صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خرج کردن اذکار به چه قیمتی؟!

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

خرج کردن اذکار به چه قیمتی؟!

به نام خدا

به نظر دوستان خرج کردن اذکار به هر قیمتی درسته؟
    زیاد اتفاق افتاده پیامکی برای شما وامده که؛ مثلا برای شفا گرفتن کودک سرطانی "متین" 14 صلوات بفرستید و به 14 نفر پیام بزنید لطفا قطع کننده زنجیر نباشید و از این دست پیامها حالا بماند که بعضی ها در انتهای پیام ها شرط و شروطم می گذارند که بدونه شک درست نیست
    یک سری که این صلوات رو نمی فرستند چون این پیام ها براشون عادی شده،یا به قول یکی از دوستان چون توش اجبار وجود داره ! و بلافاصله پاکش می کنند
    یه سری هم مشغول کاری هستند (رانندگی ،کار و...)که اصلا حواسشون به ذکر نیست
    در این میون کسانی هم هستند که با توجه این اذکار رو میگن

مورد دیگه این سفرهایی است که خانمها به نام ائمه معصومین(ع) میگیرند
    سفره سبز و سفره حضرت ابالفضل(ع) و... حالا من نمی دونم اینا سفارش معصومین هست یا نه!
    ولی با این ریخت و پاش های انچنانی(واقعا حضرت عباس(ع) همچین سفره ای داشتند؟!)و گفتن اذکار مختلف به نظر دوستان چه حالتی داره؟
    از پاسخگویان محترم درخواست دارم از منظر قران و اهل بیت(ع) در مورد خرج کردن اذکار توضیحاتی بفرمایند
    و بزرگان دین در این زمینه سیرشون به چه شکلی بود؟

یا علی

کارشناس بحث : پاسخگوي معارف ديني

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۰۵/۱۴ در ساعت ۰۲:۰۲
    به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

2.  

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed133 نمایش پست
    به نام خدا

به نظر دوستان خرج کردن اذکار به هر قیمتی درسته؟
    زیاد اتفاق افتاده پیامکی برای شما وامده که؛ مثلا برای شفا گرفتن کودک سرطانی "متین" 14 صلوات بفرستید و به 14 نفر پیام بزنید لطفا قطع کننده زنجیر نباشید و از این دست پیامها حالا بماند که بعضی ها در انتهای پیام ها شرط و شروطم می گذارند که بدونه شک درست نیست
    یک سری که این صلوات رو نمی فرستند چون این پیام ها براشون عادی شده،یا به قول یکی از دوستان چون توش اجبار وجود داره ! و بلافاصله پاکش می کنند
    یه سری هم مشغول کاری هستند (رانندگی ،کار و...)که اصلا حواسشون به ذکر نیست
    در این میون کسانی هم هستند که با توجه این اذکار رو میگن

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه مبارک

اکثر ما به یاد داریم که چندین سال پیش که هنوز تلفن همراه باب نشده بود هر از چند گاهی کاغذی به دستمان می رسد یا در حیاط خانه می افتاد که روی آن نوشته شده بود " شخصی فلان امام یا فلان بزرگوار را در خواب دیده که به او گفته که .... این مطلب را x بار بنویسید اگر بنویسید بعد از چند روز خبر خوشی دریافت می کنید و الا اتفاق بدی برایتان می افتد. " !!!!!!!!!
    حتی در حرم حضرت معصومه (س) ، مسجد جمکران و دیگر اماکن مذهبی در اول یا پشت قرآن ، کتاب های دعا و مفاتیح ها این گونه مطالب ، توسط مردم نوشته شده بود.
    با رشد تکنولوژی و رایج شدن تلفن همراه و اینترنت این مطالب توسط ایمیل ، پیامک و ... به دست مردم می رسد.
    آیا به راستی این گونه موارد صحت دارد یا نه؟ باید به محتوای این گونه پیام ها اهمیت دهیم و انجام دهیم یا به آن ها بی اعتنا باشیم؟؟؟

آنچه که مسلم است این است که دعا برای گرفتاران ، ترویج و تقویت مذهب ، امر به معروف و نهی از منکر و ... از اموری است که در اسلام بسیار سفارش شده است و انجام این امور از وظایف مسلمین است اما نباید اجازه داد که اهداف پاک با گناه ، خرافات و امور واهی آمیخته شود.اینگونه امور علاوه بر این که باعث رواج خرافات می شود چهره اسلام را تخریب و اسلام را دینی غیر منطقی معرفی می کند به علاوه باعث انجام گناهانی مانند دروغ بستن به خدا ، معصموین و دیگر بزرگان نیز می شود.
    در هنگام مواجهه با اینگونه مسائل ، بهترین کار این است که ادامه دهنده این مسائل نباشیم و به دیگران توضیح دهیم که این گونه مسائل هیچ گونه صحتی ندارد.

آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف دینی

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed133 نمایش پست
    مورد دیگه این سفرهایی است که خانمها به نام ائمه معصومین(ع) میگیرند
    سفره سبز و سفره حضرت ابالفضل(ع) و... حالا من نمی دونم اینا سفارش معصومین هست یا نه!
    ولی با این ریخت و پاش های انچنانی(واقعا حضرت عباس(ع) همچین سفره ای داشتند؟!)و گفتن اذکار مختلف به نظر دوستان چه حالتی داره؟
    از پاسخگویان محترم درخواست دارم از منظر قران و اهل بیت(ع) در مورد خرج کردن اذکار توضیحاتی بفرمایند
    و بزرگان دین در این زمینه سیرشون به چه شکلی بود؟

یا علی

کارشناس بحث : پاسخگوي معارف ديني

در سیره معصومین چیزی به نام سفره حضرت ابالفضل (علیه السلام) و سفره هایی از این قبیل وجود ندارد. اگر این گونه مراسم برای این برگزار شود که در آن ذکر اهل بیت ، دعا ، قرآن و ... گفته شود مشروط بر این که اولا اسراف نشود و ثانیا گناه ، مسائل خرافی و موهوم را انجام ندهند فی نفسه اشکالی ندارد.

نوشته
    5,567
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    59 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    3
    گالری
    196

سلام

به نظر من وقتی این جریان پیش اومد به نیت ثوابش و گفتن ذکر و جمع آوری توشه آخرت خود انسان این اذکار رو بگه خوبه ولی نباید ادامه دهنده اون باشه

سفره و گرفتن مجالس هم خوبه به شرطی که برای ریا نباشه و داخل مراسم گناهی صورت نگیره

ܓ✿ اللهم عجل لولیک الفرج ܓ✿

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

با تشکر از برادرم بابت ایجاد این موضوع مفید که واقعا در گیری های ذهنی رو به وجود آورده مخصوصا برای شخص خودم......
    استاد حالا که حضور دارید با اجازتون جسارت میکنم و سوالی از حضورتون میپرسم
    من خودم بعضی وقتا این طور پیامکها رو که دریافت میکنم با کمی ویرایش دوباره ارسالشون میکنم مثلا پیام اینگونه رسیده....(این پیام فقط یه فرضه واقعی نیست)
    برای سلامتی مولاحضرت مهدی(عج) 100صلوات بفرستید و به 5نفر ارسال کنید خواهشا کوتاهی نکنید کسی کوتاهی کرد فرزندش رو از دست داد
    خوب من این پیام رو دریافت میکنم افسوس هم میخورم به خاطر نادانی بعضی از اشخاص ولی چون نام حضرت مهدی درج شده به احترام ایشون پیام رو ویرایش میکنم و میفرستم به این صورت

برای سلامتی مولاحضرت مهدی(عج) 100صلوات بفرستید وارسال این پیام به حداقل یک نفروابسطه به ارادت شما به مولا
    خیلی وقتا پیامهارو اینطور ویرایش میکنم و میفرستم اینطور موارد هم ایراد داره؟؟؟
    آیا من گناه میکنم؟
    منتظر پاسختون هستم یا علی(ع)

ویرایش توسط ✿ عاشق قرآن ✿ : ۱۳۹۰/۰۵/۱۵ در ساعت ۱۲:۰۴
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط [[یا فاطمه زهرا(س)]] نمایش پست
    با تشکر از برادرم بابت ایجاد این موضوع مفید که واقعا در گیری های ذهنی رو به وجود آورده مخصوصا برای شخص خودم......
    استاد حالا که حضور دارید با اجازتون جسارت میکنم و سوالی از حضورتون میپرسم
    من خودم بعضی وقتا این طور پیامکها رو که دریافت میکنم با کمی ویرایش دوباره ارسالشون میکنم مثلا پیام اینگونه رسیده....(این پیام فقط یه فرضه واقعی نیست)
    خوب من این پیام رو دریافت میکنم افسوس هم میخورم به خاطر نادانی بعضی از اشخاص ولی چون نام حضرت مهدی درج شده به احترام ایشون پیام رو ویرایش میکنم و میفرستم به این صورت

خیلی وقتا پیامهارو اینطور ویرایش میکنم و میفرستم اینطور موارد هم ایراد داره؟؟؟
    آیا من گناه میکنم؟
    منتظر پاسختون هستم یا علی(ع)

با سلام ، طاعات و عباداتتان مقبول درگاه حق

دعا کردن ، صلوات فرستادن و بقیه اذکار بسیار کار خوب و پسندیده ای است. تشویق مردم به دعا کردن وانجام کار خیر نیز خوب و پسندیده است. امام باید دقت کرد که برای یک هدف پاک و مقدس از یک راه و روش صحیح نیز باید استفاده کرد.

وقتی این گونه پیام را تغییر می دهید:
    برای سلامتی مولاحضرت مهدی(عج) 100صلوات بفرستید وارسال این پیام به حداقل یک نفروابسطه به ارادت شما به مولا
    از این پیام اینگونه فهمیده می شود که اگر کسی این پیام را دریافت کرد اما برای حداقل یک نفر نفرستاد پس ارادتی به مولا امام زمان (عج) ندارد !!!!

* با احادیث ، کلمات قصار ، اشعار و .. نیز می توان دعا برای ظهور فرج و سلامتی آقا را به دیگران یادآوری کرد.

نوشته
    5,567
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    59 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    3
    گالری
    196

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی معارف دینی نمایش پست
    * با احادیث ، کلمات قصار ، اشعار و .. نیز می توان دعا برای ظهور فرج و سلامتی آقا را به دیگران یادآوری کرد.
    دقیقا
    بهترین راهش همینه ، یادآوری امام زمان به شیعه ها
    ممنون بابت جواب کاملتون

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

از این پیام اینگونه فهمیده می شود که اگر کسی این پیام را دریافت کرد اما برای حداقل یک نفر نفرستاد پس ارادتی به مولا امام زمان (عج) ندارد !!!!
    سلام و ممنون از پاسخ خوبتون استاد حالا من چکار باید بکنم من خیلی از این طور پیام هارو ویرایش کردم و فرستادم اینطور که شما گفتید مردم اگه برداشت ناجور کرده باشن وظیفه ی من الان چیه ؟برای جبران این اشتباه باید چکار کنم؟

ویرایش توسط ✿ عاشق قرآن ✿ : ۱۳۹۰/۰۵/۱۶ در ساعت ۱۰:۲۰
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    5,567
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    59 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    3
    گالری
    196

نقل قول نوشته اصلی توسط [[یا فاطمه زهرا(س)]] نمایش پست
    سلام و ممنون از پاسخ خوبتون استاد حالا من چکار باید بکنم من خیلی از این طور پیام هارو ویرایش کردم و فرستادم اینطور که شما گفتید مردم اگه برداشت ناجور کرده باشن وظیفه ی من الان چیه ؟برای جبران این اشتباه باید چکار کنم؟

با سلام

ببخشید که من جواب دادم
    به نظر من چون متوجه اشتباهتون نبودین گناهی برای شما نوشته نخواهد شد
    برای جبران هم سعی کنید تا میتونید مهدویت و وجود پر برکت مهدی (عج) را ترویج بدین
    انشاالله خود مولا هم کمکتون میکنه

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه مبارک اکثر ما به یاد داریم که چندین سال پیش که هنوز تلفن همراه باب نشده بود هر از چند گاهی کاغذی به دستمان می رسد یا در حیاط خانه می افتاد که روی آن نوشته شده بود " شخصی فلان امام یا فلان بزرگوار را در خواب دیده که به او گفته که .... این مطلب را x بار بنویسید اگر بنویسید بعد از چند روز خبر خوشی دریافت می کنید و الا اتفاق بدی برایتان می افتد. " !!!!!!!!! حتی در حرم حضرت معصومه (س) ، مسجد جمکران و دیگر اماکن مذهبی در اول یا پشت قرآن ، کتاب های دعا و مفاتیح ها این گونه مطالب ، توسط مردم نوشته شده بود. با رشد تکنولوژی و رایج شدن تلفن همراه و اینترنت این مطالب توسط ایمیل ، پیامک و ... به دست مردم می رسد. آیا به راستی این گونه موارد صحت دارد یا نه؟ باید به محتوای این گونه پیام ها اهمیت دهیم و انجام دهیم یا به آن ها بی اعتنا باشیم؟؟؟ آنچه که مسلم است این است که دعا برای گرفتاران ، ترویج و تقویت مذهب ، امر به معروف و نهی از منکر و ... از اموری است که در اسلام بسیار سفارش شده است و انجام این امور از وظایف مسلمین است اما نباید اجازه داد که اهداف پاک با گناه ، خرافات و امور واهی آمیخته شود.اینگونه امور علاوه بر این که باعث رواج خرافات می شود چهره اسلام را تخریب و اسلام را دینی غیر منطقی معرفی می کند به علاوه باعث انجام گناهانی مانند دروغ بستن به خدا ، معصموین و دیگر بزرگان نیز می شود. در هنگام مواجهه با اینگونه مسائل ، بهترین کار این است که ادامه دهنده این مسائل نباشیم و به دیگران توضیح دهیم که این گونه مسائل هیچ گونه صحتی ندارد.
    به نام خدا
    با تشکر از شما بزرگوار
    منظور بنده این بود که چگونه می توان اثار و برکات ذکر رو حفظ کرد ، مخصوصا در این ماه که کیفیت اذکار هم نسبت به کمیت بیشتر است

یعنی نظر دوستان این است که مثلا شعری که جمعه ها می فرستیم و بعدش می نویسیم برای فرج اقا 3 صلوات کار درستی نیست؟

یا علی
    به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)