجهی والیک فوضت امری وعلیک توکلت یاارحم الراحمین
    ************************************************** *
    (اگر همه درها برویت بسته شد**
    (سرتو بلندکن وبه آسمون نگاه کن***
    (اونجا پنجره ای بازه***
    (تو فقط*خداخداکن)

نوشته
    870
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    5 روز 1 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    90
    آپلود
    6
    گالری
    0

با سلام و تشکر از طهورا ی بزرگوار
    در متن به نکات خیلی مهمی اشاره شده.
    .................
    در مورد پوشش بانوی دو عالم سلام الله علیها هم این نکته رو شنیدم
    که پوششی به نام معجر توسط ایشون استفاده می شده
    که این معجر پارچه ای بود که علاوه بر چادری که سر می کردند استفاده می شده
    و معجر رو روی چادر می انداختند.
    هستی در آنجاست که مردمان نیستی می انگارند...!
    شهید آوینی
    ما عاقلانه فكر مي كنيم وعاشقانه عمل مي كنيم
    شهيد سيدحسين علم الهدي
    http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6083
    سخنان آقا در مورد ازدواج

حرف آخر:
    مرنج و مرنجان!
    همین

نوشته
    2,773
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    13 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط .:طهورا:. نمایش پست
    این هم تصویرش:

سلام
    اینکه حضرت زهرا چه پوششی داشتن یه موضوعه
    و اینکه شما بخواین چه پوششی رو انتخاب کنید یه موضوع دیگه
    همه میدونم که حجاب عالیه
    اما به نظر شما با چادر کمری میشه تو جامعه بود؟
    فکر نمی کنید جلب توجهشو بیشتر از پوشش باشه؟
    پوشش داریم که توجه کسی به آدم جلب نشه نه اینکه تو خیابون این قدر متفاوت باشیم.
    مغزهاي بزرگ درباره ايده ها فکر مي کنند

مغزهاي متوسط درباره حوادث

و مغزهاي کوچک درباره مردم !

شايد زندگي آن جشني نباشد که آرزويش را داشتي اما حال که به آن دعوت شدي تا ميتواني زيبا برقص
    .

نوشته
    78
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    123
    آپلود
    0
    گالری
    2

هو المحبوب

از دکتر شريعتي پرسيدند چه لباسي بر تن زن امروز کنيم؟
    او گفت نمي خواهد لباسي بدوزيد و بر تن زن امروز کنيد فکر زن را اصلاح کنيد او خود تصميم مي گيرد چه لباسي برازنده اوست.

مشکل بي حجابي جامعه با بگير و ببند حل نميشه.
    نمي دونم اين دختران بي حجاب و بد حجاب در روز قيامت چه جوابي دارند به رسول خدا(ص) بدهند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    شايد اين جمعه بيايد ..... شايد

لا اله الّا الله - محمد رسول الله - علي ولي الله
    و صل الله علي سيّدنا و نبيّنا و آله و سلّم

در کوي نيکنامي ما را گذر ندادند/گر تو نمي پسندي تغيير کن قضا را

صفحه 1 از 19 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری